back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


O poveste ciudata despre un baiat si...o femeie maritata

 


 
Pagini: << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina:
 
ema_7

5 mesaje
Membru din: 11/07/2008
Oras: Constanta

Postat pe: 12 August 2008, ora 14:15

din ce ai scris si cum ai povestit prin ce treci, mi se pare ca esti ok, chiar imi place de tine cum stai sufleteste si mental. chiar ma gandeam de ce ai cerut sfaturi pentru ca sunt sigura ca vei stii ce alegere sa faci. desi ea trebuie sa faca alegerea mai intai, dar acest drept il ai si tu. eu din pacate cred ca totul va ramane, ca si in cazul meu al unei relatii asemanatoare (scurta ca durata, dar atata de plina totusi) o amintire placuta. si sunt de acord cu tine ca regrete nu ai de ce sa ai daca a fost totul atat de intens. si eu cred in a adauga viatza anilor, nu ani vietzi...


areku

7604 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 12 August 2008, ora 18:34

uff...pe tema asta..ma incarez si eu..cat de cat...am 24 de ani...si sunt cu o femeie de 34 de ani..divortata..acu..cativa ani...e frumoasa...are un corp ciudat...arata mai tanara ca sora ei...care e de varsta cu mine.....deci arata foarte bine fizic...si la corp si la ten si la tot...d.p.d.v fizic...ce mi place e ca e foarte inteligenta...are o personalitate foarte placuta...e mai in pas cu moda decat as fi eu vreodata =))...la prima vedere un strain ar spune ca e o fata de varsta mea...ce nu mi place..e..ca..e prea posesiva...si asta ma racit fata de ea...am incercat sa vb de treaba asta ...dar...parca isi pierde logica...
sunt exemplu ciudate...suntem in parc...stam pe banca..si poate mai am si eu scapari..in care ma duc cu gandu la alte chesti...daca in perioada cat eu sunt pierdut in gandurile mele..(de obicei 6 secunde max =))trece vreo fata prin fata mea..se supara ca cica ma uitam la ea..asta e cel mai banal exemplu...ultima oara cand am discutat...cica...bun vrei sa nu ma mai intereseze ?ok...atunci ma duc si eu cu nu situ ce tip..mi se pare o chestie copilareasca...desi eu as fi mai copil ca ea...ca mereu mi am pastrat o doza buna de copilarie...(asta ma face sa simt ca traiesc :P)
in fine...bat campii de oboseala...ce vroiam sa stiu e cum as reusi sa pastrez o relatie de prietenie cu ea daca nu se schimba...sau...cum fac sa se schimbe...

Raporteaza abuz de limbaj
live your life so u have nothing to regret
Fosta membra 9am.ro

455 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 12 August 2008, ora 23:06

o sa se schimbe dupa mai mult timp si cand o sa fie sigura ca relatia voastra e una solida,deocamdata stie ca e o diferenta de varsta si probabil ai e frica sa nu te piarda in favoarea unei pustpaice......

Raporteaza abuz de limbaj
areku

7604 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 13 August 2008, ora 20:12

problema e ca fiecare stie trecutu celuiilalt..adica a vazut cu ce fete am umblat..e adev ca sunt frumoase...ca sunt de varsta mea...dar...sunt imature...prea schimbatoare..si stie ca nu mi plac genu asta de pesoane...pe cand la ea stiu cam numaru de baieti care "se dau la ea" si cu ce stripari si alte chesti a mai umblat...
de asta zic ca parca nu gasesc o solutie...

Raporteaza abuz de limbaj
live your life so u have nothing to regret
dan_io_nescu

21 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 15 August 2008, ora 11:06

Prietene "Username"
Lasand la o parte povestea in sine din punctul tau de vedere - cat de frumoasa este ea, cat de bine e cu ea, ce de scantei ies cu ea, ce bine te intelegi cu ea la miculdejun , bla-la, bla-bla - daca e o situatie reala? raspunsul sta in restul vietii fiecaruia, cea pe care nu o petreceti impreuna. Ce valoare sociala ai tu (CATI ANI AI?, job, bani, casa, prieteni, etc), dar ea? Rare sunt cuplurile care au la baza sentimente (sau mai bine zis patul) si viata lor reala nu este marcata de o relatie de dominare mai pronuntata sau mai voalata a unuia dintre parteneri. In cazul tau cred ca ea e cea care domina (altfel TU nu ai avea atatea amintiri si nu ai fi asa incantat de "o femeie plina decaracter,foarte destepta si cu cativa ani in plusfata de mine"). Cuplurile cu un marinar au un specific aparte. Aici in majoritatea cazurilor barbatul domina si inca destul de apasat. El este motorul, el e cu banul si el organizeaza timpul si cam totul in jurul lui cat sta intre doua voiaje. In cazul tau mai este si ofiter superior (altfel nu avea cum sa stea 3 luni cu nevasta la vapor) si este obisnuit sa fie sef si mai ales sa fie ascultat. Liantul este aici partea materiala, cat despre dragoste tu esti cel mai bun exemplu. Celor ca tine care consoleaza neveste de marinari pe la noi li se spune "Nelutu". Este o poveste banala in Constanta, dar pentru ca sunt putini marinari in Iasi ti se pare ceva extraordinar.
Si pentru ca sa-ti fie clar, atunci cand te va suna(daca nu cumva s-a recunoscut pe blog), dupa ce pleaca marinarul, propune-i sa divorteze si sa fiti impreuna pe fata. Urmareste-i foarte atent reactia si pe moment si cateva zile dupa. O alta varianta ar fi sa taci si sa continui sa te bucuri in continuare de toate cate ti le ofera, varianta de preferat pentru trebuie sa fii constient ca se va sfarsi.
Ultimul sfat si e cel mai important: El daca nu a aflat inca va afla; sa nu te prinda la borcanul cu miere ca de multe ori a iesit foarte urat.
Poate ne mai scrii peste cateva luni sa ne

Raporteaza abuz de limbaj
FistOfGod

31 mesaje
Membru din: 28/07/2008
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 15 August 2008, ora 12:18

De la: dan-mircea, la data 2008-08-15 11:06:58Prietene "Username"
Lasand la o parte povestea in sine din punctul tau de vedere - cat de frumoasa este ea, cat de bine e cu ea, ce de scantei ies cu ea, ce bine te intelegi cu ea la miculdejun , bla-la, bla-bla - daca e o situatie reala? raspunsul sta in restul vietii fiecaruia, cea pe care nu o petreceti impreuna. Ce valoare sociala ai tu (CATI ANI AI?, job, bani, casa, prieteni, etc), dar ea? Rare sunt cuplurile care au la baza sentimente (sau mai bine zis patul) si viata lor reala nu este marcata de o relatie de dominare mai pronuntata sau mai voalata a unuia dintre parteneri. In cazul tau cred ca ea e cea care domina (altfel TU nu ai avea atatea amintiri si nu ai fi asa incantat de "o femeie plina decaracter,foarte destepta si cu cativa ani in plusfata de mine"). Cuplurile cu un marinar au un specific aparte. Aici in majoritatea cazurilor barbatul domina si inca destul de apasat. El este motorul, el e cu banul si el organizeaza timpul si cam totul in jurul lui cat sta intre doua voiaje. In cazul tau mai este si ofiter superior (altfel nu avea cum sa stea 3 luni cu nevasta la vapor) si este obisnuit sa fie sef si mai ales sa fie ascultat. Liantul este aici partea materiala, cat despre dragoste tu esti cel mai bun exemplu. Celor ca tine care consoleaza neveste de marinari pe la noi li se spune "Nelutu". Este o poveste banala in Constanta, dar pentru ca sunt putini marinari in Iasi ti se pare ceva extraordinar.
Si pentru ca sa-ti fie clar, atunci cand te va suna(daca nu cumva s-a recunoscut pe blog), dupa ce pleaca marinarul, propune-i sa divorteze si sa fiti impreuna pe fata. Urmareste-i foarte atent reactia si pe moment si cateva zile dupa. O alta varianta ar fi sa taci si sa continui sa te bucuri in continuare de toate cate ti le ofera, varianta de preferat pentru trebuie sa fii constient ca se va sfarsi.
Ultimul sfat si e cel mai important: El daca nu a aflat inca va afla; sa nu te prinda la borcanul cu miere ca de multe ori a iesit foarte urat.
Poate ne mai scrii peste cateva luni sa ne


:) "nelutzu" =)))

Raporteaza abuz de limbaj
FistOfGod

31 mesaje
Membru din: 28/07/2008
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 15 August 2008, ora 12:26

well a trecut deja o saptamana de cand nu o sunasem...asta pana marti...cand m-a sunnat si mi-a zis ca nu mai rezista fara indiferenta din partea mea...dupa discutii lungi am ajuns iar de unde am plecat...oarecum am inceput iar "relatia"...am zis ca ma duc la ea zilele astea...era oarecum fericit dar ceva ma retine..parca nu mai vreau sa o iau de la capat...
am gasit cateva din gfandurile ei cu ea care sunau asa

"ceva ce nu credeam ca o sa o mai fac niciodata! sa plang! de ce trebuie sa plang iar si sa ma doara! sa simt o apasare mult prea grea pentru mine, sa nu stiu sa explic de unde vine, sa nu am leac pentru ea! acum ce faci? de acum cum o sa-ti treaca? cum o sa treci iar peste asta? tot in ani?
am stins lumina in camera sa nu mai vad lacrimile. si asa le simt..ce sens are sa le mai vad? poate daca intra cineva sa apuc sa le sterg repede si sa raspund prompt ca nu am nimic, sunt doar putin obosita...si nu ar fi o minciuna...pt ca sunt franta de durere!
iubirea e pentru prostii ce ajung sa creada in ea! iubirea e pentru orbii ce se lovesc de ziduri si pentru surzii ce nu isi asculta ratiunea! eu ma incadrez in toate trei categoriile...trebuie sa ma vindec si sa uit ca exista ceva dupa sentimente, sa fiu o egoista!"

asta mi-a dat de gandit..la draq,femeia asta se lupta ca-n opera lu coelho "la raul piedra am am sezut si am plans" cu ea insasi...cealalta "ea" face crize iar ea nu stie ce sa faca...sper sa nu fac ca ultima oara cand mi-am propus sa merg la ea...adica sa renunt cu cateva ore inainte...

Raporteaza abuz de limbaj
george_calin

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 15 August 2008, ora 12:38

frate, sunt marinar si iti vorbesc din perspectiva sotului plecat sa asigure niste conditii materiale de care prea putin se bucura cel plecat ,ci mai degraba acela care ramane acasa.

arunca la gunoi panarama asta .

ai avut o experienta din care ai invatat ceva. mergi inainte. femeia asta isi minte cu buna stiinta sotul, nu fi naiv sa ajungi in locul lui. omul face un sacrificiu ca ea sa aiba un apartament, o "skoda octavia" sau "pejo 207"... si ea il calca in picioare.


mmm...mi-e sila.

cu bine. sper sa tii cont de sfatul meu






Raporteaza abuz de limbaj
catutzu1

4 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 17 August 2008, ora 09:01

Mai copii marinari au o vorba ... cica atunci cand sunt ei plecati acasa este un "Nelutzu" sau mai nou un "Andrei" care are grija de sotie/prietena sa nu se simta singura, de aceea marinari isi suna sotia/prietena inainta sa vina acasa sa le calce pijamalele, sa nu le gaseasca cu genunchi, sa il trimita acasa la el pe respectivu, sa nu strice relatia. Oricum viata pe mare nu este usoara, te bat valurile, vantu, si pentru ce sa vii acasa si nu mai gasesti nimic, te duci te zbati pentru cei de acasa si cand ajungi nu mai gasesti nimic, oricum eu cred ca tu esti un "Nelutu" sau un "Andrei"- "p.... lui si bani mei" sa intelegi care este treaba cu astia doi.

Raporteaza abuz de limbaj
necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 17 August 2008, ora 22:00

Dragi prieteni, nu vreau sa fiu insensibil la problema micutului Nelutu :)), super nume frate ;), dar v-ati gandit vreodata ca poate aceasta poveste frumos cosmetizata (ce-i al lui e al lui) cu numai scriu, ba mai postez putin, mai o scrisorica emo...sa fie doar o mare farsa?
Eu daca as avea acest site as fi constant preocupat de bunastarea lui, deci de a avea cat mai multe accesari, lucru ce poate fi facut cu usurinta cand oamenii isi dau cu parerea(si sunt multi amatori de telenovele on-line).
Poate e adevarata povestea..cine stie...dar puneti mai mult la indoiala afirmatiile pe net
Just Think!

Raporteaza abuz de limbaj
tilvio_mr

32 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 18 August 2008, ora 11:31

Imi pare rau ca trebuie sa-ti spun, dar indivizi cre procedeaza catine isi merita soarta. Poate ca acest cuplu era fericit insa ,un individ plin de frustrari ca tine (ca sa ma exprim elegant)se amesteca si distruge o relatie stabila bazata pe dragoste si incredere. Di punctul meu de vedera indivizi ca tine , nu pot fi numiti oameni. Cauta-ti frate pe cineva de teapa ta si construieste-ti fericirea pe propriul piedestal, nu distruge fericirea altora. Ma intreb si te intreb. Daca un nemernic ar proceda asa cum ai procedat tu, cum te-ai simti? ce reactii interioare si exterioare ai avea? te-ai bucura sil-ai felicita nu? tNu frate iti spun eu ca nu ai face asta. In primul rand ai suferi daca intr-adevar ai fi contruit totul pe baza de iubure. Spun asta din proprie experienta si nu uita niciodata. -CE TIE NU-TI PLACE ALTUIA NU-I FACE- DACA ESTI OM.IN REST SA AUZIM NUMAI DE BINE!

Raporteaza abuz de limbaj
monaco

1609 mesaje
Membru din: 13/03/2008
Oras: Constanta

Postat pe: 18 August 2008, ora 22:11

am spre 36 de ani.....sunt femeie, frumoasa.. Des la anii astia iti vin "idei" daca esti mult timp singura...si daca se iveste ocazia favorabila. Nu cred ca exista fidelitate absoluta, ci lipsa de ocazii.. treaba voastra daca vreti sa nu recunoasteti...Eu nu mi-aminselat sotul (inca) si sper sa nu mi se iveasca "ocazia"dar..nimic pelume nu e sigur.. D-na TE-A ALES DIN EGOISM..AI PICAT LA TANC..!;CA O NOUA POSETUTA, CA UN RUJ MISTO, ESTI POVESTEA EI IREALA, ESTI O TOANA, UN VISULET SINCER SI FRUMOS(nu zic ca nu simte pentru tine!!! simte sa sti!) DAR TINE LA STATUTUL EI DE DOAMNA SI NU O SA RENUNTE DECAT DACA ESTI TU F TARE SI POTI SA O FACI O DOAMNA SI MAI MARE !!! E UN GAND, SFAT ,(I-AL CUM VREI)SSIIINNCEERR !!! SE JOACA CU TINE. MONA- Navodari

Raporteaza abuz de limbaj
"necompletat..,necompletat..,fara comentarii pe forum ..." Daca se simte ..cineva....: atunci, de ce vrei prieteni aici? Dupa avatar?? Cred ca glumesti... TRADUCERE : NU colectionarilor de avatare !
necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 19 August 2008, ora 15:34

De la: monaco, la data 2008-08-18 22:11:56 am spre 36 de ani.....sunt femeie, frumoasa.. Des la anii astia iti vin "idei" daca esti mult timp singura...si daca se iveste ocazia favorabila. Nu cred ca exista fidelitate absoluta, ci lipsa de ocazii.. treaba voastra daca vreti sa nu recunoasteti...Eu nu mi-aminselat sotul (inca) si sper sa nu mi se iveasca "ocazia"dar..nimic pelume nu e sigur.. D-na TE-A ALES DIN EGOISM..AI PICAT LA TANC..!;CA O NOUA POSETUTA, CA UN RUJ MISTO, ESTI POVESTEA EI IREALA, ESTI O TOANA, UN VISULET SINCER SI FRUMOS(nu zic ca nu simte pentru tine!!! simte sa sti!) DAR TINE LA STATUTUL EI DE DOAMNA SI NU O SA RENUNTE DECAT DACA ESTI TU F TARE SI POTI SA O FACI O DOAMNA SI MAI MARE !!! E UN GAND, SFAT ,(I-AL CUM VREI)SSIIINNCEERR !!! SE JOACA CU TINE. MONA- Navodari


deci ai "spre 36", nu 36, si esti femeie(felicitari! esti printre putinii oameni ce au reusit acest lucru), dar cel mia important lucru si fara de care nu putea scrie mesajul era: frumoasa . In acest moment toti eram interesati, pana sa aflam ca tinerica ce se indreapta spre venerabila varsta de 36 de ani, dar inca nu a ajuns :))), isi inseala sotul dar la sfarsit ne scrie "SSIIINNCEERR !!!" Ahhhhh, si specifica ca este din Navodari...

Raporteaza abuz de limbaj
Silviu1983

8 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Ploiesti

Postat pe: 19 August 2008, ora 18:15

De la: gabflor73, la data 2008-07-16 22:18:28ce usor e sa da-i sfaturi dar ce greu e atunci cind iubesti sa iei decizii grele....





Adevarat spui ...shi sa fiu iertat de persoanele inca NAIVE .. dar frate renuntza doar la sentimente ,rupe o bucata din sufletul tau shi treci de partea cealalta ... a nepasarii. Stiu ce zic , femeia e proasta ,oricat ar fii ea de deshteapta ,mai bine zis perversa, dar fara sa-shi dea seama prea mult ,se ascunde dupa sentimente ,ceea ce fiecaruia dintre noi i-ar placea ...sa fie fericit shi iubit .Dar de ce sa suferi tu cand vei afla ca tot timpul ai fost la mana ei ,s-a folosit sentimental shi fizic de tine doar ... SIMPLU i-ti spun :FII ECSCROC SENTIMENTAL o sa-ntzelegi dupa aia [Aici o sa fiu Hulit de multzi... poate, dar REALITATEA e CRUDA TE ROG sa MA CREZI]

Raporteaza abuz de limbaj
areku

7604 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 20 August 2008, ora 11:05

sunteti toti liberi sa va exprimati...si nimeni nu tre sa sa judece un raspuns..decat sa l comenteze..si sa si exprime parerea lui fata de ceilalti...raspunsul meu e simplu...adunati fiecare raqspuns de aici care a fost dat..si veti gasi cel mai complex si mai sincer raspuns....pt ca e un raspuns dat de diferiti oameni...cu o inteligenta si cultura diferita ....atat am avut de spus :)

Raporteaza abuz de limbaj
live your life so u have nothing to regret
FistOfGod

31 mesaje
Membru din: 28/07/2008
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 20 August 2008, ora 15:16

De la: monaco, la data 2008-08-18 22:11:56 am spre 36 de ani.....sunt femeie, frumoasa.. Des la anii astia iti vin "idei" daca esti mult timp singura...si daca se iveste ocazia favorabila. Nu cred ca exista fidelitate absoluta, ci lipsa de ocazii.. treaba voastra daca vreti sa nu recunoasteti...Eu nu mi-aminselat sotul (inca) si sper sa nu mi se iveasca "ocazia"dar..nimic pelume nu e sigur.. D-na TE-A ALES DIN EGOISM..AI PICAT LA TANC..!;CA O NOUA POSETUTA, CA UN RUJ MISTO, ESTI POVESTEA EI IREALA, ESTI O TOANA, UN VISULET SINCER SI FRUMOS(nu zic ca nu simte pentru tine!!! simte sa sti!) DAR TINE LA STATUTUL EI DE DOAMNA SI NU O SA RENUNTE DECAT DACA ESTI TU F TARE SI POTI SA O FACI O DOAMNA SI MAI MARE !!! E UN GAND, SFAT ,(I-AL CUM VREI)SSIIINNCEERR !!! SE JOACA CU TINE. MONA- Navodari


mona,draga mea,ai perfecta dreptate in ceea ce ai spus!

Raporteaza abuz de limbaj
catutzu1

4 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 21 August 2008, ora 22:31

Sincer tipa se joaca cu tine, are nevoie de cineva in lipsa sotului

Raporteaza abuz de limbaj
Silviu1983

8 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Ploiesti

Postat pe: 22 August 2008, ora 21:29

Am spus-o shi o mai repet( Doamne ....da' cat sa te mai invatz ?!); Femeia E PERVERSA : Joaca-te cu eahi-ti va fi bine ...Asta e pt. totzi cei care au suferit la un momentdat in dragoste ...nu numai pt. telenovela sau nu ,cum zice "Cataramamare".

Vad tot timpul shi observ fete ,femei singure cu copil sau fara care ar cadea in patul unui macho care e bine vazut de alte femei, sincer ? cui nu i-ar place ,e firesc sa fie asha ...pt. ca femeia "ARE NEVOIE" ...sa fie cu cel mai tare ...barbat daca intzelegetzi voi domnilor ,

P.S. : Live UR F.K..G Life asha cum e shi nu mai datzi importantza unor T.RFE !!! F.t.tzil-e ...



Alt P.S. : Cum fac sa postez un emoticon ,am incercat cu drag and drop da nu merge ...?(Foloseam Opera cand am postat aici)


EDUARDNICOLAECOSTACHE

13 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 24 August 2008, ora 10:57


In primul rand vreau sa-ti spun ca am fost in situatia de a avea relatii cu femei care aveau cativa ani in plus fata de mine ( 10 si respectiv 12 ) .
In al doilea rand as dori sa iti impartasesc opinia personala in ceea ce te priveste .
Esti in perioada in care acumulezi niste experiente care te vor ajuta foarte mult in viitor ( daca gandesti corect vis-a-vis de ceea ce traiesti in momentul de fata ); aceste experiente te vor face sa zambesti de placere si melancolie mai tarziu ( in primul rand nu o judeca atat de aspru - incearca sa intelegi si nu judeca ); incearca sa nu dezvolti o pasiune incontrolabila ( ca sa nu zic bolnava ) pentru ca astfel vei ajunge intr-o situatie de nedorit : sa te blochezi - sa nu poti fi capabil de a te implica si in alte relatii , care vor urma ; si fii sigur ca vor urma , FII SIGUR !!!
Altfel nu pot decat sa te invidiez : iti traiesti viata , experimentezi , simti , iubesti ( un fel de a iubi , usor diferit ) !!!
Bravo !
Dar tine minte : viata merge inainte indiferent ca doresti sau nu acest lucru !!!
Fii realist , nu te lasa sa ajungi in situatia de a-ti plange de mila , pentru ca nu ai de ce ( esti barbat acum , deci fii responsabil si discuta deschis cu ea optiunile pe care le aveti - tine cont de faptul ca mai degraba NU aveti un viitor decat ca ati putea face sa aveti pentru ca e greu sa iti schimbi viata la 180 de grade ; tie iti e mai usor ; esti tanar , esti gata sa pariezi tot pe o carte ... )
Vei intelege si vei analiza altfel lucrurile acestea peste ani ...
Deci : RABDARE SI NU ACTIONA SUB IMPULSUL MOMENTULUI !!!
Daca vrei sa povestim , acesta este mail-ul meu : "eduardnicolaecostache@yahoo.com" sau
yahoo messenger ID : "eduardnicolaecostache"
Peace bro !!!

Raporteaza abuz de limbaj
Silviu1983

8 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Ploiesti

Postat pe: 24 August 2008, ora 15:55

De la: EDDYIE1978, la data 2008-08-24 10:57:12 incearca sa intelegi si nu judeca ); incearca sa nu dezvolti o pasiune incontrolabila ( ca sa nu zic bolnava ) pentru ca astfel vei ajunge intr-o situatie de nedorit : sa te blochezi - sa nu poti fi capabil de a te implica si in alte relatii , care vor urma ; si fii sigur ca vor urma , FII SIGUR !!!
Altfel nu pot decat sa te invidiez : iti traiesti viata , experimentezi , simti , iubesti ( un fel de a iubi , usor diferit )
Dar tine minte : viata merge inainte indiferent ca doresti sau nu acest lucru !!! Vei intelege si vei analiza altfel lucrurile acestea peste ani ...Deci : RABDARE SI NU ACTIONA SUB IMPULSUL MOMENTULUI !!!


Deci... mai sunt shi altii care gandesc la fel de bine ... BAFTA TUTUROR IN VIATZA ... ( URASC PROASTELE ...)

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

3 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 24 August 2008, ora 15:56

Si eu sunt implicat intr-o relatie de tip dar un pic alta... am fost prieteni acu 5 ani suntem de o seama adica Ea e cu o jumatate de an mai tanara ap petrecut un timp fabulos impreuna dar ne-am despartit fiindca ea s-a mutat cu familia in germania. Acu eu lucrand pe tir am ajuns in localitatea unde traieste din intamplare n-am intalnit la magazin de atunci au reinviat sentimentele innabusite. Ea e maritata si are si o scumpete de fetitza eu sunt dupa o logodna rupta dar am discutat mult ce va fi ca nu ne-am stapanit si am facut dragoste a fost ceva superb dar intre noi inafara de sex nu cred ca va mai fii vreodata ceva nu ca nu mi-ar place da Ea nu doreste eu o iubesc in coltzul inimi dar o las in pace ca si asa am facut destule necazuri...

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

3 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 24 August 2008, ora 16:01

Ar trebui si tu sa faci la fel dragul meu prieten sa iti vezi de viatza ta si s-o lasi pe ea sa fie fericita cu ce are ca nu ar fii bun pentru nici unul dintre voi daca v-ati continua viatza impreuna .... Bafta

Raporteaza abuz de limbaj
Iolazarescu

17 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 27 August 2008, ora 15:12

Mai bine o amintire frumoasa decat una amara, Oprestete acum cat e frumos daca vezi ca sunt retineri din partea ei.
Ca vorba lu' old Johny Keep Walking :

Raporteaza abuz de limbaj
petermihaiioan

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 28 August 2008, ora 23:47

Salut,nu stiu daca ma poate ajuta cineva si pe mine pt ca nu mai stiu ce sa fac.
Am fost si la psiholog dar fara rezultat.
In urma cu doua luni m-am despartzit de fosta mea prietena ma intelegeam super bine cu ea am avut o relatzie de 7 luni in care nu am avut de loc conflict nu neam certat,nu am zis nici unu ca gata de astazi nu mai vreau sa fim impreuna sau ceva de genul asta.
Imi spune tot timpul ca ma iubeste ca nu vrea sa se desparteasca de mine. Dar intr-o seara am primit un sms pe telefonul mobil in care scria ca de astazi ar fi bine sa nu mai fim impreuna, credetzima ca in acel moment am crezut ca o sa cada cerul peste mine,a urmat o perioada de o luna din care mai mult am petrecuto prin spital din cauza ca nu mai puteam incercam sa o uita dar nu puteam dormi noaptea si am ajuns sa ma inbolnavesc. doctorul care ma internat in spital mi-a recomandat un psiholog da fara rezultat si acuma dupa doua luni incerc sa o uit si tot nu reusesc,pe orice fata o vad si e ceva stilul ei parca o vad pe ea nu mai stiu ce sa fac.Am intrat pe acest forum in sperantza ca poate cineva de aici o sa poate sa ma ajute cu un sfat cum as putea sa fac sa trec peste acest moment groaznic din viatza mea.

Va multzumesc

Raporteaza abuz de limbaj
Silviu1983

8 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Ploiesti

Postat pe: 30 August 2008, ora 20:51

Mai MihaiPeter ,in primul rand catzi ani ai ... ne potzi spune...?

Raporteaza abuz de limbaj
maziluflorin

1 mesaj
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 31 August 2008, ora 02:46

am trait si eu ceva asemanator (n-am timp sa dau detalii), dar daca vrei parerea unui rac romantic si sentimental...
daca tu o vrei afla mai intai daca si ea te vrea la fel de mult si daca ar fi dispusa sa renunte la tot pt tine...ddaca esti sigur nu-ti pot spune decat sa mergi pana la capat...nu ai nimic de pierdut!!!
povestea mea e mult mai incalcita si mult mai "cu peripetii" dar acum sunt apoape sa imi ating fericirea..

GO FOR IT! BAFTA!

Raporteaza abuz de limbaj
alindraghita

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 31 August 2008, ora 02:55

mai cauta dar ceva mai proaspat vezi ca se poate
multa bafta si nu te mai tine dupa femei mai in varsta ca tine;e drept ca stiu ce vor pe moment adica vor sa suceasca minti asa ca mai bine nu ca o sa regreti hai ca poti;)daca ai reusit la o femeie mai invarsta ca tine sigur reusesti si la una mai tanara sau chiar de varsta ta; oricum o femeie cica se maturizeaza cu 3 ani mai devreme ca un barbata asa ca ai ce vrei;)

Raporteaza abuz de limbaj
ovi_ovi

1 mesaj
Membru din: 22/11/2007
Oras: Cluj

Postat pe: 31 August 2008, ora 16:13

Sunt si eu intr-o situatie asemenatoare, doar ca avem aceeasi varsta si ea e doar logodita...te inteleg asa de bine, el era mai mult plecat, am trait impreuna mult timp, la mine dureaza de vreo 2 ani...exista acea ezitare, nu stie cum sa faca, se imparte intre doi......am incercat de nenumarate ori sa scap, am incercat altceva....dar nimeni nu e ca ea. Am renuntat sa mai cred ca o sa poata trai doar cu unul, nush cum ar fi sa fim doar NOI doi si atat..........acum imi dau seamna ca nu mai rezist asa, parca incep sa constientizez ca EU sunt cel care greseste, ca EU trebuie sa plec si sa rezist departe de ea, oricat de greu ar fi..EU....Vreau sa cred in iubire adevarata, vreau sa cred in povesti de dragoste...au fost clipe minunate, ne intelegem, ne completam unul pe celalalt, parca ne-am fi regasit, dar totusi nu suntem impreuna. Poate am fost doar alinarea, doar persoana care a oferit mai mult decat celalalt......in fine....stiu ca ma iubeste...simt...si atunci ma intreb "de ce oare?".trebuie sa rezist departe de ea si sa-mi repet in fiecare clipa ca doarme langa altu.....nush cum am rezistat 2 ani, parca au fost 2 zile.....m-au acuzat prietenii, au incercat sa ma aduca cu picioarele pe pamant dar degeaba.....o iubesc. m-a ajutat mult ca am citit com voastre, sunt pareri obiective. Si tie, personajul narator, ce sa-ti spun......pas cu pas, incetul cu incetul, trebuie sa te departezi de ea. multa bafta!

Raporteaza abuz de limbaj
necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 31 August 2008, ora 20:16

Domne... pai fata asta si-a batut joc de tine... deci cum sta treaba, ea sta cu marinarul cat sta.. primeste ce primeste, dar in acelasi timp incearca sa te tina si pe tine aproape, pleaca marinarul dupa care devii si u al 2`lea sot ... wtf daca nu`l mai iubeste asta e... divortz, direct, nu stiu ce asteapta ,sa descopere marinarul si sa fie mai rau...

Raporteaza abuz de limbaj
kiku

154 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 1 Septembrie 2008, ora 23:58

bravooooo bravooo bravo...mai ceva ca la teatru. am citit tot. nu pricep insa de ce nu intelege musiu' ca femeiaaa"ochi alunecosi, inima zburdalnica..."simte ceva pentru baietica...care nu cred ca e chiar baietica...are ceva-n pantaloni, poate ceva chiar mai bun decit sotul..insa ce are sotul, e pe mare...eheee la draq, pai si baiatu' e aici si ea singurica...pe draq te iubeste...asa face si cu tine si cu barbasu'...fraiere...las-o maaa ca gasesti femei destule...si daca-ti plac mai coapte, si destepte...mai incearca si cu altele, sa prinzi experienta...dupa care- gata iti trece si poti sa faci casa cu orice alta femeie. da sa nu crezi ca scapi de cosmarul in care te scalzi acum. dupa ce ai avut femeile altora, o sa sti ca si a ta poate zburda din "floare-n floare". pierzi inocenta, pierzi increderea, si e cel mai rau lucru pe care ti-l faci...crede-ma

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului O POVESTE CIUDATA DESPRE UN BAIAT SI...O FEMEIE MARITATA
Mergi la: