back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


...preotie=virginitate...so?

 


 
Pagini: 1 2 >> Sari la pagina:
 
Fosta membra 9am.ro

7 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 31 August 2008, ora 15:35

...Dragilor...am o intrebare pentru voi..mai bine o dilema...se spune ca nu e normal sa astepti mult...ca sa-ti incepi viata sexuala...mai ales in cazul baietilor...insa stau si ma intreb cum e cu cei care aleg sa devina preoti...cam pe la 24-25 de ani termina facultatea....stiu ca ei tr sa se casatoreasca virgini...lamuriti-ma voi...


si_totusi

111 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 27 Septembrie 2008, ora 09:26

asta era acum 500 ani . poate nici atunci. ortodocsii sunt mai maleabili in ce priveste sexul. catolicii sunt mai inflexibili. preotii lor nu se casatoresc. o greseala.


nu stiu unde scrie in biblie ca sexul e un pacat. parca dommnul a spus " mergeti si va inmultiti" daca cel de sus nu voia ca lumea sa faca sex, nu construia cele organe ce asigura perpetuarea speciei. ca doar n-ar fi muncit asa, de fraier in constructii . atata minte avea si el .inchipuiti-va lumea fara asa zisul "pacat". ar fi stat domnul la tabinet numai cu adam si eva.


cred ca cea restrictie a fost pusa in cele scrieri bisericesti de vreun impotent cu grade mari in ierarhia bisericii. domnul, precum s-a vazut, a putut. i-au placut fecioarele si ne spune clar" sa nu prea..." . dupa el trebuie sa ne luam , nu dupa slujbasii lui. el e seful si ce zice el trebuie facut.


rap_boy

573 mesaje
Membru din: 30/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 12 Noiembrie 2008, ora 00:34

De la: BonnieBon, la data 2008-08-31 15:35:21...Dragilor...am o intrebare pentru voi..mai bine o dilema...se spune ca nu e normal sa astepti mult...ca sa-ti incepi viata sexuala...mai ales in cazul baietilor...insa stau si ma intreb cum e cu cei care aleg sa devina preoti...cam pe la 24-25 de ani termina facultatea....stiu ca ei tr sa se casatoreasca virgini...lamuriti-ma voi...


CE ZICI TU STRAINO ??? Dak ai stii ce orgii se incing in liceele si facultatile teologice ... Te-ai minuna !
Se practica akolo lege celor 3 FU: se FUra, se FU**, se FU** si mai mult !!!


Blaze two then call me in the mornin' PEAAAAAAAAAACE !
9am047754

2954 mesaje
Membru din: 15/05/2009
Postat pe: 17 Decembrie 2008, ora 18:24

De la: BonnieBon, la data 2008-08-31 15:35:21...Dragilor...am o intrebare pentru voi..mai bine o dilema...se spune ca nu e normal sa astepti mult...ca sa-ti incepi viata sexuala...mai ales in cazul baietilor...insa stau si ma intreb cum e cu cei care aleg sa devina preoti...cam pe la 24-25 de ani termina facultatea....stiu ca ei tr sa se casatoreasca virgini...lamuriti-ma voi...



popii,(sg. popo)cred ca-s homo si se ft in ...


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 15 Ianuarie 2009, ora 13:00

draga BONIE org. uman fie el masculin,feminin,daca la maturitate nu se desavirseste si prin activitatea sexuala NU E DEZVOLTAT PE DEPLIN TU NU AI OBSERVAT ASTA???

Raporteaza abuz de limbaj
gabita_yuppy

6 mesaje
Membru din: 26/04/2008
Oras: Giurgiu

Postat pe: 18 Ianuarie 2009, ora 03:02

nu.....hai sa fim realisti....e o tampenie....nici makar akum 500 ani nu cred ca se putea decat prin diferite substante care taie pofta,gen vestita bromura...dar in zilele noastre cu atatea tentatii in stanga si in dreapta
Nu cred ca se mai poate abtine cnv...
oricum sunt metode.....gandeste-te ca mai e o cale de potolire a hormonilor care se numeste masturbarea.......si aceasta facuta prea mult provoaca dependenta si la un moment dat individul asta prefera.....dar nici nu se pune vb in internatele de la popi....ca oamenii stiu sa se distreze ...
dar totusi stiu un caz care e virgin si e la internat in anul 2, dar dupa ce ca nu e ezv fizic e si dus rau de tot, nebun...cu probleme de vb .....si vede numai pakate in orice....dar pana si el cred ca o stie pe manuela.....asa ca teapa!!!

Raporteaza abuz de limbaj
Charger69

16 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 18 Ianuarie 2009, ora 09:32

De la: BonnieBon, la data 2008-08-31 15:35:21...Dragilor...am o intrebare pentru voi..mai bine o dilema...se spune ca nu e normal sa astepti mult...ca sa-ti incepi viata sexuala...mai ales in cazul baietilor...insa stau si ma intreb cum e cu cei care aleg sa devina preoti...cam pe la 24-25 de ani termina facultatea....stiu ca ei tr sa se casatoreasca virgini...lamuriti-ma voi...


O sa stie vreodata cineva ca ei sunt virgini? Stai linistita, poate au facut sex inainte si poate fac incontinuu si cand sunt la seminar.

Raporteaza abuz de limbaj
wall_street

4 mesaje
Membru din: 8/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 18 Ianuarie 2009, ora 22:00

nu o sa uit niciodata un artico, despre o fata din cj care lucra la videochat. nu dorea sa isi spuna numele pentru ca prietenul ei era student la teologie ortodoxa la oradea... so imagineaza-ti si tu ;)

Raporteaza abuz de limbaj
b_voichita

313 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 18 Ianuarie 2009, ora 22:50

am vazut multe si pe multi si oameni mai dubiosi si personalitati mai deviate ca la teologie n-am pomenit decat poate-n vama la Stufstock 3. Ce se-ntampla acolo dpdv al orgiilor depaseste puterea de imaginatie. Asa ca nu muri tu de virginitatea preotilor

Raporteaza abuz de limbaj
radhookoo

1009 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 19 Ianuarie 2009, ora 00:23

De la: xanax, la data 2009-01-18 22:50:35am vazut multe si pe multi si oameni mai dubiosi si personalitati mai deviate ca la teologie n-am pomenit decat poate-n vama la Stufstock 3. Ce se-ntampla acolo dpdv al orgiilor depaseste puterea de imaginatie. Asa ca nu muri tu de virginitatea preotilor


ba... daca crede crede... care-i buba ta de puroiu?!?!?!?


daca m-am obosit sa-ti raspund, inseamna ca ai scris o imbecilitate.
b_voichita

313 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 19 Ianuarie 2009, ora 01:50

De la: radhookoo, la data 2009-01-19 00:23:42
De la: xanax, la data 2009-01-18 22:50:35am vazut multe si pe multi si oameni mai dubiosi si personalitati mai deviate ca la teologie n-am pomenit decat poate-n vama la Stufstock 3. Ce se-ntampla acolo dpdv al orgiilor depaseste puterea de imaginatie. Asa ca nu muri tu de virginitatea preotilor


ba... daca crede crede... care-i buba ta de puroiu?!?!?!?

amin!

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

1414 mesaje
Membru din: 5/12/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 19 Ianuarie 2009, ora 02:01

De la: BonnieBon, la data 2008-08-31 15:35:21...Dragilor...am o intrebare pentru voi..mai bine o dilema...se spune ca nu e normal sa astepti mult...ca sa-ti incepi viata sexuala...mai ales in cazul baietilor...insa stau si ma intreb cum e cu cei care aleg sa devina preoti...cam pe la 24-25 de ani termina facultatea....stiu ca ei tr sa se casatoreasca virgini...lamuriti-ma voi...


pfff.... naiva si conceptii aiurea...

Raporteaza abuz de limbaj
Neclaritati, dubii, relatii interumane, lipsa de comunicare, zbucium interior. Same shit everyday...
Fosta membra 9am.ro

7 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 19 Ianuarie 2009, ora 17:30

...Mai baieti ...eu doar am bagat un subiect pe forum...dar vad ca voi deja ma rastigniti...vroiam sa stiu si parerile altora...asta era tot..ca sa ma conving.....de ceea ce stiam deja...si vad ca mai confirma si altii..dar voi ati deviat rau de la subiect..mistouri..si alte alea..ca doar sunteti maiestri..in sfarsit..multumesc ..

Raporteaza abuz de limbaj
radhookoo

1009 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 20 Ianuarie 2009, ora 14:25

De la: BonnieBon, la data 2009-01-19 17:30:17...Mai baieti ...eu doar am bagat un subiect pe forum...dar vad ca voi deja ma rastigniti...vroiam sa stiu si parerile altora...asta era tot..ca sa ma conving.....de ceea ce stiam deja...si vad ca mai confirma si altii..dar voi ati deviat rau de la subiect..mistouri..si alte alea..ca doar sunteti maiestri..in sfarsit..multumesc ..


bombonico cu ciocolata si glazura crocanta, nu te-am rastignit ca noi nu facem de-astea. :D

pac-pac

Raporteaza abuz de limbaj
daca m-am obosit sa-ti raspund, inseamna ca ai scris o imbecilitate.
adi3

716 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Zalau

Postat pe: 25 Ianuarie 2009, ora 22:15

aia is pupincuristi si dansatori in cerc te-ai gandit mult sau il vrei pe unul in tine....


david...romantic incurabil
cicisor

12 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 26 Ianuarie 2009, ora 01:16

Preotii,niste scarbe de onanisti.De fapt religia cu totul,o mare prosteala.

Raporteaza abuz de limbaj
cicisor

12 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 26 Ianuarie 2009, ora 01:21

Am gresit,nu`s onanisti ca ei nu au p**i,sunt lesbieni,ca au toti p***e si`si dau limbi intre ei.

Raporteaza abuz de limbaj
cili_br

49 mesaje
Membru din: 24/01/2009
Postat pe: 6 Februarie 2009, ora 11:16

Preotia in zilele noastre este o meserie nu un har. Acest har il cumperi in urma unei facultati ca oricare alta. Preotii sunt si ei oameni cu bunele si cu relele lor. In ceea ce priveste virginitatea... sa-mi spuna si mie cineva la ce foloseste?

Raporteaza abuz de limbaj
id
jhony79

2 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Braila

Postat pe: 6 Februarie 2009, ora 16:31

De la: BonnieBon, la data 2008-08-31 15:35:21...Dragilor...am o intrebare pentru voi..mai bine o dilema...se spune ca nu e normal sa astepti mult...ca sa-ti incepi viata sexuala...mai ales in cazul baietilor...insa stau si ma intreb cum e cu cei care aleg sa devina preoti...cam pe la 24-25 de ani termina facultatea....stiu ca ei tr sa se casatoreasca virgini...lamuriti-ma voi...



nu trebuie sa fie virgin...trebuie doar sa se insoare ca sa fie preot/

Raporteaza abuz de limbaj
Iolazarescu

17 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 6 Februarie 2009, ora 16:42

De la: BonnieBon, la data 2008-08-31 15:35:21...Dragilor...am o intrebare pentru voi..mai bine o dilema...se spune ca nu e normal sa astepti mult...ca sa-ti incepi viata sexuala...mai ales in cazul baietilor...insa stau si ma intreb cum e cu cei care aleg sa devina preoti...cam pe la 24-25 de ani termina facultatea....stiu ca ei tr sa se casatoreasca virgini...lamuriti-ma voi...
.....................................................................................
................................
CAND IESI LA PENSIE DAK ESTI PREOT

Raporteaza abuz de limbaj
radhookoo

1009 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 7 Februarie 2009, ora 16:09

De la: Iolazarescu, la data 2009-02-06 16:42:43
De la: BonnieBon, la data 2008-08-31 15:35:21...Dragilor...am o intrebare pentru voi..mai bine o dilema...se spune ca nu e normal sa astepti mult...ca sa-ti incepi viata sexuala...mai ales in cazul baietilor...insa stau si ma intreb cum e cu cei care aleg sa devina preoti...cam pe la 24-25 de ani termina facultatea....stiu ca ei tr sa se casatoreasca virgini...lamuriti-ma voi...
.....................................................................................
................................
CAND IESI LA PENSIE DAK ESTI PREOT


cand te baga la puscarie ca ai abuzat un baietel

Raporteaza abuz de limbaj
daca m-am obosit sa-ti raspund, inseamna ca ai scris o imbecilitate.
mariandog

33 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 4 Aprilie 2009, ora 15:36

De la: BonnieBon, la data 2008-08-31 15:35:21...Dragilor...am o intrebare pentru voi..mai bine o dilema...se spune ca nu e normal sa astepti mult...ca sa-ti incepi viata sexuala...mai ales in cazul baietilor...insa stau si ma intreb cum e cu cei care aleg sa devina preoti...cam pe la 24-25 de ani termina facultatea....stiu ca ei tr sa se casatoreasca virgini...lamuriti-ma voi...

d c ramai in urma?timpurile s-au schimbat ;)

Raporteaza abuz de limbaj
Freeman

18 mesaje
Membru din: 7/05/2009
Postat pe: 7 Mai 2009, ora 06:16

Trebuie sa le acordam mare respect pt preotzii care au ajuns la casatorie shi sunt inca virgini, dar... sa fim realishti nu sunt totzi virgini. Sunt multzi care au trecut "pragul" acela dinainte de casatorie. Shi ce ar trebui sa faca cei care se hotarasc sa se faca preotzi dupa ce se dezvirgineaza ?

Raporteaza abuz de limbaj
miky_je

25 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Buzau

Postat pe: 9 Mai 2009, ora 00:56

De la: gabita, la data 2009-01-18 03:02:57nu.....hai sa fim realisti....e o tampenie....nici makar akum 500 ani nu cred ca se putea decat prin diferite substante care taie pofta,gen vestita bromura...dar in zilele noastre cu atatea tentatii in stanga si in dreapta
Nu cred ca se mai poate abtine cnv...
oricum sunt metode.....gandeste-te ca mai e o cale de potolire a hormonilor care se numeste masturbarea.......si aceasta facuta prea mult provoaca dependenta si la un moment dat individul asta prefera.....dar nici nu se pune vb in internatele de la popi....ca oamenii stiu sa se distreze ...
dar totusi stiu un caz care e virgin si e la internat in anul 2, dar dupa ce ca nu e ezv fizic e si dus rau de tot, nebun...cu probleme de vb .....si vede numai pakate in orice....dar pana si el cred ca o stie pe manuela.....asa ca teapa!!!


...dar masturbarea nu e vazuta tot ca un pacat?

Raporteaza abuz de limbaj
SLY

202 mesaje
Membru din: 25/01/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 11 Mai 2009, ora 13:47

De la: Iolazarescu, la data 2009-02-06 16:42:43
De la: BonnieBon, la data 2008-08-31 15:35:21...Dragilor...am o intrebare pentru voi..mai bine o dilema...se spune ca nu e normal sa astepti mult...ca sa-ti incepi viata sexuala...mai ales in cazul baietilor...insa stau si ma intreb cum e cu cei care aleg sa devina preoti...cam pe la 24-25 de ani termina facultatea....stiu ca ei tr sa se casatoreasca virgini...lamuriti-ma voi...
.....................................................................................
................................
CAND IESI LA PENSIE DAK ESTI PREOT




....cand stai cu mainile incrucisate pe piept si cu lumanarea intre degete......atunci ca preot ai timp sa te pensionezi....sau cand o iei pe coclauri si nu mai relizezi ce vorbesti......:):):)



Dar hai ca mai sunt si exceptii....care binenteles intaresc regula cu regulatul inainte sau in timpul facultatii.......:):):) deci sunt cazuri rare .....iar care termina liceul teologic sau facultatea si isi da seama ce inseamna pe bune aceasta meserie .....ori renunta....ori o ia foarte in serios......cine stie ce este in sufletul fiecaruia.....doar DUMNEZEU....

Raporteaza abuz de limbaj
georgiana_ro2006

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 14 Mai 2009, ora 12:47

De unde stiti voi, ati fost acolo cumva cand se intamplau orgiile, ati asistat la ele, sau chiar ati luat parte la ele??? Asta este o intrebare pt toti cei care cred ca preotii sau studentii la teologie fac adevarate orgii sexuale.

Raporteaza abuz de limbaj
SLY

202 mesaje
Membru din: 25/01/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 14 Mai 2009, ora 23:39

De la: Georgiana@neagu, la data 2009-05-14 12:47:58De unde stiti voi, ati fost acolo cumva cand se intamplau orgiile, ati asistat la ele, sau chiar ati luat parte la ele??? Asta este o intrebare pt toti cei care cred ca preotii sau studentii la teologie fac adevarate orgii sexuale.




mie mi a povestit un student care ,....a fost la seminar si s a lasat datorita a ceeace a vazut....deci.....ti am satisfacut curiozitatea?????....



Raporteaza abuz de limbaj
casper_dany

4 mesaje
Membru din: 2/02/2009
Postat pe: 29 Mai 2009, ora 15:46


Raporteaza abuz de limbaj
casper_dany

4 mesaje
Membru din: 2/02/2009
Postat pe: 29 Mai 2009, ora 15:51

De la: Georgiana@neagu, la data 2009-05-14 12:47:58De unde stiti voi, ati fost acolo cumva cand se intamplau orgiile, ati asistat la ele, sau chiar ati luat parte la ele??? Asta este o intrebare pt toti cei care cred ca preotii sau studentii la teologie fac adevarate orgii sexuale.


treaba e k nu e ceea ce se zice.....ce orgii???adevarul e k 80 la suta din ei nu mai sunt virgini.....dar asta nu inseamna k nu sunt credinciosi sau nu cred in chemarea lor.Multii dintre seminaristi sau teologi nu mai devin preoti pentru k realizeaza k au gresit si nu sunt apti de a mai primi harul preotiei.Asta nu inseamna k fac orgii.......!multi au o parere foarte tampita despre viitorii preotu pentru k au intalnit p cineva kre le.a zis tot felul de tampenii despre ei.....

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

69 mesaje
Membru din: 13/06/2009
Postat pe: 14 Iunie 2009, ora 17:36

De la: BonnieBon, la data 2008-08-31 15:35:21...Dragilor...am o intrebare pentru voi..mai bine o dilema...se spune ca nu e normal sa astepti mult...ca sa-ti incepi viata sexuala...mai ales in cazul baietilor...insa stau si ma intreb cum e cu cei care aleg sa devina preoti...cam pe la 24-25 de ani termina facultatea....stiu ca ei tr sa se casatoreasca virgini...lamuriti-ma voi...



Biblia a fost tradusa gresit, nu zicea ca saxul e un pacat, zica sa nu faci dragoste daca nu e dragoste, nu neaparat sa fii casatorit, sau sa nul faci pana nai 18 ani.

Raporteaza abuz de limbaj
LgGerm
Pagini: 1 2 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului ...preotie=virginitate...so?
Mergi la: