back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Ce parere aveti despre tatuaje

 


 
Pagini: << 1 2 3 >> Sari la pagina:
 
9am011716

1 mesaj
Membru din: 13/03/2009
Postat pe: 13 Mai 2009, ora 15:51



bughi_yo

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 20 Mai 2009, ora 16:09

pt ove50mun "Tatuajele reprezinta spiritul omului primitiv si labil cu orizont cultural limitat,care inlocuieste goliciunea adaptarii la realitate prin tot felul de totemuri,cu care se afiseaza in public.Din aceste totemuri mai fac parte diverse forme de a se individualiza,cum ar fi:fumatul si alte vicii,moda excentrica,masinile care depasesc conditia sociala,faptele antisociale,vocabular cu sabloane argotice,Exemple de medii prielnice:inchisorile,comunitatile inchistate,teribilistii,lumea filmului de seria 2,etc.Dumnezeu ne aduce frumosi pe lume! .De ce sa ne uritim?."
se pare domnule ca amesteci doi termeni opusi "primitiv si labil" pt ca primitiv ar fii ceva simplu,rudimentar,neevoluat,care ramane asa cum a fost la inceput,iar labil este ceva schimbator,nestatornic,instabil.tu neacceptand tatuajele,piercingul,fumatul si alte vicii,moda,masini,etc nu ar trebui sa accepti cam nici o forma de exprimare a individului,deci nu ar trebui sa te accepti nici pe tine,chiar si hainele tale fac parte dintr-un anumit stil vestimentar si o anumita moda,chiar si masina ta(daca o ai,sau orice alt mijloc de transport detii sau folosesti)poate fii un lucru care depaseste la altii conditia lor sociala,neacceptarea ta a celor cu tatuaje si catalogarea lor ii un fapt antisocial(hitler a urat evreii si tiganii),vocabularul pe care il folosesti tu nu ii neaparat pe intelesul tuturor de ex:un om credincios de la tara,muncitor,la locul lui,etc nu v'a intelege multe expresii folosite de tine si poti fii considerat si tu ca avand un vocabular cu sabloane argotice.sa iti mai dau exemple de medii prielnice pt purtatorii de tatuaje:spitalele(medici foarte buni au tatuaje),ateliere de reparat masini,fabrici,brutarii,in domeniul constructiilor(de la proiectant pana la muncitor necalificat),cladiri de birouri(directori),curatenie-menaj-bucatarie,etc.ai vazut copii nascuti cu malformatii,siamezi,morti?oare dumnezeu ii considera frumosi pe acestiea de ii aduce pe lume?nu dumnezeu te aduce pe lume ci femeie,ulterior mama ta,in urma unui act sexual iei nastere si dupa 9 luni daca totul decurge bine te naste ea,nu dumnezeu,iar daca mediul in care traieste ea ii sanatos,daca are grija de sarcina ei,daca de'a lungul generatiilor in familia ta nu a suferit nimeni de nici o boala mai serioasa transmisibila genetic,te nasti frumos cu trasaturi ale ambilor parinti,de uratit te uratesti tu cu timpul ca imbatranesti,sau poate te urateste altul cand iti pocneste mutra,sau daca da peste tine cu masina,sau etc.

Raporteaza abuz de limbaj
supy_axel

82 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 20 Mai 2009, ora 16:26

De la: Roxytatto, la data 2008-10-06 23:30:00
Ce parere aveti dspre tatuaje?


depinde de modelul care il alegi...daca te reprezinta sau nu...daca are o semnificatie pentru tine...cat de usor poate fi inteles sau cat de complicat e...cat de unic este...binenteles si locul in care se afla...
dupa parerea mea un tatuaj "ascuns" te face sa fi mai special decat unul la vedere nu de alta dar risti sa te plictisesti si tu de el...
e un mod de a te face sa fi diferit de restul oamenilor...poate sa scoata in evidenta chiar personalitatea pe care o ai...
nu sunt de accord cu lucrurile negative spuse despre tatuaje...frate fiecare face ce vrea pe pielea lui...cu toate ca multi sunt de fapt gelosi ca pe ei nu-i lasa mamica si taticu sa-si faca tatuaj...
personal nu am nici un tatuaj insa urmeaza sa-mi fac doua (ca sa fie tacamul complet)...respect pentru cei ce au tatuaje de bun gust

Raporteaza abuz de limbaj
a coward dies 1000 deaths...a soldier dies by one... ;oP
gpadureanu

10 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 11 Iunie 2009, ora 02:10

Imi plac tatuajele de bun gust si discrete. In schimb imi displace faptul ca nu prea se pot sterge sau inlocui.

Raporteaza abuz de limbaj
yuppy002644

1 mesaj
Membru din: 11/06/2009
Postat pe: 11 Iunie 2009, ora 04:30

In afara de “prostie” eu nu am gasit, inca, o alta explicatie la “de ce si-ar face cineva un tatuaj !”

www.Eusebiu.Me - omul cu sentimente

Raporteaza abuz de limbaj
ove50mun

9 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Brasov

Postat pe: 11 Iunie 2009, ora 20:10

Ai 5 eczeme sau cicatrici

Raporteaza abuz de limbaj
decoaranjamente

5 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 20 Iunie 2009, ora 15:16

uu deosebit chiar nu este o prostie sa-ti faci unul nu mai multe .

Raporteaza abuz de limbaj
yuppy002876

1 mesaj
Membru din: 21/06/2009
Postat pe: 21 Iunie 2009, ora 11:24

daca nu va plac tatuajele ce cautati aici de ce cautati pe google www.yuppy.ro/comunitate/forum/post_reply/6688.html#

Raporteaza abuz de limbaj
yoyo_rally

14 mesaje
Membru din: 21/10/2008
Postat pe: 21 Iunie 2009, ora 12:35

de obicei nu prea citesc restul comm-urilor ... asa ca daca repet ceva ce a mai fost spus, scz :) Parerea mea e ca nu are rost sa-ti faci un tatuaj doar pt. ca e "la moda" ... sau plm, cum vreti voi sa ziceti. Atunci cand iti tatuezi ceva ar trebui sa insemne ceva, sa-ti aduca aminte de cineva drag sau de o perioada buna(sau rea)din viata ta. Nah... idee e ca ar trebui sa simbolizeze ceva.Inca nu am nici un tatuaj,dar curand sper sa-mi desenez ceva . aaa .. si inca ceva, astia grasi ... nu va mai faceti tatuaje ca aratati penibil :))

Raporteaza abuz de limbaj
StickyTack

41 mesaje
Membru din: 18/05/2008
Postat pe: 21 Iunie 2009, ora 12:49

De la: yuppy002644, la data 2009-06-11 04:30:19In afara de “prostie” eu nu am gasit, inca, o alta explicatie la “de ce si-ar face cineva un tatuaj !”

www.Eusebiu.Me - omul cu sentimente



Cum sa ai asa un nume : Eusebiu

Raporteaza abuz de limbaj
Vacutele fericite dau cel mai bun lapte !
9am080657

56 mesaje
Membru din: 21/06/2009
Postat pe: 24 Iunie 2009, ora 18:28

Fiecare cu gandirea lui,mie personal imi plac tatuajele facute cu bun gust.Am si yo un tatuaj.
Si..totusi aici e un forum unde sa putem discuta/dezbate anumite teme,nu un loc unde sa ne certam si sa ne jignim..:(

Raporteaza abuz de limbaj
angel_bianca

15 mesaje
Membru din: 5/07/2009
Postat pe: 6 Iulie 2009, ora 09:26

tauajele un subiect greu de dezbatut credetima sunt o fata care are tatuaj dar sincer imi pare rau deoarece conceptia celor care te vad e otal diferita mai ales daca o fata are . la unii baietzi chiar le plac dar unii isi fac o impresie gresita despre acea fata si asta e naspa .asa ca nu incurajez fetele la tatuat

Raporteaza abuz de limbaj
cristinablackeyes

467 mesaje
Membru din: 31/08/2009
Postat pe: 20 Octombrie 2009, ora 13:28

nu-mi plac

Raporteaza abuz de limbaj
CandyCloud

9 mesaje
Membru din: 4/12/2009
Postat pe: 6 Decembrie 2009, ora 19:02

De la: ove50mun, la data 2008-12-18 20:55:15Tatuajele reprezinta spiritul omului primitiv si labil cu orizont cultural limitat,care inlocuieste goliciunea adaptarii la realitate prin tot felul de totemuri,cu care se afiseaza in public.Din aceste totemuri mai fac parte diverse forme de a se individualiza,cum ar fi:fumatul si alte vicii,moda excentrica,masinile care depasesc conditia sociala,faptele antisociale,vocabular cu sabloane argotice,Exemple de medii prielnice:inchisorile,comunitatile inchistate,teribilistii,lumea filmului de seria 2,etc.Dumnezeu ne aduce frumosi pe lume! .De ce sa ne uritim?.

mergand pe principiul "ori taci, ori zici ceva mai bun decat tacerea"...cine esti tu sa cataloghezi oamenii?!?

Raporteaza abuz de limbaj
dorutu

52 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 7 Decembrie 2009, ora 12:46

Dau invitatii pe www.lockerz.com cei interesati sa imi lase un mesaj

Raporteaza abuz de limbaj
moniq13

299 mesaje
Membru din: 12/11/2009
Postat pe: 1 Ianuarie 2010, ora 21:53

De la: ove50mun, la data 2008-12-18 20:55:15Tatuajele reprezinta spiritul omului primitiv si labil cu orizont cultural limitat,care inlocuieste goliciunea adaptarii la realitate prin tot felul de totemuri,cu care se afiseaza in public.Din aceste totemuri mai fac parte diverse forme de a se individualiza,cum ar fi:fumatul si alte vicii,moda excentrica,masinile care depasesc conditia sociala,faptele antisociale,vocabular cu sabloane argotice,Exemple de medii prielnice:inchisorile,comunitatile inchistate,teribilistii,lumea filmului de seria 2,etc.Dumnezeu ne aduce frumosi pe lume! .De ce sa ne uritim?.


impusca-te!!!

Raporteaza abuz de limbaj
ionela-x

1 mesaj
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 2 Ianuarie 2010, ora 11:38

sincer as vrea si eu dar depinde de tatuaj si cat de mult ma reprezinta dar uneori esti privit destul de ciudat de alti ca ai tatuaj, ceva de genul "asta sigur e tigan+ si in general se feresc de tine.Ok zi placuta

Raporteaza abuz de limbaj
9am048841

119 mesaje
Membru din: 10/05/2009
Oras: Craiova

Postat pe: 4 Ianuarie 2010, ora 10:55

De la: moniq13, la data 2010-01-01 21:53:35
De la: ove50mun, la data 2008-12-18 20:55:15Tatuajele reprezinta spiritul omului primitiv si labil cu orizont cultural limitat,care inlocuieste goliciunea adaptarii la realitate prin tot felul de totemuri,cu care se afiseaza in public.Din aceste totemuri mai fac parte diverse forme de a se individualiza,cum ar fi:fumatul si alte vicii,moda excentrica,masinile care depasesc conditia sociala,faptele antisociale,vocabular cu sabloane argotice,Exemple de medii prielnice:inchisorile,comunitatile inchistate,teribilistii,lumea filmului de seria 2,etc.Dumnezeu ne aduce frumosi pe lume! .De ce sa ne uritim?.


impusca-te!!!


Ca bine zici !
Dar eu zic ca pe lânga tatuaje pe tot corpul mai trebuie adaugate si belciuge în penis, clitoris si pene în nas.
Totul depinde de nivelul de cultura.

Raporteaza abuz de limbaj
dfgdfer
blaa_yuppy

111 mesaje
Membru din: 19/12/2009
Oras: Constanta

Postat pe: 4 Ianuarie 2010, ora 12:51

Nais ! eu am 8 si sunt mandra de ele ,de toate .

Raporteaza abuz de limbaj
Caci e mai usor sa fi rau, cand vrei sa fi bun si n-ai cu cine..
effervescent

102 mesaje
Membru din: 17/10/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 11 Ianuarie 2010, ora 22:00

sunt niste desene de care te plictisesti. iar in cele mai frumoase cazuri iti iei piele de pe fund si il acoperi. de ce nu se fac cu cerneala si pensula? iti faci saptamanal, o sa devina o moda. :)). eu nu m-as intepa de 1000x pentru un delfin.

Raporteaza abuz de limbaj
Problema cand faci ceva bine de prima data este ca nimeni nu apreciaza cat de dificil a fost
anichika_23

1643 mesaje
Membru din: 22/03/2009
Postat pe: 11 Ianuarie 2010, ora 22:02

MIE_MI PLAC

Raporteaza abuz de limbaj
alx_bejan

947 mesaje
Membru din: 23/01/2009
Postat pe: 11 Ianuarie 2010, ora 23:02

De la: Alice_in_Orasul_Minunilor, la data 2010-01-11 22:02:26MIE_MI PLAC



Si eu vreau sa-mi fac..mergem impreuna?

Raporteaza abuz de limbaj
Octavian_b

145 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 12 Ianuarie 2010, ora 08:57

De la: ove50mun, la data 2008-12-18 20:55:15Tatuajele reprezinta spiritul omului primitiv si labil cu orizont cultural limitat,care inlocuieste goliciunea adaptarii la realitate prin tot felul de totemuri,cu care se afiseaza in public.Din aceste totemuri mai fac parte diverse forme de a se individualiza,cum ar fi:fumatul si alte vicii,moda excentrica,masinile care depasesc conditia sociala,faptele antisociale,vocabular cu sabloane argotice,Exemple de medii prielnice:inchisorile,comunitatile inchistate,teribilistii,lumea filmului de seria 2,etc.Dumnezeu ne aduce frumosi pe lume! .De ce sa ne uritim?.


Esti membru al vreunui partid cumva ??...in orice caz...recunoaste, ai votat cu PSD ah ?? Ai suferit cand a fost impuscat Ceausescu??? STai pe intuneric in casa ??

Raporteaza abuz de limbaj
Maorilakes

1 mesaj
Membru din: 6/03/2009
Postat pe: 13 Ianuarie 2010, ora 00:17

Ai perfecta dreptate cu conditia sa fie un tatuaj care sa reprezine ceva care sa te reprezinte pe tine ca persoana ceea ce esti de unde vi.este intrun fel povestea vietii tale.si nimeni altcineva nu o sa il poata avea pt ca fiecare are alta poveste.Cum spuneai cele gen ancore,nume ori bla,bla alea nu sunt tatuaje alea sunt niste prostii.Dar un "MOKO"care te reprezinte pe tine nu e!Cine e curios sa dea search moko pe wikipedia si va vedea ce inseamna un tatuaj.

Raporteaza abuz de limbaj
ove50mun

9 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Brasov

Postat pe: 13 Ianuarie 2010, ora 18:19

Cine vrea sa arate ca reptilienii extraterestrii din filme sa-si faca tatuaje.Pe aborigeni ii inteleg.

Raporteaza abuz de limbaj
amonseth

10 mesaje
Membru din: 27/12/2009
Oras: Slatina

Postat pe: 13 Ianuarie 2010, ora 21:58

tatuajele sunt la moda si vor fi tot timpul.Nu inseamna daca esti tatuat,esti neaparat puscarias.Cei care sunt puscariasi se cunosc de la distanta
Si eu as fii interesat sa imi fac 2 tatuaje.Cel prost lucru e tatuarea de nume,care dupa cateve luni de zile nu mai esti cu persoana ramai cu tatuajul

Raporteaza abuz de limbaj
m_a_r_i_n_a_r_u

1 mesaj
Membru din: 22/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 14 Ianuarie 2010, ora 12:35

nu e bine

Raporteaza abuz de limbaj
Alexandrew

8 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 18 Ianuarie 2010, ora 15:11

La 16 ani mi-am facut tatuaj.Eram un "cool de liceu"
Acum am 25 si daca as putea da timpul inapoi nu l-as mai face .

Acum depinde si de persoana...si binenteles de mediul in care traiesti:D

Raporteaza abuz de limbaj
BECU13

14 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 21 Ianuarie 2010, ora 09:14

tu esti dovada vie a persistentei comunismului. iti dau un sfat : sa nu faci copii, vei fi cel mai detestat tata. tatuajele reprezinta o forma de arta, exprimare de sine si chiar un viciu (daca faci unu, cine stie cate urmeaza). tatuajul de preferat sa-l faci intr-un loc cat mai ascuns, de preferat sa-l vezi si tu greu. asta nu-ti limiteaza sansele de angajare, si faptul ca nu-l vezi te face sa si uiti de el. e mai placut cand iti amintesti dupa N luni ca ai un tatuaj si o sa-ti placa mai mult timp.

Raporteaza abuz de limbaj
brealsouL

415 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Oradea

Postat pe: 21 Ianuarie 2010, ora 09:25

tatuajele arata bine doar pe cei care au un trup macar ok, la barbati mai cu muschi, la femei tatuaje mai mici, la barbati tatuaje mai mari (30-40 cm) altfel e pussified.

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: << 1 2 3 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Ce parere aveti despre tatuaje
Mergi la: