back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Infidelitatea barbatilor distruge sentimentul iubirii din " inimile" femeilor!

 


 
Pagini: 1 2 3 4 5 >> Sari la pagina:
 
roxi2131

142 mesaje
Membru din: 21/01/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 8 Martie 2009, ora 18:57

Am trei prietene care in ultimul an au fost nevoite sa renunte la mai multe relatii romantice din cauza infidelitatii partenerilor lor.
Marturisesc ca si eu am trait cateva dezamagiri cauzate de aceleasi motive. Recent, in cadrul unei discutii din care nu au lipsit atat confesarile cat si lacrimile , eu si prietenele mele ne-am propus sa nu mai discutam serios cu baietii decat din momentul in care suntem destul de sigure ca riscul infidelitatii prietenilor nostrii este minim.
Cum credeti ca ar trebui sa fie o femeie pentru ca partenerul ei sa nu fie tentat s-o insele?

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

16019 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 8 Martie 2009, ora 19:06

problema nu este cum trebuie sa fie sau sa arate o femeie,ci totul depinde de ce vrea sa faca in viata si ce-si doreste de la un barbat,cum stie sa-l aleaga pe cel cu care vrea sa-si petreaca viata,experienta de viata a celor doi[barbatul si femeia] si in general mai trebuie si o oarecare doza de noroc,in viata totul este schimbator,nimic nu se pierde,nimic nu se castiga,totul este in plina transformare,s-auzim numai de bine!


Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost
Dorulet

7896 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 8 Martie 2009, ora 19:10

De la: roxi2131, la data 2009-03-08 18:57:20 Am trei prietene care in ultimul an au fost nevoite sa renunte la mai multe relatii romantice din cauza infidelitatii partenerilor lor.
Marturisesc ca si eu am trait cateva dezamagiri cauzate de aceleasi motive. Recent, in cadrul unei discutii din care nu au lipsit atat confesarile cat si lacrimile , eu si prietenele mele ne-am propus sa nu mai discutam serios cu baietii decat din momentul in care suntem destul de sigure ca riscul infidelitatii prietenilor nostrii este minim.
Cum credeti ca ar trebui sa fie o femeie pentru ca partenerul ei sa nu fie tentat s-o insele?


Bunã glumã!!! Bãrbat care sã nu înºele?! Asta e utopie!
O femeie, care nu mai are nimic de oferit, de arãtat, este o femeie deja pusã pe lista schimbãrilor! Am mai scris deja asta pe un topic...


Când toatã lumea gândeºte la fel înseamnã cã nimeni nu gândeºte.
Fosta membra 9am.ro

38 mesaje
Membru din: 1/03/2009
Oras: Cernavoda

Postat pe: 8 Martie 2009, ora 23:04

Infidelitatea barbatilor distruge sentimentul iubirii din " inimile" femeilor?

Cu siguranta, DA !!!


Fosta membra 9am.ro

637 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 9 Martie 2009, ora 07:54

Ok ! Ok ! Ok !

Dar infidelitatea femeilor ce distruge ???

Ca sa aiba barbatul prilej sa-si insele partenera .... trebuie sa se gaseasca o fufa care sa-l ... "mangaie" (sa nu scriu altceva aici) ... ca doar tot cu o alta femeie inseala ... nu cu o gaina sau altceva.


Caracterul fãrã înþelepciune poate mult, dar inteligenþa fãrã caracter nu valoreazã nimic - Cicero
Dorulet

7896 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 9 Martie 2009, ora 11:33

De la: The, la data 2009-03-09 07:54:38Ok ! Ok ! Ok !

Dar infidelitatea femeilor ce distruge ???

Ca sa aiba barbatul prilej sa-si insele partenera .... trebuie sa se gaseasca o fufa care sa-l ... "mangaie" (sa nu scriu altceva aici) ... ca doar tot cu o alta femeie inseala ... nu cu o gaina sau altceva.

The, poate cã nu ai dreptate....gândeºte-te cã acea "fufã" care îl "mângâie", s-ar putea foarte bine sã nu ºtie de existenþa celeilalte....
ªi chiar dacã ar ºtii, ce o îndreptãþeºte pe una sã aibã parte de fericire în detrimentul alteia. Faptul cã ea a fost prima? Nu...e o prostie sã crezi cã ai mai multã nevoie de afecþiune, sau cã eºti îndreptãþitã sã primeºti mai multã dragoste, ori exclusivitate doar pentru cã tu l-ai cunoscut prima....
Inima are raþiuni pe care raþiunea nu le cunoaºte...


Când toatã lumea gândeºte la fel înseamnã cã nimeni nu gândeºte.
Fosta membra 9am.ro

1639 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Mangalia

Postat pe: 9 Martie 2009, ora 13:40

Infidelitatea barbatilor distruge sentimentul iubirii din " inimile" femeilor????
Normal ca DA!!!

Eu nu as mai putea iubi un om care se "calareste" cu alte femei
Infidelitatea este o dovada de nesimtire, imoralitate si lipsa de respect.


Fosta membra 9am.ro

149 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 9 Martie 2009, ora 14:00

De la: roxi2131, la data 2009-03-08 18:57:20 Am trei prietene care in ultimul an au fost nevoite sa renunte la mai multe relatii romantice din cauza infidelitatii partenerilor lor.
Marturisesc ca si eu am trait cateva dezamagiri cauzate de aceleasi motive. Recent, in cadrul unei discutii din care nu au lipsit atat confesarile cat si lacrimile , eu si prietenele mele ne-am propus sa nu mai discutam serios cu baietii decat din momentul in care suntem destul de sigure ca riscul infidelitatii prietenilor nostrii este minim.
Cum credeti ca ar trebui sa fie o femeie pentru ca partenerul ei sa nu fie tentat s-o insele?


Nu chiar il distruge...Femeia nu mai vrea sa iubeasca un barbat care o inseala. E logic. Si corect. La fel e si invers. Nici barbatul nu mai vrea sa iubeasca o femeie care il inseala.
E un subiect foarte sensibil....
As sugera cu umilinta fetelor sa nu se mai impreuneze cu baietii decat dupa casatorie. Sau macar sa smulga aceasta promisiune baietilor. Asta pentru ca stiu ca toate femeile vor sa se marite, sa aiba familie, copii, sa traiasca fericite. Noi, baietii nu ne gandim la insuratoare decat daca fata pe care o dorim nu cedeaza. Atunci incepem sa ne intrebam: e momentul sa ne insuram? Si multi devin seriosi si se insoara si chiar reusesc impreuna cu nevestele lor sa aiba familii cu copii frumosi si dupa o vreme chiar se felicita pentru aceasta decizie. Multi altii isi spun : sa ma insor?! nu acum, caut alta, care nu imi pune conditii....
Asa ca fetelor, cedati mai greu, sau deloc....in rest, suferinta e de prisos. Fiecare dezamagire trebuie privita ca o lectie spre o bucurie mai mare...altfel ramane suferinta si nu prea e de folos....
Nu are rost sa spunem ca barbatii sunt niste porci pentru ca intotdeauna ei gasesc purceluse pe masura....


dianet

202 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 9 Martie 2009, ora 14:19

Mi se pare ca tema topicului e putin fortata.Sau cine stie, sunt eu aia care cauta nod in papura. Insa in ultima vreme infidelitatile curg garla de ambele parti, si de a barbatilor, si de a femeilor. Distrug sentimentul iubirii? Nu cred. Pentru ca iubirea in contextul propus in titlu am impresia ca inseamna doar gimnastica la orizontala, altfel intrebarea n-ar avea sens. Din cate stiu eu, iubirea inseamna dragoste, respect, incredere reciproca si dorinta de a realiza ceva impreuna si de comun acord (toate pe termen lung, asta insemnand peste 1 an). Toate acestea si inca ceva in plus. Cand iubesti nu inseli. Daca inseli, inseamna ca doar ai impresia ca iubesti, dar nu iubesti intr-adevar. Pentru ca daca ai iubi n-ai avea de ce sa inseli. Pare alambicat, dar e foarte simplu de fapt. Si e valabil la ambele sexe. Asta ca sa nu mai intreb ce se intelege concret prin "a insela" in acest topic, ca nu mai termin de scris pana maine .
Am postat pentru ca mi-a placut ceva la topicul asta. Mi-a placut ca se vede varsta in raspunsurile postatorilor, lucru pe care il gasesc mai greu pe alte topicuri. Zi super sa aveti!


"Vanity! Definitely my favourite sin."(John Milton) Work Shall Set You Free!
roxi2131

142 mesaje
Membru din: 21/01/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 9 Martie 2009, ora 18:42

De la: CAMELYA_, la data 2009-03-09 13:40:39Infidelitatea barbatilor distruge sentimentul iubirii din " inimile" femeilor????
Normal ca DA!!!

Eu nu as mai putea iubi un om care se "calareste" cu alte femei
Infidelitatea este o dovada de nesimtire, imoralitate si lipsa de respect.



Punctul tau de vedere este perfid. Nu as dori un barbat care apartine altei femei , nu pentru ca ea a fost prima intr-o relatie cu el ci pentru ca pur si simplu consider ca este al ei . Iar un barbat infidel fata de femeia lui cu siguranta este infidel fata de oricare femeie cu care ar fi el .
Speram la ma imulta solidaritate feminina , dar vad ca cel putin tu incurajezi infidelitatea masculina si o imbratisezi pe cea feminina. DECE OARE?


roxi2131

142 mesaje
Membru din: 21/01/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 9 Martie 2009, ora 18:45

De la: dora_visinescu, la data 2009-03-09 11:33:53
De la: The, la data 2009-03-09 07:54:38Ok ! Ok ! Ok !

Dar infidelitatea femeilor ce distruge ???

Ca sa aiba barbatul prilej sa-si insele partenera .... trebuie sa se gaseasca o fufa care sa-l ... "mangaie" (sa nu scriu altceva aici) ... ca doar tot cu o alta femeie inseala ... nu cu o gaina sau altceva.

The, poate cã nu ai dreptate....gândeºte-te cã acea "fufã" care îl "mângâie", s-ar putea foarte bine sã nu ºtie de existenþa celeilalte....
ªi chiar dacã ar ºtii, ce o îndreptãþeºte pe una sã aibã parte de fericire în detrimentul alteia. Faptul cã ea a fost prima? Nu...e o prostie sã crezi cã ai mai multã nevoie de afecþiune, sau cã eºti îndreptãþitã sã primeºti mai multã dragoste, ori exclusivitate doar pentru cã tu l-ai cunoscut prima....
Inima are raþiuni pe care raþiunea nu le cunoaºte...




Punctul tau de vedere este perfid. Nu as dori un barbat care apartine altei femei , nu pentru ca ea a fost prima intr-o relatie cu el ci pentru ca pur si simplu consider ca este al ei . Iar un barbat infidel fata de femeia lui cu siguranta este infidel fata de oricare femeie cu care ar fi el .
Speram la ma imulta solidaritate feminina , dar vad ca cel putin tu incurajezi infidelitatea masculina si o imbratisezi pe cea feminina. DECE OARE?


roxi2131

142 mesaje
Membru din: 21/01/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 9 Martie 2009, ora 18:47

De la: roxi2131, la data 2009-03-09 18:42:32
De la: CAMELYA_, la data 2009-03-09 13:40:39Infidelitatea barbatilor distruge sentimentul iubirii din " inimile" femeilor????
Normal ca DA!!!

Eu nu as mai putea iubi un om care se "calareste" cu alte femei
Infidelitatea este o dovada de nesimtire, imoralitate si lipsa de respect.



Punctul tau de vedere este perfid. Nu as dori un barbat care apartine altei femei , nu pentru ca ea a fost prima intr-o relatie cu el ci pentru ca pur si simplu consider ca este al ei . Iar un barbat infidel fata de femeia lui cu siguranta este infidel fata de oricare femeie cu care ar fi el .
Speram la ma imulta solidaritate feminina , dar vad ca cel putin tu incurajezi infidelitatea masculina si o imbratisezi pe cea feminina. DECE OARE?




Te rog sa ma scuzi , replica ii este adresata DOREI VISINESCU.



Dorulet

7896 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 9 Martie 2009, ora 19:01

De la: roxi2131, la data 2009-03-09 18:47:13
De la: roxi2131, la data 2009-03-09 18:42:32
De la: CAMELYA_, la data 2009-03-09 13:40:39Infidelitatea barbatilor distruge sentimentul iubirii din " inimile" femeilor????
Normal ca DA!!!

Eu nu as mai putea iubi un om care se "calareste" cu alte femei
Infidelitatea este o dovada de nesimtire, imoralitate si lipsa de respect.



Punctul tau de vedere este perfid. Nu as dori un barbat care apartine altei femei , nu pentru ca ea a fost prima intr-o relatie cu el ci pentru ca pur si simplu consider ca este al ei . Iar un barbat infidel fata de femeia lui cu siguranta este infidel fata de oricare femeie cu care ar fi el .
Speram la ma imulta solidaritate feminina , dar vad ca cel putin tu incurajezi infidelitatea masculina si o imbratisezi pe cea feminina. DECE OARE?




Te rog sa ma scuzi , replica ii este adresata DOREI VISINESCU.


1. Roxi, tot ceea ce am afirmat este pentru cã ºtiu! N-ai sã gãseºti în veci un bãrbat care sã nu înºele!
2. Eu nu am afirmat cã am înºelat vreun bãrbat, sau cã sunt de acord ca cineva sã înºele. Asta se întâmplã pur ºi simplu!
3. Eu sunt o femeie singurã, nu sunt ºi nu vreau sã mã cãsãtoresc...De ce oare? Pentru cã ºtiu cã nu existã nici un bãrbat fidel 100%, punct!
Eºti poate, prea tânãrã...mai târziu ori te minþi singurã...ori accepþi adevãrul!


Când toatã lumea gândeºte la fel înseamnã cã nimeni nu gândeºte.
Fosta membra 9am.ro

307 mesaje
Membru din: 4/12/2008
Oras: Sibiu

Postat pe: 9 Martie 2009, ora 19:11

Secsul...in sine...este o placere...atat pt femei cat si pt barbatzi..recunosc Se vorbeste despre fidelitate...hmmm!fidelitatea in raport cu sentimentele umane...iubire Voi incerca sa dau un raspuns matur acestei teme..Personal...cred ca chimia trupurilor intr-o relatzie de iubire..sincera si adevarata...poate surclasa cu mult curiozitatzile secsuale ale ambilor parteneri...fatza de alte persoane!.. Exista..intr-o iubire adevarata... acea atractzie neobisnuita...magica... pot spune... care nu te va lasa never... sa-tzi inseli partenerul!.. Daca acest lucru se intampla.... te gandesti cu sigurantza ca ai fost victima unei curiozitatzi secsuale.. si nu a unei iubiri adevarate! In rest... numai bine tuturor.. sa fitzi iubitzi..iubite!


roxi2131

142 mesaje
Membru din: 21/01/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 9 Martie 2009, ora 20:26

De la: dora_visinescu, la data 2009-03-09 19:01:26
De la: roxi2131, la data 2009-03-09 18:47:13
De la: roxi2131, la data 2009-03-09 18:42:32
De la: CAMELYA_, la data 2009-03-09 13:40:39Infidelitatea barbatilor distruge sentimentul iubirii din " inimile" femeilor????
Normal ca DA!!!

Eu nu as mai putea iubi un om care se "calareste" cu alte femei
Infidelitatea este o dovada de nesimtire, imoralitate si lipsa de respect.



Punctul tau de vedere este perfid. Nu as dori un barbat care apartine altei femei , nu pentru ca ea a fost prima intr-o relatie cu el ci pentru ca pur si simplu consider ca este al ei . Iar un barbat infidel fata de femeia lui cu siguranta este infidel fata de oricare femeie cu care ar fi el .
Speram la ma imulta solidaritate feminina , dar vad ca cel putin tu incurajezi infidelitatea masculina si o imbratisezi pe cea feminina. DECE OARE?




Te rog sa ma scuzi , replica ii este adresata DOREI VISINESCU.


1. Roxi, tot ceea ce am afirmat este pentru cã ºtiu! N-ai sã gãseºti în veci un bãrbat care sã nu înºele!
2. Eu nu am afirmat cã am înºelat vreun bãrbat, sau cã sunt de acord ca cineva sã înºele. Asta se întâmplã pur ºi simplu!
3. Eu sunt o femeie singurã, nu sunt ºi nu vreau sã mã cãsãtoresc...De ce oare? Pentru cã ºtiu cã nu existã nici un bãrbat fidel 100%, punct!
Eºti poate, prea tânãrã...mai târziu ori te minþi singurã...ori accepþi adevãrul!



Sunt convinsa ca barbatii fideli sunt putini , insa cred ca noi femeile suntem cele care putem schimba ceva prin neacceptarea tipilor asa de la prima vedere.

In urma cu doi ani am avut un prieten (foarte dragut) care mi-a spus de la inceputul relatiei noastre ca el mereu va avea doua sau trei prietene iar daca acest lucru ma deranjeaza atunci sa-mi vad de treaba . Insa eu ma indragostisem de el motiv pentru care am acceptat stilul lui de Don Juan si stiam ca in week-end doar sambata imi apartinea. Dupa sase luni de suferinta m-am hotarat sa renunt la acea relatie desi il iubeam enorm inca.
Deci , chiar daca sunt foarte tanara am si eu ceva experienta in ceea ce priveste relatiile romantice.
Eu cred ca esti prea resemnata ,poate din cauza ca esti singura.
Nu cred in uniformitate nici macar materiala , asa ca sigur exista baieti fideli tot asa cum exista si fete cinstite.


Dorulet

7896 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 9 Martie 2009, ora 20:34

Roxi, mai vorbim peste 15 ani!
La 20 de ani ºi eu mai credeam în multe! Dar m-am maturizat.
Se zice cã speranþa moare ultima....so, keep going!



Când toatã lumea gândeºte la fel înseamnã cã nimeni nu gândeºte.
necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 9 Martie 2009, ora 20:41

Lasa ca si noi femeile sintem fidele pina la genunchiul broastei,nici nu se ridica barbatul de pe noi ca ne si gindim la ,cum o fi si cu ....o fi mai lunga.....tine mai mult....tantalaul asta termina repede....ce coleg aveam in a 9 a,.....cum o fi cu Gigel al Marghioalei......


Fosta membra 9am.ro

1639 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Mangalia

Postat pe: 9 Martie 2009, ora 20:44

De la: cumintica, la data 2009-03-09 20:41:20 Lasa ca si noi femeile sintem fidele pina la genunchiul broastei,nici nu se ridica barbatul de pe noi ca ne si gindim la ,cum o fi si cu ....o fi mai lunga.....tine mai mult....tantalaul asta termina repede....ce coleg aveam in a 9 a,.....cum o fi cu Gigel al Marghioalei......


Vorbeste in numele tau cumintico.
Sa te intrebi daca tantalaul o termina repede ce haioasa rau


Fosta membra 9am.ro

9751 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 9 Martie 2009, ora 20:49

..uf, uf, uh !...l-am gasit............toopicu.





Ultima oferta !....reconditionam barbati , remaiem doamne si domnisoarelor le oferim secur' irizare maxima !....

ultima strigare cu reducere 30% ca-i CRIZA !...plata service-ului se face-n € la curul BNR.


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 9 Martie 2009, ora 20:51

Camelya,te ghicesc si tu te intrebi dece termina al tau asa repede?Pai cu alta i-l oboseste rau ca-l supune la perversiuni pe care cu tine nu le face si tu i-ti doresti de aceia te gindesti la altul


Fosta membra 9am.ro

1714 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 9 Martie 2009, ora 20:52

Tind sa-i dau dreptate Dorei.. barbatii care nu inseala sunt atat de putini incat putem considera ca nu exista.
Asta pentru ca eu nu inteleg prin a insela doar ca trece prin patul alteia!
Inselare = orice abdicare de la relatia de cuplu.
De exemplu, desi este "fidel", constati ca la o petrecere alta beneficiaza de atentia lui totala si tu nu mai existi!!! Pana la punctul in care incerci sa vorbesti cu el si NU TE AUDE!! O aude doar pe celalalta!!
Pot gasi multe exemple care "tehnic" nu sunt infidelitate, dar in realitate.. eu zic ca da!!

Este evident si din comportamentul femeilor ca ei au devenit prea superficiali!! Pai de ce pe ei ii luam ca atare, iar noi trebuie sa scoatem din buzunare tot felul de gaselnite sa le mentinem atentia: de la zambet (indiferent cum te simti, ca deh, el nu este capabil sa te consoleze!!), umor (evident ca daca nu esti pe faza tot timpul, nu mai are chef sa discute.. cum iei ton serios isi "astupa" urechile!), tot arsenalul de farduri, parfumuri....

Ca o curiozitate.. nu stiu daca ma credeti. Am observat ca sotul meu ma asculta mai atent daca sunt fardata discret!!! Rimelul conteaza intr-o discutie.. este mai atent la fata ta, cel putin.. nu stiu daca si la cuvinte..

(nu intentionez sa jignesc barbatii de pe-aici.. asta-i doar experienta mea de sotie si mamica.. SINGURA. Nu e nici un paradox!)


Fosta membra 9am.ro

1639 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Mangalia

Postat pe: 9 Martie 2009, ora 20:55

De la: cumintica, la data 2009-03-09 20:51:11Camelya,te ghicesc si tu te intrebi dece termina al tau asa repede?Pai cu alta i-l oboseste rau ca-l supune la perversiuni pe care cu tine nu le face si tu i-ti doresti de aceia te gindesti la altul


Glumele tale trebuie sa aiba o limita .
Nu "sari calul"....gluma-i gluma pana la un moment-dat. .
Intimitatea = de aceea se numeste intimitate - pentru a nu fi discutata . Intimitatea trebuie respectata. De asemenea trebuie sa ne respectam partenerul .


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 9 Martie 2009, ora 20:59

Vezi cum ne citim gindurile,mai bine rupem tacerea ca ne consuma inutil framintarile


Fosta membra 9am.ro

1714 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 9 Martie 2009, ora 21:03

De la: dora_visinescu, la data 2009-03-09 20:34:53Roxi, mai vorbim peste 15 ani!
La 20 de ani ºi eu mai credeam în multe! Dar m-am maturizat.
Se zice cã speranþa moare ultima....so, keep going!




Dora, eu zic sa parasim topicul acesta ca alarmam fete necasatorite!!!


Dorulet

7896 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 9 Martie 2009, ora 21:09

De la: marinescuirina, la data 2009-03-09 21:03:47
De la: dora_visinescu, la data 2009-03-09 20:34:53Roxi, mai vorbim peste 15 ani!
La 20 de ani ºi eu mai credeam în multe! Dar m-am maturizat.
Se zice cã speranþa moare ultima....so, keep going!




Dora, eu zic sa parasim topicul acesta ca alarmam fete necasatorite!!!

Ai dreptate Irina...o sã încerc sã mã þin deoparte....
În primul rând am fost prost înþeleasã, în al 2-lea...am preferat un adevãr, decât o minciunã frumos ambalatã...
Oricum, ºi tu ai avut dreptate ...când ai spus cã o femeie care se îngrijeºte, se machiazã...capteazã mai uºor atenþia unui bãrbat!


Când toatã lumea gândeºte la fel înseamnã cã nimeni nu gândeºte.
Fosta membra 9am.ro

1714 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 9 Martie 2009, ora 21:18

Ma amuza mai ales sa gasesc discutii in care ei pretind ca asteapta de la femeie sa fie spirituala, independenta, sa aiba preocupari, interese comune.. bla..bla...
Adica, ce sa spun, nu se uita doar la posteriorul ei!!

Am cunoscut de curand o rusoaica frumusica.. din vorba in vorba (vorbea f anevoios engleza), mi-a zis ca tocmai s-a casatorit si ca sotul ei e bulgar..
Ea nu prea stia engleza, el stia trei cuvinte in rusa.. dar a luat-o acasa cu copilul ei (din alta casnicie). Ce discutii spirituale si ce interese comune cand ai nevoie de translator??


Dorulet

7896 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 9 Martie 2009, ora 21:21

De la: marinescuirina, la data 2009-03-09 21:18:20Ma amuza mai ales sa gasesc discutii in care ei pretind ca asteapta de la femeie sa fie spirituala, independenta, sa aiba preocupari, interese comune.. bla..bla...
Adica, ce sa spun, nu se uita doar la posteriorul ei!!

Am cunoscut de curand o rusoaica frumusica.. din vorba in vorba (vorbea f anevoios engleza), mi-a zis ca tocmai s-a casatorit si ca sotul ei e bulgar..
Ea nu prea stia engleza, el stia trei cuvinte in rusa.. dar a luat-o acasa cu copilul ei (din alta casnicie). Ce discutii spirituale si ce interese comune cand ai nevoie de translator??



Când toatã lumea gândeºte la fel înseamnã cã nimeni nu gândeºte.
Dorulet

7896 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 9 Martie 2009, ora 21:22

Irina, ãia când terminã o discuþie sunt obosiþi...îi dor mâinile!!!


Când toatã lumea gândeºte la fel înseamnã cã nimeni nu gândeºte.
Fosta membra 9am.ro

1639 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Mangalia

Postat pe: 9 Martie 2009, ora 21:23

Ca sa gemi un pic ..nu-ti trebuie translator....
Limbajul trupului nu are limba


Fosta membra 9am.ro

1639 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Mangalia

Postat pe: 9 Martie 2009, ora 21:24

scuze


Pagini: 1 2 3 4 5 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Infidelitatea barbatilor distruge sentimentul iubirii din " inimile" femeilor!
Mergi la: