back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Intrebare: se potrivesc tricourile polo sub pulovere anchior?

 


 
 
razvan_m

42 mesaje
Membru din: 29/01/2015
Oras: Ploiesti

Postat pe: 18 Octombrie 2008, ora 11:40

sunt un tip care prefera tinuta sport-elegant cu camasi, tricouri si bluze polo..iar in sezonul actual imbrac camasile pe sub pulovere. acum poate o sa radeti: a fost o perioada in care mica-mea nu a spalat din motive religioase si nemaiavand nici o camasa curata am imbracat un tricou polo sub pulover anchior..am plecat la job, la facultate, am iesit cu prietena in tinuat asta, dar seara cand m-am intors acasa maica-mea mi-a facut observatie ca nu merge tricoul sub puloverul cu anchior. am zis ce-are? seamana a camasa... iar acum stau in dubiu...nuj nici cat se pricepe mama la moda...nici eu...voi ce credeti?? se potrivesc tricourile polo sub pulovere anchior?

Raporteaza abuz de limbaj
gemini_costinesti

15 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 30 Noiembrie 2008, ora 00:03

PAREREA MEA ESTE CA MERGE F BINE,DIN MOMENT CE MERGE SI PE SUB SACOU.


ion_gabriel2001

4 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 15 Decembrie 2008, ora 21:45

in nici un caz , puloverul anchior , merge cu camasa sau un tricou simplu alb la fel cu anchior . fara tricouri polo , e diferenta de textura , nu neaparat de forma ,fata de camasa .

Raporteaza abuz de limbaj
buyakabuya

4 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 18 Decembrie 2008, ora 23:41

Eu cred ca merge foarte bine atata timp cat esti in miscare, dupa ce te opresti nu mai merge, parerea mea. :))

Raporteaza abuz de limbaj
kiku

154 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 11 Ianuarie 2009, ora 22:54

De la: miyagi_rzv, la data 2008-10-18 11:40:48sunt un tip care prefera tinuta sport-elegant cu camasi, tricouri si bluze polo..iar in sezonul actual imbrac camasile pe sub pulovere. acum poate o sa radeti: a fost o perioada in care mica-mea nu a spalat din motive religioase si nemaiavand nici o camasa curata am imbracat un tricou polo sub pulover anchior..am plecat la job, la facultate, am iesit cu prietena in tinuat asta, dar seara cand m-am intors acasa maica-mea mi-a facut observatie ca nu merge tricoul sub puloverul cu anchior. am zis ce-are? seamana a camasa... iar acum stau in dubiu...nuj nici cat se pricepe mama la moda...nici eu...voi ce credeti?? se potrivesc tricourile polo sub pulovere anchior?



merge daca pulovarul nu e prea gros si nu e din lina. daca e subtirel din poliacril si bbc e foarte bine.sau poate fi si din bbc cu viscoza.

Raporteaza abuz de limbaj
gratiangaldau

1 mesaj
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 15 Aprilie 2009, ora 14:11

Pt tipii eleganti se zice En coeur, adica in forma de inima ;) www.lady4ever.ro/bluza-en-coeur--p24362.html

Raporteaza abuz de limbaj
Junkee

7 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 15 Iulie 2009, ora 12:56

De la: razvan_m, la data 2008-10-18 11:40:48sunt un tip care prefera tinuta sport-elegant cu camasi, tricouri si bluze polo..iar in sezonul actual imbrac camasile pe sub pulovere. acum poate o sa radeti: a fost o perioada in care mica-mea nu a spalat din motive religioase si nemaiavand nici o camasa curata am imbracat un tricou polo sub pulover anchior..am plecat la job, la facultate, am iesit cu prietena in tinuat asta, dar seara cand m-am intors acasa maica-mea mi-a facut observatie ca nu merge tricoul sub puloverul cu anchior. am zis ce-are? seamana a camasa... iar acum stau in dubiu...nuj nici cat se pricepe mama la moda...nici eu...voi ce credeti?? se potrivesc tricourile polo sub pulovere anchior?


n-ai altceva mai bun de facut..un mall in care sa bantui, o cafenea chic in care sa stai ca o leguma meditand la gradinarit, impresia pe care o va face nota de plata? grow a fucking brain

Raporteaza abuz de limbaj
teufelssohn

26 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Constanta

Postat pe: 27 Iulie 2009, ora 12:46

Mai poarta cineva pulovere? Incredibil! La tinuta sport, arata ca naiba, mai bine iti iei un longsleeve de bumbac, sau daca vrei ceva mai gros, un bluzon (sweater) sau hanorac din bumbac gros si flausat pe interior. Iar la tinuta eleganta, indiscutabil sacou. pt. iarna exista si sacouri groase de lana, din material ca o patura de gros; pai la asa sacou gros, la ce iti mai trebuie si pulover, ca mori de cald; iar vara, la ascou de vara, clar canu iti trebuie pulover. Sau in timpul liber, eu prefer sa port piele, pantaloni de piele de aia de rocker cu snur lateral si geaca de motor; pai aia e groasa, de nu trece vantul prin ea, nici nu trebuie pulover, camori de cald, un tricou sau LS ajunge si iarna pe frigul al mai mare. Deci nu tricoul polo e problema, ci puloverul, la pulover trebuie sa renunti, omule, ca nu se mai poarta. Eu unul nu am mai purtat un pulover de mai bine de 10 ani si nici nu imi doresc, nu imi plac. Intotdeauna le-am urat, cand eram copil, imi cumpara maica-mea toate porcariile si ma obliga sa le port, dar nu imi placeau. Si nu sunt nici practice: se agatza, de ai numai fire trase si scame pe tine; eu am si 2 pisici, daca iau pisicile in brate, sigur se agata cu gherutele si trag fire de pulover. Plus la spalat, majoritatea se deformeaza, ori intra, ori se lati-lungesc, de arata nashpa de nashpa pe tine. Puloverul e ceva de domeniul trecutului, o piesa vestimentara arhaica; eu cred ca in zilele noastre nu mai are ce cauta.

Raporteaza abuz de limbaj
http://img.userbarz.com/1/116.png
nitacodrin

24 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 28 Iulie 2009, ora 17:31

aolo....cine te-a invatat sa te imbraci? nici sa nu te gandesti la asa ceva. tricoul polo e sport. eu unu inainte sa plec undeva ma andesc ce haine sa-mi iau si cum sa le asortez intre ele, nu e asa greu, ai nevoie de un pic de imaginatie.

Raporteaza abuz de limbaj
Octavian_b

145 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 14 Septembrie 2009, ora 09:11

Mda...e destul de penibila intrebarea...sunt atatea site-uri fashion de pe care te poti inspira...atatea emisiuni...
In fine...totusi sa`mi spun si eu parerea...in primul si-n primul rand nu inteleg de ce insisti atat sa faci reclama la "Polo"?...ai ceva de castigat si noi nu stim ?
In al 2-lea rand...tinuta cu tricou sau camasa pe sub pulover se purta acum 2 ani...si am impresia ca si anul trecut s-a mai purtat !
Uite...sunt tot niste pulovarase la Colin`s si la Zara...extrem de simple si subtirele...care efectiv merg la blugi si la basketi!!
Totusi...un pulover d-asta iti da o tenta putin mai eleganta...in nici un caz nu merge cu tricou pe dedesubt...mai ales tricouri in culori fosforescente cum poarta toti cocalarii manelisti "gigolo italiano 800$"...parerea mea este ca nu trebui sa pui nimic pe sub el!!!

Raporteaza abuz de limbaj
9am209150

18 mesaje
Membru din: 26/07/2010
Postat pe: 14 Septembrie 2009, ora 23:13

Dar binenteles ca se poarta puloverele. Asa cum se poarta si fularele late.Nu pui un polo sub un pulover en-coeur dar un tricou normal, e foarte chic.Un pulover din bumbac, sau din lina, foarte fin, e absolut la moda. Puloverul trebuie sa fie lejer purtat dezinvolt aprope dezordonat. Poti avea (cind vine frigul) peste pulover o jacketa in carouri mari si un fular/shal cu o palariuta in carouri sau o shapca in carouri, din stofa ca si jacketa.
Mergi pe ASKMEN.COM si vezi ce mai spun aia pe acolo.

Raporteaza abuz de limbaj
danutz222dan

147 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 24 Octombrie 2009, ora 10:28

ca sa fi elegant tre sa stii sa porti hainele,asta e o calitate 1la mana
2)tricou pe sub pulover?merge dar sa nu te vada nimeni,e ca si cum ai purta chilotii peste pantloni,apropo pe asta ai incercat-o?

Raporteaza abuz de limbaj
Saxon1

850 mesaje
Membru din: 18/03/2014
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 29 Ianuarie 2010, ora 18:25

Bine ca ai intrat aici pe Yuppy...sa intrebi de pulovere anchior...Trebuie sa stii ca in vederea imbunatatirii activitatilor specifice de pe acest site s-a format o echipa de cunoscatori in toate domeniile care activeaza non-stop pentru a da sfaturi utile cetatenilor care au ramas singuri acasa si vor sa bage cuie in priza.Multi nu reusesc din prima asa ca evident,dupa ce rateaza, pun intrebari incuietoare pe Yuppy,cum faci si tu acum.Experta noastra in pulovere cu anchior si impuscaturi sub clar de luna,ai ghicit,Romanita Iovan zice ca e bine sa porti pulover cu anchior peste tricou Polo cind sari gardul la ea in curte ca s-o babardesti.Atentie la gloante ca nu se asorteaza cu anchiorul.Daca scapi anunta-ne cum o mai duci si ce mai faci,intreaba-ne absolut orice,de aia e Yuppy.Apropos stii cumva daca merge fular de matase cu pampers ca am un bunic care e smecher si cochet dar cam face pe el?

Raporteaza abuz de limbaj
Ma consider exact visul unei nopti de vara al oricarei femei care sta la bloc. Adica RAID, contro mosche e zanzare.
Fosta membra 9am.ro

2349 mesaje
Membru din: 6/12/2009
Oras: Cluj

Postat pe: 29 Ianuarie 2010, ora 18:41

De la: Saxon, la data 2010-01-29 18:25:24Bine ca ai intrat aici pe Yuppy...sa intrebi de pulovere anchior...Trebuie sa stii ca in vederea imbunatatirii activitatilor specifice de pe acest site s-a format o echipa de cunoscatori in toate domeniile care activeaza non-stop pentru a da sfaturi utile cetatenilor care au ramas singuri acasa si vor sa bage cuie in priza.Multi nu reusesc din prima asa ca evident,dupa ce rateaza, pun intrebari incuietoare pe Yuppy,cum faci si tu acum.Experta noastra in pulovere cu anchior si impuscaturi sub clar de luna,ai ghicit,Romanita Iovan zice ca e bine sa porti pulover cu anchior peste tricou Polo cind sari gardul la ea in curte ca s-o babardesti.Atentie la gloante ca nu se asorteaza cu anchiorul.Daca scapi anunta-ne cum o mai duci si ce mai faci,intreaba-ne absolut orice,de aia e Yuppy.Apropos stii cumva daca merge fular de matase cu pampers ca am un bunic care e smecher si cochet dar cam face pe el?

eu zic ca merge, cu conditia ca fularul sa fie infasurat peste abdomen la exact 1,05 cm deasupra pampersului...
a, inca ceva: daca pampersul e alb si nu are niciun fel de ursuletzi sau iepurasi desenati pe el, fularul nu are voie sub nicio forma sa fie unicolor!!!

Raporteaza abuz de limbaj
tot eu...
puzzle

1769 mesaje
Membru din: 17/11/2009
Postat pe: 29 Ianuarie 2010, ora 20:08

De la: Lucia38, la data 2010-01-29 18:41:42
eu zic ca merge, cu conditia ca fularul sa fie infasurat peste abdomen la exact 1,05 cm deasupra pampersului...
a, inca ceva: daca pampersul e alb si nu are niciun fel de ursuletzi sau iepurasi desenati pe el, fularul nu are voie sub nicio forma sa fie unicolor!!!


neahh, daca pampersul nu are ursuleti, e indicat ca esarfa sa fie verde , sau maro...depinde de zi

si ca sa ii dea un aer mai chic...poate sa faca si o funditza pe esarfa, in partea dreapta

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

7130 mesaje
Membru din: 28/04/2010
Postat pe: 29 Ianuarie 2010, ora 20:17

da' blugii prespalati merg pe sub izmene ?

Raporteaza abuz de limbaj
sdpoCVHBU IUBH M[BNWUGFN idn [tptbgb bg
puzzle

1769 mesaje
Membru din: 17/11/2009
Postat pe: 29 Ianuarie 2010, ora 20:22

De la: Haps, la data 2010-01-29 20:17:30da' blugii prespalati merg pe sub izmene ?

doar daca sunt de culori diferite

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

2349 mesaje
Membru din: 6/12/2009
Oras: Cluj

Postat pe: 29 Ianuarie 2010, ora 20:24

De la: puzzle, la data 2010-01-29 20:22:10
De la: Haps, la data 2010-01-29 20:17:30da' blugii prespalati merg pe sub izmene ?

doar daca sunt de culori diferite

iar blugii sa fie mai lungi cu o palma decat izmenele...

Raporteaza abuz de limbaj
tot eu...
sing_ass

15 mesaje
Membru din: 2/02/2015
Postat pe: 30 Ianuarie 2010, ora 10:17

baaa omu a pus o intrebare doar.pute-ati spune scurt ca nu merge polo pe sub plover.nu sa va dati desingeri vestimentari si critici de moda.o chiftea si o felie de apa nu aveti in burta si va dati mari de parca cel putin ati fi omul de servici a lui botezatu .stati in scaun si dormiti pe tastatura.numai de criticat santeti buni curios sunt cum va imbracti voi zi de zi si be deasupra si pe sub haine.bye

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

40 mesaje
Membru din: 23/03/2010
Postat pe: 3 Aprilie 2010, ora 08:06

De la: razvan_m, la data 2008-10-18 11:40:48sunt un tip care prefera tinuta sport-elegant cu camasi, tricouri si bluze polo..iar in sezonul actual imbrac camasile pe sub pulovere. acum poate o sa radeti: a fost o perioada in care mica-mea nu a spalat din motive religioase si nemaiavand nici o camasa curata am imbracat un tricou polo sub pulover anchior..am plecat la job, la facultate, am iesit cu prietena in tinuat asta, dar seara cand m-am intors acasa maica-mea mi-a facut observatie ca nu merge tricoul sub puloverul cu anchior. am zis ce-are? seamana a camasa... iar acum stau in dubiu...nuj nici cat se pricepe mama la moda...nici eu...voi ce credeti?? se potrivesc tricourile polo sub pulovere anchior?

pe sub pulover cu anchior sau sacou,merge de minune un tricou dar fara guler este chiar elegant

Raporteaza abuz de limbaj
“Nothing in the world is more dangerous than sincere ignorance and consciencious stupidity.”
9am209150

18 mesaje
Membru din: 26/07/2010
Postat pe: 5 Iulie 2011, ora 22:34

Asta spuneam si eu...dar cine sa ma auda?

Raporteaza abuz de limbaj
| Varianta pentru tiparire a topicului intrebare: se potrivesc tricourile polo sub pulovere anchior?
Mergi la: