back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Ce parere aveti despre tatuaje

 


 
Pagini: 1 2 3 >> Sari la pagina:
 
Roxytatto

1 mesaj
Membru din: 6/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 6 Octombrie 2008, ora 23:30

Ce parere aveti dspre tatuaje?


drusk

21 mesaje
Membru din: 29/10/2008
Postat pe: 4 Decembrie 2008, ora 10:09

depinde unde este fãcut ºi mai ales depinde de modelul ales,dar atâta timp cât este un model drãguþ ºi nu o sirenã sau mai ºtiu eu ce tigru bãlþat,tauajele sunt binevenite

Raporteaza abuz de limbaj
drusk
poznasul

42 mesaje
Membru din: 4/08/2008
Oras: Braila

Postat pe: 4 Decembrie 2008, ora 18:55

chiar imi plac tatuajele da' depinde de fata, d model si locul in care il are. urasc tatuajele cu numele anumitor cocalari sau cu texte din Cinderella

Raporteaza abuz de limbaj
bicaanca

8 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 12 Decembrie 2008, ora 19:59

mie chiar imi plac tatuajele..si pot sa ma laud si ca am :P
si mai vreaaaauu:d
presupun k toata lumea nu suporta tatuajele gen sirena,sau numele "persoanei iubite" tatuat pe mana...k doar trebe sa se vada..nu?

Raporteaza abuz de limbaj
nestiuitorul

1 mesaj
Membru din: 14/12/2008
Oras: Piatra Neamt

Postat pe: 14 Decembrie 2008, ora 19:04

dupã cum au spus ºi alþi depinde de tatuajul fãcut , cât de bine te reprezintã ºi cât de discret este,sincer ºi eu a-ºi face unul draguþ.

Raporteaza abuz de limbaj
ove50mun

9 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Brasov

Postat pe: 18 Decembrie 2008, ora 20:55

Tatuajele reprezinta spiritul omului primitiv si labil cu orizont cultural limitat,care inlocuieste goliciunea adaptarii la realitate prin tot felul de totemuri,cu care se afiseaza in public.Din aceste totemuri mai fac parte diverse forme de a se individualiza,cum ar fi:fumatul si alte vicii,moda excentrica,masinile care depasesc conditia sociala,faptele antisociale,vocabular cu sabloane argotice,Exemple de medii prielnice:inchisorile,comunitatile inchistate,teribilistii,lumea filmului de seria 2,etc.Dumnezeu ne aduce frumosi pe lume! .De ce sa ne uritim?.

Raporteaza abuz de limbaj
florescu_vasile2001_2

326 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 26 Decembrie 2008, ora 15:47

De la: ove50mun, la data 2008-12-18 20:55:15Tatuajele reprezinta spiritul omului primitiv si labil cu orizont cultural limitat,care inlocuieste goliciunea adaptarii la realitate prin tot felul de totemuri,cu care se afiseaza in public.Din aceste totemuri mai fac parte diverse forme de a se individualiza,cum ar fi:fumatul si alte vicii,moda excentrica,masinile care depasesc conditia sociala,faptele antisociale,vocabular cu sabloane argotice,Exemple de medii prielnice:inchisorile,comunitatile inchistate,teribilistii,lumea filmului de seria 2,etc.Dumnezeu ne aduce frumosi pe lume! .De ce sa ne uritim?.
Aveti perfecta dreptate.Ma bucur sa constat ca mai sunt pe lume si oameni normali...

Raporteaza abuz de limbaj
alinparaschiv84

13 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 3 Ianuarie 2009, ora 07:37

De la: ove50mun, la data 2008-12-18 20:55:15Tatuajele reprezinta spiritul omului primitiv si labil cu orizont cultural limitat,care inlocuieste goliciunea adaptarii la realitate prin tot felul de totemuri,cu care se afiseaza in public.Din aceste totemuri mai fac parte diverse forme de a se individualiza,cum ar fi:fumatul si alte vicii,moda excentrica,masinile care depasesc conditia sociala,faptele antisociale,vocabular cu sabloane argotice,Exemple de medii prielnice:inchisorile,comunitatile inchistate,teribilistii,lumea filmului de seria 2,etc.Dumnezeu ne aduce frumosi pe lume! .De ce sa ne uritim?.


din pacate mai sunt si unii cu principii expirate cum ca tatuajele te uratesc. ai spus o mare prostie. eu unul am 4 tatuaje si fiecare dintre ele inseamna ceva pentru mine. sunt un mod de a-ti transmite niste mesaje pe care nu trebuie sa le uiti si pe care trebuie sa le respecti. tatuajele facute cu cap, nu alea idioate gen ancora, nume de femei etc sunt ca un tablou si exprima personalitatea fiecaruia.

Raporteaza abuz de limbaj
nestor_bogdan

1 mesaj
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 5 Ianuarie 2009, ora 11:22

De la: all_in, la data 2009-01-03 07:37:54
De la: ove50mun, la data 2008-12-18 20:55:15Tatuajele reprezinta spiritul omului primitiv si labil cu orizont cultural limitat,care inlocuieste goliciunea adaptarii la realitate prin tot felul de totemuri,cu care se afiseaza in public.Din aceste totemuri mai fac parte diverse forme de a se individualiza,cum ar fi:fumatul si alte vicii,moda excentrica,masinile care depasesc conditia sociala,faptele antisociale,vocabular cu sabloane argotice,Exemple de medii prielnice:inchisorile,comunitatile inchistate,teribilistii,lumea filmului de seria 2,etc.Dumnezeu ne aduce frumosi pe lume! .De ce sa ne uritim?.


din pacate mai sunt si unii cu principii expirate cum ca tatuajele te uratesc. ai spus o mare prostie. eu unul am 4 tatuaje si fiecare dintre ele inseamna ceva pentru mine. sunt un mod de a-ti transmite niste mesaje pe care nu trebuie sa le uiti si pe care trebuie sa le respecti. tatuajele facute cu cap, nu alea idioate gen ancora, nume de femei etc sunt ca un tablou si exprima personalitatea fiecaruia.



ai perfecta dreptate...dar poate unii vorbesc doar asa...in necunostinta de cauza.sau poate nu au gasim inca ceva in viata lor...care merita aratat lumii...si care sa ii reprezinte k o emblema a sufletului...cu stima.

Raporteaza abuz de limbaj
cristina_golo

30 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 8 Ianuarie 2009, ora 23:33

cred totusi ca exagerezi putin.tatuajul poate avea o semnificatie personala si spirituala in acelasi timp.si ma refer la cei care stiu ce fac atunci cand baga acul.eu am un singur tatuaj si e la vedere,dar la vederea mea,nu a altora(pe deget).si nu mi-as mai face.motivul a fost semnificativ:este vb despre un capitol frumos din viata care si-a pus stigmat asupra evolutiei mele "spirituale" (ca sa te citez) si pe care am vrut sa-l pastrez asa.cu siguranta nu a fost nu dezechilibru sau un moment de disperare...
tatuajul reprezinta o arta la fel ca celelalte. putin stiu sa-l reprezinte ca atare.poate ca ai o idee preconceputa datorita celor care fac din tatuaj o necesitate de a se exprima.
tatuajele nu sunt pt a le vedea altii!

Raporteaza abuz de limbaj
florescu_vasile2001_2

326 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 9 Ianuarie 2009, ora 20:10

Daca am ceva frumos de pastrat ca amintire pastrez in suflet.Acolo se pastreaza sentimentele frumoase,curate. Nu le afisez ,nu ma laud.In ceea ce ma priveste, faceti ce credeti;eu unul nu vreau sa am de aface cu cu asemene persoane.Sa fiti sanatosi si s-aveti sanatate si noroc!

Raporteaza abuz de limbaj
cristina_golo

30 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 10 Ianuarie 2009, ora 23:21

nu vreau sa intru in polemici,pt ca vad ca esti un tip echilibrat.este adevarat amintirile care reprezinta impulsul devenirii noastre se pastreaza intradevar in suflet,dar sa nu uitam ca trupul este suportul material al sufletului deci relatia de interdependenta tb echilibrata.Asta nu inseamna ca tb sa ne imortalizam fiecare eveniment apeland la tatuaj,eu am specificat ca nu mi-as mai face...
nu vreau sa schimb parerea nimanui dar este necesar sa-i accepti chiar daca nu esti de acord cu ei
O seara frumoasa!

Raporteaza abuz de limbaj
ove50mun

9 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Brasov

Postat pe: 13 Ianuarie 2009, ora 22:30

Exista pe Discovery un serial cu scoala de tatuaj din Miami,i-am ascultat cu atentie.Personajele au o ingustime mentala,demne de creatia lor;observati aspectul de reptila a "artistilor" asemanatori cu monstrii din filmele holywoodiene cu Arnold Schwarzenegger. Macar tatuajele, culorile si alte betigase infipte in eroii din Apocalypto a lui Gibson ca si a multor alte populatii din Africa si Australia, chiar reflecta fara ipocrizie,un statut social si spiritual al acestor Bastinasi.Dupa parerea mea, primul motiv al aplicarii acestor cicatrici mentale este noncorformismul.E ca fumatul:il incepi in tinerete si nu sti cum sa te lasi la batrinete.Mai refectati.

Raporteaza abuz de limbaj
caesaredelweiss

1 mesaj
Membru din: 25/02/2009
Postat pe: 23 Ianuarie 2009, ora 13:26

..gandire limitata...nici tatuajele, nici piersing-urile, de ex., nu inseamna inadaptare..ci, pur si simplu, forme de exprimare..nonverbala a personalitatii purtatorului...neintersectandu-se cu aspectul natural, ci , doar completandu-l.....prejudecatile celorlalti ii fac pe unii sa catalogheze...suntem oamnei liberi,(a fi liber insemnand a face tot ceea ce vrei, ATAT TIMP CAT NU IMPIETEZI LIBERTATEA CELORLALTI,...or, pretextul ca pe unii ii deranjeaza vizual tatuajele altora..e o motivatie puerila, nefondata, a intolerantei...o societate civilizata TREBUIE sa fie toleranta, sa respecte , fara a cataloga, optiunile celorlalti...''Body modification is not a crime''..este motto-ul celebrului site american: BMEzine.com..care merita vizualizat..

Raporteaza abuz de limbaj
pruni74

16 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 3 Februarie 2009, ora 17:23

De la: ove50mun, la data 2009-01-13 22:30:09Exista pe Discovery un serial cu scoala de tatuaj din Miami,i-am ascultat cu atentie.Personajele au o ingustime mentala,demne de creatia lor;observati aspectul de reptila a "artistilor" asemanatori cu monstrii din filmele holywoodiene cu Arnold Schwarzenegger. Macar tatuajele, culorile si alte betigase infipte in eroii din Apocalypto a lui Gibson ca si a multor alte populatii din Africa si Australia, chiar reflecta fara ipocrizie,un statut social si spiritual al acestor Bastinasi.Dupa parerea mea, primul motiv al aplicarii acestor cicatrici mentale este noncorformismul.E ca fumatul:il incepi in tinerete si nu sti cum sa te lasi la batrinete.Mai refectati.


In primul rand nu este scoala de tatuaje ci salonul de tatuaje Miami Ink.

In al doilea rand baietii de acolo nu arata ca niste reptile ci ca niste oameni normali ( au 2 maini, 2 picioare, un cap si nu se tarasc pe burta ).Sunt chiar simpatici cei 5 baieti si Kat ( ea este preferata mea ).

Mie imi place arta tatuajelor,am si eu 5 tatuaje si mai am de gand sa imi fac si nu pentru ca sunt dusa cu pluta ci pentru ca imi plac si cu corpul meu fac ce eu vreau.

Raporteaza abuz de limbaj
radhookoo

1009 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 4 Februarie 2009, ora 05:28

De la: ove50mun, la data 2009-01-13 22:30:09Exista pe Discovery un serial cu scoala de tatuaj din Miami,i-am ascultat cu atentie.Personajele au o ingustime mentala,demne de creatia lor;observati aspectul de reptila a "artistilor" asemanatori cu monstrii din filmele holywoodiene cu Arnold Schwarzenegger. Macar tatuajele, culorile si alte betigase infipte in eroii din Apocalypto a lui Gibson ca si a multor alte populatii din Africa si Australia, chiar reflecta fara ipocrizie,un statut social si spiritual al acestor Bastinasi.Dupa parerea mea, primul motiv al aplicarii acestor cicatrici mentale este noncorformismul.E ca fumatul:il incepi in tinerete si nu sti cum sa te lasi la batrinete.Mai refectati.


bastinasii aia din Apocalypto, stiau la vremea lor mai multa astronomie decat se stia in Europa. Si cu siguranta, MULT mai multa decat stii tu.

Tot in zona aia, TIN sa-ti spun ca limbajul Maya, era pe trei planuri: sintactic - aveau cuvinte care exprimau obiecte, pictografic - nu scriau cuvintele si propozitiile ci le desenau, si sincretic - adica cantau desenele alea. le citeau cantand si dansand.

asta e limbajul care a ramas "scris" pentru ca fu.tu.tu' ala de cortez cand a venit cu nenorocirea asta de biserica crestina, a distrus tot ce se putea distruge. cum au facut si in europa cu oamenii de stiinta.

Si vorbesti tu de minte ingusta...

Tatuajul te indentifica pe tine cu tine insuti. Iti completeaza imaginea ta VIZIBILA, cu ceea ce e in imaginea ta INTERIOARA. Nu are legatura cu ceilalti.

Poti sa te astepti sa primesti replici urate, tocmai pentru ca luandu-te de cei tatuati, dai in ceea ce inseamna ei de fapt. Asta e o discutie perpetua, si nu-si are sensu, decat daca vrei sa iti construiesti un argument inspre a-ti explica pozitia propria pozitie. Altel, te izbesti de un zid.

Incearca in urmatorul post sa scrii de ce NU ti-ai face tu unu FARA sa te relationezi in NICIUN FEL cu cei care au deja. Si o sa vezi ca de fapt, NU te reprezinta. Si-atunci... DE CE sa te chinui sa-i convingi pe altii ca au gresit? Doar ca sa arati ca ai co.aie mari?!


daca m-am obosit sa-ti raspund, inseamna ca ai scris o imbecilitate.
dragonaryo_san

5 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 4 Februarie 2009, ora 14:43

De multe ori inseamna ceva pentru persoana care il face si cateodata nu. NU conteaza unde il face, de ce il faci, cum il faci.
Poate pur si simplu vrei sa il faci cat despre cel care vb de personajele din filmul Apocalipto sa stii ca e nevoie de mai mult decat a fedea filmul... trebuie sa si citesti putin despre aceea cultura, daca tot vrei sa te dai mare ca stii.
NU SA TE DAI CU PRESUPUSUL !
Si aici cineva a mentionat ceva de astrologie si avea dreptate, uni aveau tatuate anumite constelatii pe fata (NU INTREAGA CALEA LACTEE) dar ceva care ii facea diferiti unul de celalalt. Cateodata reprezenta un animal, cum era Jaguarul, si de cele mai multe ori aceste tatuaje reprezentau RANGUL in clan (societate).
In ziua de azi nu se mai respecta acelasi idealuri, obiceiuri pentru ca acum am gasit alte metode pentru a ne diferentia de ceilalti:
o vila la mare, o masina scumpa, o nevasta cu mai multe operatii decat Michael Jackson, de ce nu o DIPLOMA LA HARVARD.
Trebuie neaparat sa iti judeci aproapele pentru tatuajul care si l-a facut?
Inseamna ca ai prea mult timp liber si nu iti mai vezi de propriile obligatii. Inainte sa judeci pe alti mai intai uita-te in oglinda. Descopera-ti propriile defecte si apoi sa vi sa ne spui noua de ce esti tu asa special si noi asa de primitivi.

Trupul este oglinda sufletului fiecarui persoane.


SI VORBESC LA MODUL GENERAL - NU M-AM REFERIT LA O PERSOANA ANUME.

Voie radeti de de mine ca sunt diferit/a, dar eu rad de voi ca sunteti toti la fel !


Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

391 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 5 Februarie 2009, ora 19:17

Trebuie sa recunosc ca de copil mi se indoctrinase ideea ca persoanele cu tatuaje sunt de evitat ... Ce-i drept prin anii '60-'70 doar puscariasii si marinarii aveau tatuaje

Dar uite ca odata cu trecerea timpului calitatile cat si defectele se accentueaza, si lipsa de ''minte'' s-o fi accentuat si ea caci as fii in stare de multe prostii satazi, inclusiv tatuarea.
Specific ca NU POSED INCA asa ceva

Uite, asta micu': NU-i asa ca-i DELICIOS?

Oare de ce nu exista si tatuaje animate

Raporteaza abuz de limbaj
bicaanca

8 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 5 Februarie 2009, ora 21:37

De la: ove50mun, la data 2009-01-13 22:30:09Exista pe Discovery un serial cu scoala de tatuaj din Miami,i-am ascultat cu atentie.Personajele au o ingustime mentala,demne de creatia lor;observati aspectul de reptila a "artistilor" asemanatori cu monstrii din filmele holywoodiene cu Arnold Schwarzenegger. Macar tatuajele, culorile si alte betigase infipte in eroii din Apocalypto a lui Gibson ca si a multor alte populatii din Africa si Australia, chiar reflecta fara ipocrizie,un statut social si spiritual al acestor Bastinasi.Dupa parerea mea, primul motiv al aplicarii acestor cicatrici mentale este noncorformismul.E ca fumatul:il incepi in tinerete si nu sti cum sa te lasi la batrinete.Mai refectati.


mai trebuie sa mai existe si oameni de astia....ce sa le faci...

daca nu iti place..nu te uita...nu te obliga nimeni

Raporteaza abuz de limbaj
radhookoo

1009 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 6 Februarie 2009, ora 04:51

De la: Anca_Guru, la data 2009-02-05 21:37:26
De la: ove50mun, la data 2009-01-13 22:30:09Exista pe Discovery un serial cu scoala de tatuaj din Miami,i-am ascultat cu atentie.Personajele au o ingustime mentala,demne de creatia lor;observati aspectul de reptila a "artistilor" asemanatori cu monstrii din filmele holywoodiene cu Arnold Schwarzenegger. Macar tatuajele, culorile si alte betigase infipte in eroii din Apocalypto a lui Gibson ca si a multor alte populatii din Africa si Australia, chiar reflecta fara ipocrizie,un statut social si spiritual al acestor Bastinasi.Dupa parerea mea, primul motiv al aplicarii acestor cicatrici mentale este noncorformismul.E ca fumatul:il incepi in tinerete si nu sti cum sa te lasi la batrinete.Mai refectati.


mai trebuie sa mai existe si oameni de astia....ce sa le faci...

daca nu iti place..nu te uita...nu te obliga nimeni


ce zodie esti tu, mai anca mai?

esti scorpion? esti balanta? esti pesti? ce esti tu?

(si parca vad un raspuns de neimaginat, cum ar fi: sagetator.. :)) )

Raporteaza abuz de limbaj
daca m-am obosit sa-ti raspund, inseamna ca ai scris o imbecilitate.
bicaanca

8 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 10 Februarie 2009, ora 21:14

De la: radhookoo, la data 2009-02-06 04:51:35
De la: Anca_Guru, la data 2009-02-05 21:37:26
De la: ove50mun, la data 2009-01-13 22:30:09Exista pe Discovery un serial cu scoala de tatuaj din Miami,i-am ascultat cu atentie.Personajele au o ingustime mentala,demne de creatia lor;observati aspectul de reptila a "artistilor" asemanatori cu monstrii din filmele holywoodiene cu Arnold Schwarzenegger. Macar tatuajele, culorile si alte betigase infipte in eroii din Apocalypto a lui Gibson ca si a multor alte populatii din Africa si Australia, chiar reflecta fara ipocrizie,un statut social si spiritual al acestor Bastinasi.Dupa parerea mea, primul motiv al aplicarii acestor cicatrici mentale este noncorformismul.E ca fumatul:il incepi in tinerete si nu sti cum sa te lasi la batrinete.Mai refectati.


mai trebuie sa mai existe si oameni de astia....ce sa le faci...

daca nu iti place..nu te uita...nu te obliga nimeni


ce zodie esti tu, mai anca mai?

esti scorpion? esti balanta? esti pesti? ce esti tu?

(si parca vad un raspuns de neimaginat, cum ar fi: sagetator.. :)) )




adik??? is balanta ...ce importanta are ?

Raporteaza abuz de limbaj
tudoradf

143 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 19 Februarie 2009, ora 17:56

De la: ove50mun, la data 2008-12-18 20:55:15Tatuajele reprezinta spiritul omului primitiv si labil cu orizont cultural limitat,care inlocuieste goliciunea adaptarii la realitate prin tot felul de totemuri,cu care se afiseaza in public.Din aceste totemuri mai fac parte diverse forme de a se individualiza,cum ar fi:fumatul si alte vicii,moda excentrica,masinile care depasesc conditia sociala,faptele antisociale,vocabular cu sabloane argotice,Exemple de medii prielnice:inchisorile,comunitatile inchistate,teribilistii,lumea filmului de seria 2,etc.Dumnezeu ne aduce frumosi pe lume! .De ce sa ne uritim?.

Pai de ce domnule???...eu sunt oarecum pro tatuaje. Dar chestia cu omul primitiv si labil...oare omenirea de azi arata mai bine decat acum 5000 de ani??? atat doar ca nu ne mai plimbam cu un cal, ci cu vreo 200( cai putere), dar mentalitatea e aceiasi. Tot dam in cap la ala care ne calca pe nervi sau care are mai mult de mancare...si pe atunci macar erau onorabili...majoritatea te provocau la duel...acum nu, acum iti ia gatul pe la spate...deci care e diferenta dintre un om primitiv si omul "civilizat" de azi?...argumentul tau nu e satisfacator, nu e nici macar logic...

Raporteaza abuz de limbaj
mpower_didou

1 mesaj
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 2 Martie 2009, ora 11:39

tu tre sa-nvetzi sa scrii

Raporteaza abuz de limbaj
d_signer

23 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 3 Martie 2009, ora 12:27

De la: ove50mun, la data 2008-12-18 20:55:15Tatuajele reprezinta spiritul omului primitiv si labil cu orizont cultural limitat,care inlocuieste goliciunea adaptarii la realitate prin tot felul de totemuri,cu care se afiseaza in public.Din aceste totemuri mai fac parte diverse forme de a se individualiza,cum ar fi:fumatul si alte vicii,moda excentrica,masinile care depasesc conditia sociala,faptele antisociale,vocabular cu sabloane argotice,Exemple de medii prielnice:inchisorile,comunitatile inchistate,teribilistii,lumea filmului de seria 2,etc.Dumnezeu ne aduce frumosi pe lume! .De ce sa ne uritim?.



Tatuajul are o istorie mult diferita de ceea ce aberezi tu aici. Ti-as putea da cel putin 10 linkuri ce te-ar lamuri asupra acestui fapt...un simplu search(cautare) pe google insa te-ar ajuta.
Eu sunt designer si, printre altele, am facut si cursuri de tatuaj, acu vreo 10 ani. Este o arta pe care multi nu o inteleg, chiar majoritatea celor ce le poarta, as putea spune. Daca mediul cel mai "cunoscut" pentru raspandirea tatuajului pare a fi inchisoarea, realitatea este ca viata pe vapor este de fapt leaderul; daca va uitati doar la televizor, daca traiti cu conceptiile bunicului...nu va faceti tatuaje. Tatuajul reprezinta pe cel ce il poarta, nu o stare de spirit, nu un moment de "nebunie", nu o moda sau dorinta de afirmare. Eu am tatuat 6 ani pana sa port primul tatuaj, pentru ca niciunul nu ma reprezenta. Derivatele acestei arte sunt saloanele de tatuaj moderne, cu modele prestabilite, tatuatorii de "cartier", dintre care multi lucreaza minunat, insa cu aceeasi conceptie de "sursa de castig".
Un tatuaj poate fi si daunator sanatatii, daca nu sunt folositi pigmentii naturali, daca acei centrii nervosi subcutanati sunt afectati de procesul de tatuare (vezi efectele acupuncturii), etc. Ar fi multe de scris...dar nu e locul prelegerilor aici.
Tatuajul este o arta si ca fiecare expresie artistica are adepti si critici. Eu sunt pentru!

Raporteaza abuz de limbaj
The only way out is in!
iulia_30

67 mesaje
Membru din: 19/02/2009
Oras: Cluj

Postat pe: 10 Martie 2009, ora 19:31

De la: Roxytatto, la data 2008-10-06 23:30:00Ce parere aveti dspre tatuaje?


Proasta. un tatuaj inlocuieste o lipsa: psihica sau fizica

Raporteaza abuz de limbaj
Greenie

4535 mesaje
Membru din: 13/04/2009
Postat pe: 11 Martie 2009, ora 09:57

De la: iulia_30, la data 2009-03-10 19:31:14
De la: Roxytatto, la data 2008-10-06 23:30:00Ce parere aveti dspre tatuaje?


Proasta. un tatuaj inlocuieste o lipsa: psihica sau fizica


HUH????

asta e conceptia ta referitoare la tatuaje????????

trist.... 30 de primaveri ai tai si'au dat arama pe fata... gandire limitata...

Raporteaza abuz de limbaj
michiduticaaa

7 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 11 Martie 2009, ora 10:22

Tatuajele sunt foarte frumoase. Si eu am vrut sa-mi fac unul, dar nu am stiut de care si unde sio pana la urma m-ma razgandit. Mai bine pt ca o data ce iti faci un tatuaj o sa ramai cu el toata viata si ganditi-va si voi cum ati arata la 50 de ani cu pielea zbarcita si cu un tatuaj pe umar...nu cred ca mai merge...:) Eu am o prietena de are un tatuaj pe picir, pe gamba in exterior.Acum ii vine frumos, dar cand o sa lucreze cum o sa se duca la servici cu tatuajul ala pe picior....trebuie sa te gandesti cum vei arata peste ani si ani cu el...ca nu se sterg. Am auzit ca si cu laser tot ramane urma. nu se duce de tot tatuajul, asa ca inainte de ati face un tratuj ar fi bine sa te gandesti de 10 ori inainte pt ca ramai toata viata cu el si foarte posibil sa nu iti mai placa sau sa nu ti se mai potrivesca peste 5 ani, dar peste 10, 20 .....

Raporteaza abuz de limbaj
Greenie

4535 mesaje
Membru din: 13/04/2009
Postat pe: 11 Martie 2009, ora 11:50

e cineva pe aici (din Bucuresti) care face tatuaje????

Raporteaza abuz de limbaj
iulia_30

67 mesaje
Membru din: 19/02/2009
Oras: Cluj

Postat pe: 11 Martie 2009, ora 18:08

De la: Greenie, la data 2009-03-11 09:57:36
De la: iulia_30, la data 2009-03-10 19:31:14
De la: Roxytatto, la data 2008-10-06 23:30:00Ce parere aveti dspre tatuaje?


Proasta. un tatuaj inlocuieste o lipsa: psihica sau fizica


HUH????

asta e conceptia ta referitoare la tatuaje????????

trist.... 30 de primaveri ai tai si'au dat arama pe fata... gandire limitata...

Hai ca te repeti deja ...esti patetica
Fiecare e liber sa gandeasca ce vrea ....mai documenteaza-te si apoi fa afirmatii gratuite desteapto

Raporteaza abuz de limbaj
sfinx34_orizont

34 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Tg Mures

Postat pe: 12 Aprilie 2009, ora 21:18

Buna va rog sa ma ajutati si pe mine. In urma cu cativa ani am avut o operatie pe piept in urma careia am ramas cu o cicatrice. Nu ma incanta ideea de a-mi face un taruaj pe tot pieptul. Vreau sa stiu daca este vreun tatuaj care sa nu se vada si sa poata acoperii cicatricea. Multumesc.

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: 1 2 3 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Ce parere aveti despre tatuaje
Mergi la: