back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Despre curele de slabire

 


 
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 >> Sari la pagina:
 
sorinheisu

61 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Bacau

Postat pe: 8 Decembrie 2008, ora 08:25

Da, e o problema mare, surplusul de centimetri...
Da, s-au incercat atatea metode...
Da, exista o solutie curata, fara urmari neplacute, intru totul naturala, sigura intru totul!!
Da, daca va intereseaza putem contunua aceasta discutie..
Mai ales acum , in LUNA CADOURILOR !!!


marian_bd_rotaru

1883 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Barlad

Postat pe: 15 Decembrie 2008, ora 10:56

Eu credeam ca o cura de slabire , presupune lupta cu surplusul de kg . , nu de centimetri . dar ma rog , probal sunt depasit de evenimente . Oricum cine vrea sa slabeasca igienic , ii recomand sa renunte la carne si dulciuri , la sedentarismul din fata televizorului , sa munceasca , sa faca sport , iar cei mai luminati sa practice , yoga !


sorinheisu

61 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Bacau

Postat pe: 15 Decembrie 2008, ora 14:04

Oferta locuri de munca.
Cadouri si sanatate – Aloe vera. Luna cadourilor dureaza pana in martie. Produse cosmetice si de machiaj, ingrijire personala, controlul greutatii, suplimente alimentare, bauturi nutritive pe baza de Aloe vera. Castigi cat vrei, muncesti cat vrei. www.elinaa.eu


obliografic

1094 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 15 Decembrie 2008, ora 20:53

sorin, dar mie poti sa-mi dai o reteta de ingrasat, vorbesc serios .


CELUI MAI BUN PRIETEN Cand tu razi, rad si eu. Cand tu privesti soarele,simt si eu caldura lui. Cand tu plangi, plang si eu. Cand tu hotarasti sa lupti,lupt si eu. Cand tu te arunci in cap... O sa imi fie tare dor de tine , DESTEPTULE!
Fosta membra 9am.ro

1714 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 15 Decembrie 2008, ora 20:56

De la: obliografic, la data 2008-12-15 20:53:08sorin, dar mie poti sa-mi dai o reteta de ingrasat, vorbesc serios .


Fericirea ingrasa! Garantat.



obliografic

1094 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 15 Decembrie 2008, ora 21:01

eu m-am uscat de cand sunt fericit ( cel mai mult am slabit 2.8 kg in 4 zile) cu martori
sau speriat prietenii si mai toate femeile ( ma refer din cercul de prieteni )care ma cunosc sunt invidioase pe cum cum reusesc sa slabesc asa repede daca vreau.


CELUI MAI BUN PRIETEN Cand tu razi, rad si eu. Cand tu privesti soarele,simt si eu caldura lui. Cand tu plangi, plang si eu. Cand tu hotarasti sa lupti,lupt si eu. Cand tu te arunci in cap... O sa imi fie tare dor de tine , DESTEPTULE!
Fosta membra 9am.ro

9751 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 15 Decembrie 2008, ora 21:04

De la: obliografic, la data 2008-12-15 20:53:08sorin, dar mie poti sa-mi dai o reteta de ingrasat, vorbesc serios .




Imi dau colegi milosi din fire
Diverse cure de slabire,
Dar n-am de gand sa ma fac iasca,
Deci i-am rugat sa ma slabeasca !...
Dar n-ar strica din cand-in-cand
Un post si-o alergare-n crang.



obliografic

1094 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 15 Decembrie 2008, ora 21:06

multumesc mytcor


CELUI MAI BUN PRIETEN Cand tu razi, rad si eu. Cand tu privesti soarele,simt si eu caldura lui. Cand tu plangi, plang si eu. Cand tu hotarasti sa lupti,lupt si eu. Cand tu te arunci in cap... O sa imi fie tare dor de tine , DESTEPTULE!
Fosta membra 9am.ro

1714 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 15 Decembrie 2008, ora 21:17

De la: obliografic, la data 2008-12-15 21:01:56eu m-am uscat de cand sunt fericit ( cel mai mult am slabit 2.8 kg in 4 zile) cu martori
sau speriat prietenii si mai toate femeile ( ma refer din cercul de prieteni )care ma cunosc sunt invidioase pe cum cum reusesc sa slabesc asa repede daca vreau.



(Atunci incearca niste tristete)


obliografic

1094 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 16 Decembrie 2008, ora 13:13

irina nu rade ca voi dati bani grei pe chestii din astea cu slabitul,( i-ati facut milionari pe naturisti )si nu ajungeti la performanta mea


CELUI MAI BUN PRIETEN Cand tu razi, rad si eu. Cand tu privesti soarele,simt si eu caldura lui. Cand tu plangi, plang si eu. Cand tu hotarasti sa lupti,lupt si eu. Cand tu te arunci in cap... O sa imi fie tare dor de tine , DESTEPTULE!
Fosta membra 9am.ro

391 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 17 Decembrie 2008, ora 00:26

De la: obliografic, la data 2008-12-15 21:01:56eu m-am uscat de cand sunt fericit ( cel mai mult am slabit 2.8 kg in 4 zile) cu martori
sau speriat prietenii si mai toate femeile ( ma refer din cercul de prieteni )care ma cunosc sunt invidioase pe cum cum reusesc sa slabesc asa repede daca vreau.


Asa-i!
Idragostiti-va si slabiti cel putin 4 Kg in 4 zile

si ... NIMIC nu este SIGUR in LUMEA aceasta !!! adica fara efecte secundare



obliografic

1094 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 17 Decembrie 2008, ora 08:04

i eirene, am facut greseala acum ceva timp in urma si la ora asta regret.


CELUI MAI BUN PRIETEN Cand tu razi, rad si eu. Cand tu privesti soarele,simt si eu caldura lui. Cand tu plangi, plang si eu. Cand tu hotarasti sa lupti,lupt si eu. Cand tu te arunci in cap... O sa imi fie tare dor de tine , DESTEPTULE!
mami

14 mesaje
Membru din: 15/10/2008
Oras: Targoviste

Postat pe: 2 Ianuarie 2009, ora 01:12

slabesti daca iubesti??? de unde ai scos-o pe asta? poate slabesti daca iubesti, iar dragostea nu-ti este impartasita.mai pe scurt, slabesti daca suferi, nu daca iubesti si esti fericit! daca esti fericit si linistit, mai degraba cred ca te ingrasi, nu slabesti, dar poate mai depinde si de organism, stiu si eu... asta e doar parerea mea!


mia_rusu1970

79 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 7 Ianuarie 2009, ora 12:40

Nu sunt sanatoase curele astea de slabire si mai nou nu se mai poarta "femeile slabe" , dar exista o solutie, mai sanatoasa ca sa nu iei proportii mananci mai putin .......


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 7 Ianuarie 2009, ora 13:57

foame si sport
nu cred ca exista alta reteta.


luckyyy_luke

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 23 Ianuarie 2009, ora 15:49

Rabdare si tutun si vointa ...pe langa foame si miscare ...la naiba daca ''ar exista pastila minune am fi cu totii supermodele '':)Va pup si mult succes !


lyly

500 mesaje
Membru din: 20/08/2008
Oras: Petrosani

Postat pe: 7 Februarie 2009, ora 16:43

Necesarul de calorii

Echilibrul organismului este in permanenta perturbat de ceea ce mancam pe o parte, respectiv de activitatile zilnice pe de alta parte. Ce este de fapt necesarul caloric?

Organismul isi procura din alimente energia necesara pentru procesele metabolice obisnuite, bazale. Acestea sunt respiratia, termoreglarea, circulatia sangvina, procesela cognitive etc. Pentru ele se calculeaza necesarul aferent metabolismului de repaus(bazal); el reprezinta mai mult de jumatate din necesarul zilnic( intre 50% si 75% din necesarul total). Restul este folosit pentru activitatea fizica, cu cat aceasta este mai intensa, cu atat necesarul creste. Deci e bine sa faci exercitiu fizic, daca tii o dieta anume, pentru ca se imbunatateste raportul intre caloriile arse si cele din alimente.

Necesarul caloric se calculeaza in functie de gradul de activitate fizica, varsta, sex si greutate corporala.

OMS a propus o formula complicata, dar destul de exacta pentru calculul necesarului zilnic, in functie de toti acesti factori.

RMB=(0.063XGr.+2.8957)X240X1

RMB= rata metabolismului bazal, exprimata in calorii

0063, 2.8957, 1 - diversi factori

Iata un exemplu, pentru un barbat de 30 de ani, cu activitate fizica usoara si 80 kg:

1900 calorii/zi

Intradevar, e destul de complicat, descurajant as zice, dar sunt si modalitati mai simple de aproximare. Iata una din ele, destul de mult folosita, in functie de gradul de activitate fizica:

30-35 cal/kg corp - activitati usoare, ex birou ( sau activitate fizica redusa)

35-40 cal/kg corp - activitati medii , ex lucratori comerciali( sau activitate fizica moderata)

40-45 cal/ kg corp - activitati intense ex constructii (sau activitate fizica intensa)

peste 45 cal/ kg corp - activitati exceptionale ( sport de performanta - competitii)


Ebony

14969 mesaje
Membru din: 5/01/2009
Oras: Timisoara

Postat pe: 8 Februarie 2009, ora 15:44

Am inceput in ultimul timp sa renunt la a mai manca paine,sunt doar la inceput dar vreau sa vad rezultatul in vreo luna ,nu sunt grasa am doar putina burtica .


wolfsohn

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 12 Februarie 2009, ora 08:41

asi vrea sa slabesc trei kg si nu reusesc atzi putea sa ma ajutatzi concret?iscalesc raza de soare


marian_bd_rotaru

1883 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Barlad

Postat pe: 12 Februarie 2009, ora 10:50

PRACTICATI YOGA !


nostalgicu

59 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 12 Februarie 2009, ora 23:41

Si in acest caz, lucrurile sunt simple, dar noi le complicam: mancati numai atunci cand va este foame, nu pentru ca v-a intrat in reflex ca trebuie neaparat sa mancati! Si nu faceti rabat de la calitatea mancarii; este mai bine sa mancati ceva concentrat, dar consistent, decat ceva "umfllat". La noi este mai greu din cauza saraciei, am ajuns sa mancam mancarea care se strica in frigider, decat s-o aruncam.


homemarcel0

1937 mesaje
Membru din: 19/12/2008
Postat pe: 12 Februarie 2009, ora 23:46

De la: oana6200, la data 2009-02-12 23:41:54Si in acest caz, lucrurile sunt simple, dar noi le complicam: mancati numai atunci cand va este foame, nu pentru ca v-a intrat in reflex ca trebuie neaparat sa mancati! Si nu faceti rabat de la calitatea mancarii; este mai bine sa mancati ceva concentrat, dar consistent, decat ceva "umfllat". La noi este mai greu din cauza saraciei, am ajuns sa mancam mancarea care se strica in frigider, decat s-o aruncam.



... himmmm ... distractiv ... se cauta solutii de slabit iar unii spun ca e din cauza saraciei ... umflatura ... pai cum naiba arata un om bogat ... ca un zepelin umflat si legat de picior sa nu zboare de la un pirtz ... vai sa ne vaicarim ca da bine la televizor ... sa il vad si eu pe ala gras din cauza mincarii stricate din frigider ... HAHAHHAHAHAHA ... frigiderul ala de 20 de milioane ... HAHHAHAHAA ...


nostalgicu

59 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 14 Februarie 2009, ora 00:19

De la: homemarcel0, la data 2009-02-12 23:46:40
De la: oana6200, la data 2009-02-12 23:41:54Si in acest caz, lucrurile sunt simple, dar noi le complicam: mancati numai atunci cand va este foame, nu pentru ca v-a intrat in reflex ca trebuie neaparat sa mancati! Si nu faceti rabat de la calitatea mancarii; este mai bine sa mancati ceva concentrat, dar consistent, decat ceva "umfllat". La noi este mai greu din cauza saraciei, am ajuns sa mancam mancarea care se strica in frigider, decat s-o aruncam.



... himmmm ... distractiv ... se cauta solutii de slabit iar unii spun ca e din cauza saraciei ... umflatura ... pai cum naiba arata un om bogat ... ca un zepelin umflat si legat de picior sa nu zboare de la un pirtz ... vai sa ne vaicarim ca da bine la televizor ... sa il vad si eu pe ala gras din cauza mincarii stricate din frigider ... HAHAHHAHAHAHA ... frigiderul ala de 20 de milioane ... HAHHAHAHAA ...

Mersi! Nu ma refeream la saracia extrema, ci la oamenii normali, care nu mor de foame, dar nu si-au mai schimbat mobilele si frigiderul de zeci de ani, iar pentru saracia lor mai trebuie sa mai si munceasca. Iar ca sa munceasca, normal ca trebuie sa mai si functioneze, si sa-si satifsaca nevoia primara de a manca si a bea apa.


mcornelia19

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 14 Februarie 2009, ora 11:11

candva am slabit mancand mere cu cascaval,alta data am facut judo si karate,m-am indragostit sau mi-am facut prieteni cu care ma simtean fff bine,am schimbat jobul,am....metode sau intamplari sunt multe .trebuie sa vrei ,sau sa ai noroc,o minune !!!!!!!!!!!!!!!!!!!acum merg la aerobic,nu m-am cantarit ,dar am scapat de ceva centimetri spun hainele mele si ma simt minunat.imi doresc ceva sedinte de masaj ,de orice natura ar fi ele !!!!beau zilnic iaurt dar mananc seara din pacate .... www.dermavital-med.ro


averea1916

206 mesaje
Membru din: 14/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 14 Februarie 2009, ora 11:37

Aimpune organismulu un regim nutritional este o crima,organismul cere ce are nevoie ,important este sa ai posibilitate materiala sa-l intretii.Un sistem de mentinere normala este format din 4 mese zilnice ,munca sau efectuarea a 60 flotari corecte dimineata,60 de genoflexiuni seara inainte de culcare.In timpul zilei consumeul a 3 litrii de apa plata indulcita cu 6 linguri de zahar si in care sa stors 9 lamii,trebuie sa fie consumul normal pentru un individ cu virsta intre 22 si 89 de ani,care vrea sa aiba un metabolism sanatos.Restul sint snoave foarte periculoase pentru organism.Dintre alimentele preferate mentionez;dimineata-80 grame piine integrala cu unt romanesc amestecat cu brinza putin sarata de capra,un ceai de amestec de flori de tei-menta-soc-musetel indulcit cu 3 lingurite de zahar la 400 ml.(ora 8) Intre mese ora 11 se vor consuma 2 mere rase sau chivii 2 bucati.Masa de prinz ora 14 o ciorba de pui sau vita acrita cu zeama de lamiie la care se adauga o ceapa medie rasa pe razatoare si putina sare in amestec cu castravete ras sau gulie.(sub forma de salata)
Masa de seara nu mai tirziu de ora 19 ,de preferat fara piine o felie de cascaval,2 mere rase (se va adapta dupa gust dar nu in cantitate mai mare de 200 gr.Se merge la somn dar nu mai tirziu de ora 21,30
Cele de mai sus corespund unei fiinte cu inaltimea medie 1,70 - 1,85 si 72-85 kg.


INCEARCA SA TRAIESTI BINE,NU TE UITA CA NU AI CU CE,PINA NU SE TREZESTE NORODUL !
averea1916

206 mesaje
Membru din: 14/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 14 Februarie 2009, ora 11:40

Nerespectarea unui program adecvat de alimentatie deregleaza ficatul si duce la diabet


INCEARCA SA TRAIESTI BINE,NU TE UITA CA NU AI CU CE,PINA NU SE TREZESTE NORODUL !
soceanu_mugurel

1 mesaj
Membru din: 19/11/2008
Oras: Slobozia

Postat pe: 14 Februarie 2009, ora 15:04

scuze ca te contrazic dar la faza cu renuntatul la care in totalitate te contrazic deoarece carnea slaba:pui,peste,vita,contin cele mai multe proteine,iar pt a putea slabii avem nevoie de acestea


caurelia2001

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 14 Februarie 2009, ora 23:10

KALAHARI EXTRACT-Reduce pofta de mancare ...e garantat,eu am slabit in 3 luni 15kg si mananc orice,numai ca f putin pt ca nu prea mie foame...


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 14 Februarie 2009, ora 23:19

Scaderea in greutate nu trebuie sa fie un scop in sine....ea survine daca ne alimentam corect. Picaturile "de slabit" si alte "alea".......aduc bani in buzunarul unora si atat.....Adaptati alimentatia stilului de munca........mergi la coasa toata vara....baga de 10......stai pe spate la tv....mai usor cu proteinele....
si nu in cele din urma ia-ti nevasta....da mai si schimb-o
www.schimbdeneveste.ro


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 15 Februarie 2009, ora 01:52


Nu mai mancati seara...ultima masa sa fie la ora 2 daca se poate.
Tot ce mancam dupa ora 3 se depune ,stiati macar lucru asta?


Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Despre curele de slabire
Mergi la: