back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Mutam sau nu parlamentul din casa poporului?

 


 
Pagini: 1 2 3 >> Sari la pagina:
 
alexandragrin

32 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 14 Ianuarie 2010, ora 15:44

Silviu Prigoana a avut o singura ideea buna de cand a intrat in Parlament, aceea de a-l muta din Casa Poporului si de a reconditiona "monstrul arhitectural" si de a-l transforma intr-un loc de distractie, cu cinematograf, baruri, cluburi...etc-uri, lucru care, cu siguranta, ar fi mult mai profitabil pentru bugetul tarii. Voi ce parere aveti?: ar trebui sau nu mutat Prlamentul din Casa Poporului?

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

2700 mesaje
Membru din: 10/06/2009
Postat pe: 14 Ianuarie 2010, ora 15:47

De acord !! Doar daca toti banii realizati acolo din orice surse vor fi varsati direct la buget !!!

Raporteaza abuz de limbaj
9am173632

1 mesaj
Membru din: 20/11/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 14 Ianuarie 2010, ora 16:15

CU SIGURANTA DA!

Raporteaza abuz de limbaj
anapaulaivanov

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Roman

Postat pe: 14 Ianuarie 2010, ora 16:17

Sunt DE ACORD!!! In felul asta se vor economisi foarte multi bani care se duc pe intretinerea acestui colos, bani pe care tot noi amaratii ii platim nu ei!!!

Raporteaza abuz de limbaj
alex_bontea

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Oradea

Postat pe: 14 Ianuarie 2010, ora 16:17

da! sa il mute, e o ideefoarte buna, indreptatita, si...daca ar fi dupa mine, vreo cativa parlamentari i-as muta direct in cavou...dar parca vad ca nu se va aproba asa ceva, la cat tin ei de scaunele caldute...

Raporteaza abuz de limbaj
9am139011

1 mesaj
Membru din: 21/09/2009
Postat pe: 14 Ianuarie 2010, ora 16:22

da---e o idee buna;)

Raporteaza abuz de limbaj
b_floare

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 14 Ianuarie 2010, ora 16:24

DA!!!
Vreau sa mute Parlamentul din Casa Poporului
Si asa alesii nostrii nu prea vin pe la munca
Si cand vin se uita la filme sau dorm.
Macar sa facem ceva in a atrage bani la buget,iar ideea domnului Prigoana este foarte bine venita.
Sa le dam mai multi bani astora sa cheltuiasca pe masini,leptopuri,case si altele.

Raporteaza abuz de limbaj
mihaelabourceanu

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 14 Ianuarie 2010, ora 16:24

Sa-l lase dracu" acolo unde e! Numai pt asta nu mai consumau milioane de euro. Sa se mute in alti mii de metri patrati care trebuie iar amenajati. Si asa, daca s-ar muta tot n-ar folosi nimanui. Numai la buget n-ar ajunge eventualele beneficii.

Raporteaza abuz de limbaj
9am161736

2 mesaje
Membru din: 1/12/2009
Postat pe: 14 Ianuarie 2010, ora 16:24

TREBUIE NEAPARAT MUTAT, CACI NU MERITA ACESTE JEGURI POLITICE ATATA CHELTUIALA IN COMPARATIA CU LEGISLATIA TAMPITA PE CARE O ELABOREAZA SI APORTUL PE CARE-L ADUC EI ACESTEI TARI.FOARTE CORECT...CASA POPORULUI ESTE A POPORULUI, NU A PARLAMENTARILOR CARE SFIDEAZA POPORUL.

Raporteaza abuz de limbaj
endre1958

12 mesaje
Membru din: 21/12/2009
Postat pe: 14 Ianuarie 2010, ora 16:28

Toti politicienii sa fie intr-o gramada sa se certe intr ei sa faca chiar bisericute pentru a carcoti.

Raporteaza abuz de limbaj
el_m1205

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 14 Ianuarie 2010, ora 16:38

da,sa se faca muzeu.

Raporteaza abuz de limbaj
ga_da_fi

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 14 Ianuarie 2010, ora 16:44

Da, nu se justifica ca un nr. de 300 de parlamentari, cati vor ramane, sa ocupe un spatiu atat de mare, la care intretinerea costa enorm.
Obligatoriu Casa Poporului sa ramana proprietate de stat ( nu sa fie vanduta pe 2 lei...gen PETROM, ROMTELECOM, ELECTRICA, etc. - marile afaceri ale politicienilor nostrii, care ne-au adus in stadiul actual ), iar tot ceea ce se castiga de pe urma ei sa intre la buget.

Raporteaza abuz de limbaj
adi_seitan2003

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 14 Ianuarie 2010, ora 16:49

Avind in vedere ca exceleaza prin somn si legi timpite atunci cind cica ar fi treji si prezenti eu propun sa fie mutat la RECYCLE BIN direct si fara remushcari !
P.S. Toata lumea minte! Udrea Presedinte!:D

Raporteaza abuz de limbaj
dragne_silviu

1 mesaj
Membru din: 21/01/2009
Postat pe: 14 Ianuarie 2010, ora 16:59

ATENTIE,,,STIMATI CONCETATENI INAINTE DE A LUA ASEMENEA DECIZI CRED CA E BINE SA GANDIM DE 10 ORI SI EVENTUAL CEI CE PROPUN ACEST DEMERS CONSIDERAM CA NE SUNT DATORI CU CATEVA RASPUNSURI LA INTREBARILE NOASTRE,1-CE INTERESE SE ASCUND IN SPATELE ACESTEI SCHIMBARI?? 2-CE VA AJUNGE CASA POPORULUI?? 3/CINE ARE INTERESUL SI PTR CE VREA SA FACA ACEASTA SCHIMBARE,?? 4-AVEM GARANTIA CA ACEASTA FAIMOASA CLADIRE A EUROPEI NU VA AJUNGE UN COLT AL NATURI UITATE,O RUINA,SAU UN CUIB AL MOGULILOR UNDE SE VOR DESFASURA ACTIVITATILE LOR MURDARE FATA DE SOCIETATE??? 5-CE GARANTII AVEM CA NU VA FI VANDUTA PE DOI BANI LA VRUN MANGAT ?? 6 CINE ESTE ACEST PERSONAJ CARE ESTE ASA DE INTERESAT DE ACEASTA CLADIRE SI PTR CE??,,,,,,,DOMNULE SILVIU PRIGOANA AVETI MULTE DATORI FATA DE CETATENI NU UITATI CA INVESTITURA DUMNEAVOASTRA A FOST FACUTA CU AJUTORUL VOTURILOR CETATENILOR,CRED CA TREBUIE SA FACETI CEEA CE E BINE PENTRU CETATENI DOMNULE,CEI NEVOIASI SI SARACI,NU PTR A PRIMI SI DUMNEATA CINE STIE CE DUPA URMA PRIVATIZARI ACESTEI FRUMOASE SI IMPUNATOARE CLADIRE,NU UITATI UN LUCRU MULTI AU MURIT LA CONSTRUCTIA ACESTE CLADIRI,MULTI AU MUNCIT PTR ACEASTA CLADIRE,RESPECTATI DOMNILOR NU FITI INDIFERENTI,,

Raporteaza abuz de limbaj
cristianpopescu

1 mesaj
Membru din: 16/09/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 14 Ianuarie 2010, ora 17:03

Ca de obicei Adrian Nastase face confuzii voite si aberante.
Daca acea cladire va deveni un mall atunci inseamna ca vila lui din Zambaccian este un hipermarket cu tamplarie de PVC.
Doamne iarta-l ca nu stie.........
300 de oameni tinuti in ditamai constructia este comic.
Intr-un spatiu mai restrans or veni si ei mai des la sedinte, nu de alta dar se pierd pe colidoare.
MUTATII , chiar este pacat sa nu se foloseasca un spatiu de amploarea CP in sprijinirea curentului turistico-cultural.

Raporteaza abuz de limbaj
ahil3

2 mesaje
Membru din: 22/01/2009
Postat pe: 14 Ianuarie 2010, ora 17:09

prima din legislatura lu' Prigoana. Tre sa recunoasteti ca e mai bine sa faci un "mare mall cultural si artistic " in Casa poporului si nu in biblioteca arsa. Dupa cum zice Prigoana oricum ministerul Culturii baga 64 de milioane in Biblioteca.... Nastase ce sa zica si el ... se panicheaza sau panicheaza si el pe cine poate...

Cladirea trebuie totusi :

1- Sa-si pastreze sublsolul ca si punct strategic - probabil ca Ceausescu a facut ceva treburi bune pe acolo...
2- Sa ramana a statului si sa fie doar inchiriat ... dar nu unei singure firme.. ci mai multor firme care sa isi desfasoare activitatea pe nivele sau cum s-or impartii ele...
3 - sa fie bine stabilita destinatia cladirii!!


Raporteaza abuz de limbaj
adi_n00

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Ploiesti

Postat pe: 14 Ianuarie 2010, ora 17:16

de la unu care si-a luat aceeasi nevasta de cinci ori nu trebuie sa avem mari pretentii. Se crede mare afacerist dar isi ia bani numai de la stat, un profitor...
PS. va da-ti seama ca nevasta-sa era din ce in ce mai urata odata cu consumarea circului

Raporteaza abuz de limbaj
oreste_s_e

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 14 Ianuarie 2010, ora 17:18

Sunt de acord, pentru ca oricum toti parlamentarii nu fac nimic decat se duc acolo sa se barfeasca intre ei si sa doarma altceva nu fac....oricum nici unul dintre cei 471 de parlamentari sau cati zic ei ca sunt, nu o sa vada sau sa citeasca vreunul dintre mesajele astea pentru ca pe ei nu ii intereseaza. Toti parlamentarii nu stiu decat sa fure si nu fac nimic pentru tara asta... Tin sa precizez ca am 21 de ani sunt student si muncesc in ture de 12 cu 12 ore... pe un salari de 1200 ron .... din care trebuie sa traiesc 1 luna de zile si sa platesc si chiria... Oare cati studenti sunt in situatia mea sau chiar mai rau... Ei se gandesc la chestiile astea oare.. eu nu prea cred...ei stiu doar sa voteze legi sa isi schimbe masinile de serviciu odata la 2-3 luni si sa fure cat mai mult pentru ei....
o zi placuta in continuare!

Raporteaza abuz de limbaj
balmez_lucian

2 mesaje
Membru din: 12/02/2009
Postat pe: 14 Ianuarie 2010, ora 17:33

parlamentul va trebui sa functioneze intr-o cladire corespunzatoare ca de exemplu un fost
camin cultural sau ceva de acest gen si nu ca acum intr-o enormitate de constructie unde
costurile sant ca ale unui judet sau chiar mai mari!

Raporteaza abuz de limbaj
cameliaradu

15 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Ploiesti

Postat pe: 14 Ianuarie 2010, ora 17:50

Si 300 de parlamentari sunt prea multi!
si da, sa ii mute de acolo, intr-un loc in care sa aiba constiinta situaltiei reale din Romania. eventual, intr-o cladire stramta, nevaruita de ani de zile, cu probleme d eincalzire

sau ... in fine, ca sa nu zica despre mine ca sunt intruparea lui Vlad Dracul, sa fie un fost club al tineretului, ceva de genul. poate asa sa le vina mintea la cap si sa ii intereseze pe bune ce face tara asta din pdv legislativ. si daca nu e clad, paote nu mai dorm pe ei la sedinte..

Raporteaza abuz de limbaj
9am163493

3 mesaje
Membru din: 3/11/2009
Postat pe: 14 Ianuarie 2010, ora 18:12

ar fi o idee sar mai reduce celtuielile intr-un spatiu mai mic, dar probabil nu vor avea locuri suficiente de parcare si conditi bune de lucru
plus ca probabil ar trebui mobilier noi , electronice noi si cine mai stie ce le mai trebui alesilor nostri ca dor nu vor muta din casa poporului fotolile in noua locatie

Raporteaza abuz de limbaj
danielle_n65

4 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 14 Ianuarie 2010, ora 18:36

DA, doresc ca noul parlament unicameral sa fie mutat în sediul cel nou gândit de Domnul Prigoana.
Este o idee de mult bun simt. Asta nu înseamna ca dacã parlamentul se muta la acel sediu el nu mai este respectat, este pur și simplu mai economic.
Si DA, a sosit timpul sa gãzduim în ''Casa Poporului'' ceva important de amploare internaționala.
Si DA, a sosit timpul ca lumea sa ne cunoascã la noi acasã, pentru ca și noi suntem valoroși si putem adaugã o valoare mai mare valorilor Europei.
Domnul Prigoana are dreptate; a sosit timpul ca și noi sa învãțam sa facem bani.

Raporteaza abuz de limbaj
lpviorel

3 mesaje
Membru din: 16/10/2009
Postat pe: 14 Ianuarie 2010, ora 18:50

da sunt de acord ,mereu am sperat ca o schimbare va aduce ceva mai bun .

Raporteaza abuz de limbaj
ra2005fi

5 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 14 Ianuarie 2010, ora 19:03

prigoana abereaza ca de obicei odata cu parlamentarii as muta si presedintele in drumul taberei si guvernul la urziceni

Raporteaza abuz de limbaj
cucolea_vasilica

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 14 Ianuarie 2010, ora 19:22



da,sunt de acord,sper in valori mai mici la cheltueli,si dirijarea lor spre un sector deficitar
invatamant,sanatate

Raporteaza abuz de limbaj
alexgina1961

1 mesaj
Membru din: 1/02/2009
Postat pe: 14 Ianuarie 2010, ora 20:48

DAAAAAAAA, ESTE O IDEE DE MILIOANE, DAR CE VOR FACE PARLAMENTARII ?
UNDE VOR MAI DORMI ? SARACII

Raporteaza abuz de limbaj
9am178165

4580 mesaje
Membru din: 14/12/2009
Postat pe: 14 Ianuarie 2010, ora 20:59

Ma` fratilor, cine vrea sa mai pape banii obtinuti prin inchirierea Casei Poporului, Prigoana banuiesc si PD-L-eul?
Ce-i mananca pe ei sa nu lase Parlamentul Romaniei acolo unde e?
Si daca va imaginati ca banii obtinuti din chirii luna de luna vor merge la buget, atunci si eu pot sa fiu preot catolic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vor merge in niste bugete foarte personale, adica in niste conturi, la bugetul Romaniei sigur nu!!!!!!!!!!!!!!!!

Raporteaza abuz de limbaj
enciu_cristina_georgeta

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 14 Ianuarie 2010, ora 21:26

Silviu Ppigoana iar vrea sa ne abata atentia ...e o perdea de fum !!!! Nu acum se discuta despre mutarea parlamentului... trebuie sa ne gandim la solutiile de iesire din criza...cand se va revizui Constitutia si vor fi 300 de de alesi, doar atunci trebuie sa ne gandim si la o solutie de cazare a lor!

Raporteaza abuz de limbaj
gugulanul

54 mesaje
Membru din: 27/11/2009
Postat pe: 14 Ianuarie 2010, ora 21:34

Sa mute parlamentarii in sala de asteptare din Gara de Nord ,sa vada in ce conditii stau calatorii.
Mai ales domnul Berceanu.

Raporteaza abuz de limbaj
Viki
9am175769

4 mesaje
Membru din: 2/12/2009
Oras: Iasi

Postat pe: 14 Ianuarie 2010, ora 21:46

esti prea indulgenta...dupa apucaturi si "rezultate" locul lor este la BALAMUC!

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: 1 2 3 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Mutam sau nu Parlamentul din Casa Poporului?
Mergi la: