back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Stiti pentru ce nu suntem acceptati in spatiul schengen?

 


 
Pagini: << 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 >> Sari la pagina:
 
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 7 Aprilie 2011, ora 03:58

De la: Liviu_Doru, la data 2011-04-05 11:16:44SIMPLU ! Nu suntem primiti ptr ca nu existam !
INDUSTRIE = lipsa
CULTURA = amintiri
ARMATA = muzeu
SANATATE = flora spontana
AUTOSTRAZI = vIse
ORGANIZARE STATALA = clan mafiot !!!

Mai si ploua dezorganizat.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 7 Aprilie 2011, ora 03:59

De la: icasom, la data 2011-04-06 18:36:24Daca nu ai votat,,Ciocul mic,, te rog !!!!

Ciocirlie?

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Tramp

9944 mesaje
Membru din: 16/08/2010
Postat pe: 7 Aprilie 2011, ora 13:55

De la: nastasemihail, la data 2011-04-07 03:59:28
De la: icasom, la data 2011-04-06 18:36:24Daca nu ai votat,,Ciocul mic,, te rog !!!!

Ciocirlie?

Maria Ciobanu

Raporteaza abuz de limbaj
9am125241

235 mesaje
Membru din: 29/08/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 7 Aprilie 2011, ora 18:22

De la: PASARICA, la data 2011-03-26 07:09:21A adoptat sistemul GADDAFI,calareste femeile


...mi-a fost drag in lumea asta, calul, pusca si nevasta..! Acum, nu mai tin bine minte - am, totusi, o varsta - a mea sau a altuia !?

Raporteaza abuz de limbaj
Vested tanar !
Costi_Ionita_1

2 mesaje
Membru din: 28/03/2011
Postat pe: 8 Aprilie 2011, ora 10:25

De la: CIPRIOTUL, la data 2011-01-22 01:00:57
De la: Australinca_DI, la data 2011-01-21 06:03:23PENTRU CA CEI DIN SCHENGEN, NU VOR SA AUDA DE MANELE!...CI SA MAI SPUN DE SALUTUL RPOMANESC CU "PAHARUL DIN CARTON" LA METROU


TE-AU VAZUT CU PAHARUL?

Raporteaza abuz de limbaj
Costi_Ionita_1

2 mesaje
Membru din: 28/03/2011
Postat pe: 8 Aprilie 2011, ora 11:03

DRAGI ROMANI , NU DISPERATI INCA MAI AVEM POTENTIAL, NE MAI TREBUIE PUTINA VOINTA ,AVEM RESURSE TREBUIE DOAR SA LE FOLOSIM
CHEAR DACA RESURSELE SE AFLA IN MAINILE ALTORA ,DACA NE DORIM CU ADEVARAT VOM REUSI
SUNTEM DATORI PENTRU CA AM SEMNAT CONTRACTE PE BANI , DAR PUTEM TRAII SI FARA ACESTIA
CU BANI SUNTEM CONTROLATI TREBUIE SA RENUNTAM LA EI , IMAGINATIVA CA DACA NU AR EXISTA BANII NU AR MAI EXISTA SPAGA , MITA SI NICI NU AM MAI PUTEA VINDE RESURSELE, NU AM MAI FI DATORI SI NU AM MAI PUTEA FI CUMPARATI
DACA VOM RENUNTA LA VALUTA NU VA MAI EXISTA MONEDA DE SCHIMB , VOM PUTEA SA CUMPARAM SI SA VINDEM DACA LUCRAM IN UE DOAR DIN TARILE LOR LA NOI TOTUL VA RAMANE IN TARA
CE PUTEM FACE?
A VOTAT CINEVA INTRAREA IN UE SAU CONDITIILE DE INTRARE IN UE ?
NU!! DACA NU AM VOTAT ATUNCI INTRAREA IN UNIUNE ESTE ILEGALA SI PUTEM SOLICITA ANULAREA TUTUROR CONTRACTELOR CARE AU FOST INCHEIATE DUPA
SA LE PLATEASCA GUVERNANTII
VOM CASTIGA LA HAGA
URMAM UN DRUM FARA INTOARCERE CARE ESTE PRESTABILIT DE ALTI
CEI CARE NE CONDUC NU U FAC ALTCEVA DECAT SA URMEZE ACEST DRUM ,SI ATUNCI CINE NE CONDUCE???
NU AVEM COLOANA VERTEBRALA , SUNTEM IN LANT, LEGATI DE GARD
TREBUIE SA NE ELIBERAM , VA FI GREU DAR NU IMPOSIBIL
TREBUI SA NE RECAPATAM LIBERTATEA
NU SUNTETI CONSTIENTI CA ADEVARATA LIBERTATE AM CASTIGAT-O 89 DAR AM PIERDUT-O IMEDIAT ,
NU AM FACUT ALTCEVA DECAT SA NE SCHIMBAM STAPANUL
DACA INAINTE MAI EXISTA DEMNITAE AM PIERDUT-O SI PE ACEASTA
SA NU UITAM CA IN AMERICA PE CARE TOTI O VEDEM CA REGINA , INAINTE DE A AJUNGE UNDE ESTE , AU ADUS SCLAVI PE PLANTATII, I-AU UMILIT I-AU BATUT, AU CUCERIT TERITORII, I-AU TINUT PE BASTINASI IN REZERVATII, AU OMORAT OAMENI
NE ESTE PREZENTATA O FATA FRUMOASA A AMERICII DAR MA SI VAD IN CURAND INCALZINDU-MA LANGA UN BUTOI CU CARTOANE, PRIMIND UN AJUTOR SOCIAL CARE SA IMI AJUNGA DE CEVA PRAFURI, SI ASTEPTAND ZIUA DE MAINE
TOT CE VEDEM IN AMERICA NU ESTE A AMERICANILOR ,ESTE A UNOR OAMENI DE NU STIU UNDE, INSASI AMERICA ESTE A LOR
DACA NU FACEM NIMIC SI ROMANIA VA FI A LOR

UN INDEMN PE CARE UNI NU CRED CA IL VOR AGREA , DAR ESTE UN INDEMN PE CARE MOSI SI TRAMOSI NOSTRI L-AU FOLOSIT INTOTDEAUNA ATUNCI CAND AU AJUNS LA GREU


LA LUPTA !, CU TOTI LA LUPTA SA NE CASTIGAM LIBERTATEA ! EA ESTE SFANTA SI NIMENI NU ARE DREPTUL SA NE-O IA

Raporteaza abuz de limbaj
CIPRIOTUL

90 mesaje
Membru din: 2/01/2011
Oras: Alexandria

Postat pe: 9 Aprilie 2011, ora 12:36

De la: Costi_Ionita_1, la data 2011-04-08 11:03:06DRAGI ROMANI , NU DISPERATI INCA MAI AVEM POTENTIAL, NE MAI TREBUIE PUTINA VOINTA ,AVEM RESURSE TREBUIE DOAR SA LE FOLOSIM
CHEAR DACA RESURSELE SE AFLA IN MAINILE ALTORA ,DACA NE DORIM CU ADEVARAT VOM REUSI
SUNTEM DATORI PENTRU CA AM SEMNAT CONTRACTE PE BANI , DAR PUTEM TRAII SI FARA ACESTIA
CU BANI SUNTEM CONTROLATI TREBUIE SA RENUNTAM LA EI , IMAGINATIVA CA DACA NU AR EXISTA BANII NU AR MAI EXISTA SPAGA , MITA SI NICI NU AM MAI PUTEA VINDE RESURSELE, NU AM MAI FI DATORI SI NU AM MAI PUTEA FI CUMPARATI
DACA VOM RENUNTA LA VALUTA NU VA MAI EXISTA MONEDA DE SCHIMB , VOM PUTEA SA CUMPARAM SI SA VINDEM DACA LUCRAM IN UE DOAR DIN TARILE LOR LA NOI TOTUL VA RAMANE IN TARA
CE PUTEM FACE?
A VOTAT CINEVA INTRAREA IN UE SAU CONDITIILE DE INTRARE IN UE ?
NU!! DACA NU AM VOTAT ATUNCI INTRAREA IN UNIUNE ESTE ILEGALA SI PUTEM SOLICITA ANULAREA TUTUROR CONTRACTELOR CARE AU FOST INCHEIATE DUPA
SA LE PLATEASCA GUVERNANTII
VOM CASTIGA LA HAGA
URMAM UN DRUM FARA INTOARCERE CARE ESTE PRESTABILIT DE ALTI
CEI CARE NE CONDUC NU U FAC ALTCEVA DECAT SA URMEZE ACEST DRUM ,SI ATUNCI CINE NE CONDUCE???
NU AVEM COLOANA VERTEBRALA , SUNTEM IN LANT, LEGATI DE GARD
TREBUIE SA NE ELIBERAM , VA FI GREU DAR NU IMPOSIBIL
TREBUI SA NE RECAPATAM LIBERTATEA
NU SUNTETI CONSTIENTI CA ADEVARATA LIBERTATE AM CASTIGAT-O 89 DAR AM PIERDUT-O IMEDIAT ,
NU AM FACUT ALTCEVA DECAT SA NE SCHIMBAM STAPANUL
DACA INAINTE MAI EXISTA DEMNITAE AM PIERDUT-O SI PE ACEASTA
SA NU UITAM CA IN AMERICA PE CARE TOTI O VEDEM CA REGINA , INAINTE DE A AJUNGE UNDE ESTE , AU ADUS SCLAVI PE PLANTATII, I-AU UMILIT I-AU BATUT, AU CUCERIT TERITORII, I-AU TINUT PE BASTINASI IN REZERVATII, AU OMORAT OAMENI
NE ESTE PREZENTATA O FATA FRUMOASA A AMERICII DAR MA SI VAD IN CURAND INCALZINDU-MA LANGA UN BUTOI CU CARTOANE, PRIMIND UN AJUTOR SOCIAL CARE SA IMI AJUNGA DE CEVA PRAFURI, SI ASTEPTAND ZIUA DE MAINE
TOT CE VEDEM IN AMERICA NU ESTE A AMERICANILOR ,ESTE A UNOR OAMENI DE NU STIU UNDE, INSASI AMERICA ESTE A LOR
DACA NU FACEM NIMIC SI ROMANIA VA FI A LOR

UN INDEMN PE CARE UNI NU CRED CA IL VOR AGREA , DAR ESTE UN INDEMN PE CARE MOSI SI TRAMOSI NOSTRI L-AU FOLOSIT INTOTDEAUNA ATUNCI CAND AU AJUNS LA GREU


LA LUPTA !, CU TOTI LA LUPTA SA NE CASTIGAM LIBERTATEA ! EA ESTE SFANTA SI NIMENI NU ARE DREPTUL SA NE-O IA




Perfect adevarat și logic
ȘOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO pe ei

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

12 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Roman

Postat pe: 10 Aprilie 2011, ora 03:28

Care "speranta" !!!? despre tanti asta se spune cum ca ar muri ultima, insa eu ma tem ca i-am mancat de mult coliva ! ma doare inima sa recunosc asta, insa traim in tara lui "nu se poate" si a lui "nu sunt bani" si stiti care-i uimirea mea cea mai mare: atunci cand un haiduc scoate palosul sa taie macar un cap, la (un) balaur, in loc sa mai sara inca 6 haiduci sa termine cu lighioana, te miri de unde ies 70 de pupincuristi, de nefericiti lingai si fricosi si i-au capul haiducului ca, de, daca, Doamne fereste, ajunge haiducul sef de scara si-i pune sa mature prin fata blocului unde deja te inneaca mizeria, de la babele clevetitoare pana la praful impanat cu hartii de "Eugenia" in care se scalda vara gainile...
Asa caaaaaaaa, la asa tara, asa carmuitori !!! Un politolog, din Vest, spunea mai pe la inceputul secolului trecut ca la o tara de oi, un guvern de lupi ! Deci, nu mai dati vina (doar) pe un chior deoarece e plina tara, te impiedici de ei, basca mai sunt si fara nici o farama de coloana vertebrala, decat ici si ici...

Raporteaza abuz de limbaj
moroshanu62
Fosta membra 9am.ro

12 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Roman

Postat pe: 10 Aprilie 2011, ora 03:31

LA LUPTA, in regula, plec maine, descult, dar CU CINE !!!?

Raporteaza abuz de limbaj
moroshanu62
Fosta membra 9am.ro

2310 mesaje
Membru din: 6/06/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 10 Aprilie 2011, ora 04:09

De la: moroshan, la data 2011-04-10 03:28:14Care "speranta" !!!? despre tanti asta se spune cum ca ar muri ultima, insa eu ma tem ca i-am mancat de mult coliva ! ma doare inima sa recunosc asta, insa traim in tara lui "nu se poate" si a lui "nu sunt bani" si stiti care-i uimirea mea cea mai mare: atunci cand un haiduc scoate palosul sa taie macar un cap, la (un) balaur, in loc sa mai sara inca 6 haiduci sa termine cu lighioana, te miri de unde ies 70 de pupincuristi, de nefericiti lingai si fricosi si i-au capul haiducului ca, de, daca, Doamne fereste, ajunge haiducul sef de scara si-i pune sa mature prin fata blocului unde deja te inneaca mizeria, de la babele clevetitoare pana la praful impanat cu hartii de "Eugenia" in care se scalda vara gainile...
Asa caaaaaaaa, la asa tara, asa carmuitori !!! Un politolog, din Vest, spunea mai pe la inceputul secolului trecut ca la o tara de oi, un guvern de lupi ! Deci, nu mai dati vina (doar) pe un chior deoarece e plina tara, te impiedici de ei, basca mai sunt si fara nici o farama de coloana vertebrala, decat ici si ici...


Mi-a placut ...
Tudor Vladimirescu a fost un fel de haiduc cu idealuri nobile.
A plecat la lupta si a jefuit localitati intregi ...
Dar, el avea alte idealuri decat oamenii lui, era idealist.
Numai ca cei care-l insoteau, masa de manevra ca sa zic asa, habar n-avea despre idealuri, ea plecase la lupta pentru jaf !
Si pentru ca Tudor n-a prea fost de acord, atunci ... haiducii de rand ... normal, pentru ca nu mai corespundea "idealurilor" lor, l-au dat in primire.
Asa incat, Tudorel a murit cu idealurile lui cu tot ...

Io zic cum ca o sa intram si in spatiul asta Shenghen.
Mare branza nu este, n-or sa ne mai ceara aia cartea de identitate nici la granita si nici n-o sa ne mai caute la bagaje (pe mine nu m-au cautat niciodata, cred ca stiu ei care sunt smenarii ...)
Dar este o ocazie excelenta sa se urle despre guvernul actual ...
Dupa ce ca toti sunt responsabili de zeci de ani, pentru ce se intampla in vami, e foarte cmomod sa tipi la "astia de acum".
De bine, de rau, "astia de acum" i-au mai bagat putin in sperieti pe banditii din vami, "aia dinainte" nici un deget n-au miscat ... dar bat din gura pe la televiziuni, bucurosi nevoie mare, ca nu s-a intamplat beleaua cand erau ei pe-acolo pe la urdinisurile cu miere ... E o chestie, nu ?
Cand te duci pe la televiziuni si mananci rahat cu vagonu se cheama ca exerciti "libertatea de exprimare", nu ?
E mai greu cand esti in postura sa faci ceva concret ...
Daca, pentru chestia asta, iti mai dau si bani aia de la televiziune, e super ...
Dar aia nu-ti dau bani decat daca balauresti pe teme impuse ... nu de capul tau ...
Ma rog, unora le vine foarte usor, pentru ca tot aia au in cap. Cam dupa criteriul asta sunt si selectionati ...
Galagie mare cu spatiul asta ...
Or sa ne bage, chiar daca nu meritam.
Ce, pana acum meritam sa fim in NATO sau UE ?
Indeplineam conditiile ?
Acum le indeplinim ?
Care sunt conditiile ca si astea se tot schimba dupa cum se schimba cate un sef de cancelarie pe la Paris sau Bonn ?
Cu UE a fost nevoie, dupa ce au "cumparat" totul pe nimic, sa nu mai plateasca taxe catre statul roman (adica pentru noi) si nici taxe de intrare a marfurilor lor la noi in tara (tot pentru noi) asa ca au decis sa ne admita chiar si in curul gol, pentru ca asta le era favorabil lor.
E bine ca nici noi nu mai platim taxe pentru marfurile pe care le exportam, dar exportam cat ei ?
Cum arata piata noastra ?
Cine stie cati bani ne-a costat chestia cu NATO si UE ?

As o sa fie si cu intrarea in spatiul asta Sheghen ... cand le-o veni bine lor, or sa ne primeasca, pana atunci ... nu indeplinim conditiile ... oricare ar fi ele ...
Noapte buna !

Raporteaza abuz de limbaj
Un om inteligent poate spune de multe ori o prostie, dar un prost nu poate spune niciodata ceva inteligent.
BUNASTAREA

6 mesaje
Membru din: 10/04/2011
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 10 Aprilie 2011, ora 06:11

Personal,ma simt mai bine si mai in siguranta fara Schengen.Am vizitat multe tari,ca turist este frumos ,dar daca vei trai o perioada in strainatate ,vei constata ca nicaieri nu traiesc oamenii fara munca si fara probleme.Cind vom intra in Schengen ,vom deveni interesanti pentru toti cei care vor tranzita in scop de emigrare Romania ,catre pomul laudat din vest

Raporteaza abuz de limbaj
Parintii,sunt tot ce avem mai de pret pe lume,dar vine o vreme cind si noi devenim parinti !
Tramp

9944 mesaje
Membru din: 16/08/2010
Postat pe: 14 Aprilie 2011, ora 15:49

De la: BUNASTAREA, la data 2011-04-10 06:11:23Personal,ma simt mai bine si mai in siguranta fara Schengen.Am vizitat multe tari,ca turist este frumos ,dar daca vei trai o perioada in strainatate ,vei constata ca nicaieri nu traiesc oamenii fara munca si fara probleme.Cind vom intra in Schengen ,vom deveni interesanti pentru toti cei care vor tranzita in scop de emigrare Romania ,catre pomul laudat din vest

Un fel de trambulina,la calul cu manere!

Raporteaza abuz de limbaj
alinbal

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Constanta

Postat pe: 15 Aprilie 2011, ora 12:10

ai dreptate...doar ca actualul presedinte ne reprezinta in ultimii 6-7 ani...pe cei dinaintea lui de ce nu ii socotesti??? ( marile greseli au plecat de la ei...acum, actualul 'merge' dupa romanul lui Orwell “1984”care este un studiu asupra posibilitatii oricarei natiuni care se lasa invinsa de propriul guvern: spiritual, fizic, intelectual, prin media, prin tortura, prin supraveghere constanta, prin cenzura, pana in momentul in care statul manipuleaza realitatea dupa bunul plac.-parerea mea!)




Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 15 Aprilie 2011, ora 12:37

De la: alinbal, la data 2011-04-15 12:10:54ai dreptate...doar ca actualul presedinte ne reprezinta in ultimii 6-7 ani...pe cei dinaintea lui de ce nu ii socotesti??? ( marile greseli au plecat de la ei...acum, actualul 'merge' dupa romanul lui Orwell “1984”care este un studiu asupra posibilitatii oricarei natiuni care se lasa invinsa de propriul guvern: spiritual, fizic, intelectual, prin media, prin tortura, prin supraveghere constanta, prin cenzura, pana in momentul in care statul manipuleaza realitatea dupa bunul plac.-parerea mea!)




am citit de 3 ori postarea ta si tot n-am inteles ce-ai vrut sa spui !
deci : o parte, importanta de vina , nu zic nu, o au cei de dinaintea lui Bas' !
ce-i cu Orwell ? pune sau nu in aplicare basescu ce scrie in carte , profitind de starea de slabiciune a societatii ? da sau nu ?

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

115 mesaje
Membru din: 6/09/2009
Postat pe: 15 Aprilie 2011, ora 14:29


Dupa cum se schimba zi de zi politica , mai nou iar avem sansa sa fim primiti .

O contributie mare au si cei care conduc acum consiliul EU Ungaria . , dar este necesar si de o granita spre est mai sigura !
Viata merge inainte , eU va rezolva totul asa cum vor ei , fara sa ne intrebe , nici de patriotism nici de cultura nici de sanatate nici de autostrazi nici de coruptie , legi curatenie, sau invatamant !!
!
ZP

Raporteaza abuz de limbaj
Tramp

9944 mesaje
Membru din: 16/08/2010
Postat pe: 15 Aprilie 2011, ora 14:37

De la: gabigabi, la data 2011-04-15 12:37:00
De la: alinbal, la data 2011-04-15 12:10:54ai dreptate...doar ca actualul presedinte ne reprezinta in ultimii 6-7 ani...pe cei dinaintea lui de ce nu ii socotesti??? ( marile greseli au plecat de la ei...acum, actualul 'merge' dupa romanul lui Orwell “1984”care este un studiu asupra posibilitatii oricarei natiuni care se lasa invinsa de propriul guvern: spiritual, fizic, intelectual, prin media, prin tortura, prin supraveghere constanta, prin cenzura, pana in momentul in care statul manipuleaza realitatea dupa bunul plac.-parerea mea!)




am citit de 3 ori postarea ta si tot n-am inteles ce-ai vrut sa spui !
deci : o parte, importanta de vina , nu zic nu, o au cei de dinaintea lui Bas' !
ce-i cu Orwell ? pune sau nu in aplicare basescu ce scrie in carte , profitind de starea de slabiciune a societatii ? da sau nu ?

mai intai,un Goldan-sprit!

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

2310 mesaje
Membru din: 6/06/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 16 Aprilie 2011, ora 14:56

N-am mai scris cam de mult ...
Vai, vai, vai, ce rau o duce poporul ....
Saracul de el.
Mereu nu mai poate trai fara ceva ...
Acum nu mai poate fara spatiul Shenghen ...
Au mare nevoie de spatiul asta, pur si simplu nu se mai poate fara el.
Pe urma n-o sa se mai poata fara urmatorul obiectiv, care-o o fi, nu conteaza ...
Si mereu va fi de vina cel care va fi la conducere.
Ce frumoasa e postura de victima.
Ceva de speriat.
Ce minunat este sa-ti plangi de mila, cu orice prilej, in orice ocazie ...
La altii e mai bine !
Numai la noi e rau !
Si de ce ?
Pantru ca este la putere ..... (aici va las loc sa completati care cum simpatizati)
Ne-a fost rau si pe vrema lui Ceausescu, si a lui Iliescu si a lui Constantinescu, ca sa nu mai vorbim de actualul "tiran".
Looserilor le este rau tot timpul.
Si nu sunt niciodata de vina pentru ceva ...
Mereu trebuie sa li se dea ceva.
Parca ar fi unguri; oricat le-ai da nu e destul.
Nu e mai bine acum ca pot fi si cetateni ungari. Ia sa vedeti ce de drepturi o sa le dea cetatenia ungara ....
Mai vorbim ...
trebuie sa curat niste ceapa, ca guvernul asta si odiosul Basescu nu fac nimic in sensul asta ... n-am incotro trebuie sa ma ocup eu.
Asta este !

Sa fiti fericiti !
Dar numai daca o sa va doriti asta.
Daca nu, nu !

Raporteaza abuz de limbaj
Un om inteligent poate spune de multe ori o prostie, dar un prost nu poate spune niciodata ceva inteligent.
Fosta membra 9am.ro

7898 mesaje
Membru din: 20/05/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 Aprilie 2011, ora 16:13

De la: Silviu, la data 2011-04-16 14:56:13N-am mai scris cam de mult ...
Vai, vai, vai, ce rau o duce poporul ....
Saracul de el.
Mereu nu mai poate trai fara ceva ...
Acum nu mai poate fara spatiul Shenghen ...
Au mare nevoie de spatiul asta, pur si simplu nu se mai poate fara el.
Pe urma n-o sa se mai poata fara urmatorul obiectiv, care-o o fi, nu conteaza ...
Si mereu va fi de vina cel care va fi la conducere.
Ce frumoasa e postura de victima.
Ceva de speriat.
Ce minunat este sa-ti plangi de mila, cu orice prilej, in orice ocazie ...
La altii e mai bine !
Numai la noi e rau !
Si de ce ?
Pantru ca este la putere ..... (aici va las loc sa completati care cum simpatizati)
Ne-a fost rau si pe vrema lui Ceausescu, si a lui Iliescu si a lui Constantinescu, ca sa nu mai vorbim de actualul "tiran".
Looserilor le este rau tot timpul.
Si nu sunt niciodata de vina pentru ceva ...
Mereu trebuie sa li se dea ceva.
Parca ar fi unguri; oricat le-ai da nu e destul.
Nu e mai bine acum ca pot fi si cetateni ungari. Ia sa vedeti ce de drepturi o sa le dea cetatenia ungara ....
Mai vorbim ...
trebuie sa curat niste ceapa, ca guvernul asta si odiosul Basescu nu fac nimic in sensul asta ... n-am incotro trebuie sa ma ocup eu.
Asta este !

Sa fiti fericiti !
Dar numai daca o sa va doriti asta.
Daca nu, nu !


Raporteaza abuz de limbaj
… cã poþi numai sã reuºeºti, nu ai cum sã pierzi. Eºecul este imposibil; este o iluzie. Nimic nu este eºec. Nimic. Totul înainteazã in istoria umanitãþii precum se întâmplã ºi cu procesul ei evolutiv. Totul avanseazã de-a lungul cãlãtoriei tale.
liviu_doru2008

87 mesaje
Membru din: 17/04/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 Aprilie 2011, ora 21:18

Da ploua dezorganizat , multa lume traieste cu produsul propriilor minciuni , iar apendicele european numit rromanica va fi extirpat din constiinta Europeana , ramanind sa putrezeasca in pace , deversindu-si ...mizeria in ..gangele european !!! MANCATI-AS !

Raporteaza abuz de limbaj
CREDINTA SI CALITATE !!!
dennysa

77 mesaje
Membru din: 21/11/2009
Oras: Bistrita

Postat pe: 16 Aprilie 2011, ora 21:18


Raporteaza abuz de limbaj
dennysa

77 mesaje
Membru din: 21/11/2009
Oras: Bistrita

Postat pe: 19 Aprilie 2011, ora 23:24

pt. ca e haos in tara noastra...iar conducatorii sunt "varza"
pt. ca ii doare-n c.. .. de noi si tr aiul nostru

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

6780 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Postat pe: 20 Aprilie 2011, ora 10:43

De la: Silviu, la data 2011-04-10 04:09:59
De la: moroshan, la data 2011-04-10 03:28:14Care "speranta" !!!? despre tanti asta se spune cum ca ar muri ultima, insa eu ma tem ca i-am mancat de mult coliva ! ma doare inima sa recunosc asta, insa traim in tara lui "nu se poate" si a lui "nu sunt bani" si stiti care-i uimirea mea cea mai mare: atunci cand un haiduc scoate palosul sa taie macar un cap, la (un) balaur, in loc sa mai sara inca 6 haiduci sa termine cu lighioana, te miri de unde ies 70 de pupincuristi, de nefericiti lingai si fricosi si i-au capul haiducului ca, de, daca, Doamne fereste, ajunge haiducul sef de scara si-i pune sa mature prin fata blocului unde deja te inneaca mizeria, de la babele clevetitoare pana la praful impanat cu hartii de "Eugenia" in care se scalda vara gainile...
Asa caaaaaaaa, la asa tara, asa carmuitori !!! Un politolog, din Vest, spunea mai pe la inceputul secolului trecut ca la o tara de oi, un guvern de lupi ! Deci, nu mai dati vina (doar) pe un chior deoarece e plina tara, te impiedici de ei, basca mai sunt si fara nici o farama de coloana vertebrala, decat ici si ici...


Mi-a placut ...
Tudor Vladimirescu a fost un fel de haiduc cu idealuri nobile.
A plecat la lupta si a jefuit localitati intregi ...
Dar, el avea alte idealuri decat oamenii lui, era idealist.
Numai ca cei care-l insoteau, masa de manevra ca sa zic asa, habar n-avea despre idealuri, ea plecase la lupta pentru jaf !
Si pentru ca Tudor n-a prea fost de acord, atunci ... haiducii de rand ... normal, pentru ca nu mai corespundea "idealurilor" lor, l-au dat in primire.
Asa incat, Tudorel a murit cu idealurile lui cu tot ...


Da,daaaaa,al dracu' de idealist olteanu',avea idealul puterii si a facut tot ce era posibil ca sa o obtina.Si-a tradat chiar si prietenii eteristi,a imbarligat prostimea ,s-a dat ba cu boierii,ba cu turcii,ba cu pandurii ,ba cu popru' dupa cum a batut vantul .Ia sa vedem ce a facut idealistu' asta ...

Nenea Alexandru Sutu ,batran ,bolnav si sictirit ,a predat interimar in ianuarie 1821 puterea, unui Comitet de Ocarmuire in care cele mai importante figuri erau boierii Grigore Ghica,Grigore Brancoveanu si Barbu Vacarescu, toti trei fiind vel-bani ,avand deci cele mai inalte ranguri ale tarii. Erau niste moguli Silviule draga,ca sa intelegi tragismul situatiei .Eh,mogulii astia s-au gandit ca ar fi foarte misto ca tara sa cam scape de turci si fanarioti si puterea sa fie detinuta de "fii poporului",adica chiar de ei .Stii,este nasol sa dai bani altuia cand poti sa-i pastrezi tu pe toti...In astfel de situatii parca vrei si tu sa ai ceva independenta , ca doar pentru burta ta o faci .Ce s-au gandit deci baietii ,bai,ia sa gasim un"phulete" si sa-l trimitem sa faca scandal pana pica turcu' si fanariotu' .S-au gandit ei atent si si si-au dat seama ca auzisera de un slujer din Oltenia ,om cu o avere foarte importanta (dar nu facuta pe baza exploatarii taranimii- ci probabil in mod transparent si eficient -utilizand tehnici agricole de avangarda ) si care avea si experienta din luptele sale alaturi de rusi .Experienta sa il recomanda :era arendas,proprietar,zapciu ,vataf de plai,polcovnic de potera si omul de casa al boierilor Glagoveni.L-au chemat pe ala si i-au zis fara multe ocolisuri :ba' Tudore,noi ne-am gandit sa te facem om,tine aproape de noi si o sa-ti fie bine ! Tudor s-a gandit bine si a incheiat cu boierii un acord ramas in istorie ca Actul de Incredintare din 15 ianuarie prin care se angaja sa ii slujeasca.Scrie acolo negru pe alb ca "te-am ales sa ridici norodul cu arme si SA URMEZI PRECUM ESTI POVATUIT ".Mai scrie si ca era desemnat "sa se prefaca a provoca dezordini, a starni complicatii externe si interne si a se folosi de toata viclenia care poate duce la atingerea scopului nostru comun"."Nimeni dintre noi nu este indreptatit a lucra de capul lui ,fara stirea si consimtamantul tuturor fratilor" ,mai scria in document.I-au dat chiar si un locotenent in persoana lui Dimitrie Macedonski si amandoi au plecat doua zile mai tarziu (in noaptea de 17 spre 18 ianuarie 1821) sa-si faca treaba .Ca sa nu plece cu mana goala ,au primit si o garda de la spataria tarii (un fel de Minister de Interne ) ,marele spatar fiind unul din cel trei moguli,respectiv Grigore Brancoveanu.Noaptea aia de 18 ianuarie a fost una destul de agitata deoarece tot atunci Alexandru Sutu a dat coltu'(se zice ca otravit de eteristi) iar cei trei moguli au preluat oficial conducerea tarii proclamandu-se cu modestie si responsabilitate, caimacani.Consulul rus,la curent cu complotul ,a sarit repede si a recunoscut noua conducere ...

Pana acum totul parea ok ,planul mergea brici iar comploturile cu eteristii si rusii pareau sa aiba un viitor stralucit. Tudor a lansat proclamatia de la Padis si care era de fapt de la Tismana pe data de 23 ianuarie ,ea insa fiind facuta din decembrie anul anterior. Adica Padis a fost de fapt Tismana ,23 ianuarie 1821 a fost de fapt decembrie 1820 si nu era tanc,ci bicicleta...Proclamatia era misto facuta ,scula poporu ca pensiul dupa vinul rosu si ii promitea "sa traiasca bine".Promitea si ca il scapa de mogulii rai care ii sugeau sangele ,se anuntau vremuri bune pentru popor cu mica conditie sa intre in oastea lui Tudorel. Si-a stans astfel toti papagalii si a alcatuit un fel de gasca de fani,numita pompos "Adunarea Norodului " ,nu a nerozilor cum era firesc.Ca toti cei dornici sa dea o bata in slujba sefului lor,s-au indreptat spre Bucuresti ...Din popor cam putini,sprijinul era asigurat de panduri si de micii boieri dornici sa le dea si lor Tudorel dupa ce invinge,o atentie,o maslina,un drum de asfaltat...

De aici incepe partea nasoala.Cei trei moguli si-au dat seama ca au fost cam tampiti cand au ales un oltean sa le faca treaba, deoarece Tudorel din Vladimiri ,posesor acum al unei osti importante,nu prea mai avea chef de lupte cu turcii si nici de aliante cu niste boieri, din moment ce el ,in calitatea sa de sef al ...norodului ,putea sa conduca toata tara ca singur detinator al puterii .Mogulii i-au trimis SMSuri disperate ca sa il opreasca, dar Tudor probabil avea mobilul inchis...Cand l-a deschis a fost neplacut surprins si le-a trimis si el niste scrisori in care le spunea ca de fapt,ei sunt cam bulangii si fac parte din "tagma jefuitorilor" fata de care brusc ,simtea aversiune.(cum si Base simte fata brusc si fata de Iliescu si fata de comunisti) .Colac peste pupaza ,rusii au dat o declaratie ca fac ceva pe miscarea lui, asa ca Tudorel si-a tras axa Vladimiri-Bucuresti-Istambul. Si-a dat seama ca miscarea antiotomana nu este de viitor pentru Romania si ca "reformele " si "modernizarea" statului nu se pot face decat in stransa colaborare cu Imperiul Otoman. A inceput deci o corespondenta cu turcii ,a ocupat Bucurestiul si s-a facut domn .Normal ca eteristii care aveau treaba impotriva turcilor si doreau sa lupte alaturi de toate popoarele din Balcani impotriva turcilor,au cam fost deranjati.Cei trei moguli rai au fugit din tara in aceste imprejurari, lucru care l-a umplut pe Tudorel de bucurie, facandu-l sa anunte poporul ca dictatorii au fugit cu elicopterul iar puterea este in sfarsit in manile sale ,adica pardon,a poporului .

Primele sale masuri au vizat politica externa si au constat in ...contacte cu pasalele de la Vidin,Silistra si Braila, iar turcii i-au cerut aliatului lor depunerea armelor si ceva ajutor impotriva bulangiilor aia din Eteria .Tudorel,baiat istet,a reactionat destul de rapid si i-a anuntat pe panduri ca s-au schimbat conditiile jocului:turcii sunt acum baietii buni iar eteristii sunt rai .I-a indemnat si sa faca dracu' ceva ca sa elibereze tara de grecii aia rai din Eteria care sugeau sangele poporului pentru a carui libertate lupta el alaturi de turci. Le-a fost probabil cam greu unora sa inteleaga subtilitatea politica si viziunea mareata a lui Tudor, asa ca l-au facut pachet si l-au trimis eteristilor care l-au executat ca pe Ceasca intr-o "cazarma" de-a lor in Targoviste.The end! Al dracu' de idealist baiatul asta ,la fel de idealist ca Base ala pe care il iubesti tu ...


gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 20 Aprilie 2011, ora 10:46

De la: vaneamarin, la data 2011-04-20 10:43:26
De la: Silviu, la data 2011-04-10 04:09:59
De la: moroshan, la data 2011-04-10 03:28:14Care "speranta" !!!? despre tanti asta se spune cum ca ar muri ultima, insa eu ma tem ca i-am mancat de mult coliva ! ma doare inima sa recunosc asta, insa traim in tara lui "nu se poate" si a lui "nu sunt bani" si stiti care-i uimirea mea cea mai mare: atunci cand un haiduc scoate palosul sa taie macar un cap, la (un) balaur, in loc sa mai sara inca 6 haiduci sa termine cu lighioana, te miri de unde ies 70 de pupincuristi, de nefericiti lingai si fricosi si i-au capul haiducului ca, de, daca, Doamne fereste, ajunge haiducul sef de scara si-i pune sa mature prin fata blocului unde deja te inneaca mizeria, de la babele clevetitoare pana la praful impanat cu hartii de "Eugenia" in care se scalda vara gainile...
Asa caaaaaaaa, la asa tara, asa carmuitori !!! Un politolog, din Vest, spunea mai pe la inceputul secolului trecut ca la o tara de oi, un guvern de lupi ! Deci, nu mai dati vina (doar) pe un chior deoarece e plina tara, te impiedici de ei, basca mai sunt si fara nici o farama de coloana vertebrala, decat ici si ici...


Mi-a placut ...
Tudor Vladimirescu a fost un fel de haiduc cu idealuri nobile.
A plecat la lupta si a jefuit localitati intregi ...
Dar, el avea alte idealuri decat oamenii lui, era idealist.
Numai ca cei care-l insoteau, masa de manevra ca sa zic asa, habar n-avea despre idealuri, ea plecase la lupta pentru jaf !
Si pentru ca Tudor n-a prea fost de acord, atunci ... haiducii de rand ... normal, pentru ca nu mai corespundea "idealurilor" lor, l-au dat in primire.
Asa incat, Tudorel a murit cu idealurile lui cu tot ...


Da,daaaaa,al dracu' de idealist olteanu',avea idealul puterii si a facut tot ce era posibil ca sa o obtina.Si-a tradat chiar si prietenii eteristi,a imbarligat prostimea ,s-a dat ba cu boierii,ba cu turcii,ba cu pandurii ,ba cu popru' dupa cum a batut vantul .Ia sa vedem ce a facut idealistu' asta ...

Nenea Alexandru Sutu ,batran ,bolnav si sictirit ,a predat interimar in ianuarie 1821 puterea, unui Comitet de Ocarmuire in care cele mai importante figuri erau boierii Grigore Ghica,Grigore Brancoveanu si Barbu Vacarescu, toti trei fiind vel-bani ,avand deci cele mai inalte ranguri ale tarii. Erau niste moguli Silviule draga,ca sa intelegi tragismul situatiei .Eh,mogulii astia s-au gandit ca ar fi foarte misto ca tara sa cam scape de turci si fanarioti si puterea sa fie detinuta de "fii poporului",adica chiar de ei .Stii,este nasol sa dai bani altuia cand poti sa-i pastrezi tu pe toti...In astfel de situatii parca vrei si tu sa ai ceva independenta , ca doar pentru burta ta o faci .Ce s-au gandit deci baietii ,bai,ia sa gasim un"phulete" si sa-l trimitem sa faca scandal pana pica turcu' si fanariotu' .S-au gandit ei atent si si si-au dat seama ca auzisera de un slujer din Oltenia ,om cu o avere foarte importanta (dar nu facuta pe baza exploatarii taranimii- ci probabil in mod transparent si eficient -utilizand tehnici agricole de avangarda ) si care avea si experienta din luptele sale alaturi de rusi .Experienta sa il recomanda :era arendas,proprietar,zapciu ,vataf de plai,polcovnic de potera si omul de casa al boierilor Glagoveni.L-au chemat pe ala si i-au zis fara multe ocolisuri :ba' Tudore,noi ne-am gandit sa te facem om,tine aproape de noi si o sa-ti fie bine ! Tudor s-a gandit bine si a incheiat cu boierii un acord ramas in istorie ca Actul de Incredintare din 15 ianuarie prin care se angaja sa ii slujeasca.Scrie acolo negru pe alb ca "te-am ales sa ridici norodul cu arme si SA URMEZI PRECUM ESTI POVATUIT ".Mai scrie si ca era desemnat "sa se prefaca a provoca dezordini, a starni complicatii externe si interne si a se folosi de toata viclenia care poate duce la atingerea scopului nostru comun"."Nimeni dintre noi nu este indreptatit a lucra de capul lui ,fara stirea si consimtamantul tuturor fratilor" ,mai scria in document.I-au dat chiar si un locotenent in persoana lui Dimitrie Macedonski si amandoi au plecat doua zile mai tarziu (in noaptea de 17 spre 18 ianuarie 1821) sa-si faca treaba .Ca sa nu plece cu mana goala ,au primit si o garda de la spataria tarii (un fel de Minister de Interne ) ,marele spatar fiind unul din cel trei moguli,respectiv Grigore Brancoveanu.Noaptea aia de 18 ianuarie a fost una destul de agitata deoarece tot atunci Alexandru Sutu a dat coltu'(se zice ca otravit de eteristi) iar cei trei moguli au preluat oficial conducerea tarii proclamandu-se cu modestie si responsabilitate, caimacani.Consulul rus,la curent cu complotul ,a sarit repede si a recunoscut noua conducere ...

Pana acum totul parea ok ,planul mergea brici iar comploturile cu eteristii si rusii pareau sa aiba un viitor stralucit. Tudor a lansat proclamatia de la Padis si care era de fapt de la Tismana pe data de 23 ianuarie ,ea insa fiind facuta din decembrie anul anterior. Adica Padis a fost de fapt Tismana ,23 ianuarie 1821 a fost de fapt decembrie 1820 si nu era tanc,ci bicicleta...Proclamatia era misto facuta ,scula poporu ca pensiul dupa vinul rosu si ii promitea "sa traiasca bine".Promitea si ca il scapa de mogulii rai care ii sugeau sangele ,se anuntau vremuri bune pentru popor cu mica conditie sa intre in oastea lui Tudorel. Si-a stans astfel toti papagalii si a alcatuit un fel de gasca de fani,numita pompos "Adunarea Norodului " ,nu a nerozilor cum era firesc.Ca toti cei dornici sa dea o bata in slujba sefului lor,s-au indreptat spre Bucuresti ...Din popor cam putini,sprijinul era asigurat de panduri si de micii boieri dornici sa le dea si lor Tudorel dupa ce invinge,o atentie,o maslina,un drum de asfaltat...

De aici incepe partea nasoala.Cei trei moguli si-au dat seama ca au fost cam tampiti cand au ales un oltean sa le faca treaba, deoarece Tudorel din Vladimiri ,posesor acum al unei osti importante,nu prea mai avea chef de lupte cu turcii si nici de aliante cu niste boieri, din moment ce el ,in calitatea sa de sef al ...norodului ,putea sa conduca toata tara ca singur detinator al puterii .Mogulii i-au trimis SMSuri disperate ca sa il opreasca, dar Tudor probabil avea mobilul inchis...Cand l-a deschis a fost neplacut surprins si le-a trimis si el niste scrisori in care le spunea ca de fapt,ei sunt cam bulangii si fac parte din "tagma jefuitorilor" fata de care brusc ,simtea aversiune.(cum si Base simte fata brusc si fata de Iliescu si fata de comunisti) .Colac peste pupaza ,rusii au dat o declaratie ca fac ceva pe miscarea lui, asa ca Tudorel si-a tras axa Vladimiri-Bucuresti-Istambul. Si-a dat seama ca miscarea antiotomana nu este de viitor pentru Romania si ca "reformele " si "modernizarea" statului nu se pot face decat in stransa colaborare cu Imperiul Otoman. A inceput deci o corespondenta cu turcii ,a ocupat Bucurestiul si s-a facut domn .Normal ca eteristii care aveau treaba impotriva turcilor si doreau sa lupte alaturi de toate popoarele din Balcani impotriva turcilor,au cam fost deranjati.Cei trei moguli rai au fugit din tara in aceste imprejurari, lucru care l-a umplut pe Tudorel de bucurie, facandu-l sa anunte poporul ca dictatorii au fugit cu elicopterul iar puterea este in sfarsit in manile sale ,adica pardon,a poporului .

Primele sale masuri au vizat politica externa si au constat in ...contacte cu pasalele de la Vidin,Silistra si Braila, iar turcii i-au cerut aliatului lor depunerea armelor si ceva ajutor impotriva bulangiilor aia din Eteria .Tudorel,baiat istet,a reactionat destul de rapid si i-a anuntat pe panduri ca s-au schimbat conditiile jocului:turcii sunt acum baietii buni iar eteristii sunt rai .I-a indemnat si sa faca dracu' ceva ca sa elibereze tara de grecii aia rai din Eteria care sugeau sangele poporului pentru a carui libertate lupta el alaturi de turci. Le-a fost probabil cam greu unora sa inteleaga subtilitatea politica si viziunea mareata a lui Tudor, asa ca l-au facut pachet si l-au trimis eteristilor care l-au executat ca pe Ceasca intr-o "cazarma" de-a lor in Targoviste.The end! Al dracu' de idealist baiatul asta ,la fel de idealist ca Base ala pe care il iubesti tu ...


Mi-a sarit inima din loc cind te-am vazut ! bine ai revenit !


Fosta membra 9am.ro

6780 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Postat pe: 20 Aprilie 2011, ora 10:48

Bine v-am regasit pe toti !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

6780 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Postat pe: 20 Aprilie 2011, ora 11:42

De la: 9am243736, la data 2011-03-31 15:06:03
eu am capul pe umeri si chiar il folosesc...


Esti bun la dat capete in gura bai 736 ?... .Alt mod de folosire a capului, nu imi pot imagina la tine...

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

2310 mesaje
Membru din: 6/06/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 20 Aprilie 2011, ora 12:17

Pe unde ai umblat Vanea ?
Mi-a placut povestea ta despre Tudor.
Adaptarea ei la meandrele concretului actual.
La sfarsit afirmi ca-l iubesc pe Basescu.
Nu stiu cum sa-ti explic, dar daca scarba inepuizabila pentru alde Ponta si Antonescu, combinata cu o scarba lesinata si mititica pentru Basescu, inseamna ca-l iubesc pe Basescu, atunci e ca tine.
Despre scarba incomensurabila pentru Iliescu si Constantinescu, nu are rost sa-ti povestesc. Prin comparatie, pe Ponta si Antonescu pot spune ca-i iubesc ...
Posturile de genul asta cu Tudor Vladimirescu te fac sa pari ca ai avea o fata umana.
Daca ai reusi sa nu mai degajezi ura in stare pura cand scri despre Base sau actualul guvern, daca te-ai screme sa vi cu argumente pentru una sau alta ci nu cu afirmatii de tip axioma, ar fi la fel de placuta lectura textelor tale si mai credibila ...
Da' cine sunt eu sa-ti dau sfaturi ?
Tu o sa procedezi dupa cum vei crede de cuviinta.
Sa fi sanatos !

Raporteaza abuz de limbaj
Un om inteligent poate spune de multe ori o prostie, dar un prost nu poate spune niciodata ceva inteligent.
Fosta membra 9am.ro

6780 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Postat pe: 20 Aprilie 2011, ora 12:27

De la: Silviu, la data 2011-04-20 12:17:35Pe unde ai umblat Vanea ?
Mi-a placut povestea ta despre Tudor.
Adaptarea ei la meandrele concretului actual.
La sfarsit afirmi ca-l iubesc pe Basescu.
Nu stiu cum sa-ti explic, dar daca scarba inepuizabila pentru alde Ponta si Antonescu, combinata cu o scarba lesinata si mititica pentru Basescu, inseamna ca-l iubesc pe Basescu, atunci e ca tine.
Despre scarba incomensurabila pentru Iliescu si Constantinescu, nu are rost sa-ti povestesc. Prin comparatie, pe Ponta si Antonescu pot spune ca-i iubesc ...
Posturile de genul asta cu Tudor Vladimirescu te fac sa pari ca ai avea o fata umana.
Daca ai reusi sa nu mai degajezi ura in stare pura cand scri despre Base sau actualul guvern, daca te-ai screme sa vi cu argumente pentru una sau alta ci nu cu afirmatii de tip axioma, ar fi la fel de placuta lectura textelor tale si mai credibila ...
Da' cine sunt eu sa-ti dau sfaturi ?
Tu o sa procedezi dupa cum vei crede de cuviinta.
Sa fi sanatos !


Silviule ,salutare !Ma crezi sau nu dar si de tine imi era dor,la modul cel mai sincer ...In rest ce sa-ti spun Silviule,multumesc de urarea de sanatate si la fel iti doresc si eu tie si tuturor forumistilor. Imi asum riscul ca postarile mele sa sune necredibil si sa nu fie placute ,si realizez perfect ca tie cele politice nu o sa-ti placa niciodata. Multumesc oricum pentru sfaturi dar stii,eu il urasc pe Base .Nu ca om ,ci ca presedinte ,il urasc in calitatea lui de conducator demagog care isi bate joc de Romania si de romani .Tu insa inspaimanta-te de Ponta sau de Crin si nu iti bate capul cu prezentul ,axeaza-te pe un viitor care fara PDL si Base inseamna distrugerea modernizarii,a reformei si a tuturor lucrurilor minunate pe care le-a facut Base dar pe care nu le pot enumera nici cei mai iubitori fani ai sai ....

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

6780 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Postat pe: 20 Aprilie 2011, ora 12:30

De tine Silviule imi era dor si din motive personale strict umane ,cumva am avut impresia ca voi trece prin ce ai trecut tu .Stii,o suferinta comuna leaga intr-un fel oamenii si m-am gandit des la lucrurile grele prin care ai trecut tu...

Raporteaza abuz de limbaj
trotineta__

6 mesaje
Membru din: 20/04/2011
Postat pe: 20 Aprilie 2011, ora 13:21

Stiti pentru ce nu suntem acceptati in spatiul schengen?

presupun cã...


...de-ai drakului, de proºti, vulgari, transpiraþi ºi nesimþiþi, de fuduli ºi snobi ce se cred deºtepþi, inteligenþi ºi ºmecheri, de ºpãgari ºi evazioniºti fiscali, de mafioþi ºi interlopi politici, de hoþi, traficanþi de organe umane,carne vie ºi droguri, de primitivi abrutizaþi ce comit acte de cruzime impotriva copiilor, doamnelor, domniºoarelor cât ºi împotriva animalelor, de misticiºti ºi ocultiºti, de involuaþi mintal ºi incapabili sã evolueze vreodatã cu aceste generaþii majoritare ale omului de tip nou ºi-al generaþiilor viitoare ce-i moºtenesc tarele comportamentale amplificându-le, dispersându-le factorial exponenþial prin libertinaj divers, inculturã, manelizare, þiganizare prin aculturalizare,... de-asta !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

6780 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Postat pe: 20 Aprilie 2011, ora 13:40

De la: trotineta__, la data 2011-04-20 13:21:28Stiti pentru ce nu suntem acceptati in spatiul schengen?

presupun cã...


...de-ai drakului, de proºti, vulgari, transpiraþi ºi nesimþiþi, de fuduli ºi snobi ce se cred deºtepþi, inteligenþi ºi ºmecheri, de ºpãgari ºi evazioniºti fiscali, de mafioþi ºi interlopi politici, de hoþi, traficanþi de organe umane,carne vie ºi droguri, de primitivi abrutizaþi ce comit acte de cruzime impotriva copiilor, doamnelor, domniºoarelor cât ºi împotriva animalelor, de misticiºti ºi ocultiºti, de involuaþi mintal ºi incapabili sã evolueze vreodatã cu aceste generaþii majoritare ale omului de tip nou ºi-al generaþiilor viitoare ce-i moºtenesc tarele comportamentale amplificându-le, dispersându-le factorial exponenþial prin libertinaj divers, inculturã, manelizare, þiganizare prin aculturalizare,... de-asta !


Poate doar indirect doamna,din cauzele spuse de dumneavoastra au iesit Iliescu sau Basescu presedinti in Romania .In Schengen insa ,nu intram deoarece guvernul Boc nu si-a indeplinit angajamentele luate.Exact cum spunea un oficial francez ,"au pus zavoare la usa ,s-au laudat cu ele,dar au deschis larg ferestrele".


Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: << 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Stiti pentru ce nu suntem acceptati in Spatiul Schengen?
Mergi la: