back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Ce parere aveti despre tatuaje

 


 
Pagini: << 1 2 3 Sari la pagina:
 
cretzu_bv2006

21 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Brasov

Postat pe: 22 Ianuarie 2010, ora 13:40

De la: ove50mun, la data 2008-12-18 20:55:15Tatuajele reprezinta spiritul omului primitiv si labil cu orizont cultural limitat,care inlocuieste goliciunea adaptarii la realitate prin tot felul de totemuri,cu care se afiseaza in public.Din aceste totemuri mai fac parte diverse forme de a se individualiza,cum ar fi:fumatul si alte vicii,moda excentrica,masinile care depasesc conditia sociala,faptele antisociale,vocabular cu sabloane argotice,Exemple de medii prielnice:inchisorile,comunitatile inchistate,teribilistii,lumea filmului de seria 2,etc.Dumnezeu ne aduce frumosi pe lume! .De ce sa ne uritim?.
Of Of OF,sti atatea si nu sti nimic,sa iti mai spun eu in afara de partile rele care le-ai dat tu mai sus ce reprezinta tatuajul omule(am si eu unul,ca era sa uit)
Tatuajul reprezenta in preistorie si in timpuri mai apropiate semnul mai multor lucruri cum ar fi:ierarhia intrun grup,meseria intro societate,aparteneta la un trib sau altul,puterea unui individ,spre ex. erau femei care erau infertile si erau marcate pe fata(asta am vazut intrun doc.)si exemplele ar putea coninua.Si ce legatura are asta cu faptul ca vrei sa te remarci,da sunt si ´cazuri,dar cum explici?Acele tatuaje facute in locuri ascunse....atunci nu cred ca mai sunt facute pentru a te scoate in evidenta


Black_Ink

4 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 24 Ianuarie 2010, ora 13:41

BRAVO!

Raporteaza abuz de limbaj
Edy-Ed

6 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Timisoara

Postat pe: 25 Ianuarie 2010, ora 13:31

Cu siguranta ca ceea ce spuneti dumneavoastra este strict parerea personala.insa in sprijinul acestei pareri nu ar fii trebuit sa va referiti la "orizont cultural limitat,care inlocuieste goliciunea adaptarii ".Tin sa va reamintesc faptul ca sunt foarte multe persoane din categorii sociale cu pretentii si totodata cu un vast orizont cultural care sunt de acord cu tatuajele chiar daca nu au nici macar un sigur tatuaj.Consider ca fac parte din aceasta categorie si ar trebui probabul sa va mai ganditi la o alta abordare a subiectului daca tot postati aberatii pe forumuri.

Cu respect maxim pt.parerea dumneavoastra.

Raporteaza abuz de limbaj
Edy-Ed
marcel_ra2

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 26 Ianuarie 2010, ora 22:53

scuze daca raspunsul meu a ami fost dat dar nu prea citesc comenturile

cat despre tatuaje im plac si pot sa spun cu mandrie ca am unul si cand oi putea imi mai fac cateva si celor care nu le plac asta ee viata merge mai departe pace

Raporteaza abuz de limbaj
Alexandrew

8 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 27 Ianuarie 2010, ora 10:06

Il am pe omoplat..dar chiar si asa nu ma simt in largul meu in primele 5-10 min(ca dupa aia uit) cand merg la piscina sau eu stiu unde sunt nevoit sa ma dezbrac..Acum repet...depinde si cu ce fel de oameni esti anturat.(pentru ca aici devine rusinea de ei nu de tine)DING



De la: BECU13, la data 2010-01-21 09:14:22tu esti dovada vie a persistentei comunismului. iti dau un sfat : sa nu faci copii, vei fi cel mai detestat tata. tatuajele reprezinta o forma de arta, exprimare de sine si chiar un viciu (daca faci unu, cine stie cate urmeaza). tatuajul de preferat sa-l faci intr-un loc cat mai ascuns, de preferat sa-l vezi si tu greu. asta nu-ti limiteaza sansele de angajare, si faptul ca nu-l vezi te face sa si uiti de el. e mai placut cand iti amintesti dupa N luni ca ai un tatuaj si o sa-ti placa mai mult timp.

Raporteaza abuz de limbaj
Gaby_INK

3 mesaje
Membru din: 29/01/2015
Postat pe: 2 Februarie 2010, ora 11:01

Sunt perfect de acord cu Don Tatoo.Multi nici nu intelegeti ceasta arta si criticati persoanele care au tatuaje.Pt cei interesati sa afle istoria tatoo sa caute pe google:tatoo art si acolo aflati istoria tatuajelor.Multumesc.

Raporteaza abuz de limbaj
LeonKing

2035 mesaje
Membru din: 30/10/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 2 Februarie 2010, ora 11:42

De la: Gaby_INK, la data 2010-02-02 11:01:29 Sunt perfect de acord cu Don Tatoo.Multi nici nu intelegeti ceasta arta si criticati persoanele care au tatuaje.Pt cei interesati sa afle istoria tatoo sa caute pe google:tatoo art si acolo aflati istoria tatuajelor.Multumesc.


omul incearca sa stapaneasca tot... de regula, unde pune mana - distruge...

asa a facut cu natura...

acum incearca asta cu propriul aspect... (vezi de la chirurgie estetica, la tatuaje)

deci...

destroy yourself, man...

and give peace a chance...


Raporteaza abuz de limbaj
" tristetea mea aude nenascutii caini nenascutii oameni cum ii latra" Nichita Stanescu
Fosta membra 9am.ro

1 mesaj
Membru din: 18/03/2010
Postat pe: 18 Martie 2010, ora 09:54

Buna. mi-am facut si eu un tatuaj acum catva timp si sunt foarte multumita.Mi-am scris numele fetei mele intr-un dialect chinezesc mai vechi pe omoplat si nu imi pare rau absolut deloc. Am fost constienta ca imi va ramane toata viata acolo dar e important pentru mine si sunt sigura ca nu voi regreta cand nu voi mai fi tinerik. Parerea mea personala e ca nu e o rusine un tatuaj atat timp cat reprezinta ceva pentru tine nu il ai doar de dragul de a fi desenata. Daca persoanele din jurul tau au o parere mai invechita e problema lor nu a ta, nu e nimeni obligat sa placa pe toti sau sa urasca pe toti. Daca tu te simti bine cu atatuajul respectiv nu ar trebui sa te intereseze parerea celorlalti.

Raporteaza abuz de limbaj
yuppy008225

2 mesaje
Membru din: 8/03/2010
Postat pe: 22 Martie 2010, ora 08:11

salut io sincer am o parere buna despre tatuaje nu pentru k sunt tatuat amundoua maini tot spatele si unu pe piept ,cand mim facut primu tatuaj a fost la 14 ani si mi lam facut pentu k am avut o ciktrice pe umar si dupa ceva tinp mam plictisit de el si a urmat altele si toata lumea zicea sa nu ami mai fac k o sami para rau peste 20 sau 30 de ani da mam gandit mai bine si am zis k vreau sa risc nu nemultumit sa anbatranesc si sincer dak ati faci un tatuaj trebuie sati alegi zona foarte bine sincer pentru k nu poti munci k avocat sau cine stie ce tatuat io unu sunt tatuator si asta ie dar nu ami ie rusine sa ma dezbrac undeva dar nici nu pot sa ma dezbrac de tricou atunci cand ma duc la o petrcere sau ceva unde sunt numai mafioti ( politai ,avocati asa si mai departe )asi fac o inpresie nasoala
dar io unu nu iau an considerare parerile lor . asa k dak vrei sati faci un tatuaj nu te gandi ce zic ceilanti sau cum o sa arate peste 20 de ani


carzy

1 mesaj
Membru din: 9/04/2010
Postat pe: 9 Aprilie 2010, ora 19:46

ove50mun primitiv esti doar tu si iti pot spune si de ce pentru ca aceasta mentalitate pe care o ai tu acum dragul meu o aveau comunistii (sa nu uitam vorbim de acum 40-50-60 de ani, mult mai primitivi ca noi), iar din cauza unor oameni ca tine...societatea noastra, nu va evolua niciodata, oamenii ca tine nu merita sa traiasca voi stiti sa judecati omul dupa aspectul fizic. Eu unul sincer am 10 tatuaje pe mine dintre care unul e semnatura TATLUI meu si anul lui de nastere numele MAMEI mele si portretul ei....si sincer sunt atat de mandru cu ele de nici nu iti poti imagina... Asa ca stimabile creste-ti copiii cum vrei si nu mai judeca oamenii tu pt ca nu ai nici macar o putere judeca-te pe tine si apoi pe altii!!! Si sa iti mai zic ceva spui toate astea ca nu le poti avea nici vila nici masina nici nimic asa ca......esti praf...

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: << 1 2 3 Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Ce parere aveti despre tatuaje
Mergi la: