back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Basescu

 


 
Pagini: << 1750 1751 1752 1753 1754 1755 >> Sari la pagina:
 
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 7 Septembrie 2018, ora 13:39

tusea si junghiul, unul mai rau decit celalalt !

P.S
"domnilor " incepe scoala si v-o recomand pe cea de bune maniere, poate se lipeste si de voi ceva !


costelaeg

170 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 7 Septembrie 2018, ora 17:17

nu sant un fan Basescu, dar totusi as adauga un comentariu cat se poate de pertinent .
1 Basescu si Boc au taiat pensiile foarte mari, au luat ceva si din salariile bugetarilor si au raspuns cu functia . Au avut curajul sa faca un pas important in fiscalitate si, au pregatit terenul pentru urmatoarele guvernari care au avut in domeniul pensiilor si bugetarilor un buget echilibrat . Va rog sa va uitati acum peste nivelul salariilor bugetarilor din admnistratiA PUBLICA (a nu se confunda si sistemul sanitar si invatamantul in aceasta categorie) . In admnistratia publica UItati-va ca nu fac nimic si primesc salarii mari numai pentru a fi ales PSD. La fel si cu pensiile, NU MAI VORBIM DE PENSIILE din armata "ce merite deosebite au avut dupa 1989 de avem o armata de grade superioare??? cu pensii fara masura ?? Ce a ce face PSD azi este o razbunare pentru guvernarile ce or sa vina . Avem atata datorie publica incat nici stranepotii nostri nu o vor putea plati . Nu mai povestim ca la sfarsitul anului 1989 datoria publica a Romaniei era zero. Este cel mai usor sa traiesti si sa faci politici publice pe datorie si cu ce dobanzi??? Nu mai vorbesc de ROBOR care ne ingroapa copii in datorii la Bancile comerciale sustinute de BNR?? . Nu doresc sa fac un apogeu dar uitativa in urma la acest ROBOR , nu a mai avut o asa crestere din anul 2009 si asta se datoreaza politicilor monetare impuse de guvernele Boc si urmatoarele . Nimeni nu spune ca nu ieste nevoie sa creasca salariile si pensiile dar populatia nu observa cu cat cresc costurile sociale (GAZ LUMINA APA BENZINA MOTORINA ETC DEPASESC CU MULT MAJORARILE SALARIILOR SI PENSIILOR PANA IN 2000 LEI SA AUZIM DE BINE

Raporteaza abuz de limbaj
NicioLaeAen

337 mesaje
Membru din: 21/03/2018
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 7 Septembrie 2018, ora 20:05

@costelaeg
Mare greseala ai facut.
Cum indraznesti sa-i lauzi pe Base si pe Boc si sa denigrezi PSD-ul?
Acum vei intra in gura Gabitei (alias tampitampi2).

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 8 Septembrie 2018, ora 14:35




Raporteaza abuz de limbaj
NicioLaeAen

337 mesaje
Membru din: 21/03/2018
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 8 Septembrie 2018, ora 18:26

De la: gabigabi2, la data 2018-09-08 14:35:45



@costelaeg
Ai vazut?
Te-a spurcat de nu te spala nici apa Styx-ului!

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 9 Septembrie 2018, ora 09:19

asa ai decodificat tu semnificatia acelor emoticoane ?
e adevarata, car' vasazica vorba ca, multi vad putini pricep si fiecare vede/ aude dupa cit si cum il duce capul !

P.S
Costeleag era , daca-mi aduc aminte, anti B si d'aia m-am mirat impreuna cu dinsul :

Raporteaza abuz de limbaj
NicioLaeAen

337 mesaje
Membru din: 21/03/2018
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 9 Septembrie 2018, ora 18:52

De la: gabigabi2, la data 2018-09-09 09:19:14 asa ai decodificat tu semnificatia acelor emoticoane ?
e adevarata, car' vasazica vorba ca, multi vad putini pricep si fiecare vede/ aude dupa cit si cum il duce capul !
P.S
Costeleag era , daca-mi aduc aminte, anti B si d'aia m-am mirat impreuna cu dinsul :

Phă, tâmpitâmpi2...
Ç'est à dire, fiecare tigan dupa iapa lui ghiceste.

Raporteaza abuz de limbaj
costelaeg

170 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 10 Septembrie 2018, ora 12:46

De la: dracusor, la data 2008-09-30 19:08:14constat cu stupoare cum din ce in ce mai multi oameni sunt manipulati de media (mai ales antena 3) si devin convinsi ca basescu este un rau pt romania, nu inteleg de ce unii oameni se lasa asa de usor convinsi fara sa investigheze sau sa intereseze. adevarat ca are si el minusurile lui, dar in afara de el, adrian nastase mai are sanse sa ajunga la presedintie, si nu vreau sa ma mai intorc sub inca o conducere psd, dati-va cu opinia



SI EU SANT DE ACORD C TINE .

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 10 Septembrie 2018, ora 14:14

OK !
si dupa atita timp, nu ti-ai schimbat deloc parerea in legatura cu Beneficiul adus Ro de conducerea lui Base ? nu te-au socat deloc Explicatiile date pe la teveuri, in legatura cu cei " 3 oameni ai lui " , care i-au "arestat pe alti 3 oameni ai lui ", spunind in acest fel, Exact ce se vorbea la A3 ca, Toate institutiile Statului au devenit Mosia lui Base ?
chiar nu ne aduce timpul niciun fel de lamuriri si limpeziri ale unor lucruri tinute ascunse pina acum ? chiar nu ?
chiar suntem Incapabili sa invatam din ceea ce ni se -ntimpla?

Raporteaza abuz de limbaj
NicioLaeAen

337 mesaje
Membru din: 21/03/2018
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 12 Septembrie 2018, ora 20:04

Phă, tâmpitâmpi2...
Am inteles ca sapte senatori americani cer Departamentului de Justitie sa verifice daca Rudolf Giuliani a respectat regulile Foreign Agents Registration Act (FARA), pentru ca a "desfasurat o serie de activitati politice si de relatii publice in numele unor entitati straine".
Ce se mai aude la noi cu scrisoarea lui Giuliani?
Cei care au pus botu' au luat-o-n mana!

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 13 Septembrie 2018, ora 14:11

adicatelea DE CE ? NU era adevarat ce scria acolo si-mi aduc aminte de Base' al tau care spunea si -l citez cu o oarecare aproximatie : femeia asta ( Kovesi ) , ar trebui arestata chiar azi, caci a transformat justitia intro institutie mafiota ?

Raporteaza abuz de limbaj
NicioLaeAen

337 mesaje
Membru din: 21/03/2018
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 13 Septembrie 2018, ora 22:23

De la: gabigabi2, la data 2018-09-13 14:11:03adicatelea DE CE ? NU era adevarat ce scria acolo si-mi aduc aminte de Base' al tau care spunea si -l citez cu o oarecare aproximatie : femeia asta ( Kovesi ) , ar trebui arestata chiar azi, caci a transformat justitia intro institutie mafiota ?

Phă, tâmpitâmpi2...
Nu am niciun Base prin buzunare.
Scrisoarea aia contine exact diareea improscata din latrine si a fost redactata de angajatii lui Popoviciu si Adamescu jr.
A fost asa de penibila, ca nici macar PSD-ul nu mai pomeneste de ea.

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 14 Septembrie 2018, ora 13:30

da' nu asta e esential, moi niciobrinza : important este ca Prea MULTE Pareri Coincid intre ele si toate fac parte deja din constiinta colectiva ! ca nu vreti voi sa acceptati, asta-i altceva si NU anuleaza parerea generala !

Raporteaza abuz de limbaj
NicioLaeAen

337 mesaje
Membru din: 21/03/2018
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 14 Septembrie 2018, ora 20:58

De la: gabigabi2, la data 2018-09-14 13:30:20da' nu asta e esential, moi niciobrinza : important este ca Prea MULTE Pareri Coincid intre ele si toate fac parte deja din constiinta colectiva ! ca nu vreti voi sa acceptati, asta-i altceva si NU anuleaza parerea generala !

Phă, tâmpitâmpi2...
Părerea generală? O fi generalizată la voi. Ca un cancer.
Ceilalti au o părere contrară. Ceilalti care gîndesc, care nu iau de-a gata lucruri inventate și propovăduite cu ostentație.

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 15 Septembrie 2018, ora 14:24

hai mai las-o jos cu asta cu ginditul si nepreluatul ideilor de'a gata, ca ma umfla risul de neghiobia ta/ a voastra ! da' tu ce ai facut , bre , atunci cind ai Preluat pe negindite si ai inghitit pe nemestecate TOATE prostiile lui Hakon si le repeti prosteste ? asta-i dovada ta ca gindesti ? ha !

Raporteaza abuz de limbaj
NicioLaeAen

337 mesaje
Membru din: 21/03/2018
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 15 Septembrie 2018, ora 17:15

De la: gabigabi2, la data 2018-09-15 14:24:26hai mai las-o jos cu asta cu ginditul si nepreluatul ideilor de'a gata, ca ma umfla risul de neghiobia ta/ a voastra ! da' tu ce ai facut , bre , atunci cind ai Preluat pe negindite si ai inghitit pe nemestecate TOATE prostiile lui Hakon si le repeti prosteste ? asta-i dovada ta ca gindesti ? ha !

Phă, tâmpitâmpi2...
De unde ai tras tu concluziile astea? Ai folosit metodele latrinelor?
Dă și tu dovadă că ai cap și poți gândi cu el.
Nu mai arunca astfel de inepții.

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 16 Septembrie 2018, ora 16:05

poftim ? ce spui ? ca n-ai preluat si repeti papagaliceste timpeniile proferate de @H ? haide, fa pasi ca deja m-ai plictisit !

Raporteaza abuz de limbaj
Dinamic

284 mesaje
Membru din: 8/07/2010
Postat pe: 16 Septembrie 2018, ora 16:46

Vorbim despre Basescu ca despre binefacatorul Romaniei. Dragilor din 1989, pana astazi, tooata cloaca politica cocotata pe cele mai inalte jilturi, nu e decat o adunatura de golani, tradatori, aserviti intereselor din afara Romaniei. Basescu a fost varful de lance care a distrus Romania la propriu... IG-farben cu toata structura lor sunt artizanii care s-au folosit de presedintii unor tari UE pentru a le distruge. E mult de spus aici.. O sa vin cu detalii. Va salut cu respect dragilor...

Raporteaza abuz de limbaj
NicioLaeAen

337 mesaje
Membru din: 21/03/2018
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 Septembrie 2018, ora 17:50

De la: Dinamic, la data 2018-09-16 16:46:23Vorbim despre Basescu ca despre binefacatorul Romaniei. Dragilor din 1989, pana astazi, tooata cloaca politica cocotata pe cele mai inalte jilturi, nu e decat o adunatura de golani, tradatori, aserviti intereselor din afara Romaniei. Basescu a fost varful de lance care a distrus Romania la propriu... IG-farben cu toata structura lor sunt artizanii care s-au folosit de presedintii unor tari UE pentru a le distruge. E mult de spus aici.. O sa vin cu detalii. Va salut cu respect dragilor...


Să înțelegem ca IG-farben (prin moștenitorul său Bayer) l-a racolat pe Băsescu și de aceea el a făcut ce i s-a dictat?
Noroc că a venit Mragnea și ne-a scăpat de IG-farben. Acum o ducem minunat, curg râuri de lapte si miere prin piața Victoriei și umblă câini cu covrigi în coada (30 RON de câine de la Soros).

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 17 Septembrie 2018, ora 13:38

@ dinamic : eu te astept cu interes !

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 19 Septembrie 2018, ora 13:12

De la: mytcor, la data 2008-10-26 13:25:53
De la: gabigabi, la data 2008-10-26 11:32:39ei,hai ca m-ai enervat @S de la Silviu ! mai citeste o data ce-am scris ! da, AVEM SALARII MICI ! da, TREBUIESC MARITE, dar nu acum si nu asa ! am spus ca eu,in locul lui,as fi intors legea in parlament,ba inca i-as fi chemat la mine pe sefii de partide si de sindicat pentru o discutie serioasa privind strategia de aplicat,ptr.a nu intra in virtejul crizei ! ASTA PUTEA si TREBUIA s-o faca,avind tot dreptul si justificarea si n-a facut-o ! de ce ? pentru ca a vrut sa i-o traga lui Tariceanu ! in situatia de fata guvernul nemaiavind decit 2 optiuni : 1- sa-si dea demisia ..... adica Exact ce-si doreste Base' si PDL,ptr. a se amina alegerile,intrucit nu le convine uninominalul si 2 -sa dea o ordonanta de urgenta sau sa inghete salariile !
P.S iar marirea asta -otova-cu 50% atit ptr.cei cu 700 ron ca si ptr.cei cu 3000ron,e o aiurela care nu le rezolva problema primilor !....cind foamea de putere si lupta pentru suprematie il orbeste pe ZEUS,fiind dispus sa dea in traznet totul ,cei care sufera suntem noi,acum si pe viitor !


Eu nu m-am , dar subsciu in proportie de 99 % la cele spuse de catre @gabigabi.

Pentru acel 1 %....avand in vedere faptul c-am postat programul PD-L si nimeni nu doreste a-l analiza cu obiectivitate ( nici macar cei ce se afiseaza ca ferventi sustinatori ),...atunci dati-mi voie sa spun :

1. Asistam la un paradox., in ce consta paradoxul ?..foarte simplu, presedintele ca luptator devotat si declarat impotriva smecherilor politici si nu mumai, avand ca obiectiv binele general, a exploatat politic si electoral o gresala flagranta din punct de vedere economic a clasei politice romanesi, in favoarea D-niei sale.,....dar , acest semipragmatism strict politic si de termen scurt ( strict electoral ),...in cazul in care PD-L-ul va forma guvernul imediat dupa alegerile din Noiembrie , iaceasta promulgare , ii va atarna de gat ca o piatra de moara in plina criza economica, iar anul viitor, se va intoarce ca un bumerang D-lui T. Basescu in cazul in care doreste un nou mandat de presedinte.
2. Sper ca Liberalii sa reuseasca a bloca aplicarea acestei legi chiar cu pretul diminuarii scorului electoral al PNL.
Nu doresc binele unui segment profesional in detrimentul tuturor cetatenilor in aceste vremuri tulburi din punct de vedere economico-financiar de pe plan mondial.
In primavara lui 2009, aveti a va convinge pe pielea domniilor dumneavoastra ce inseamna aceasta criza. Majoritatea celor ce comenteaza aici n-au cunoscut criza din "29, dar o s-o simtiti p-asta ce vine din plin.

Asa ca....interesul D-lui T Basescu si-al PD-L . este mai important decat interesul general al cetatenilor ROMANI.

Frumoasa , rece si pragmatica mutarea presedintelui, dar noi ?...

Raporteaza abuz de limbaj
NicioLaeAen

337 mesaje
Membru din: 21/03/2018
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 19 Septembrie 2018, ora 20:30


Phă tâmpitâmpi2...
Ce faci? Trăiești din amintiri?
Trezește-te! Suntem în 2018. Băsescu nu mai reprezintă nimic!
Nu-l mai ia nimeni în seamă. Mai rău decât pe Iohannis!

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 20 Septembrie 2018, ora 13:54

ai tu impresia asta, caci la cit este de prezent pe sticla, inseamna ca mai are cite ceva de spus si, adevarul e ca , intr-adevar, STIE MULTE, ca doar el le-a pus la cale si numa de'ar devoala Acoperitii din Presa , Justitie sau prin ministere , s-ar face un pas important in Curatarea Societatii , pe care si voi bateti moneda , dar nu stiti cum s-ar putea face aceasta curatenie, in fapt !

Raporteaza abuz de limbaj
NicioLaeAen

337 mesaje
Membru din: 21/03/2018
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 20 Septembrie 2018, ora 19:26

Phă, tâmpitâmpi2...
Dar cine se mai uită în gura lui? Voi? Sunteți stomatologi?

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

489 mesaje
Membru din: 1/08/2018
Postat pe: 23 Septembrie 2018, ora 12:45

Nu dle., stulta lumpen latrinista miasmata e proctoloaga... mintal!
Observa , examineaza, gusta, apoi inghite tot ceea ce ii serveste recturile latrinei 3.

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 23 Septembrie 2018, ora 14:10

ntzzzz...ca de obicei Vorbesti fara sa ai habar ce spui ! Basescu NU Apare , caci NU este invitat la A3....ultima oara eu l-am vazut la TvR1la emisiunea Romania 9 !

Raporteaza abuz de limbaj
NicioLaeAen

337 mesaje
Membru din: 21/03/2018
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 23 Septembrie 2018, ora 17:16

De la: gabigabi2, la data 2018-09-23 14:10:11 ntzzzz...ca de obicei Vorbesti fara sa ai habar ce spui ! Basescu NU Apare , caci NU este invitat la A3....ultima oara eu l-am vazut la TvR1la emisiunea Romania 9 !

Phă, tâmpitâmpi2...
Săracu' Băse, uite unde a ajuns să vorbească! TVR-ul a devenit și ea una din oficinele voastre!
Tu nu vezi că nu-l mai bagă nimeni în seamă!
Numai una ca tine îl urmărește, doar, doar o da pe goarnă ceva din nefăcutele lui și ale altora.
Dar nu-ți face iluzii. E vulpoi bătrân și știe ce să spună și ce are de ascuns. Și are multe...
El nu se scapă precum Varanu', în direct, cu zgomot și cu miros. Și n-are cine să sară imediat să-l lingă sau să-l pupe în c$r.

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 24 Septembrie 2018, ora 14:11

ei, n-are Cine sa-l pupe- n dos ! cum n-are? dar voi ce faceti ?

Raporteaza abuz de limbaj
NicioLaeAen

337 mesaje
Membru din: 21/03/2018
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 24 Septembrie 2018, ora 18:10

De la: gabigabi2, la data 2018-09-24 14:11:52 ei, n-are Cine sa-l pupe- n dos ! cum n-are? dar voi ce faceti ?

Phă, tâmpitâmpi2...
Ești analfabetă funcțional?
Nu înțelegi că-mi este indiferent Băse și în general politicienii?
Pur și simplu privesc cu obiectivitate și îmi exprim doar părerile.
Faptul că despre PSD am o părere proastra, asta nu înseamna că îi urăsc și că vreau să le iau gâtul.
Eventual aș dori să-i văd înlocuiți, dar nu văd cu cine. Cu cineva care să se găndească și la nevoile noastre, ale "pulimii".

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 25 Septembrie 2018, ora 13:44

hopaaaaa....bravos !
e prima oara cind exprimi, in clar, o parere ....
ca eu cred ce spui sau nu, asta-i alta chestie, dar sunt de Acord ca NU AVEM cu cine Inlocui aceasta clasa politica si, in Consecinta : NU INTELEG agitatia voastra cu #rezist, cu Strada care urla si face urit si totul se dovedeste a fi o actiune STERILA !

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: << 1750 1751 1752 1753 1754 1755 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului basescu
Mergi la: