back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Ce televiziuni urmaresti....

 


 
Pagini: << 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 >> Sari la pagina:
 
Tycuu

1203 mesaje
Membru din: 28/08/2010
Postat pe: 29 Ianuarie 2012, ora 16:05

De la: adiovidiu, la data 2012-01-29 14:20:48
De la: 9am044282, la data 2012-01-28 14:29:21 Urmaresc emisiuni la mai multe posturi T.V. Actualitati si comentarii politice vizionez ,in special la Antena 3,dar pentru comparatie ma uit si la alte posturi. Referitor la implicarea partidelor care fac parte din U.S.L. in a-si arata sprijinul fata de manifestatiile impotriva guvernarii actuale,consider ca e normal s-o faca. De fapt schimbarea conducerii se poate face,democratic,doar prin alegeri,iar pentru ca oamenii sa aleaga in cunostinta de cauza,e normal ca politicienii sa se manifeste. Ce bine ar fi sa existe o modalitate de a trage la raspundere pe cei ce fac promisiuni mincinoase imediat ce nu le respecta si nu abia,(prin alegeri),o data la 4 ani (sau 5ani,pentru presedunte)!...As vrea sa putem fi ,cu totii,mai responsabili si noi care alegem si cei ce vor fi alesi!...Sa ne dea Dumnezeu minte ,sa ne informam bine si sa stim ce facem atunci cand alegem!...




Dar pe cine ai vedea tu numai bun de instalat in scaunul ministerial sau cel prezidențial,ca e usor sa spui JOS ala sau celalalt.Important e sa ai alternative.Care ar fi alea,dupa parerea ta?Daca poti,cumva,as prefera un raspuns inteligent,unuia demagogic si lipsit de substrat.Sper ca intelegi ce vreau sa spun.





De ce sa fie obligat cu alternative ? dupa ce cade un guvern , se face o campanie electorala unde vin toate partidele , fiecare se lauda ce vor sa faca si alegatorii aleg !Important este sa scapam de PDL-UDMR, !


Tycu
9am250638

21 mesaje
Membru din: 20/01/2012
Postat pe: 29 Ianuarie 2012, ora 16:11

OTV,macar aia spun adevaru cu documentele an fata ,care cum o furat,totul cu argumente,celelalte televiziuni,spun numai de cine le convine lor mogulire,nesimtire,si asa noua ne spune prostime cei care ne uitam la OTV,SANTEM PROSTIMEA DAR MAI PATRIOTI CA ORICARE

Raporteaza abuz de limbaj
Tycuu

1203 mesaje
Membru din: 28/08/2010
Postat pe: 30 Ianuarie 2012, ora 10:19

De la: 9am250638, la data 2012-01-29 16:11:32 OTV,macar aia spun adevaru cu documentele an fata ,care cum o furat,totul cu argumente,celelalte televiziuni,spun numai de cine le convine lor mogulire,nesimtire,si asa noua ne spune prostime cei care ne uitam la OTV,SANTEM PROSTIMEA DAR MAI PATRIOTI CA ORICARE



Postul ZeroTv patronat de un tiganusi care se viseaza presedinte de tara , este cel mai aiurit post , unde se spun numai tampenii si vin toti milogii sa se planga ca poate tiganusul isi va vinde elicopterele si blocul sa ii milueasca si pe ei cu o pomana ! Ce patrioti sunt aia bre ? cica au infintat un partid PP care inca nu stie ce vrea care promite multimii vise si iluzii , aiureli !Asa ca Zero Tv , post de doi bani ruginiti !

Raporteaza abuz de limbaj
Tycu
9am125241

235 mesaje
Membru din: 29/08/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 30 Ianuarie 2012, ora 14:09

Care lume !?

Raporteaza abuz de limbaj
Vested tanar !
9am125241

235 mesaje
Membru din: 29/08/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 30 Ianuarie 2012, ora 14:27

In care scaun, ca vad ca le amesteci "inteligent" ! Deocamdata se striga jos basescu, jos boc, jos udrea, etc. Fii sigur ca nici unul dintre acestia nu va mai fi sus. Si ce-i rau daca se schimba guvernul la presiunea straziii !? In eventualitatea unui nou guvern, ales democratic, care nu-si va respecta promisiunile, strada il va sanctiona. Cui ii pare rau ca acest guvern va cadea, inafara celor privilegiati !?
Pe tine te intereseaza cine va veni, in contextul ca numai este altcineva mai pitic ca boc si mai sasiu ca basescu !? Te asigur ca sunt mai multi si poate putin mai destepti I

Raporteaza abuz de limbaj
Vested tanar !
migerbera

23 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 30 Ianuarie 2012, ora 18:08

"Am observat cu indignare si cu gust amar cum demonstratia din Bucuresti a fost politizata de acesti NENOROCITI , Ponta , Crin ,PC ,cu partidele lor , care se vede clar ca nu ii intereseaza poporul ci numai interesele lor, au infectat demonstratia politizando ,e adevarat ca trebuie scapat de acest cuplu ordinar PDL-UDMR, dar nu inlocuiti cu alti dulai ca cei din opozitie, ca toti trebuie bagati in aceeasi oala mizera !Nu e nicio diferenta intre opozitie si cei din conducere ! Romaniei ii trebuie la conducere numai un partid nationalist si ca sef de stat ori Rege, ori Vadim Tudor , afara cu Crin , Ponta , Cu Boc si Basescu si cu partidele lor profitoare "


Mai, as vrea sa stiu daca ai curajul asta si intre manifesttanti, in strada...chestia cu "afara cu Crin , Ponta..." se vede fara microscop cat de PP esti...

Raporteaza abuz de limbaj
mi
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 30 Ianuarie 2012, ora 19:21

nici el nu stie cu cine e....de fapt, e cu toti : cu Vadim, cu DD , cu Noua Dreapta si cu ce'o mai fi !

Raporteaza abuz de limbaj
Tycuu

1203 mesaje
Membru din: 28/08/2010
Postat pe: 30 Ianuarie 2012, ora 20:14

De la: migerbera, la data 2012-01-30 18:08:16"Am observat cu indignare si cu gust amar cum demonstratia din Bucuresti a fost politizata de acesti NENOROCITI , Ponta , Crin ,PC ,cu partidele lor , care se vede clar ca nu ii intereseaza poporul ci numai interesele lor, au infectat demonstratia politizando ,e adevarat ca trebuie scapat de acest cuplu ordinar PDL-UDMR, dar nu inlocuiti cu alti dulai ca cei din opozitie, ca toti trebuie bagati in aceeasi oala mizera !Nu e nicio diferenta intre opozitie si cei din conducere ! Romaniei ii trebuie la conducere numai un partid nationalist si ca sef de stat ori Rege, ori Vadim Tudor , afara cu Crin , Ponta , Cu Boc si Basescu si cu partidele lor profitoare "


Mai, as vrea sa stiu daca ai curajul asta si intre manifesttanti, in strada...chestia cu "afara cu Crin , Ponta..." se vede fara microscop cat de PP esti...



Da ,am si aveam curajul sa spun asta si in strada , dar in mijlocul adevaratilor demonstranti , ca in strada au fost doua grupuri , unul a fost cel politizat de USL adica cei pacaliti amagiti de USL si alt grup cel care demonstrau pe drept care nu ii interesau cine va veni la putere,acolo aveam curajul ! Chiar crezi in promisiunile USL -ului ? au mai fost la conducere si rezultatul ? saracie, mafie , coruptie , baronism si tot ce e mai rau ! P.P.? te referi la pseudopartidul lui zgandarici Diaconescu ? -buna gluma bre, ma faci sa Eu sunt membru activ in PRM si anul asta sunt in tratative sa trec legal in partidul Nationalist al lui Tudor Ionescu ,mai ales ca se vorbeste de o alianta intre ele , nu ma baga pe mine in pseudoaiureli ale lui D.D. !

Raporteaza abuz de limbaj
Tycu
9am125241

235 mesaje
Membru din: 29/08/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 30 Ianuarie 2012, ora 20:46

De la: migerbera, la data 2012-01-30 18:08:16"Am observat cu indignare si cu gust amar cum demonstratia din Bucuresti a fost politizata de acesti NENOROCITI , Ponta , Crin ,PC ,cu partidele lor , care se vede clar ca nu ii intereseaza poporul ci numai interesele lor, au infectat demonstratia politizando ,e adevarat ca trebuie scapat de acest cuplu ordinar PDL-UDMR, dar nu inlocuiti cu alti dulai ca cei din opozitie, ca toti trebuie bagati in aceeasi oala mizera !Nu e nicio diferenta intre opozitie si cei din conducere ! Romaniei ii trebuie la conducere numai un partid nationalist si ca sef de stat ori Rege, ori Vadim Tudor , afara cu Crin , Ponta , Cu Boc si Basescu si cu partidele lor profitoare "


Mai, as vrea sa stiu daca ai curajul asta si intre manifesttanti, in strada...chestia cu "afara cu Crin , Ponta..." se vede fara microscop cat de PP esti...[/quote
In primul rand, si nu neaparat in aceasta ordine, as vrea sa-ti spun ca " politizando" se scrie, deobicei, " politizand-o". Apoi, zic eu, strada nu a cerut si nici nu cere inlocuirea "marinarului" si a acolitilor sai, ci doar sa plece de la guvernare si sa se faca alegeri anticipate, democratice. Adica cei din strada, cei din spatele televizorului. cat si tu, sa te poti exprima, prin vot, libera ! (sper ca esti fata si nu travestit)
Sincer sa fiu, nu am vazut o politizare a demonstrantilor din strada si am urmarit, in fiecare seara cu sufletul alaturi de ei, e drept din spatele televizorului (nu am posibilitati de deplasare), cu deosebit interes ce voiau cei din strada - caderea lui Basescu si a guvernului. Aceasta coincide cu ce vor si ceilalti ... Ponta, Crin, PC...si, cred, chiar tu ! Iar ce va veni... lasa asta pe seama celor din strada si a unei mari parti a romanior care nu mai pot trai in aceasta, adevarat, "oala a mizeriei", a saraciei, a lipsei oricarei sperante si, sunt sigur, dupa ce s-au fript cu ciorba, vor sufla si in iaurt !


Vested tanar !
9am125241

235 mesaje
Membru din: 29/08/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 30 Ianuarie 2012, ora 21:09

De la: Tycuu, la data 2012-01-30 20:14:26
De la: migerbera, la data 2012-01-30 18:08:16"Am observat cu indignare si cu gust amar cum demonstratia din Bucuresti a fost politizata de acesti NENOROCITI , Ponta , Crin ,PC ,cu partidele lor , care se vede clar ca nu ii intereseaza poporul ci numai interesele lor, au infectat demonstratia politizando ,e adevarat ca trebuie scapat de acest cuplu ordinar PDL-UDMR, dar nu inlocuiti cu alti dulai ca cei din opozitie, ca toti trebuie bagati in aceeasi oala mizera !Nu e nicio diferenta intre opozitie si cei din conducere ! Romaniei ii trebuie la conducere numai un partid nationalist si ca sef de stat ori Rege, ori Vadim Tudor , afara cu Crin , Ponta , Cu Boc si Basescu si cu partidele lor profitoare "


Mai, as vrea sa stiu daca ai curajul asta si intre manifesttanti, in strada...chestia cu "afara cu Crin , Ponta..." se vede fara microscop cat de PP esti...



Da ,am si aveam curajul sa spun asta si in strada , dar in mijlocul adevaratilor demonstranti , ca in strada au fost doua grupuri , unul a fost cel politizat de USL adica cei pacaliti amagiti de USL si alt grup cel care demonstrau pe drept care nu ii interesau cine va veni la putere,acolo aveam curajul ! Chiar crezi in promisiunile USL -ului ? au mai fost la conducere si rezultatul ? saracie, mafie , coruptie , baronism si tot ce e mai rau ! P.P.? te referi la pseudopartidul lui zgandarici Diaconescu ? -buna gluma bre, ma faci sa Eu sunt membru activ in PRM si anul asta sunt in tratative sa trec legal in partidul Nationalist al lui Tudor Ionescu ,mai ales ca se vorbeste de o alianta intre ele , nu ma baga pe mine in pseudoaiureli ale lui D.D. !


Crezi ca " adevarati demonstranti " sunt doar PRmistii !? Si daca da, cum au fost ei " politizati " de USL, caci asa, parca, ai spus !? Tu ii imparti pe manifestanti in buni si rai, voi sunteti cei buni iar ceilalti sunt cei rai. Nu cred ca ai avut si nici nu ai curajul manifestarii pasnice. Si nu cred ca esti membru PRM, cred ca esti un pedelist " infiltrat "!!!!

Raporteaza abuz de limbaj
Vested tanar !
9am125241

235 mesaje
Membru din: 29/08/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 30 Ianuarie 2012, ora 21:22

De la: gabigabi2, la data 2012-01-30 19:21:54nici el nu stie cu cine e....de fapt, e cu toti : cu Vadim, cu DD , cu Noua Dreapta si cu ce'o mai fi !


"De doua ori Gabi", ma bucur nespus ca, inca, existi si rezisti, "limbricilor" de orice culoare, caci printre
" viermi " se numara si limbricii, chiar portocalii !!!!
Eu am lipsit o vreme...probleme, asa ca te

Raporteaza abuz de limbaj
Vested tanar !
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 31 Ianuarie 2012, ora 09:57

De la: 9am125241, la data 2012-01-30 21:22:36
De la: gabigabi2, la data 2012-01-30 19:21:54nici el nu stie cu cine e....de fapt, e cu toti : cu Vadim, cu DD , cu Noua Dreapta si cu ce'o mai fi !


"De doua ori Gabi", ma bucur nespus ca, inca, existi si rezisti, "limbricilor" de orice culoare, caci printre
" viermi " se numara si limbricii, chiar portocalii !!!!
Eu am lipsit o vreme...probleme, asa ca te


iti multumesc mult ca nu m-ai uitat si ieri cind te-am vazut, m-am bucurat ....am si vrut sa te salut, dar mi-am zis sa nu ma bag in sufletul tau si ca daca vrei sa vorbesti, vei vorbi ! asadar, multumesc !
ma-ngrijorezi : probleme medicale ? ehhhhh, avem o virsta si uite lista : 4 pastile dimineata, 1 la prinz si alte 4 seara , dar nu ma las decit avind miinile pe piept, ca atunci nu voi mai putea scrie cu ele !

te sarut si multa-multa sanatate !

Raporteaza abuz de limbaj
Tycuu

1203 mesaje
Membru din: 28/08/2010
Postat pe: 31 Ianuarie 2012, ora 10:52

De la: 9am125241, la data 2012-01-30 21:09:02
De la: Tycuu, la data 2012-01-30 20:14:26
De la: migerbera, la data 2012-01-30 18:08:16"Am observat cu indignare si cu gust amar cum demonstratia din Bucuresti a fost politizata de acesti NENOROCITI , Ponta , Crin ,PC ,cu partidele lor , care se vede clar ca nu ii intereseaza poporul ci numai interesele lor, au infectat demonstratia politizando ,e adevarat ca trebuie scapat de acest cuplu ordinar PDL-UDMR, dar nu inlocuiti cu alti dulai ca cei din opozitie, ca toti trebuie bagati in aceeasi oala mizera !Nu e nicio diferenta intre opozitie si cei din conducere ! Romaniei ii trebuie la conducere numai un partid nationalist si ca sef de stat ori Rege, ori Vadim Tudor , afara cu Crin , Ponta , Cu Boc si Basescu si cu partidele lor profitoare "


Mai, as vrea sa stiu daca ai curajul asta si intre manifesttanti, in strada...chestia cu "afara cu Crin , Ponta..." se vede fara microscop cat de PP esti...



Da ,am si aveam curajul sa spun asta si in strada , dar in mijlocul adevaratilor demonstranti , ca in strada au fost doua grupuri , unul a fost cel politizat de USL adica cei pacaliti amagiti de USL si alt grup cel care demonstrau pe drept care nu ii interesau cine va veni la putere,acolo aveam curajul ! Chiar crezi in promisiunile USL -ului ? au mai fost la conducere si rezultatul ? saracie, mafie , coruptie , baronism si tot ce e mai rau ! P.P.? te referi la pseudopartidul lui zgandarici Diaconescu ? -buna gluma bre, ma faci sa Eu sunt membru activ in PRM si anul asta sunt in tratative sa trec legal in partidul Nationalist al lui Tudor Ionescu ,mai ales ca se vorbeste de o alianta intre ele , nu ma baga pe mine in pseudoaiureli ale lui D.D. !


Crezi ca " adevarati demonstranti " sunt doar PRmistii !? Si daca da, cum au fost ei " politizati " de USL, caci asa, parca, ai spus !? Tu ii imparti pe manifestanti in buni si rai, voi sunteti cei buni iar ceilalti sunt cei rai. Nu cred ca ai avut si nici nu ai curajul manifestarii pasnice. Si nu cred ca esti membru PRM, cred ca esti un pedelist " infiltrat "!!!!



Adevaratii demonstranti sunt , au fost ,cei care demonstrau pentru caderea actualului guvern , pentru a avea o viata mai buna , care voiau locuri de munca , pensii si salarii decente, sa scape de saracie, sa isi poata platii datoriile , copii lor sa aiba conditii de invatat , sa nu mai fie nevoie sa se milogeasca prin strainatate dupa munca si aici sa stea cu diploma in buzunar,sa nu mai stea cu frica ca vor ajunge someri si alt grup au fost cei care erau pentru USL la putere ! Da , asa este , au mai fost si rai care voiau doar anarhie prin violenta, care devastau magazine sa fure tot ce puteau, acei drogati violenti ! Eu sunt PDL-ist infiltrat ? unde infiltrat bre ? asa este, m-a chemat conducerea PDL , mi-a dat bani si mi-a cerut sa intru pe forumul 9 Am si sa ma contrazic cu cu toti care nu sunt cu ei! Noi dobrogenii tinem la glume !

Raporteaza abuz de limbaj
Tycu
Fantoma_din_Zanzibar_31_01_2012

26 mesaje
Membru din: 31/01/2012
Postat pe: 31 Ianuarie 2012, ora 12:18

De la: Tycuu, la data 2012-01-30 20:14:26
Da ,am si aveam curajul sa spun asta si in strada , dar in mijlocul adevaratilor demonstranti , ca in strada au fost doua grupuri , unul a fost cel politizat de USL adica cei pacaliti amagiti de USL si alt grup cel care demonstrau pe drept care nu ii interesau cine va veni la putere,acolo aveam curajul !


Deci tu ai fost in grupul celor pe care NU II INTERESA CINE VA VENI LA PUTERE ? .TYCULE,ESTI UN DULCE ,chiar esti ca un copil cu ciresele de furat in mana si care nu stie cum sa le ascunda mai stangaci ...

Raporteaza abuz de limbaj
Tycuu

1203 mesaje
Membru din: 28/08/2010
Postat pe: 31 Ianuarie 2012, ora 15:26

De la: Fantoma_din_Zanzibar_31_01_2012, la data 2012-01-31 12:18:20
De la: Tycuu, la data 2012-01-30 20:14:26
Da ,am si aveam curajul sa spun asta si in strada , dar in mijlocul adevaratilor demonstranti , ca in strada au fost doua grupuri , unul a fost cel politizat de USL adica cei pacaliti amagiti de USL si alt grup cel care demonstrau pe drept care nu ii interesau cine va veni la putere,acolo aveam curajul !


Deci tu ai fost in grupul celor pe care NU II INTERESA CINE VA VENI LA PUTERE ? .TYCULE,ESTI UN DULCE ,chiar esti ca un copil cu ciresele de furat in mana si care nu stie cum sa le ascunda mai stangaci ...


Nu am fost in nici un grup si este impropriu spus .."NU II INTERESA CINE VA VENI LA PUTERE ".. intelesul este altul , adica acei oameni care aveau o cauza dreapta , cinstita,reala , care doreau alte conditii de viata , salarii si pensii decente , locuri de munca, nu cersetori de munca in strainatate si aici sa stea cu diploma in buzunar ,scaderea taxelor , un viitor pentru copii lor, posibilitati sa scape de datorii, reducerea somajului , siguranta zilei de maine, pentru ei indiferent cine venea la putere daca le asigura ce cereau ei , erau buni .Alaturi de ei imaginar am fost !

Raporteaza abuz de limbaj
Tycu
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 31 Ianuarie 2012, ora 15:44

De la: Tycuu, la data 2012-01-31 15:26:23
De la: Fantoma_din_Zanzibar_31_01_2012, la data 2012-01-31 12:18:20
De la: Tycuu, la data 2012-01-30 20:14:26
Da ,am si aveam curajul sa spun asta si in strada , dar in mijlocul adevaratilor demonstranti , ca in strada au fost doua grupuri , unul a fost cel politizat de USL adica cei pacaliti amagiti de USL si alt grup cel care demonstrau pe drept care nu ii interesau cine va veni la putere,acolo aveam curajul !


Deci tu ai fost in grupul celor pe care NU II INTERESA CINE VA VENI LA PUTERE ? .TYCULE,ESTI UN DULCE ,chiar esti ca un copil cu ciresele de furat in mana si care nu stie cum sa le ascunda mai stangaci ...


Nu am fost in nici un grup si este impropriu spus .."NU II INTERESA CINE VA VENI LA PUTERE ".. intelesul este altul , adica acei oameni care aveau o cauza dreapta , cinstita,reala , care doreau alte conditii de viata , salarii si pensii decente , locuri de munca, nu cersetori de munca in strainatate si aici sa stea cu diploma in buzunar ,scaderea taxelor , un viitor pentru copii lor, posibilitati sa scape de datorii, reducerea somajului , siguranta zilei de maine, pentru ei indiferent cine venea la putere daca le asigura ce cereau ei , erau buni .Alaturi de ei imaginar am fost !


parca n-am vrea toti acelasi lucru....

Raporteaza abuz de limbaj
Fantoma_din_Zanzibar_31_01_2012

26 mesaje
Membru din: 31/01/2012
Postat pe: 31 Ianuarie 2012, ora 15:57

De la: gabigabi2, la data 2012-01-31 15:44:35
De la: Tycuu, la data 2012-01-31 15:26:23
De la: Fantoma_din_Zanzibar_31_01_2012, la data 2012-01-31 12:18:20
De la: Tycuu, la data 2012-01-30 20:14:26
Da ,am si aveam curajul sa spun asta si in strada , dar in mijlocul adevaratilor demonstranti , ca in strada au fost doua grupuri , unul a fost cel politizat de USL adica cei pacaliti amagiti de USL si alt grup cel care demonstrau pe drept care nu ii interesau cine va veni la putere,acolo aveam curajul !


Deci tu ai fost in grupul celor pe care NU II INTERESA CINE VA VENI LA PUTERE ? .TYCULE,ESTI UN DULCE ,chiar esti ca un copil cu ciresele de furat in mana si care nu stie cum sa le ascunda mai stangaci ...


Nu am fost in nici un grup si este impropriu spus .."NU II INTERESA CINE VA VENI LA PUTERE ".. intelesul este altul , adica acei oameni care aveau o cauza dreapta , cinstita,reala , care doreau alte conditii de viata , salarii si pensii decente , locuri de munca, nu cersetori de munca in strainatate si aici sa stea cu diploma in buzunar ,scaderea taxelor , un viitor pentru copii lor, posibilitati sa scape de datorii, reducerea somajului , siguranta zilei de maine, pentru ei indiferent cine venea la putere daca le asigura ce cereau ei , erau buni .Alaturi de ei imaginar am fost !


parca n-am vrea toti acelasi lucru....


Probabil ca a auzit Tycu de un alt gup ,in care oamenii doreau micsorarea pensiilor si salariilor,scaderea nivelului de trai ,incertitudine pentru ziua de maine,cresterea somajului ,sporirea taxelor si locuri de cersetor la metrouri in Franta . .Cred ca Tycu stie ce spune si nu exagereaza ,pare PRMist serios ... .

Raporteaza abuz de limbaj
9am250638

21 mesaje
Membru din: 20/01/2012
Postat pe: 31 Ianuarie 2012, ora 16:39

voteaza tu USL-ul,si romania se va afunda si mai tare an mocirla care tot ei au facut-o,si vom traii si mai rau... asta e garantat ca asa va fi,si iara vom vorbi singuri ca ..radioul. . O vorba romaneasca LUPL A-SI SCHIMBA PARUL , DAR NARAVUL BA.. trezitiva odata romanilor,eu nu mai am nici un argument sa i mai votez,voi voata PARTIDUL POPORULUI DAN DIACONESCU,AM MULTE ARGUMENTE sa-l votez si as dori cat mai multi romani sa o faca la fel.De 22 de ani ne o aratat ce pot face pentru noi si pentru popor,pentru copii nostri care nu mai au nici un viitor,astea de cand au fost la putere au stiut numai sa fure,si la fel vor face si deacuma anainte,ne am saturat. Voi ve ti vota USL CARE AVETI INTERESE PERSONALE.

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 31 Ianuarie 2012, ora 17:11

De la: Fantoma_din_Zanzibar_31_01_2012, la data 2012-01-31 15:57:44
De la: gabigabi2, la data 2012-01-31 15:44:35
De la: Tycuu, la data 2012-01-31 15:26:23
De la: Fantoma_din_Zanzibar_31_01_2012, la data 2012-01-31 12:18:20
De la: Tycuu, la data 2012-01-30 20:14:26
Da ,am si aveam curajul sa spun asta si in strada , dar in mijlocul adevaratilor demonstranti , ca in strada au fost doua grupuri , unul a fost cel politizat de USL adica cei pacaliti amagiti de USL si alt grup cel care demonstrau pe drept care nu ii interesau cine va veni la putere,acolo aveam curajul !


Deci tu ai fost in grupul celor pe care NU II INTERESA CINE VA VENI LA PUTERE ? .TYCULE,ESTI UN DULCE ,chiar esti ca un copil cu ciresele de furat in mana si care nu stie cum sa le ascunda mai stangaci ...


Nu am fost in nici un grup si este impropriu spus .."NU II INTERESA CINE VA VENI LA PUTERE ".. intelesul este altul , adica acei oameni care aveau o cauza dreapta , cinstita,reala , care doreau alte conditii de viata , salarii si pensii decente , locuri de munca, nu cersetori de munca in strainatate si aici sa stea cu diploma in buzunar ,scaderea taxelor , un viitor pentru copii lor, posibilitati sa scape de datorii, reducerea somajului , siguranta zilei de maine, pentru ei indiferent cine venea la putere daca le asigura ce cereau ei , erau buni .Alaturi de ei imaginar am fost !


parca n-am vrea toti acelasi lucru....


Probabil ca a auzit Tycu de un alt gup ,in care oamenii doreau micsorarea pensiilor si salariilor,scaderea nivelului de trai ,incertitudine pentru ziua de maine,cresterea somajului ,sporirea taxelor si locuri de cersetor la metrouri in Franta . .Cred ca Tycu stie ce spune si nu exagereaza ,pare PRMist serios ... .


pfiii, sa stii c- a nimerit in grupul portocaliu al lui Bolboaca, Pensionarul si Petrachel, ca astia militau ptr. scaderea pensiilor ca sa-l faca fericit pe base" !

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 31 Ianuarie 2012, ora 17:13

De la: 9am250638, la data 2012-01-31 16:39:39voteaza tu USL-ul,si romania se va afunda si mai tare an mocirla care tot ei au facut-o,si vom traii si mai rau... asta e garantat ca asa va fi,si iara vom vorbi singuri ca ..radioul. . O vorba romaneasca LUPL A-SI SCHIMBA PARUL , DAR NARAVUL BA.. trezitiva odata romanilor,eu nu mai am nici un argument sa i mai votez,voi voata PARTIDUL POPORULUI DAN DIACONESCU,AM MULTE ARGUMENTE sa-l votez si as dori cat mai multi romani sa o faca la fel.De 22 de ani ne o aratat ce pot face pentru noi si pentru popor,pentru copii nostri care nu mai au nici un viitor,astea de cand au fost la putere au stiut numai sa fure,si la fel vor face si deacuma anainte,ne am saturat. Voi ve ti vota USL CARE AVETI INTERESE PERSONALE.



mai bine v-ati intreba CUM a facut Dan Diaconescu al vostru, Averea aia IMENSA ?!

Raporteaza abuz de limbaj
Fantoma_din_Zanzibar_31_01_2012

26 mesaje
Membru din: 31/01/2012
Postat pe: 31 Ianuarie 2012, ora 17:15

De la: 9am250638, la data 2012-01-31 16:39:39 trezitiva odata romanilor,eu nu mai am nici un argument sa i mai votez,voi voata PARTIDUL POPORULUI DAN DIACONESCU,AM MULTE ARGUMENTE sa-l votez si as dori cat mai multi romani sa o faca la fel..


Ce argumente ai sa votezi cu Partidul Poporului ?Ia expune-le pe larg si nu te zgarci ! O vrei pe Elodia inapoi ? Vrei cei 20000 de Euro sa iti iei Mertan ?Vrei sa te anunte din timp cand este cutremur ? Hai,explica-ne pe larg viziunea ta de om care habar nu are sa scrie romaneste, dar gandeste el ca salvarea tarii vine prin Elodia .

Raporteaza abuz de limbaj
9am044282

21 mesaje
Membru din: 4/05/2009
Postat pe: 31 Ianuarie 2012, ora 18:54

Majoritatea mesajelor nu vizeaza in mod direct tema:"Ce televiziuni urmaresti?" Ne exprimam mai mult dorinta de a vota cu unii sau cu altii....Si totusi, intrebarea se refera la "Televiziuni"...Bineinteles ca se poate deduce,din comentarii,care e orientarea fiecaruia,dar vedeti ca fiecare spune ceea ce il doare,nu ceea ce este intrebat....

Raporteaza abuz de limbaj
Fantoma_din_Zanzibar_31_01_2012

26 mesaje
Membru din: 31/01/2012
Postat pe: 31 Ianuarie 2012, ora 19:28

De la: 9am044282, la data 2012-01-31 18:54:06 Majoritatea mesajelor nu vizeaza in mod direct tema:"Ce televiziuni urmaresti?" Ne exprimam mai mult dorinta de a vota cu unii sau cu altii....Si totusi, intrebarea se refera la "Televiziuni"...Bineinteles ca se poate deduce,din comentarii,care e orientarea fiecaruia,dar vedeti ca fiecare spune ceea ce il doare,nu ceea ce este intrebat....


Mesajul tau vizeaza tema ? .Evident ca ai dreptate in ce spui, dar..oameni suntem .

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 31 Ianuarie 2012, ora 20:58

De la: Fantoma_din_Zanzibar_31_01_2012, la data 2012-01-31 19:28:41
De la: 9am044282, la data 2012-01-31 18:54:06 Majoritatea mesajelor nu vizeaza in mod direct tema:"Ce televiziuni urmaresti?" Ne exprimam mai mult dorinta de a vota cu unii sau cu altii....Si totusi, intrebarea se refera la "Televiziuni"...Bineinteles ca se poate deduce,din comentarii,care e orientarea fiecaruia,dar vedeti ca fiecare spune ceea ce il doare,nu ceea ce este intrebat....


Mesajul tau vizeaza tema ? .Evident ca ai dreptate in ce spui, dar..oameni suntem .



da, frate ,dar sunt vreo 100 de posturi Tv.....daca fiecare dintre noi zice care-i place si sa zicem ca dam 100 de raspunsuri, adica vreo 3-4 pag. se pune punct pe topic si se inchide si, la revedere ! ori, ia uitati-va : sunt deja 20 pag. si cred ca mai avem cite ceva de discutat ! eu, de ex., ma uit acum la A 3, e bine ?

Raporteaza abuz de limbaj
Tycuu

1203 mesaje
Membru din: 28/08/2010
Postat pe: 1 Februarie 2012, ora 09:46

De la: gabigabi2, la data 2012-01-31 15:44:35
De la: Tycuu, la data 2012-01-31 15:26:23
De la: Fantoma_din_Zanzibar_31_01_2012, la data 2012-01-31 12:18:20
De la: Tycuu, la data 2012-01-30 20:14:26
Da ,am si aveam curajul sa spun asta si in strada , dar in mijlocul adevaratilor demonstranti , ca in strada au fost doua grupuri , unul a fost cel politizat de USL adica cei pacaliti amagiti de USL si alt grup cel care demonstrau pe drept care nu ii interesau cine va veni la putere,acolo aveam curajul !


Deci tu ai fost in grupul celor pe care NU II INTERESA CINE VA VENI LA PUTERE ? .TYCULE,ESTI UN DULCE ,chiar esti ca un copil cu ciresele de furat in mana si care nu stie cum sa le ascunda mai stangaci ...


Nu am fost in nici un grup si este impropriu spus .."NU II INTERESA CINE VA VENI LA PUTERE ".. intelesul este altul , adica acei oameni care aveau o cauza dreapta , cinstita,reala , care doreau alte conditii de viata , salarii si pensii decente , locuri de munca, nu cersetori de munca in strainatate si aici sa stea cu diploma in buzunar ,scaderea taxelor , un viitor pentru copii lor, posibilitati sa scape de datorii, reducerea somajului , siguranta zilei de maine, pentru ei indiferent cine venea la putere daca le asigura ce cereau ei , erau buni .Alaturi de ei imaginar am fost !


parca n-am vrea toti acelasi lucru....



Da Gabi, acelasi lucru il vrem toti , dar acolo in strada erau si oameni care voiau acelasi lucru dar numai cu USL la conducere,adica musai trebuie sa fie USL, credeau ei ca numai USL le poate oferii asa ceva !

Raporteaza abuz de limbaj
Tycu
Tycuu

1203 mesaje
Membru din: 28/08/2010
Postat pe: 1 Februarie 2012, ora 10:07

De la: Fantoma_din_Zanzibar_31_01_2012, la data 2012-01-31 17:15:52
De la: 9am250638, la data 2012-01-31 16:39:39 trezitiva odata romanilor,eu nu mai am nici un argument sa i mai votez,voi voata PARTIDUL POPORULUI DAN DIACONESCU,AM MULTE ARGUMENTE sa-l votez si as dori cat mai multi romani sa o faca la fel..


Ce argumente ai sa votezi cu Partidul Poporului ?Ia expune-le pe larg si nu te zgarci ! O vrei pe Elodia inapoi ? Vrei cei 20000 de Euro sa iti iei Mertan ?Vrei sa te anunte din timp cand este cutremur ? Hai,explica-ne pe larg viziunea ta de om care habar nu are sa scrie romaneste, dar gandeste el ca salvarea tarii vine prin Elodia .



Da, sunt PRM-ist serios . Vad cu mirare mai ales la Tv , cum se mai poate prostii cu usurinta (pacalii ) unii oameni, asa apar si sectele ,vine un Guru cu diferite promisiuni si gata secta ,ma refer la zgandariciul asta de Dan Diaconescu cu ZeroTv al lui, un post de doi bani ruginiti, Acest guru Diaconescu un excroc care santajeaza oameni, a infintat un asazis partid al poporului , un partid fantoma unde vin toti latrai si milogii ,care ar fii o greseala sa ajunga ciurucul ala in parlament ,care promite iluzii si vise desarte, sa adune adepti ! Acest zeroDan se si vede presedinte de tara (Doamne fereste) daca el are moaca de presedinte, atunci nu e nimic de Romania ! P.P. e un virtual pseudopartid care promite la toti milogii o viata mai buna , si nulitatea de Diaconescu o sa isi vanda elicopterele si blocul si le da bani la toti milogii ! Comedia lumii Dan cu Zero tv

Raporteaza abuz de limbaj
Tycu
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 1 Februarie 2012, ora 10:29

De la: Tycuu, la data 2012-02-01 09:46:45
De la: gabigabi2, la data 2012-01-31 15:44:35
De la: Tycuu, la data 2012-01-31 15:26:23
De la: Fantoma_din_Zanzibar_31_01_2012, la data 2012-01-31 12:18:20
De la: Tycuu, la data 2012-01-30 20:14:26
Da ,am si aveam curajul sa spun asta si in strada , dar in mijlocul adevaratilor demonstranti , ca in strada au fost doua grupuri , unul a fost cel politizat de USL adica cei pacaliti amagiti de USL si alt grup cel care demonstrau pe drept care nu ii interesau cine va veni la putere,acolo aveam curajul !


Deci tu ai fost in grupul celor pe care NU II INTERESA CINE VA VENI LA PUTERE ? .TYCULE,ESTI UN DULCE ,chiar esti ca un copil cu ciresele de furat in mana si care nu stie cum sa le ascunda mai stangaci ...


Nu am fost in nici un grup si este impropriu spus .."NU II INTERESA CINE VA VENI LA PUTERE ".. intelesul este altul , adica acei oameni care aveau o cauza dreapta , cinstita,reala , care doreau alte conditii de viata , salarii si pensii decente , locuri de munca, nu cersetori de munca in strainatate si aici sa stea cu diploma in buzunar ,scaderea taxelor , un viitor pentru copii lor, posibilitati sa scape de datorii, reducerea somajului , siguranta zilei de maine, pentru ei indiferent cine venea la putere daca le asigura ce cereau ei , erau buni .Alaturi de ei imaginar am fost !


parca n-am vrea toti acelasi lucru....



Da Gabi, acelasi lucru il vrem toti , dar acolo in strada erau si oameni care voiau acelasi lucru dar numai cu USL la conducere,adica musai trebuie sa fie USL, credeau ei ca numai USL le poate oferii asa ceva !


de unde stii tu asta ? faci la fel ca si cu pta. universitatii si venirea minerilor, in ' 90 : STII TU ! de unde naiba Stii TU ? de ce vii cu asemenea chestii ? daca se fac alegeri libere, oamenii isi aleg favoritii din partidele pe care ei le agreeaza ....deci : asa cum tu crezi ca numai Vadim e bun....un altul crede ca numai DD poate rezolva asta, DE CE nu-i Dai Voie si altuia sa creada ca USL va rezolva ? asa cum unii vor continua sa creada ca numai PDL e-nstare sa guverneze ! asadar, Tycule , asta inseamna Democratie, printre altele : fiecare om alege ce crede el de cuvinta si nu are nimeni voie sa intervina in alegerea lui !

Raporteaza abuz de limbaj
9am125241

235 mesaje
Membru din: 29/08/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 1 Februarie 2012, ora 10:34

De la: 9am044282, la data 2012-01-31 18:54:06 Majoritatea mesajelor nu vizeaza in mod direct tema:"Ce televiziuni urmaresti?" Ne exprimam mai mult dorinta de a vota cu unii sau cu altii....Si totusi, intrebarea se refera la "Televiziuni"...Bineinteles ca se poate deduce,din comentarii,care e orientarea fiecaruia,dar vedeti ca fiecare spune ceea ce il doare,nu ceea ce este intrebat....


Ba eu cred ca este clar ca majoritatea mesajelor vizeaza in mod direct tema "ce televiziuni urmaresti" !!
Pe care alta televiziune ai urmarit manifestatiile, in afara celor 3-4....care este !?
Mesajele pro Diaconescu ... OTV
Mesajele pro USL... Antena 3
Mesajele ambigue ...celelate 2 sau mai bine zis realitatea/2
In rest sunt ganduri, sperante, frustrari...etc. Si ce este rau in asta !?
Pune-mi o intrebare si-ti raspund sincer sau poate ca...Basescu cand este intrebat sau ppoate ca Boc, cine stie !

Raporteaza abuz de limbaj
Vested tanar !
9am250837

7 mesaje
Membru din: 1/02/2012
Postat pe: 1 Februarie 2012, ora 11:03

"Uraaaa, Sunt Dator Doar 4 Mii Si Ceva De Euro!

Dragii mei prieteni in sfarsit de ieri m-am linistit!
In momentul in care d-l presedinte a iesit pe sticla si mi-a spus ca desi eu, personal, n-am facut absolut niciun imprumut, ci domnia sa, in numele meu si fara sa ma consulte, s-a imprumutat de la finantele internationale cu miliarde de euro pentru a avea ce toca Udrea & Cie, am de restituit numai patru mii si ceva de Euro mi s-a luat o piatra de pe inima. Si pentru ca bucuria sa fie totala, domnia sa m-a asigurat ca el (stiind ce face-ultima sa gaselnita in materiie de asigurari) nu va proceda ca Ceausescu sa se grabeasca cu plata imprumutului ci, ca popor vom plati haaaaat pana ne va veni rau, la imprumuturile contractate de el.

Tot motiv de bucurie este si faptul ca desi la infipt coltii in cascaval, nici vorba de egalitate intre mine si d-na Udrea, spre exemplu, domnia sa avand liber la svaiter cat cuprinde, la plata imprumutului suntem egali, aceeasi suma revenindu-ne pe cap de locuitor.

Singura problema pe care o am ar consta in faptul ca d-l presedinte nu ne-a comunicat daca la aceasta suma se adauga si dobanzile, pentru ca daca este asa, se modifica putin datele problemei. Dar, nu cu mult, daca fara dobanda il achit in 10 ani, cu dobanda voi scapa de el in vreo cincisprezece ani, ceea ce este din nou bine. De ce?
Pentru ca daca la varsta mea adaug cinsprezece ani, doar printr-o minune il voi plati eu integral in aceasta viata, altfel il voi lasa prin testament fetelor mele sa-l achite, in loc de alta mostenire (spre exemplu un apartament de un milion de Euro in Baneasa dintr-un salariu de bugetar, fie el si de presedinte de tara).

Nu stiu cum, dar de la o vreme, d-l presedinte numai vesti bune ne da. Spre exemolu asta cu faptul ca datorita masurilor luate de el, fara sa se consulte cu nimeni, acum suntem pe drumul cel bun, motiv pentru care nu ne va mai da 5% la salarii si pensii deoarece riscam sa stricam macadamu’.
Mai aveam spre exemplu o grija mare ca nu cumva vazand amploarea nemultumirilor romanilor si faptul ca de atatea zile “noi d-aicea nu plecam, nu plecam acasa” d-l presedinte, realizand ca nu este dorit de mai mult de 90% dintre romani, isi va da in sfarsit demisia si ne va lasa sa respiram din nou. Ti-ai gasit!

Domnul presedinte de la Cotroceni “nu pleaca, nu pleaca acasa” orice am face noi, deoarece numai dansul stie ce trebuie facut pentru ca noi sa traim bine peste vreo douazeci de ani de azi inainte.
Si unde mai pui ca, pe acelasi model, nici Boc nu se da dus de la Victoria deoarece el este intr-un parteneriat foarte puternic cu d-l presedinte, care parteneriat nu-i permite sa lase tara in criza. Noi, romanii, trebuie sa intelegem ca, daca criza va dura una suta ani, tot atat vor sta si dumnealor in scaune fapt care ar trebui sa ne linisteasca pe veci."

Raporteaza abuz de limbaj
9am250638

21 mesaje
Membru din: 20/01/2012
Postat pe: 1 Februarie 2012, ora 15:51

TU SA TACI PUI DE KGB-ist,zero tv.esti tu......da,da tykule

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: << 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Ce televiziuni urmaresti....
Mergi la: