back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Rh-ul negativ

 


 
Pagini: << 1 2 3 4 >> Sari la pagina:
 
Musetel

9787 mesaje
Membru din: 4/04/2012
Postat pe: 24 Octombrie 2015, ora 18:07

Grupa sanguina se poate modifica in urma transferului de maduva osoasa. Aici vorbim de transfer voit de maduva!

In cazul lauzei este vorba despre un transfer de sange involuntar si aproape necontrolat. Iar lauza continua sa traiasca.

Sa nu uitam ca exista sange artificial. In cazul transferului de sange artificial nu mai intervine incompatibilitatea de rhésus!






Raporteaza abuz de limbaj
''Dacã ar trebui sã scriu o carte de moralã, primele 99 de pagini le-aº lãsa goale ºi pe a o suta aº scrie: "Existã o singurã datorie. Aceea de a iubi"". Albert Camus ''CONSTIINTA este marturia si dovada prezentei incontestabile a lui DUMNEZEU in OM ! '' Musetel deea ''Si tu diffères de moi, mon frère, loin de me léser, tu m'enrichis.'' Antoine de Saint Exupéry
Musetel

9787 mesaje
Membru din: 4/04/2012
Postat pe: 24 Octombrie 2015, ora 18:09


Raporteaza abuz de limbaj
''Dacã ar trebui sã scriu o carte de moralã, primele 99 de pagini le-aº lãsa goale ºi pe a o suta aº scrie: "Existã o singurã datorie. Aceea de a iubi"". Albert Camus ''CONSTIINTA este marturia si dovada prezentei incontestabile a lui DUMNEZEU in OM ! '' Musetel deea ''Si tu diffères de moi, mon frère, loin de me léser, tu m'enrichis.'' Antoine de Saint Exupéry
Musetel

9787 mesaje
Membru din: 4/04/2012
Postat pe: 24 Octombrie 2015, ora 18:17

Deci, in urma unei transfuzii de maduva osoasa te poti regasi cu doua grupe sanguine. Astfel se face ca daca ai un rhésus negativ/pozitiv slab, capatand maduva .... sau sange ? .... cu rhésus pozitiv/negativ dominant, te regasesti cu rhésus pozitiv sau cu grupa de sange schimbata!

Exista persoane care au doua grupe de sange. Cazuri rare, dar exista!

Numai bine!

Raporteaza abuz de limbaj
''Dacã ar trebui sã scriu o carte de moralã, primele 99 de pagini le-aº lãsa goale ºi pe a o suta aº scrie: "Existã o singurã datorie. Aceea de a iubi"". Albert Camus ''CONSTIINTA este marturia si dovada prezentei incontestabile a lui DUMNEZEU in OM ! '' Musetel deea ''Si tu diffères de moi, mon frère, loin de me léser, tu m'enrichis.'' Antoine de Saint Exupéry
Fosta membra 9am.ro

56 mesaje
Membru din: 29/09/2015
Postat pe: 25 Octombrie 2015, ora 10:46

vai capul tau, esti complet ditrusa fetito.
ia o pauza, te-ai rahatit complet dar esti intr-ata de fudula incat ai ajuns o neroda flamboaianta, ieftina si inconstienta.

dupa transplantul de maduva osoasa in cazul respectiv, sitez:

"Priscilla avant sa greffe de moëlle osseuse était B+, le donneur, un homme d'une trentaine d'années, était de rhésus O+, donc maintenant, priscilla est de rhésus O+. " , factorul rh a fost schimbat sau nu ?

Raporteaza abuz de limbaj
Musetel

9787 mesaje
Membru din: 4/04/2012
Postat pe: 25 Octombrie 2015, ora 16:21

Are cineva ceva impotriva daca ii intentez proces utilizatorului Haaakkkooonnn ?

Raporteaza abuz de limbaj
''Dacã ar trebui sã scriu o carte de moralã, primele 99 de pagini le-aº lãsa goale ºi pe a o suta aº scrie: "Existã o singurã datorie. Aceea de a iubi"". Albert Camus ''CONSTIINTA este marturia si dovada prezentei incontestabile a lui DUMNEZEU in OM ! '' Musetel deea ''Si tu diffères de moi, mon frère, loin de me léser, tu m'enrichis.'' Antoine de Saint Exupéry
Musetel

9787 mesaje
Membru din: 4/04/2012
Postat pe: 25 Octombrie 2015, ora 16:23

Cei ce mi se alatura in acest procedeu, rog a mi se adresa in privat !

Administratia acestui forum poate fi contactata la Bucuresti. Cine e cu mine?

Raporteaza abuz de limbaj
''Dacã ar trebui sã scriu o carte de moralã, primele 99 de pagini le-aº lãsa goale ºi pe a o suta aº scrie: "Existã o singurã datorie. Aceea de a iubi"". Albert Camus ''CONSTIINTA este marturia si dovada prezentei incontestabile a lui DUMNEZEU in OM ! '' Musetel deea ''Si tu diffères de moi, mon frère, loin de me léser, tu m'enrichis.'' Antoine de Saint Exupéry
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 25 Octombrie 2015, ora 16:44

De la: Musetel, la data 2015-10-25 16:23:41Cei ce mi se alatura in acest procedeu, rog a mi se adresa in privat !

Administratia acestui forum poate fi contactata la Bucuresti. Cine e cu mine?

eu doar ce l-am reclamat ptr. limbajul inadecvat si abuziv ! incearca si tu !

Raporteaza abuz de limbaj
Musetel

9787 mesaje
Membru din: 4/04/2012
Postat pe: 25 Octombrie 2015, ora 16:51

De la: gabigabi2, la data 2015-10-25 16:44:45
De la: Musetel, la data 2015-10-25 16:23:41Cei ce mi se alatura in acest procedeu, rog a mi se adresa in privat !

Administratia acestui forum poate fi contactata la Bucuresti. Cine e cu mine?

eu doar ce l-am reclamat ptr. limbajul inadecvat si abuziv ! incearca si tu !



Raporteaza abuz de limbaj
''Dacã ar trebui sã scriu o carte de moralã, primele 99 de pagini le-aº lãsa goale ºi pe a o suta aº scrie: "Existã o singurã datorie. Aceea de a iubi"". Albert Camus ''CONSTIINTA este marturia si dovada prezentei incontestabile a lui DUMNEZEU in OM ! '' Musetel deea ''Si tu diffères de moi, mon frère, loin de me léser, tu m'enrichis.'' Antoine de Saint Exupéry
Fosta membra 9am.ro

56 mesaje
Membru din: 29/09/2015
Postat pe: 26 Octombrie 2015, ora 09:24

De la: Musetel, la data 2015-10-19 17:38:12Ce vreau sa subliniez, Gabi? Persoanele cu rh-ul negativ au unele atuuri, afirmativ! Cel mai important atuu este acela ca nu au nimic ereditat de la maimute!

Dumnezeu a creeat viata. A facut animale si oameni. Animalele s-au imperecheat intre ele. De ce oamenii sa fi facut o exceptie si sa se fi coborat la nivelul animalelor chiar si pentru a se imperechea? Este absurd!

Sustinerea ipotezei aparitiei mutatiilor genetice efectuate de catre surse de provenienta externa pamantului... este mai logic de aprofundat ca si studiu decat precedenta ipoteza.

Si totusi, daca ar fi vorba de vreo mutatie genetica, de unde este mostenit rh-ul negativ? Astazi este cel mai raspandit in Europa.

Unde a aparut rh-ul negativ? In ce perioada?

Orice cuplu de oameni posesori ai rh-ului pozitiv am lua dintr-un trecut oarecare, in urma combinarii genelor celor doi oameni, ar rezulta doar oameni cu rh pozitiv!

Bun... Pana aici e comprehensibil. Deunde rezulta totusi primul om cu rh negativ?




www.ncbi.nlm.nih.gov/projects/gv/mhc/xslcgi.cgi?cmd=bgmut/system...

Disease association

Rh incompatible transfusion may result in death of patients.



Transparento, pentru tine : un siktir comprehensibil !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

56 mesaje
Membru din: 29/09/2015
Postat pe: 26 Octombrie 2015, ora 09:33

The National Center for Biotechnology Information advances science and health by providing access to biomedical and genomic information.

www.ncbi.nlm.nih.gov/

National Center for Biotechnology Information, U.S. National Library of Medicine
8600 Rockville Pike, Bethesda MD, 20894 USA

Inainte de a-ti deschide pliscul si a deversa ineptii pe o tema sau subiect, informeaza-te dintr-o sursa specifica, acreditata, stiintifica, TRANSPARENTO distrusa !

Raporteaza abuz de limbaj
Musetel

9787 mesaje
Membru din: 4/04/2012
Postat pe: 26 Octombrie 2015, ora 11:04

office@internetcorp.ro

Adresa unde pot fi expediate plangerile impotriva hartuitorului acestui forum.


Raporteaza abuz de limbaj
''Dacã ar trebui sã scriu o carte de moralã, primele 99 de pagini le-aº lãsa goale ºi pe a o suta aº scrie: "Existã o singurã datorie. Aceea de a iubi"". Albert Camus ''CONSTIINTA este marturia si dovada prezentei incontestabile a lui DUMNEZEU in OM ! '' Musetel deea ''Si tu diffères de moi, mon frère, loin de me léser, tu m'enrichis.'' Antoine de Saint Exupéry
Musetel

9787 mesaje
Membru din: 4/04/2012
Postat pe: 26 Octombrie 2015, ora 11:23

Antigen = substanta straina organismului, care poate sa declanseze o reactie imunitara provocand formarea de anticorpi.
Virusurile, bacteriile, parazitii si celulele infectate sau alterate ale organismului sunt antigene.

Subliniez : POATE SA DECLANSEZE !

Sistemul imunitar POATE REACTIONA la aparitia in sange a unei substante straine organismului, globulele albe (leucocite) din sange pot produce anticorpi in scopul eliminarii substantei straine. Este modul in care organismul nostru lupta sa mentina sanatatea.

De ce in cazul unei infectii nu toti pacientii urca in temperatura?

Anticorp = substanta care este produsa ca reactie la introducerea in organism a unei substante straine (antigen).
Anticorpii sunt corespondenti antigenelor care i-au provocat, nu exista anticorpi "universali" ci pentru fiecare substanta straina se produce un anticorp specific.

Subliniez : NU EXISTA ANTICORPI UNIVERSALI !

Pana aici am folosit ca sursa de informare afirmatiile centrului medical Dr. Victor Babes .

Ulterior voi adauga propriile-mi pareri !

In cazul in care proaspata mamica detinatoare de rh negativ este supusa unui transfer de sange al fatului devenit copil in urma expulziei, detinator de rh pozitiv, IN TIMPUL NASTERII sau imediat dupa nastere in timpul eliminarii oricarui rest de placenta, copilasul nu mai este afectat.

DACA proaspata mamica ar avea un rh negativ recisiv , ce ar impiedica rh-ul pozitiv provenit de la copilas, rh pozitiv care ar fi dominant, sa castige in acest proces de combinare?

GENETIC vorbind, stim ca DOMINANT poate anihila RECISIVUL, nu-i asa ca stim asta si nu ignoram niciun detaliu... tot GENETIC vorbind?

Astept sa va citesc, cu respect si consideratie!

PS Hakon sunt dispusa sa te absolv de ''poursuite judiciaire'' DACA SI NUMAI DACA te scuzi oficial , aici, fata de TOTI UTILIZATORIIpe care i-ai hartuit !

Raporteaza abuz de limbaj
''Dacã ar trebui sã scriu o carte de moralã, primele 99 de pagini le-aº lãsa goale ºi pe a o suta aº scrie: "Existã o singurã datorie. Aceea de a iubi"". Albert Camus ''CONSTIINTA este marturia si dovada prezentei incontestabile a lui DUMNEZEU in OM ! '' Musetel deea ''Si tu diffères de moi, mon frère, loin de me léser, tu m'enrichis.'' Antoine de Saint Exupéry
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 26 Octombrie 2015, ora 15:10

da, da, asteapta tu mult si bine ca sa-si ceara el scuze !
e grobian din nascare si se considera , in egocentrismul sau, indreptatit sa -i umileasca si sa-i insulte pe toti ceilalti care nu se " ridica " la nivelul lui de super- cognitiv !
a motivat ca ma insulta pe mine sau pe @Black ptr. ca si noi , vezi Doamne, l-am insultat rau de toot, acu' vreo 3 ani ! dar, de adus Dovada acestui lucru, n-a facut-o , dar el insista si tu , la un momendat , suparata pe noi , l-ai APLAUDAT ptr. ca-ti convenea sa ne murdareasca !
acum s-a suparat pe tine si te-a luat ca tinta !

P.S
vezi tu de ce se spune ca Nu trebuie sa permitem sa i se-ntimple asa ceva nimanui, chiar daca ne este adversar caci, cel ce are acest urit obicei si nu e pus la punct la timp , miine ne poate face si noua acelasi lucru ?

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

56 mesaje
Membru din: 29/09/2015
Postat pe: 26 Octombrie 2015, ora 15:25

Dupa ce ti-am demonstrat ca esti o habarnista neghioaba fudula si mai ieftina decat o gonflabila resapata, vrei sa-mi prezint si scuze !?
OK Transparento, pentru a te satisface pe deplin, iti servesc un delicios si binemeritat SIKTIR EXHAUSTIV, Distruso !

Imparte-l tovaraseste cu prostanca babaciune mahalagioaica, o lumpenstalinista ingalata, continuati sa ma pupati in cur sul serii si sa debitati impreuna numai baliverne aiuristice flambate.

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 26 Octombrie 2015, ora 15:36

Q.E. D

Raporteaza abuz de limbaj
Musetel

9787 mesaje
Membru din: 4/04/2012
Postat pe: 26 Octombrie 2015, ora 15:52

De la: Musetel, la data 2015-10-26 11:23:37Antigen = substanta straina organismului, care poate sa declanseze o reactie imunitara provocand formarea de anticorpi.
Virusurile, bacteriile, parazitii si celulele infectate sau alterate ale organismului sunt antigene.

Subliniez : POATE SA DECLANSEZE !

Sistemul imunitar POATE REACTIONA la aparitia in sange a unei substante straine organismului, globulele albe (leucocite) din sange pot produce anticorpi in scopul eliminarii substantei straine. Este modul in care organismul nostru lupta sa mentina sanatatea.

De ce in cazul unei infectii nu toti pacientii urca in temperatura?

Anticorp = substanta care este produsa ca reactie la introducerea in organism a unei substante straine (antigen).
Anticorpii sunt corespondenti antigenelor care i-au provocat, nu exista anticorpi "universali" ci pentru fiecare substanta straina se produce un anticorp specific.

Subliniez : NU EXISTA ANTICORPI UNIVERSALI !

Pana aici am folosit ca sursa de informare afirmatiile centrului medical Dr. Victor Babes .

Ulterior voi adauga propriile-mi pareri !

In cazul in care proaspata mamica detinatoare de rh negativ este supusa unui transfer de sange al fatului devenit copil in urma expulziei, detinator de rh pozitiv, IN TIMPUL NASTERII sau imediat dupa nastere in timpul eliminarii oricarui rest de placenta, copilasul nu mai este afectat.

DACA proaspata mamica ar avea un rh negativ recisiv , ce ar impiedica rh-ul pozitiv provenit de la copilas, rh pozitiv care ar fi dominant, sa castige in acest proces de combinare?

GENETIC vorbind, stim ca DOMINANT poate anihila RECISIVUL, nu-i asa ca stim asta si nu ignoram niciun detaliu... tot GENETIC vorbind?

Astept sa va citesc, cu respect si consideratie!




Raporteaza abuz de limbaj
''Dacã ar trebui sã scriu o carte de moralã, primele 99 de pagini le-aº lãsa goale ºi pe a o suta aº scrie: "Existã o singurã datorie. Aceea de a iubi"". Albert Camus ''CONSTIINTA este marturia si dovada prezentei incontestabile a lui DUMNEZEU in OM ! '' Musetel deea ''Si tu diffères de moi, mon frère, loin de me léser, tu m'enrichis.'' Antoine de Saint Exupéry
Musetel

9787 mesaje
Membru din: 4/04/2012
Postat pe: 26 Octombrie 2015, ora 16:02

Asteptarile ne pot fi inselate, intr-adevar. Acordam incredere bobului de grau ca va incolti si va da nastere unei plante sanatoase din care vom putea furniza ulterior hrana noastra cea de toate zilele; acordam incredere vantului ca va adia suficient cat bobul de grau sa poata fi purtat intr-acolo unde tereneul ii va fi propice pentru a da contur increderii noastre; acordam incredere soarelui ca va lumina si va incalzi destul ca sa ni se vada rezultatul increderii noastre; acordam incredere lui Dumnezeu ca va permite bobului sa ajunga ceea in ce am crezut si credem.

Insa acordam mult prea mult timp unui nimic.

Parerea mea!

Raporteaza abuz de limbaj
''Dacã ar trebui sã scriu o carte de moralã, primele 99 de pagini le-aº lãsa goale ºi pe a o suta aº scrie: "Existã o singurã datorie. Aceea de a iubi"". Albert Camus ''CONSTIINTA este marturia si dovada prezentei incontestabile a lui DUMNEZEU in OM ! '' Musetel deea ''Si tu diffères de moi, mon frère, loin de me léser, tu m'enrichis.'' Antoine de Saint Exupéry
Fosta membra 9am.ro

56 mesaje
Membru din: 29/09/2015
Postat pe: 26 Octombrie 2015, ora 16:04


paduchiul la paduche si proasta la proasta trage !

De la: gabigabi2, la data 2015-10-26 15:36:10Q.E. D

Raporteaza abuz de limbaj
Musetel

9787 mesaje
Membru din: 4/04/2012
Postat pe: 26 Octombrie 2015, ora 16:06

De la: Musetel, la data 2015-10-26 15:52:04
De la: Musetel, la data 2015-10-26 11:23:37Antigen = substanta straina organismului, care poate sa declanseze o reactie imunitara provocand formarea de anticorpi.
Virusurile, bacteriile, parazitii si celulele infectate sau alterate ale organismului sunt antigene.

Subliniez : POATE SA DECLANSEZE !

Sistemul imunitar POATE REACTIONA la aparitia in sange a unei substante straine organismului, globulele albe (leucocite) din sange pot produce anticorpi in scopul eliminarii substantei straine. Este modul in care organismul nostru lupta sa mentina sanatatea.

De ce in cazul unei infectii nu toti pacientii urca in temperatura?

Anticorp = substanta care este produsa ca reactie la introducerea in organism a unei substante straine (antigen).
Anticorpii sunt corespondenti antigenelor care i-au provocat, nu exista anticorpi "universali" ci pentru fiecare substanta straina se produce un anticorp specific.

Subliniez : NU EXISTA ANTICORPI UNIVERSALI !

Pana aici am folosit ca sursa de informare afirmatiile centrului medical Dr. Victor Babes .

Ulterior voi adauga propriile-mi pareri !

In cazul in care proaspata mamica detinatoare de rh negativ este supusa unui transfer de sange al fatului devenit copil in urma expulziei, detinator de rh pozitiv, IN TIMPUL NASTERII sau imediat dupa nastere in timpul eliminarii oricarui rest de placenta, copilasul nu mai este afectat.

DACA proaspata mamica ar avea un rh negativ recisiv , ce ar impiedica rh-ul pozitiv provenit de la copilas, rh pozitiv care ar fi dominant, sa castige in acest proces de combinare?

GENETIC vorbind, stim ca DOMINANT poate anihila RECISIVUL, nu-i asa ca stim asta si nu ignoram niciun detaliu... tot GENETIC vorbind?

Astept sa va citesc, cu respect si consideratie!






Raporteaza abuz de limbaj
''Dacã ar trebui sã scriu o carte de moralã, primele 99 de pagini le-aº lãsa goale ºi pe a o suta aº scrie: "Existã o singurã datorie. Aceea de a iubi"". Albert Camus ''CONSTIINTA este marturia si dovada prezentei incontestabile a lui DUMNEZEU in OM ! '' Musetel deea ''Si tu diffères de moi, mon frère, loin de me léser, tu m'enrichis.'' Antoine de Saint Exupéry
Fosta membra 9am.ro

56 mesaje
Membru din: 29/09/2015
Postat pe: 26 Octombrie 2015, ora 16:07

De la: HAAKOON, la data 2015-10-26 16:04:44
paduchiul la paduche si proasta la proasta trage !

De la: gabigabi2, la data 2015-10-26 15:36:10Q.E. D


alfel, cum si de ce ?

Raporteaza abuz de limbaj
Musetel

9787 mesaje
Membru din: 4/04/2012
Postat pe: 26 Octombrie 2015, ora 16:09

De la: HAAKOON, la data 2015-10-26 16:04:44
paduchiul la paduche si proasta la proasta trage !

De la: gabigabi2, la data 2015-10-26 15:36:10Q.E. D


un paduche, doi paduchi, PADUCHIUL ?

https://dexonline.ro/definitie/paduche
'

Ce sa mai afirmam dom'le de pro...ssss...tttttt....ie , ain ? ...la la la la la la....


Raporteaza abuz de limbaj
''Dacã ar trebui sã scriu o carte de moralã, primele 99 de pagini le-aº lãsa goale ºi pe a o suta aº scrie: "Existã o singurã datorie. Aceea de a iubi"". Albert Camus ''CONSTIINTA este marturia si dovada prezentei incontestabile a lui DUMNEZEU in OM ! '' Musetel deea ''Si tu diffères de moi, mon frère, loin de me léser, tu m'enrichis.'' Antoine de Saint Exupéry
Musetel

9787 mesaje
Membru din: 4/04/2012
Postat pe: 26 Octombrie 2015, ora 16:17

Blackule, utilizatorul asta cu PADUCHIUL la vorba, nu o fi ''amicu' '' acela ce facea tumbe cu alt cuvant de genul...pfuai, am un lapsus, atunci de incercam sa ma asez io in bancuta cu domnia ta .... Pfuai, in urma cu vreo trei ani.... era o trupa vesela cu care te contrai dumneata.... aia de zisesera de oi parca era ceva.... OI CIUTE sau cum era ?!...

Contez, domnule Black pe memoria ta ca e mai buna ca a mea....

OI CIUTI.... asa ceva era.... Bref, uita baba, na. O fi criza de 40, ce sa-i facem!

Raporteaza abuz de limbaj
''Dacã ar trebui sã scriu o carte de moralã, primele 99 de pagini le-aº lãsa goale ºi pe a o suta aº scrie: "Existã o singurã datorie. Aceea de a iubi"". Albert Camus ''CONSTIINTA este marturia si dovada prezentei incontestabile a lui DUMNEZEU in OM ! '' Musetel deea ''Si tu diffères de moi, mon frère, loin de me léser, tu m'enrichis.'' Antoine de Saint Exupéry
Musetel

9787 mesaje
Membru din: 4/04/2012
Postat pe: 26 Octombrie 2015, ora 16:21

Bun, ce imi mai spuneti despre antigenul meu preferat ? Daca am combina sange rh negativ recisiv cu sange cu rh pozitiv dominant, ce am obtine?

Raporteaza abuz de limbaj
''Dacã ar trebui sã scriu o carte de moralã, primele 99 de pagini le-aº lãsa goale ºi pe a o suta aº scrie: "Existã o singurã datorie. Aceea de a iubi"". Albert Camus ''CONSTIINTA este marturia si dovada prezentei incontestabile a lui DUMNEZEU in OM ! '' Musetel deea ''Si tu diffères de moi, mon frère, loin de me léser, tu m'enrichis.'' Antoine de Saint Exupéry
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 26 Octombrie 2015, ora 17:05

De la: gabigabi2, la data 2015-10-26 15:10:45da, da, asteapta tu mult si bine ca sa-si ceara el scuze !
e grobian din nascare si se considera , in egocentrismul sau, indreptatit sa -i umileasca si sa-i insulte pe toti ceilalti care nu se " ridica " la nivelul lui de super- cognitiv !
a motivat ca ma insulta pe mine sau pe @Black ptr. ca si noi , vezi Doamne, l-am insultat rau de toot, acu' vreo 3 ani ! dar, de adus Dovada acestui lucru, n-a facut-o , dar el insista si tu , la un momendat , suparata pe noi , l-ai APLAUDAT ptr. ca-ti convenea sa ne murdareasca !
acum s-a suparat pe tine si te-a luat ca tinta !

P.S
vezi tu de ce se spune ca Nu trebuie sa permitem sa i se-ntimple asa ceva nimanui, chiar daca ne este adversar caci, cel ce are acest urit obicei si nu e pus la punct la timp , miine ne poate face si noua acelasi lucru ?


ceea ca mai poti tu demonstra, mai Hakoane, este ca esti un om Decazut si Antisocial, aflat in imposibilitatea de a avea un dialog normal cu oamenii din jurul tau !
chiar daca nu esti de acord cu ceea ce spune un altul sau stii ceva mai multe si mai bine, se pot folosi explicatiile cele corecte , cu alte cuvinte - asta ca sa-l informezi , caci asa procedeaza un om realmente civilizat, minat de dorinta de a'si impartasi cunostintele, ori tu Doar INSULTI si dovedesti ceea ce am afirmat mai sus !

Raporteaza abuz de limbaj
Musetel

9787 mesaje
Membru din: 4/04/2012
Postat pe: 26 Octombrie 2015, ora 17:57

Gabitza draga, mie nu imi trebuie scuzele sale. Din contra, el ar trebui sa imi ierte abuzul de incredere pe care i l-am putut oferi timp de atatia ani. S-ar putea sa stiu cine este Hakon, la fel de bine m-as putea insela. Adevarul este ca nu imi pasa de el! Poate sa spuna ce o vrea! Nici vremea sa zbor drumuri repetate in capitala pentru a face cunostinta fata in fata cu domnia sa ... nu ma motiveaza. Nu am nicio motivatie nici macar sa il urmaresc in vreun proces civil sau penal.... cum ar fi considerat avocatul meu ca era cazul.

NU! Hakon, esti liber, fa si afirma ce vrei!

Asa cum am iertat mai multi utilizatori de aici, ce ma costa sa mai iert unu' si sa il las in plata lui Dumnezeu ?

Doar eu sunt doamna in aceasta ipostaza , nicidecum Hakon. Nu, Hakon nu e o doamna, n'asha? Doamnele de ce s-ar ascunde dupa un nick name barbatesc? Hmmm?

Zic si io..... Stiu: politia stiintifica !

Raporteaza abuz de limbaj
''Dacã ar trebui sã scriu o carte de moralã, primele 99 de pagini le-aº lãsa goale ºi pe a o suta aº scrie: "Existã o singurã datorie. Aceea de a iubi"". Albert Camus ''CONSTIINTA este marturia si dovada prezentei incontestabile a lui DUMNEZEU in OM ! '' Musetel deea ''Si tu diffères de moi, mon frère, loin de me léser, tu m'enrichis.'' Antoine de Saint Exupéry
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 27 Octombrie 2015, ora 06:57

De la: Musetel, la data 2015-10-26 17:57:35Gabitza draga, mie nu imi trebuie scuzele sale. Din contra, el ar trebui sa imi ierte abuzul de incredere pe care i l-am putut oferi timp de atatia ani. S-ar putea sa stiu cine este Hakon, la fel de bine m-as putea insela. Adevarul este ca nu imi pasa de el! Poate sa spuna ce o vrea! Nici vremea sa zbor drumuri repetate in capitala pentru a face cunostinta fata in fata cu domnia sa ... nu ma motiveaza. Nu am nicio motivatie nici macar sa il urmaresc in vreun proces civil sau penal.... cum ar fi considerat avocatul meu ca era cazul.

NU! Hakon, esti liber, fa si afirma ce vrei!

Asa cum am iertat mai multi utilizatori de aici, ce ma costa sa mai iert unu' si sa il las in plata lui Dumnezeu ?

Doar eu sunt doamna in aceasta ipostaza , nicidecum Hakon. Nu, Hakon nu e o doamna, n'asha? Doamnele de ce s-ar ascunde dupa un nick name barbatesc? Hmmm?

Zic si io..... Stiu: politia stiintifica !

eiii, iti trebuiesc scuzele lui devreme ce i le-ai cerut Public in postarea de mai ieri .....
nu stiu cine crezi tu ca e , dar nu-i o femeie - mai ales cea la care te gindesti tu....EXCLUS asta - si nu-i in capitala si nici in tara ci, prin Austria ...sau p'acolo pe undeva !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

509 mesaje
Membru din: 21/09/2014
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 27 Octombrie 2015, ora 23:42

De la: Musetel, la data 2015-10-26 16:21:55 Daca am combina sange rh negativ recisiv cu sange cu rh pozitiv dominant, ce am obtine?


Eu nu prea ma pricep , dar cred ca daca sunt mai mult de 500ml negativ , vom obtine moartea pacientului . Lla ce te referi cand vrei sa le combini ?
Poate ca la o transfuzie normala si banala de pana in 500 , negativul s-o dilua.
Nu stiu care iti este demersul cu RH-ul sau la ce concluzie vrei sa ajungi . Un lucru este sigur : medicina nu se practica filosofic.
Mie mi-e greu sa cred ca s-a facut vreodata transplant medular alogen iar grefa nu a fost compatibila AB0 sau Rheus . Si a reusit operatia , culmea , in conditiile in care sansele de supravietuire in cazul unui donator din familie (frate, sora ) sunt si asa destul de mici .

Cunosc persoane cu RH negativ . Sunt persoane absolut normale , nu au nimic iesit din comun .

Raporteaza abuz de limbaj
Musetel

9787 mesaje
Membru din: 4/04/2012
Postat pe: 28 Octombrie 2015, ora 11:01

De la: 9am_4421, la data 2015-10-27 23:42:37
De la: Musetel, la data 2015-10-26 16:21:55 Daca am combina sange rh negativ recisiv cu sange cu rh pozitiv dominant, ce am obtine?


Eu nu prea ma pricep , dar cred ca daca sunt mai mult de 500ml negativ , vom obtine moartea pacientului . Lla ce te referi cand vrei sa le combini ?
Poate ca la o transfuzie normala si banala de pana in 500 , negativul s-o dilua.
Nu stiu care iti este demersul cu RH-ul sau la ce concluzie vrei sa ajungi . Un lucru este sigur : medicina nu se practica filosofic.
Mie mi-e greu sa cred ca s-a facut vreodata transplant medular alogen iar grefa nu a fost compatibila AB0 sau Rheus . Si a reusit operatia , culmea , in conditiile in care sansele de supravietuire in cazul unui donator din familie (frate, sora ) sunt si asa destul de mici .

Cunosc persoane cu RH negativ . Sunt persoane absolut normale , nu au nimic iesit din comun .

Multumesc, draga 4421, apreciez reactia ta la ''povestile filosofice ori ba ale Peterei Pana''!

Ma regasesc multumindu-ti inclusiv pentru confirmarea normalitatii detinatorilor de rhésus negativ!

Acum sa aprofundam ideile subliniate de dumneata in textul anterior adresat mie.

1. Acest topic s-a nascut inopinant si nepremeditat. Si tocmai imprevizibilul ne sustine calauzindu-ne catre raspunsuri nescontate si totusi posibil utile!

2. Ai dreptate, medicina nu se practica filosofand, dar nici conditionata financiar! Nu trebuie sa fim Medici pentru a da totul in cazul salvarii unei vieti! De ce trebuie sa depinda practicarea medicinei de situatia financiara a persoanei de salvat, aain? Bref.... Herodot o fi manifestand si el calitati belcoase!

3. Esti dispusa sa dai mai multa atentie persoanelor din arealul tau de cunostinte detinatoare de rhésus negativ? Te mai rog, daca vrei si ai timp, sa imi expui NORMALITATEA reflectata din punct de vedere al rhésusului pozitiv ori negativ, indiferent. Ca sa stabilim de pe ce pozitii abordam subiectul in continuare.

4. Imi face placere sa te am la bordul acestei shalupe care testeaza salinitatea apei marii. A propos de acid si baza... Fac echipa buna impreuna!

Raporteaza abuz de limbaj
''Dacã ar trebui sã scriu o carte de moralã, primele 99 de pagini le-aº lãsa goale ºi pe a o suta aº scrie: "Existã o singurã datorie. Aceea de a iubi"". Albert Camus ''CONSTIINTA este marturia si dovada prezentei incontestabile a lui DUMNEZEU in OM ! '' Musetel deea ''Si tu diffères de moi, mon frère, loin de me léser, tu m'enrichis.'' Antoine de Saint Exupéry
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 28 Octombrie 2015, ora 14:22

poiii, eu ma gindesc ca NORMALITATEA pe care te bucuri ca ti-a confirmat-o si madam Bella ( asa cum ii spui tu ) , este cea in care nu exista abilitati paranormale ca rezultat a faptului ca-s mai extraterestri decit alti oameni....zic si eu din ce-am dedus din postarea ei !
si, apropo : ma bucur ca si-a adus aminte de noi ... .mie mi-e , intr-un mod ciudat, draga !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

509 mesaje
Membru din: 21/09/2014
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 28 Octombrie 2015, ora 22:21

De la: gabigabi2, la data 2015-10-28 14:22:07.. .mie mi-e , intr-un mod ciudat, draga !


....oi avea RH negativ si nu stiu

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: << 1 2 3 4 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului RH-ul negativ
Mergi la: