back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Proteste in republica moldova

 


 
 
Georgian

14 mesaje
Membru din: 11/12/2007
Oras: Galati

Postat pe: 7 Aprilie 2009, ora 21:51

Ce parere aveti?! Cu totii am vazut stirile, am auzit...

Oare au sorti de izbanda?!

Pt cei care nu sunt informati: Datorita fraudarii alegerilor mii de oameni au participat la un protest impotriva comunistilor. Acesta a degenerat in violente, iar protestatarii au atacat cladirea parlamentului si prezidentiei...

Alegeri fraudate!”, “Noi suntem români”, “Un-doi-comuniºtii la gunoi”, “România nu uita/ Basarabia e-a ta!”, “Jos mafia!”, “Jos Voronin!”, “Refuz.Rezist. Sunt anticomunist!” sunt câtea dintre sloganurile strigate de manifestatanþi.

Raporteaza abuz de limbaj
Georgian

14 mesaje
Membru din: 11/12/2007
Oras: Galati

Postat pe: 7 Aprilie 2009, ora 21:53

Ink ceva...sunt dintr-un orash la granitza cu Republica Moldova si am cunostinte basarabeni. Atat in timpul alegerilor cat si acum nu li s-a permis sa intre in tara...in propia tara.

Raporteaza abuz de limbaj
dumi1991

11 mesaje
Membru din: 20/09/2010
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 9 Aprilie 2009, ora 19:36

Prea departe au mers comunistii. Iar politica pe care o duc nu fac altceva decat sa bage frica in oamenii de-acolo. Devastarea Presedintiei si a parlamentului au fost planificate tot de actuala guvernare. Puteti sa va convongeti aici www.unimedia.md/?mod=news&id=10272 .

Raporteaza abuz de limbaj
Georgian

14 mesaje
Membru din: 11/12/2007
Oras: Galati

Postat pe: 9 Aprilie 2009, ora 20:30

De la: Sun_of_love, la data 2009-04-09 19:36:08Prea departe au mers comunistii. Iar politica pe care o duc nu fac altceva decat sa bage frica in oamenii de-acolo. Devastarea Presedintiei si a parlamentului au fost planificate tot de actuala guvernare. Puteti sa va convongeti aici www.unimedia.md/?mod=news&id=10272 .


Intradevar doar pt a putea da vina pe Romania si pt a putea aresta o mana de oameni carora nu le era frica sa spuna ce gandesc.

Raporteaza abuz de limbaj
dumi1991

11 mesaje
Membru din: 20/09/2010
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 10 Aprilie 2009, ora 21:40

De la: Georgian, la data 2009-04-09 20:30:06
De la: Sun_of_love, la data 2009-04-09 19:36:08Prea departe au mers comunistii. Iar politica pe care o duc nu fac altceva decat sa bage frica in oamenii de-acolo. Devastarea Presedintiei si a parlamentului au fost planificate tot de actuala guvernare. Puteti sa va convongeti aici www.unimedia.md/?mod=news&id=10272 .


Intradevar doar pt a putea da vina pe Romania si pt a putea aresta o mana de oameni carora nu le era frica sa spuna ce gandesc.


cred k in curand le va fi frica sa spuna si ce gandesc, si sa mearga pe strazi.

Raporteaza abuz de limbaj
ozzmaxx

25 mesaje
Membru din: 15/03/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 12 Aprilie 2009, ora 15:51

De la: Georgian, la data 2009-04-07 21:51:47Ce parere aveti?! Cu totii am vazut stirile, am auzit...

Oare au sorti de izbanda?!

Pt cei care nu sunt informati: Datorita fraudarii alegerilor mii de oameni au participat la un protest impotriva comunistilor. Acesta a degenerat in violente, iar protestatarii au atacat cladirea parlamentului si prezidentiei...

Alegeri fraudate!”, “Noi suntem români”, “Un-doi-comuniºtii la gunoi”, “România nu uita/ Basarabia e-a ta!”, “Jos mafia!”, “Jos Voronin!”, “Refuz.Rezist. Sunt anticomunist!” sunt câtea dintre sloganurile strigate de manifestatanþi.

oare nu ar trebui sa luam si noi exemplul lor si sa il aplicam in Romania...???

Raporteaza abuz de limbaj
| Varianta pentru tiparire a topicului Proteste in Republica Moldova
Mergi la: