back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


O poveste ciudata despre un baiat si...o femeie maritata

 


 
Pagini: << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina:
 
FistOfGod

31 mesaje
Membru din: 28/07/2008
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 28 Iulie 2008, ora 10:15

De la: shady12, la data 2008-07-28 09:12:01hai sa-mi dau si eu cu parerea...omule, situatia nu e chiar asa de nasoala cum zic altii, dar nici foarte roz.
gandeste-te ca sotul ei e marinar, deci e nu va fi niciodata satisfacuta ca femeie din toate punctele de vedere, si e foarte posibil sa se desparta in urmatoare perioada de timp.
Dar pune-te in situatia ca o vei lasa insarcinata, fara sa vrei...numai atunci poti sa zici ca situatia s-a complicat!!!si sa stii ca daca ea tine cu adevarat(dupa cum spui) nu va face niciodata avort...deci ai mare grija, mare de tot!!!acum inca e bine ca nu sunt probleme de genu.
multa bafta si iti zic inc a odata ai mare grija, NU TE LEGA LA CAP DACA NU TE DOARE!!!!GOOD LUCK BOY

chestia cu copilul a existat,am pus problema asta odata...mi-a spus ca si-ar dori un copil de la mine,dar am hotarat ca nu e o idee buna...pt moment...nu ca nu mi-as fi dorit dar...nu se putea!


FistOfGod

31 mesaje
Membru din: 28/07/2008
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 28 Iulie 2008, ora 10:16

am uitat sa va spun ca tot eu sunt,am sch contul pe motiv de securitate :D

Raporteaza abuz de limbaj
FistOfGod

31 mesaje
Membru din: 28/07/2008
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 28 Iulie 2008, ora 10:29

am inceput sa vb la telefon...in fiecare zi,cat nu e acasa...incercam sa speram ca vom mai avea macar putin din ce am avut pana cand a plecat...sau mai mult,cine stie ce va mai fi,poate nimic!

Raporteaza abuz de limbaj
toxic_zerocool

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 28 Iulie 2008, ora 10:45

uite..hai sa-ti recomand un film superb, asemanator cu povestea ta..."Unfaithful" cu richard gere...chiar insist sa te uiti!!!!

Raporteaza abuz de limbaj
ad01ri

5 mesaje
Membru din: 28/07/2008
Oras: Bacau

Postat pe: 28 Iulie 2008, ora 14:27

am inceput sa vb la telefon...in fiecare zi,cat nu e acasa...incercam sa speram ca vom mai avea macar putin din ce am avut pana cand a plecat...sau mai mult,cine stie ce va mai fi,poate nimic!

.......ma recunosc in povestea ta...in urma cu un an mi s-a intamplat si mie-prima experienta extraconjugala...a fost frumos,nu voi uita niciodata,vorbim si acum la telefon.Acum e cu altcineva...sunt cu altcineva...pastreaz-o ca pe o amintire frumoasa.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

51 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 29 Iulie 2008, ora 10:36

Pai un film bun ar mai fi "Pacientul Englez". L-am vazut de curand si e destul de ......tragic. Depinde mult de ce fel de oameni sunt implicati.

Raporteaza abuz de limbaj
rimogard_08

5 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Constanta

Postat pe: 29 Iulie 2008, ora 12:29

ok. tu in sinea ta o doresti atat de mult incat ai fi fericit daca ea ar renunta la sotul ei pt tine. dar dupa ani asa vei pati si tu. altul ii va face declaratii de dragoste. dragostea adevarata exista in fffff putine cazuri, in rest totul este rutina... deschide bine ochii daca nu vrei sa suferi mai tarziu.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

455 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 29 Iulie 2008, ora 18:57

Observ cu stupoare ca nimeni nu mai crede in iubirea din povesti, indiferent de varsta, stare civila, situatie materiala etc.Parerea mea: daca o iubesti, lupta pt ea, arata-i ca e totul pt tine, ca vrei sa fiti impreuna, ca in afara de voi doi nimik nu conteaza.Nu poti sa iti inchipui prin ce trece dormind langa un barbat pe care nu il mai iubeste si de care o tin legata poate numai obisnuinta, teama de a o lua de la capat cu altcineva etc

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

455 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 29 Iulie 2008, ora 18:59

bey ma lasi dreaku cu fazele de genu asta,da poate ca l-a iubit odata nu?si sta si cu asta si se babardeste vreo doi trei ani(eventual se casatoresc) si apoi gaseste altul nu?o iubire noua...ca de nu poate sa stea langa un om pe care nu-l mai iubeste...asta se numeste curvasareala draga mea iubareata .....kiss all

Raporteaza abuz de limbaj
kirakiralina

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Craiova

Postat pe: 29 Iulie 2008, ora 19:28

Pt blackdawn:
Numai un barbat putea sa reduca o poveste chinuita de dragoste ca-n povesti la o "babardeala"...Si mai zici ca ai trecut prin ceva asemanator. Ma rog,fiecare cu parerea lui. Eu continui sa cred ca iubirea poate invinge totul si daca asta nu se intampla e din cauza unora care traiesc prea cu picioarele pe pamant...dar daca se intalnesc doi "aerieni" poate fi frumos...

Raporteaza abuz de limbaj
necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 29 Iulie 2008, ora 19:28

Am si eu o ruda care facea asa ceva: manca de pomana pe la femei maritate si fugea pe geamuri dupa aia.Asta se numeste fuga de raspundere. S-a-nsurat si el la 45 de ani, fara sa mai aiba vreun rost, vreun urmas sau casa lui.
DE CE sa-ti faci propria viata cand poti sa stai sub presurile altuia, nu?


Chiar nu mai sunt fete frumoase pe lume sau de fapt fugi de tine insuti in penele babei "cu caracter" maritate? De ce sa fie copilul tau, nu? Mai bine-l creste EL, BARBATUL adevarat. De ce sa-ti asumi raspunderea de a intretine o casa, o familie? Mai bine lasa-l pe EL, BARBATUL adevarat s-o faca, tu pandeste ca un catel toanta aia nimfomana.


Succes la murdarioare, prieteni!

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

455 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 29 Iulie 2008, ora 19:32

acitsoc

1 mesaj
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 29 Iulie 2008, ora 12:29 Citeaza Raspunde

ok. tu in sinea ta o doresti atat de mult incat ai fi fericit daca ea ar renunta la sotul ei pt tine. dar dupa ani asa vei pati si tu. altul ii va face declaratii de dragoste. dragostea adevarata exista in fffff putine cazuri, in rest totul este rutina... deschide bine ochii daca nu vrei sa suferi mai tarziu




exact asta am vrut sa zic mai sus,dar mai explicit ,si da am fost aproape in aceiasi situatie ...si mi-am luat-o in mufa rau

Raporteaza abuz de limbaj
FistOfGod

31 mesaje
Membru din: 28/07/2008
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 30 Iulie 2008, ora 02:19

Tin sa va anunt oficial-acest topic inchis...motivul?Am pus punct relatiei...chiar nu-si avea rostul,incerc sa-mi bag mintile in cap chiar daca imi vine a draq de greu si azi am bagat 5 cafele si 2 pakete de tigari...acum m-am linistit,incep sa realizez ca nu faceam alceva decat sa ma mint...dar pana cand??
Mi-am dat seama ca e femeia doar care vreau eu sa o vad nu femeia care este cu adevarat pentru mine...
sper sa nu ma mai sune maine...sper sa se termine odata sa pot trece mai departe de toate prostiile astea in care m-am bagat...
inchei acest topic cum inchei acasta zi "minunata" pe care am avuto azi...un wiskey mic si 5 tigari lgate :D,ms pt comenturi,o noapte fara vise!

Raporteaza abuz de limbaj
adrianstere

1 mesaj
Membru din: 22/11/2007
Oras: Galati

Postat pe: 30 Iulie 2008, ora 16:24

nu o mai cauta :d

am fost in aceeasi situatie :)

si a trecut !

o sa ti dai seama mai tarziu si o sa privesti trecutul spunand doar un simplu..a fost odata :)

succes

Raporteaza abuz de limbaj
emanueln79

2 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Ploiesti

Postat pe: 30 Iulie 2008, ora 19:00

De la: kirakiralina, la data 2008-07-27 10:22:39Observ cu stupoare ca nimeni nu mai crede in iubirea din povesti, indiferent de varsta, stare civila, situatie materiala etc.Parerea mea: daca o iubesti, lupta pt ea, arata-i ca e totul pt tine, ca vrei sa fiti impreuna, ca in afara de voi doi nimik nu conteaza.Nu poti sa iti inchipui prin ce trece dormind langa un barbat pe care nu il mai iubeste si de care o tin legata poate numai obisnuinta, teama de a o lua de la capat cu altcineva etc




Cat despre situatie acum ca am citit totul pot spune ca imi pare oarecum rau...dragostea adevarata trebuie sa treaca intotdeauna peste greutati, spun asta pentru ca si eu traiesc o poveste asemanatoare, ne cunoastem de aproape un an, stiam de la inceput situatia ei si ea pe a mea...si totusi ne-am indragostit, fara macar sa ne vedem pentru ca atunci cand am fost prima data impreuna sa simtim ca suntem unul pentru celalalt, nu a fost usor deloc, mii si mii de kilometri ce ne desparteau, dar a meritat fiecare clipa. Acum suntem impreuna, ne-am mutat impreuna si desi amintirile mai apar cateodata la suprafata,'el' a ramas sotul de pe hartie si atat.


Raporteaza abuz de limbaj
ad01ri

5 mesaje
Membru din: 28/07/2008
Oras: Bacau

Postat pe: 31 Iulie 2008, ora 09:09

Viata merge inainte.Nimic nu este intamplator.A fost o experienta pe care ti-a fost dat sa o traiesti.Bafta.

Raporteaza abuz de limbaj
FistOfGod

31 mesaje
Membru din: 28/07/2008
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 31 Iulie 2008, ora 12:54

De la: ad01ri, la data 2008-07-31 09:09:07 Viata merge inainte.Nimic nu este intamplator.A fost o experienta pe care ti-a fost dat sa o traiesti.Bafta.


exact..a fost o experienta a draq de frumoasa...chiar daca s-a terminat asa...aiurea!

life's go on...parca asa era expresia aia:D

Raporteaza abuz de limbaj
marcelagradinariu

1 mesaj
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 31 Iulie 2008, ora 18:58

tu cunosti cel mai bine situatia in care esti si fiind totodata singurul care pote lua o decizie, nu trebuie sa intrebi pe altcine
gandeste si incearca sa te echilibrez iti este greu si cred ca tipa te-a marcat foarte tare dar analizeaza 3 aspecte
1 pentru ca sotul ei e departe ea mai are escapade de genul si poate ca ceea ce ti se intampla tie a fost si situatia altor baieti cu aceeasi femeie ea avand un caracter puternic alege doar ce vrea
2 poate ca si sotul ei face acelasi lucru prin lume
3 ti-ar placea sa fii in locul sotului ei - cel inselat - ?

Raporteaza abuz de limbaj
bamsbmg

10 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Ploiesti

Postat pe: 1 August 2008, ora 23:45

stiu ce inseamna . au mai patit-o si altii. si acum ma iau fiorii.

Raporteaza abuz de limbaj
cioaba

2 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 2 August 2008, ora 16:27

salut!cred ca e super cea ce ai trait tu si te sfatuiesc sa -i scrii sa o intrebi ce mai are de gand.cred ca tii f mult la ea pt nca ai acceptat sa astepti atata timp.eu zic ca tre sa-ti faci pe cineva care-ti fie aproape si sa mai uiti putin de ea pana-ti da un semn.iti urez succes

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

1 mesaj
Membru din: 22/11/2007
Oras: Timisoara

Postat pe: 3 August 2008, ora 07:10

in primul rand trebuie sa te gandesti la faptul ca daca o sa fie sotia ta,cum crezi ca va face la fel ca si cum e cu el!asa ca ai grija ce iti doresti poate o sa-ti para rau mai tarziu(femeile astea)oricum bafta la ce vrei sa faci in continuare

Raporteaza abuz de limbaj
marcel
julian70ro

6 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 3 August 2008, ora 10:34

.....fecior!?...dute la buda,spalate pe fata bine,da bine de tot(mu uita sa dai cu apa pe la ochi)apoi uitate in oglinda si cand consideri ca vezi bine ce e acolo ,pui si tu intrebarea:CE VREAU SA FAC DIN VIATA MEA?
Eu sunt divortat,cu 2 copii,cei drept platesc pensie alimentara,am trit cu 3 femei in 2 ani de zile,dar in momentul cand au hotarat sa plece.....pa tatae.....dute cu domnul.....femei sunt mai multe decat barbati.Acum am gasit femeia cu care ma impac f. bine.Are si un copil de 15 ani si totul e ok.E putin geloasa...dar care femee nu e geloasa?:)In fine,dar c a idee....am pierdut bani,aur masina noua si multe altele care nu le poti imagina,nu am pus pretpe ele...mai presus de toate este sanatatea mea.....REVINOTI LA REALITATE
Toate cele bune si sa auzim de bine

Raporteaza abuz de limbaj
Ashanty

1 mesaj
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 3 August 2008, ora 10:46

Nu conteaza dak e dispusa sau nu sa renunte la sotul ei. Dak a facut asta cu sotul ei cu siguranta o va face si cu tine. nu ti-a trecut prin cap sa te gandesti d c oare sa intamplat asta.Hai sa iti spun eu: sotul plecat in afara, k orice femeie trebuie sa aiba pe cineva kre sa-i sufle in toate si peste tot si mai ales dak are pana in 30 de ani.Libertatea prea multa oferita unei femei strik rau tare, cu toate k sunt si cazuri aparte unde functioneza dar alea sunt 5 la suta, li se urca la cap cu tot cu hormoni. Eu te sfatuiesc sa iei o foaie de hartie si sa o dai in doua pe lung.Pe o parte scrii lucrurile sau aspectele bune, iar pe cealalta cele rele si tragi tu concluzia singur la urma knd lista e terminata

Raporteaza abuz de limbaj
ilceamarius

17 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Craiova

Postat pe: 3 August 2008, ora 11:24

salut..ma numesc marius...am trecut si eu prin ce trece acest pusti la aceiashi varsta atunci cand avem figuri de masculi feroce.
fratioare un sfat scurt si la obiect,esti masina de tras sub coada tanar,curat si fara minte,in viitorul apropiat iti va da cu flit pt. ca ea va gasi pe altu tot asa de tanar...tipa nu o sa dea cu sutu'n cur la stat acasa,tocat bani si sex facut numai cu praz tanar...te va face sa suferi...noro si bafta

Raporteaza abuz de limbaj
jejnk

138 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 3 August 2008, ora 13:35

pana mea frate, stii ca e maritata, in locul lui barbatasu te bateam grav daca aflam :), vezi-ti de treburile tale si gata, mai sunt si altele ca ea

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

1 mesaj
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 3 August 2008, ora 22:19

As vrea foarte mult sa vb cu tine, am ceva asemanator de povestit, dar as vrea sa o fac personal, ad pe privat daca se poate!!! Mi-ar face foarte mare placere sa iti povestesc mai multe!!!

Raporteaza abuz de limbaj
recital

7 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 4 August 2008, ora 14:53

daca (prin absurd) divorteaza si se va casatori cu tine....peste cativa ani vei pati la fel ca actualul sot. tine minte o vorba: dealu-i deal si valea-i vale/curva-i curva pana moare. nu este pentru tine. nu te amagi .CONSTRUIESTE-TI ALT VIITOR.VREMEA FUGE!!!

Raporteaza abuz de limbaj
MARIO29

160 mesaje
Membru din: 26/06/2009
Postat pe: 8 August 2008, ora 08:20

eu zic sa tii de ea, sa nu renunti asa usor......daca e asa buuna:)) pai sotul nu o merita...hai succes!!!

Raporteaza abuz de limbaj
cristian_c22

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 10 August 2008, ora 15:49

Salut, si eu sunt intr-o sitiatie asemanatoare, nu am citit toate sfaturile date de voi,,,,dar sa stiti ca e al naiba de greu sa renunti,...se mai intampla, nu toti avem norocul sa incepem bine o relatie, sa mearga bine...si oameni se mai despart din vina unuia sau a celuilant, dar aici depinde de ea, daca intr-adevar vrea sa renunte la el sau nu, daca ar fi vrut acum ar fi fost langa tine...ai grija...pa pa

Raporteaza abuz de limbaj
hd09tig

10 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 12 August 2008, ora 09:54

si eu am fost in aceeasi situatie ca si tine,tot din alt oras,tipa tot maritata,mai mare decat mine cu 6 ani si ceva si un an de zile am facut 500km saptamanal pentru a ne intilni 5-6 ore pe urma ma intorceam acasa.asta a durat un an iar dupa un an a divortat si suntem si acum impreuna si avem si un baietel de toata frumusetea.
parerea mea este sa afli ce doreste exact si vei sti si tu ce ai de facut.
iti urez multa bafta

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului O POVESTE CIUDATA DESPRE UN BAIAT SI...O FEMEIE MARITATA
Mergi la: