back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


hai la vot!

 


 
Pagini: << 2 3 4 5 6 7 8 9 >> Sari la pagina:
 
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 15 Mai 2019, ora 14:39

asadar, te mai intreb o data ca vad ca bati cimpii in continuare : Taranii- adica Talpa Tarii , populatia rurala, in general votanta a PSD.ului - sunt cei vinduti unei ideologii rusesti, ca asa spuneti voi in delirul vostru !? isi doresc iar colectivizare, asa credeti voi ?
ptuiiii....da' cit de Nebuni puteti fi, maica ?

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 15 Mai 2019, ora 14:41

si, apropo detema acestui topic , am o nelamurire :
Candideaza don pres. la europarlamentare de-si face campanie electorala atit de asiduu ?

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

489 mesaje
Membru din: 1/08/2018
Postat pe: 15 Mai 2019, ora 15:10

o mai mermelesti mult cu elucubratiile miasmate, lumpenlatrinisto stalinista slinoasa!?
sktir !

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 15 Mai 2019, ora 15:46

pai nici nu credeam altfel :
tot ce nu intelegi sau nu-ti place, sunt " elucubratiile" mele ...in schimb, prostiile pe care le manevrati voi sunt aur ....aurul prostului, am vrut sa zic !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

828 mesaje
Membru din: 19/02/2019
Postat pe: 15 Mai 2019, ora 16:16

De la: gabigabi2, la data 2019-05-15 14:39:09 asadar, te mai intreb o data ca vad ca bati cimpii in continuare : Taranii- adica Talpa Tarii , populatia rurala, in general votanta a PSD.ului - sunt cei vinduti unei ideologii rusesti, ca asa spuneti voi in delirul vostru !? isi doresc iar colectivizare, asa credeti voi ?
ptuiiii....da' cit de Nebuni puteti fi, maica ?
Sunt imbecili, tinuti in intuneric la limita subzistentei si isi vor vinde libertatea pe un kg malai, un litru ulei si de restul moooooooie.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

828 mesaje
Membru din: 19/02/2019
Postat pe: 16 Mai 2019, ora 12:10

Mamare Gabi, problema suna in felul urmator...
Tocmai voi, pensionarii...ar trebui sa votati contra PSD daca ati avea ceva mai multa minte si nu ati fii ticalosi.
Doar mediul privat, investitiile masive, justitie reala si democratia capitalista va poate asigura pensia, nu cei care fura , se împrumută masiv si indatoreaza tara.

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 16 Mai 2019, ora 15:37

De la: 9am_20270, la data 2019-05-16 12:10:37Mamare Gabi, problema suna in felul urmator...
Tocmai voi, pensionarii...ar trebui sa votati contra PSD daca ati avea ceva mai multa minte si nu ati fii ticalosi.
Doar mediul privat, investitiile masive, justitie reala si democratia capitalista va poate asigura pensia, nu cei care fura , se împrumută masiv si indatoreaza tara.


adica, ce spui tu ? ca-n tarile capitaliste Curge Laptele si Mierea ?
ca NU exista somaj, boala, saracie si mizerie si oamenii muncesc ca disparatii de spaima sa nu-si piarda locul de munca ptr. ca dupa 40 ani e greu sa-ti mai gasesti altul ? asa stii tu ? eu cred ca ai ramas asa , in beatitudine, inca din perioada in care visam ca fraierii ca-n Occident umbla ciinii cu covrigii-n coada ! trezeste-te si tu, badie c-au trecut 30 ani de atunci si realitatea-i mult mai sumbra !
in rest, CUM ai putea sa-l convingi pe un om de 50- 60 care s-a-ntors la tara , redevenind taran dupa ce fabrica in care lucra a intrat in faliment , sa devina un mare fan PNL , cind el nu poate face decit o agricultura de subzistenta , ca mai mult n-are cum ?!

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

828 mesaje
Membru din: 19/02/2019
Postat pe: 17 Mai 2019, ora 07:24

In tarile capitaliste..cine nu vrea sa muncesca este somer. Cum crezi tu ca si.au gasit loc de munca 5 milioane de romani, aproximativ 500000 albanezi, 1 milion polonezi si alte cateva milioane de bulgari, arabi, moldoveni, etc? Lasati naibi indoctrinarea. Sunt someri ...dar majoritatea nu vor sa muncesca ...pentru ca ajutoarele sociale sunt suficiente pentru a putea trai binisor. Ca esti inginer prost, nu gasesti de munca decat ca salahor, nu ca la noi, diploma sa ai...restul nu conteaza. Cunosc situatia de afara. Si acolo sunt PSDisti puturosi, prosti, fara calificare...care stau cu mana intinsa.

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 17 Mai 2019, ora 14:54

da' de chiriile apartamentelor de inchiriat, ca de cumparat o casa, cu greu poate fi vorba, ce poti sa-mi spui ?
Daca ai chef sa-mi spui ca nu-i problema, am sa-ti spun ca STIU EXACT despre ce-i vorba si nu demult au iesit nemtii in strada , protestind impotriva preturilor exorbitante la chirii si utilitati !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

828 mesaje
Membru din: 19/02/2019
Postat pe: 17 Mai 2019, ora 15:14

De la: gabigabi2, la data 2019-05-17 14:54:39da' de chiriile apartamentelor de inchiriat, ca de cumparat o casa, cu greu poate fi vorba, ce poti sa-mi spui ?
Daca ai chef sa-mi spui ca nu-i problema, am sa-ti spun ca STIU EXACT despre ce-i vorba si nu demult au iesit nemtii in strada , protestind impotriva preturilor exorbitante la chirii si utilitati !
Oamenii nu se satura de bine, vor si mai bine, e firesc....dar nu uita, vorbesti din carti psdiste. Un neamt are salariul de minim 2000e iar chiriile nu sar de 500 _700e pe luna pentru un ap . Utilitatile duc undeva la 200 e. In concluzie o familie castiga sa zicem ,minimul, doua salarii 4000e, cei cu salarii mici. Deci raman in casa 3100 e, suficienti baniti pentru a trai decent dar si pt o vacanta meritata. Nu mai beli ochii la Latrina3....pentru ca manipuleaza fraierii. Nemtii au in general salarii mult mai mari decat calculul facut de mine....dar daca vor sa inchirieze o vila sa traiasca in lux , atunci nu le ajung banii.
Am circulat mult prin Europa, asa ca stiu mult mai bine cum stau lucrurile. Daca am avea noi nivelul de trai al somerului neamt...am zice ca traim in rai.....nu mai spune la altii ca te faci de rasul curcilor.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

489 mesaje
Membru din: 1/08/2018
Postat pe: 17 Mai 2019, ora 18:09

De la: gabigabi2, la data 2019-05-17 14:54:39da' de chiriile apartamentelor de inchiriat, ca de cumparat o casa, cu greu poate fi vorba, ce poti sa-mi spui ?
Daca ai chef sa-mi spui ca nu-i problema, am sa-ti spun ca STIU EXACT despre ce-i vorba si nu demult au iesit nemtii in strada , protestind impotriva preturilor exorbitante la chirii si utilitati !



lumpenlatrinisto stulta miasmata, ai fost vreodata in occident?
ai parasit vreodata gaintatul gastii din militari sau o blablagesti si tu din lipsa de o preocupare pertinenta?

numai ineptii debitezi, mars in banca ta de stulta miasmata consacrata!

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

828 mesaje
Membru din: 19/02/2019
Postat pe: 18 Mai 2019, ora 09:29

De la: _H44K_, la data 2019-05-17 18:09:51
De la: gabigabi2, la data 2019-05-17 14:54:39da' de chiriile apartamentelor de inchiriat, ca de cumparat o casa, cu greu poate fi vorba, ce poti sa-mi spui ?
Daca ai chef sa-mi spui ca nu-i problema, am sa-ti spun ca STIU EXACT despre ce-i vorba si nu demult au iesit nemtii in strada , protestind impotriva preturilor exorbitante la chirii si utilitati !



lumpenlatrinisto stulta miasmata, ai fost vreodata in occident?
ai parasit vreodata gaintatul gastii din militari sau o blablagesti si tu din lipsa de o preocupare pertinenta?

numai ineptii debitezi, mars in banca ta de stulta miasmata consacrata!
Nu a fost decat la Moscova....pt polificare...prin anii 70....

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

828 mesaje
Membru din: 19/02/2019
Postat pe: 18 Mai 2019, ora 12:28

De la: 9am_20270, la data 2019-05-18 09:29:02
De la: _H44K_, la data 2019-05-17 18:09:51
De la: gabigabi2, la data 2019-05-17 14:54:39da' de chiriile apartamentelor de inchiriat, ca de cumparat o casa, cu greu poate fi vorba, ce poti sa-mi spui ?
Daca ai chef sa-mi spui ca nu-i problema, am sa-ti spun ca STIU EXACT despre ce-i vorba si nu demult au iesit nemtii in strada , protestind impotriva preturilor exorbitante la chirii si utilitati !



lumpenlatrinisto stulta miasmata, ai fost vreodata in occident?
ai parasit vreodata gaintatul gastii din militari sau o blablagesti si tu din lipsa de o preocupare pertinenta?

numai ineptii debitezi, mars in banca ta de stulta miasmata consacrata!
Nu a fost decat la Moscova....pt polificare.( a se citi u in locul o).si indoctrinare.prin anii 70....

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 18 Mai 2019, ora 15:41

De la: 9am_20270, la data 2019-05-17 15:14:08
De la: gabigabi2, la data 2019-05-17 14:54:39da' de chiriile apartamentelor de inchiriat, ca de cumparat o casa, cu greu poate fi vorba, ce poti sa-mi spui ?
Daca ai chef sa-mi spui ca nu-i problema, am sa-ti spun ca STIU EXACT despre ce-i vorba si nu demult au iesit nemtii in strada , protestind impotriva preturilor exorbitante la chirii si utilitati !
Oamenii nu se satura de bine, vor si mai bine, e firesc....dar nu uita, vorbesti din carti psdiste. Un neamt are salariul de minim 2000e iar chiriile nu sar de 500 _700e pe luna pentru un ap . Utilitatile duc undeva la 200 e. In concluzie o familie castiga sa zicem ,minimul, doua salarii 4000e, cei cu salarii mici. Deci raman in casa 3100 e, suficienti baniti pentru a trai decent dar si pt o vacanta meritata. Nu mai beli ochii la Latrina3....pentru ca manipuleaza fraierii. Nemtii au in general salarii mult mai mari decat calculul facut de mine....dar daca vor sa inchirieze o vila sa traiasca in lux , atunci nu le ajung banii.
Am circulat mult prin Europa, asa ca stiu mult mai bine cum stau lucrurile. Daca am avea noi nivelul de trai al somerului neamt...am zice ca traim in rai.....nu mai spune la altii ca te faci de rasul curcilor.


iar eu iti spun ca tu vorbesti / gindesti propagandistic de prin pliantele turistice si iata de ce : ptr. ca tu te rederi la o familie de nemti cu ceva studii, caci altfel salariul e cam de 1500- 1700 eu si dovada ca am dreptate este Marsul lor pe toate strazile Germaniei !
eu vorbesc despre cei plecati din tara si care, ptr. un ap. de 2 camere , cu utilitatile platite din mina , cheltuiesc 1000- 1100 euro.... garsoniere nu prea sunt....cel putin in Bavaria nu sunt , iar daca omu' are un salariu minim, ii mai ramin cam 500- 700 eu ptr. necesitati si stringe bine cureaua !

....dar, DA ,fair play.ul ma obliga sa recunosc : e ceva mai mult decit salariul sau pensia medie ....

dar TU NU ai de ce te plinge, nu-i asa , chiar daca suspini dupa banii dati pe gaze si ca sa faci economie iti mai cumperi inca o casa, uite asa, in ciuda PSD.ului care-ti maninca viitorul ?

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

828 mesaje
Membru din: 19/02/2019
Postat pe: 19 Mai 2019, ora 09:56

De ce crezi ca romanii plecati afara,cu toata ,,viata grea" pe care o duc....nu vor sa se mai intoarca in tara?
De ce crezi ca un amarastean,votant psd , odata plecat din tara....dupa o perioada scurta ...nu mai voteaza psd?Crezi ca le fac aia tratamente, injectii,etc.....ori inteleg esenta unei democratii?
Doua intrebari la care cu bunsimt trebuie sa dai raspunsuri.

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 19 Mai 2019, ora 13:57

de Unde ai scos-o p' asta, omule , cind dupa ce-si string un ban, se-ntorc acasa , ca sa nu spun ca ABIA ASTEAPTA Pastele sau Craciunul sa vina in tara ? ai facut tu vreun studiu SAU ai auzit spunindu-se despre asta pe vreundeva ? NU, n-ai auzit, in schimv, CE ti-am spus eu merita sa-mi dai tu un raspuns :
In Ce fel te-a blocat pe tine si altii ca tine , PSD.ul , devreme ce te lauzi ca o duci atit de bine?....muncind , bineinteles si tu si sotia si fiica !
deci : DE CE va isterizati pe motiv ca va e viitorul periclitat , cind tu insuti ai demonstrat ca esti asigurat din toate punctele de vedere ?

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

828 mesaje
Membru din: 19/02/2019
Postat pe: 19 Mai 2019, ora 19:08

De la: gabigabi2, la data 2019-05-19 13:57:23de Unde ai scos-o p' asta, omule , cind dupa ce-si string un ban, se-ntorc acasa , ca sa nu spun ca ABIA ASTEAPTA Pastele sau Craciunul sa vina in tara ? ai facut tu vreun studiu SAU ai auzit spunindu-se despre asta pe vreundeva ? NU, n-ai auzit, in schimv, CE ti-am spus eu merita sa-mi dai tu un raspuns :
In Ce fel te-a blocat pe tine si altii ca tine , PSD.ul , devreme ce te lauzi ca o duci atit de bine?....muncind , bineinteles si tu si sotia si fiica !
deci : DE CE va isterizati pe motiv ca va e viitorul periclitat , cind tu insuti ai demonstrat ca esti asigurat din toate punctele de vedere ?
Mi.am asigurat viitorul....dar nu in tara mea.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

828 mesaje
Membru din: 19/02/2019
Postat pe: 20 Mai 2019, ora 11:10

De la: 9am_20270, la data 2019-05-19 19:08:59
De la: gabigabi2, la data 2019-05-19 13:57:23de Unde ai scos-o p' asta, omule , cind dupa ce-si string un ban, se-ntorc acasa , ca sa nu spun ca ABIA ASTEAPTA Pastele sau Craciunul sa vina in tara ? ai facut tu vreun studiu SAU ai auzit spunindu-se despre asta pe vreundeva ? NU, n-ai auzit, in schimv, CE ti-am spus eu merita sa-mi dai tu un raspuns :
In Ce fel te-a blocat pe tine si altii ca tine , PSD.ul , devreme ce te lauzi ca o duci atit de bine?....muncind , bineinteles si tu si sotia si fiica !
deci : DE CE va isterizati pe motiv ca va e viitorul periclitat , cind tu insuti ai demonstrat ca esti asigurat din toate punctele de vedere ?
Mi.am asigurat viitorul....dar nu in tara mea.
In Romania trebuie sa traiasca doar leprele corupte,criminalii, violatorii, hotii in general ....sustinuti de prosti, pensionari si bugetari incompetenti. Ex. Guvernul actual, condus de un mega corupt si o analfabeta functional....
Asta e.....ce ziceti voi electoratul psd....
,,asa suntem, ne identificam...ce rost are sa ne conduca cetatenii onesti cu stdii si pregatire....idem anii 47 cand prostul satului era numit primar.
Bravooooooo....handi...!

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 20 Mai 2019, ora 14:52

ete fleosc ca nu in tara ta....haide, mars de aici cu prostiile tale ! o tii langa cu raul pesedist , desi te LAUZI cu cit de bine o duci si nu-ti dai seama-n prostia ta cum iti dai cu stingu' n dreptul ! haide...fa pasi, papagalule !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

828 mesaje
Membru din: 19/02/2019
Postat pe: 20 Mai 2019, ora 17:29

De la: gabigabi2, la data 2019-05-20 14:52:09 ete fleosc ca nu in tara ta....haide, mars de aici cu prostiile tale ! o tii langa cu raul pesedist , desi te LAUZI cu cit de bine o duci si nu-ti dai seama-n prostia ta cum iti dai cu stingu' n dreptul ! haide...fa pasi, papagalule !
Esti prea prosta, prea comuista, prea ticaloasa, mult, mult ,mult sub limita admisibila...

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

828 mesaje
Membru din: 19/02/2019
Postat pe: 21 Mai 2019, ora 08:28

De la: gabigabi2, la data 2019-05-20 14:52:09 ete fleosc ca nu in tara ta....haide, mars de aici cu prostiile tale ! o tii langa cu raul pesedist , desi te LAUZI cu cit de bine o duci si nu-ti dai seama-n prostia ta cum iti dai cu stingu' n dreptul ! haide...fa pasi, papagalule !
TE MAI INTREB DIN NOU....
DACA IN DECEMBRIE 1989.....IUNIE 90....AI FI AVUT PE CINEVA DRAG, UCIS MIȘELEȘTE....AI MAI FI VOTAT PSD?

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 21 Mai 2019, ora 16:09

haide, mars, timpitule ! ia la rasfoit arhiva acestui forum si ai sa gasesti ce-am spus despre noaptea cind mi-a fluierat glontul pe la ureche, fiind linga RADIO .....cum , mai tirziu, am iesit in balcon mobilizind vecinii de-am iesit in strada de nebuni, lasindu-mi mama batrina si bolnava cu copilul in casa ptr. ca Stiam ca Venise Momentul ....si cum mi-am pazit prietenii - medici amindoi , care au scos gloante toata noaptea din soldatii care aparau televiziunea - stind strinsi unul in altul , in Pangrati , caci SE TRAGEA ....sau ce-am povestit despre P,ra Universitatii...
.deci :
scuteste-ma de texte stupide ca aud destule pe la teveu !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

489 mesaje
Membru din: 1/08/2018
Postat pe: 21 Mai 2019, ora 16:38

stioalfa cominternista minte mai des decat respira.

reciteste-ti tu commenturile propagandistice, injuriile si insultele pe care le-ai adresat celor care nu-ti impartaseau convingerile ceausisto iliesciene.



hai siktir, lumpenlatrinisto ingalata nesimtita, plimba-ti hoitul ca puti a mahoarca, basamac si latrina bolsevica !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

828 mesaje
Membru din: 19/02/2019
Postat pe: 22 Mai 2019, ora 07:34

De la: gabigabi2, la data 2019-05-21 16:09:14haide, mars, timpitule ! ia la rasfoit arhiva acestui forum si ai sa gasesti ce-am spus despre noaptea cind mi-a fluierat glontul pe la ureche, fiind linga RADIO .....cum , mai tirziu, am iesit in balcon mobilizind vecinii de-am iesit in strada de nebuni, lasindu-mi mama batrina si bolnava cu copilul in casa ptr. ca Stiam ca Venise Momentul ....si cum mi-am pazit prietenii - medici amindoi , care au scos gloante toata noaptea din soldatii care aparau televiziunea - stind strinsi unul in altul , in Pangrati , caci SE TRAGEA ....sau ce-am povestit despre P,ra Universitatii...
.deci :
scuteste-ma de texte stupide ca aud destule pe la teveu !
Degeaba ai fost pt ca nu ai inteles nimic.
Oamenii ucisi inainte de 22 dec si dupa au fost victimele celor din PSD......ei au fost ucigasii ceausisti si tot ei au tras si dupa fuga cizmarului. Structura PCR s a transformat intr.o noapte in FSN, PDSR, PSD......ALDE, PRM, PUNR.......
Daca Academia Romana hotaraste ca lupul sa se numesca de astazi veverita, schimba cu ceva comportamentul acestui animal?
Asa si scursurile criminale ceausiste care dovedesc ca nu au niciun numitor comun cu democratia si statul de drept. Ai vazut ce s a intamplat la Targoviste? Oras inchis in care se intra doar pe baza de parola. Oare de ce? Au inceput sa se teama de popor. Sunt urati de popor. Le este frica de popor si au si motive. Si in 89 erau loaze depravate care sustineau dictatura si acum aceeasi indivizi dar si urmasii lor, apara PSD.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

828 mesaje
Membru din: 19/02/2019
Postat pe: 22 Mai 2019, ora 09:30

Am credinta ca si printre PSDisti mai sunt oameni cinstiti, onesti, harnici,democrati si proeuropeni, asa ca vor trebui sa iasa la vot si sa nu boicoteze referendumul.
Pana la urma...cu totii dorim o tara in care hotia, ticalosia, coruptia si tradarea nationala sa inceteze.
Deci , hai la vot !
DOI DE DA LA REFERENDUM!

Raporteaza abuz de limbaj
ursu_livia

281 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Lugoj

Postat pe: 22 Mai 2019, ora 10:08

Cat de dezumanizat sa fii sa cazi victima calaului Romaniei infractoerul nazist Klaus Iohannis?Iata aici un real rechizitoriu facut de un liberal abejctului ins subuman Klaus Iohannis.
CITAT: Klaus,

Ca fost președinte al Ligii Aleșilor Locali ai PNL - și, ca unul dintre cei trei care te-au sprijinit să preiei conducerea PNL, poziție din care ai devenit apoi, automat, candidat la președinția României- îți cer să încetezi această campanie populistă în care implici Justiția și instituțiile statului.

Acum 20 de ani, pe când eram senator, susțineam că avem nevoie de legi prin care să scoatem politicul din justiție. Am ajuns azi, după 30 de ani de la Revoluție, să ne străduim să scoatem justiția din politic.

Dacă nu erau în politică oameni ca tine și ca Traian Băsescu, sigur s-ar fi reușit acest lucru.

Klaus,

Ai ajuns președinte datorită unor oameni ca mine, Țurcanu, Adomniței, Stavarache, Bâgiu, Scripcaru, Florea, Ciprian Dobre, Dobre, Uioreanu, Moloț, Frunzăverde și mulți alții, oameni care, la ora actuală sunt “penali”.

Ar fi normal, Klaus, ca fiind promovat în această funcție de niște “penali”, să îți dai demisia.

PNL-ul a fost masacrat în două rânduri. Mai întâi a fost Traian Băsescu, care după ruptura Alianței DA, a decimat de mai multe ori partidul nostru. A urmat tandemul Ponta-Maior, care a finalizat puținul care mai rămăsese. La ora actuală 70% dintre primarii și viceprimarii PNL au dosare penale sau sunt în urmărire penală.

Tu ce ai făcut, Klaus, pentru ei? Le promiți că dacă mai câștigi un mandat îi bagi pe toți la pușcărie! Un procuror dement le-a făcut aproape la toți primarii din județul Brașov, dosare penale, în mod obsesiv. Acești primari trebuie să fie prosti să te mai sprijine, pe tine și PNL-ul!

Brașovean fiind, am fost prieten cu Ludovic Orban, dar în partid nu l-am sprijinit niciodată, pentru că e arivist și nu are aptitudini

manageriale. Abia a scăpat de un dosar penal și acum vrea o “justiție dreaptă”. Daca era condamnat ,așa cum au pățit alți colegi de Parlament și ai domniei sale, mai era, oare, Justiția dreaptă?

Te-ai opus la legea codului administrativ, la legea codurilor penale, a incompatibilităților, deși cateva sute de aleși localiai PNL și-au pierdut mandatele. Tu ai scăpat.Ei, nu. Și tu crezi, Klaus, că acești oameni te vor mai ajuta?

Te vor mai vota?

Klaus,

De cinci ani sunt măcinat într-un mizerabil proces penal pentru drumuri din județul Brașov, cu toate că în Brașov executam aceste drumuri la prețuri mult mai mici decât le făceai tu la Sibiu.

Ca primar ai fost ajutat de toate guvernările de până în 2014. Eu, nu. M-am descurcat cu reursele mele proprii și brașovenii m-au votat de șase ori.

Tu, în schimb, după ce te-ai văzut cu sacii în căruță, te-ai apucat să-i împroști cu noroi pe toți.

Sunt convins că aroganța și lipsa ta de caracter le vei plăti în acest an.

Fac un apel la foștii mei colegi din administrațiile locale ale PNL- ului să schimbe această echipă din vârful partidului și să facă în România o justiție dreaptă, împreună cu celelalte forțe politice.

Nu pentru a-i acoperi pe corupți, ci pentru a nu mai permite în viitor să se întâmple asemenea abuzuri.

Aristotel Căncescu,
- fost senator al României (1992-2000)
- fost președinte al Consiliului Județean Brașovi[2000-2014)

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

828 mesaje
Membru din: 19/02/2019
Postat pe: 22 Mai 2019, ora 10:17

De la: 9am_20270, la data 2019-05-22 09:30:52Am credinta ca si printre PSDisti mai sunt oameni cinstiti, onesti, harnici,democrati si proeuropeni, asa ca vor trebui sa iasa la vot si sa nu boicoteze referendumul.
Pana la urma...cu totii dorim o tara in care hotia, ticalosia, coruptia si tradarea nationala sa inceteze.
Deci , hai la vot !
DOI DE DA LA REFERENDUM!

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

828 mesaje
Membru din: 19/02/2019
Postat pe: 22 Mai 2019, ora 10:18

De la: 9am_20270, la data 2019-05-22 10:17:46
De la: 9am_20270, la data 2019-05-22 09:30:52Am credinta ca si printre PSDisti mai sunt oameni cinstiti, onesti, harnici,democrati si proeuropeni, asa ca vor trebui sa iasa la vot si sa nu boicoteze referendumul.
Pana la urma...cu totii dorim o tara in care hotia, ticalosia, coruptia si tradarea nationala sa inceteze.
Deci , hai la vot !
DOI DE DA LA REFERENDUM!

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

828 mesaje
Membru din: 19/02/2019
Postat pe: 22 Mai 2019, ora 10:18

De la: 9am_20270, la data 2019-05-22 10:18:04
De la: 9am_20270, la data 2019-05-22 10:17:46
De la: 9am_20270, la data 2019-05-22 09:30:52Am credinta ca si printre PSDisti mai sunt oameni cinstiti, onesti, harnici,democrati si proeuropeni, asa ca vor trebui sa iasa la vot si sa nu boicoteze referendumul.
Pana la urma...cu totii dorim o tara in care hotia, ticalosia, coruptia si tradarea nationala sa inceteze.
Deci , hai la vot !
DOI DE DA LA REFERENDUM!

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

828 mesaje
Membru din: 19/02/2019
Postat pe: 22 Mai 2019, ora 10:23

De la: 9am_20270, la data 2019-05-22 10:18:11
De la: 9am_20270, la data 2019-05-22 10:18:04
De la: 9am_20270, la data 2019-05-22 10:17:46
De la: 9am_20270, la data 2019-05-22 09:30:52Am credinta ca si printre PSDisti mai sunt oameni cinstiti, onesti, harnici,democrati si proeuropeni, asa ca vor trebui sa iasa la vot si sa nu boicoteze referendumul.
Pana la urma...cu totii dorim o tara in care hotia, ticalosia, coruptia si tradarea nationala sa inceteze.
Deci , hai la vot !
DOI DE DA LA REFERENDUM!

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: << 2 3 4 5 6 7 8 9 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Hai la vot!
Mergi la: