back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


romanii vor sa traiasca bine in romania ? vor cu adevarat ?

 


 
Pagini: 1 2 3 4 >> Sari la pagina:
 
Fosta membra 9am.ro

1254 mesaje
Membru din: 8/12/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 8 Decembrie 2008, ora 01:01

Cind eram copil ,citeam "Amintiri din copilarie"mai apoi O reusita ilustrare a Epocii CARAGIALE,mai tirziu m-am luat cu scoala ,cu munca,cu problemele incilcite ale vietii ,cu familia ,cu asigurarea unui nivel de trai ,copii si timpul a lasat urme adinci in existenta mea.Avenit 1989 si am fost increzator,repede m-am retras sa-mi pot salva viata si familia,am realizat ca era mare interesul pentru compromiterea nationala a Romaniei si mintile oamenilor prea inferbintate sa vada realitatea.Am preferat sa muncesc din greu si riscant pentru salvarea familiei si a mea.Au trecut 19 ani si asteptarea in bine pentru POPORUL MEU inca nu se intrezareste.Atunci in 22 Dec. 1989 am incercat ceva ,credeam ca lumea toata gindeste ca mine dar nu a fost asa.Sint inca tinar,ma simt capabil si cu multa dorinta sa-mi scot POPORUL din starea in care cei 19 ani la cufundat si as dori sa se trezeasca cu adevarat ,nu numai sa enunte niste versuri dintr-un IMN.
in anul 2009 CANDIDEZ LA PRESEDENTIA ROMANIEI

Astept o confirmare ,dar si opozant
rog pe toti cei care vor fi de acord sa-si scrie numele si nr. actului de identitate la adresa; ioanideghergheasa@yahoo.com

Raporteaza abuz de limbaj
http://www.youtube.com/watch?v=F1SBPwpj4Kc http://www.youtube.com/watch?feature=fvwp&NR=1&v=TA3FvTSnqFI http://www.youtube.com/watch?v=DuX41-2HAYU&feature=related
Fosta membra 9am.ro

136 mesaje
Membru din: 23/07/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 8 Decembrie 2008, ora 01:17

Banuind cine poate fi dar mai mult ca sigur,dau acrdul pentru tine,sigur fiind ca vei dezvalui pe parcurs adevarata identitate.
Serban Petre ci seria RT 508967/12 .09.2003


http://www.youtube.com/watch?v=rzORw7-RLCs&feature=related
Fosta membra 9am.ro

763 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Buzau

Postat pe: 8 Decembrie 2008, ora 22:41

De la: IOANIDE, la data 2008-12-08 01:01:58 Cind eram copil ,citeam "Amintiri din copilarie"mai apoi O reusita ilustrare a Epocii CARAGIALE,mai tirziu m-am luat cu scoala ,cu munca,cu problemele incilcite ale vietii ,cu familia ,cu asigurarea unui nivel de trai ,copii si timpul a lasat urme adinci in existenta mea.Avenit 1989 si am fost increzator,repede m-am retras sa-mi pot salva viata si familia,am realizat ca era mare interesul pentru compromiterea nationala a Romaniei si mintile oamenilor prea inferbintate sa vada realitatea.Am preferat sa muncesc din greu si riscant pentru salvarea familiei si a mea.Au trecut 19 ani si asteptarea in bine pentru POPORUL MEU inca nu se intrezareste.Atunci in 22 Dec. 1989 am incercat ceva ,credeam ca lumea toata gindeste ca mine dar nu a fost asa.Sint inca tinar,ma simt capabil si cu multa dorinta sa-mi scot POPORUL din starea in care cei 19 ani la cufundat si as dori sa se trezeasca cu adevarat ,nu numai sa enunte niste versuri dintr-un IMN.
in anul 2009 CANDIDEZ LA PRESEDENTIA ROMANIEI

Astept o confirmare ,dar si opozant
rog pe toti cei care vor fi de acord sa-si scrie numele si nr. actului de identitate la adresa; ioanideghergheasa@yahoo.com


Buna ziua domnule viitor candidat,

Am inteles ca ati citit " "Amintiri din copilarie" mai apoi O reusita ilustrare a Epocii CARAGIALE", iar dupa aceea ati "preferat sa" munciti "din greu si riscant pentru salvarea familiei" si a dvs.Am inteles si ca in anul 2009 candidati la "PRESEDENTIA ROMANIEI", dar nu inteleg ce faceti cu "numele si nr. actului de identitate la adresa; ioanideghergheasa@yahoo.com" .

Sanatate si Dana P


Insusirea este numita perseverenta cand este folosita pentru o cauza buna si incapatanare daca e pusa in slujba unei cauze rele. (Lawrence Sterne)
obliografic

1094 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 8 Decembrie 2008, ora 23:13

Domnule draga foarte bine ca la varsta dumneavoasra aveti acest curaj. Dar dumneavoastra chiar credeti ca daca ati citit amintiri din copilarie si pe caragiale o sa ajungeti presedinte ( da oare cei care au citit sute de carti ar trbuie sa fie presdintele americii sau in locul lui dumnezeu ), hai domnule sa nu ne mai imbatam cu vorbe goale si sa fim oameni seriosi ( ne promit altii pensii si salarii enorme si nu sunt alesi si dumneata vii cu povesti pentru copii), da mai vrei sa-ti dau si seria si numarul de buletin iar maine ai sa-mi ceri numarul de cont si cheia de la casa. Nu inteleg cum de ,,carcotas,, a fost asa darnic, poate e de-al dumitale mai stii.?????????


P.S. Ti-au dat astia ceva din ce a confiscat ceausescu de la matale cu decretul 92 din 1950 ???


Pe unde erai nene la revolutie in 89, te uitai cunva la TV sau citeai amintiri din copilarie, sau poate Romeo si Jiulietta a lui Shakespeare.


CELUI MAI BUN PRIETEN Cand tu razi, rad si eu. Cand tu privesti soarele,simt si eu caldura lui. Cand tu plangi, plang si eu. Cand tu hotarasti sa lupti,lupt si eu. Cand tu te arunci in cap... O sa imi fie tare dor de tine , DESTEPTULE!
Fosta membra 9am.ro

1254 mesaje
Membru din: 8/12/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 9 Decembrie 2008, ora 06:55

circotas,pasadro,obliograf,erau amintirile de la 4 ani iar pe Caragiale la 6 ani nu cred ca era posibil sa fie inteles,acum trim cu toti ce nu am inteles atunci si pe urma a urmat 1950,oricum ,multumesc celor care vor intelege dece am dat adresa ;ioanideghergheasa,dar nu cum a procedat circotas


http://www.youtube.com/watch?v=F1SBPwpj4Kc http://www.youtube.com/watch?feature=fvwp&NR=1&v=TA3FvTSnqFI http://www.youtube.com/watch?v=DuX41-2HAYU&feature=related
necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 9 Decembrie 2008, ora 18:58

sa fie intr-un ceas bun nene si gindul matale sa se indeplineasca ca prea oropsit este poporul roman Acordul meu soseste pe adresa comunicata


Fosta membra 9am.ro

1491 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 15 Decembrie 2008, ora 01:48

Adica la tema daca vreau sa traiesc bine cu adevarat vine unul care-mi cere buletinul si zice ca o sa traiesc bine daca o sa-l votez pe el la anul si gata .... asta e tot ?
Mai vorbim la anul ....


Acum nu e momentul !
broscuta_super_verde

1273 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 15 Decembrie 2008, ora 21:43

DA ! VREM CU ADEVARAT SA TRAIM MAI BINE IN ROMANIA ! NU AVEM DUBII DACA ASTA ERA SENSUL INTREBARII !!???? Chiar si cei carei au incercat prin alte parti sau cei care au reusit in alte parti se intorc aici SI VOR CU ADEVARAT SA TRAIASCA BINE IN ROMANIA ! Cum de aveti astfel de nelamuriri ??? CIUDAT!


Do the right thing or state the obvious and the 'pen will be mightier than the Sword.' The truth will set you free. It's the principle of the thing
CHIOMPALIUL

360 mesaje
Membru din: 21/11/2008
Oras: Caransebes

Postat pe: 21 Decembrie 2008, ora 06:43

foarte frumos,buna intentie!
TOTUSI CARACATITA ESTE MARE ,CU MULTE CAPETE SI GREU ,GREU DE INVINS !


http://www.youtube.com/watch?v=kYP5FMAhjeo&feature=related
dirlo1964

167 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Medias

Postat pe: 21 Decembrie 2008, ora 12:25

De la: IOANIDE, la data 2008-12-08 01:01:58 Cind eram copil ,citeam "Amintiri din copilarie"mai apoi O reusita ilustrare a Epocii CARAGIALE,mai tirziu m-am luat cu scoala ,cu munca,cu problemele incilcite ale vietii ,cu familia ,cu asigurarea unui nivel de trai ,copii si timpul a lasat urme adinci in existenta mea.Avenit 1989 si am fost increzator,repede m-am retras sa-mi pot salva viata si familia,am realizat ca era mare interesul pentru compromiterea nationala a Romaniei si mintile oamenilor prea inferbintate sa vada realitatea.Am preferat sa muncesc din greu si riscant pentru salvarea familiei si a mea.Au trecut 19 ani si asteptarea in bine pentru POPORUL MEU inca nu se intrezareste.Atunci in 22 Dec. 1989 am incercat ceva ,credeam ca lumea toata gindeste ca mine dar nu a fost asa.Sint inca tinar,ma simt capabil si cu multa dorinta sa-mi scot POPORUL din starea in care cei 19 ani la cufundat si as dori sa se trezeasca cu adevarat ,nu numai sa enunte niste versuri dintr-un IMN.
in anul 2009 CANDIDEZ LA PRESEDENTIA ROMANIEI

Astept o confirmare ,dar si opozant
rog pe toti cei care vor fi de acord sa-si scrie numele si nr. actului de identitate la adresa; ioanideghergheasa@yahoo.com
Bravo!Ai citit mai mult decat Vanghelie!Da de ce nu te faci Patriarh?Sau Gigi Becali ?


lyly

500 mesaje
Membru din: 20/08/2008
Oras: Petrosani

Postat pe: 21 Decembrie 2008, ora 13:24

Toti romanii vor sa duca o viata linistita si decenta , dar cati romani lupta cu adevarat pentru a avea o astfel de viata ?
Frica si lasitatea nu-i lasa pe multi romani sa spuna ceea ce-i nemultumeste cu privire la tot ce merge rau in aceasta tara .
Pe internet multi se dau viteji , dar cand este vorba sa faca un lucru necesar societatii baga repede capul in nisip, precum strutul, cand se simte in pericol .
Cand descopera o persoana care cu curaj infrunta multe nedreptati ,cauta sa stea cat mai departe de ea de frica sa nu pateasca ceva.
Ne mai miram de ce nimic nu se se schimba in bine in Romania !




dirlo1964

167 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Medias

Postat pe: 21 Decembrie 2008, ora 16:12

De la: lyly, la data 2008-12-21 13:24:48Toti romanii vor sa duca o viata linistita si decenta , dar cati romani lupta cu adevarat pentru a avea o astfel de viata ?
Frica si lasitatea nu-i lasa pe multi romani sa spuna ceea ce-i nemultumeste cu privire la tot ce merge rau in aceasta tara .
Pe internet multi se dau viteji , dar cand este vorba sa faca un lucru necesar societatii baga repede capul in nisip, precum strutul, cand se simte in pericol .
Cand descopera o persoana care cu curaj infrunta multe nedreptati ,cauta sa stea cat mai departe de ea de frica sa nu pateasca ceva.
Ne mai miram de ce nimic nu se se schimba in bine in Romania !


Eu nu ma mir ,eu stiu ca n-o sa se intample nimic in Romania!Dai dumneata datele personale,poate te lasa fara economii!!!


lyly

500 mesaje
Membru din: 20/08/2008
Oras: Petrosani

Postat pe: 21 Decembrie 2008, ora 17:51

dirlo1964 a scris;''Eu nu ma mir, eu stiu ca n-o sa se intample nimic in Romania!Dai dumneata datele personale,poate te lasa fara economii!!!''

Ecomoniile familiei mele nu ma exista de mult tmp in banci , asa ca ...ce sa ia ?
Coruptia din politie si din justitie a avut grija sa ne aduca pe noi , familia Mihalcea, la disperare si-n pragul saraciei pentru a ne determina sa oprim lupta pentru adevar si dreptate .

Ce parere aveti de mesajul user-ului kitzaila adresat mie si de raspunsul dat de mine acestui user?

Politia romana este oare institutia care inspira "siguranta si incredere" sau nu este altceva decat un instrument perfectionat al coruptiei?

www.9am.ro/comunitate/forum/post_reply/19408.html

lyly, ti-am citit acum povestea si, daca asta e adevarul,nu pot sa spun decat atat: luati-va romanilor avocati buni atunci cand aveti probleme! va zgarciti la avocati care lupta pt dreptatea voastra, dar la doctori dati spagi fara sa mai puneti intrebari!

lyly Postat pe: 19 Decembrie 2008, ora 15:45
Considerati ca 500 de milioane de lei este o suma mica pentru o familie de oameni simpli?
Atitia bani a cheltuit familia mea pana in prezent procesele .
Toate economiile familiei s-au dus numai pe procese .
Am imprumutat milioane de lei de la banci , prieteni si rude .
Stie cineva cum traieste familia mea de 4 ani de zile ?
Au fost zile cand nici paine pe masa nu am avut .
Greutatile si problemele cu care se confrunta familia mea de 4 ani de zile au facut din mine o justitiara care nu se lasa intimidata de rautatile oamenilor care nu iubesc adevarul si dreptatea .
Avocatul actual este al cincilea avocat pe care l-am angajat sa ne apere drepturile .
Accesati forumul OTV si cititi mesajele durerii pe care i le-am scris avocatului Filipescu intr-o perioada foarte grea pentru familia mea .
Dupa ce veti citi aceste mesaje , veti intelege ce se intampla in cazul Mihalcea .

www.otvforum.com/viewtopic.php?t=15&postdays=0&postorder=asc&start=60


Fosta membra 9am.ro

1491 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 23 Decembrie 2008, ora 10:41

Romanii NU doresc sa traiasca bine cu adevarat !
Daca ar dori, n-ar mai asculta manele, n-ar mai face "cultura"prin televizor, emisiunile lui Dan Negru si ale altora asemenea n-ar mai avea audienta pe care o au, nu ar mai sta acasa in proportie de 60% in ziua cand sunt alegeri iar cei care merg la vot nu i-ar mai vota pe cei pe care-i injura si despre care spun ca i-au adus in sapa de lemn ..., n-ar mai casca gura la unul ca Gigi Becali, nu s-ar mai imprumuta la banci sa-si ia masini tari cand ei au salarii de cateva sute de euro, ar pune mana sa munceasca mai mult si n-ar mai da baniii din mana cu atata usurinta ca sa-i imbogateasca pe cei care-i injura ca-s putred de bogati, n-ar mai arunca gunoaiele pe unde le vine ... si cate si cate altele ....

Pentru Lyly,
Sunt convins ca ti s-a facut o nedreptate. Copilului tau si familiei tale.
Am intetes.
Dar nu faci nimic utile pentru cauza ta daca postezi pe toate temele povestea tragediei tale ! Iti irosesti resursele in zadar. Noi nu te putem ajuta. In afara de simpatia fireasca nu putem face nimic. Trebuie sa-ti dirijezi aceste resurse spre ministerul justitiei sau spre alte autoritati care chiar ar putea face ceva in sprijinul cauzei tale.
Iti spun asta deoarece, in urma cu cativa ani, am fost si eu nedreptatit, m-au lasat pe drumuri si, in prima instanta procedam ca tine, cu orice prilej povesteam oricui necazul meu cu lux de amanunte pana cand ajunsesem ca lumea din jururl meu sa ma ocoleasca. Am incetat. Am apelat la un avocat bun si am castigat toate procesele astfel incat am reusit sa intorc in favoarea mea valul de simpatie .... Regret ca trebuie sa-ti spun, dar cititorii sunt plictisiti de povestea ta, nu le pasa de ea .... Nu-ti mai irosi eforturile, concentreaza-le intr-o directie care ti-ar putea aduce si rezultate si axeaza-te pe ea ! Aici n-ai sa primesti altceva decat compatimire si poate nici atat ! Succes !


Acum nu e momentul !
marian_bd_rotaru

1883 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Barlad

Postat pe: 23 Decembrie 2008, ora 11:01

Caragiale a zugravit societatea si metehnele romanilor . problema este ca natia romana a decazut moral , intr - un mod catastrofal . Generatiile celor care au infaptuit si aparat Romania Mare , sunt istorie . Cu toate pacatele descrise de catre Caragiale acesti oameni au fost la inaltimea timpurilor . Acum insa suntem o natie gregara , debusolata . Da , romanii vor sa traiasca bine , dar prin specula , furt , sfasierea celui de alaturi , prin mita si coruptie . O tempora , o mores !


dcmauto

46 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 23 Decembrie 2008, ora 12:05

De la: Atotputernicul, la data 2008-12-23 10:41:05Romanii NU doresc sa traiasca bine cu adevarat !
Daca ar dori, n-ar mai asculta manele, n-ar mai face "cultura"prin televizor, emisiunile lui Dan Negru si ale altora asemenea n-ar mai avea audienta pe care o au, nu ar mai sta acasa in proportie de 60% in ziua cand sunt alegeri iar cei care merg la vot nu i-ar mai vota pe cei pe care-i injura si despre care spun ca i-au adus in sapa de lemn ..., n-ar mai casca gura la unul ca Gigi Becali, nu s-ar mai imprumuta la banci sa-si ia masini tari cand ei au salarii de cateva sute de euro, ar pune mana sa munceasca mai mult si n-ar mai da baniii din mana cu atata usurinta ca sa-i imbogateasca pe cei care-i injura ca-s putred de bogati, n-ar mai arunca gunoaiele pe unde le vine ... si cate si cate altele ....

Pentru Lyly,
Sunt convins ca ti s-a facut o nedreptate. Copilului tau si familiei tale.
Am intetes.
Dar nu faci nimic utile pentru cauza ta daca postezi pe toate temele povestea tragediei tale ! Iti irosesti resursele in zadar. Noi nu te putem ajuta. In afara de simpatia fireasca nu putem face nimic. Trebuie sa-ti dirijezi aceste resurse spre ministerul justitiei sau spre alte autoritati care chiar ar putea face ceva in sprijinul cauzei tale.
Iti spun asta deoarece, in urma cu cativa ani, am fost si eu nedreptatit, m-au lasat pe drumuri si, in prima instanta procedam ca tine, cu orice prilej povesteam oricui necazul meu cu lux de amanunte pana cand ajunsesem ca lumea din jururl meu sa ma ocoleasca. Am incetat. Am apelat la un avocat bun si am castigat toate procesele astfel incat am reusit sa intorc in favoarea mea valul de simpatie .... Regret ca trebuie sa-ti spun, dar cititorii sunt plictisiti de povestea ta, nu le pasa de ea .... Nu-ti mai irosi eforturile, concentreaza-le intr-o directie care ti-ar putea aduce si rezultate si axeaza-te pe ea ! Aici n-ai sa primesti altceva decat compatimire si poate nici atat ! Succes !


dcmauto

46 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 23 Decembrie 2008, ora 12:10

Corect. Pt. Atotputernicul.


lyly

500 mesaje
Membru din: 20/08/2008
Oras: Petrosani

Postat pe: 23 Decembrie 2008, ora 14:43

Nu fac public cazul familiei mele pentru a primii compasiunea romanilor , ci pentru a le arata ce inseamna lupta omului simplu impotriva coruptiei din politie si din justitie.
Cati romani stiu ce inseamna lupta impotriva coruptiei din politie si din justitie ?
Vi se pare un caz usor cazul nostru ?
Dovezile postate pe site-ul ''aparati drepturile '' arata cum s-a cercetat si judecat cazul familiei mele .
Ati gasit pe vreun forum un caz atat de grav si atat complicat ?
Nu noi ,familia Mihalcea, l-am complicat , ci oamenii legii care au cautat sa le apere reputatia si cariera medicilor legisti, procurorilor si judecatorilor care au savarsit nenumarate ilegalitati in cazul nostru.
Am scris ca avocatul actual este al cincilea avocat pe care l-am angajat sa ne apere drepturile .
De ce ministrul de justitie , ministrul de interne si DGA Bucuresti nu doreste sa efectueze o cercetare cinstita si legala in cazul nostru ?
Am rugat organele superioare competente ca acest caz sa fie cercetat legal de catre o persoana competenta si cinstita , nu de persoane care vor sa ascunda adevarul , asa cum s-a intamplat pana in prezent .
Nimic si nimeni nu imi va opri lupta pentru adevar si dreptate .
Vreau adevarul cazului nostru cu orice pret .
Daca ati trai ceea ce traieste familia mea ati intelege de ce fac public cazul nostru.
De ce sa abandonez aceasta lupta tocmai acum cand cazul nostru se apropie de sfarsit ?
Am sa fac public tot ce se intampla in cazul nostru dovedind cu probe legale, la timpul potrivit, ce nedreptati ni s-au mai facut de catre politie si de catre justitie .
Sunt o persoana educata si de aceea nu voi raspunde niciunui user cu rautati . Voi continua lupta mea pana la sfarsitul acestui caz .





broscuta_super_verde

1273 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 23 Decembrie 2008, ora 20:52

Sa taci si sa stai cu mainile in san nu e o solutie. Vorbind despre problemele tale, cel putin ai constiinta faptului ca faci tot ce-ti sta tie in putinta si poate cu putin noroc, mesajele tale vor fi citite de o persoana care poate face mai mult. Noi iti suntem alaturi macar spiritual si cred ca e un lucru care cointeaza. Va doresc tuturor sa fiti sanatosi, sa fiti iubiti, sa aveti prieteni asa cum va doriti iar in Anul Nou 2009 spersa reusim sa gasim resure si solutii pentru a trece cu succes toate bariele vietii ! LA MULTI ANI !


Do the right thing or state the obvious and the 'pen will be mightier than the Sword.' The truth will set you free. It's the principle of the thing
dirlo1964

167 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Medias

Postat pe: 24 Decembrie 2008, ora 00:40

Draga Lyly ,am citit comentariul .Ce pot sa-ti spun?Ai toata compasiunea mea!Dar cea ce am scris eu ramane valabil ,chiar daca in "febra comentariului"am facut si greseli gramaticale ,parca mai mult decat inainte!Sa ma explic:de 19ani ne dam votul unor personaje total anticetatean!Orice neica nimeni candideaza pt. tot felul de functii:deputati,senatori,presedinti etc. oare cati dintre ei pot spune ca au muncit in SLUJBA CETATEANULUI ROMAN?IN 19 ani ?Oare nu suntem prea usor de pacalit de asemenea personaje?Nu am nimic cu "bietul"Ioanide,poate este bine intentionat,dar daca nu ai habar de presedentie ,oare nu se chiama ca esti "habarnist" ?Oare cat la % din actuali politicieni sunt habarnisti ?Cine va profita de habarnismul lor bine intentionat?Mai citim si noi ceilalti binevoitori cate o carte ,uite eu acum citesc : "Dezvoltarea conceptiilor despre univers" de I.G.Perel ,asta nu inseamna ca o sa va cer cartea de identitate si alte date !Sa fim seriosi!!Daca Romania este astazi in situatia in care este ,e din cauza unor HABARNISTI -alegatori si mai ales alesii !Sti povestea ,Ioanide aia cu Pacala?"Eu vreau sa fiu primar!" Pai tu vrei ,da noi nu!!!!


dirlo1964

167 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Medias

Postat pe: 24 Decembrie 2008, ora 00:42

P.S. La multi ani!Multa sanatate si bucurie acum la ceas de sarbatoare si innoire spirituala!


bilbe

409 mesaje
Membru din: 9/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 24 Decembrie 2008, ora 02:46

De la: dirlo1964, la data 2008-12-21 12:25:37
De la: IOANIDE, la data 2008-12-08 01:01:58 Cind eram copil ,citeam "Amintiri din copilarie"mai apoi O reusita ilustrare a Epocii CARAGIALE,mai tirziu m-am luat cu scoala ,cu munca,cu problemele incilcite ale vietii ,cu familia ,cu asigurarea unui nivel de trai ,copii si timpul a lasat urme adinci in existenta mea.Avenit 1989 si am fost increzator,repede m-am retras sa-mi pot salva viata si familia,am realizat ca era mare interesul pentru compromiterea nationala a Romaniei si mintile oamenilor prea inferbintate sa vada realitatea.Am preferat sa muncesc din greu si riscant pentru salvarea familiei si a mea.Au trecut 19 ani si asteptarea in bine pentru POPORUL MEU inca nu se intrezareste.Atunci in 22 Dec. 1989 am incercat ceva ,credeam ca lumea toata gindeste ca mine dar nu a fost asa.Sint inca tinar,ma simt capabil si cu multa dorinta sa-mi scot POPORUL din starea in care cei 19 ani la cufundat si as dori sa se trezeasca cu adevarat ,nu numai sa enunte niste versuri dintr-un IMN.
in anul 2009 CANDIDEZ LA PRESEDENTIA ROMANIEI

Astept o confirmare ,dar si opozant
rog pe toti cei care vor fi de acord sa-si scrie numele si nr. actului de identitate la adresa; ioanideghergheasa@yahoo.com
Bravo!Ai citit mai mult decat Vanghelie!Da de ce nu te faci Patriarh?Sau Gigi Becali ?

OMUL IOANIDE ,VREA SA FACA CEVA PENTRU ROMANIA,DAR PENTRU A CANDIDA ARE NEVOIE DE UN NUMAR DE SEMNATURI DE LA MEMBRII SOCIETATII CERTIFICATE CU SERIILE SI NR. C.I.,ASTA DEOARECE NU VREA SA APARTINA LA VREUN PARTID-ESTE BINE INTENTIONAT,DAR SMECHERIA ESTE FACUTA PRIN CONSTITUTIE SA TE DETERMINE SA FII DEPENDENT DE UN PARTID-CARE SA DIRIJEZE INTERESELE(vezi Basescu,Iliescu,Constantinescu)Eu doresc succes orcarui cetatean care doreste sa se implice din proprie initiativa sa se inhame independent fara sa fi dacut parte din vreun partid.ORICUM zvonul a facut sal sperie pe Basescu ,care la B1 se plingea ca a pierdut 80% din electorat si nu va mai candida in 2009


Fosta membra 9am.ro

763 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Buzau

Postat pe: 24 Decembrie 2008, ora 08:48

Bucuriile vin din lucruri marunte, linistea vine din credinta si fapte, lumina din inima fiecaruia.
Aripile ingerilor sa ne atinga sufletul, sa ne ia toate supararile si sa lase in loc lumina si speranta!

www.youtube.com/watch?v=CrzPu4-Nhpc&feature=related
www.youtube.com/watch?v=FJuPDI_zNGk&feature=related
www.youtube.com/watch?v=qRuKDENKApk&feature=related
www.youtube.com/watch?v=ZeVmBBF0x0s&feature=related
www.youtube.com/watch?v=49Jx9hRpZl8&feature=related

Craciun Fericit !
Cu respect si deosebita simpatie,
Daniela PASA


Insusirea este numita perseverenta cand este folosita pentru o cauza buna si incapatanare daca e pusa in slujba unei cauze rele. (Lawrence Sterne)
lyly

500 mesaje
Membru din: 20/08/2008
Oras: Petrosani

Postat pe: 24 Decembrie 2008, ora 09:31

Pentru toti cititorii acestui forum .

UN CRACIUN SI UN AN NOU FERICIT CU BELSUG ,SANATATE SI BUCURII !


dirlo1964

167 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Medias

Postat pe: 24 Decembrie 2008, ora 14:51

Vrem cu disperare sa traim mai bine la noi in tara ,de acea si plecam uni dintre noi prin alte tari!!!La multi ani ROMANIA!!!


Fosta membra 9am.ro

1254 mesaje
Membru din: 8/12/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 25 Decembrie 2008, ora 06:01

CRACIUN FERICIT !LA MULTI ANI !
Si pentru ANUL 2009 ,MULTA FERICIRE SI NOROC ,INTREGII ROMANII DORESC PROSPERITATE !


http://www.youtube.com/watch?v=F1SBPwpj4Kc http://www.youtube.com/watch?feature=fvwp&NR=1&v=TA3FvTSnqFI http://www.youtube.com/watch?v=DuX41-2HAYU&feature=related
Fosta membra 9am.ro

763 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Buzau

Postat pe: 26 Decembrie 2008, ora 12:01



Insusirea este numita perseverenta cand este folosita pentru o cauza buna si incapatanare daca e pusa in slujba unei cauze rele. (Lawrence Sterne)
parcasviu

111 mesaje
Membru din: 26/10/2008
Oras: Targoviste

Postat pe: 26 Decembrie 2008, ora 16:46

ioanide CRED CA ESTI UN SUFLET MARE DACA DORESTI SA CANDIDEZI LA PRESEDENTIE,AI GRIJA ,NU A FOST ERADICATA PROSTIA IN ROMANIA,cum crezi ca a ajuns Base presedinte?


Fosta membra 9am.ro

763 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Buzau

Postat pe: 27 Decembrie 2008, ora 08:36

www.youtube.com/watch?v=8gqeKUx6Rm8&feature=related

www.youtube.com/watch?v=JnX_5OAEtQo&feature=related

www.youtube.com/watch?v=dNyUxf8Mhbo&feature=related

Dana P

P.S.
Si totusi, nimic nu-i intamplator in viata !
Doi Stefani , DOI INGERI !
DUMNEZEU SA-I ODIHNEASCA !


Insusirea este numita perseverenta cand este folosita pentru o cauza buna si incapatanare daca e pusa in slujba unei cauze rele. (Lawrence Sterne)
Fosta membra 9am.ro

763 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Buzau

Postat pe: 28 Decembrie 2008, ora 09:40



Insusirea este numita perseverenta cand este folosita pentru o cauza buna si incapatanare daca e pusa in slujba unei cauze rele. (Lawrence Sterne)
Pagini: 1 2 3 4 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului ROMANII VOR SA TRAIASCA BINE IN ROMANIA ? VOR CU ADEVARAT ?
Mergi la: