back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Societatea romana este una... bolnava?

 


 
 
redactor9AM

6 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 31 Martie 2011, ora 11:49

Ce s-a intamplat cu romanii? Au uitat ce este normalitatea?

Raporteaza abuz de limbaj
9am243045

1 mesaj
Membru din: 19/10/2010
Postat pe: 31 Martie 2011, ora 13:14

[Doamne, vino Doamne, Sa vezi ce-a mai ramas din oameni
Doamne, vino Domane, Sa vezi ce-a mai ramas din oameni
Doamne, vino Doamne, Sa vezi ce-a mai ramas din oameni
Doamne, vino Domane, Sa vezi ce-a mai ramas din oameni

Raporteaza abuz de limbaj
9am178920

2 mesaje
Membru din: 18/12/2009
Postat pe: 1 Aprilie 2011, ora 10:06

Aristotel daca nu gresesc în " Politika "arata ca nu societatea este bolnava ci cei care o gestioneaza la un moment dat , din punct de vedere politic .Consider ca prin "sabotarea" sistemului anterior anului 1989 echilibrul politic, social ,militar, economic afost serios zdruncinat deoarece (cele douã sisteme doreau sã-ºi arate preponderent fata umanã) nu mai exista termen de raportare sau pe romaneste "capra vecinului",de fapt a dispãrut ºi vecinul.Aceastã uniformizare a "democratiei"la nivel macro este de fapt cea mai cruntã anarhie legile moralei si ale bunului simt nu mai reprezintã o valoare iar respectarea "legilor"nu are decât un sens -de jos în sus pînã la un anumit nivel. Dar hai sã nu fim asa de drastici vinovati suntem noi toþi deoarece stãm prea mult in fata televizoarelo unde marea majoritate a programelor promoveazã noncultura,violenþa,bârfa,rolul educaþional nefiind un principiu fudamental.Poate veþi considera cã sunt cu "ochelari de cal"dar chiar dumneavoastrã ca sursã de informaþie amestecaþi problemele -copii violaþi de copii ,iar mai jos cumsã vã mãriþi penisul cu ...................Concluzia un popor, o masã de oameni, needucat care considerã cã ceea ce este "EL"nu mai are valoare ºi aºteaptã sã îi spunã cineva ce sã facã îºi meritã SOARTA.PACAT

Raporteaza abuz de limbaj
lyly

500 mesaje
Membru din: 20/08/2008
Oras: Petrosani

Postat pe: 3 Aprilie 2011, ora 20:55

Societatea româneascã este grav bolnavã de fricã ºi laºitate, iar cei care o conduc sunt bolnavi de putere ºi avariþie . În România nu au existat niciodatã atîþia cerºetori, ºomeri ºi atîþia bogãtaºi. Mânaþi de sãrãcie, medicii ºi foarte mulþi tinerii pãrãsesc þara în cautarea unui trai mai bun, într-un stat unde drepturile omului ºi libertãþile fundamentale sunt respectate.
Corupþia din România este perceputã de Consiliul Europei ca fiind o problemã foarte gravã, lupta împotriva mitei din sectorul public ºi a traficului de influenþã, care afecteazã din ce in ce mai mult viaþa românilor, trebuind intensificatã, altfel nu vom fi acceptaþi în spaþiul Schengen.

Raporteaza abuz de limbaj
turbotrotineta__

7 mesaje
Membru din: 22/04/2011
Postat pe: 22 Aprilie 2011, ora 23:18

-Societatea romana este una... bolnava?

- 99,9995% necrozatã !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

14360 mesaje
Membru din: 27/05/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 23 Aprilie 2011, ora 00:04

De la: turbotrotineta__, la data 2011-04-22 23:18:33-Societatea romana este una... bolnava?

- 99,9995% necrozatã !



inca mai avem sanse de revenire,atata timp cat 0,0005 % nu s-au tembelizat religios si nici n-au pus botu' la vrajelile,,marelui boc'' alias ,,omul cu coasa'' sau demagogia crasa a marinelului beat,chior si emfatic....degeaba....fara motiv....

Raporteaza abuz de limbaj
Voi fi la fel de dur ca adevarul si la fel de neindurator ca dreptatea.----,,Minciuna premeditata nu mai e chestie de fantezie,tine de caracter''-Tudor Musatescu----Prietenii vin si pleaca, dar dusmanii raman si se acumuleaza.----- -----Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost -----DUMNEZEU iubeste ingerii rebeli , adevaratii creatori care fac orice societate sa progreseze,ii ajuta si-i ocroteste, in schimb ii este indiferenta soarta oricarui ignorant mistico-religios------Este mult mai aproape de DUMNEZEU un ateu decat un miorlaitor ignorant mistico-religios,indiferent de confesiunea sau religia propovaduita ----Este mult mai bine, zic eu, sã îþi faci lectura pe vapor decât sã faci sex cu fundul.-TRAIAN BASESCU
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 26 Aprilie 2011, ora 16:47

Aplatizare a societatii. Polarizare a societatii.

Deci cicluri. Cei ce nu inteleg aceste cicluri sint anormali.

Eu nu le inteleg.....

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

1715 mesaje
Membru din: 8/02/2011
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 2 Mai 2011, ora 01:27

De la: 9am243045, la data 2011-03-31 13:14:23[Doamne, vino Doamne, Sa vezi ce-a mai ramas din oameni
Doamne, vino Domane, Sa vezi ce-a mai ramas din oameni
Doamne, vino Doamne, Sa vezi ce-a mai ramas din oameni
Doamne, vino Domane, Sa vezi ce-a mai ramas din oameni


E ocupat !

Raporteaza abuz de limbaj
Decat batran si sarac mai bine tanar si bogat!
| Varianta pentru tiparire a topicului Societatea romana este una... bolnava?
Mergi la: