back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Stiti pentru ce nu suntem acceptati in spatiul schengen?

 


 
Pagini: << 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 >> Sari la pagina:
 
trotineta__

6 mesaje
Membru din: 20/04/2011
Postat pe: 20 Aprilie 2011, ora 14:23

De la: vaneamarin, la data 2011-04-20 13:40:25
De la: trotineta__, la data 2011-04-20 13:21:28Stiti pentru ce nu suntem acceptati in spatiul schengen?

presupun cã...


...de-ai drakului, de proºti, vulgari, transpiraþi ºi nesimþiþi, de fuduli ºi snobi ce se cred deºtepþi, inteligenþi ºi ºmecheri, de ºpãgari ºi evazioniºti fiscali, de mafioþi ºi interlopi politici, de hoþi, traficanþi de organe umane,carne vie ºi droguri, de primitivi abrutizaþi ce comit acte de cruzime impotriva copiilor, doamnelor, domniºoarelor cât ºi împotriva animalelor, de misticiºti ºi ocultiºti, de involuaþi mintal ºi incapabili sã evolueze vreodatã cu aceste generaþii majoritare ale omului de tip nou ºi-al generaþiilor viitoare ce-i moºtenesc tarele comportamentale amplificându-le, dispersându-le factorial exponenþial prin libertinaj divers, inculturã, manelizare, þiganizare prin aculturalizare,... de-asta !


Poate doar indirect doamna,din cauzele spuse de dumneavoastra au iesit Iliescu sau Basescu presedinti in Romania .In Schengen insa ,nu intram deoarece guvernul Boc nu si-a indeplinit angajamentele luate.Exact cum spunea un oficial francez ,"au pus zavoare la usa ,s-au laudat cu ele,dar au deschis larg ferestrele".




Vinovãþiile n-au culoare politicã, nici ideologiile nu pot fi incriminate decât simbolico-juridic ºi post factum, însã , acþiunile individul uman, întodeauna pot fi incriminate pentru nerespectarea propriilor angajamente ºi responsabilitãþi asumate, prin însuºirea unui vot majoritar ce-l propulseazã într-o funcþie de reprezentare sau, numirea sa, într-o funcþie de conducere a societãþilor civile din orice timp,- sub orice ideologie în care s-ar fi aflat-, se aflã ,sau se va afla !


Fosta membra 9am.ro

6780 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Postat pe: 20 Aprilie 2011, ora 14:44

De la: trotineta__, la data 2011-04-20 14:23:54
De la: vaneamarin, la data 2011-04-20 13:40:25
De la: trotineta__, la data 2011-04-20 13:21:28Stiti pentru ce nu suntem acceptati in spatiul schengen?

presupun cã...


...de-ai drakului, de proºti, vulgari, transpiraþi ºi nesimþiþi, de fuduli ºi snobi ce se cred deºtepþi, inteligenþi ºi ºmecheri, de ºpãgari ºi evazioniºti fiscali, de mafioþi ºi interlopi politici, de hoþi, traficanþi de organe umane,carne vie ºi droguri, de primitivi abrutizaþi ce comit acte de cruzime impotriva copiilor, doamnelor, domniºoarelor cât ºi împotriva animalelor, de misticiºti ºi ocultiºti, de involuaþi mintal ºi incapabili sã evolueze vreodatã cu aceste generaþii majoritare ale omului de tip nou ºi-al generaþiilor viitoare ce-i moºtenesc tarele comportamentale amplificându-le, dispersându-le factorial exponenþial prin libertinaj divers, inculturã, manelizare, þiganizare prin aculturalizare,... de-asta !


Poate doar indirect doamna,din cauzele spuse de dumneavoastra au iesit Iliescu sau Basescu presedinti in Romania .In Schengen insa ,nu intram deoarece guvernul Boc nu si-a indeplinit angajamentele luate.Exact cum spunea un oficial francez ,"au pus zavoare la usa ,s-au laudat cu ele,dar au deschis larg ferestrele".




Vinovãþiile n-au culoare politicã, nici ideologiile nu pot fi incriminate decât simbolico-juridic ºi post factum, însã , acþiunile individul uman, întodeauna pot fi incriminate pentru nerespectarea propriilor angajamente ºi responsabilitãþi asumate, prin însuºirea unui vot majoritar ce-l propulseazã într-o funcþie de reprezentare sau, numirea sa, într-o funcþie de conducere a societãþilor civile din orice timp,- sub orice ideologie în care s-ar fi aflat-, se aflã ,sau se va afla !


Vinovatiile pot sa fie individuale dar la fel de bine pot sa aiba si culoare politica.Daca trei violatori,doi hoti si un talhar se strang in banda lui ...Terente ,atunci se poate spune ca prin insumarea vinovatiilor individuale se obtine vinovatia bandei lui Terente.Cam asa stau lucrurile si in politica. Daca toti borfasii,mafiotii si incapabilii se strang intr-un partid ,atunci evident ca se poate spune ca vinovatiile au culoare politica.

Cu ideologiile tind sa va dau dreptate ,sunt greu de incriminat si doar din simplu motiv ca in general toate au in cuprinsul lor numai lucruri care par minunate la prima vedere.Oamenii nu ar adera altfel la ideologii si nu si-ar vinde sufletul pentru ele . Crimele ,porcariile ,incompetenta si rautatea se ascund de minune in spatele unor ideologii frumoase. Nu vreau sa politizez discutia(eh,decat putin!) dar pentru ce altceva traieste un Sever Voinescu sau un Cristian Preda, daca nu ca sa faca niste compuneri frumoase pentru un partid de kkt ?


Fosta membra 9am.ro

2310 mesaje
Membru din: 6/06/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 20 Aprilie 2011, ora 14:53

De la: vaneamarin, la data 2011-04-20 12:30:47De tine Silviule imi era dor si din motive personale strict umane ,cumva am avut impresia ca voi trece prin ce ai trecut tu .Stii,o suferinta comuna leaga intr-un fel oamenii si m-am gandit des la lucrurile grele prin care ai trecut tu...


Imi pare rau sa aud ca ai putea avea probleme personale de genul celor pe care l-eam avut eu.
Daca iti pot fi de folos cu vreun sfat din experienta acumulata, sa nu eziti sa-mi scri pe adresa mea de email. O sa-ti povestec cum am facut eu si tu o sa decizi dacase potriveste la tine.
Iti doresc sa nu ai nevoie Vanea, sa n-ai pe nimeni in situatia Elenei ! Sti unde sa cauti date despre mine.
In rest, eu raman la parerile mele politice.
Dar asta nu ma va impiedica sa te ajut in plan personal, asa dupa cum si pe mine m-a ajutat Gabi, Cotoroanta cum o demierd eu, ...
Sa dea Domnul sa nu fie cazul !

Raporteaza abuz de limbaj
Un om inteligent poate spune de multe ori o prostie, dar un prost nu poate spune niciodata ceva inteligent.
Fosta membra 9am.ro

6780 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Postat pe: 20 Aprilie 2011, ora 15:05

De la: Silviu, la data 2011-04-20 14:53:57
De la: vaneamarin, la data 2011-04-20 12:30:47De tine Silviule imi era dor si din motive personale strict umane ,cumva am avut impresia ca voi trece prin ce ai trecut tu .Stii,o suferinta comuna leaga intr-un fel oamenii si m-am gandit des la lucrurile grele prin care ai trecut tu...


Imi pare rau sa aud ca ai putea avea probleme personale de genul celor pe care l-eam avut eu.
Daca iti pot fi de folos cu vreun sfat din experienta acumulata, sa nu eziti sa-mi scri pe adresa mea de email. O sa-ti povestec cum am facut eu si tu o sa decizi dacase potriveste la tine.
Iti doresc sa nu ai nevoie Vanea, sa n-ai pe nimeni in situatia Elenei ! Sti unde sa cauti date despre mine.
In rest, eu raman la parerile mele politice.
Dar asta nu ma va impiedica sa te ajut in plan personal, asa dupa cum si pe mine m-a ajutat Gabi, Cotoroanta cum o demierd eu, ...
Sa dea Domnul sa nu fie cazul !


Multumesc Silviule,pana la urma nu am trecut prin ce ai trecut tu dar asa pareau sa stea lucrurile atunci .Parerile politice pana la urma nu ma intereseaza in mod special,fiecare este liber,ca si mine, sa aiba ce pareri vrea ...Rau este doar cand se ajunge la ura intre forumisti pe chestia asta .

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 20 Aprilie 2011, ora 18:03

De la: vaneamarin, la data 2011-04-20 12:30:47De tine Silviule imi era dor si din motive personale strict umane ,cumva am avut impresia ca voi trece prin ce ai trecut tu .Stii,o suferinta comuna leaga intr-un fel oamenii si m-am gandit des la lucrurile grele prin care ai trecut tu...


Dumnezeuleee Mare, daca ai avut numai o impresie, e bine, caci nimanui nu-i doresc experiente ca a lui silviu !

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 20 Aprilie 2011, ora 18:13

De la: vaneamarin, la data 2011-04-20 14:44:33
De la: trotineta__, la data 2011-04-20 14:23:54
De la: vaneamarin, la data 2011-04-20 13:40:25
De la: trotineta__, la data 2011-04-20 13:21:28Stiti pentru ce nu suntem acceptati in spatiul schengen?

presupun cã...


...de-ai drakului, de proºti, vulgari, transpiraþi ºi nesimþiþi, de fuduli ºi snobi ce se cred deºtepþi, inteligenþi ºi ºmecheri, de ºpãgari ºi evazioniºti fiscali, de mafioþi ºi interlopi politici, de hoþi, traficanþi de organe umane,carne vie ºi droguri, de primitivi abrutizaþi ce comit acte de cruzime impotriva copiilor, doamnelor, domniºoarelor cât ºi împotriva animalelor, de misticiºti ºi ocultiºti, de involuaþi mintal ºi incapabili sã evolueze vreodatã cu aceste generaþii majoritare ale omului de tip nou ºi-al generaþiilor viitoare ce-i moºtenesc tarele comportamentale amplificându-le, dispersându-le factorial exponenþial prin libertinaj divers, inculturã, manelizare, þiganizare prin aculturalizare,... de-asta !


Poate doar indirect doamna,din cauzele spuse de dumneavoastra au iesit Iliescu sau Basescu presedinti in Romania .In Schengen insa ,nu intram deoarece guvernul Boc nu si-a indeplinit angajamentele luate.Exact cum spunea un oficial francez ,"au pus zavoare la usa ,s-au laudat cu ele,dar au deschis larg ferestrele".




Vinovãþiile n-au culoare politicã, nici ideologiile nu pot fi incriminate decât simbolico-juridic ºi post factum, însã , acþiunile individul uman, întodeauna pot fi incriminate pentru nerespectarea propriilor angajamente ºi responsabilitãþi asumate, prin însuºirea unui vot majoritar ce-l propulseazã într-o funcþie de reprezentare sau, numirea sa, într-o funcþie de conducere a societãþilor civile din orice timp,- sub orice ideologie în care s-ar fi aflat-, se aflã ,sau se va afla !


Vinovatiile pot sa fie individuale dar la fel de bine pot sa aiba si culoare politica.Daca trei violatori,doi hoti si un talhar se strang in banda lui ...Terente ,atunci se poate spune ca prin insumarea vinovatiilor individuale se obtine vinovatia bandei lui Terente.Cam asa stau lucrurile si in politica. Daca toti borfasii,mafiotii si incapabilii se strang intr-un partid ,atunci evident ca se poate spune ca vinovatiile au culoare politica.

Cu ideologiile tind sa va dau dreptate ,sunt greu de incriminat si doar din simplu motiv ca in general toate au in cuprinsul lor numai lucruri care par minunate la prima vedere.Oamenii nu ar adera altfel la ideologii si nu si-ar vinde sufletul pentru ele . Crimele ,porcariile ,incompetenta si rautatea se ascund de minune in spatele unor ideologii frumoase. Nu vreau sa politizez discutia(eh,decat putin!) dar pentru ce altceva traieste un Sever Voinescu sau un Cristian Preda, daca nu ca sa faca niste compuneri frumoase pentru un partid de kkt ?


lasa, nu-ti mai bate capul cu "trotineta" ca pe vremea cind se dadea domn, ne-a postat indelung programul PD.ului si era grozav de suparat ca nu vrem sa discutam "concret", pe pcte, programul de guvernare ! i-ai spus si atunci, pe buna dreptate, exasperat de insistenta lui sa lase naibii programele ca toate arata bine pe hirtie, practica ne va arata ce poate partidul si, ne-a aratat cu virf si indesat ! culmea este ca nimic din ce s-a intimplat de la realegerea tovarasului , NU SE REGASESTE in minunatul lor program ! ....dar, vorba trotinetei : numai Basescu si PD ne pot scoate din criza ....si moartea este tot o scoatere din criza si Statul roman sucomba incet si trist !


turbotrotineta

3 mesaje
Membru din: 20/04/2011
Postat pe: 20 Aprilie 2011, ora 18:32

De la: gabigabi, la data 2011-04-20 18:13:20
De la: vaneamarin, la data 2011-04-20 14:44:33
De la: trotineta__, la data 2011-04-20 14:23:54
De la: vaneamarin, la data 2011-04-20 13:40:25
De la: trotineta__, la data 2011-04-20 13:21:28Stiti pentru ce nu suntem acceptati in spatiul schengen?

presupun cã...


...de-ai drakului, de proºti, vulgari, transpiraþi ºi nesimþiþi, de fuduli ºi snobi ce se cred deºtepþi, inteligenþi ºi ºmecheri, de ºpãgari ºi evazioniºti fiscali, de mafioþi ºi interlopi politici, de hoþi, traficanþi de organe umane,carne vie ºi droguri, de primitivi abrutizaþi ce comit acte de cruzime impotriva copiilor, doamnelor, domniºoarelor cât ºi împotriva animalelor, de misticiºti ºi ocultiºti, de involuaþi mintal ºi incapabili sã evolueze vreodatã cu aceste generaþii majoritare ale omului de tip nou ºi-al generaþiilor viitoare ce-i moºtenesc tarele comportamentale amplificându-le, dispersându-le factorial exponenþial prin libertinaj divers, inculturã, manelizare, þiganizare prin aculturalizare,... de-asta !


Poate doar indirect doamna,din cauzele spuse de dumneavoastra au iesit Iliescu sau Basescu presedinti in Romania .In Schengen insa ,nu intram deoarece guvernul Boc nu si-a indeplinit angajamentele luate.Exact cum spunea un oficial francez ,"au pus zavoare la usa ,s-au laudat cu ele,dar au deschis larg ferestrele".




Vinovãþiile n-au culoare politicã, nici ideologiile nu pot fi incriminate decât simbolico-juridic ºi post factum, însã , acþiunile individul uman, întodeauna pot fi incriminate pentru nerespectarea propriilor angajamente ºi responsabilitãþi asumate, prin însuºirea unui vot majoritar ce-l propulseazã într-o funcþie de reprezentare sau, numirea sa, într-o funcþie de conducere a societãþilor civile din orice timp,- sub orice ideologie în care s-ar fi aflat-, se aflã ,sau se va afla !


Vinovatiile pot sa fie individuale dar la fel de bine pot sa aiba si culoare politica.Daca trei violatori,doi hoti si un talhar se strang in banda lui ...Terente ,atunci se poate spune ca prin insumarea vinovatiilor individuale se obtine vinovatia bandei lui Terente.Cam asa stau lucrurile si in politica. Daca toti borfasii,mafiotii si incapabilii se strang intr-un partid ,atunci evident ca se poate spune ca vinovatiile au culoare politica.

Cu ideologiile tind sa va dau dreptate ,sunt greu de incriminat si doar din simplu motiv ca in general toate au in cuprinsul lor numai lucruri care par minunate la prima vedere.Oamenii nu ar adera altfel la ideologii si nu si-ar vinde sufletul pentru ele . Crimele ,porcariile ,incompetenta si rautatea se ascund de minune in spatele unor ideologii frumoase. Nu vreau sa politizez discutia(eh,decat putin!) dar pentru ce altceva traieste un Sever Voinescu sau un Cristian Preda, daca nu ca sa faca niste compuneri frumoase pentru un partid de kkt ?


lasa, nu-ti mai bate capul cu "trotineta" ca pe vremea cind se dadea domn, ne-a postat indelung programul PD.ului si era grozav de suparat ca nu vrem sa discutam "concret", pe pcte, programul de guvernare ! i-ai spus si atunci, pe buna dreptate, exasperat de insistenta lui sa lase naibii programele ca toate arata bine pe hirtie, practica ne va arata ce poate partidul si, ne-a aratat cu virf si indesat ! culmea este ca nimic din ce s-a intimplat de la realegerea tovarasului , NU SE REGASESTE in minunatul lor program ! ....dar, vorba trotinetei : numai Basescu si PD ne pot scoate din criza ....si moartea este tot o scoatere din criza si Statul roman sucomba incet si trist !





Þãþico, nu-mi amintesc sã fii postat un asemenea material, dar dacã aºa susþine o eminentã titratã în ale radiesteziei, mã pot eu împotrivi ?

Apropos :

Þãþã GabiGabi, mai uºurel cu negativismele de dragul nihilismelor, grijã mare , Atenþie!...pânã sã succombe Statul Român, ca efect al crizei financiar-economice, lesne s-ar putea dezintegra !

...ºi-ncã ceva, o întrebare, sã nu uit, c-am poale lungi ºi memoria scurtã, cam ce produce miticismuul dâmboviþean împreunã cu sectorul agricol ilfov, ce marcã înregistratã comercializeazã intern ºi la export de-au ajuns sã aibã un venit per capita de vreo 3 ori mai mare decât media per capita la nivel naþional ?...

buc-sec.ag. IF ~ 14.000$ per capita
media naþionalã ~ 5.200$ per capita

cineva s-ar putea declara nemulþumit d-o asemenea situaþie, nu ?!


visual_Dreams

2 mesaje
Membru din: 1/12/2010
Postat pe: 21 Aprilie 2011, ora 11:18

De la: turbotrotineta, la data 2011-04-20 18:32:49
De la: gabigabi, la data 2011-04-20 18:13:20
De la: vaneamarin, la data 2011-04-20 14:44:33
De la: trotineta__, la data 2011-04-20 14:23:54
De la: vaneamarin, la data 2011-04-20 13:40:25
De la: trotineta__, la data 2011-04-20 13:21:28Stiti pentru ce nu suntem acceptati in spatiul schengen?

presupun cã...


...de-ai drakului, de proºti, vulgari, transpiraþi ºi nesimþiþi, de fuduli ºi snobi ce se cred deºtepþi, inteligenþi ºi ºmecheri, de ºpãgari ºi evazioniºti fiscali, de mafioþi ºi interlopi politici, de hoþi, traficanþi de organe umane,carne vie ºi droguri, de primitivi abrutizaþi ce comit acte de cruzime impotriva copiilor, doamnelor, domniºoarelor cât ºi împotriva animalelor, de misticiºti ºi ocultiºti, de involuaþi mintal ºi incapabili sã evolueze vreodatã cu aceste generaþii majoritare ale omului de tip nou ºi-al generaþiilor viitoare ce-i moºtenesc tarele comportamentale amplificându-le, dispersându-le factorial exponenþial prin libertinaj divers, inculturã, manelizare, þiganizare prin aculturalizare,... de-asta !


Poate doar indirect doamna,din cauzele spuse de dumneavoastra au iesit Iliescu sau Basescu presedinti in Romania .In Schengen insa ,nu intram deoarece guvernul Boc nu si-a indeplinit angajamentele luate.Exact cum spunea un oficial francez ,"au pus zavoare la usa ,s-au laudat cu ele,dar au deschis larg ferestrele".




Vinovãþiile n-au culoare politicã, nici ideologiile nu pot fi incriminate decât simbolico-juridic ºi post factum, însã , acþiunile individul uman, întodeauna pot fi incriminate pentru nerespectarea propriilor angajamente ºi responsabilitãþi asumate, prin însuºirea unui vot majoritar ce-l propulseazã într-o funcþie de reprezentare sau, numirea sa, într-o funcþie de conducere a societãþilor civile din orice timp,- sub orice ideologie în care s-ar fi aflat-, se aflã ,sau se va afla !


Vinovatiile pot sa fie individuale dar la fel de bine pot sa aiba si culoare politica.Daca trei violatori,doi hoti si un talhar se strang in banda lui ...Terente ,atunci se poate spune ca prin insumarea vinovatiilor individuale se obtine vinovatia bandei lui Terente.Cam asa stau lucrurile si in politica. Daca toti borfasii,mafiotii si incapabilii se strang intr-un partid ,atunci evident ca se poate spune ca vinovatiile au culoare politica.

Cu ideologiile tind sa va dau dreptate ,sunt greu de incriminat si doar din simplu motiv ca in general toate au in cuprinsul lor numai lucruri care par minunate la prima vedere.Oamenii nu ar adera altfel la ideologii si nu si-ar vinde sufletul pentru ele . Crimele ,porcariile ,incompetenta si rautatea se ascund de minune in spatele unor ideologii frumoase. Nu vreau sa politizez discutia(eh,decat putin!) dar pentru ce altceva traieste un Sever Voinescu sau un Cristian Preda, daca nu ca sa faca niste compuneri frumoase pentru un partid de kkt ?


lasa, nu-ti mai bate capul cu "trotineta" ca pe vremea cind se dadea domn, ne-a postat indelung programul PD.ului si era grozav de suparat ca nu vrem sa discutam "concret", pe pcte, programul de guvernare ! i-ai spus si atunci, pe buna dreptate, exasperat de insistenta lui sa lase naibii programele ca toate arata bine pe hirtie, practica ne va arata ce poate partidul si, ne-a aratat cu virf si indesat ! culmea este ca nimic din ce s-a intimplat de la realegerea tovarasului , NU SE REGASESTE in minunatul lor program ! ....dar, vorba trotinetei : numai Basescu si PD ne pot scoate din criza ....si moartea este tot o scoatere din criza si Statul roman sucomba incet si trist !





Þãþico, nu-mi amintesc sã fii postat un asemenea material, dar dacã aºa susþine o eminentã titratã în ale radiesteziei, mã pot eu împotrivi ?

Apropos :

Þãþã GabiGabi, mai uºurel cu negativismele de dragul nihilismelor, grijã mare , Atenþie!...pânã sã succombe Statul Român, ca efect al crizei financiar-economice, lesne s-ar putea dezintegra !

...ºi-ncã ceva, o întrebare, sã nu uit, c-am poale lungi ºi memoria scurtã, cam ce produce miticismuul dâmboviþean împreunã cu sectorul agricol ilfov, ce marcã înregistratã comercializeazã intern ºi la export de-au ajuns sã aibã un venit per capita de vreo 3 ori mai mare decât media per capita la nivel naþional ?...

buc-sec.ag. IF ~ 14.000$ per capita
media naþionalã ~ 5.200$ per capita

cineva s-ar putea declara nemulþumit d-o asemenea situaþie, nu ?!


EI hai, pana acum propaganda era ca "miticii sunt saraci lipiti pamanutului", acum mai nou "miticii nu fac nimic si traiesc pe banii vostri".
Comparatia ta nu este relevanta din niciun punct de vedere. Ia zi acum, daca aleia ii spune "medie nationala", Bucurestiul crezi ca nu e inclus acolo? Putem sa facem jocul asta ieftin cu orice oras mai mare din Romania. Pai ia sa luam noi PIB ul Timisoarei de exemplu si sa il comparam cu media nationala sa vedem "ce marcã înregistratã comercializeazã intern ºi la export" acolo de au PIB-ul -cel putin- dublu fata de media nationala ? (nu sunt la curent cu ultimile date dar judetul Timis a avut anul trecut 8900 eur/capita, Timisoara ca oras cu siguranta a avut mai mult)
Cat despre PIB-ul Bucurestiului, e foarte simplu, in Bucuresti, real zilnic sunt vreo 2.5 milioane de oameni, care consuma. Salariile sunt mai mari decat in alte parti ale tarii si exista o piata de desfacere mai atragatoare. Asta pentru ca aici sunt sediile centrale ale marilor companii(si nu le-a impus nimeni sa isi faca sediul central aici) care platesc salarii destul de bune. Daca tu te astepti ca Ion care tine contabilitatea pe la vreo firma din Valenii de Munte sa aiba acelasi salariu cu Gheorghe, care e tot din Valenii de munte dar lucreaza la PWC in Bucuresti sau Timisoara e problema ta.
Ca sa nu mai spun ca oricum "mitcii astia" pe care ii arati cu degetul sunt multi dintre ei Ardeleni si Banateni.


visual_Dreams

2 mesaje
Membru din: 1/12/2010
Postat pe: 21 Aprilie 2011, ora 12:04

Sunt nou pe forum, nu stiu cum functioneaza editarea mesajului. Cert este ca am dorit sa adaug o fraza in mesajul anterior, am folosit functia "modifica" dar nu am reusit. Tot ce doram sa adaug era ca eu stiam de 5.700 eur/capita media nationala si 13.100/ capita in Bucuresti, probabil avem date din ani diferiti.

Raporteaza abuz de limbaj
turbotrotineta_

13 mesaje
Membru din: 22/04/2011
Postat pe: 22 Aprilie 2011, ora 13:53

De la: visual_Dreams, la data 2011-04-21 12:04:09Sunt nou pe forum, nu stiu cum functioneaza editarea mesajului. Cert este ca am dorit sa adaug o fraza in mesajul anterior, am folosit functia "modifica" dar nu am reusit. Tot ce doram sa adaug era ca eu stiam de 5.700 eur/capita media nationala si 13.100/ capita in Bucuresti, probabil avem date din ani diferiti.





-n-ai observat acele tilde, sau nu prea le înþelegi sensul ?
-a fost un mesaj adresat radiestezistei GabiGabi, ºi-o întrebare consensualã paragrafului 2 final.
-PWC, multinaþionalã, iar ceea ce se "întâmplã" acolo, pe înþelesul tãu ; plãteºte salarii bunicele ,-comparativ cu cele primite de forþei de muncã autohtonã- unor profesioniºti români ce nu au loc sã lucreze prin instituþiile bugetare ale satului român, -sau prin staff-urile "oamenilor de afaceri" autohtoni-, tocmai datoritã faptului cã acele instituþii ,- sau firme private autohtone- au devenit tabu, sunt rezervate diferitelor clienteli politice, clanuri, famiglii, etc.,... în schimb, aceºti buni profesioniºti români ce lucreazã pentru aceste multinaþionale, pentru a-ºi realiza visul profesional ºi dobândirea unui anumit nivel de trai confortabil, îi belºte pe ceilalþi românaºi de 3 rânduri de piele, cu scopul de a-ºi realiza întocmai ºi la timp realizarea indicilor de profitabilitate de sub deadline-urile impuse de staff-ul managerial al multinaþionalei ai cãror angajaþi sunt!...

- dacã nu ºtii,nu eºti sigur,n-ai date complete, sau ai dubii, nu te bãga !


Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

23741 mesaje
Membru din: 25/04/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 22 Aprilie 2011, ora 14:05

De la: turbotrotineta_, la data 2011-04-22 13:53:42[
- dacã nu ºtii,nu eºti sigur,n-ai date complete, sau ai dubii, nu te bãga !


Asta bate-o-n piatra la intrare !

..ooops! m-am bagat! ...dar nu ma inscriu in nici una dintre situatii

Raporteaza abuz de limbaj
Nu te teme ca ai prea mult bun simt
turbotrotineta_

13 mesaje
Membru din: 22/04/2011
Postat pe: 22 Aprilie 2011, ora 14:54

De la: Ingrid, la data 2011-04-22 14:05:01
De la: turbotrotineta_, la data 2011-04-22 13:53:42[
- dacã nu ºtii,nu eºti sigur,n-ai date complete, sau ai dubii, nu te bãga !


Asta bate-o-n piatra la intrare !

..ooops! m-am bagat! ...dar nu ma inscriu in nici una dintre situatii




ai rãmas tot ne înscrisã ?...vezi cã eºti într-o traiectorie giratorie înscrie-te la dreapta, ºi scapi cu neuronii nebulibãºiþi !...

Raporteaza abuz de limbaj
vasile_vali

2835 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Galati

Postat pe: 22 Aprilie 2011, ora 17:26

De la: turbotrotineta_, la data 2011-04-22 13:53:42
De la: visual_Dreams, la data 2011-04-21 12:04:09Sunt nou pe forum, nu stiu cum functioneaza editarea mesajului. Cert este ca am dorit sa adaug o fraza in mesajul anterior, am folosit functia "modifica" dar nu am reusit. Tot ce doram sa adaug era ca eu stiam de 5.700 eur/capita media nationala si 13.100/ capita in Bucuresti, probabil avem date din ani diferiti.





-n-ai observat acele tilde, sau nu prea le înþelegi sensul ?
-a fost un mesaj adresat radiestezistei GabiGabi, ºi-o întrebare consensualã paragrafului 2 final.
-PWC, multinaþionalã, iar ceea ce se "întâmplã" acolo, pe înþelesul tãu ; plãteºte salarii bunicele ,-comparativ cu cele primite de forþei de muncã autohtonã- unor profesioniºti români ce nu au loc sã lucreze prin instituþiile bugetare ale satului român, -sau prin staff-urile "oamenilor de afaceri" autohtoni-, tocmai datoritã faptului cã acele instituþii ,- sau firme private autohtone- au devenit tabu, sunt rezervate diferitelor clienteli politice, clanuri, famiglii, etc.,... în schimb, aceºti buni profesioniºti români ce lucreazã pentru aceste multinaþionale, pentru a-ºi realiza visul profesional ºi dobândirea unui anumit nivel de trai confortabil, îi belºte pe ceilalþi românaºi de 3 rânduri de piele, cu scopul de a-ºi realiza întocmai ºi la timp realizarea indicilor de profitabilitate de sub deadline-urile impuse de staff-ul managerial al multinaþionalei ai cãror angajaþi sunt!...

- dacã nu ºtii,nu eºti sigur,n-ai date complete, sau ai dubii, nu te bãga !



"aceºti buni profesioniºti români ce lucreazã....îi belºte pe ceilalþi românaºi ..." e in romana? Daca crezi ca da, poate ne spui cu ce bugetar ai facut aceasta materie si in ce conditii te'a trecut clasa a VI-a..Ca de profesionism, bugetari, excelente si alte bla-bla'uri esti bun/a, dar doar la aratat cu degetul...Arata'l intai spre tine, vezi daca esti perfect/a, mai intreaba'ti cunostintele ce parere sincera au despre tine si...mai vb.!
Ia replica mea ca o interventie prieteneasca, de Vinerea Mare...

"NIHIL SINE DEO!"

Raporteaza abuz de limbaj
ecologos23

102 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 23 Aprilie 2011, ora 12:19

asa este e ca lumea toata acesta insuruire est foarte aadevarata

Raporteaza abuz de limbaj
9am125302

15 mesaje
Membru din: 30/08/2009
Postat pe: 23 Aprilie 2011, ora 13:52

din todeauna europeni ne-au ajutat daca au avut interes nu pentru ca noi meritam sau nu .Daca au inters ne accepta asa cum sintem todeauna am fost moneda de schimb cu rasaritul in interesu lor. Ei vor sa invatam limba lor dar e nu invata nici sa ne injure. ASA CA INTRO ZI VAR ZICE DA . TRAI

Raporteaza abuz de limbaj
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 24 Aprilie 2011, ora 04:22

Din cauza ......carutelor nu intram

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
radu160871

10 mesaje
Membru din: 25/04/2011
Oras: Focsani

Postat pe: 26 Aprilie 2011, ora 14:54

De la: vlad_639, la data 2011-01-18 10:31:21
De la: 9am173019, la data 2011-01-10 05:45:30Pentru ca presedintele Romaniei este un INFRACTOR si sustine infractori in vazul intregii planete: ROBERTA ANASTASE.


Bravo dle.!Nici Urania nu era asa de rapida si de profunda ca dvs.
Dar ,de ce v-ati oprit .Lista este mare.De ce nu o continuati?Va rog lucrati pe ani si incepeti cu 1990.

De acord!

Raporteaza abuz de limbaj
radu160871

10 mesaje
Membru din: 25/04/2011
Oras: Focsani

Postat pe: 26 Aprilie 2011, ora 14:58

De la: stefan54sasha, la data 2011-01-19 18:23:49ati ajuns de risul lumii.am aflat-o si p-asta,ca nu sintem primiti in schengen pentru ca e presedinte basescu.eu cred ca nu sintem primiti ptr. ca exista ziaristi ca voi si trusturi de presa aflate la discretia unui turnator sau altul.va place raspunsul meu?nu cred

Ba mie-mi place si chiar sunt de acord cu tine. Si mai constat ceva. ca suntem o tara de prosti usor de manipulat ca oile. Nu prea meritam sa intram in Schengen si din cauza ca avem atat de multi tampiti/mp. Esti de acord cu mine?


Tramp

9944 mesaje
Membru din: 16/08/2010
Postat pe: 26 Aprilie 2011, ora 15:06

De la: nastasemihail, la data 2011-04-24 04:22:56Din cauza ......carutelor nu intram

Si nu mai sunt caini cu colaci in coada!

Raporteaza abuz de limbaj
radu160871

10 mesaje
Membru din: 25/04/2011
Oras: Focsani

Postat pe: 26 Aprilie 2011, ora 15:08

De la: laviniamariad, la data 2011-01-21 17:51:50Principalul argument adus in urma deciziei a fost coruptia. Si cred ca este suficient de obiectiv! Nu suntem pregatiti pentru spatiul Schengen. Ni s-a facut o pomana cu Uniunea Europeana, sa zicem mersi ca inca mai existam in ea. Cu cersala si mana intinsa nu merge la infinit. Data viitoare, daca nu avem cu cine vota, stam mai bine acasa.


Felicitari! In sfarsit si o remarca de luat in seama! Cu siguranta nu meritam. Martie 1995 cand a intrat in vigoare m-a prins la strassbourg. si am vazut printre primii diferenta disparitiei granitelor. La diferenta doar de 4-5 zile. nu-mi venea sa cred. Dar acum sigur nu pot crede ca traind intr-o astfel de tara(Romania) voi avea ocazia sa ne vedem intrati in Schengen. Sa dea Domnul sa fie altfel!

Raporteaza abuz de limbaj
Florin_Bratasanu

6 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 28 Aprilie 2011, ora 14:49

"bunatatea romanilor"?????cred ca nu vorbesti serios?
esti foarte foarte idealist.. hah hhaa
hai ca asta a fost buna....lol
trezeste-te, tara asta e tara politicienilor afaceristi, a manelistilor si a etniilor...

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

2310 mesaje
Membru din: 6/06/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 28 Aprilie 2011, ora 17:25

Nu intram in spatiul Shenghen pentru ca:
1- intr-o zi se intra, in alta nu, azi nu !
2- suntem romani
3- nemtii, austriecii, francezii, italienii, n-au identificat ce mai aduce profit romanilor si n-au avut timp sa-l ceara in chip de tribut.
4- am securizat granitele prea rau si acum nu mai pot intra magrebienii in Franta, Germania, Austria, Italia si incep sa aiba probleme de imbatranire a populatiei din tarile lor. Asta pentru ca pe la ei se intra mult mai usor si mai ieftin.
5- nu i-am omorat noi pe tigani si s-ar vedea ei nevoiti sa faca chestia asta si nu da bine.
6- n-am rezolvat problema cainilor comunitari si se tem, ca in cazul tiganilor, sa nu se trezeasca cu ei pe strazi ... asa ca fac manifestatii la Berlin pentru apararea drepturilor maidanezilor din Romania ...
7- Basescu e obraznic !
8- Basescu rade !
9- Basescu este !
10- Mai exista Basescu !
11- vamesii sunt liberi !
12- n-am rezolvat "alte probleme". Care probleme ? Nici ei nu stiu dar se straduiesc sa le identifice acum !
13- nu "vrea" ei acuma, ete asa !
14- e criza !
15- creste pretul petrolului !
16- Gadafi nu se lasa !
17- Fukusima !
18- China devine o amenintare economica !
19- nu ne-am spalat pe dinti ...
20- nu avem unghiutele facute.
21- nu avem batistuta curata
22- ne-am pierdut ghiozdanul
23- ne curg mucii
24 - m-am plictisit (si n-am voie de la UE)


Un om inteligent poate spune de multe ori o prostie, dar un prost nu poate spune niciodata ceva inteligent.
Fosta membra 9am.ro

6780 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Postat pe: 28 Aprilie 2011, ora 20:50

De la: Silviu, la data 2011-04-28 17:25:22Nu intram in spatiul Shenghen pentru ca:
1- intr-o zi se intra, in alta nu, azi nu !
2- suntem romani
3- nemtii, austriecii, francezii, italienii, n-au identificat ce mai aduce profit romanilor si n-au avut timp sa-l ceara in chip de tribut.
4- am securizat granitele prea rau si acum nu mai pot intra magrebienii in Franta, Germania, Austria, Italia si incep sa aiba probleme de imbatranire a populatiei din tarile lor. Asta pentru ca pe la ei se intra mult mai usor si mai ieftin.
5- nu i-am omorat noi pe tigani si s-ar vedea ei nevoiti sa faca chestia asta si nu da bine.
6- n-am rezolvat problema cainilor comunitari si se tem, ca in cazul tiganilor, sa nu se trezeasca cu ei pe strazi ... asa ca fac manifestatii la Berlin pentru apararea drepturilor maidanezilor din Romania ...
7- Basescu e obraznic !
8- Basescu rade !
9- Basescu este !
10- Mai exista Basescu !
11- vamesii sunt liberi !
12- n-am rezolvat "alte probleme". Care probleme ? Nici ei nu stiu dar se straduiesc sa le identifice acum !
13- nu "vrea" ei acuma, ete asa !
14- e criza !
15- creste pretul petrolului !
16- Gadafi nu se lasa !
17- Fukusima !
18- China devine o amenintare economica !
19- nu ne-am spalat pe dinti ...
20- nu avem unghiutele facute.
21- nu avem batistuta curata
22- ne-am pierdut ghiozdanul
23- ne curg mucii
24 - m-am plictisit (si n-am voie de la UE)


25-mai exista oameni ca tine, care iubesc si justifica din tot sufletul actiunile unui dement ca Basescu si ale gastii sale de hoti,indiferent de starea dezastruasa in care acestia au adus Romania....


Tramp

9944 mesaje
Membru din: 16/08/2010
Postat pe: 29 Aprilie 2011, ora 08:53

NICI NU VOM FI PRIMITI in vecii vecilor ,aha si mai luativa gandul de la moneda EURO!

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 29 Aprilie 2011, ora 08:57

De la: Tramp, la data 2011-04-29 08:53:15NICI NU VOM FI PRIMITI in vecii vecilor ,aha si mai luativa gandul de la moneda EURO!


dar de dat afara din UE se poate ? in ce conditii ?

Raporteaza abuz de limbaj
Tramp

9944 mesaje
Membru din: 16/08/2010
Postat pe: 29 Aprilie 2011, ora 09:02

De la: gabigabi, la data 2011-04-29 08:57:07
De la: Tramp, la data 2011-04-29 08:53:15NICI NU VOM FI PRIMITI in vecii vecilor ,aha si mai luativa gandul de la moneda EURO!


dar de dat afara din UE se poate ? in ce conditii ?

Paiii,nici nu suntem MEMBRI CU DREPTURI depline,suntem la usa cortului UE

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

2310 mesaje
Membru din: 6/06/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 29 Aprilie 2011, ora 09:22

De la: vaneamarin, la data 2011-04-28 20:50:56
De la: Silviu, la data 2011-04-28 17:25:22Nu intram in spatiul Shenghen pentru ca:
1- intr-o zi se intra, in alta nu, azi nu !
2- suntem romani
3- nemtii, austriecii, francezii, italienii, n-au identificat ce mai aduce profit romanilor si n-au avut timp sa-l ceara in chip de tribut.
4- am securizat granitele prea rau si acum nu mai pot intra magrebienii in Franta, Germania, Austria, Italia si incep sa aiba probleme de imbatranire a populatiei din tarile lor. Asta pentru ca pe la ei se intra mult mai usor si mai ieftin.
5- nu i-am omorat noi pe tigani si s-ar vedea ei nevoiti sa faca chestia asta si nu da bine.
6- n-am rezolvat problema cainilor comunitari si se tem, ca in cazul tiganilor, sa nu se trezeasca cu ei pe strazi ... asa ca fac manifestatii la Berlin pentru apararea drepturilor maidanezilor din Romania ...
7- Basescu e obraznic !
8- Basescu rade !
9- Basescu este !
10- Mai exista Basescu !
11- vamesii sunt liberi !
12- n-am rezolvat "alte probleme". Care probleme ? Nici ei nu stiu dar se straduiesc sa le identifice acum !
13- nu "vrea" ei acuma, ete asa !
14- e criza !
15- creste pretul petrolului !
16- Gadafi nu se lasa !
17- Fukusima !
18- China devine o amenintare economica !
19- nu ne-am spalat pe dinti ...
20- nu avem unghiutele facute.
21- nu avem batistuta curata
22- ne-am pierdut ghiozdanul
23- ne curg mucii
24 - m-am plictisit (si n-am voie de la UE)


25-mai exista oameni ca tine, care iubesc si justifica din tot sufletul actiunile unui dement ca Basescu si ale gastii sale de hoti,indiferent de starea dezastruasa in care acestia au adus Romania....


26- si care cred ca e muuuult mai putin dement decat Iliescu, Constantinescu, Nastase si Tariceanu, luati fiecare in parte ...
27 - "rugati-va pentru conducatorii vostri, ca Dumnezeu sa le lumineze mintea pentru binele vostru"
28 - asa dement cum este, de bine de rau, a facut ceva pe la vami, atat cat a facut, dar in comparatie cu cei dinaintea lui, aia n-au miscat un deget, nici prin minte nu le-a trecut, au supt banutu de la nenea vamesul si acum urla ca sunt curati si perfect uscati ...
29 - asa dement cum este a facut ceva concret impotriva legilor cretine facute de cei care acum tipa, de le-a taiat nasul pensionarilor militari care luau niste pensii de cateva ori mai mari decat fraierul de rand, de pe la 45 de ani. Nu numai ca domnii meletari ieseau la pesie cu 20 de ani mai devreme decat prostul de mine, vesnicul contribuabil, dar li se calcula pensia dupa alte formule smechere .... intelegi mai nene Vanea de ce tin cu el, asa dement cum este ....? Ete, cam d-aia !
Incearca si el sa dreaga din cretinismele facute de jelitorii de la USL, de inaintasii lor, alde Iliescu & comp. care au croit o lume injusta, stramba, cu favorizati, cu privilegiati, cu smecheri ...
30- cred ca mai sunt "naivi" (ca sa nu zic prosti de-a binelea) de teapa mea, care gandesc cam la fel...
31- dar, s-ar putea sa ma insel ...
32- bine ca sunt oameni luminati, ca tine si ca Gabi, care au capacitatea sa vada limpede, carora le este clar cum stau lucrurile. Mai avem o sansa !
33- cu astia ca mine ...


Un om inteligent poate spune de multe ori o prostie, dar un prost nu poate spune niciodata ceva inteligent.
Fosta membra 9am.ro

6780 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Postat pe: 29 Aprilie 2011, ora 09:32

De la: Silviu, la data 2011-04-29 09:22:03
26- si care cred ca e muuuult mai putin dement decat Iliescu, Constantinescu, Nastase si Tariceanu, luati fiecare in parte ...


Asta din cauza ca il iubesti tu mult si ai senzatia ca fara Base lumea s-ar distruge .Esti inca setat pe vechea marota simplista PDLista "ceilalti =rai,Base= bun" care acum s-a adaptat din cauza unor realitati evidente la "Base=raul cel mai mic ,ceilalti=raul cel mare"....Silviule,Base este dement nene,este dement, dar tu refuzi (probabil din orgoliu) sa vezi cum stau lucrurile.Emil Constantinescu ,Tariceanu,nu au facut zob o tara ,nu au facut scandaluri populiste,nu s-au dat mari reformatori si modernizatori si si-au facut treaba foarte bine. Asta in schimb distruge Romania si pretinde cu tupeu ca asta este "modernizare". "Iubesti" un derbedeu Silviule...

PS:Silviule ,poate ma insel, dar imi vine sa pun pariu ca asa l-ai iubit si pe Iliescu candva...

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

6780 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Postat pe: 29 Aprilie 2011, ora 09:43

De la: Silviu, la data 2011-04-29 09:22:03
28 - asa dement cum este, de bine de rau, a facut ceva pe la vami, atat cat a facut, dar in comparatie cu cei dinaintea lui, aia n-au miscat un deget, nici prin minte nu le-a trecut, au supt banutu de la nenea vamesul si acum urla ca sunt curati si perfect uscati ...


Ce a facut Base pe la vami ca nu stiu ? ...Care este realizarea lui Base ,acest Superman al vietii tale ? Este mai tare la caftit corupti decat Chuck Norris ?Te pomenesti ca l-a saltat pe Mircea Basescu ?Te pomenesti ca Blejnar trage la galere ? Te pomenesti ca am intrat in Schengen ca ne-am rezolvat coruptia din vami ?Te pomenesti ca nu au mai fost vamesi arestati in toate timpurile de la formarea Romaniei si pana acum ?Mai,mai ,mai...se pare ca tu ai o problema in a vedea deosebirea intre circ si actiune reala...(ca in privinta separarii puterilor in stat,stiu ca nu are rost sa mai insist ).Asa va bucurati si cand l-a saltat pe nenea ala(nu-i mai stie nici dracu numele) care chipurile era mafiotul sef al PSD , aplaudand ca Base distruge mafia in timp ce portocalele mecanice furau de zor si linistiti in toata tara .. .Mda,s-a pus Base pe coruptie ,nu gluma ...

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 29 Aprilie 2011, ora 09:45

De la: Silviu, la data 2011-04-29 09:22:03
De la: vaneamarin, la data 2011-04-28 20:50:56
De la: Silviu, la data 2011-04-28 17:25:22Nu intram in spatiul Shenghen pentru ca:
1- intr-o zi se intra, in alta nu, azi nu !
2- suntem romani
3- nemtii, austriecii, francezii, italienii, n-au identificat ce mai aduce profit romanilor si n-au avut timp sa-l ceara in chip de tribut.
4- am securizat granitele prea rau si acum nu mai pot intra magrebienii in Franta, Germania, Austria, Italia si incep sa aiba probleme de imbatranire a populatiei din tarile lor. Asta pentru ca pe la ei se intra mult mai usor si mai ieftin.
5- nu i-am omorat noi pe tigani si s-ar vedea ei nevoiti sa faca chestia asta si nu da bine.
6- n-am rezolvat problema cainilor comunitari si se tem, ca in cazul tiganilor, sa nu se trezeasca cu ei pe strazi ... asa ca fac manifestatii la Berlin pentru apararea drepturilor maidanezilor din Romania ...
7- Basescu e obraznic !
8- Basescu rade !
9- Basescu este !
10- Mai exista Basescu !
11- vamesii sunt liberi !
12- n-am rezolvat "alte probleme". Care probleme ? Nici ei nu stiu dar se straduiesc sa le identifice acum !
13- nu "vrea" ei acuma, ete asa !
14- e criza !
15- creste pretul petrolului !
16- Gadafi nu se lasa !
17- Fukusima !
18- China devine o amenintare economica !
19- nu ne-am spalat pe dinti ...
20- nu avem unghiutele facute.
21- nu avem batistuta curata
22- ne-am pierdut ghiozdanul
23- ne curg mucii
24 - m-am plictisit (si n-am voie de la UE)


25-mai exista oameni ca tine, care iubesc si justifica din tot sufletul actiunile unui dement ca Basescu si ale gastii sale de hoti,indiferent de starea dezastruasa in care acestia au adus Romania....


26- si care cred ca e muuuult mai putin dement decat Iliescu, Constantinescu, Nastase si Tariceanu, luati fiecare in parte ...
27 - "rugati-va pentru conducatorii vostri, ca Dumnezeu sa le lumineze mintea pentru binele vostru"
28 - asa dement cum este, de bine de rau, a facut ceva pe la vami, atat cat a facut, dar in comparatie cu cei dinaintea lui, aia n-au miscat un deget, nici prin minte nu le-a trecut, au supt banutu de la nenea vamesul si acum urla ca sunt curati si perfect uscati ...
29 - asa dement cum este a facut ceva concret impotriva legilor cretine facute de cei care acum tipa, de le-a taiat nasul pensionarilor militari care luau niste pensii de cateva ori mai mari decat fraierul de rand, de pe la 45 de ani. Nu numai ca domnii meletari ieseau la pesie cu 20 de ani mai devreme decat prostul de mine, vesnicul contribuabil, dar li se calcula pensia dupa alte formule smechere .... intelegi mai nene Vanea de ce tin cu el, asa dement cum este ....? Ete, cam d-aia !
Incearca si el sa dreaga din cretinismele facute de jelitorii de la USL, de inaintasii lor, alde Iliescu & comp. care au croit o lume injusta, stramba, cu favorizati, cu privilegiati, cu smecheri ...
30- cred ca mai sunt "naivi" (ca sa nu zic prosti de-a binelea) de teapa mea, care gandesc cam la fel...
31- dar, s-ar putea sa ma insel ...
32- bine ca sunt oameni luminati, ca tine si ca Gabi, care au capacitatea sa vada limpede, carora le este clar cum stau lucrurile. Mai avem o sansa !
33- cu astia ca mine ...


nu sunt deloc luminata, Silviule si te-am mai intrebat o data : ailalti au fost rai, astia la fel .... CE-I de FACUT ? peste 4 ani, minunatul tau NU mai Candideaza .....CUM si prin Cine vezi o viata normala ?


Pagini: << 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Stiti pentru ce nu suntem acceptati in Spatiul Schengen?
Mergi la: