back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


E rau sa fi romantic ?

 


 
Pagini: 1 2 3 4 >> Sari la pagina:
 
blondu_din_banat

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 3 Aprilie 2009, ora 17:43

Buna dragilor! Ma confrunt cu o "problema" cat de cat speciala daca pot sa ii zic asa ... ma consider un romantic incurabil de cand exist .. stiu sa compun versuri ..stiu sa ofer flori .. stiu sa fac complimente ... si totusi nu reusesc sa imi gasesc perechea potrivita .. nu va ganditzi ca sunt hidos .. pur si simplu exista o problema si nu pot sa imi dau seama care ... e asa de rau in ziua de azi sa fi romantic ? eu am cam ramas in urma ..

Raporteaza abuz de limbaj
baytu_ionut

485 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 3 Aprilie 2009, ora 18:11


Bravo prietene!!!stiu cateodata crezi k nu merita sa fi asa, k nu asa ar trebui sa fi!stiu k ti s-a spus tot timpul sa nu te schimbi!efoarte bine k esti romantic,ce ti-ar conveni mai mmult sa fi un fatalau de maimutoi care din 2 cuvinte 3 le urla!las intr-o zi o sa existe cineva la fel de romantica k tine,care sa te faca pe deplin fericit!ziua aceea in schimb nu stiu cand va fi!crede-ma k incerc sa aflu si eu!

Raporteaza abuz de limbaj
bayet

3 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 3 Aprilie 2009, ora 19:32

nu e rau sa fii romantic,dar ideea e ca nu se mai poarta romantismul...pragmatismul e baza...

Raporteaza abuz de limbaj
annemona

2 mesaje
Membru din: 3/04/2009
Oras: Timisoara

Postat pe: 3 Aprilie 2009, ora 19:41

:P


annemona

2 mesaje
Membru din: 3/04/2009
Oras: Timisoara

Postat pe: 3 Aprilie 2009, ora 19:45

stai linistti ca nu e demodat sa fi romantic .... dar pe langa asta trb sa stii ce vrei si cum sa ceri ceea ce vrei ... nu totul se bazeaza doar pe a oferi ;)

Raporteaza abuz de limbaj
baytu_ionut

485 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 4 Aprilie 2009, ora 13:29

Da prietene concluzia e bine sa fi romanitc, doar k ma gandi mai bine , si imi dadui seama k nu ai nevoie de o persoana tot romantik langa tine!trebuie una realista sa va completati reciproc!!!si cu siguranta daca asta cauti vei gasi!succes

Raporteaza abuz de limbaj
areku

7604 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 6 Aprilie 2009, ora 00:19

E bine sa fi romantic...asa vei fi apreciat mai mult...si in mintea si inima fiecarei fete vei ramane...ca ..."baiatul special"...nu renunta la romantism pt nik in lume...si...nu mai cauta....tipa potrivita...o sa vina ea..cand nici nu te astepti..doar sa ai grija de ea...:)

Raporteaza abuz de limbaj
live your life so u have nothing to regret
Greenie

4535 mesaje
Membru din: 13/04/2009
Postat pe: 6 Aprilie 2009, ora 00:25

uneori romantismul ucide.
versuri? flori in exces? cantece de dragoste si mai stiu eu ce alte chestii...
eu aleg altceva, nu ma "hazardez" dupa romantism... si nu cunosc persoane de sex feminin care sa fie atat de insetate dupa acest romantism de care spui tu... o sa mai cercetez pt tine :)

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

7130 mesaje
Membru din: 28/04/2010
Postat pe: 6 Aprilie 2009, ora 00:37

e bine sa fii romantic atunci cand trebuie si atat cat trebuie. unii baieti devin libidinosi cu romantismul lor accentuat.

nu stiu cum era pe vremuri dar in ziua de azi fetele nu sunt atrase de romanticii incurabili.

Raporteaza abuz de limbaj
sdpoCVHBU IUBH M[BNWUGFN idn [tptbgb bg
Fosta membra 9am.ro

1414 mesaje
Membru din: 5/12/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 7 Aprilie 2009, ora 00:25

De la: trooperzzz, la data 2009-04-03 17:43:10Buna dragilor! Ma confrunt cu o "problema" cat de cat speciala daca pot sa ii zic asa ... ma consider un romantic incurabil de cand exist .. stiu sa compun versuri ..stiu sa ofer flori .. stiu sa fac complimente ... si totusi nu reusesc sa imi gasesc perechea potrivita .. nu va ganditzi ca sunt hidos .. pur si simplu exista o problema si nu pot sa imi dau seama care ... e asa de rau in ziua de azi sa fi romantic ? eu am cam ramas in urma ..

D-zeu sa te ierte.... asa mai facem si noi rost de coliva...


p.s. probabil ca tie iti place sa vezi doar partea frumoasa a lucrurilor, asteapta inca vreo 2 vieti (in cazul tau) sa fii in stare sa o accepti si pe cealalta .

Raporteaza abuz de limbaj
Neclaritati, dubii, relatii interumane, lipsa de comunicare, zbucium interior. Same shit everyday...
radu_poptean

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 11 Aprilie 2009, ora 08:00


Raporteaza abuz de limbaj
yuppy000934

11 mesaje
Membru din: 31/03/2009
Oras: Brasov

Postat pe: 11 Aprilie 2009, ora 08:07

e f bn sa fi romantic intr-o relatie cine zice ca e rau ala nu stie sa iubeasca

Raporteaza abuz de limbaj
manecuta
marius_blu_eyes

4 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 11 Aprilie 2009, ora 08:28

da... in ziua de azi nu prea mai ai cu cine sa fii romantic

Raporteaza abuz de limbaj
9am118643

35 mesaje
Membru din: 18/08/2009
Postat pe: 11 Aprilie 2009, ora 08:40

De la: trooperzzz, la data 2009-04-03 17:43:10Buna dragilor! Ma confrunt cu o "problema" cat de cat speciala daca pot sa ii zic asa ... ma consider un romantic incurabil de cand exist .. stiu sa compun versuri ..stiu sa ofer flori .. stiu sa fac complimente ... si totusi nu reusesc sa imi gasesc perechea potrivita .. nu va ganditzi ca sunt hidos .. pur si simplu exista o problema si nu pot sa imi dau seama care ... e asa de rau in ziua de azi sa fi romantic ? eu am cam ramas in urma ..


Nu privesti cum trebuie aspectul asta. Nu e o chestiunde rau sau bine. Romantismul poate fi un atu, daca il folosesti cum trebuie si cu cine trebuie si mai ales cand, pentru ca daca abuzezi de el, chiar daca e de calitate sa spun asa, isi va pierde din efect. Asa cum foarte bine a spus si 'annemona' romantismul in sine nu e 'rau' doar ca nu e de ajuns, si ca sa fac o paralela cu ce a spus annemona, si romantismul, ca si iubirea...sunt niste lucruri foarte frumoase insa nu sunt de ajuns penru celalat sa-ti impartaseasca sentimentul. Sfatul meu este sa nu te 'arunci' cu romatismul inainte, cunoaste mai intai persoana, cat de cat sa-ti faci o idee despre ea, iar apoi daca iti de 'semne' cum ca e ok poti incepe sa iti etalezi si tu atu-ul.

Raporteaza abuz de limbaj
yuppy000860

21 mesaje
Membru din: 28/03/2009
Postat pe: 11 Aprilie 2009, ora 09:10

Nu e nimic gresit in a fi romantic .Nimic nu e mai frumos decat un rasarit de soare in bratele iubitei/iubitului sau un cer cu luna plina .Problema este ca nu mai e la moda sa fii romantic , in ziua de azi daca esti romantic se va zice ca ai trairi si ca esti emotiv .Depinde si de partenera ,daca o sa gasesti una pe aceeasi lungime de unda ,atunci e ok .Mai nou fetele apreciaza doar caii putere si banii ....Sper ca nu ti-am daramat visul.

Raporteaza abuz de limbaj
best

71 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 11 Aprilie 2009, ora 09:11

De la: andreiu, la data 2009-04-11 08:40:44
De la: trooperzzz, la data 2009-04-03 17:43:10Buna dragilor! Ma confrunt cu o "problema" cat de cat speciala daca pot sa ii zic asa ... ma consider un romantic incurabil de cand exist .. stiu sa compun versuri ..stiu sa ofer flori .. stiu sa fac complimente ... si totusi nu reusesc sa imi gasesc perechea potrivita .. nu va ganditzi ca sunt hidos .. pur si simplu exista o problema si nu pot sa imi dau seama care ... e asa de rau in ziua de azi sa fi romantic ? eu am cam ramas in urma ..


Nu privesti cum trebuie aspectul asta. Nu e o chestiunde rau sau bine. Romantismul poate fi un atu, daca il folosesti cum trebuie si cu cine trebuie si mai ales cand, pentru ca daca abuzezi de el, chiar daca e de calitate sa spun asa, isi va pierde din efect. Asa cum foarte bine a spus si 'annemona' romantismul in sine nu e 'rau' doar ca nu e de ajuns, si ca sa fac o paralela cu ce a spus annemona, si romantismul, ca si iubirea...sunt niste lucruri foarte frumoase insa nu sunt de ajuns penru celalat sa-ti impartaseasca sentimentul. Sfatul meu este sa nu te 'arunci' cu romatismul inainte, cunoaste mai intai persoana, cat de cat sa-ti faci o idee despre ea, iar apoi daca iti de 'semne' cum ca e ok poti incepe sa iti etalezi si tu atu-ul.

Raporteaza abuz de limbaj
deciziile bune provin din experienta... si deseori experienta provine din decizii gresite
oanceavaleriu

21 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 11 Aprilie 2009, ora 09:46

depinde de piesa care o ai linga tine intai trbue sa ocunosti si dupa aia vezi in functie de educatia care o are si ce-i 7 ani de acasa si cind esti sigur ca ai reusit sa o cunosti aplici metoda ce-a mai buna.

Raporteaza abuz de limbaj
jelliclecat

4 mesaje
Membru din: 27/01/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 11 Aprilie 2009, ora 09:50

nu stiu tu daca chiar te confruntzi cu o problema, dar eu sigur da: TU ESTI BAIAT SAU FATA? ca e f ciudata exprimarea ta, parca ai vrea sa dai impresia ca esti barbat, cand, de fapt, esti femeie ... si as spune, nu o pustoaica! De ex. salutul "buna dragilor" nu-i prea masculin... deci nu ma gandesc c-ai fi hidos, ci ca n-ai fi barbat! Cat priveste romantismul, fiecare intelege altceva prin el, chiar si din raspunsurile primite aici poti trage concluzia asta, deci intrebarea mi se pare total neinteresanta

Raporteaza abuz de limbaj
jelliclecat
oblio5

8 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 11 Aprilie 2009, ora 10:18

Eu te sfatuiesc sa "fii" romantic, nu doar sa "fi". Putina gramatica nu are ce sa strice, in schimb, lipsa ei...

Raporteaza abuz de limbaj
apocalypse_yo

1172 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 11 Aprilie 2009, ora 10:38

De la: oblio5, la data 2009-04-11 10:18:36Eu te sfatuiesc sa "fii" romantic, nu doar sa "fi". Putina gramatica nu are ce sa strice, in schimb, lipsa ei...
ti-ai stricat recordul perfect de 0 mesaje sa ne spui asta? ia vezi, eu ce am gresit?

Raporteaza abuz de limbaj
apocalypse_yo

1172 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 11 Aprilie 2009, ora 10:40

De la: apocalypse_yo, la data 2009-04-11 10:38:19
De la: oblio5, la data 2009-04-11 10:18:36Eu te sfatuiesc sa "fii" romantic, nu doar sa "fi". Putina gramatica nu are ce sa strice, in schimb, lipsa ei...
ti-ai stricat recordul perfect de 0 mesaje sa ne spui asta? ia vezi, eu ce am gresit?
Trebuia sa incep propozitiile cu majuscule... Pffff, ce incult sunt!

Raporteaza abuz de limbaj
yuppy000860

21 mesaje
Membru din: 28/03/2009
Postat pe: 11 Aprilie 2009, ora 10:44

De la: apocalypse_yo, la data 2009-04-11 10:40:15
De la: apocalypse_yo, la data 2009-04-11 10:38:19
De la: oblio5, la data 2009-04-11 10:18:36Eu te sfatuiesc sa "fii" romantic, nu doar sa "fi". Putina gramatica nu are ce sa strice, in schimb, lipsa ei...
ti-ai stricat recordul perfect de 0 mesaje sa ne spui asta? ia vezi, eu ce am gresit?
Trebuia sa incep propozitiile cu majuscule... Pffff, ce incult sunt!


..De aceea existam noi,carcotasii

Raporteaza abuz de limbaj
lonenly_wolf2007

40 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 11 Aprilie 2009, ora 10:48

In zioua de astazi romantismul este condamnat pieirii.numai in cazul in care dispui de fonduri nelimitate(ceea ce este imposibil) iti poti permite sa fii romantic, si eu am mici scapari de romantism, insa nu prea aleg bine momentul in care sa fiu romantic si de cele mai multe oti nu imi iese...iar atunci cand imi iese nu sunt atat de apreciat pe cat mi-as dorii eu

Raporteaza abuz de limbaj
pHoeniX_Rising

10 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 11 Aprilie 2009, ora 10:49

Romantismul nu se accepta de catre reprezentantele sexului frumos astazi...Pe sistemu "Daca esti bun si dai cand ai, lumea te ia de prost".Am trecut si eu pe acolo...Toata generala am petrecut-o compunand versuri pentruo tipa, care mai apoi a ras public de mine...Si ca sa-i arat k poate meritam ceva, am aparut cu versuri intr-o carte, pe care ea a imprumutat-o de la biblioteca (cel care o lansase o cunostea si pe ea si pe mine, si l-a rugat eu sa ii spuna sa invete o poezie pe care am scris-o eu, fara ca individa sa stie pseudonimul meu).Oricum m-am intins la vorba...nu mi se pare k fetele mai sunt ahtiate dupa un romantic, acuma majoritatea dupa cum vad eu pe hi5 si pe strada sunt ahtiate dupa manelisti cu ceafa lata si care daca ii intrebi ceva vor raspunde in stilu caracteristic ( ce vrei ma 'te dreaq de-aici i-auzi pe salam solooooo sau ceva de genu).Unde gresim noi oamenii de rand?????

Raporteaza abuz de limbaj
alexandra_blonda

26 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 11 Aprilie 2009, ora 11:13

Nu e rau sa fii romantic, e rau sa scrii "E rau sa fi romantic" d'oh L-)

Raporteaza abuz de limbaj
Dynamo

9 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 11 Aprilie 2009, ora 11:20

Cam da,e rau sa fii romantic....nu merita nici una per ansamblu , dar evident , sunt momente in care pur si simplu e nevoie sa fii. Oricum ,desi inainte tipele preferau ,,baietii rai '' ,acum s-au reprofilat ,si cauta d-astia mai usor manevrabili , mai ,,poeti''.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

22546 mesaje
Membru din: 8/10/2008
Oras: Craiova

Postat pe: 11 Aprilie 2009, ora 11:20

De la: yuppy000860, la data 2009-04-11 10:44:17
De la: apocalypse_yo, la data 2009-04-11 10:40:15
De la: apocalypse_yo, la data 2009-04-11 10:38:19
De la: oblio5, la data 2009-04-11 10:18:36Eu te sfatuiesc sa "fii" romantic, nu doar sa "fi". Putina gramatica nu are ce sa strice, in schimb, lipsa ei...
ti-ai stricat recordul perfect de 0 mesaje sa ne spui asta? ia vezi, eu ce am gresit?
Trebuia sa incep propozitiile cu majuscule... Pffff, ce incult sunt!


..De aceea existam noi,carcotasii



Raporteaza abuz de limbaj
www.nixservers.ro - Gazduire web / VPS / servere dedicate
Fosta membra 9am.ro

22546 mesaje
Membru din: 8/10/2008
Oras: Craiova

Postat pe: 11 Aprilie 2009, ora 11:26

De la: Dynamo, la data 2009-04-11 11:20:25Cam da,e rau sa fii romantic....nu merita nici una per ansamblu , dar evident , sunt momente in care pur si simplu e nevoie sa fii. Oricum ,desi inainte tipele preferau ,,baietii rai '' ,acum s-au reprofilat ,si cauta d-astia mai usor manevrabili , mai ,,poeti''.



Neee!...In toate timpurile, "per ansamblu", "baietii rai" au fost preferati pana la o varsta, a naivitatii, dar...niciodata romantismul nu a fost refuzat! Iar romantic nu inseamna, neaparat, naiv sau "usor manevrabil"!

Raporteaza abuz de limbaj
www.nixservers.ro - Gazduire web / VPS / servere dedicate
corinaluciamartin

57 mesaje
Membru din: 15/01/2009
Oras: Timisoara

Postat pe: 11 Aprilie 2009, ora 11:31

Dragul meu ...este parerea ta ca esti romantic , lasa-i pe altii sa judece . Traim in societate...deci nu tu hotarasti daca e asa sau nu . Si eu spun despre mine multe...si de obicei ne vedem doar calitatile , sau si defectele ca pe niste calitati . Deci intreaba-i pe cei din jur...Sunt un romantic ?

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

151 mesaje
Membru din: 4/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 11 Aprilie 2009, ora 12:08

Da, e foarte rau sa fii romantic cu cine nu trebuie.

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: 1 2 3 4 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului E rau sa fi romantic ?
Mergi la: