back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Mai vrea ceva sau nu?

 


 
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 >> Sari la pagina:
 
necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 22 Aprilie 2011, ora 03:04

Am o relatie de 4 ani,timp in care nu am prea avut incredere in el din cauza unor mici conflicte din aii trecuti!O perioada totul a fost stralucit,pe urma s-a schimbat brusc deoarece spune ca s-a saturat de stres,de controale,de telefoane.Am lasat-o mai usor cu asta..insa cu cat lasam de la mine cu atat el devenea mai ciudat!Din orice il irit,urla fara motive,vb.urat..tot ii spun dc s poarta asa,ce e cu el,el tot nimic,e foarte rece uneori apoi tandru nu mai inteleg..De o vreme are un job cu program nedefinit.Chiar daca ne intelegeam cu prietenii sa iesim,niciodata nu putea veni la timp,ca avea treaba..iar de multe ori prefera sa stea acasa sa doarma decat sa ne intalnim!E adevarat ca il tineam cam pe timp,dar imi placea sa petrecem cat mai mult impreuna,ma enervam cand nu reusea sa ajunga si spuneam vrute si nevrute si el la fel,pt.ca probabil nu cred ca intotdeauna chiar are el treaba.acum imi spune ca intre noi e o chestiune de timp,ca,chiar daca nu ne desp acum,eu voi avea kef sa ies din ce in ce mai mult,sa ma distrez si el are alte prioritati,i-am spus ca-l inteleg,dar de aceea putem petrece timp impreuna!Imi spune ca e sigur ca unul dintre noi se va satura de stilul celuilalt,ca el a obosit!Problema nu ar fii asta ca ar fii banal sa am ceva impotriva unui job.Munca lui se va termina sapt.aceasta insa el isi sustine ideea incontinuare.Pt.mine e un semn de intrebare deoarece pana acuma stilul nostru era zilnic in oras,vreo 4-5 ore minim.Acum spune ca nu mai poate face asta mult timp ca nam sa inteleg si din cauza asta vor aparea si mai multe conflicte,ca acum sau peste un an,tot aici se va ajunge,ca el nu vede un viitor.apoi dupa ce am discutat,ma suna seara si-mi ureaza noapte buna si`mi spune ca ma iubeste ca in fiecare seara...NU MAI INTELEG NIMIC DIN CE SE INTAMPLA!!!

Raporteaza abuz de limbaj
ser

4151 mesaje
Membru din: 1/03/2011
Postat pe: 22 Aprilie 2011, ora 08:48

De la: , la data 2011-04-22 03:04:27Am o relatie de 4 ani,timp in care nu am prea avut incredere in el din cauza unor mici conflicte din aii trecuti!O perioada totul a fost stralucit,pe urma s-a schimbat brusc deoarece spune ca s-a saturat de stres,de controale,de telefoane.Am lasat-o mai usor cu asta..insa cu cat lasam de la mine cu atat el devenea mai ciudat!Din orice il irit,urla fara motive,vb.urat..tot ii spun dc s poarta asa,ce e cu el,el tot nimic,e foarte rece uneori apoi tandru nu mai inteleg..De o vreme are un job cu program nedefinit.Chiar daca ne intelegeam cu prietenii sa iesim,niciodata nu putea veni la timp,ca avea treaba..iar de multe ori prefera sa stea acasa sa doarma decat sa ne intalnim!E adevarat ca il tineam cam pe timp,dar imi placea sa petrecem cat mai mult impreuna,ma enervam cand nu reusea sa ajunga si spuneam vrute si nevrute si el la fel,pt.ca probabil nu cred ca intotdeauna chiar are el treaba.acum imi spune ca intre noi e o chestiune de timp,ca,chiar daca nu ne desp acum,eu voi avea kef sa ies din ce in ce mai mult,sa ma distrez si el are alte prioritati,i-am spus ca-l inteleg,dar de aceea putem petrece timp impreuna!Imi spune ca e sigur ca unul dintre noi se va satura de stilul celuilalt,ca el a obosit!Problema nu ar fii asta ca ar fii banal sa am ceva impotriva unui job.Munca lui se va termina sapt.aceasta insa el isi sustine ideea incontinuare.Pt.mine e un semn de intrebare deoarece pana acuma stilul nostru era zilnic in oras,vreo 4-5 ore minim.Acum spune ca nu mai poate face asta mult timp ca nam sa inteleg si din cauza asta vor aparea si mai multe conflicte,ca acum sau peste un an,tot aici se va ajunge,ca el nu vede un viitor.apoi dupa ce am discutat,ma suna seara si-mi ureaza noapte buna si`mi spune ca ma iubeste ca in fiecare seara...NU MAI INTELEG NIMIC DIN CE SE INTAMPLA!!!



normal ca mai vrea,baiatul munceste ptr ca vrea un viitor alaturi de tine,dar tu cu mintea-n p***,vrei 4-5 ore de iesit in oras...tu stii cum se fac banii,habar n-ai si daca-i ceri dupa o zi de alergat, sa iasa cu prietenii in oras,normal sa-l iriti!
crezi ca omul asta-i vreun avocat,doctor sa stea 8 ore la program si sa-ti aduca zeci de milioane acasa si sa mai aiba timp, chef de iesit,te inseli...tu in loc sa-l respecti si sa-l sustii,ce faci,vii aici si te vaiti ca o pitzipoanca,te poti consola,nu esti singura tranta care gandeste asa ,iar dupa ce-l pierde,incearca sa repare ce mai poate...oricum niciun sfat care-l primesti nu-ti foloseste daca nu treci tu prin asta,asa ca sper sa te lase baiatul asta ca nu esti femeia de care are nevoie,esti o fiinta slaba si fara caracter...daca ar sti ce gandesti probail te-ar strange de gat ca iubeste o prosta ca tine! felicitari!
ps.dupa ce ramai singura...probabil vei intelege...totul!

Raporteaza abuz de limbaj
nimeni nu se poate numi om mare,daca si-a pierdut sufletul de copil!
richi123

1 mesaj
Membru din: 29/04/2010
Postat pe: 23 Aprilie 2011, ora 07:33

Asta este clar un inceput de sfarsit!

Raporteaza abuz de limbaj
reality65

28 mesaje
Membru din: 17/01/2011
Postat pe: 23 Aprilie 2011, ora 07:58

Poate ca pe lista dumnealui de prioritati se mai afla "cineva"? E bine de studiat problema ceva mai profund.E drept, poate ca si munceste foarte mult, dar asta nu-l va determina niciodata sa se poarte urat sau sa vorbeasca necuviincios cu persoana de langa el.Sarbatori cu bine!

Raporteaza abuz de limbaj
9am158533

5 mesaje
Membru din: 27/12/2009
Postat pe: 23 Aprilie 2011, ora 10:12

Sarbatoarea Sfanta a Invierii Domnului sa reverse asupra voastra sanatate, belsug si bucurii, iar Lumina din Noaptea Sfanta sa va ridice sufletele spre noi trepte spirituale si sa va insoteasca pasii pe drumul vietii.

Raporteaza abuz de limbaj
cristiancornea

6 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 23 Aprilie 2011, ora 10:22

chiar daca a "rabufnit" ser are dreptate. a pus ounctul pe i, deci, tu ce mai vrei?

Raporteaza abuz de limbaj
ingerashcolorat

534 mesaje
Membru din: 6/05/2008
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 23 Aprilie 2011, ora 12:04

De la: , la data 2011-04-22 03:04:27Am o relatie de 4 ani,timp in care nu am prea avut incredere in el din cauza unor mici conflicte din aii trecuti!O perioada totul a fost stralucit,pe urma s-a schimbat brusc deoarece spune ca s-a saturat de stres,de controale,de telefoane.Am lasat-o mai usor cu asta..insa cu cat lasam de la mine cu atat el devenea mai ciudat!Din orice il irit,urla fara motive,vb.urat..tot ii spun dc s poarta asa,ce e cu el,el tot nimic,e foarte rece uneori apoi tandru nu mai inteleg..De o vreme are un job cu program nedefinit.Chiar daca ne intelegeam cu prietenii sa iesim,niciodata nu putea veni la timp,ca avea treaba..iar de multe ori prefera sa stea acasa sa doarma decat sa ne intalnim!E adevarat ca il tineam cam pe timp,dar imi placea sa petrecem cat mai mult impreuna,ma enervam cand nu reusea sa ajunga si spuneam vrute si nevrute si el la fel,pt.ca probabil nu cred ca intotdeauna chiar are el treaba.acum imi spune ca intre noi e o chestiune de timp,ca,chiar daca nu ne desp acum,eu voi avea kef sa ies din ce in ce mai mult,sa ma distrez si el are alte prioritati,i-am spus ca-l inteleg,dar de aceea putem petrece timp impreuna!Imi spune ca e sigur ca unul dintre noi se va satura de stilul celuilalt,ca el a obosit!Problema nu ar fii asta ca ar fii banal sa am ceva impotriva unui job.Munca lui se va termina sapt.aceasta insa el isi sustine ideea incontinuare.Pt.mine e un semn de intrebare deoarece pana acuma stilul nostru era zilnic in oras,vreo 4-5 ore minim.Acum spune ca nu mai poate face asta mult timp ca nam sa inteleg si din cauza asta vor aparea si mai multe conflicte,ca acum sau peste un an,tot aici se va ajunge,ca el nu vede un viitor.apoi dupa ce am discutat,ma suna seara si-mi ureaza noapte buna si`mi spune ca ma iubeste ca in fiecare seara...NU MAI INTELEG NIMIC DIN CE SE INTAMPLA!!!


si eu sunt dificila cu al meu, dar timp ptr el imi fac tot timpul, si el la fel. al tau iubitel e ca si mine la caracter iar tu esti ca si al meu. diferentza e ca noi doi visam la un viitor, la o casa, la copii, insa la voi doar unul viseaza.
iubitul meu e la doua facultati la zi, insa anul acesta termina cu ele si sa sti ca sunt ft curioasa dupa ce se va angaja cat timp va mai avea ptr, cat de importanta voi fi ptr el, pe ce loc voi fi s.m.d
eu cred ca la ibitul tau job-ul e de vina, pana te vei obisnuii si tu ca nu va mai fi ca la inceput sa fiti toata ziua impreuna cum sunt eu cu iubi. cred si eu ca intalniriile se vor rari din cauza job-ului.
vad ca nici voi nu locuiti impreuna dupa 4 ani, si nici noi dupa 3 ani..,eu cel putin nu ma grabesc. trebuie sa il cunosc si cum va fi dupa ce va lucra..
Sfaturi nu pot sa iti dau , doar tu poti sa aflii si sa comunici cu el despre tot ce va doare ce va place si ce nu va place.,

Raporteaza abuz de limbaj
asds
ingerashcolorat

534 mesaje
Membru din: 6/05/2008
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 23 Aprilie 2011, ora 12:08

De la: ser, la data 2011-04-22 08:48:01
De la: , la data 2011-04-22 03:04:27Am o relatie de 4 ani,timp in care nu am prea avut incredere in el din cauza unor mici conflicte din aii trecuti!O perioada totul a fost stralucit,pe urma s-a schimbat brusc deoarece spune ca s-a saturat de stres,de controale,de telefoane.Am lasat-o mai usor cu asta..insa cu cat lasam de la mine cu atat el devenea mai ciudat!Din orice il irit,urla fara motive,vb.urat..tot ii spun dc s poarta asa,ce e cu el,el tot nimic,e foarte rece uneori apoi tandru nu mai inteleg..De o vreme are un job cu program nedefinit.Chiar daca ne intelegeam cu prietenii sa iesim,niciodata nu putea veni la timp,ca avea treaba..iar de multe ori prefera sa stea acasa sa doarma decat sa ne intalnim!E adevarat ca il tineam cam pe timp,dar imi placea sa petrecem cat mai mult impreuna,ma enervam cand nu reusea sa ajunga si spuneam vrute si nevrute si el la fel,pt.ca probabil nu cred ca intotdeauna chiar are el treaba.acum imi spune ca intre noi e o chestiune de timp,ca,chiar daca nu ne desp acum,eu voi avea kef sa ies din ce in ce mai mult,sa ma distrez si el are alte prioritati,i-am spus ca-l inteleg,dar de aceea putem petrece timp impreuna!Imi spune ca e sigur ca unul dintre noi se va satura de stilul celuilalt,ca el a obosit!Problema nu ar fii asta ca ar fii banal sa am ceva impotriva unui job.Munca lui se va termina sapt.aceasta insa el isi sustine ideea incontinuare.Pt.mine e un semn de intrebare deoarece pana acuma stilul nostru era zilnic in oras,vreo 4-5 ore minim.Acum spune ca nu mai poate face asta mult timp ca nam sa inteleg si din cauza asta vor aparea si mai multe conflicte,ca acum sau peste un an,tot aici se va ajunge,ca el nu vede un viitor.apoi dupa ce am discutat,ma suna seara si-mi ureaza noapte buna si`mi spune ca ma iubeste ca in fiecare seara...NU MAI INTELEG NIMIC DIN CE SE INTAMPLA!!!



normal ca mai vrea,baiatul munceste ptr ca vrea un viitor alaturi de tine,dar tu cu mintea-n p***,vrei 4-5 ore de iesit in oras...tu stii cum se fac banii,habar n-ai si daca-i ceri dupa o zi de alergat, sa iasa cu prietenii in oras,normal sa-l iriti!
crezi ca omul asta-i vreun avocat,doctor sa stea 8 ore la program si sa-ti aduca zeci de milioane acasa si sa mai aiba timp, chef de iesit,te inseli...tu in loc sa-l respecti si sa-l sustii,ce faci,vii aici si te vaiti ca o pitzipoanca,te poti consola,nu esti singura tranta care gandeste asa ,iar dupa ce-l pierde,incearca sa repare ce mai poate...oricum niciun sfat care-l primesti nu-ti foloseste daca nu treci tu prin asta,asa ca sper sa te lase baiatul asta ca nu esti femeia de care are nevoie,esti o fiinta slaba si fara caracter...daca ar sti ce gandesti probail te-ar strange de gat ca iubeste o prosta ca tine! felicitari!
ps.dupa ce ramai singura...probabil vei intelege...totul!

doamne mai copile, ce urat vorbesti si in post

Raporteaza abuz de limbaj
asds
utan_florina

255 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 23 Aprilie 2011, ora 12:39


Raporteaza abuz de limbaj
viespi

192 mesaje
Membru din: 9/12/2009
Postat pe: 23 Aprilie 2011, ora 13:07

"doamne mai copile ce urat vorbesti si in post" asta a fost dura. da tu de tine, ce zici mai "iubi" ca esti o analfabeta. presupun ca esti si tu cu "iubi" al tau la facultate, sau nici nu ai terminat liceul?! la cum vorbesti te bate rau gramatica.

ce ma ucis cel mai tare a fost coerenta in exprimare:

"diferentza e ca noi doi visam la un viitor, la o casa, la copii, insa la voi doar unul viseaza."

apoi:

"....si nici noi dupa 3 ani..,eu cel putin nu ma grabesc. trebuie sa il cunosc si cum va fi dupa ce va lucra."

visati la un viitor dar el dupa ce se va apuca de munca, si va fi foarte ocupat, si nu va mai avea timp sa stea cu tine, va trage ca sclavul sa faca bani, sa va realizati visul(asa fac toti prostii se sacrifica pt toanta)tu o sa il lasi bineinteles, pt simplul fapt ca nu mai are timp si de tine, o sa vii aici pe forum sa ne pui o intrebare gen:

"iubitul meu cred ca ma inseala, voi ce spuneti? ca in ultimul timp e prea ocupat." si uite poveste. asa sunt toate toantele visatoare. oricum faza cu postul a fost mortala. daca esti asa bisericoasa mai mironosito, unde in biblie scrie de post?! deci, daca nu stiai de unde provine postul la fel ca alte multe inventii crestine, citeste un pic, studiaza si pe eliade. asa de ...falus sa ma treci strada sa zici ca ai remorca.

referitor la initiatoarea topicului: ranita ser are dreptate, mama curvelor la fel ca si cea a prostilor e vesnic insarcinata. respect ser

Raporteaza abuz de limbaj
monica_schillinger

6 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 23 Aprilie 2011, ora 13:30

De la: Roach, la data 2011-04-23 13:07:26"doamne mai copile ce urat vorbesti si in post" asta a fost dura. da tu de tine, ce zici mai "iubi" ca esti o analfabeta. presupun ca esti si tu cu "iubi" al tau la facultate, sau nici nu ai terminat liceul?! la cum vorbesti te bate rau gramatica.

ce ma ucis cel mai tare a fost coerenta in exprimare:

"diferentza e ca noi doi visam la un viitor, la o casa, la copii, insa la voi doar unul viseaza."

apoi:

"....si nici noi dupa 3 ani..,eu cel putin nu ma grabesc. trebuie sa il cunosc si cum va fi dupa ce va lucra."

visati la un viitor dar el dupa ce se va apuca de munca, si va fi foarte ocupat, si nu va mai avea timp sa stea cu tine, va trage ca sclavul sa faca bani, sa va realizati visul(asa fac toti prostii se sacrifica pt toanta)tu o sa il lasi bineinteles, pt simplul fapt ca nu mai are timp si de tine, o sa vii aici pe forum sa ne pui o intrebare gen:

"iubitul meu cred ca ma inseala, voi ce spuneti? ca in ultimul timp e prea ocupat." si uite poveste. asa sunt toate toantele visatoare. oricum faza cu postul a fost mortala. daca esti asa bisericoasa mai mironosito, unde in biblie scrie de post?! deci, daca nu stiai de unde provine postul la fel ca alte multe inventii crestine, citeste un pic, studiaza si pe eliade. asa de ...falus sa ma treci strada sa zici ca ai remorca.

referitor la initiatoarea topicului: ranita ser are dreptate, mama curvelor la fel ca si cea a prostilor e vesnic insarcinata. respect ser

Raporteaza abuz de limbaj
nonameman13

618 mesaje
Membru din: 15/03/2011
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 23 Aprilie 2011, ora 15:56

De la: cristiancornea, la data 2011-04-23 10:22:26chiar daca a "rabufnit" ser are dreptate. a pus ounctul pe i, deci, tu ce mai vrei?


Stai linistit ca Ser nu a rabufnit... asa e el

Raporteaza abuz de limbaj
"Traieste-ti viata" a devenit cel mai nou viciu...
nonameman13

618 mesaje
Membru din: 15/03/2011
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 23 Aprilie 2011, ora 16:06

Problema e simpla. Am trecut prin asta si in momentul de fata sunt in ultima faza e relatiei. Ce se intampla? El sa maturizat si u nu. Si faptul ca a zis ca e o chestiune de timp arata clar asta... si are dreptate.
In cazul meu ma deranja ca in loc sa petreaca timp cu mine petrecea cu prietenii (pentru ca eu nu mai ieseam). E de inteles, in special daca munceste, vrea sa fii langa el nu langa el daca e gasca. Atentia conteaza, in special daca nu trebuie sa se roage pentru ea.
Sfatul meu este sa iesi mai putin, poate sa lasi alcoolul deoparte (daca e cazul) si sa analizezi situatia. O sa observi diferenta. Incearca sa fii mai calma cu el si sa ii fii aproape.
Un ultim lucru... nu mai pierde timpul pentru ca daca o sa asptepti, el o sa se departeze de tine deci do something quick.

Raporteaza abuz de limbaj
"Traieste-ti viata" a devenit cel mai nou viciu...
reluhutu

11 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 23 Aprilie 2011, ora 16:23

ROACH in primul rand in contextul mesajului tau "ma" e de fapt"m-a"si vad ca si tu esti certat cu gramatica........rade harb de oala sparta.apoi don`soara care vrea 4-5 ore in oras pe zi cred ca nu stie ce inseamna sa muncesti ca Berila si apoi sa vrei doar sa stai lat in pat...nu s-o iei pe coclauri.....
Gandeste ca la 15 ani ..si domnul respectiv e imatur oricum......bleah


Raporteaza abuz de limbaj
asimov

338 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 23 Aprilie 2011, ora 19:30

Alooooo! Oameni buni, nu mai ucideti limba romana. Tot dati sfaturi la altii si, cand colo, va aratati in public lacunele serioase din clasele primare. Opriti-va! Puneti mana pe cartea de gramatica de clasa a IV-a intai. Rasfoiti-o, retineti care sunt regulile de vorbit corect si apoi dati-va in public. Deci daaa?

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

1701 mesaje
Membru din: 17/02/2011
Postat pe: 23 Aprilie 2011, ora 19:45

De la: asimov, la data 2011-04-23 19:30:45Alooooo! Oameni buni, nu mai ucideti limba romana. Tot dati sfaturi la altii si, cand colo, va aratati in public lacunele serioase din clasele primare. Opriti-va! Puneti mana pe cartea de gramatica de clasa a IV-a intai. Rasfoiti-o, retineti care sunt regulile de vorbit corect si apoi dati-va in public. Deci daaa?


Saraca limba romana! Ma bucur ca o apara si pe ea cineva

Raporteaza abuz de limbaj
Am gusturi simple. Mã mulþumesc cu ce-i mai bun. Oscar Wilde
Fosta membra 9am.ro

1085 mesaje
Membru din: 16/01/2011
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 23 Aprilie 2011, ora 20:47

De la: ingerashcolorat, la data 2011-04-23 12:04:23

si eu sunt dificila cu al meu, dar timp ptr el imi fac tot timpul, si el la fel. al tau iubitel e ca si mine la caracter iar tu esti ca si al meu. diferentza e ca noi doi visam la un viitor, la o casa, la copii, insa la voi doar unul viseaza.
iubitul meu e la doua facultati la zi, insa anul acesta termina cu ele si sa sti ca sunt ft curioasa dupa ce se va angaja cat timp va mai avea ptr, cat de importanta voi fi ptr el, pe ce loc voi fi s.m.d
eu cred ca la ibitul tau job-ul e de vina, pana te vei obisnuii si tu ca nu va mai fi ca la inceput sa fiti toata ziua impreuna cum sunt eu cu iubi. cred si eu ca intalniriile se vor rari din cauza job-ului.
vad ca nici voi nu locuiti impreuna dupa 4 ani, si nici noi dupa 3 ani..,eu cel putin nu ma grabesc. trebuie sa il cunosc si cum va fi dupa ce va lucra..
Sfaturi nu pot sa iti dau , doar tu poti sa aflii si sa comunici cu el despre tot ce va doare ce va place si ce nu va place.,[/quote]
Daca sfaturi nu poti sa-i dai, de ce ai raspuns?...sa-i faci in ciuda cu iubi al tau???
Auzi, dupa trei ani nu-l cunoaste... vai, vai... "sa vezi cum va fi dupa ce-si ia job"... mai mare prostie ca asta n-am auzit. Adica vrei sa vezi cat aduce in casa si cat din leafa se duce pe iesirile cu tine in oras? Ajuta-l, pune umarul langa el si construieste, daca vrei casa, familie, copii.
De fitoasa dinainte n-am zis nimic, ca e evidenta prostia si egoismul in care se scalda, dar cand am vazut cu cata falsa compasiune ai intervenit tu, n-am rezistat.
Scuze, continuati!....

Raporteaza abuz de limbaj
frec ridichea...
Fosta membra 9am.ro

1085 mesaje
Membru din: 16/01/2011
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 23 Aprilie 2011, ora 20:54

De la: ingerashcolorat, la data 2011-04-23 12:08:30

doamne mai copile, ce urat vorbesti si in post [/quote]
cred ca asta e cel mai serios comentariu al lui ser...si tu spui ca vorbeste urat?!

Raporteaza abuz de limbaj
frec ridichea...
Fosta membra 9am.ro

1085 mesaje
Membru din: 16/01/2011
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 23 Aprilie 2011, ora 20:57

De la: asimov, la data 2011-04-23 19:30:45Alooooo! Oameni buni, nu mai ucideti limba romana. Tot dati sfaturi la altii si, cand colo, va aratati in public lacunele serioase din clasele primare. Opriti-va! Puneti mana pe cartea de gramatica de clasa a IV-a intai. Rasfoiti-o, retineti care sunt regulile de vorbit corect si apoi dati-va in public. Deci daaa?

ciocu' mic, ca acusi sare... multimea pe voi!... am vrut sa dau nume, dar sunt prea multi...

Raporteaza abuz de limbaj
frec ridichea...
asimov

338 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 23 Aprilie 2011, ora 21:44

De la: Emm_, la data 2011-04-23 19:45:06
De la: asimov, la data 2011-04-23 19:30:45Alooooo! Oameni buni, nu mai ucideti limba romana. Tot dati sfaturi la altii si, cand colo, va aratati in public lacunele serioase din clasele primare. Opriti-va! Puneti mana pe cartea de gramatica de clasa a IV-a intai. Rasfoiti-o, retineti care sunt regulile de vorbit corect si apoi dati-va in public. Deci daaa?


Saraca limba romana! Ma bucur ca o apara si pe ea cineva


Da, Emm, am remarcat ca tu si inca putini care-si scriu parerile pe forumurile astea, scriu corect in romana. Si au si pareri de bun simt.
Restul sunt varza, nici macar cu carne. Vorba aia...monseur se scrie, monseur se citeste.
Oricum, felicitari, te-am remarcat de ceva timp si, sincer, m-am mirat, pentru ca, dupa poza esti foarte tanara si cam stiu cum se mai face scoala in Romania de ceva timp.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

1701 mesaje
Membru din: 17/02/2011
Postat pe: 23 Aprilie 2011, ora 22:30

De la: asimov, la data 2011-04-23 21:44:03
De la: Emm_, la data 2011-04-23 19:45:06
De la: asimov, la data 2011-04-23 19:30:45Alooooo! Oameni buni, nu mai ucideti limba romana. Tot dati sfaturi la altii si, cand colo, va aratati in public lacunele serioase din clasele primare. Opriti-va! Puneti mana pe cartea de gramatica de clasa a IV-a intai. Rasfoiti-o, retineti care sunt regulile de vorbit corect si apoi dati-va in public. Deci daaa?


Saraca limba romana! Ma bucur ca o apara si pe ea cineva


Da, Emm, am remarcat ca tu si inca putini care-si scriu parerile pe forumurile astea, scriu corect in romana. Si au si pareri de bun simt.
Restul sunt varza, nici macar cu carne. Vorba aia...monseur se scrie, monseur se citeste.
Oricum, felicitari, te-am remarcat de ceva timp si, sincer, m-am mirat, pentru ca, dupa poza esti foarte tanara si cam stiu cum se mai face scoala in Romania de ceva timp.
Multumesc pentru apreciere...am parinti care au pastrat mobila veche; cea cu multe carti

Raporteaza abuz de limbaj
Am gusturi simple. Mã mulþumesc cu ce-i mai bun. Oscar Wilde
ingerashcolorat

534 mesaje
Membru din: 6/05/2008
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 24 Aprilie 2011, ora 02:09

Doamne mai, mai greseste si omu ,
iar unii hop tzop sar sa predea gramatica. daca tot sunteti inteligenti predati-o la scoala ca aici pe forum nu suntem la scoala(cel putin eu nu ma consider).

iar perfectionistului de mai sus tin sa-l anunt ca niciodata nu am cerut sfaturi si nici nu voi cere!!!
sunt destul de mare sa iau o decizie in relatia mea si sa ma gandesc daca merita sa continui sau nu!
nah, o sa dorm mai bine la noapte ca mi-a predat "domnu profesor lb. romana".(m-a bagat si pe mine cineva in seama.. altfel luam foc!)

Raporteaza abuz de limbaj
asds
utan_florina

255 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 24 Aprilie 2011, ora 08:59



Raporteaza abuz de limbaj
ser

4151 mesaje
Membru din: 1/03/2011
Postat pe: 24 Aprilie 2011, ora 10:15

De la: reality65, la data 2011-04-23 07:58:01Poate ca pe lista dumnealui de prioritati se mai afla "cineva"? E bine de studiat problema ceva mai profund.E drept, poate ca si munceste foarte mult, dar asta nu-l va determina niciodata sa se poarte urat sau sa vorbeasca necuviincios cu persoana de langa el.Sarbatori cu bine!



e clar,tu esti paralela cu REALITY,cum poti spune asemenea aberatii, cand ptizipoanca e limpede ca lumina zilei ca nu-i arde sa faca o casa cu respectivul!
nu e bine de studiat problema,e bine sa se trateze ea,ca habar n-are ce vrea de la viata,vine si se intreaba pe aici ,,mai vrea ceva sau nu?,,...iti dai seama cat timp liber are asta...pai normal ca-i arde de 5 ore de oras pe zi si pw** cat incape!
oricum,sarbatori cu bine si tie,65!

Raporteaza abuz de limbaj
nimeni nu se poate numi om mare,daca si-a pierdut sufletul de copil!
ser

4151 mesaje
Membru din: 1/03/2011
Postat pe: 24 Aprilie 2011, ora 10:19

De la: Roach, la data 2011-04-23 13:07:26"doamne mai copile ce urat vorbesti si in post" asta a fost dura. da tu de tine, ce zici mai "iubi" ca esti o analfabeta. presupun ca esti si tu cu "iubi" al tau la facultate, sau nici nu ai terminat liceul?! la cum vorbesti te bate rau gramatica.

ce ma ucis cel mai tare a fost coerenta in exprimare:

"diferentza e ca noi doi visam la un viitor, la o casa, la copii, insa la voi doar unul viseaza."

apoi:

"....si nici noi dupa 3 ani..,eu cel putin nu ma grabesc. trebuie sa il cunosc si cum va fi dupa ce va lucra."

visati la un viitor dar el dupa ce se va apuca de munca, si va fi foarte ocupat, si nu va mai avea timp sa stea cu tine, va trage ca sclavul sa faca bani, sa va realizati visul(asa fac toti prostii se sacrifica pt toanta)tu o sa il lasi bineinteles, pt simplul fapt ca nu mai are timp si de tine, o sa vii aici pe forum sa ne pui o intrebare gen:

"iubitul meu cred ca ma inseala, voi ce spuneti? ca in ultimul timp e prea ocupat." si uite poveste. asa sunt toate toantele visatoare. oricum faza cu postul a fost mortala. daca esti asa bisericoasa mai mironosito, unde in biblie scrie de post?! deci, daca nu stiai de unde provine postul la fel ca alte multe inventii crestine, citeste un pic, studiaza si pe eliade. asa de ...falus sa ma treci strada sa zici ca ai remorca.

referitor la initiatoarea topicului: ranita ser are dreptate, mama curvelor la fel ca si cea a prostilor e vesnic insarcinata. respect ser



tot respectul, roach!

Raporteaza abuz de limbaj
nimeni nu se poate numi om mare,daca si-a pierdut sufletul de copil!
ser

4151 mesaje
Membru din: 1/03/2011
Postat pe: 24 Aprilie 2011, ora 10:21

De la: asimov, la data 2011-04-23 19:30:45Alooooo! Oameni buni, nu mai ucideti limba romana. Tot dati sfaturi la altii si, cand colo, va aratati in public lacunele serioase din clasele primare. Opriti-va! Puneti mana pe cartea de gramatica de clasa a IV-a intai. Rasfoiti-o, retineti care sunt regulile de vorbit corect si apoi dati-va in public. Deci daaa?



...si copiati avatare,deci daaa?

Raporteaza abuz de limbaj
nimeni nu se poate numi om mare,daca si-a pierdut sufletul de copil!
ser

4151 mesaje
Membru din: 1/03/2011
Postat pe: 24 Aprilie 2011, ora 10:33

De la: ingerashcolorat, la data 2011-04-23 12:08:30
De la: ser, la data 2011-04-22 08:48:01
De la: , la data 2011-04-22 03:04:27

doamne mai copile, ce urat vorbesti si in post


colorato,ca sa ne-ntelegem...in post n-am vorbit urat niciodata,eu am fost de doua ori in post pana acum...odata sa-mi completeze un agent o dovada ca in legatura cu parbrizul spart,a doua sa-mi scrie despre o amenda,restul amenzilor,mi le-au scris pe loc in masina de politie... sau despre ce post vorbeai?!

Raporteaza abuz de limbaj
nimeni nu se poate numi om mare,daca si-a pierdut sufletul de copil!
ser

4151 mesaje
Membru din: 1/03/2011
Postat pe: 24 Aprilie 2011, ora 10:38

De la: nonameman13, la data 2011-04-23 16:06:40Problema e simpla. Am trecut prin asta si in momentul de fata sunt in ultima faza e relatiei. Ce se intampla? El sa maturizat si u nu. Si faptul ca a zis ca e o chestiune de timp arata clar asta... si are dreptate.
In cazul meu ma deranja ca in loc sa petreaca timp cu mine petrecea cu prietenii (pentru ca eu nu mai ieseam). E de inteles, in special daca munceste, vrea sa fii langa el nu langa el daca e gasca. Atentia conteaza, in special daca nu trebuie sa se roage pentru ea.
Sfatul meu este sa iesi mai putin, poate sa lasi alcoolul deoparte (daca e cazul) si sa analizezi situatia. O sa observi diferenta. Incearca sa fii mai calma cu el si sa ii fii aproape.
Un ultim lucru... nu mai pierde timpul pentru ca daca o sa asptepti, el o sa se departeze de tine deci do something quick.



something quick...
go f**K your self!


Raporteaza abuz de limbaj
nimeni nu se poate numi om mare,daca si-a pierdut sufletul de copil!
ser

4151 mesaje
Membru din: 1/03/2011
Postat pe: 24 Aprilie 2011, ora 10:45

De la: giuliano, la data 2011-04-23 20:47:11
De la: ingerashcolorat, la data 2011-04-23 12:04:23

Daca sfaturi nu poti sa-i dai, de ce ai raspuns?...sa-i faci in ciuda cu iubi al tau???
Auzi, dupa trei ani nu-l cunoaste... vai, vai... "sa vezi cum va fi dupa ce-si ia job"... mai mare prostie ca asta n-am auzit. Adica vrei sa vezi cat aduce in casa si cat din leafa se duce pe iesirile cu tine in oras? Ajuta-l, pune umarul langa el si construieste, daca vrei casa, familie, copii.
De fitoasa dinainte n-am zis nimic, ca e evidenta prostia si egoismul in care se scalda, dar cand am vazut cu cata falsa compasiune ai intervenit tu, n-am rezistat.
Scuze, continuati!....




mare drac esti si tu giu...ai dreptate,continuati asa ca o faceti bine...va recomand si un slogan...
PITZIPOANCE DIN TOATA LUMEA UNITI-VA ...ca nu-i de joaca,barbatii astia ne ,,fwte si nu ne plateste,,!



Raporteaza abuz de limbaj
nimeni nu se poate numi om mare,daca si-a pierdut sufletul de copil!
ser

4151 mesaje
Membru din: 1/03/2011
Postat pe: 24 Aprilie 2011, ora 10:49

De la: Emm_, la data 2011-04-23 22:30:47
De la: asimov, la data 2011-04-23 21:44:03
De la: Emm_, la data 2011-04-23 19:45:06
De la: asimov, la data 2011-04-23 19:30:45
Multumesc pentru apreciere...am parinti care au pastrat mobila veche;


parintii tai sunt zgarciti!

Raporteaza abuz de limbaj
nimeni nu se poate numi om mare,daca si-a pierdut sufletul de copil!
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Mai vrea ceva sau nu?
Mergi la: