back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Campania electorala "karaoke show" sau salvarea natiunii?

 


 
 
pablo_di_thule

68 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Iasi

Postat pe: 28 Noiembrie 2008, ora 15:26

Avand in vedere ca toti stim circul de pe strazi ...stalpi ,blocuri case...mass media in care "bibanii" isi fac publicitate pentru a fi alesi de catre noi ...este aceasta barometrul intelectului populatiei sau pur si simplu acesti oameni sunt niste ingeri care ne vor aduce implinirea pe taote planurile.

Eu cred ca prin vot se institutionalizeaza coruptia si odata cu ea demonstratia prin care populatia isi etaleaza prostia , slabiciunea, neputintza, lacomia si naivitatea.www.yuppy.ro/comunitate/img/topic_icons/icon8.gif

Raporteaza abuz de limbaj
b_voichita

313 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 20 Ianuarie 2009, ora 04:29

Sa stii, nu se duc chiar asa de multi oameni la vot. BTW, alegerile uninominale au fost introduse pentru ca se blatuiesc mai usor si nu are nimeni cum sa verifice fraudarea. Anu asta, doar s-au luptat doua forte prea mari ca sa fie blat. Dar data viitoare o sa fie

Raporteaza abuz de limbaj
Thorallmighty

36 mesaje
Membru din: 2/02/2015
Postat pe: 30 Septembrie 2009, ora 21:06

Este foarte trist dar foarte adevarat ce se intampla in tara asta, nu numai ca asigura un trai instabil si te face ca mereu sa-ti pui intrebarea "oare maine o sa mai am loc de munca, sau ce ma fac daca racesc" dar daca nu esti atent poate sa te si omoare.
Daca e sa analizam medici din tara asta 60% sunt incompetenti, nestiutori, fara interes si li se (pardon expresia) rupe pixu de tine, 30% dintre ei sunt adevarati ucigasi care in momentul pasiri tale la ei in cabinet ti-au scris actele de deces, te omoara fara mila, de aprca nu ar avea NICI UN DUMNEZEU, (socant nu, dar adevarat), iar probabil restul de 10% sunt poate baieti de treaba care vor sa te ajute si cunosc ceva medicina. Daca te gandesti sa apelezi la politie trebuie sa fi tare si sa ai un caz clar, daca nu te vor lua in batjocura poate chiar o sa incerce sa te santajeze, de neimaginat dar se intampla, ce sa mai vorbim de acei oameni pe care Dumnezeu nu i-a dotat cu un intelect superior ca sa faca bani multi, aia cum ar trebui sa traiasca? raspunsul unora "lasa-i sa maora nu toti putem fi sus" ok, sus in varful piramidei dar cu ce-i mai prejoasa caramida de la abza decat cea din varf??? Si sa mai aud eu pe alti zicand "selectia naturala e doar la animale" am sa-i calc in picioare! (chit ca animalele is de 10 ori deasupra noastra). Nu mai vorbim ca daca copilul de la tara are si el un vis, vrea sa devina politai sau doctor sau orice altceva, 80 din locurile care se dau sunt "rezervate" stiu pentru ca sunt la o academie militara si am vazut pe alti cum li s-or "sters" defectele. Trebuie sa fi puternic si ager caci daca ai de gand sa inoti impotriva acestui ocean nemernic ce vrea sa te omoare trebuie sa fi pregatit sa fi trantit la pamant de viata si sa te ridici la timp daca nu, nu o sa te astepte nimeni. Daca vrei sa schimbi ceva realizezi ca sunt 10 lucruri care iti stau impotriva din care cel putin 3 te depasesc, e greu... dar sa tineti minte "lucru greu facut ... CLADESTE VALOARE", asa ca sa va bucurati cei care dovediti viata asta prin forta propriului pumn si iscusimea propriei minti, caci sunteti adevarati luptatori...

"SPIRIT DE LUPTATOR CU MENTALITATE DE INVINGATOR"

Raporteaza abuz de limbaj
| Varianta pentru tiparire a topicului Campania electorala "Karaoke show" sau salvarea natiunii?
Mergi la: