back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Noua masina prezidentiala

 


 
 
ancutzelu_ro

19 mesaje
Membru din: 23/10/2008
Postat pe: 21 Noiembrie 2008, ora 21:50

Daca presedintele SUA are un Cadillac, Traian Basescu a ales un Logan. Presedintele a luat aceasta decizie pentru a incerca sa sprijine economia romaneasca.
ro.topspeed.com/masini/stiri-despre-masini/dacia-logan-noua-masi...

Raporteaza abuz de limbaj
pablo_di_thule

68 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Iasi

Postat pe: 25 Noiembrie 2008, ora 01:24

IRELEVANT


Jianul

17 mesaje
Membru din: 1/11/2008
Oras: Vaslui

Postat pe: 28 Noiembrie 2008, ora 03:49

ASTFEL DE MASURI A LUAT SI NICOLAE CEAUSESCU CIND O ORDONAT CA TOATE AMBASADELE ROMANESTI DIN LUME SA FIE DOTATE CU AUTOTURISME DACIA 1300 SAU 1310 NU MAI STIU EXACT. CERT E CA LA ACEA DATA, MINISTERUL APARARII CARE ARE DIPLOMATI MILITARI PE LA MAI TOATE AMBASADELE, A RETRAS TOATE MASINILE STRAINE EXISTENTE IN DOTAREA DIPLOMATILOR MILITARI DE LA AMBASADE, DEPOZITINDU-LE LA DIRECTIA TANCURI SI AUTO UNDE GENERALUL HORTOPAN A ORDONAT CA ACESTEA SA FIE CALCATE CU TANCURILE CEEA CE A SI FACUT. DECE? MOTIVUL O SA VI-L SPUN CU ALTA OCAZIE INSA, NU CRED CA INTERESEAZA.
CERT E CA DIPLOMATII MILITARI AU PRIMIT LA POSTURI DACII. DECE? TOCMAI PENTRU A INCURAJA PRODUCTIA AUTOHTONA CEEA CE FACE SI TRAIAN BASESCU.

Raporteaza abuz de limbaj
Iancu Jianul
iuli_kidu

11 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 9 Ianuarie 2009, ora 22:13

Iancule tu esti comunist tata?

Raporteaza abuz de limbaj
aselix

3 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 15 Ianuarie 2009, ora 18:47

nu cred ca este comunist, este doar o persoana care cunoaste putina istorie contemporana

Raporteaza abuz de limbaj
b_voichita

313 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 20 Ianuarie 2009, ora 04:06

ia uite ultrasii. hai tati, inca doua posturi si te promoveaza la lipitor de afise.

Raporteaza abuz de limbaj
tzetze67

7 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 1 Februarie 2009, ora 01:06



BRAVOOOOOOO E din lotul celor care costa 70000 EURO ????
In caz contrar, e slab Base. Umbla cu masina de 7000 de EURO, in timp ce politistii au masini de 10 ori mai scumpe ????????

Raporteaza abuz de limbaj
berevoianu_eusebiu

4 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Oras: Targoviste

Postat pe: 18 Februarie 2009, ora 19:47

iancu are dreptate,asa k nu-l mai faceti voi nu stiu cum k nu este asa.se alege praful d tara asta s asa este de ras,dar vreti sa fie s mai rau d atat?eu nu cred,asa k mai bn asa decat sa ajungem o tara k multe altele...

Raporteaza abuz de limbaj
grigorescu_nelutu

125 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 16 Martie 2009, ora 19:52

Ai auzit de compania americana Global Domains International? o afacere tip franciza pt toata lumea. Compania plateste 50% din incasari comisioane colaboratorior. Alege sa ai libertate financiara, sa iti creezi un venit care sa te bucure pentru toata viata; Vezi prezentarea oficiala (video) la www.banifrumosi.ws/filmulet.html si mai multe informatii pe www.banifrumosi.ws; pe site-ul www.banifrumosi.ws ai toate detaliile pentru a incepe aceasta afacere, chiar si datele mele de contact. ASA CEVA NU SE RATEAZA!!!


Ai timp de pierdut pe net? copiaza metoda mea si castiga bani.. Viziteaza: www.banifrumosi.ws
Fosta membra 9am.ro

16019 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 23 Aprilie 2009, ora 10:57

De la: IancuJianul, la data 2008-11-28 03:49:09ASTFEL DE MASURI A LUAT SI NICOLAE CEAUSESCU CIND O ORDONAT CA TOATE AMBASADELE ROMANESTI DIN LUME SA FIE DOTATE CU AUTOTURISME DACIA 1300 SAU 1310 NU MAI STIU EXACT. CERT E CA LA ACEA DATA, MINISTERUL APARARII CARE ARE DIPLOMATI MILITARI PE LA MAI TOATE AMBASADELE, A RETRAS TOATE MASINILE STRAINE EXISTENTE IN DOTAREA DIPLOMATILOR MILITARI DE LA AMBASADE, DEPOZITINDU-LE LA DIRECTIA TANCURI SI AUTO UNDE GENERALUL HORTOPAN A ORDONAT CA ACESTEA SA FIE CALCATE CU TANCURILE CEEA CE A SI FACUT. DECE? MOTIVUL O SA VI-L SPUN CU ALTA OCAZIE INSA, NU CRED CA INTERESEAZA.
CERT E CA DIPLOMATII MILITARI AU PRIMIT LA POSTURI DACII. DECE? TOCMAI PENTRU A INCURAJA PRODUCTIA AUTOHTONA CEEA CE FACE SI TRAIAN BASESCU.
MAI NENE SI AICI DAU PESTE TALICA,TI-AM SPUS SA FI CUMINTE SI SA-TI IEI TRATAMENTUL LA TIMP?NU MAI TE DA HAIDUC,CAND DE FAPT ESTI UN BIET ZAPCIU CU SIMBRIE LA COMUNISTI,ORICUM BINE LE-AI FACUT LA OBOSITII AIA DE MONARHISTI SI SUSTINATORI AI LUI DUDILA INTAIUL,PT.ASTA TE FELICIT,S-AUZIM NUMAI DE BINE!

Raporteaza abuz de limbaj
Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost
dandollo2

14 mesaje
Membru din: 11/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 29 Iunie 2009, ora 14:34

De la: IancuJianul, la data 2008-11-28 03:49:09ASTFEL DE MASURI A LUAT SI NICOLAE CEAUSESCU CIND O ORDONAT CA TOATE AMBASADELE ROMANESTI DIN LUME SA FIE DOTATE CU AUTOTURISME DACIA 1300 SAU 1310 NU MAI STIU EXACT. CERT E CA LA ACEA DATA, MINISTERUL APARARII CARE ARE DIPLOMATI MILITARI PE LA MAI TOATE AMBASADELE, A RETRAS TOATE MASINILE STRAINE EXISTENTE IN DOTAREA DIPLOMATILOR MILITARI DE LA AMBASADE, DEPOZITINDU-LE LA DIRECTIA TANCURI SI AUTO UNDE GENERALUL HORTOPAN A ORDONAT CA ACESTEA SA FIE CALCATE CU TANCURILE CEEA CE A SI FACUT. DECE? MOTIVUL O SA VI-L SPUN CU ALTA OCAZIE INSA, NU CRED CA INTERESEAZA.
CERT E CA DIPLOMATII MILITARI AU PRIMIT LA POSTURI DACII. DECE? TOCMAI PENTRU A INCURAJA PRODUCTIA AUTOHTONA CEEA CE FACE SI TRAIAN BASESCU.


pe mine ma intereseaza motivul pentru care generalul hortopan a decis ca masinile de import sa fie distruse. ma intereseaza si de unde aveti informatia.

Raporteaza abuz de limbaj
corbu_adrian

3 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 21 Iulie 2009, ora 07:32

De la: IancuJianul, la data 2008-11-28 03:49:09ASTFEL DE MASURI A LUAT SI NICOLAE CEAUSESCU CIND O ORDONAT CA TOATE AMBASADELE ROMANESTI DIN LUME SA FIE DOTATE CU AUTOTURISME DACIA 1300 SAU 1310 NU MAI STIU EXACT. CERT E CA LA ACEA DATA, MINISTERUL APARARII CARE ARE DIPLOMATI MILITARI PE LA MAI TOATE AMBASADELE, A RETRAS TOATE MASINILE STRAINE EXISTENTE IN DOTAREA DIPLOMATILOR MILITARI DE LA AMBASADE, DEPOZITINDU-LE LA DIRECTIA TANCURI SI AUTO UNDE GENERALUL HORTOPAN A ORDONAT CA ACESTEA SA FIE CALCATE CU TANCURILE CEEA CE A SI FACUT. DECE? MOTIVUL O SA VI-L SPUN CU ALTA OCAZIE INSA, NU CRED CA INTERESEAZA.
CERT E CA DIPLOMATII MILITARI AU PRIMIT LA POSTURI DACII. DECE? TOCMAI PENTRU A INCURAJA PRODUCTIA AUTOHTONA CEEA CE FACE SI TRAIAN BASESCU.





dar cu o singura masina nu se redreseaza economia , ar trebui sa oblige si alte institutii ale statului sa achizitioneze LOGANURI sau SANDERO.

Raporteaza abuz de limbaj
hawk_eye

402 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Tg Mures

Postat pe: 21 Iulie 2009, ora 17:33

Ba sa nu oblige pe nimeni cu nimic, ca aia nu-i piata libera, ci sa le faca in asa fel incat raportul pret / calitate sa fie unul competitiv; atunci sigur nu vor trebui sa-si bata capul cu problema vanzarii daciilor. Dar noi, nu si nu, tot metode comuniste sa folosim, sa bagam cuiva pe gat fortat un lucru de o calitate indoielnica, fie ele si institutiile statului, in loc sa le facem naibii ca lumea, sa se poata realmente compara cu masinile din occident, si la alti parametri decat pretul. Ar putea incerca, spre exemplu, cu o fabricare in serie limitata, de proba, a conceptului Dacia Duster, care pare cu adevarat ceva interesant si ar putea multumi si pe cei mai pretentiosi...!

Raporteaza abuz de limbaj
cristian1988

3 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 7 August 2009, ora 12:53

Orice masina sa aiba cu conditia sa aiba o bomba inauntru

Raporteaza abuz de limbaj
cristian1988

3 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 7 August 2009, ora 12:54

Orice masina sa aiba cu conditia sa aiba o bomba inauntru

Raporteaza abuz de limbaj
theosokol

2 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 14 August 2009, ora 12:03

nu e vorba de obligativitate.e vorba de sustinerea unei marci autohotone.asa cum fac toate statele care isi protejeaza economia.dar cu o floare nu se face priavara.o singura masina nu e de ajuns.ar trebui sa adoptam toti o anumita atitudine fatra de produsele facute in romania, romanesti.e trist ca multi cumpara numai produse straine numai ca au o anumita marca.si tocmai pentru ca nu sunt sutinute marcile romanesti ori au disparut ori se descurca foarte greu. este de admirat si dacia si e-boda si mai sunt si altele din industria alimentara sau alte industrii.pacat ca au venit strainii sa ne cumpere marcile si sa schimbe produsul cum vor ei folosidu-se de recunoasterea marcii pe piata noastra.pacat ca am ajuns sa vindem tara strainilor.

Raporteaza abuz de limbaj
cutremur

71 mesaje
Membru din: 3/02/2015
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 20 Noiembrie 2010, ora 18:11

spuneti-i de initiativa lui baselu si prenefericitului Daniel care de plimba cu un audi a8 de 100000 de coco in spirit de solidaritate cu enoriasii!!

Raporteaza abuz de limbaj
dandollo2

14 mesaje
Membru din: 11/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 23 Noiembrie 2010, ora 13:52

100000 de euro? desigur ca nu e pentru el ca persoana insa functia si pozitia sa obliga la o astfel de masina. domnia-sa face sacrificii desigur...

Raporteaza abuz de limbaj
| Varianta pentru tiparire a topicului noua masina prezidentiala
Mergi la: