back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Mutam sau nu parlamentul din casa poporului?

 


 
Pagini: << 1 2 3 >> Sari la pagina:
 
Fosta membra 9am.ro

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 14 Ianuarie 2010, ora 21:53

NU, NU TREBUIE MUTAT PARLAMENTUL DIN CASA POPORULUI PT. CA ACEASTA CLADIRE CARE SE AFLA IN PATRIMONIUL STATULUI ESTE O OPERA DE ARTA CARE NU TREBUIE DISTRUSA CA SA FACEM MALL. ORICUM ESTE MULT PREA MARE PT. UN MALL ARE SUPRAFATA TOTALA CAT TOATE MALL-URILE DIN BUCURESTI LA UN LOC SI INTRETINERE EI AR COSTA ENORM CA SA-SI POATA PERMITE CINEVA SA O PASTREZE. SE DORESTE DEFAPT SA O CESIONEZE CUMVA CA SA O FURE SI PE ASTA. BANI SA AVEM CA MALL-URI AVEM DESTULE!!

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

754 mesaje
Membru din: 22/06/2009
Oras: Constanta

Postat pe: 14 Ianuarie 2010, ora 22:13

De la: alexandragrin, la data 2010-01-14 15:44:02Silviu Prigoana a avut o singura ideea buna de cand a intrat in Parlament, aceea de a-l muta din Casa Poporului si de a reconditiona "monstrul arhitectural" si de a-l transforma intr-un loc de distractie, cu cinematograf, baruri, cluburi...etc-uri, lucru care, cu siguranta, ar fi mult mai profitabil pentru bugetul tarii. Voi ce parere aveti?: ar trebui sau nu mutat Prlamentul din Casa Poporului?

Prigoana cind rascheteaza piciorul de lemn are senzatia masturbarii


PDLei, nu ma lasati PUII MEI,furati cit sunt eu presedinte,sa ne tina romanii minte.Lenuța sa-și plateasca ratele la banca. http://www.youtube.com/watch?v=iYKYDqZsUNo ■9AM: Sunteti multumit de realizarile dumneavoastra de pana acum in fruntea statului? Traian Basescu: Bineinteles. Am facut tot ce mi-am propus. Fiica mea cea mica, Lenuta, a invatat in sfarsit sa scrie si sa citeasca, ca doar nu e in Parlamentul Europeana de doua ani degeaba. Sunt foarte mandru de ea. Sunt multumit si de Ioana, cealalta fiica, ca stie sa invarta banii si afacerile. Altfel, ce sa zic… am fost un prieten bun pentru toti cei care m-au sustinut in campaniile electorale si imi platesc mereu datoriile. ■9AM: Dar eu ma refeream la poporul roman. Sunteti multumit de ce le-ati oferit din postura de presedinte ? http://www.youtube.com/watch?v=yAaDpSnqjfg&feature=related .9AM. VA MULTUMIM ! Traian Basescu: Va multumesc si eu. Am plecat, ma asteapta Becali si Patriciu la restaurant.Și pe urma trec pe la LENUȚA- Nurse with big tits eats cum- Ea face și mai bine !
lazar_vasile

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 14 Ianuarie 2010, ora 22:39

DA

Raporteaza abuz de limbaj
sissya_11

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 14 Ianuarie 2010, ora 22:41

DA DA DA si DA!

Raporteaza abuz de limbaj
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 14 Ianuarie 2010, ora 23:07

Casa poporului are capacitatea de a gazdui si conferinte multiple si parlamentul si alte citeva institutii ale statului. Inclusiv un sediu mondial universal. dar propunerea cu Mall-ul tine de o tiganeala mai degraba. Nu ca mall-ul nu ar merita. Dar cladirea are o arhitectura specifica/ Ptr a sta si medita la probleme f mari. Mallurile pot fiinta si in cladiri moderne si ieftine.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
maria953

13 mesaje
Membru din: 12/12/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 14 Ianuarie 2010, ora 23:25

De la: b_floare, la data 2010-01-14 16:24:03DA!!!
Vreau sa mute Parlamentul din Casa Poporului
Si asa alesii nostrii nu prea vin pe la munca
Si cand vin se uita la filme sau dorm.
Macar sa facem ceva in a atrage bani la buget,iar ideea domnului Prigoana este foarte bine venita.
Sa le dam mai multi bani astora sa cheltuiasca pe masini,leptopuri,case si altele.

Da sunt de acord.
Doresc sa se mute Parlamentul din Casa Poporului.
De fapt de cand l-am auzit pe Dl Prigoana ca a propus asta cu ceva in urma,am salutat propunerea lui.

Toti banii care ies sa se verse la buget.

Mariana Duca


Dorinel

3855 mesaje
Membru din: 24/04/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 14 Ianuarie 2010, ora 23:40

De la: maria953, la data 2010-01-14 23:25:29
De la: b_floare, la data 2010-01-14 16:24:03DA!!!
Vreau sa mute Parlamentul din Casa Poporului
Si asa alesii nostrii nu prea vin pe la munca
Si cand vin se uita la filme sau dorm.
Macar sa facem ceva in a atrage bani la buget,iar ideea domnului Prigoana este foarte bine venita.
Sa le dam mai multi bani astora sa cheltuiasca pe masini,leptopuri,case si altele.

Da sunt de acord.
Doresc sa se mute Parlamentul din Casa Poporului.
De fapt de cand l-am auzit pe Dl Prigoana ca a propus asta cu ceva in urma,am salutat propunerea lui.

Toti banii care ies sa se verse la buget.

Mariana Duca
dA , dA ! sI eU sUNT dE aCORD sA mOARA cAPRA vECINULUI !

Raporteaza abuz de limbaj
Ori suntem capitalisti, ori nu mai suntem.
gabi_pasarin

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 15 Ianuarie 2010, ora 02:00

Da, este o idee buna! Ar deveni un obiectiv turistic de mare atractie si ar aduce multi mai multi bani
la buget. Abia atunci si-ar indeplini destinul: sa fie a poporului!
Dar va trebui ca cineva sa sponsorizeze noul spatiu pentru parlamentari ca lucrurile sa se miste repede si fara eforturi financiare prea mari pt.stat (noi).Cladirea propusa este foarte decenta pentru viitorul Parlament care va ajunge la 300 de persoane, cum l-am votat.
Chiar ma intreb ce se intampla in restul spatiilor Casei Poporului in acest moment pentru ca acolo este o suprafata enorma de folosinta.Doar se plateste intretinerea ei degeaba? Intamplator cunosc proiectul pentru ca am lucrat la el ca si colaborator.
O minte stralucita ar putea reamenaja si da in folosinta acel spatiu enorm facand din constructie ceva unic in lume , atractiv si eficient ca aport material pentru tara!
Prigoana are stofa de afacerist! Ideia mi se pare grozava oricat ar stramba unii din nas!

Raporteaza abuz de limbaj
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 15 Ianuarie 2010, ora 02:08

O vor tot felul de persoane ca sursa de afaceri. Asta e tot. Ar distruge-o la fel ca intreprinderile date pe de-a moaca, si transformate in terenuri virane. Pe unele si acum zac gunoaiele unor astfel de initiative. Chiar nu va dat seama ca cei care ne-au distrus tot, continua, cit mai pot.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
click_cont

1644 mesaje
Membru din: 10/02/2009
Postat pe: 15 Ianuarie 2010, ora 02:22

De la: alexandragrin, la data 2010-01-14 15:44:02Silviu Prigoana a avut o singura ideea buna de cand a intrat in Parlament, aceea de a-l muta din Casa Poporului si de a reconditiona "monstrul arhitectural" si de a-l transforma intr-un loc de distractie, cu cinematograf, baruri, cluburi...etc-uri, lucru care, cu siguranta, ar fi mult mai profitabil pentru bugetul tarii. Voi ce parere aveti?: ar trebui sau nu mutat Prlamentul din Casa Poporului?


Fiecare cu ideile lui insa unde sa-l mute? L-au mai mutat o data, parca atunci s-a ajuns la concluzia ca ar fi cea mai buna varianta. Oricum daca il muta eu cred ca vor construi o cladire noua sau vor termina una din alea care incep sa se naruie neterminate de 20de ani incoace, si tot cu banii poporului o vor face. Pana sa se amortizeze acele cheltuieli + cele facute deja la casa poporului o sa mai treaca vreo 20 de ani si tot noi vom plati. De ce sa nu construiasca un nou mall in alta parte sau e cineva interesat sa puna in aplicare vreun proect cu costuri putine si beneficii uriase la casa poporului??

Raporteaza abuz de limbaj
danetrs

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 15 Ianuarie 2010, ora 07:04

Da, daca respecta propunerea initiala de a face un punct de atractie turistica.

Raporteaza abuz de limbaj
ionutsk

5 mesaje
Membru din: 8/12/2009
Postat pe: 15 Ianuarie 2010, ora 08:42

Absolut de acord cu ideea D-lui Prigoanã. Dacã electoratul român a decis reducerea parlamentului la o singurã camerã ºi la 300 de parlamentari, ar fi absurd sã blochezi a doua clãdire ca suprafaþã din lume doar pentru Parlament. În acel loc se pot desfãºura foarte multe activitãþi, nu doar un mall. Ar trebui sã aibã staþie de metrou direct în clãdire ºi toate evenimentele cultural-expoziþionale sã se desfãºoare acolo, inclusiv la nivel hotelier. Clãdirea poate fi valorificatã mult mai bine ca simbol naþional ºi atracþie turisticã.

Raporteaza abuz de limbaj
9am159847

2 mesaje
Membru din: 22/10/2009
Postat pe: 15 Ianuarie 2010, ora 08:48

CEAUSESCU A MURIT! TRAIASCA CEAUSESCU!nu cred ca o sa se poata face asta , in primul rand nu exista oameni capabili pentru lucrari de mare anvergura cum ar fi asta,in al doilea rand parlamentul va ramane lafel -legea nu prevede data de aplicare a rezultatului referendumului in al treilea rand nu sunt in stare sa zugraveasca acea cladire a bibliotecii pentru a se muta in easi nu in ultimul randasta nu este decat diversiune pentru a distrage atentia maselor de la adevaratele probleme ale tarii-saracie disponibilizari incapacitatea de a crea locuri de munca, inexistenta protectiei sociale....ganditi-va ca acolo mai sunt zeci de institutii ale statului care nu au unde se muta.de ce pana in 1989 nu consuma atat?motivul este incapacitatea de a administra cladirea- cum poti administa un popor si sa reduci cheltuielile cu asta daca nju esti in stare sa administrezi o cladire?tineti cont ,CEAUSESCU anumit-oCASA POPORULUI nu casa ionescu popescu sau altfel .dupa asta ce va urma ?TRANSFAGARASANUL,CANALUL DUNARE MARE BARAGANUL, METROUL caci doar toate sunt facute dePOPORUL ROMAN in timpul lui CEAUSESCU-lucrari pre mari pentru oameni atat de mici-lingai ai sua si ue.ROMANIA are nevoie de un OM pentru a iesi din aceasta situatie-au stiut de ce l-au lichidat pe NICU CEAUSESCU.puneti-l pe STEFAN ANDREI prim ministru ,el face cat guvernul boc la un loc si jumatate din parlament si mai stie sa trateze si cu fmi

Raporteaza abuz de limbaj
markator

2 mesaje
Membru din: 18/12/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 15 Ianuarie 2010, ora 11:30

Nu prea am inteles de ce au mutat parlamentul in Casa Poporului in '90.
Sunt de acord cu mutarea parlamentului - nimic mai mult decat o institutie a statului (care din punctul meu de vedere a dovedit in ultimii 20 ani ca nu are nimic in comun cu poporul ci doar cu propriile interese).
Casa Poporului sa ramana a statului, si anumite spatii sa fie inchiriate catre alte institutii.
Spre exemplu puteti muta Bibiliotaca Nationala in ea (gratuit), cateva muzee(gratuit), cateva universitati de stat (gratuit) sau private (platitoare de chiriei) si cateva firme (platitoare de chirie) - organizatoare de activitati recreative, conferinte, simpozoane, cateva hoteluri (platitoare de chirie). Cu banii din chirii sa se acopere costurile de intretine a cladirii, de renovare / modernizare si eventual de sustinere a bibiliotecii.
Subsolul strategic poate deveni un mare depozit tot pentru Biblioteca Nationala si tot ce inseamna comori ale Romaniei.
Nu ma intereseaza sa stiu ca acolo isi vor ascunde pielea "alesii poporului" in caz de probleme.

Raporteaza abuz de limbaj
9am096416

278 mesaje
Membru din: 9/07/2009
Postat pe: 15 Ianuarie 2010, ora 11:43

Da ,parlamentarii sa fie mutati de acolo .Spatiul acela sa primeasca o destinatie care sa aduca bani la buget si NU sa cheltuiasca bani de la buget. Parlamentrii sa fie mutati intr-un spatiu modest cu birouri de lucru modeste si cu o sala de lucru pentru senat indentica cu cea a englezilor .Ati vazut cat de inghesuiti stau lorzii englezi la munca parlamentara ,pe banci de lemn de acum 100 de anisi nu cer fotolii luxoase unde sa doarma lenesii si imbuibatii gen Adrian Paunescu.(cum mai sforaie )s-a vazut la tv.Afara cu ei de acolo .acea casa este a noastra construita de poporul roman,de noi toti.

Raporteaza abuz de limbaj
M
9am008105

3 mesaje
Membru din: 9/03/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 15 Ianuarie 2010, ora 11:48

da sa se mute guvernanti da nici cazinou sa nu se faca baruri sau discoteci ca sint altele mai importante cum ar fi tirguri internationale arta actori ceva care sa reprezinte tara intr-o cladire impunatoare cum e casa poporului

Raporteaza abuz de limbaj
CIPRIOTU

1445 mesaje
Membru din: 9/11/2008
Oras: Odorheiul Secuiesc

Postat pe: 15 Ianuarie 2010, ora 11:52

Foarte de acord ,dar cum ramane cu vorba unora care sunt si acum in parlament care ziceau dupa lovitura de stat din 1989 ca aceasta magaoaie trebuie bombardata pentru ca e o rusine nationala ,acum dupa ce au mai bagat multi din ei cateva miliarde si in buzunarele lor si in terminarea constructiei nu mai vor sase mute pentru ca acolo lucreaza cateva mii de neamuri ale lor si au salarii foarte mari au fiecare birouri cat o scoala cu alte birouri in ele confort regesc consum tot regesc de energie ,pentru iluminat ,incalzit intretinere salariile ingrijitoriilor etc.AFARA CU EI DOMNU GUNOIER SEF.Apropo domgunoier pacii nu ai de spalat de udat flori de sters geamuri cu macaraua de schimbat becurile tot cu macaraua ,ca e manopera buna.,de plantat flori de milioane de euroi ,de taiat buruieni tot de milioane ?Don PRIGOANA ASTA-I gargara electorala cu bataie lunga pentru maximus si primus,bahmu.,tu stii de fapt ca ai sanse zero de reusita dar ,crezi ca poporul va inghitii gogoasa ta pe ne rumegate.

Raporteaza abuz de limbaj
gheorgheghrgh

5 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 15 Ianuarie 2010, ora 11:57

UN TARAN NESIMTIT SI INCULT ,GUNOIERUL DRACULUI FARA STUDII,SA MUTE PARLAMENTUL IN HAHALERELE LUI DE STUDIOURI SI SA LASE CLADIREA BIBLIOTECII NATIONALE ASA CUM ESTE EA DESTINATA. FACE EL SI CU FISU DIN BANII LOR ALTA CLADIRE PENTRU BIBLIOTECA NATIONALA INTR-UN AN?ATUNCI SUNT DE ACORD SA SE NUTE ACOLO DAR IN MOMENTUL CAND VA FI GATA NUOA CLADIRE DESTINATA BIBLIOTECII MATIONALE

Raporteaza abuz de limbaj
9am066998

1 mesaj
Membru din: 3/06/2009
Postat pe: 15 Ianuarie 2010, ora 12:04

DA,DA,DA ,este cea mai tare propunere a unui proiect.dar nu uita-ti cu cine va luptati! daca o sa reusiti ar fi cea mai mare realizare aunui popor care a fost silit sa faca ceva atat de de costisitor fara a da roade, poate asa vom reusi !........va sustinem ...........succes.!

Raporteaza abuz de limbaj
georgecristache

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Ploiesti

Postat pe: 15 Ianuarie 2010, ora 13:24

da,as dori acest lucru in primul rand ca sa se faca o economie la bugetul statului si in al doi-lea rand ca sa produca bani si sa mai poata fi accesibila intrarea oricarui cetatean.eu sunt de acord

Raporteaza abuz de limbaj
carmeniager

4 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 15 Ianuarie 2010, ora 14:14

mi se pare o idee super ok....ar trebui facut un referendum pe aceasta tema ca, dupa parerea mea, ar iesi cu peste 80%....eu una nu ma simt reprezentata de cei pe care i-am votat ( ma refer la parlamentari) si cand ii mai vad pe restul in diferite ipostaze, numai in cel de parlamentar, nu...atunci ii dai deplina dreptate lui senior prigoana, ..sper sa poata face ceva prigoana cu acest proiect dar fara manele si bahmutele.... :

Raporteaza abuz de limbaj
mihaelabourceanu

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 15 Ianuarie 2010, ora 14:34

Chiar nu inteleg cum pot unii sa creada ca aceasta mutare ar fi in interesul poporului roman. Cine mai poate sa creada ca o astfel de mutare ar fi facuta in interesul nostru? Se intmpla ceva in interesul bietului cettatean in tara sta de 2 lei? Toate miscarile sunt gandite astfel incat sa castige o mana de oameni iar fraierii sa plateasca taxe cu sutele. Fraier popor! De asta meritam sa fim condusi de javre.

Raporteaza abuz de limbaj
CIPRIOTU

1445 mesaje
Membru din: 9/11/2008
Oras: Odorheiul Secuiesc

Postat pe: 15 Ianuarie 2010, ora 15:13

De la: urse_eduard, la data 2010-01-14 23:23:13Casa Poporului ar trebui restaurata si transformata in Muzeu National , Biblioteca, Centru Cultural cu alte cuvinte ar trebui transformat in cel mai mare centru turistic din Romania.In fiecare zi ma uit cum acel spatiu verde din spatele Casei Poporului este lasat in paragina, cum noaptea Casa Poporului consuma mii de kw degeaba iar pe Calea 13 Septembrie (zona Marriot - SRI) iluminatul stradal se face cu 2-3 stalpi sau in unele noptii iluminatul stradal lipseste cu desavarsire si practic mergi pe strada orbeste pe intuneric.Acel spatiu verde ar trebui amenajat intr-un parc in care sa poti sta frumos pe banca si sa citesti o carte, sa iesi cu copilul la o plimbare (exclus locuri de joaca betonate asa cum sa facut la Izvor - unde era o bucata de spatiu verde sa trantit o parcela de beton = teren de baschet de 3 m pe 3 total inutil), sa poti sta pe iarba fara a te ajeza intr-un excrement de caine (ai caine si il scoti in parc pai ia frumos manusa si punguta dupa tine si strange kkt pe care la facut cainele tau si arunca-l la cosul de gunoi, chiar ar trebui introdusa o lege si o amenda pentru treaba asta, m-am saturat sa tot calc in kkt de caine, si eu am caine dar nu-l las sa faca peste tot si uneori chiar am strans dupa el si lumea se uita la mine ca boul la poarta noua) fara pet-uri si alte gunoaie prin iaba. Gabditi-va ca aceste lucruri vor mai inviora un pic lucrurile , vom avea si noi un parc de nota 10 si in plus se vor scoate bani frumusei din Muzeul Casa Poporului. Este a 2 cladire din lume ca fiind cea mai mare , este o capodopera arhitecturala, este un colos de beton cu o semnificatie culturala si istorica unica la noi in tara. Se pot face lucruri minunate si utile DAR deoarece suntem inca in Romania nu se va intampla asa ceva, deja va pot da o idee despre ce se va intampla cu aceasta cladire daca vulturi vor parasi cuibul : 1) o sa fie concesionata vreunei multinationale si dreak stie ce se va alege cu ea sau 2) vreun norocos de-al nostru cu pile si spaga va deschide cine stie ce dracovenie de mall, bar, restaurant, cazino pe acolo si gata sa terminat joaca


Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul / Romania este o tara frumoasa pacat ca este populata
asa zice unu la un canal de irigatii al MARTANULUI FELIX.


CIPRIOTU

1445 mesaje
Membru din: 9/11/2008
Oras: Odorheiul Secuiesc

Postat pe: 15 Ianuarie 2010, ora 15:20

De la: 9am096416, la data 2010-01-15 11:43:41Da ,parlamentarii sa fie mutati de acolo .Spatiul acela sa primeasca o destinatie care sa aduca bani la buget si NU sa cheltuiasca bani de la buget. Parlamentrii sa fie mutati intr-un spatiu modest cu birouri de lucru modeste si cu o sala de lucru pentru senat indentica cu cea a englezilor .Ati vazut cat de inghesuiti stau lorzii englezi la munca parlamentara ,pe banci de lemn de acum 100 de anisi nu cer fotolii luxoase unde sa doarma lenesii si imbuibatii gen Adrian Paunescu.(cum mai sforaie )s-a vazut la tv.Afara cu ei de acolo .acea casa este a noastra construita de poporul roman,de noi toti.
Jigodile alea nu vor iesii de acolo nici morti ,unde mai gasesc ei asa confort? nici la muma lui , acii e moca totul,,si confort mai dihai decat regesc.plus ca din gramada mare de bani alocati pentru cheltuieli de intretinere se poate fura lejer cu milioanele de euroi ca tot nu se vede.

Raporteaza abuz de limbaj
CIPRIOTU

1445 mesaje
Membru din: 9/11/2008
Oras: Odorheiul Secuiesc

Postat pe: 15 Ianuarie 2010, ora 15:30

De la: mihaelabourceanu, la data 2010-01-15 14:34:43Chiar nu inteleg cum pot unii sa creada ca aceasta mutare ar fi in interesul poporului roman. Cine mai poate sa creada ca o astfel de mutare ar fi facuta in interesul nostru? Se intmpla ceva in interesul bietului cettatean in tara sta de 2 lei? Toate miscarile sunt gandite astfel incat sa castige o mana de oameni iar fraierii sa plateasca taxe cu sutele. Fraier popor! De asta meritam sa fim condusi de javre.
Primul interesat este chiar cel ce a propus ,pentru ca e de muls dupa aceea ,1 gunoi cu vagoanele.2 comisioane la imparteala spatiilor , 3 pune si el mana pe o halca din aceasta cladire, mai propune o lege sa se vanda la metru patrat. 4 mai planteaza niste maracin prin parcul palatului la pret de palmieri adusi de pe alte planete si alte buruieni pe post de flori exotice la pret de 100 ori mai mare ,asa cum a facut si in sectorul premierului fara post propus de BA SE SCU tura fru zele din copaci..

Raporteaza abuz de limbaj
danborkum

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 15 Ianuarie 2010, ora 15:41

Binenteles ca ar fi bine daca bani proveniti din inchierea spatiului ar aduce ceva venit la buget dar sincer am mari retineri ca vor ajunge la bugetul statului poate la bugetul lui Prigoana sau la altii.Si daca se va intampla asa poate vom mai scapa de vreo 100 de trantori,din parlament ca si asa stau degeaba si nu fac nimic decat sa vizioneze filme in putinele ore pe care le stau in parlament.

Raporteaza abuz de limbaj
dachelucian

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Focsani

Postat pe: 15 Ianuarie 2010, ora 16:49

bineinteles ca da

Raporteaza abuz de limbaj
florinr25

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 15 Ianuarie 2010, ora 17:34

NU FITI TAMPITI si cautati motive pentru care se vrea acest lucru! Doar cateva persoane au dat clar niste posibile variante dupa mutare. Cea mai buna mi se pare sa ramana in proprietatea statului si sa fie oferite spatii DOAR institutiilor de stat (biblioteci, universitati, muzee, etc) urmand ca acestea sa gazduiasca alte evenimente culturale.

A doua varianta este sa NU se mute pentru ca este printre ultimele noastre griji si pentru ca dpdv al securitatii este cea mai buna cladire. Deocamdata "protejatii" nu se ridica nici la inaltimea pietrei de temelie.

Raporteaza abuz de limbaj
claudelu

2 mesaje
Membru din: 14/06/2009
Postat pe: 15 Ianuarie 2010, ora 18:55

DE MAINE

Raporteaza abuz de limbaj
lazar_vasile

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 16 Ianuarie 2010, ora 21:58

DA

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: << 1 2 3 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Mutam sau nu Parlamentul din Casa Poporului?
Mergi la: