back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


O poveste ciudata despre un baiat si...o femeie maritata

 


 
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina:
 
Fosta membra 9am.ro

12 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Iasi

Postat pe: 27 Iunie 2008, ora 02:59

am cunoscuto acum 8 luni...o femeie plina decaracter,foarte destepta si cu cativa ani in plusfata de mine...intr-un cuvant ceea ce mi-am dorit vreodata de la o femeie se afla la ea..a inceputca un joc al seductiei,eueram dupa o despartire si ea probabil din rutina relatiei ei...din acest josc s-a ajuns departe...ne-am atasat reciproc f tare si intr-o zi mi-am facutbagajelesi am plecat a ea.Pa na atunci ne intalneam pe unde puteam,stateam in orase diferite...nu am sa uitniciodata ziua cand am ajuns laea si mi-a spusca are sa-mimarturiseasca ceva...tineaceva strans inbrate si se uita fix la mine...era albumul cu poze de la nunta ei...a fost aiureadar era prea tz...simteam ca nu mai pot renunta la ceam cladit impreuna...ea era maritata de cativa ani,iar barbatul ei era plecat pe mare,marinar in fortele straine!am continuat aceasta relatie 3 luni incare nu am fost despariti mai deloc...stateam tot timpil impreuna...avem atatea amintiri cat nu am avut toata viata mea...dupa 3 luni ea a trebuit sa plece in "afara" la el...unde avea sa stea inca 3 luni dupacare sa se intoarca amundoi in tara..au trecut acele 3 luni...au ajuns acasa!
cu 2 saptamani inainte sa vina am discutat din ce in ce mai putin...parca totul s-a racit brusc....ea spune ca el banuiesteceva..ca a vazut ca e altfel si plusca mereu evita sa plece din casa(astepatnd sa fie sg sa poata vb cu mine) si ca sa o lasam mai usor pana se linistesc apele.
am acceptat asta da nu mi-a fost bine...in ziuacand a ajuns in romania m-a sunat din aeroport..am fost f rece,nu mai vb de doua saptamani...mi-a spus ca a ajuns in romania...a fost discutie scurta mai mult fara cuvinte!mi-a trimis un mail incare mi-a spus sa sa astept un semn de la ea si ca a nu i-a picat bine faza de la telefon cu lipsa mea de reactie...

astept de cateva zile...fara nici un raspuns...nici eu nu i-am mai scris nimic,decat un mail pecare stiu ca l-a citit si nu mi-a raspuns...ma gandesc tot timpul la ce sa fac...nu vreau sa fortez situatia dar e super aiurea faza in sine...

Va cer un sfat voua...nu va cunosc deci imi puteti spune pefatza ceea ce credeti...sa-i scriu ceva..se merita...si restul...



avalon

8 mesaje
Membru din: 17/06/2008
Oras: Satu Mare

Postat pe: 28 Iunie 2008, ora 01:18

ar fi ok ca sai scrii....desi daca ar vedea sotu' ei nuj cum ar reactiona, da poate totusi ea asta asteapta de la tine ca sa vada cat de mult ti la ea si cat iti doresti sa o ai...nuj c sa zic:| ii ciudat....

Raporteaza abuz de limbaj
avalon

8 mesaje
Membru din: 17/06/2008
Oras: Satu Mare

Postat pe: 28 Iunie 2008, ora 01:18

incearca daca vrei....pana la urma nai nimik de pierdut:)...


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 28 Iunie 2008, ora 15:33

Orice ar fi nu o lasa sa iti distruga sperantele si in viata trebuie sa stii sa te si opresti.
Dar ea este pregatita sa renunte la sotul ei pentru tine?
Incearca sa afli acest raspuns , dar sa fie unul sigur si dupa aceea vei sti mai usor ce ai de facut.
Noroc.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

12 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Iasi

Postat pe: 28 Iunie 2008, ora 17:56

m-a sunat...doar cateva minute,mi-s spus ca o sa vb mai mult dupa ce incepe munca si se simte in siguranta pt ca mom sta mai mult cu el...o sa astept...

in esenta el pt ea nu exista...el e doar un sot,care din cate am observat nu i-a oferit mare lucru in toata relatia ei...e genul de om care pune mare pret pe cariera si bani...si care din pacate a uitat cum sa aline sufletul unei femei...

...tot timpul petrecut impreuna i-a fost dedicat ei..i-am aratat ca este o femeie frumoasa lucru care a schimbato enorm de mult fata de toata lumea..si mi-a arata ca ma iubeste pt tot ce am facut pt ea...nu mi-e ciuda daca se termina,sunt fericit ca s-a intamplat,ca am reusit sa deschid ochii unui om la care tin f mult...as intelege situatia,orice ar fi...mi-am dat seama ca e in caracterul meu...


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 28 Iunie 2008, ora 19:39

Fara a fi dura , trebuie sa te gandesti ca ei odata tot au impartit un sentiment dar ea daca te iubeste de ce accepta compromisul?
Si de ce a ezitat , sa vorbeasca cu tine , iti cere sa o astepti , dar ea a facut un sacrificiu pentu tine, oricat ar fi de mic?
Spui ca el este pentru ea doar un sot , dar ai spus ca te iubeste pentru tot ce ai facut pentru ea , ar trebui sa te iubeasca pentru ceea ce esti tu ca om ca fiinta si ca barbat. Iubirea ei poate fi recunostinta .. altceva nu vreau sa mai spun ....sanu par teribilista....ai spus ca din start nu ti-a spus ca este casatorita, sa ai grija sa nu incurce sentimentele.
Si sunteti apropiati de varsta? Dar nu intreb mai mult, parerea mea ca femeie este sa fii foarte atent sa nu te trezesti ca vei fi singur....realism...ia-o cum vrei, sa fie cum spui si cu noroc.

Raporteaza abuz de limbaj
qtdevil82

4 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 3 Iulie 2008, ora 09:11

fratioare....e groasa!!! sa presupunem ca ramaneti impreuna,ca in cele din urma va divorta de respectivul. ai spus ca sunt cativa ani diferenta intre voi. cum crezi ca se va simti cand veti iesi in oras cu prietenele ei,cum crezi ca se va simti cand te va prezenta parintilor ei,amicilor,colegilor de serviciu etc. ...si asta in conditiile in care toata lumea stie ca a fost maritata. tre sa fiu sincer si sa spun ca eu nu prea vad un viitor,pentru ca motivele de ordin "practic" sunt multe tare si e greu de trecut peste ele. ar fi ea dispusa sa renunte la tot ce a cladit pana acum pentru tine? daca da,atunci ai o femeie care te iubeste enorm! daca nu,atunci ai o femeie care te iubeste,dar este prea tematoare sa faca un pas atat de mare,sa lase tot si sa o ia de la capat. si tine minte o chestie,ca am varificat-o de multe ori: dragostea adevarata dureaza 3 luni. dupa aia totul se raceste treptat. dar daca esti sigur ca asta vrei,lupta pana in panzele albe si nu lasa pe nimeni sa iti spuna ce si cum sa faci. cam asta-i....capu' sus si joc de glezne. multa bafta!


danielsorin9

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 3 Iulie 2008, ora 13:46

Incearca sa iesi cat mai repede din situatia asta! Stiu ce spun, fiindca eu n-am reusit... Va veti vedea tot mai rar, va veti supara tot mai des unul pe altul, iar dragostea si ce a fost frumos se va duce naibii. Mai bine ramai cu amintirea lucrurilor frumoase si incerci sa o iei de la capat cu altcineva. Cu o femeie libera. Nu conteaza varsta.


adriann6

3 mesaje
Membru din: 11/09/2011
Postat pe: 5 Iulie 2008, ora 18:50

STIU CA E GREU SA UITI TOTUL...SI SA O UITI PE EA DAR INCEARCA...E CEA MAI BUNA SOLUTIE...EA ESTE LEGATA,TU ESTI UN OM LIBER...E DIFICIL DACA INAINTEZI IN SITUATIA ASTA...VEI AVEA MULT DE SUFERIT..I TI DORESC MULT MULT NOROC!!!


motzzzart

7 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 7 Iulie 2008, ora 09:35

bre...nu te imbata cu apa de izvor. sunt atatea fete pe lume. te-ai legat la cap fara sa stii, da' acu, gata, ai aflat ce trebuia sa stii, da-te jos din patu de spital si iesi afara. viata te vindeca.
pai eu, sa stiu ca femeia pe care o iubesc, in fiecare seara doarme langa un alt barbat, as da-o in spanac si pe ea si toata dragostea ei. daca te iubea si era o femeie corecta, ar fi facut ce trebuia de mult.
:)) uite cum io care n-am nici o trb cu 'comunitatile' de pe net, am ajuns de luni dimineata sa dau click-uri la intamplare si sa dau sfaturi necunoscutilor :)) ce tare.
oricum, iesi din starea asta...pentru ca te ruinezi singur..si sunt atatea fete care merita iubirea ta.
nu mai sta dupa fundu ei, ca pierzi lucruri care merita sa le traiesti si persoane care merita atentia ta. si anii trec...fara sa stii.


lonenly_wolf2007

40 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 7 Iulie 2008, ora 19:03

Doar o vorba am sa iti mai spun : "Iubesc tradarea dar urasc pe tradator " Napoleon Bonaparte

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

106 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Cluj

Postat pe: 11 Iulie 2008, ora 10:10

analizand situatia:

sotul ei e marinar

deocamdata sunt impreuna...cateva luni....zic deocamdata, pt. ca se va reintoarce la lucru, pe mare...

situatia in care tu vei deveni sau poate nu, colacul ei de salvare.

gestul ei de a te indeparta brutal din viata ei, dupa atatea momente frumoase...fara explicatii, fara o amagire cel putin mi se pare crud si necinstit, dar....se zice ca in iubire sunt permise multe si ca aceasta iarta multe....timpul....este si inamicul si aliatul tau. Inamic, pt. ca pe zi ce trece...ceva se schimba....aliat....pentru ca speri cu fiecare zi ca va fi bine.

parerea mea este sa incerci sa te detasezi la modul activ...adica fara a te rupe sentimental...incearca sa suporti situatia asta... cat de bine poti (oricum doar niste gesturi extreme pot fi o refulare in acest moment)...timpul vindeca rani si presara uitare....valabil pentru amandoi...INSA...daca dupa plecarea sotului revine in forta dna cu sentimentele....va fi momentul sa te impui si sa lamuresti situatia odata pt. todeauna...pana atunci... asteapta, bucura-te de viata si gandeste-te ca pana in prezent s-a scris o fila din cartea numita Experienta de viata.

Raporteaza abuz de limbaj
sallamallecum
Fosta membra 9am.ro

106 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Cluj

Postat pe: 11 Iulie 2008, ora 10:12

care e diferenta de varsta intre voi ?....

daca e sub 5 ani....sustin cele de mai sus
daca e peste 5 ani...cu cat e mai mare diferenta cu atat tot ce am spus capata alte conotatii si nuante...

Raporteaza abuz de limbaj
sallamallecum
Fosta membra 9am.ro

12 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Iasi

Postat pe: 11 Iulie 2008, ora 15:07

De la: sallamallecum, la data 2008-07-11 10:12:36care e diferenta de varsta intre voi ?....

daca e sub 5 ani....sustin cele de mai sus
daca e peste 5 ani...cu cat e mai mare diferenta cu atat tot ce am spus capata alte conotatii si nuante...


in jur de 10 ani...

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

12 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Iasi

Postat pe: 14 Iulie 2008, ora 17:02

azi am vb cu ea...mai mult ca de obicei...ne-am adus aminte de tot ce era al nostru...imi tot repeta ca ii lipseste totul...ca s-a sch total in femeia care am modelato eu...ca are in fiecare zi aceleasi obiceiuri din ce faceam impreuna...

toate astea m-au sensibilizat dar...nu mai pot avea incredere,mi-e greu...off

Raporteaza abuz de limbaj
necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 15 Iulie 2008, ora 18:04

Foarte bine ca ai inceput sa constientizezi si cealalta parte , si cum a mentionat cineva mai sus , a avut mare dreptate , viata trece foarte repede.
Trebuie totusi ca tu sa fii impacat cu tine , ca om si ca barbat ca ai facut ceea ce trebuie , ca este posibil ...sa iti fie greu sa te legi de alta.....dar fii optimist , daca nu este ea , viata merge mai departe si chiar mai exista si persoane care merita............ia hotararea de a merge mai departe , si nu ca ti-au sugerat-o altii , fa in asa fel sa vina de la tine...noroc si da invingi aceasta provocare.

Raporteaza abuz de limbaj
motzzzart

7 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 Iulie 2008, ora 16:44

dac'ai fi din Bucuresti...te-as scoate la o bere..sa-ti dau vreo doua palmi sa te trezesti si sa te linistesti :) ....prieteneste bine-nteles...
fruntea sus. viata merge inainte. sunt multe fete care merita dragostea ta. nu te autoflagela. ;)
ti-am mai zis... anii 'trece' :)

Raporteaza abuz de limbaj
gabflor73

11 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 16 Iulie 2008, ora 22:18

ce usor e sa da-i sfaturi dar ce greu e atunci cind iubesti sa iei decizii grele....

Raporteaza abuz de limbaj
gabflor73

11 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 16 Iulie 2008, ora 22:20

o sa treaca sau poate o sa ramineti impreuna trebuie sa ai rabdare doar atit,timpul le rezolva pe toate ...la timpul lor insa.atunci cind e dat sa se intimple ,de multe ori nu cind vrem ci cind trebuie

Raporteaza abuz de limbaj
serban_stanescu

8 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 20 Iulie 2008, ora 00:10

dak tzi la ea trebuie sa astepti,dak ea tine la tine nu o sa astepti mult,dak nu ai rabdare gasesteti si u pe cineva

Raporteaza abuz de limbaj
SPARTACUS_MAN2001

7 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 20 Iulie 2008, ora 03:05

NU VREAU SA FIU RAU DAR E FOOOARTE NASOL CE S-A INTAMPLAT.
TU TE-AI PUS IN POSTURA SOTULUI ORICAT DE IDIOT AR FI EL??? SI EA DACA AR VREA CEVA MAI MULT DC TE-A RESPINS CAT TIMP E EL IN TARA?
CAUTA-TI O FATA PE CARE SI CU CARE ITI POTI FACE ALTE AMINTIRI SI ALTE MOMENTE MULT MAI PLACUTE.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

12 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Iasi

Postat pe: 20 Iulie 2008, ora 03:37

De la: SPARTACUS, la data 2008-07-20 03:05:36NU VREAU SA FIU RAU DAR E FOOOARTE NASOL CE S-A INTAMPLAT.
TU TE-AI PUS IN POSTURA SOTULUI ORICAT DE IDIOT AR FI EL??? SI EA DACA AR VREA CEVA MAI MULT DC TE-A RESPINS CAT TIMP E EL IN TARA?
CAUTA-TI O FATA PE CARE SI CU CARE ITI POTI FACE ALTE AMINTIRI SI ALTE MOMENTE MULT MAI PLACUTE.


imi asum mereu riscul de "sot" cand fac asta...fiecare si-o face cu mana lui si eu sunt f constient de asta...dar,asta e ireversibila;)

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

12 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Iasi

Postat pe: 20 Iulie 2008, ora 03:39

De la: asaeaesd, la data 2008-07-20 00:10:30dak tzi la ea trebuie sa astepti,dak ea tine la tine nu o sa astepti mult,dak nu ai rabdare gasesteti si u pe cineva


am inceput sa discutam niste chestii,nu-mi fac iluzii dar parca mi-a demonstart niste chestii,niste chestii in care imi arata ca insemn mult pentru ea....ce spuneam,nu-mi fac iluzii dar sper!

Raporteaza abuz de limbaj
maxxy

6 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Constanta

Postat pe: 20 Iulie 2008, ora 05:01

braaavoooo..
omule..iti spun ceva pe romaneste- trimite-o la dracu'- nu e de tine.
Daca ia facut asta sotului ei pentru ca saraca se plictisea si era singurica iar prostu' statea pe mare sa aduca miile de euroi acasa, fii sigur ca esti doar un tip intr-un carnetel. Sfatul meu e sa-ti cauti o fatuca cuminte si sa nu te legi la cap cu femeia asta ca iti belesti viata.
Vb cuiva - da-te jos din patul de spital- lumea e plina de femei(sunt mai multe decat noi) si ai de unde alege.
De unde stii ca nu vei fi si tu doar un..sot peste cativa ani.
Gandeste-te bine baiete si las-oooooooo....ca ai o singura viata.
Hai succes si fi barbat, e o lectie de viata buna(numai ai grija sa nu ajungi si tu doar un sot; tot tu ai sa fii de vina nu ea)


Fosta membra 9am.ro

12 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Iasi

Postat pe: 20 Iulie 2008, ora 08:09

De la: maxxy, la data 2008-07-20 05:01:34 braaavoooo..
omule..iti spun ceva pe romaneste- trimite-o la dracu'- nu e de tine.
Daca ia facut asta sotului ei pentru ca saraca se plictisea si era singurica iar prostu' statea pe mare sa aduca miile de euroi acasa, fii sigur ca esti doar un tip intr-un carnetel. Sfatul meu e sa-ti cauti o fatuca cuminte si sa nu te legi la cap cu femeia asta ca iti belesti viata.
Vb cuiva - da-te jos din patul de spital- lumea e plina de femei(sunt mai multe decat noi) si ai de unde alege.
De unde stii ca nu vei fi si tu doar un..sot peste cativa ani.
Gandeste-te bine baiete si las-oooooooo....ca ai o singura viata.
Hai succes si fi barbat, e o lectie de viata buna(numai ai grija sa nu ajungi si tu doar un sot; tot tu ai sa fii de vina nu ea)

Raporteaza abuz de limbaj
Martre

33 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Constanta

Postat pe: 20 Iulie 2008, ora 09:34

Dragule, nu am avut rabdare sa citesc toate raspunsurile, insa eu iti dau sfatul meu prietenesc:te-ai gandit vreodata ca va face si cu tine la fel cum face cu sotul ei acum?????? Deci lasa-o imediat, fara remuscari, invinge-ti impulsul inimii, trage ratiunea peste, si pleaca cat mai repede din acesta relatie, care ti-a adus pe langa un gram de fericire...multa suferinta. As vrea sa ne mai auzim peste o luna doua, si chiar te rog sa revii sa vad cum evoluezi tu ca om/personalitate. Nu iti dai seama ca personalitatea sotului si a ta este calcat in picioare de o femeie???


hi_sense2004

40 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 20 Iulie 2008, ora 09:42

nu vreau sa te judet pt c s-a intamplat, dar gandeste-te ca e un sot pe care nu poti sa il stergi cu backspace. parerea mea e sa astepti sa se linsteasca treaba, sa dea ea un semn. e o chestie complicata. trimite-i o felicitare electronica, ceva de gen: mi-e dor de u, astept un semn, dar ceva haios cu un catelus, etc, sigur o vei face sa zambeasca si sa se gandeasca la clipele voastre frumoase

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

455 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 20 Iulie 2008, ora 10:42

CEEA CE TRAIESTI TU ACUM ESTE O TOANA DE MOMENT SI LA FEL ESTE SI PENTRU EA;NU O SA RENUNTE LA SOTUL EI,SI DACA O S-O FACA O SA IASA PROST ORICUM,ASA CA BAGA-TI MINTILE IN CAP SI PUNE CAPAT ACESTEI SITUATII CAT MAI AI TIMP(TU AI FOST CONSOLAREA EI CAND SE SIMTEA SINGURA SI AVEA NEVOIE DE UN PARTENER;SI C-AM ATAT)PUNE-I CAPAT PANA NU SE INTAMPLA LUCRURI MAI NASOALE.ATI SPUN ASTA DIN EXPERIENTA,AM AVUT O RELATIE CU O FATA,CARE ERA DOAR LOGODITA SI A IESIT RAU DE TOT..........;)))

Raporteaza abuz de limbaj
Virusake

13 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Timisoara

Postat pe: 20 Iulie 2008, ora 11:02

Cu riscul de a parea insensibil, iti spun s-o lasi si sa-ti vezi de viata ta, ca esti tanar si n-ai nevoie de prostiile cu care te imbrobodeste tipa. si eu am patit o faza nasoala intr-o relatie cu o tipa din alt oras care-mi tot dadea apa la moara si, cand am intalnit o alta fata din orasul meu, eu inca eram cu capul la aialalta, care mi-a dovedit ca nu se ridica la nivelul meu. asa ca iti spun. deschide-ti bine ochii si uita-te cu cine ai de-aface. in plus... fereasca Sfantu' sa vina ala vreodata mai repede din strainezia, mai ales daca tipa ti-a zis ca suspecteaza ceva... te face ala arsice si scobitori, daca zici ca-i din fortele speciale. asa ca asculta "Pasarea Colibri - Pe corso"(si incearca sa iei aminte la ce zice pe-acolo), iesi la o cu baietii si las-o-ncolo de femeie in toata regula si maritata si cauta-ti alta, poate la fel de matura si de coapta, dar necasatorita, sa nu mai ai probleme existentiale. deci, incearca sa nu iti mai bati capul cu tipa asta care te invarte pe degete si iti promite marea cu sarea si cauta-ti o tipa mai ok

Raporteaza abuz de limbaj
Inspre cele 4 zari... Deodata!
edy_sword

166 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 20 Iulie 2008, ora 13:40

las o balta consider o o experienta si atit nu distruge o familie nu e bineiar tu cauta ti alta fata pe masura ta bafta

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului O POVESTE CIUDATA DESPRE UN BAIAT SI...O FEMEIE MARITATA
Mergi la: