back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Rh-ul negativ

 


 
Pagini: << 1 2 3 4 Sari la pagina:
 
Fosta membra 9am.ro

509 mesaje
Membru din: 21/09/2014
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 28 Octombrie 2015, ora 22:33

De la: Musetel, la data 2015-10-28 11:01:11
De la: 9am_4421, la data 2015-10-27 23:42:37
De la: Musetel, la data 2015-10-26 16:21:55 Daca am combina sange rh negativ recisiv cu sange cu rh pozitiv dominant, ce am obtine?


Eu nu prea ma pricep , dar cred ca daca sunt mai mult de 500ml negativ , vom obtine moartea pacientului . Lla ce te referi cand vrei sa le combini ?
Poate ca la o transfuzie normala si banala de pana in 500 , negativul s-o dilua.
Nu stiu care iti este demersul cu RH-ul sau la ce concluzie vrei sa ajungi . Un lucru este sigur : medicina nu se practica filosofic.
Mie mi-e greu sa cred ca s-a facut vreodata transplant medular alogen iar grefa nu a fost compatibila AB0 sau Rheus . Si a reusit operatia , culmea , in conditiile in care sansele de supravietuire in cazul unui donator din familie (frate, sora ) sunt si asa destul de mici .

Cunosc persoane cu RH negativ . Sunt persoane absolut normale , nu au nimic iesit din comun .

Multumesc, draga 4421, apreciez reactia ta la ''povestile filosofice ori ba ale Peterei Pana''!

Ma regasesc multumindu-ti inclusiv pentru confirmarea normalitatii detinatorilor de rhésus negativ!

Acum sa aprofundam ideile subliniate de dumneata in textul anterior adresat mie.

1. Acest topic s-a nascut inopinant si nepremeditat. Si tocmai imprevizibilul ne sustine calauzindu-ne catre raspunsuri nescontate si totusi posibil utile!

2. Ai dreptate, medicina nu se practica filosofand, dar nici conditionata financiar! Nu trebuie sa fim Medici pentru a da totul in cazul salvarii unei vieti! De ce trebuie sa depinda practicarea medicinei de situatia financiara a persoanei de salvat, aain? Bref.... Herodot o fi manifestand si el calitati belcoase!

3. Esti dispusa sa dai mai multa atentie persoanelor din arealul tau de cunostinte detinatoare de rhésus negativ? Te mai rog, daca vrei si ai timp, sa imi expui NORMALITATEA reflectata din punct de vedere al rhésusului pozitiv ori negativ, indiferent. Ca sa stabilim de pe ce pozitii abordam subiectul in continuare.

4. Imi face placere sa te am la bordul acestei shalupe care testeaza salinitatea apei marii. A propos de acid si baza... Fac echipa buna impreuna!


Eu nu testez marea cu degetul , mi-e teama ca-i prea adanca . Gata , nu ma mai bag , nu-i domeniul meu .
Totusi nu prea vad legatura intre situatia financiara a bolnavului si RH-ul lui negativ .Si sa mor dc. am inteles de ce l-ai bagat pe Herodot in ecuatie! ? Si pe Hipocrate l-ai lasat p'afara !?.
Oricum , medicina a evoluat mult de-atunci .
Gata , vant in taste !

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 29 Octombrie 2015, ora 07:41

De la: 9am_4421, la data 2015-10-28 22:21:37
De la: gabigabi2, la data 2015-10-28 14:22:07.. .mie mi-e , intr-un mod ciudat, draga !


....oi avea RH negativ si nu stiu


abilitati paranormale n-ai, asta-i clar !
si nici extraterestra nu esti baaaa, chiar dimpotriva : esti bine infipta cu picioarele-n pamint , da' ai tu un cic- cic al tau , placut, totusi ....



Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 29 Octombrie 2015, ora 07:46

De la: 9am_4421, la data 2015-10-28 22:33:07
De la: Musetel, la data 2015-10-28 11:01:11
De la: 9am_4421, la data 2015-10-27 23:42:37
De la: Musetel, la data 2015-10-26 16:21:55 Daca am combina sange rh negativ recisiv cu sange cu rh pozitiv dominant, ce am obtine?


Eu nu prea ma pricep , dar cred ca daca sunt mai mult de 500ml negativ , vom obtine moartea pacientului . Lla ce te referi cand vrei sa le combini ?
Poate ca la o transfuzie normala si banala de pana in 500 , negativul s-o dilua.
Nu stiu care iti este demersul cu RH-ul sau la ce concluzie vrei sa ajungi . Un lucru este sigur : medicina nu se practica filosofic.
Mie mi-e greu sa cred ca s-a facut vreodata transplant medular alogen iar grefa nu a fost compatibila AB0 sau Rheus . Si a reusit operatia , culmea , in conditiile in care sansele de supravietuire in cazul unui donator din familie (frate, sora ) sunt si asa destul de mici .

Cunosc persoane cu RH negativ . Sunt persoane absolut normale , nu au nimic iesit din comun .

Multumesc, draga 4421, apreciez reactia ta la ''povestile filosofice ori ba ale Peterei Pana''!

Ma regasesc multumindu-ti inclusiv pentru confirmarea normalitatii detinatorilor de rhésus negativ!

Acum sa aprofundam ideile subliniate de dumneata in textul anterior adresat mie.

1. Acest topic s-a nascut inopinant si nepremeditat. Si tocmai imprevizibilul ne sustine calauzindu-ne catre raspunsuri nescontate si totusi posibil utile!

2. Ai dreptate, medicina nu se practica filosofand, dar nici conditionata financiar! Nu trebuie sa fim Medici pentru a da totul in cazul salvarii unei vieti! De ce trebuie sa depinda practicarea medicinei de situatia financiara a persoanei de salvat, aain? Bref.... Herodot o fi manifestand si el calitati belcoase!

3. Esti dispusa sa dai mai multa atentie persoanelor din arealul tau de cunostinte detinatoare de rhésus negativ? Te mai rog, daca vrei si ai timp, sa imi expui NORMALITATEA reflectata din punct de vedere al rhésusului pozitiv ori negativ, indiferent. Ca sa stabilim de pe ce pozitii abordam subiectul in continuare.

4. Imi face placere sa te am la bordul acestei shalupe care testeaza salinitatea apei marii. A propos de acid si baza... Fac echipa buna impreuna!


Eu nu testez marea cu degetul , mi-e teama ca-i prea adanca . Gata , nu ma mai bag , nu-i domeniul meu .
Totusi nu prea vad legatura intre situatia financiara a bolnavului si RH-ul lui negativ .Si sa mor dc. am inteles de ce l-ai bagat pe Herodot in ecuatie! ? Si pe Hipocrate l-ai lasat p'afara !?.
Oricum , medicina a evoluat mult de-atunci .
Gata , vant in taste !


Madam, marea se poate testa cu degetul, dar de la picior si nu de la mina !
si asta ptr. ca, folosind mina, tre' sa te arunci cu capu' nainte , ori cu piciorul....eeee, pipai terenul, dar capul e deasupra ! e cu schepsis, car' vasazica !
hai, sa ai o zi cu soare !

Raporteaza abuz de limbaj
Musetel

9787 mesaje
Membru din: 4/04/2012
Postat pe: 29 Octombrie 2015, ora 10:38

De la: 9am_4421, la data 2015-10-28 22:21:37
De la: gabigabi2, la data 2015-10-28 14:22:07.. .mie mi-e , intr-un mod ciudat, draga !


....oi avea RH negativ si nu stiu


Ar fi exclus?

Te iei cu Mihail de manuta si va prezentati intr-o dimineata la un laborator din capitala, ce mai tura-bura?

Poate imi faceti o programare si mie? Asa, doar in perspectiva ca in urma pungii de culoare inchisa ce o primii imediat dupa ce nascui, sa mi se fi schimbat oarece shurube prin tartacuta!

Raporteaza abuz de limbaj
''Dacã ar trebui sã scriu o carte de moralã, primele 99 de pagini le-aº lãsa goale ºi pe a o suta aº scrie: "Existã o singurã datorie. Aceea de a iubi"". Albert Camus ''CONSTIINTA este marturia si dovada prezentei incontestabile a lui DUMNEZEU in OM ! '' Musetel deea ''Si tu diffères de moi, mon frère, loin de me léser, tu m'enrichis.'' Antoine de Saint Exupéry
Musetel

9787 mesaje
Membru din: 4/04/2012
Postat pe: 29 Octombrie 2015, ora 10:43

No, bata-te norocu', Gabi, cu cic- cicu' tau, ia la ce ma galopeaza mintea:

Este Gore, cikaraka cika cea.....

De ma prinde Blacku', ma spanzura cu propriile-mi ganduri muzicale cu tot!

Da 'serios, tot risc sa va arat , no : ... daca o gasesc, ca nush cine o canta, doar o auzisem mai demult la Costinesti, pe terase fest cantau de Gore si de cikaraka cika cea!


Raporteaza abuz de limbaj
''Dacã ar trebui sã scriu o carte de moralã, primele 99 de pagini le-aº lãsa goale ºi pe a o suta aº scrie: "Existã o singurã datorie. Aceea de a iubi"". Albert Camus ''CONSTIINTA este marturia si dovada prezentei incontestabile a lui DUMNEZEU in OM ! '' Musetel deea ''Si tu diffères de moi, mon frère, loin de me léser, tu m'enrichis.'' Antoine de Saint Exupéry
Musetel

9787 mesaje
Membru din: 4/04/2012
Postat pe: 29 Octombrie 2015, ora 10:48

Avea tata o vorba , cand ilintrebam cum vrea sa ii servesc shpritzu': Un deget de vin si restu' apa! Apoi il intrebam de fiecare data: Un deget vertical sau orizontal? Dragul de el...

Acum te intreb, 4421, care nu esti Bella cu toate ca trebuie sa fii un om frumos : Cum masuram adancimea sau salinitatea marii: Cu degetu' in sus, in jos sau paralel cu aerul de deasupra marii sau direct proportional pe mareea in formare, aain?

Te tzuc cu drag, treci inapoi la sueta, cu sau fara rhésus la raport, tot ai loc in sufletu' meu!

Raporteaza abuz de limbaj
''Dacã ar trebui sã scriu o carte de moralã, primele 99 de pagini le-aº lãsa goale ºi pe a o suta aº scrie: "Existã o singurã datorie. Aceea de a iubi"". Albert Camus ''CONSTIINTA este marturia si dovada prezentei incontestabile a lui DUMNEZEU in OM ! '' Musetel deea ''Si tu diffères de moi, mon frère, loin de me léser, tu m'enrichis.'' Antoine de Saint Exupéry
Musetel

9787 mesaje
Membru din: 4/04/2012
Postat pe: 29 Octombrie 2015, ora 10:56

Vom relua probabilitatile de combinare dupa ce va voi mai spune de ce il pusei pe Herodot si nu pe Hipocrate in ecuatia de mai sus!

Dar stati putin... Voi ce credeti? Sa ii fi confundat pe cei doi?

SAU

Sa ma fi gandit ca in trecut, inaintea erei noastre, medicina era atat de aproape de filosofie? Filosofie, istorie.... samd!

Sa nu omitem faptul ca MEDICINA este o STIINTA invatata. Zice cineva ca ar fi DOBANDITA ? Daca da, astept sa descopar mai departe : DE LA CINE sau DE UNDE mostenita?

Va imbratisez cu drag si va astept la poveste. Vreau OAMENI aici ! Repet OAMENI ! Si va reamintesc ca suntem CONTEMPORANI ! Cu respect !


Raporteaza abuz de limbaj
''Dacã ar trebui sã scriu o carte de moralã, primele 99 de pagini le-aº lãsa goale ºi pe a o suta aº scrie: "Existã o singurã datorie. Aceea de a iubi"". Albert Camus ''CONSTIINTA este marturia si dovada prezentei incontestabile a lui DUMNEZEU in OM ! '' Musetel deea ''Si tu diffères de moi, mon frère, loin de me léser, tu m'enrichis.'' Antoine de Saint Exupéry
Fl_Orion999

15216 mesaje
Membru din: 2/06/2013
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 29 Octombrie 2015, ora 11:09

De la: Musetel, la data 2015-10-29 10:43:25No, bata-te norocu', Gabi, cu cic- cicu' tau, ia la ce ma galopeaza mintea:

Este Gore, cikaraka cika cea.....

De ma prinde Blacku', ma spanzura cu propriile-mi ganduri muzicale cu tot!

Da 'serios, tot risc sa va arat , no : ... daca o gasesc, ca nush cine o canta, doar o auzisem mai demult la Costinesti, pe terase fest cantau de Gore si de cikaraka cika cea!





www.youtube.com/watch?v=NP8OIm33g9Y

Raporteaza abuz de limbaj
Singura religie pe care o accept si o propovaduiesc este.....RELIGIA IUBIRII , a FERICIRII si a PROSPERITATII.... --------DUMNEZEU sa binecuvanteze ROMANIA.... *** ,,Fii om, fii drept �i recunoa�te c�, pe deasupra ambi�iilor, intrigilor �i urilor, este Patria, este ve�nicia neamului, �i c� acolo trebuie s� ne �nt�lnim totdeauna, chiar dac� nu ne �n�elegem de fiecare dat�."(Ion Antonescu) *** ,,�n ziua de azi, pentru a st�p�ni c�t mai mul�i oameni, nu se mai cuceresc teritorii, ci sufletele acelor oameni. Odat� ce ai sufletul, ai omul; iar c�nd ai omul, teritoriul vine de la sine." (contele de Marenches) ***,,Putem avea fie democratie in aceasta tara , fie putem avea mari bogatii concentrate in mainile a putini oameni, dar nu le putem avea pe ambele'' [Louis Brandeis---membru al Curtii Supreme de Justitie a S.U.A. ]***
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 29 Octombrie 2015, ora 14:58

De la: Musetel, la data 2015-10-29 10:43:25No, bata-te norocu', Gabi, cu cic- cicu' tau, ia la ce ma galopeaza mintea:

Este Gore, cikaraka cika cea.....

De ma prinde Blacku', ma spanzura cu propriile-mi ganduri muzicale cu tot!

Da 'serios, tot risc sa va arat , no : ... daca o gasesc, ca nush cine o canta, doar o auzisem mai demult la Costinesti, pe terase fest cantau de Gore si de cikaraka cika cea!



n-am auzit-o, da'mi inchipui ca-i haioasa-n felul ei !
cit despre analize, pfoaaai, da' madam e menegerul unei policlinici private, deci ii ie la-ndemina oricind ....da' a facut o glumita si mi-a placut de i-am raspuns !

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 29 Octombrie 2015, ora 15:07

De la: Musetel, la data 2015-10-29 10:48:29Avea tata o vorba , cand ilintrebam cum vrea sa ii servesc shpritzu': Un deget de vin si restu' apa! Apoi il intrebam de fiecare data: Un deget vertical sau orizontal? Dragul de el...

Acum te intreb, 4421, care nu esti Bella cu toate ca trebuie sa fii un om frumos : Cum masuram adancimea sau salinitatea marii: Cu degetu' in sus, in jos sau paralel cu aerul de deasupra marii sau direct proportional pe mareea in formare, aain?

Te tzuc cu drag, treci inapoi la sueta, cu sau fara rhésus la raport, tot ai loc in sufletu' meu!


glumesti, desigur , intrebind cum se masoara adincimea SAU Salinitatea marii , ele fiind 2 proceduri diferite si stii ca expresia folosita de ea este exprimarea prudentei insasi de a nu te baga in ceva ce te depaseste !

Raporteaza abuz de limbaj
Fl_Orion999

15216 mesaje
Membru din: 2/06/2013
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 29 Octombrie 2015, ora 16:06

De la: HAAKOON, la data 2015-10-29 13:56:53v-ati manelizat rh-ul negaivist, bravo ba' satrar ciordau !
ok sandilailor, va las in miasmata voastra hazna sonoriata corespunzator mentalitatilor voastre,dar, ghinion,nu este iluminata feeric de buleftricianul belicos, e nashparlie situatia )))) !


www.youtube.com/watch?v=yJXwwUghnEk

Raporteaza abuz de limbaj
Singura religie pe care o accept si o propovaduiesc este.....RELIGIA IUBIRII , a FERICIRII si a PROSPERITATII.... --------DUMNEZEU sa binecuvanteze ROMANIA.... *** ,,Fii om, fii drept �i recunoa�te c�, pe deasupra ambi�iilor, intrigilor �i urilor, este Patria, este ve�nicia neamului, �i c� acolo trebuie s� ne �nt�lnim totdeauna, chiar dac� nu ne �n�elegem de fiecare dat�."(Ion Antonescu) *** ,,�n ziua de azi, pentru a st�p�ni c�t mai mul�i oameni, nu se mai cuceresc teritorii, ci sufletele acelor oameni. Odat� ce ai sufletul, ai omul; iar c�nd ai omul, teritoriul vine de la sine." (contele de Marenches) ***,,Putem avea fie democratie in aceasta tara , fie putem avea mari bogatii concentrate in mainile a putini oameni, dar nu le putem avea pe ambele'' [Louis Brandeis---membru al Curtii Supreme de Justitie a S.U.A. ]***
Fosta membra 9am.ro

509 mesaje
Membru din: 21/09/2014
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 29 Octombrie 2015, ora 16:52

De la: Musetel, la data 2015-10-29 10:56:56Vom relua probabilitatile de combinare dupa ce va voi mai spune de ce il pusei pe Herodot si nu pe Hipocrate in ecuatia de mai sus!

Dar stati putin... Voi ce credeti? Sa ii fi confundat pe cei doi?

SAU

Sa ma fi gandit ca in trecut, inaintea erei noastre, medicina era atat de aproape de filosofie? Filosofie, istorie.... samd!

Sa nu omitem faptul ca MEDICINA este o STIINTA invatata. Zice cineva ca ar fi DOBANDITA ? Daca da, astept sa descopar mai departe : DE LA CINE sau DE UNDE mostenita?

Va imbratisez cu drag si va astept la poveste. Vreau OAMENI aici ! Repet OAMENI ! Si va reamintesc ca suntem CONTEMPORANI ! Cu respect !




Musetico , bla blaurile tale filosofice nu reusesc sa transmita ABSOLUT NIMIC , oricat iti galopeaza mintea inaintea erei noastre .

Sunt un pic mai isteata decat vreau sa par , te-am lasat sa zburzi in voie .

Raporteaza abuz de limbaj
Musetel

9787 mesaje
Membru din: 4/04/2012
Postat pe: 29 Octombrie 2015, ora 17:40

De la: 9am_4421, la data 2015-10-29 16:52:15
De la: Musetel, la data 2015-10-29 10:56:56Vom relua probabilitatile de combinare dupa ce va voi mai spune de ce il pusei pe Herodot si nu pe Hipocrate in ecuatia de mai sus!

Dar stati putin... Voi ce credeti? Sa ii fi confundat pe cei doi?

SAU

Sa ma fi gandit ca in trecut, inaintea erei noastre, medicina era atat de aproape de filosofie? Filosofie, istorie.... samd!

Sa nu omitem faptul ca MEDICINA este o STIINTA invatata. Zice cineva ca ar fi DOBANDITA ? Daca da, astept sa descopar mai departe : DE LA CINE sau DE UNDE mostenita?

Va imbratisez cu drag si va astept la poveste. Vreau OAMENI aici ! Repet OAMENI ! Si va reamintesc ca suntem CONTEMPORANI ! Cu respect !




Musetico , bla blaurile tale filosofice nu reusesc sa transmita ABSOLUT NIMIC , oricat iti galopeaza mintea inaintea erei noastre .

Sunt un pic mai isteata decat vreau sa par , te-am lasat sa zburzi in voie .


A ta istetime o fi transmitand mai multe , dar nu mie ! Esti scutita!

Raporteaza abuz de limbaj
''Dacã ar trebui sã scriu o carte de moralã, primele 99 de pagini le-aº lãsa goale ºi pe a o suta aº scrie: "Existã o singurã datorie. Aceea de a iubi"". Albert Camus ''CONSTIINTA este marturia si dovada prezentei incontestabile a lui DUMNEZEU in OM ! '' Musetel deea ''Si tu diffères de moi, mon frère, loin de me léser, tu m'enrichis.'' Antoine de Saint Exupéry
Musetel

9787 mesaje
Membru din: 4/04/2012
Postat pe: 29 Octombrie 2015, ora 17:43

Orion cafeneaua va este libera sa va fu la la-iti acolo!

Raporteaza abuz de limbaj
''Dacã ar trebui sã scriu o carte de moralã, primele 99 de pagini le-aº lãsa goale ºi pe a o suta aº scrie: "Existã o singurã datorie. Aceea de a iubi"". Albert Camus ''CONSTIINTA este marturia si dovada prezentei incontestabile a lui DUMNEZEU in OM ! '' Musetel deea ''Si tu diffères de moi, mon frère, loin de me léser, tu m'enrichis.'' Antoine de Saint Exupéry
Musetel

9787 mesaje
Membru din: 4/04/2012
Postat pe: 29 Octombrie 2015, ora 17:53

HERODOT :

''Dacã oamenii ar fi întodeauna serioºi ºi nu ºi-ar îngãdui puþinã relaxare sau puþin amuzament, ar înnebuni sau ar deveni labili fãrã mãcar sã-ºi dea seama.''

Raporteaza abuz de limbaj
''Dacã ar trebui sã scriu o carte de moralã, primele 99 de pagini le-aº lãsa goale ºi pe a o suta aº scrie: "Existã o singurã datorie. Aceea de a iubi"". Albert Camus ''CONSTIINTA este marturia si dovada prezentei incontestabile a lui DUMNEZEU in OM ! '' Musetel deea ''Si tu diffères de moi, mon frère, loin de me léser, tu m'enrichis.'' Antoine de Saint Exupéry
Musetel

9787 mesaje
Membru din: 4/04/2012
Postat pe: 29 Octombrie 2015, ora 18:01

De la: HAAKOON, la data 2015-10-29 17:51:57iar ai furat-o , transparento, insa raioasa cum esti, tot cu fudulia-ntre cioampele coarne si coada pe sus !


Ti s-a reflectat chipul in oglinda? De acolo redai?

Nu mai plange, ai masa ta in cafenea, ce mama zmeului!

Raporteaza abuz de limbaj
''Dacã ar trebui sã scriu o carte de moralã, primele 99 de pagini le-aº lãsa goale ºi pe a o suta aº scrie: "Existã o singurã datorie. Aceea de a iubi"". Albert Camus ''CONSTIINTA este marturia si dovada prezentei incontestabile a lui DUMNEZEU in OM ! '' Musetel deea ''Si tu diffères de moi, mon frère, loin de me léser, tu m'enrichis.'' Antoine de Saint Exupéry
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 30 Octombrie 2015, ora 13:46

De la: Musetel, la data 2015-10-29 17:43:16Orion cafeneaua va este libera sa va fu la la-iti acolo!


Raporteaza abuz de limbaj
Musetel

9787 mesaje
Membru din: 4/04/2012
Postat pe: 30 Octombrie 2015, ora 14:22

De la: gabigabi2, la data 2015-10-30 13:46:40
De la: Musetel, la data 2015-10-29 17:43:16Orion cafeneaua va este libera sa va fu la la-iti acolo!



Si eu va iubesc, Gabi !

Sa aveti o zi faina !

Raporteaza abuz de limbaj
''Dacã ar trebui sã scriu o carte de moralã, primele 99 de pagini le-aº lãsa goale ºi pe a o suta aº scrie: "Existã o singurã datorie. Aceea de a iubi"". Albert Camus ''CONSTIINTA este marturia si dovada prezentei incontestabile a lui DUMNEZEU in OM ! '' Musetel deea ''Si tu diffères de moi, mon frère, loin de me léser, tu m'enrichis.'' Antoine de Saint Exupéry
Musetel

9787 mesaje
Membru din: 4/04/2012
Postat pe: 30 Octombrie 2015, ora 14:24

Rhésus -ul cum sta la raport ?

Este timp, Dumnezeu ne acorda timpul necesar, doar sa I-l cerem!


Raporteaza abuz de limbaj
''Dacã ar trebui sã scriu o carte de moralã, primele 99 de pagini le-aº lãsa goale ºi pe a o suta aº scrie: "Existã o singurã datorie. Aceea de a iubi"". Albert Camus ''CONSTIINTA este marturia si dovada prezentei incontestabile a lui DUMNEZEU in OM ! '' Musetel deea ''Si tu diffères de moi, mon frère, loin de me léser, tu m'enrichis.'' Antoine de Saint Exupéry
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 30 Octombrie 2015, ora 15:04

De la: Musetel, la data 2015-10-30 14:24:37Rhésus -ul cum sta la raport ?

Este timp, Dumnezeu ne acorda timpul necesar, doar sa I-l cerem!



...dar nu mai mult decit e ata pe mosor si e necesar ca sa ne invatam lectia acestei vieti !

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: << 1 2 3 4 Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului RH-ul negativ
Mergi la: