back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Fericirea umana, si cum poate fi dobindita?

 


 
Pagini: << 1 2 3 Sari la pagina:
 
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 18 Iunie 2009, ora 05:20

De la: radita09_telus_net, la data 2009-06-18 05:15:09Mihai
M-am uitat la Antena 1 pe internet, si cred ca fericirea cea mai mare a Romaniei, va fi la alegeri, cind vor scapa de niste "perle" de ministrii ce aveti. Omule unii sint chiar dobitoci!
La Base ii trebuiesc ospatari nu filozofi. Pestele... capul... pute etc.
Asta va fi fericirea unui intreg mapamond. Cind ministrii vor ocupa functii prin concurs si vor mai si spune ce au de gind sa faca, ca obligatie.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

2406 mesaje
Membru din: 24/03/2009
Postat pe: 18 Iunie 2009, ora 05:30

Nu mi-a venit sa cred cind unu de la ministerul de externe, a spus ca romanii terorizati in Irlanda nu sint romani.
100 de persoane si nu sint romani.
In ce epoca traim?
Ei vezi, asta au amercanii bun: cind unu de-al lor e rapit sau terorizat, fac o vilva de vuieste media.
Ministerul romanesc iti da un picior undeva... ce fericireee!


nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 18 Iunie 2009, ora 05:35

De la: radita09_telus_net, la data 2009-06-18 05:30:39Nu mi-a venit sa cred cind unu de la ministerul de externe, a spus ca romanii terorizati in Irlanda nu sint romani.
100 de persoane si nu sint romani.
In ce epoca traim?
Ei vezi, asta au amercanii bun: cind unu de-al lor e rapit sau terorizat, fac o vilva de vuieste media.
Ministerul romanesc iti da un picior undeva... ce fericireee!
Abia acum ai aflat cum sintem tratati de autoritati. Ca niste ...nimicuri.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

2406 mesaje
Membru din: 24/03/2009
Postat pe: 18 Iunie 2009, ora 05:41

Ce autoritati? Aia nu merita sa fie numiti asa ceva.
apropo:
Sti cum s-a terminat cazul celor 18 romanii aruncati in Atlantic, de capitanul chinez?
S-au lepadat "autoritatile" si de aia?
Americanii ar fi trimis armata in ajutor. Romanii trimit un c...t, poate nici atit.


nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 18 Iunie 2009, ora 05:44

Fericirea mea acum e sa ma culc vreo 5 ore, si la munca. Bye.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

16019 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 15 August 2009, ora 06:46



Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost
TARGOVISTEANU

55 mesaje
Membru din: 6/02/2009
Oras: Targoviste

Postat pe: 25 August 2009, ora 11:11

Prin frecventa foarte mare la acest topic, putem vedea cat de fericiti sunt oamenii, dar si jena, frica , nestiinta,fata de acest subiect.
Nu este suficient sa citesti ,memorezi sau sa enunti definitii pentru a arata cat de filozof esti.
Subiectul este inepuizabil , poti trece de la starea asta, la opusul ei, intr-o fractiune de secunda.
Daca multi dintre noi am avut si clipe fericite, nu putem generaliza in nici un caz spunand ca suntem foarte fericiti cu toti.
Independent de vointa fiecaruia, poti aduna, in unele perioade ale vietii multe clipe de fericire, pastrand un gust indelungat al momentului.

Vezi ? citind sceste cuvinte , ti-ai facut imediat un sumar al clipelor fericite,.....sunt destule??????? NICIODATA nu vom fi satui de acest sentiment ! ! ! !


targovisteanul din chindie
Fosta membra 9am.ro

1639 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Mangalia

Postat pe: 25 August 2009, ora 11:31

Fericirea sau nefericirea este in mare parte opera noastra
Fericirea nu este decat un cobai pe care experimentam clickuri


Ebony

14969 mesaje
Membru din: 5/01/2009
Oras: Timisoara

Postat pe: 25 August 2009, ora 22:50



nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 27 August 2009, ora 13:55

Facind nudism pe caldura asta. Faceti, ca mai dureaza caldura asta vreo luna. Eu nu am unde, ca nu ies dintre blocuri...sa nu ma ratacesc...


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 27 August 2009, ora 13:56

Facind nudism pe caldura asta. Faceti, ca mai dureaza caldura asta vreo luna. Eu nu am unde, ca nu ies dintre blocuri...sa nu ma ratacesc...


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

1639 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Mangalia

Postat pe: 27 August 2009, ora 15:51

De la: nastasemihail, la data 2009-08-27 13:56:48Facind nudism pe caldura asta. Faceti, ca mai dureaza caldura asta vreo luna. Eu nu am unde, ca nu ies dintre blocuri...sa nu ma ratacesc...


Mie nudismul nu-mi aduce fericire ....ci un pic de rusinika


nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 27 August 2009, ora 15:57

De la: CAMELYA_, la data 2009-08-27 15:51:57
De la: nastasemihail, la data 2009-08-27 13:56:48Facind nudism pe caldura asta. Faceti, ca mai dureaza caldura asta vreo luna. Eu nu am unde, ca nu ies dintre blocuri...sa nu ma ratacesc...


Mie nudismul nu-mi aduce fericire ....ci un pic de rusinika
Eu ma refer la plaja..nu sa stai gol. Cum vrei sa faci- plaja imbracata. Stii ca centrul fericirii e intre picioare? si atunci cum vrei sa te bronzezi acolo? Nu e gluma. E realitate.
Medicii spuneau ca statul dezbracat in aer si soare te fortifica. Imbrcamintea pe caldura e aiurea.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 27 August 2009, ora 16:00

De la: CAMELYA_, la data 2009-08-27 15:51:57
De la: nastasemihail, la data 2009-08-27 13:56:48Facind nudism pe caldura asta. Faceti, ca mai dureaza caldura asta vreo luna. Eu nu am unde, ca nu ies dintre blocuri...sa nu ma ratacesc...


Mie nudismul nu-mi aduce fericire ....ci un pic de rusinika

Eu vorbeam cu cei nerusinati...nu cu cei pudibonzi....


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

5243 mesaje
Membru din: 11/08/2009
Postat pe: 30 August 2009, ora 00:40




Fericirea trece ...prin pat ! Oamenii nu stiu sa faca dragoste si din acest motiv nu sunt fericiti .



Fosta membra 9am.ro

241 mesaje
Membru din: 8/08/2008
Oras: Constanta

Postat pe: 30 August 2009, ora 03:17

FERICIREA? Doar daca pacalesc si mai obtin un mandat de 5 ani la presedentie ,nu la puscarie


nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 28 Octombrie 2013, ora 18:16

Cum poate fi dobindita fericirea?
Dind celor din jur ceea ce le arde buza sa obtina de la viata.
Cam greu tinind cont de definitia vietii....EGOISMUL.

ALTRUISMUL NECONDITIONAT este esenta fericirii.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 28 Octombrie 2013, ora 18:17

Emile sper ca esti refacut psihic dupa nefericitul eveniment.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Pagini: << 1 2 3 Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Fericirea umana, si cum poate fi dobindita?
Mergi la: