back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Idei de afaceri

 


 
Pagini: << 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 >> Sari la pagina:
 
9am053156

3 mesaje
Membru din: 15/05/2009
Postat pe: 16 Mai 2009, ora 19:35

eu zıc sa ıtı deschızı o spalatorıe auto daca s puate sa fıe sıtuata p DN ar fı perfect dın pct meu de vedere. Dupa aceea ınvestestı ın ceva maı folosıtor sau ıtı potı lua un apartament sau doua depınde dupa bugetul fıecaruıa sı sa stea cu chırıe.


katharina

55 mesaje
Membru din: 8/03/2009
Postat pe: 16 Mai 2009, ora 22:52

De la: , la data 2008-11-06 19:24:19CHIAR NIMENI NU ESTE INTERESAT DE PROSPERITATEA LUI PERSONALA,A CELOR DIN JUR SI A TARII SALE?




Romania, tara cu 558 de taxe


Din 17 Martie 2009 | Numar vizualizari: 147

• LISTEAZA STIREA
• GALERIE IMAGINI (1 imagine)
• TRIMITE PE YAHOO
• RSS ADMINISTRATIV

Guvernul va reduce, in perioada urmatoare, impozitele si taxele, incepand cu acelea ale caror costuri de administrare sunt superioare incasarilor efective, a declarat, luni, in plenul reunit al celor doua Camere ale Parlamentului, premierul Emil Boc.
Articole similare
Mircea Badea, "somat" de Boc sa defileze gol si cu pene pe fund
Din 27 Martie 2009
Finantele taie 71 de taxe
Din 27 Martie 2009
Studentii romani, lasati de patru luni fara burse in strainatate
Din 27 Martie 2009
Guvernul va propune neimpozitarea profitului reinvestit incepand cu trimestrul II al acestui an, masura menita sa vina in sprijinul mediului de afaceri, stimularea investitiilor prin acordarea de garantii si ajutoare de stat si elaborarea unor scheme noi de ajutor de stat pentru intreprinderile si domeniile strategice romanesti.
Emil Boc a spus ca o alta prioritate a guvernului va fi proiectul legii salarizarii unice - menit sa elimine privilegiile din sistemul de salarizare in Romania. 'Este un proiect care va lamuri pentru totdeauna problema sporurilor, a indemnizatiilor si a altor bonusuri', a subliniat premierul, adaugand la capitolul prioritati si restructurarea agentiilor si a aparatului guvernamental.
Sursa: Romania Libera

Cand ai o cifra de afaceri 0 cum pot ei pretinde sa platesti impozit? Mai exact... DE UNDE ??? raspunde trimite
Zbir (Sâmbãtã, 11 aprilie 2009, 14:56)
Adicatalea daca vrei sa "respiri" sub forma juridica esti un presupus "supus" al statului . Cemai , suntem inainte de toate platitori de taxe , apoi mai vedem daca si ce ne ramane noua . Statul se dovedeste si in actuala forma de guvernare , un stat producator de taxe si impozite in principal . Oare de ce nu au redus din angajatii statului ori din salariile acestora ?O statistica de anul trecut din vara , arata ca cele mai mari salarii sunt in domeniul celor care lucreaza in custodia statului . Rushinica


Firmele vor plati un impozit anual cuprins intre 500 si 10 000 de euro, in functie de venituri
de D.G. HotNews.ro
Sâmbãtã, 11 aprilie 2009, 14:40 Economie | Finanþe & Bãnci

Guvernul a aprobat sambata Ordonanta de Urgenta cu privire la rectificare bugetara pe anul 2009 si reglementarea unor masuri financiar-fiscale ce vizeaza introducerea unui impozit minim incepand cu 1 mai 2009, de 2.200 lei anual (aproximativ 500 de euro).

Gheorghe Pogea a dat asigurari ca impozitul forfetar nu a fost introdus din cauza crizei economice, ci pentru ca era o masura planificata cu mult timp inainte, pentru eliminarea sustragerii de la declararea veniturilor.

Astfel, potrivit actului normativ, firmele care au o cifra de afaceri cuprinsa intre 0 si 52.000 lei (circa 12.000 euro) vor plati un impozit minim in acest an 1.467 lei (341 euro), sau 183,3 lei lunar, urmand ca in 2010 impozitul minim datorat statului sa fie de 2.200 lei (putin peste 500 euro).

Noua grila prevede ca firmele care au o cifra de afaceri anuala cuprinsa intre 52.001 si 215.000 lei (50.000 euro) sa plateasca un impozit minim in acest an de 2.867 lei si de 4.300 lei (1.000 euro) in 2010. Totodata, societatile care vor incheia anul cu o cifra de afaceri curpinsa intre 215.001 si 430.000 lei (100.000 euro) vor achita 4.333 lei in acest an si cate 6.500 lei incepand de anul viitor.


Impozit forfetar si pentru firmele fara activitate
Din 14 Aprilie 2009 | Numar vizualizari: 336

• LISTEAZA STIREA
• GALERIE IMAGINI (1 imagine)
• TRIMITE PE YAHOO
• RSS ECONOMIC


Impozitul forfetar ar putea fi aplicat si firmelor fara activitate, a declarat pentru evz.ro presedintele Asociatiei Oamenilor de Afaceri din Romania, Florin Pogonaru.
Articole similare
Impozitul forfetar are efect de bumerang
Din 14 Aprilie 2009
Lichidarea unei firme costa cel putin 1.000 de lei
Din 13 Aprilie 2009

Astfel, firmele inregistrate la Registrul Comertului, dar care nu desfasoara niciun fel de activitate, ar putea fi puse in situatia de a plati suma minima de 500 de euro, prevazuta de impozitul forfetar.



katharina

55 mesaje
Membru din: 8/03/2009
Postat pe: 16 Mai 2009, ora 22:54

Romania, tara cu 558 de taxe

Trebuie sa faci un studiu de fezabilitate extrem de adevarat, sa vezi!!!!!

Din 17 Martie 2009 | Numar vizualizari: 147

• LISTEAZA STIREA
• GALERIE IMAGINI (1 imagine)
• TRIMITE PE YAHOO
• RSS ADMINISTRATIV

Guvernul va reduce, in perioada urmatoare, impozitele si taxele, incepand cu acelea ale caror costuri de administrare sunt superioare incasarilor efective, a declarat, luni, in plenul reunit al celor doua Camere ale Parlamentului, premierul Emil Boc.
Articole similare
Mircea Badea, "somat" de Boc sa defileze gol si cu pene pe fund
Din 27 Martie 2009
Finantele taie 71 de taxe
Din 27 Martie 2009
Studentii romani, lasati de patru luni fara burse in strainatate
Din 27 Martie 2009
Guvernul va propune neimpozitarea profitului reinvestit incepand cu trimestrul II al acestui an, masura menita sa vina in sprijinul mediului de afaceri, stimularea investitiilor prin acordarea de garantii si ajutoare de stat si elaborarea unor scheme noi de ajutor de stat pentru intreprinderile si domeniile strategice romanesti.
Emil Boc a spus ca o alta prioritate a guvernului va fi proiectul legii salarizarii unice - menit sa elimine privilegiile din sistemul de salarizare in Romania. 'Este un proiect care va lamuri pentru totdeauna problema sporurilor, a indemnizatiilor si a altor bonusuri', a subliniat premierul, adaugand la capitolul prioritati si restructurarea agentiilor si a aparatului guvernamental.
Sursa: Romania Libera

Cand ai o cifra de afaceri 0 cum pot ei pretinde sa platesti impozit? Mai exact... DE UNDE ??? raspunde trimite
Zbir (Sâmbãtã, 11 aprilie 2009, 14:56)
Adicatalea daca vrei sa "respiri" sub forma juridica esti un presupus "supus" al statului . Cemai , suntem inainte de toate platitori de taxe , apoi mai vedem daca si ce ne ramane noua . Statul se dovedeste si in actuala forma de guvernare , un stat producator de taxe si impozite in principal . Oare de ce nu au redus din angajatii statului ori din salariile acestora ?O statistica de anul trecut din vara , arata ca cele mai mari salarii sunt in domeniul celor care lucreaza in custodia statului . Rushinica


Firmele vor plati un impozit anual cuprins intre 500 si 10 000 de euro, in functie de venituri
de D.G. HotNews.ro
Sâmbãtã, 11 aprilie 2009, 14:40 Economie | Finanþe & Bãnci

Guvernul a aprobat sambata Ordonanta de Urgenta cu privire la rectificare bugetara pe anul 2009 si reglementarea unor masuri financiar-fiscale ce vizeaza introducerea unui impozit minim incepand cu 1 mai 2009, de 2.200 lei anual (aproximativ 500 de euro).

Gheorghe Pogea a dat asigurari ca impozitul forfetar nu a fost introdus din cauza crizei economice, ci pentru ca era o masura planificata cu mult timp inainte, pentru eliminarea sustragerii de la declararea veniturilor.

Astfel, potrivit actului normativ, firmele care au o cifra de afaceri cuprinsa intre 0 si 52.000 lei (circa 12.000 euro) vor plati un impozit minim in acest an 1.467 lei (341 euro), sau 183,3 lei lunar, urmand ca in 2010 impozitul minim datorat statului sa fie de 2.200 lei (putin peste 500 euro).

Noua grila prevede ca firmele care au o cifra de afaceri anuala cuprinsa intre 52.001 si 215.000 lei (50.000 euro) sa plateasca un impozit minim in acest an de 2.867 lei si de 4.300 lei (1.000 euro) in 2010. Totodata, societatile care vor incheia anul cu o cifra de afaceri curpinsa intre 215.001 si 430.000 lei (100.000 euro) vor achita 4.333 lei in acest an si cate 6.500 lei incepand de anul viitor.


Impozit forfetar si pentru firmele fara activitate
Din 14 Aprilie 2009 | Numar vizualizari: 336

• LISTEAZA STIREA
• GALERIE IMAGINI (1 imagine)
• TRIMITE PE YAHOO
• RSS ECONOMIC


Impozitul forfetar ar putea fi aplicat si firmelor fara activitate, a declarat pentru evz.ro presedintele Asociatiei Oamenilor de Afaceri din Romania, Florin Pogonaru.
Articole similare
Impozitul forfetar are efect de bumerang
Din 14 Aprilie 2009
Lichidarea unei firme costa cel putin 1.000 de lei
Din 13 Aprilie 2009

Astfel, firmele inregistrate la Registrul Comertului, dar care nu desfasoara niciun fel de activitate, ar putea fi puse in situatia de a plati suma minima de 500 de euro, prevazuta de impozitul forfetar.



edy_sword

166 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 17 Mai 2009, ora 15:29

un singur lucru pentru a face o afacere in tara asta trebuie sa fii inconstient si naiv ca ai sa razbesti fara sa dai spaga si sa te balacesti cu porcii ,asa ca mai ginditi va sa nu deveniti din oameni normali in sclavi care cica vor sa aiba propria afacere O MARE VRAJEALA bafta


vladimir_danciu

63 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Timisoara

Postat pe: 17 Mai 2009, ora 15:41

BUNA, CHIAR POTI AVEA AFACEREA TA PROPIE,SA TRAIESTI NU BINE CI FOARTE BINE IN ROMANIA FARA SA DAI SPAGA.ITI RECOMAND SA AI O GANDIRE MAI POZITIVA SA NU MAI FI ATAT DE PESIMIST
SI ITI RECOMAND SA CITESTI CADRANUL BANILOR DE ROBRT KYOSACHI SI ATUNCI VEI VEDEA CUM POTI AVEA PROPIA TA AFACERE,MAI BINE CITESTI DECAT SA TE UITI LA TELEVIZOR LA TOATE EMISIUNILE NEGATIVE SI FA CEVA UTIL PENTRU VIATA TA SI A CELOR DIN JURUL TAU.I-TI DORESC O ZI SUPERBA SI PLINA DE IMPLINIRI!!!!!!!!!!!! CU STIMA UN OM CU AFACERE INTERNATIONALA CARE TRAIESTE EXCELENT IN ROMANIA.


vladimir
monix_i

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 17 Mai 2009, ora 22:13

Buna! Si eu mi-as dori sa incep o afacere, dar cred ca-mi lipseste in primul rand curajul, iar in al doilea rand banii si o idee viabila. Interesant forum ... o sa va urmaresc


amade

24 mesaje
Membru din: 16/05/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 17 Mai 2009, ora 22:23

De la: monix_i, la data 2009-05-17 22:13:04Buna! Si eu mi-as dori sa incep o afacere, dar cred ca-mi lipseste in primul rand curajul, iar in al doilea rand banii si o idee viabila. Interesant forum ... o sa va urmaresc


Asta suna cam descurajant. N-ar trebui sa gandesti atat de negativist. Fii creativa, priveste in jur si incearca sa vezi in ce domeniu ar mai fi loc de facut ceva.


goaaddict2003

55 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Timisoara

Postat pe: 18 Mai 2009, ora 21:34

Ce dreaq de idei de afaceri sa mai ai acum, ca odata cu impozitul forfetar, incompetentii astia de la putere au distrus din starat orice idee sau proiect de mic business. In loc sa aduca la buget o suma decenta de bani, sa creeze locuri de munca, ei creeaza tot mai multi someri, banii pe care-i dadeau cele 14.000 de firme la buget nu maj ajung acolo si uite asa se duce totul de rapa !!! Dar nu ma mira nimic...Doar traim in Romania, unde prostia e fara limite si nici nu are leac !!!


Fosta membra 9am.ro

34 mesaje
Membru din: 10/04/2009
Oras: Constanta

Postat pe: 19 Mai 2009, ora 15:07

Felicitari !

Intra pe:

profitnelimitat.googlepages.com/
unde vei gasi informatii despre oferta noastra.
Astept sa-mi trimiti datele pentru inscriere.


blondutza_vis

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 19 Mai 2009, ora 16:09

simona senzual face striptease lui basescu =))))))) urlz.ro/sensua


Daniela_C

13 mesaje
Membru din: 16/05/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 19 Mai 2009, ora 16:13

Buna,
Nu stiu daca nu cumva raspund prea tarziu... Dar deja am o afacere clasica, stiti si voi , cu sediul social, cu minin 2 angajati, etc... dar mai exista o oportunitate din care ai numai beneficii
Daca vreti imi puteti scrie la: daniela.constantin@gmail.com si poate vom gasi o solutie pentru fiecare.
Daniela


Daniela Constantin Fii mai bun decat esti acum! Doreste-ti mai mult! Eu sunt fan BIO, tu?
Daniela_C

13 mesaje
Membru din: 16/05/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 21 Mai 2009, ora 14:29

Puteti sa-mi vizitati site-ul: www.sanatatesibunastare.ro. Aveti ocazia sa:
1. Aveti propria afacere
2. Utilizati produse ecologice si biodegradabile (asa puteti ajuta mediul ambiant!)
3. Sa va insanatositi daca sunteti bolnavi, sau sa deveniti mai sanatosi
4. Sa ajutati alte persoane care vor sa aiba propria afacere!


Daniela Constantin Fii mai bun decat esti acum! Doreste-ti mai mult! Eu sunt fan BIO, tu?
Daniela_C

13 mesaje
Membru din: 16/05/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 21 Mai 2009, ora 14:35

Vrea cineva sa devina independent din punct de vedere financiar?
Vrea cineva sa fie propriul lui sef?
Vrea cineva sa aiba mai mult timp liber sa-l petreaca cu familia si cu prietenii?
Vrea cineva sa fie mai sanatos?
Vrea cineva sa aiba propria afacere?
Vrea cineva sa ajute la refacerea mediului ambiant?
Vrea cineva sa ajute alti oameni?
Vrea cineva sa dea informatia mai departe?
Astept solicitarile voastre la: daniela.constantin@gmail.com

Daniela


Daniela Constantin Fii mai bun decat esti acum! Doreste-ti mai mult! Eu sunt fan BIO, tu?
Fosta membra 9am.ro

5 mesaje
Membru din: 7/01/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 21 Mai 2009, ora 18:31

daca este cineva interesat sa cumpere automate de cafea la mana a doua sa imi scrie pe nichta_adela@yahoo.com.................sunt automate care macina cafeaua pe loc


Daniela_C

13 mesaje
Membru din: 16/05/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 22 Mai 2009, ora 16:00

WWW.SANATATESIBUNASTARE.RO

Astept comentarii

Daniela


Daniela Constantin Fii mai bun decat esti acum! Doreste-ti mai mult! Eu sunt fan BIO, tu?
Fosta membra 9am.ro

34 mesaje
Membru din: 10/04/2009
Oras: Constanta

Postat pe: 24 Mai 2009, ora 15:06

jokerbux.com/?r=pensionarainscrietiva care vreti ,plateste bine


silviu_m74

118 mesaje
Membru din: 7/09/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 25 Mai 2009, ora 19:23

de curand am aflta de la un amic din spania despre o oportunitate de afacere,un parteneriat cu o firma care dupa primii 5 ani de existenta a avut o crestere de peste 6100% !!! si si-a extins activitatea in peste 40 tari din lume,amicul meu mai spune ca in primul an rula cca 1 milion $ lunar,iar acum ruleaza peste 1 milion $ zilnic.......si ca plateste catre colaboratori 64% din pretul produselor....ce parere aveti,ar fi rentabil sa ma bag??? mentionez ca amicul meu mi-a spus ca nu-mi trebuiesc investitii,decat o mica suma de rulaj....


www.4life-romania.ro
Fosta membra 9am.ro

34 mesaje
Membru din: 10/04/2009
Oras: Constanta

Postat pe: 26 Mai 2009, ora 14:13

Poti incepe acum GRATUIT cea mai simpla si sigura afacere pe net. Nu ti se cere sa dai bani dinainte, ca sa poti incepe afacerea! Nu trebuie sa vinzi, nu trebuie sa iesi din casa. Toata activitatea este pe Internet si iti poate lua doar o ora zilnic.inscrire la link de mai jos

2009/5/24 alexandra neagu

jokerbux.com/?r=pensionara


NoMinCashout.com?ref=slabanoaga


Fosta membra 9am.ro

34 mesaje
Membru din: 10/04/2009
Oras: Constanta

Postat pe: 28 Mai 2009, ora 18:54

insrieti va care vreti aici si luati lincul s i dati l mai depart e isabelmarco.com/?r=moashasanda


Daniela_C

13 mesaje
Membru din: 16/05/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 28 Mai 2009, ora 21:05



Daniela Constantin Fii mai bun decat esti acum! Doreste-ti mai mult! Eu sunt fan BIO, tu?
Daniela_C

13 mesaje
Membru din: 16/05/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 28 Mai 2009, ora 21:07

Incepeti propria afacere:
FARA RISCURI
GESTIONAND PROPRIUL TIMP LIBER
LIBERI IN A ALEGE SI A INTREPRINDE

www.santatesibunastrare.ro


Daniela Constantin Fii mai bun decat esti acum! Doreste-ti mai mult! Eu sunt fan BIO, tu?
Fosta membra 9am.ro

16019 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 29 Mai 2009, ora 04:20



Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost
9am5649

2 mesaje
Membru din: 6/03/2009
Oras: Campina

Postat pe: 30 Mai 2009, ora 09:48

incepe o noua afacera cu 12 lei. Daca esti interesat - dobre_constantin2000@yahoo.com


Cristi
Fosta membra 9am.ro

16 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 30 Mai 2009, ora 10:58

cea mai tare afacere??un bilet de avion one way cu directia australia sau noua zeleanda sau oriunde in lume numai in romania nu si asta da afacere


ili_stoica

39 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 30 Mai 2009, ora 11:18

buna initiativa,dar cum facem?ce idei noi de care nu am auzit eu ar merge pe piata din Romania?


afrim

9 mesaje
Membru din: 9/10/2008
Oras: Tg Jiu

Postat pe: 30 Mai 2009, ora 13:13

-idei de afaceri sunt- bani nu prea sunt.. AS DORI sa vin cu o propunere ...CEI ce gasesc idei bune chiar de pe net sau au vazut ceva intimplator si si-ar dori acest lucru sa vina aici sa scrie tot ce cred -NIMENI NU VA RIDE DE EL...ORICE IDEE ESTE BINE VENITA
- HAIDETI SA PUNEM IDEI CAP LA CAP, CHIAR DACA NU LE VOM REALIZA NICIODATA POATE CINEVA CITESTE ACESTE RINDURI SI ARE BANI SI CONTRIBUIE LA CREAREA LOCURILOR DE MUNCA -SA SE INTOARCA F R A T I I NOSTRI CARE MUNCESC CU ADEVARAT SI NE DUC DORU SI NE TRIMIT PUTINUL LOR LA BUNASTAREA TARII (SA AIBA VIITORII NOSTRI PARLAMENTARI CU CE SE LAUDA CU REALIZARILE LOR)
- ASA de incheiere am vazut pe net ca UNIUNEA EUROPEANA DA BANI 100% NERAMBURSABILI PENTRU AMENAJAREA DE CHEPINGURI TURISTICE PERSOANELOR FIZICE (NU LA FIRME) PARTICULARE CARE DEZVOLTA O ZONA TURISTICA INTR-O ZONA NEDEZVOLTATA TURISTIC
- SUNT ATITEA LOCURI IN TARA ASTA ASA DE FRUMOASE SI NU GASESTI UN SPATIU IGRADIT PT. CAMPARE -SA STITI CA SE POATE CONSTRUI IN ORICE ZONA CHIAR DACA TERENUL ESTE IN EXTRAVILAN SAU DAT LEGI SI POTI CONSTRUI PINA LA 100mp apreta pe sol,sau cu atit mai bine pt constructii demontabile
-eu constuiesc asa ceva da nu am cautat surse de finantare deocamdata,am cuparat teren,am luat autorizatie de costructie si urmeaza sa construiesc in luna iunie o mini cabana si doua casute de vacanta,deocamdata stau rau cu apa
-- va multumesc si haideti sa miscam ceva , sunt si eu tinar am 2 copii si doresc sa ma ajute cineva cu ideii si eu doresc sa ajut pe cine doreste sa afle din cea ce stim ..NE GASIM aici pe IDEI DE AFACERII


CAFRIM
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 31 Mai 2009, ora 04:32

Persoana fizica de pupat sotia in locul barbatului. Sint unii barbati care nu prea suporta pupatul, ma rog sarutatul. Il chemi dimineata si seara pe prestatorul de serviciu, face treaba de fata cu tine. Apoi ii dai plata, si un picior in fund sa se care.
Nu de alta, dar unele sotii baga motiv de divort ca nu sint sarutatate, ma rog tucate sau pupate sau pupacite.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
silviu_m74

118 mesaje
Membru din: 7/09/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 3 Iunie 2009, ora 17:12

De la: afrim, la data 2009-05-30 13:13:53-idei de afaceri sunt- bani nu prea sunt.. AS DORI sa vin cu o propunere ...CEI ce gasesc idei bune chiar de pe net sau au vazut ceva intimplator si si-ar dori acest lucru sa vina aici sa scrie tot ce cred -NIMENI NU VA RIDE DE EL...ORICE IDEE ESTE BINE VENITA
- HAIDETI SA PUNEM IDEI CAP LA CAP, CHIAR DACA NU LE VOM REALIZA NICIODATA POATE CINEVA CITESTE ACESTE RINDURI SI ARE BANI SI CONTRIBUIE LA CREAREA LOCURILOR DE MUNCA -SA SE INTOARCA F R A T I I NOSTRI CARE MUNCESC CU ADEVARAT SI NE DUC DORU SI NE TRIMIT PUTINUL LOR LA BUNASTAREA TARII (SA AIBA VIITORII NOSTRI PARLAMENTARI CU CE SE LAUDA CU REALIZARILE LOR)
- ASA de incheiere am vazut pe net ca UNIUNEA EUROPEANA DA BANI 100% NERAMBURSABILI PENTRU AMENAJAREA DE CHEPINGURI TURISTICE PERSOANELOR FIZICE (NU LA FIRME) PARTICULARE CARE DEZVOLTA O ZONA TURISTICA INTR-O ZONA NEDEZVOLTATA TURISTIC
- SUNT ATITEA LOCURI IN TARA ASTA ASA DE FRUMOASE SI NU GASESTI UN SPATIU IGRADIT PT. CAMPARE -SA STITI CA SE POATE CONSTRUI IN ORICE ZONA CHIAR DACA TERENUL ESTE IN EXTRAVILAN SAU DAT LEGI SI POTI CONSTRUI PINA LA 100mp apreta pe sol,sau cu atit mai bine pt constructii demontabile
-eu constuiesc asa ceva da nu am cautat surse de finantare deocamdata,am cuparat teren,am luat autorizatie de costructie si urmeaza sa construiesc in luna iunie o mini cabana si doua casute de vacanta,deocamdata stau rau cu apa
-- va multumesc si haideti sa miscam ceva , sunt si eu tinar am 2 copii si doresc sa ma ajute cineva cu ideii si eu doresc sa ajut pe cine doreste sa afle din cea ce stim ..NE GASIM aici pe IDEI DE AFACERII
eu am o idee de afacere...sunt partener al unei companii americane producatoare ale unor produse 100% naturale si imi caut parteneri pentru a forma in Romania o retea de distributie si de publicitate pentru acest producator.Mentionez ca firma partenera a avut in primii 5 ani de existenta o crestere de peste 6100% !!! si si-a extins activitatea in 40 tari din lume.Actualmente,functioneaza prin partenerii ei in 52 de tari din lume,printre care: Sua,Mexic,Canada,Brazilia,Columbia,Australia,Noua Zeelanda,Japonia,Coreea,Spania,Italia,Germania,Marea Britanie,Olanda,Portugalia,Danemarca,Cehia,Austria,Polonia si inca multe altele si are o cifra de afaceri de peste 500 milioane $ anual,din care 64 % ii plateste drept comisioane catre parteneri !!!!
Pentru acest parteneriat nu este nevoie de investitii in stocuri,birouri,chirii,angajati.Este nevoie de cat de un mic capital de rulaj lunar si de multa determinare,ambitie si motivatie.Puteti cere detalii la contact@4life-romania.ro


www.4life-romania.ro
Fosta membra 9am.ro

16019 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 5 Iunie 2009, ora 04:08



Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost
Fosta membra 9am.ro

16019 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 5 Iunie 2009, ora 22:47



Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost
Pagini: << 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului idei de afaceri
Mergi la: