back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


A gresit basescu?

 


 
Pagini: 1 2 3 4 >> Sari la pagina:
 
alexandragrin

32 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 13 Mai 2010, ora 14:07

Era de datoria presedintelui sa anunte masurile de criza si taierile veniturilor...sau acesta s-a postat din nou in rol de mic demiurg al tarii?

Raporteaza abuz de limbaj
9am109115

9 mesaje
Membru din: 30/07/2009
Postat pe: 13 Mai 2010, ora 15:11


Diavolul a facut in sfirsit o gafa majora care il pune in situatie perdanta. Mai mult ca sigur insa ca el a fost cel care a negociat direct cu FMI fara ca ceilalti ministrii sa aiba habar despre ce este vorba asa cum bine s-a e3xprimat ministrul Seitan.
Dar adevarul este ca minstrii nu erau atit de fraieri sa plateasca oalele sparte pentru guvernarea totalitara a lui presedintelui. Boc si ministrii lui sint niste oameni "de paie" ca si ministrii lui Ceausescu.
Presedintele a dus tara de rapa el va trebui sa plateasca !


9am051321

1 mesaj
Membru din: 29/05/2009
Postat pe: 13 Mai 2010, ora 15:35

De la: 9am109115, la data 2010-05-13 15:11:27
Diavolul a facut in sfirsit o gafa majora care il pune in situatie perdanta. Mai mult ca sigur insa ca el a fost cel care a negociat direct cu FMI fara ca ceilalti ministrii sa aiba habar despre ce este vorba asa cum bine s-a e3xprimat ministrul Seitan.
Dar adevarul este ca minstrii nu erau atit de fraieri sa plateasca oalele sparte pentru guvernarea totalitara a lui presedintelui. Boc si ministrii lui sint niste oameni "de paie" ca si ministrii lui Ceausescu.
Presedintele a dus tara de rapa el va trebui sa plateasca !


Fosta membra 9am.ro

6780 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Postat pe: 13 Mai 2010, ora 15:39

De la: alexandragrin, la data 2010-05-13 14:07:47'A gresit Basescu?'


...Pai sa-i fie rusine lui Dinu Patriciu!

Raporteaza abuz de limbaj
serv_digitest2006

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 13 Mai 2010, ora 17:17

da da ....sa-i fie mare rusine ca i-a stricat imaginea lui Basescu... Din cauza se inatampla toate...

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

834 mesaje
Membru din: 13/04/2010
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 13 Mai 2010, ora 17:20

De la: serv_digitest2006, la data 2010-05-13 17:17:46 da da ....sa-i fie mare rusine ca i-a stricat imaginea lui Basescu... Din cauza se inatampla toate...

Baaaa Voronic ia dat ordin lu marinaru vostru sa va sinucida pi tati sa ni putem intoarci linistiti in tara noastra

Raporteaza abuz de limbaj
9am178165

4580 mesaje
Membru din: 14/12/2009
Postat pe: 13 Mai 2010, ora 17:22

Clar ca DA!!!!!!!!!!!!!
Cine il pune sa incalce vesnic principiul separatiei puterilor in stat? De aceasta data "si-a dat foc la valiza", adica, a devenit clar pentru toata lumea ca criminalul basescu urmareste exterminarea poporului roman?
Mai afirma cineva ca sunt dura si agresiva? Sper ca nu! Tot ce-am prognozat s-a implinit!
ACUM SA VA VAD, ACCEPTATI SA MURITI IN TACERE SAU CU BASESCU DE GAT?!!!!!!!!!!!!

Raporteaza abuz de limbaj
oanna_sib

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 13 Mai 2010, ora 17:33

Deloc...oricum el o canta el o descanta, el face jocul, el strica jocul, si muta pionii dupa cum vrea si cand vrea!!
acum va da vina tot pe guvern, isi va monta tot din gradina lui stalpii de sustinere si tot asa....cine mai stie ce va mai fi
asteptam o minune, da Doamne, ca ne-a ajuns!!!!!!

Raporteaza abuz de limbaj
banceanuvasile

105 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 14 Mai 2010, ora 09:41

Constitutional este o greseala de tip penal.Suspendarea neconditionata este cea mai buna solutie . Asta reprezinta Dictatura si nicidecum asumare. Dar cine plateste ? Un simplu cetatean daca greseste , imediat este sanctionat de legile statului, pe cind un politician care greseste cu poporul sau este doar o masura de asumare? Dar lui Ceauescu de ce nu i s-a dat sansa sa isi asume raspunderea ?

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

1196 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 14 Mai 2010, ora 09:48

De la: 9am178165, la data 2010-05-13 17:22:23Clar ca DA!!!!!!!!!!!!!
Cine il pune sa incalce vesnic principiul separatiei puterilor in stat? De aceasta data "si-a dat foc la valiza", adica, a devenit clar pentru toata lumea ca criminalul basescu urmareste exterminarea poporului roman?
Mai afirma cineva ca sunt dura si agresiva? Sper ca nu! Tot ce-am prognozat s-a implinit!
ACUM SA VA VAD, ACCEPTATI SA MURITI IN TACERE SAU CU BASESCU DE GAT?!!!!!!!!!!!!
MAMA OMIDA varianta PNLista!

Raporteaza abuz de limbaj
,,Ai grije de gandurile tale....caci ele se vor transforma in cuvinte! Ai grije de cuvintele tale...caci ele se vor transforma in fapte ! Ai grije de faptele tale...caci ele se vor transforma in obiceiuri ! Ai grije de obiceiurile tale...caci acela va fi destinul tau !''
9am187690

7 mesaje
Membru din: 14/05/2010
Oras: Arad

Postat pe: 14 Mai 2010, ora 12:05

,daa poate ar fi cazul sa se vada rezultatul tuturor,anchetelor impotriva mogulilor ,interlopilor,clientelei politice,samd....,chiar si cazul FLOTA!!!??,si atunci sa vedeti cum vor iesi la iveala banii lipsa!

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 14 Mai 2010, ora 19:06

De la: 9am109115, la data 2010-05-13 15:11:27
Diavolul a facut in sfirsit o gafa majora care il pune in situatie perdanta. Mai mult ca sigur insa ca el a fost cel care a negociat direct cu FMI fara ca ceilalti ministrii sa aiba habar despre ce este vorba asa cum bine s-a e3xprimat ministrul Seitan.
Dar adevarul este ca minstrii nu erau atit de fraieri sa plateasca oalele sparte pentru guvernarea totalitara a lui presedintelui. Boc si ministrii lui sint niste oameni "de paie" ca si ministrii lui Ceausescu.
Presedintele a dus tara de rapa el va trebui sa plateasca !


bineinteles ca el a "negociat " cu FMI ! nu ni s-a spus ca ultima speranta este in capacitatea lui de imbirligare a preopinentului , alias FMI ? nu ne-a spus el ca "A DECIS " aceasta varianta si nu cea cu cresterea tva la 24 % ? s' acu' ce face ? zice ca nu el....guvernul....parlamentul...el doar zise ! de ce zise el,cind nu era in atributiile lui sa DECIDA ? lasul !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

6780 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Postat pe: 14 Mai 2010, ora 20:01

Întrebat cine îºi asumã rãspunderea în cazul în care acest program eºueazã, preºedintele a spus cã este vorba despre Guvern, pentru cã acesta trebuie sã punã programul în aplicare.

Întrebat dacã nu îºi asumã responsabilitatea ºi el ca ºef al statului care a anunþat acest program preºedintele a rãspuns: "Pãi trebuie sã ne uitãm la atribuþiuni. Preºedintele poate face anunþuri, nu poate tãia salarii".

El a adãugat apoi cã rãspunderea va aparþine de fapt ºi Guvernului ºi Parlamentului.


CUM AR PUTEA SA GRESEACA BASE,S-AR CUTREMURA PAMANTUL ,SI-AR SCHIMBA AXA IAR UNIVERSUL AR INCEPE SA SE RETRAGA CATRE SINGULARITATEA PRIMORDIALA.ESTE VORBA DE UN FOST ZEU,ACTUAL DUMNEZEU!

Raporteaza abuz de limbaj
9am178165

4580 mesaje
Membru din: 14/12/2009
Postat pe: 14 Mai 2010, ora 21:40

DA, DA, DA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
SI INCA CU PREMEDITARE!!!! traian basescu este asasinul poporului roman!!!
Ce ziceti e ceva putred in Romania? Similitudinile cu Hamlet sunt frapante: basescu este regele Claudius care isi otraveste fratele, regele de drept si pune mana prin otravirea fratelui sau pe tron. Daca regele Claudius este besescu uneltitorul , Geoana este regele de drept care a fost inlaturat de la tron nu prin otravire ci prin furt si frauda marca basescu. Mai ramane sa se dea fraudulosul la Mihaela Geoana si tragedia este completa.
Nu stiu ce actori o vor juca caci basescu a avut grija sa-i pensionaze, de fapt sa-i falimenteze asa cum a facut cu noi toti!!!!!!!!!!!!!!

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

42 mesaje
Membru din: 15/03/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 14 Mai 2010, ora 23:42

N-AI BANI???
www.afacereamroglobalgrup.info
SUCCES


9am142082

21 mesaje
Membru din: 25/09/2009
Postat pe: 14 Mai 2010, ora 23:53


Inca mai rad si ma mir , de unde ati scos concluziile scrise !
Va intreb - ce patron isi vinde sau distruge lucratorii ca sa obtina productivitate si profit ? Va intreb pe voi, cei ce aratati cu degetul si decideti : sa moara... ! sa plateasca...! - va intreb ce responsabilitati aveti de indeplinit, cum o faceti si cat ar trebui sa primiti din leafa dupa munca depusa ??? Ce performante profesionale aveti ?
Sunt convinsa ca ar fi fost inutil un asemenea demers intr-o tara in care legea, regulamentele si onestitatea ar fi respectate.
Daca tot va uitati la ce se intampla in alte tari, luand drept exemplu cate o situatie scoasa din context, dar care va sustine afirmatia, ce-ar fi sa constatati ca sunt state in care asemenea demersuri s-au facut si nu au fost proteste generale, chiar daca au fost masuri ce afectau material populatia.
Va mai intreb - v-ati imaginat vreodata sirul constituit de factorii ce asigura ( vulgar spus ) bunastarea poporului ? N-are cap sau coada, adica fiecare element are legatura cu celelalte si depinde de ce primeste de la unii, ca sa poata da altora.
Daca Basescu e vinovat, suntem cu totii ! Dandu-l deoparte pe presedinte acum, oricine ar fi numit in locul lui, ar necesita timp - pentru demersuri, pentru cunoasterea responsabilitatilor, pentru preluarea problemelor, pentru cautarea de solutii, pentru multe altele - inclusiv pentru cei ce il sustin sau il combat din umbra . Timpul de care nu putem beneficia decat riscand sa ne punem in pericol si la indemana unora ce vor stoarce mult mai mult in buzunarul personal... Mai ganditi-va !!!

Raporteaza abuz de limbaj
broscuta_super_verde

1273 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 15 Mai 2010, ora 01:41

Era rolul guvernului dar probabil ca si Boc s-a saturat sa execute si sa tot execute ce i se spune sa faca prost si neavenit. A gresit din incredere...adica a crezut ca o sa fie bine. E si el om pana la urma. S-a trezit din inocenta si a realizat la randul lui, ca toti ceilalti, dimensiunea saradei. Nu, nu era cazul sa ne mai spurce Mr. B si cu ocazia asta. Nu era cazul. E de ajuns cat stim. Cel mai bine stim ca in tara asta exista oameni minunati care au ajuns batjocura haitei PDL-eilor.

Raporteaza abuz de limbaj
Do the right thing or state the obvious and the 'pen will be mightier than the Sword.' The truth will set you free. It's the principle of the thing
Fosta membra 9am.ro

6780 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Postat pe: 15 Mai 2010, ora 10:54

De la: 9am142082, la data 2010-05-14 23:53:37
Daca Basescu e vinovat, suntem cu totii ! Dandu-l deoparte pe presedinte acum, oricine ar fi numit in locul lui, ar necesita timp - pentru demersuri, pentru cunoasterea responsabilitatilor, pentru preluarea problemelor, pentru cautarea de solutii, pentru multe altele - inclusiv pentru cei ce il sustin sau il combat din umbra . Timpul de care nu putem beneficia decat riscand sa ne punem in pericol si la indemana unora ce vor stoarce mult mai mult in buzunarul personal... Mai ganditi-va !!!


M-am gandit si am ajuns la concluzia ca ,desi sunteti amuzanta,nu aveti deloc dreptate.

Cum naiba "daca Basescu este vinovat ,suntem toti"?! Ce naiba este cu concluzia asta absolut aiurita ?Pai cine ne conduce si cine duce tara de rapa, noi sau Basescu?! Cine ne-a promis,cine s-a hahait de dragul tarii pe la OTV,cine de-a dezbinat si cine a facut cel mai mare imprumut din istoria tarii ? Sa fiu eu vinovat pentru hotiile lui ?Pai eu nu am furat nimic.Nu am fost cu el ,Udrea ,Videanu ,Berceanu la furat ! Daca dumnevoastra ati fost atunci sunteti si dumnevoastra vinovata,altfel nu.

Vai,daca il dam jos pe Base se pierde timp,pana isi invata aia responsabilitatile,pana citesc prospectul de folosire al laptopurilor,pana dau noroc cu secretarele se pierde timp pretios, pe care il putem utiliza mai bine lasand aceasta conducere la carma tarii sa distruga linistita Romania. Este nevoie sa nu pierdem timpul,ne grabim sa ajungem in colaps,nu ?

Raporteaza abuz de limbaj
marin_vasile112

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 15 Mai 2010, ora 11:44

suntem o

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

19 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 15 Mai 2010, ora 11:54

Nu,nu a gresit ci pur si simplu a suflecat-o .De la varf si pana la cotor si cand va cadea va cadea cu un sunet sec de cui percutor.Are toate sansele.

Raporteaza abuz de limbaj
artafengshui

183 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 15 Mai 2010, ora 12:42

De la: alexandragrin, la data 2010-05-13 14:07:47Era de datoria presedintelui sa anunte masurile de criza si taierile veniturilor...sau acesta s-a postat din nou in rol de mic demiurg al tarii?
ATAT de fricos este: boc :. care ar fi trebuit din 2008 s-a TAIE IN CARENE VIE .....si BASE SI-A-DAT CU STANGUL IN DREPTUL >>iesind la rampa si>>DAND IN PENSIONARII ,CARE SI-AU CASTIGAT >PRIN COTIZATII DE 30-40 DE ANI In rest >>s-o luam pe capitole 1- Eu aveam un salariu de 3000 lei si >>cotizatia de vre-o 150 lei si aveam 2 luni inainte si 2 dupa nastere PLATITEATAT!>>>DAR MI-AM DORIT COPILUL SI N-AM ASTEPTAT SA MI-L CREASCA STATUL >>SAU SA FAC IMPRUMUTURI LA BANCA CA DE...> AM ALOCATIA SI PLATA PE >>2 A N I ?!.. ZAU ASA >>>>2-INAINTE ERA O CASIERA LA SECTIA FINANCIARA SI ACUM >>>SUNT VREO 6 ...SI 15 INSPECTORII SI 4 DIRECTORI SI >>FAS.....SI MAI TRIMIT DUPA 4 LUNI SCRISOARE CA" N-AM PLATIT ". SI L-A ADMONESTAREA NOASTRA raspunsul e de c...at..:TIPOGRAFIA A INTARZIAT ?!>>DAR NU UITATI CA NOI PLATIRAM >>c.....at-ul de "scrisorica !!!>>PENSIONARII PUTEAU SA FACA INFERT !!!>>ASA CA >AFARA CU fratii si sururiile si amantele si INCOMPETENTIII!! ....3=PROFESORII >>LUCREAZA 18 ORE PE SAPTAMANA SI TREBUIE PLATITII CATE ORE LUCREAZA >>CA DE IEI SI-AU ALES ACEASTA MESERIE >>>CARE PE TIMPUL MEU >>IESEAU >OAMENII >>acum >fusta pana la buric ,fardate ca niste clovnii >>SI FAS... ACTIVARE NEURONIIII...AR MAI FIIIIIIIIIII MULTE DE SPUS >>DAR TOT DEGEABA "ROMANUL SE PLANGE DAR>>>NU FACE NIMIC !!! ERAM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Raporteaza abuz de limbaj
AMI.
dulceatamirela

112 mesaje
Membru din: 23/02/2009
Postat pe: 15 Mai 2010, ora 12:47

enorm, si se scalda in continuare in GRESELI IMPARDONABILE.

Raporteaza abuz de limbaj
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 15 Mai 2010, ora 12:53

Cu pampersii a gresit. Si mai sint. Dar atunci cind nu te sfatuiesti cu altii in tema, gresesti.
Relansarea economica trebuie facuta acolo unde cei care dau banii ii pot verifica la modul de folosire. E un principiu f clar. Si atunci se topesc de la sine alte domenii aiuristice. Tigari, alcool, tutun, se micsoreaza de la sine.
Investitii in IT, in electronica, in colaborari spatiale, in agricultura moderna. Si multe altele.
Dar am impreesia ca sint intr-un pustiu in domeniul asta.
Conteaza mai mult sa distrugi, decit sa creezi.
Sa iei decit sa investesti.
Deh, genetica.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
artafengshui

183 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 15 Mai 2010, ora 12:57

>>ZAU ASA >>>
De la: broscuta_super_verde, la data 2010-05-15 01:41:49Era rolul guvernului dar probabil ca si Boc s-a saturat sa execute si sa tot execute ce i se spune sa faca prost si neavenit. A gresit din incredere...adica a crezut ca o sa fie bine. E si el om pana la urma. S-a trezit din inocenta si a realizat la randul lui, ca toti ceilalti, dimensiunea saradei. Nu, nu era cazul sa ne mai spurce Mr. B si cu ocazia asta. Nu era cazul. E de ajuns cat stim. Cel mai bine stim ca in tara asta exista oameni minunati care au ajuns batjocura haitei PDL-eilor.
ZAU ASA ...PAI DACA S-A SATURAT> DE CE NU SE DUCE EL LA 'sala de sport " din satul lui ??? = pai daca nu ai VERTICALITATE >>PAI TE DUUUUUUUUU..... HAI SA VA SPUN UNA TARE >>SI ADEVARATA : >UN DEPUTAT >VECIN CU MINE >>SI-A FACUT LIFT PERSONAL IN BLOC DE P+4 NIVELE >FARA CERTIFICAT DE URBANISM SI FARA AUTORIZATIE DE CONSTRUCTIE . DACA AU ATATIA BANII>>..>>M-AM GANDIT BINE SI AM AJUNS LA CONCLUZIA CA :DEPUTATII SI PARLAMENTARII SA AIBA SALARIUL MINIM PE ECONOMIE SI >>FARA MASINII < >SA MEARGA CU METROUL SI SA MANANCE TARTINELE DE-ACASA >>IN PARCC U M >F A C > E N G L E Z II !! > CINE VOTEAZA PENTRU IDEEA MEA ????

Raporteaza abuz de limbaj
AMI.
9am179168

10 mesaje
Membru din: 20/12/2009
Postat pe: 15 Mai 2010, ora 13:59

sant pentru

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

6780 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Postat pe: 15 Mai 2010, ora 14:11

De la: artafengshui, la data 2010-05-15 12:57:33 >>ZAU ASA >>>
De la: broscuta_super_verde, la data 2010-05-15 01:41:49Era rolul guvernului dar probabil ca si Boc s-a saturat sa execute si sa tot execute ce i se spune sa faca prost si neavenit. A gresit din incredere...adica a crezut ca o sa fie bine. E si el om pana la urma. S-a trezit din inocenta si a realizat la randul lui, ca toti ceilalti, dimensiunea saradei. Nu, nu era cazul sa ne mai spurce Mr. B si cu ocazia asta. Nu era cazul. E de ajuns cat stim. Cel mai bine stim ca in tara asta exista oameni minunati care au ajuns batjocura haitei PDL-eilor.
ZAU ASA ...PAI DACA S-A SATURAT> DE CE NU SE DUCE EL LA 'sala de sport " din satul lui ??? = pai daca nu ai VERTICALITATE >>PAI TE DUUUUUUUUU..... HAI SA VA SPUN UNA TARE >>SI ADEVARATA : >UN DEPUTAT >VECIN CU MINE >>SI-A FACUT LIFT PERSONAL IN BLOC DE P+4 NIVELE >FARA CERTIFICAT DE URBANISM SI FARA AUTORIZATIE DE CONSTRUCTIE . DACA AU ATATIA BANII>>..>>M-AM GANDIT BINE SI AM AJUNS LA CONCLUZIA CA :DEPUTATII SI PARLAMENTARII SA AIBA SALARIUL MINIM PE ECONOMIE SI >>FARA MASINII < >SA MEARGA CU METROUL SI SA MANANCE TARTINELE DE-ACASA >>IN PARCC U M >F A C > E N G L E Z II !! > CINE VOTEAZA PENTRU IDEEA MEA ????


Doamna,poate imi veti lamuri de unde stiti dumneavoastra ca nu a avut acel deputat ,vecin cu dumnevoastra ,autorizatie de constructie?Ati verificat dumnevoastra la primarie ?Daca nu a avut autorizatie ati reclamat acest lucru undeva ? Stiu ce incercati sa faceti,ce incearca de zor orice sustinator al lui Basescu ,sa arunce vina asupra altora.Doamna, ma doare in cot de liftul acelui deputat ,nu din cauza asta tara traieste prost acum ci din cauza furturilor si incapacitatii lui Basescu. Practic prostiile astea cu lefurile mari la Parlament si cu mania proletara impotriva Parlamentui care nu era in subordinea Carmaciului,prindeau cand oamenii nu vazusera inca unde ii duce Basescu.Acum stim insa ca Presedentia consuma mai multi bani (prin grija sclavului Boc )decat parlamentul.Stim ca se fac lucrari care costa mult mai mult decat pretul lor real deoarece se fac prin gasca lui Base.Stim ca tara este distrusa de Basescu si gasca lui de imbecili hoti asa ca nu incercati sa dati vina pe parlament ,pe moguli,pe rusi ,NU MAI TINE... .Parlamentul este legislativ, nu executiv ca Basescu si guvernul sau.

Raporteaza abuz de limbaj
mariah_kan

64 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 15 Mai 2010, ora 14:18

9am142082, mai gandeste-te cand scrii, nu ne vinde noua gogosi basinoase.
Eu am o propunere: ca sa scoatem tara din criza, toate salariile si pensiile sa nu depaseasca maxim 3000 ron. Iar cele sub 3000 sa nu fie penalizate. Sistarea tuturor achizitiilor peste 3000 ron. Licitatii corecte in exexutarea unor investitii, controale riguroase agentilor economici in vederea starpirii economoei subterane. Atunci ar veni bani multi la bugetul saracii ROMANII.

Raporteaza abuz de limbaj
artafengshui

183 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 15 Mai 2010, ora 14:37

De la: 9am142082, la data 2010-05-14 23:53:37
Inca mai rad si ma mir , de unde ati scos concluziile scrise !
Va intreb - ce patron isi vinde sau distruge lucratorii ca sa obtina productivitate si profit ? Va intreb pe voi, cei ce aratati cu degetul si decideti : sa moara... ! sa plateasca...! - va intreb ce responsabilitati aveti de indeplinit, cum o faceti si cat ar trebui sa primiti din leafa dupa munca depusa ??? Ce performante profesionale aveti ?
Sunt convinsa ca ar fi fost inutil un asemenea demers intr-o tara in care legea, regulamentele si onestitatea ar fi respectate.
Daca tot va uitati la ce se intampla in alte tari, luand drept exemplu cate o situatie scoasa din context, dar care va sustine afirmatia, ce-ar fi sa constatati ca sunt state in care asemenea demersuri s-au facut si nu au fost proteste generale, chiar daca au fost masuri ce afectau material populatia.
Va mai intreb - v-ati imaginat vreodata sirul constituit de factorii ce asigura ( vulgar spus ) bunastarea poporului ? N-are cap sau coada, adica fiecare element are legatura cu celelalte si depinde de ce primeste de la unii, ca sa poata da altora.
Daca Basescu e vinovat, suntem cu totii ! Dandu-l deoparte pe presedinte acum, oricine ar fi numit in locul lui, ar necesita timp - pentru demersuri, pentru cunoasterea responsabilitatilor, pentru preluarea problemelor, pentru cautarea de solutii, pentru multe altele - inclusiv pentru cei ce il sustin sau il combat din umbra . Timpul de care nu putem beneficia decat riscand sa ne punem in pericol si la indemana unora ce vor stoarce mult mai mult in buzunarul personal... Mai ganditi-va !!!
mai draga ,M-AI AMUZAT>>> Bravoooo....UNII AU VRUT SA MOARA CEASCA >>SI AM CAZUT CU TOTII IN RAHAT !!! ACUM SI MAI PUTINI AU RAMAS ,CEI CARE vor sa moara >x>y>z....>au cam murit cei care AU OMAORAT !!! eu, MAI DRAGA >TE INTREB SI TE ROG SA-MI RASPUNZI :CE POT INTELEGE EU ,cand vad o hahalera de deputat care CU TUPEU ,ISI MONTEAZA LIFT PERSONAL ,INTR-UN BLOC VECHI ,FARA AUTORIZATII ,INCALCAND LEGEA 50/1991 SI INCACANDU-MI MIE, partea indiviza =PROPIETARA PE 15 % DIN PUTUL LIFTULUI >>ADICA SI TULBURARE DE POSESIE !! >>RASPUNDE TE ROG !! >>justitia m-a taraie de 1an si jumatate CU DREPATEA IN MANA ,si >>>fassssssssssssssssssssssssss>>ASCULT???

Raporteaza abuz de limbaj
AMI.
Ic3

922 mesaje
Membru din: 29/06/2009
Oras: Constanta

Postat pe: 15 Mai 2010, ora 14:43

De la: artafengshui, la data 2010-05-15 14:37:46
De la: 9am142082, la data 2010-05-14 23:53:37
Inca mai rad si ma mir , de unde ati scos concluziile scrise !
Va intreb - ce patron isi vinde sau distruge lucratorii ca sa obtina productivitate si profit ? Va intreb pe voi, cei ce aratati cu degetul si decideti : sa moara... ! sa plateasca...! - va intreb ce responsabilitati aveti de indeplinit, cum o faceti si cat ar trebui sa primiti din leafa dupa munca depusa ??? Ce performante profesionale aveti ?
Sunt convinsa ca ar fi fost inutil un asemenea demers intr-o tara in care legea, regulamentele si onestitatea ar fi respectate.
Daca tot va uitati la ce se intampla in alte tari, luand drept exemplu cate o situatie scoasa din context, dar care va sustine afirmatia, ce-ar fi sa constatati ca sunt state in care asemenea demersuri s-au facut si nu au fost proteste generale, chiar daca au fost masuri ce afectau material populatia.
Va mai intreb - v-ati imaginat vreodata sirul constituit de factorii ce asigura ( vulgar spus ) bunastarea poporului ? N-are cap sau coada, adica fiecare element are legatura cu celelalte si depinde de ce primeste de la unii, ca sa poata da altora.
Daca Basescu e vinovat, suntem cu totii ! Dandu-l deoparte pe presedinte acum, oricine ar fi numit in locul lui, ar necesita timp - pentru demersuri, pentru cunoasterea responsabilitatilor, pentru preluarea problemelor, pentru cautarea de solutii, pentru multe altele - inclusiv pentru cei ce il sustin sau il combat din umbra . Timpul de care nu putem beneficia decat riscand sa ne punem in pericol si la indemana unora ce vor stoarce mult mai mult in buzunarul personal... Mai ganditi-va !!!
mai draga ,M-AI AMUZAT>>> Bravoooo....UNII AU VRUT SA MOARA CEASCA >>SI AM CAZUT CU TOTII IN RAHAT !!! ACUM SI MAI PUTINI AU RAMAS ,CEI CARE vor sa moara >x>y>z....>au cam murit cei care AU OMAORAT !!! eu, MAI DRAGA >TE INTREB SI TE ROG SA-MI RASPUNZI :CE POT INTELEGE EU ,cand vad o hahalera de deputat care CU TUPEU ,ISI MONTEAZA LIFT PERSONAL ,INTR-UN BLOC VECHI ,FARA AUTORIZATII ,INCALCAND LEGEA 50/1991 SI INCACANDU-MI MIE, partea indiviza =PROPIETARA PE 15 % DIN PUTUL LIFTULUI >>ADICA SI TULBURARE DE POSESIE !! >>RASPUNDE TE ROG !! >>justitia m-a taraie de 1an si jumatate CU DREPATEA IN MANA ,si >>>fassssssssssssssssssssssssss>>ASCULT???


Singura solutie?.....O NOUA REVOLUTIE....

Raporteaza abuz de limbaj
Somnul ratiunii naste monstrii.Bestii cu chipurii umane ce se hranesc cu neputinta acestei lumi ce se incapataneaza sa traiasca in ignoranta.
artafengshui

183 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 15 Mai 2010, ora 14:48

De la: 9am178165, la data 2010-05-14 21:40:21DA, DA, DA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
SI INCA CU PREMEDITARE!!!! traian basescu este asasinul poporului roman!!!
Ce ziceti e ceva putred in Romania? Similitudinile cu Hamlet sunt frapante: basescu este regele Claudius care isi otraveste fratele, regele de drept si pune mana prin otravirea fratelui sau pe tron. Daca regele Claudius este besescu uneltitorul , Geoana este regele de drept care a fost inlaturat de la tron nu prin otravire ci prin furt si frauda marca basescu. Mai ramane sa se dea fraudulosul la Mihaela Geoana si tragedia este completa.
Nu stiu ce actori o vor juca caci basescu a avut grija sa-i pensionaze, de fapt sa-i falimenteze asa cum a facut cu noi toti!!!!!!!!!!!!!!
A-"PREA RADICALAAAAAAAAA>>>!!!!!!!!!!!!!! >>NOI ,NUMAI NOI SUNTEM PROPRII ASASINII !! PRIN TACERE >21 ANI ! AM DEVALIZAT O TARA ASA DE BOGATA SI FRUMOASA >>NOI SUNTEM DE VINA >2= Base i-a FOST FRICA SI II ESTE FRICA DE MOGULII SI >>AR FI TREBUIT SA PLECE DE BUNA VOIE ...NU A FOST CAPABIL SA-I RADA PE HOTI IN 5 ANI >>SI AR TREBUII SA-I PLATEASCA PE >>CEI CARE SE UITA LA FILME PORNO IN TIMPUL DEZBATERII LEGII PENSIILOR >CU UN SUT IN c--r...PE TOTI !!!!!!!!!!!!!!!!!!AUZI ?! 8000 SALARIU >>INCREDIBIL !!>>AVEM CE MERITAM !!

Raporteaza abuz de limbaj
AMI.
Pagini: 1 2 3 4 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului A gresit Basescu?
Mergi la: