back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


hai la vot!

 


 
Pagini: << 4 5 6 7 8 9 >> Sari la pagina:
 
Fosta membra 9am.ro

828 mesaje
Membru din: 19/02/2019
Postat pe: 31 Mai 2019, ora 17:34

De la: gabigabi2, la data 2019-05-31 15:17:37vezi tu cum imi dai ocazia, inca o data, sa constat ca esti prost si sa ti-o spun- verde-n fata ?
te-am rugat sa te uiti in dictionar ca sa vezi ce-nseamna cuvintul Balastru pe care tu il folosesti unde si cum nu trebuie si n-ai facut-o, insistind in eroarea ta - nu ultima , de fapt !
BALAST este cuvintul ce trebuia folosit !
Ma pui intr.o situatie ingrata, aceea de a reveni cu toate ca vreau sa ma retrag din cocina pe care o pastoresti de ani buni.
Am formulat bine.....balastru, Babone, balastru....si m.am referit la modul vostru de viata. Mai concret..modul vostru de a va invartii in jurul cozii..balastru este un instrument cu care se pot trasa cercuri....ai inteles? De ce am folosit acest cuvant....simplu....voi prostovanii si ticalosii comunisti ati promis in 89 ca va pocaiti si ca deveniti oameni nu animale....dar constatam ca ati virat la stanga si ca vreti sa ne duceti fortat tot in anii 80. Intr.un cuvant ...ati trasat un cerc in cei 30 de ani scursi si cu dibacie ne.ati pacalit pentru a reveni la dictatura .....pentru ca acolo va simtiti voi in siguranta. Acum ai inteles....isteata ..ulii..?

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 2 Iunie 2019, ora 14:39

bravo, ma, vad ca ai si tu mindria ta !
ei, da, mi-a placut cum te-ai dat "balastru"-n jurul meu, incropind o explicatie nu tocmai rea, ca sa nu te retragi din scena cu mantia de cavaler al dreptatii si democratiei, franjurita !
bravos ....sa mai treci p'aci !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

828 mesaje
Membru din: 19/02/2019
Postat pe: 4 Iunie 2019, ora 15:50

Rareș Bogdan anunță prăpădul! Mii de pensii vor fi eliminate: Am o problemă cu ele
Rareș Bogdan își susține idee de a elimina mii de pensii. Liberalul dezvăluie ce gaura imensă provoacă în bugetul de stat pensiile speciale.

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 5 Iunie 2019, ora 14:37

oauuuu....le va taia si pe ale magistratilor, care sunt SUPER- nesimtite sau el nu ataca justitia ?

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

828 mesaje
Membru din: 19/02/2019
Postat pe: 6 Iunie 2019, ora 09:42

De la: gabigabi2, la data 2019-06-05 14:37:20oauuuu....le va taia si pe ale magistratilor, care sunt SUPER- nesimtite sau el nu ataca justitia ?
Sa inteleg ca esti de acord cu pensiile speciale? Nu cumva si matale te crezi speciala... ? Poate ca ai si tu un plus de pensioara primita moca.....tot ce este posibil atata timp cat esti in stare sa mananci orice kkkakat slobozit de psd. Doamne , cata ticalosie zace in sufletele voastre si va suparati, chiar urâți pe cei care va reprosraza ca ati distrus viitorul propriilor copii. Baga la cap....chiar ati distrus nu numai viitorul dar si speranta propriilor urmasi. Mare ticalosie.....coruptii,prostii , incompetentii,criminalii, violatorii, tradatorii sunt cei care inca sustin psd. Ce zace in capetele voastre.....voi mai aveti conștiința?

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 6 Iunie 2019, ora 15:31

De la: 9am_20270, la data 2019-06-06 09:42:32
De la: gabigabi2, la data 2019-06-05 14:37:20oauuuu....le va taia si pe ale magistratilor, care sunt SUPER- nesimtite sau el nu ataca justitia ?
Sa inteleg ca esti de acord cu pensiile speciale? Nu cumva si matale te crezi speciala... ? Poate ca ai si tu un plus de pensioara primita moca.....tot ce este posibil atata timp cat esti in stare sa mananci orice kkkakat slobozit de psd. Doamne , cata ticalosie zace in sufletele voastre si va suparati, chiar urâți pe cei care va reprosraza ca ati distrus viitorul propriilor copii. Baga la cap....chiar ati distrus nu numai viitorul dar si speranta propriilor urmasi. Mare ticalosie.....coruptii,prostii , incompetentii,criminalii, violatorii, tradatorii sunt cei care inca sustin psd. Ce zace in capetele voastre.....voi mai aveti conștiința?


ce ai ,mai omule, de pui imediat mina pe par fara macar sa incerci sa intelegi ce sens a avut intrebarea mea ? CUM sa fiu de acord cu pensiile nesimtite, la care chiar magistratii s-au inghesuit primii ?
rostul intrebarii mele era DACA va avea CURAJUL sa-i mai scuture la buzunare si pe Lacomii aia si sa scape fara a i se face vreun dosar penal ?!

P.S
si mai lasa LOZINCILE astea cu distrugerea viitorului copiilor , ca asa cum l-ai asigurat tu p'al fetei tale, tot asa l-am asigurat si eu p ' al baiatului meu, asa ca poti dormi linistit !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

828 mesaje
Membru din: 19/02/2019
Postat pe: 6 Iunie 2019, ora 16:00

De la: gabigabi2, la data 2019-06-06 15:31:04
De la: 9am_20270, la data 2019-06-06 09:42:32
De la: gabigabi2, la data 2019-06-05 14:37:20oauuuu....le va taia si pe ale magistratilor, care sunt SUPER- nesimtite sau el nu ataca justitia ?
Sa inteleg ca esti de acord cu pensiile speciale? Nu cumva si matale te crezi speciala... ? Poate ca ai si tu un plus de pensioara primita moca.....tot ce este posibil atata timp cat esti in stare sa mananci orice kkkakat slobozit de psd. Doamne , cata ticalosie zace in sufletele voastre si va suparati, chiar urâți pe cei care va reprosraza ca ati distrus viitorul propriilor copii. Baga la cap....chiar ati distrus nu numai viitorul dar si speranta propriilor urmasi. Mare ticalosie.....coruptii,prostii , incompetentii,criminalii, violatorii, tradatorii sunt cei care inca sustin psd. Ce zace in capetele voastre.....voi mai aveti conștiința?


ce ai ,mai omule, de pui imediat mina pe par fara macar sa incerci sa intelegi ce sens a avut intrebarea mea ? CUM sa fiu de acord cu pensiile nesimtite, la care chiar magistratii s-au inghesuit primii ?
rostul intrebarii mele era DACA va avea CURAJUL sa-i mai scuture la buzunare si pe Lacomii aia si sa scape fara a i se face vreun dosar penal ?!

P.S
si mai lasa LOZINCILE astea cu distrugerea viitorului copiilor , ca asa cum l-ai asigurat tu p'al fetei tale, tot asa l-am asigurat si eu p ' al baiatului meu, asa ca poti dormi linistit !
cata ticalosie? Ai impresia ca un cont in banca ori una, doua case rezolva ?
Cu libertatea cum ramane? Averea se poate duce intr.o singura zi si ramane modul in care un individ poate trai intr.un mediu favorabil....
Nu ai.minte...nu ai constiinta.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

828 mesaje
Membru din: 19/02/2019
Postat pe: 6 Iunie 2019, ora 16:07

De la: 9am_20270, la data 2019-06-06 16:00:13
De la: gabigabi2, la data 2019-06-06 15:31:04
De la: 9am_20270, la data 2019-06-06 09:42:32
De la: gabigabi2, la data 2019-06-05 14:37:20oauuuu....le va taia si pe ale magistratilor, care sunt SUPER- nesimtite sau el nu ataca justitia ?
Sa inteleg ca esti de acord cu pensiile speciale? Nu cumva si matale te crezi speciala... ? Poate ca ai si tu un plus de pensioara primita moca.....tot ce este posibil atata timp cat esti in stare sa mananci orice kkkakat slobozit de psd. Doamne , cata ticalosie zace in sufletele voastre si va suparati, chiar urâți pe cei care va reprosraza ca ati distrus viitorul propriilor copii. Baga la cap....chiar ati distrus nu numai viitorul dar si speranta propriilor urmasi. Mare ticalosie.....coruptii,prostii , incompetentii,criminalii, violatorii, tradatorii sunt cei care inca sustin psd. Ce zace in capetele voastre.....voi mai aveti conștiința?


ce ai ,mai omule, de pui imediat mina pe par fara macar sa incerci sa intelegi ce sens a avut intrebarea mea ? CUM sa fiu de acord cu pensiile nesimtite, la care chiar magistratii s-au inghesuit primii ?
rostul intrebarii mele era DACA va avea CURAJUL sa-i mai scuture la buzunare si pe Lacomii aia si sa scape fara a i se face vreun dosar penal ?!

P.S
si mai lasa LOZINCILE astea cu distrugerea viitorului copiilor , ca asa cum l-ai asigurat tu p'al fetei tale, tot asa l-am asigurat si eu p ' al baiatului meu, asa ca poti dormi linistit !
cata ticalosie? Ai impresia ca un cont in banca ori una, doua case rezolva ?
Cu libertatea cum ramane? Averea se poate duce intr.o singura zi si ramane modul in care un individ poate trai intr.un mediu favorabil....
Nu ai.minte...nu ai constiinta.
Intr.un stat in care hotii au tupeu si se inchina spre est ...nu poti fii sigur ca maine vei mai fii proprietarul casei si nici conturile nu sunt in siguranta. Ex. Pilonul 2 pensii..nationalizat. Deci economiile pe care cetatenii le.au depus ....si puteau sa le retraga ori nu....acum pa.....au fost furate de care un partid de cakkat care vrea sa platesca alte pensii pentru alti indivizi de kkkkkakat.

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 6 Iunie 2019, ora 16:09

vai de capul tau de om prost ...cu adevarat prost, caci mult prea putine lucruri iti sunt pe Inteles !
ti-am mai spus si iti repet : LIBERTATEA este o stare Interioara pe care o ai sau nu o ai !

TU. din pacate, NU o ai si n-o s-o ai niciodata, oricite tari vei mai vizita si oricite case si firme iti vei mai trage pe acolo, caci URA si Prostia sunt cele mai grozave Inchisori posibile si ele te tin prizonierul lor !

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 6 Iunie 2019, ora 16:14

P.S
Libera sunt acum si Tot Libera am fost si-n vremea comunismului, caci NIMIC nu-mi putea Impune , oricite lipsuri am indurat atunci , caci CONSTIINTA mi-a fost si-mi este LIBERA !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

828 mesaje
Membru din: 19/02/2019
Postat pe: 6 Iunie 2019, ora 16:15

De la: gabigabi2, la data 2019-06-06 16:09:51 vai de capul tau de om prost ...cu adevarat prost, caci mult prea putine lucruri iti sunt pe Inteles !
ti-am mai spus si iti repet : LIBERTATEA este o stare Interioara pe care o ai sau nu o ai !

TU. din pacate, NU o ai si n-o s-o ai niciodata, oricite tari vei mai vizita si oricite case si firme iti vei mai trage pe acolo, caci URA si Prostia sunt cele mai grozave Inchisori posibile si ele te tin prizonierul lor !
Lasa.ma cu ,,libertatea " spirituala.....eu vreau libertate.
Acum pricep de ce tragi la țăruș....acolo tu esti libera......halesti lături....te kkkkkci jumatati de rală intreaga si te consideri libera........libera de a gandi....dar cu burta plina. Ei bine ....libertatea aceea sa o ai tu si tot neamul tau bolsevic.😁

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 6 Iunie 2019, ora 16:41

rau si greu e sa ai de'aface cu omul prost, care nu numai ca Nu Intelege nimic, dar mai pune si frina !
bai omule, tu esti BOLNAV si te comporti ca un obsedat : tremuri si transpiri cind vorbesti sau numai te gindesti la PSD ....singur iti creezi o stare de neliniste, nemultumire sau frustrare si NU te poti linisti de loc si ca atare, trebuie sa te intreb : CE inseamna ptr. tine, in acest caz, sa fi LIBER ?!

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

828 mesaje
Membru din: 19/02/2019
Postat pe: 7 Iunie 2019, ora 09:58

O tara in care un grup infractional face legi care protejeaza hotii, criminalii, coruptii, violatorii ...nu este una libera. Mai mult, o tara in care platesti biruri uriase pentru a hrani o categorie sedentara, fara a avea privilegiul firesc de a beneficia de sosele, autostrazi, invatamant, sanatate, etc....nu se poate numi democratie.
Pana si aerul este viciat.....
Tu nu ai cum sa faci diferenta...eu pot ....
Cand iesi din tara chiar si aerul este mai parfumat, nu mai vezi fete incruntate, oamenii zambesc....este greu sa pricepi....

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 7 Iunie 2019, ora 15:33

ihiiii...dar dracii care te Domina iti maninca viata si te tin Prizonier intro lume de Ura si Ranchiuna !
ai 2 posibilitati :
- ori te duci la biserica si te spovedesti unui preot cu adevarat cu Har si care ar putea sa te Dezlege din Robia asta ....
- ori te duci la un psiholog sau chiar psihiatru si-ncepi tot c-o spovedanie ca sa inteleaga medicul de unde -ti vine nebunia si sa-nceapa a-ti da un tratament !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

828 mesaje
Membru din: 19/02/2019
Postat pe: 7 Iunie 2019, ora 18:48

De la: gabigabi2, la data 2019-06-07 15:33:13ihiiii...dar dracii care te Domina iti maninca viata si te tin Prizonier intro lume de Ura si Ranchiuna !
ai 2 posibilitati :
- ori te duci la biserica si te spovedesti unui preot cu adevarat cu Har si care ar putea sa te Dezlege din Robia asta ....
- ori te duci la un psiholog sau chiar psihiatru si-ncepi tot c-o spovedanie ca sa inteleaga medicul de unde -ti vine nebunia si sa-nceapa a-ti da un tratament !
Mai nesimtita naibi, postarea mea nu te pune pe ganduri?
Nu ai remuscari? Nu ai pic de omenie? Oare postarea nu descrie adevarul crunt? Te.ai gandit vreodata la ce lasi in urma ta? Iti place ce ai realizat alaturi de retardatii de teapa ta? Unde va este constiinta? Si totul pentru o pensie pe care oricum o primeai......vai de capul tau...

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

828 mesaje
Membru din: 19/02/2019
Postat pe: 8 Iunie 2019, ora 02:37

TU ..ai constiintă? Ai avut vreodata? Tu?
Daca ai avea acesta insusire firesca , omenesca....nu te.ai afla in barca infractorilor de drept comun. . Mamare, daca pana acum erati ignorati...acum va asigur ca sunteti urati de popor. Voi faceti parte din cea mai joasa speta a neamului. Prietenii dusmanilor Romaniei, asta sunteti.

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 8 Iunie 2019, ora 15:43

si zici ca NU esti Bolnav la cap ?
postezi o data la 18. 48 si ptr. ca Nu ti s-a parut suficient de " tare ", OBSEDAT fiind, ce faci in tzacaneala ta ? mai postezi o data la 2 jumate noaptea, desi la ora aia orice om Normal doarme linistit dupa ce a-ncheiat o saptamina de lucru si si-a strins , multumit de el, nevasta-n brate !
dar tu, nefericitule, esti Sclavul propriei tale nebunii !
DU-te la doctor !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

828 mesaje
Membru din: 19/02/2019
Postat pe: 8 Iunie 2019, ora 17:14

La 2 noaptea unii dorm, altii se intorc de la un restaurant...unde alaturi de sotie si alti prieteni au petrecut o seara minunata. Dupa o saptamana de munca, ne permitem si noi acest ,,lux",pentru ca meritam. Plus de asta noi nu intram la culcare nici in timpul saptamanii ...mai devreme de ora 12.....asa ne.am obisnuit. Este adevarat ca nici desteptarea nu este mai devreme de 8, uneori 9 . Deci avem 8 ore de somn.
In rest ...nimic....nimic nu te.a strafulgerat.....regrete, ceva mai omenesc? Omenie...la voi....ticalosi simpatici....

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 9 Iunie 2019, ora 16:00

De la: 9am_20270, la data 2019-06-08 17:14:53La 2 noaptea unii dorm, altii se intorc de la un restaurant...unde alaturi de sotie si alti prieteni au petrecut o seara minunata. Dupa o saptamana de munca, ne permitem si noi acest ,,lux",pentru ca meritam. Plus de asta noi nu intram la culcare nici in timpul saptamanii ...mai devreme de ora 12.....asa ne.am obisnuit. Este adevarat ca nici desteptarea nu este mai devreme de 8, uneori 9 . Deci avem 8 ore de somn.
In rest ...nimic....nimic nu te.a strafulgerat.....regrete, ceva mai omenesc? Omenie...la voi....ticalosi simpatici....


beyyy si eu am fost la restaurant, ieri, dar la ora prinzului si am petrecut o zi minunata , dar am ajuns acasa in timp rezonabil sa-i "beau " si cafeluta lasata-n cafenea si seara sa NU ma-mbuib ca porcu' si sa beau ca nesimtitul pin' la 2 noaptea si, in loc sa fiu multumit de seara petrecuta si sa-mi iubesc nevasta, TU ce-ai facut ? ai lasat-o cu buza umflata pe nevasta s'ai fugit la calculator !? si zici ca NU esti Nebun, Obsedatule ?
DU-te la doctor, tata !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

828 mesaje
Membru din: 19/02/2019
Postat pe: 9 Iunie 2019, ora 18:11

.....am postat de pe telefon si din taxiul care ne ducea spre casa. In privinta bauturii....ei afla ca ai zbarcit.o....... sportul asta nu.i de mine......

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

828 mesaje
Membru din: 19/02/2019
Postat pe: 9 Iunie 2019, ora 18:55

De la: 9am_20270, la data 2019-06-07 09:58:29O tara in care un grup infractional face legi care protejeaza hotii, criminalii, coruptii, violatorii ...nu este una libera. Mai mult, o tara in care platesti biruri uriase pentru a hrani o categorie sedentara, fara a avea privilegiul firesc de a beneficia de sosele, autostrazi, invatamant, sanatate, etc....nu se poate numi democratie.
Pana si aerul este viciat.....
Tu nu ai cum sa faci diferenta...eu pot ....
Cand iesi din tara chiar si aerul este mai parfumat, nu mai vezi fete incruntate, oamenii zambesc....este greu sa pricepi....

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

828 mesaje
Membru din: 19/02/2019
Postat pe: 9 Iunie 2019, ora 20:56

De la: gabigabi2, la data 2019-06-07 15:33:13ihiiii...dar dracii care te Domina iti maninca viata si te tin Prizonier intro lume de Ura si Ranchiuna !
ai 2 posibilitati :
- ori te duci la biserica si te spovedesti unui preot cu adevarat cu Har si care ar putea sa te Dezlege din Robia asta ....
- ori te duci la un psiholog sau chiar psihiatru si-ncepi tot c-o spovedanie ca sa inteleaga medicul de unde -ti vine nebunia si sa-nceapa a-ti da un tratament !

La batranete...toate curvele canta in corul bisericii

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

828 mesaje
Membru din: 19/02/2019
Postat pe: 10 Iunie 2019, ora 12:17

PIBul Romaniei a inceput sa cresca.....Dragnea nu a mai furat de 14 zile.....

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 10 Iunie 2019, ora 14:50

De la: 9am_20270, la data 2019-06-09 18:11:31.....am postat de pe telefon si din taxiul care ne ducea spre casa. In privinta bauturii....ei afla ca ai zbarcit.o....... sportul asta nu.i de mine......



umbli cu cioara vopsita, ce sa mai adica te vede nevasta ca la ora 2 jumate , noaptea , ii raspunzi lui Gabigabi si nu-ti arunca telefonul pe geam si pe tine linga el ? baaaai, iti creste nasul , mincinosule ....mai bine ai recunoaste ca ai o bubita la creier si ai lua niste masuri ptr. linistea ta si a familiei tale !

hai, pa si du-te la doctor....vezi ca prietenul tau @H , avind un alt avatar, tragea la un moment dat dupa el prin forum , o canapea d'aia de nenea doctoru' pe care te intinzi comod s'ncepi sa spui ce-ai pe suflet !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

828 mesaje
Membru din: 19/02/2019
Postat pe: 10 Iunie 2019, ora 15:17

De la: gabigabi2, la data 2019-06-10 14:50:30
De la: 9am_20270, la data 2019-06-09 18:11:31.....am postat de pe telefon si din taxiul care ne ducea spre casa. In privinta bauturii....ei afla ca ai zbarcit.o....... sportul asta nu.i de mine......



umbli cu cioara vopsita, ce sa mai adica te vede nevasta ca la ora 2 jumate , noaptea , ii raspunzi lui Gabigabi si nu-ti arunca telefonul pe geam si pe tine linga el ? baaaai, iti creste nasul , mincinosule ....mai bine ai recunoaste ca ai o bubita la creier si ai lua niste masuri ptr. linistea ta si a familiei tale !

hai, pa si du-te la doctor....vezi ca prietenul tau @H , avind un alt avatar, tragea la un moment dat dupa el prin forum , o canapea d'aia de nenea doctoru' pe care te intinzi comod s'ncepi sa spui ce-ai pe suflet !
Ai impresia ca sunt casatorit cu o maimuta? De multe ori citim impreuna postarile tale si facem haz de prostia pe care o afisezi....ce inseamna prostia adusa la limita suportabilitatii? De ce dreaku nu te impusti?

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 11 Iunie 2019, ora 15:29

aaa, da ? deci ai avut norocul sa-ti gasesti una la fel ca tine de subtila si intelegatoare si care pricepe la fel de greu ca si tine cum e cu LIBERTATEA de Constiinta , nediscutind despre cea spirituala !
dar, am o intrebare : daca va intelegeti atit de bine, DE CE esti tu atit de N.F incit ai luat-o razna ?

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

828 mesaje
Membru din: 19/02/2019
Postat pe: 12 Iunie 2019, ora 07:31

De la: gabigabi2, la data 2019-06-11 15:29:47aaa, da ? deci ai avut norocul sa-ti gasesti una la fel ca tine de subtila si intelegatoare si care pricepe la fel de greu ca si tine cum e cu LIBERTATEA de Constiinta , nediscutind despre cea spirituala !
dar, am o intrebare : daca va intelegeti atit de bine, DE CE esti tu atit de N.F incit ai luat-o razna ?
Si la varsta asta gandul tot la zdranga? Meseria bratara de aur......35 de ani in campul muncii ....nu se uita.....
Mare nesimtita te.a facut ma.ta....

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 12 Iunie 2019, ora 15:58

De la: 9am_20270, la data 2019-06-12 07:31:39
De la: gabigabi2, la data 2019-06-11 15:29:47aaa, da ? deci ai avut norocul sa-ti gasesti una la fel ca tine de subtila si intelegatoare si care pricepe la fel de greu ca si tine cum e cu LIBERTATEA de Constiinta , nediscutind despre cea spirituala !
dar, am o intrebare : daca va intelegeti atit de bine, DE CE esti tu atit de N.F incit ai luat-o razna ?
Si la varsta asta gandul tot la zdranga? Meseria bratara de aur......35 de ani in campul muncii ....nu se uita.....
Mare nesimtita te.a facut ma.ta....


adica tu ma INSULTI cum si cind iti vine, dar esti un rip Educat, european si de bun-simt si eu daca-ti raspund, Oarecum in tonul tau , sunt nesimtita ?
in cazul asta nici nu mai indraznesc sa te-ntreb CE inseamna sa fi nesimtit , caci mi-e ca iar imi spui altceva decit ar fi normal !
in orice caz, ceea ce vreau sa-ti spun este ca DACA ai fi un om Realizat , cu adevarat, din toate punctele de vedere, Comportamentul tau ar fi cu totul altul decit cel pe care-l ai !
in concluzie : ti-am sugerat 2 cai de urmat ! una duhovniceasca si o alta, lumeasca !
alege-o pe care vrei, dar fa-o odata ca -ti cedeaza mintea !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

828 mesaje
Membru din: 19/02/2019
Postat pe: 12 Iunie 2019, ora 18:14

Chiar asa sa fie? Voi asa rudimentar ganditi? Daca aveti voi, praful de pe toba....nu va mai intereseaza cum merge tara? Ei vezi.....ajungem la pofta ce o poftiti.....pensia si atat. Nimic nu va mai intereseaza....nici macar viitorul propriilor copilasi.La mine problema este alta.
Dupa cum cred ca ai citit....cetatenii scapatați au opus rezistenta in munti...tot ei au dat nastere unei generatii de intelectuali...care la randul lor au facut Unirea...si tot asa. Plebea ...mai nimic. In consecinta , ma implic pentru ca trebuie sa.mi apar munca de o viata in fata ticalosilor socialisti.
Nu ai priceput nimic, nu.i asa?
Mai mult, te.am facut nesimtita pentru ca te.ai luat de sotie. Eu am spus ceva de mosul tau?
Vezi ca esti nesimtita....repet mare nesimtita.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

828 mesaje
Membru din: 19/02/2019
Postat pe: 13 Iunie 2019, ora 09:42

De la: 9am_20270, la data 2019-06-12 18:14:41Chiar asa sa fie? Voi asa rudimentar ganditi? Daca aveti voi, praful de pe toba....nu va mai intereseaza cum merge tara? Ei vezi.....ajungem la pofta ce o poftiti.....pensia si atat. Nimic nu va mai intereseaza....nici macar viitorul propriilor copilasi.La mine problema este alta.
Dupa cum cred ca ai citit....cetatenii scapatați au opus rezistenta in munti...tot ei au dat nastere unei generatii de intelectuali...care la randul lor au facut Unirea...si tot asa. Plebea ...mai nimic. In consecinta , ma implic pentru ca trebuie sa.mi apar munca de o viata in fata ticalosilor socialisti.
Nu ai priceput nimic, nu.i asa?
Mai mult, te.am facut nesimtita pentru ca te.ai luat de sotie. Eu am spus ceva de mosul tau?
Vezi ca esti nesimtita....repet mare nesimtita.

Ps. Mai nevertebratelor, ar trebui sa va bucurati de pensie si sa va rugati la Bunul Dumnezeu pentru sanatate si viata lunga. Ce este atat de greu, restul lasati pe altii sa hotarasca. Ati ajuns la o varsta venerabila cand viitorul nu mai este pentru voi un obiectiv de atins.
Mai mult, dupa cum cred ca observati....faceti mult rau prin deciziile pe care le luati. Pensia nu o ia nimeni. Vreti sa va bagati singuri in seama dar nu pricepeti ca ingropati in datorii tara, indirect pe proprii urmasi. Chiar nu pricepeti?

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: << 4 5 6 7 8 9 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Hai la vot!
Mergi la: