back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Idei de afaceri

 


 
Pagini: << 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 >> Sari la pagina:
 
grigorescu_nelutu

125 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 12 Aprilie 2009, ora 20:12

Prefer sa nu vorbesc de politicul romanesc pt ca mi se face greata. Cred ca trebuie sa mai facem o revolutie si nici atunci nu stiu daca rezolvam ceva. Cum sa o ducem mai bine cand nenorocitul asta de guvern (si nu numai) maresc si adauga taxe si impozite? Poate o firma cu o cifra de afaceri nu foarte mare abia supravietuieste dar, trebuie sa mai luam bani de la patroni pt ca au masini scumpe (poate sunt luata in rate?), cu siguranta asta nu o solutie pt a mari bugetul. Avem fratilor atatea mii de Hectare de teren pustiu si necultivat si importam absolut orice, am avut vii, am avut livezi dar... Astia suntem si astia ne conduc.


Ai timp de pierdut pe net? copiaza metoda mea si castiga bani.. Viziteaza: www.banifrumosi.ws
danielacosmoiu

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 14 Aprilie 2009, ora 18:48

foarte ciudat oare de ce nu are nimeni nici o idee?
spune-mi te rog, ai deschis acest subiect,cu buna intentie,sau doar asaaa, k sa ai ce vb


Fosta membra 9am.ro

16019 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 14 Aprilie 2009, ora 22:06

ACEST TOPIC L-AM DESCHIS CU DORINTA DE A GASI IMPREUNA SOLUTII,IDEI SI OPTIUNI,E VINA MEA CA NIMENI NU ARE IDEI CI DOAR PARERI DESPRE IDEI,ZI SI TALICA?


Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost
click_cont

1644 mesaje
Membru din: 10/02/2009
Postat pe: 14 Aprilie 2009, ora 22:10

www.petitieonline.ro/petitie-p14933050.html
Romanii sunt rugati sa semneze aici!


sfinx34_orizont

34 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Tg Mures

Postat pe: 16 Aprilie 2009, ora 19:31

De la: , la data 2008-11-16 19:11:52iata alta idee de afaceri:fructele de padure-sunt o avutie nationala insuficient cunoscuta si foarte putin exploatata.Daca pe noi influentele moderniste ne indeamna catre preparate cat mai sofisticate,majoritatea tarilor bogate cauta produse cat mai naturale:mure,fragi,alune,coacaze,zmeura,afine,migdale,nuci etc..Au descoperit ceea ce noi stiam de mult[dar nu ne-a interesat sa exploatam eficient]ca sunt puternic vitaminizate si neafectate de ingrasaminte chimice sau de agenti poluanti din atmosfera si au parfum si aroma naturale.Aceste fructe se pot comercializa pe plan local,national sau se pot exporta in stare naturala sau preparate si transformate in diferite produse:gemuri,compoturi,marmelade,rachiuri si bauturi de tip bitter,sucuri cocentrate,siropuri naturale sau medicinale etc.In acest domeniu este loc pt.toata lumea,incepand cu micul culegator,continuand cu fabricantul care le prelucreaza si terminand cu marele exportator.Mai trebuie sa existe interes si vointa.FITI UNITI SI NIMENI NU VA PUTEA SA VA INVINGA!FACETI AVERE!
daca e cineva interesat sa in legatura cu vreo afacere sa imi scrie pe adresa de mess sfinx34_orizont, bye


VALENTIN_STAN64

45 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 17 Aprilie 2009, ora 21:22

SOLICIT AJUTOR CU O IDEE!!!!!!!!!!!!!!AM 1 HA. DE TEREN CAM LA 10 KM. DISTANTA DE LOCALITATE.PINA ACUM VREO 10 ANI, ACOLO SE CULTIVAU CEREALE .DUPA ACEEA ,TERENUL A DEVENIT PIRLOAGA.IN JURUL ACESTUI HA. DE TEREN ALTE ZECI SI ZECI DE HA. TOT PIRLOAGA. CIT VEZI CU OCHII NUMAI STUF.COSTREI, TUFISURI,POMISORI,IEPURASI, MISTRETI,CAPRIOARE,VULPI SI ALTE JIVINE,DE CARE OR MAI FI.PROBLEMA ESTE CE POT SA FAC CU ACEST TEREN, MACAR BANII DE IMPOZIT LA PRIMARIE, SA-I SCOT.......ASTEPT IDEI ,PROPUNERI REALISTE!


click_cont

1644 mesaje
Membru din: 10/02/2009
Postat pe: 17 Aprilie 2009, ora 21:28

De la: VALENTIN_STAN64, la data 2009-04-17 21:22:46SOLICIT AJUTOR CU O IDEE!!!!!!!!!!!!!!AM 1 HA. DE TEREN CAM LA 10 KM. DISTANTA DE LOCALITATE.PINA ACUM VREO 10 ANI, ACOLO SE CULTIVAU CEREALE .DUPA ACEEA ,TERENUL A DEVENIT PIRLOAGA.IN JURUL ACESTUI HA. DE TEREN ALTE ZECI SI ZECI DE HA. TOT PIRLOAGA. CIT VEZI CU OCHII NUMAI STUF.COSTREI, TUFISURI,POMISORI,IEPURASI, MISTRETI,CAPRIOARE,VULPI SI ALTE JIVINE,DE CARE OR MAI FI.PROBLEMA ESTE CE POT SA FAC CU ACEST TEREN, MACAR BANII DE IMPOZIT LA PRIMARIE, SA-I SCOT.......ASTEPT IDEI ,PROPUNERI REALISTE!


Strange toti proprietarii din jur si faceti o asociatie, apoi desecati-l si plantati o padure. Copiii vostri peste ani se vor putea bucura de ea.


stefyvip

5 mesaje
Membru din: 9/03/2009
Oras: Sibiu

Postat pe: 17 Aprilie 2009, ora 22:57

ideea ta o gasesc excelenta , insa trebuie avut in vedere ca o idee asemanatoare a nascut si cei care au
editat si editeaza in contiinuare revista IDEI DE AFACERI .Cu toate acestea eu subscriu ideii tale , insa pt ca sint cam nou in aceasta comunitate , abia din aceasta luna , doresc mai intii sa citesc articolele care au fost postate din data de 8 .11.08- si pina in prezent sa-mi fac putin o idee cit de cit despre acest forum pe mnarginea idei tale.


stefyvip

5 mesaje
Membru din: 9/03/2009
Oras: Sibiu

Postat pe: 17 Aprilie 2009, ora 23:41

te-as suna daca ai fi in reteaua cosmote, orange sau ontr-o retea de telefonie fixa , dar asa........


stefyvip

5 mesaje
Membru din: 9/03/2009
Oras: Sibiu

Postat pe: 18 Aprilie 2009, ora 00:17

Florine, eu cred ca romanii sau trezit din starea de somnolenta, iar ca dovada ai sa vezi ca la alegerile prezidentiale va iesi un presedinte de care nu a auzit nimeni sau mai bine zis de persoana sa s-a auzit prea putin !! Va fi o adevarata lovitura de teatru pentru partidele politice dar si pt mass media internationala!!
Romanul stie intotdeauna sa surprinda , fiind imprevizibil ! Acest nou presedinte va duce Romania spre adevaratul progres !
Si pt ca sintem pe un forum de afaceri nu pot sa nu sub liniez faptul ca 2009 va reprezenta un an al adevarului - adica in acest an va iesi la iveala foarte , foarte multe afaceri necinstite .Iar cei care au facut pina in prezent afaceri necinstite vor pierde totul !


Fosta membra 9am.ro

34 mesaje
Membru din: 10/04/2009
Oras: Constanta

Postat pe: 18 Aprilie 2009, ora 14:07

Felicitari !

Intra pe:

profitnelimitat.googlepages.com
unde vei gasi informatii despre oferta noastra.
Astept sa-mi trimiti datele pentru inscriere.

In speranta unei bune colaborari,


cristianx004

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Husi

Postat pe: 18 Aprilie 2009, ora 17:37

eu ma ocup de ceva timp cu distribuire unor produse cosmetice............merge foarte bine avand in vedere raportul calitate -pret........
Compania noastra comercializeaza produse de parfumerie, cosmetice si bijuterii prin sistemul de vanzari directe. Devenind reprezentant Metropolitan puteti castiga un comision echivalent cu 25-40% din vanzarile dumneavoastra. De asemenea, prin recrutarea altor persoane ce doresc sa vanda produsele noastre, primiti bonus pentru fiecare nivel al retelei create de dumneavoastra.
Avantajele fata de alte companii de vanzari directe sau multilevel marketing?
� Oferim produse de calitate la preturi acesibile. Astfel puteti obtine vanzari mai mari, deoarece aproape oricine isi poate permite sa cumpere produsele noastre. De asemenea clientii tind sa devina fideli si sa revina sa cumpere aceste produse de la dumneavoastra, insemnand mai multe vanzari si mai mult profit pentru dumneavoastra.
� Oferim un sortiment variat de produse si noutati si introducem noutati si produse interesante in mod constant, unele produse unice pe piata, ce va vor creste vanzarile. Un nou catalog apare odata la 2-3 luni.
� Avem un sistem transparent de acordare a bonusurilor. Veti cunoaste statutul comenzilor dumneavoastra, structura retelei reprezentantilor dvs, ce comenzi au efectuat acestia si alte informatii utile. Aceasta se datoreaza sistemului on-line pe care il puteti consulta si verifica oricand doriti.
� Produsele se expediaza gratuit prin posta romana sau prin curierat rapid contra unei taxe de 10 lei.
� Valoarea minima a comenzilor este de 100 lei la pretul cu discount. Castigul dumneavoastra il obtineti din diferenta dintre pretul pe care il platiti cand luati produsele de la noi si pretul din catalog la care vindeti produsele clientilor dumneavoastra. Astfel la o comanda de 100 de lei castigati 33 de lei. Cand va creati contul vi se acorda automat statut de reprezentant. Aceasta inseamana ca a doua oara cand accesati situl veti vedea preturile de achizitie pentru reprezentanti (preturile cu discount). Daca dumneavoastra si reteaua creata de dvs plasati comenzi de mai mult de 600 lei intr-o luna, in luna urmatoare beneficiati de un discount suplimentar de inca 10% fata de pretul de reprezentant. Va rugam sa ne comunicati de indata ce va calificati pentru acest discount suplimentar telefonic, prin sms sau e-mail, pentru a va schimba statutul de reprezentant in cel de coordonator.
� Alegeti clientii potriviti pentru produsele pe care incercati sa le promovati
Produsele noastre sunt de calitate si la preturi relativ mici. Sunt adresate in principal persoanelor cu venituri medii ce doresc o oferta buna pentru suma de bani cheltuita. Este putin probabil ca o persoana ce foloseste produse cosmetice scumpe sa cumpere din produsele noastre. Nu va pierdeti timpul si energia incercand sa vindeti acestor persoane. Rezultate excelente au obtinut reprezentantii nostri ce si-au dezvoltat reteaua de clienti si reprezentanti la sate, comune si orase mici.
Intra pe www.ctg.ro creaza-ti cont folosind codul CCR2vP0S(0=CIFRA), necesar la inscriere. Vei primi si tu un cod pe care il vei putea folosi sa inscrii alte persoane....id mess: cristianx004 . Succes!


grigorescu_nelutu

125 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 18 Aprilie 2009, ora 18:44

Paste Fericit tuturor!!!


Ai timp de pierdut pe net? copiaza metoda mea si castiga bani.. Viziteaza: www.banifrumosi.ws
necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 19 Aprilie 2009, ora 13:31

buna ideea dar trebuie sa iei in considerare urmatorul aspect: aceste materiale se fac de catre membrii de partid sau daca se fac de altii nu sunt platite in final.deci...


Fosta membra 9am.ro

16019 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 21 Aprilie 2009, ora 22:15

De la: maghiaru2003, la data 2008-12-25 16:12:45esti un bou si jumatate bai bad_boule. semibou prost ce esti


Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost
Fosta membra 9am.ro

16019 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 21 Aprilie 2009, ora 22:17

asa o fi cum spui talica, nu am stat inca sa ma caut la coarne,problema mea este cum poti fi si bou si semibou intr-un singur bou,cum esti mataluta,boierule,s-auzim numai de bine!


Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 22 Aprilie 2009, ora 00:54

De la: VALENTIN_STAN64, la data 2009-04-17 21:22:46SOLICIT AJUTOR CU O IDEE!!!!!!!!!!!!!!AM 1 HA. DE TEREN CAM LA 10 KM. DISTANTA DE LOCALITATE.PINA ACUM VREO 10 ANI, ACOLO SE CULTIVAU CEREALE .DUPA ACEEA ,TERENUL A DEVENIT PIRLOAGA.IN JURUL ACESTUI HA. DE TEREN ALTE ZECI SI ZECI DE HA. TOT PIRLOAGA. CIT VEZI CU OCHII NUMAI STUF.COSTREI, TUFISURI,POMISORI,IEPURASI, MISTRETI,CAPRIOARE,VULPI SI ALTE JIVINE,DE CARE OR MAI FI.PROBLEMA ESTE CE POT SA FAC CU ACEST TEREN, MACAR BANII DE IMPOZIT LA PRIMARIE, SA-I SCOT.......ASTEPT IDEI ,PROPUNERI REALISTE!



Intr-adevar, padure, pomi fructiferi .


Astea suporta la inceput si partial buruieni.

Dar fara munca de plantare...nu scapi.




Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 22 Aprilie 2009, ora 00:56

De la: florin_bad_boy2006, la data 2009-04-14 22:06:43ACEST TOPIC L-AM DESCHIS CU DORINTA DE A GASI IMPREUNA SOLUTII,IDEI SI OPTIUNI,E VINA MEA CA NIMENI NU ARE IDEI CI DOAR PARERI DESPRE IDEI,ZI SI TALICA?

Si ideile mele, ati trecut peste ele?


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 22 Aprilie 2009, ora 00:58

Orice se face la inceput are o valoare de piata mai mare.
Cu cit fac mai multi, activeaza mai multi in afacerea respectiva, scade valoarea muncii respective, deci si afacerea se micsoreaza ca valoare.
"din invatatura inversa marxist leninista"


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

16019 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 22 Aprilie 2009, ora 01:01

De la: nastasemihail, la data 2009-04-22 00:56:46
De la: florin_bad_boy2006, la data 2009-04-14 22:06:43ACEST TOPIC L-AM DESCHIS CU DORINTA DE A GASI IMPREUNA SOLUTII,IDEI SI OPTIUNI,E VINA MEA CA NIMENI NU ARE IDEI CI DOAR PARERI DESPRE IDEI,ZI SI TALICA?

Si ideile mele, ati trecut peste ele?
nea mihai,ideile mata sunt superbe dar lipsesc cu desavarsire,intr-o societate bolnava cum este a noastra,unde pacientul este in stare de coma[poporul=pacientul] , nimanui nu ii mai arde de aplicarea unor idei cum sunt cele de care vorbisi


Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost
Fosta membra 9am.ro

34 mesaje
Membru din: 10/04/2009
Oras: Constanta

Postat pe: 22 Aprilie 2009, ora 14:04



nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 22 Aprilie 2009, ora 15:06

De la: florin_bad_boy2006, la data 2009-04-22 01:01:50
De la: nastasemihail, la data 2009-04-22 00:56:46
De la: florin_bad_boy2006, la data 2009-04-14 22:06:43ACEST TOPIC L-AM DESCHIS CU DORINTA DE A GASI IMPREUNA SOLUTII,IDEI SI OPTIUNI,E VINA MEA CA NIMENI NU ARE IDEI CI DOAR PARERI DESPRE IDEI,ZI SI TALICA?

Si ideile mele, ati trecut peste ele?
nea mihai,ideile mata sunt superbe dar lipsesc cu desavarsire,intr-o societate bolnava cum este a noastra,unde pacientul este in stare de coma[poporul=pacientul] , nimanui nu ii mai arde de aplicarea unor idei cum sunt cele de care vorbisi


Ideile mele sint prin urma.
Daca ma apuca iar...le postez din nou si altele. Ca nu e greu sa dau din maus.
Daca observi bine se pot scoate alea serioase.
Pe alta data, adica pe diseara.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
VALENTIN_STAN64

45 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 22 Aprilie 2009, ora 16:31

De la: click_cont, la data 2009-04-17 21:28:56
De la: VALENTIN_STAN64, la data 2009-04-17 21:22:46SOLICIT AJUTOR CU O IDEE!!!!!!!!!!!!!!AM 1 HA. DE TEREN CAM LA 10 KM. DISTANTA DE LOCALITATE.PINA ACUM VREO 10 ANI, ACOLO SE CULTIVAU CEREALE .DUPA ACEEA ,TERENUL A DEVENIT PIRLOAGA.IN JURUL ACESTUI HA. DE TEREN ALTE ZECI SI ZECI DE HA. TOT PIRLOAGA. CIT VEZI CU OCHII NUMAI STUF.COSTREI, TUFISURI,POMISORI,IEPURASI, MISTRETI,CAPRIOARE,VULPI SI ALTE JIVINE,DE CARE OR MAI FI.PROBLEMA ESTE CE POT SA FAC CU ACEST TEREN, MACAR BANII DE IMPOZIT LA PRIMARIE, SA-I SCOT.......ASTEPT IDEI ,PROPUNERI REALISTE!


Strange toti proprietarii din jur si faceti o asociatie, apoi desecati-l si plantati o padure. Copiii vostri peste ani se vor putea bucura de ea.


VALENTIN_STAN64

45 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 22 Aprilie 2009, ora 16:46

MERSI DE IDE.......1-DE UNDE BANI DE PUIETI? 2-VOI PLANTA HRANA PT IEPURASI,CAPRIOARE SI MISTRETI 3-DACA SE VOR FACE CITIVA COPACI MAI MARI,VOR FI TAIATI PT LEMN DE FOC SI EU MA VOI ALEGE DOAR CU MUNCA IN ZADAR 4-A MAI PUS UN TIP LINGA SAT ,CEVA PUIETI SI AU INTRAT UNII CU VACILE SI I-A STRICAT TOTI PUIETII SI DE SECETA IN ANUL URMATOR S-AU USCAT TOTI PUIETII5-IDEEA CU ASOCIATIA E UTOPICA PT. CA EU STAU LA ORAS ,LA 20KM. DE LOCUL RESPECTIV SI MULTI PROPRIETARI SUNT MORTI ,SAU BATRINI,SAU RISIPITI IN TOATE ZARILE LUMII.......SI EU CU CINE MAI MA ASOCIEZ.........SI MAI E VB. SI DE RAHAT AMESTECAT......ASA CA ASTEPT ALTA PROPUNERE.......DE EX. SA IAU CHIRIE DE LA ASOC. DE VINATORI SPORTIVI.............SAU SA-L DAU LA ROMSILVA SA PUNA PADURE,S-O PAZEASCA SI PESTE 15 ANI SA-MI DEA O CARUTA DE LEMNE......SAU CEVA DE GENUL ASTA...........DE LIVADA NU POATE FI VB. PT CA E AMPLASAT IN PLIN CIMP SI CIT VEZI(CU OCHII)E NUMAI PIRLOAGA (STUF,PAPURA,MACESI,CORCODUSI,SCAIETI SI ALTE ALEA)


nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 23 Aprilie 2009, ora 04:36

Ferma de struti.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 23 Aprilie 2009, ora 04:37

Ghid turistic.

Se pot vizita si dunele de nisip din oltenia.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 23 Aprilie 2009, ora 04:39

Problema este ca cu cit oamenii sint mai crizati, adica mai lenesi, cei care incep afaceri trebuie sa muncesca mai mult.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 23 Aprilie 2009, ora 04:41

Incalzitor de case. Adica intri la beneficiar in casa si stai acolo pina ii incalzesti casa cu propria persoana.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 23 Aprilie 2009, ora 04:42

Aplatizator de conflicte.
La beneficiar il enervezi pina isi da nervii pe tine. Se linisteste omul iar tu te duci si te descarci pe scinduri, ceva.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 23 Aprilie 2009, ora 04:47

Persoana care aduce somnul la cei care nu il au.
Aici dupa imaginatia fiecaruia. Efectul conteaza.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Pagini: << 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului idei de afaceri
Mergi la: