back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Cazuri reale de ozn-uri.

 


 
Pagini: << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina:
 
Fosta membra 9am.ro

16019 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 14 Mai 2009, ora 16:43

l-am vazut,mytcor,parerea mea ca este sf,da' din cele de prost gust,tu ce crezi?


Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost
Fosta membra 9am.ro

9751 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 14 Mai 2009, ora 16:52

De la: ADERP_NIROLF_ERTEP999, la data 2009-05-14 16:43:11l-am vazut,mytcor,parerea mea ca este sf,da' din cele de prost gust,tu ce crezi?










farm3.static.flickr.com/2204/2283488655_f5f15c31d0.jpg?v=0">





de gustibus



Fosta membra 9am.ro

9751 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 14 Mai 2009, ora 17:07

www.collegehumor.com/moogaloop/moogaloop.swf?clip_id=1902960&ful..." width="480" height="360" >www.collegehumor.com/moogaloop/moogaloop.swf?clip_id=1902960&ful...>www.collegehumor.com/moogaloop/moogaloop.swf?clip_id=1902960&ful..." type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="480" height="360" allowScriptAccess="always">

nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 18 Mai 2009, ora 15:09

Cel mai clar ozn filmat vreodata. In Turcia. Se pot vedea si ocupantii. Eu personal ii ghicesc doar.



Cele mai clare imagini video ale unui OZN de pe tare.ro



Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 26 Mai 2009, ora 09:08

www.youtube.com/v/fPwzkMOQt-s&hl=en&fs=1">www.youtube.com/v/fPwzkMOQt-s&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="505">


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 20 Iunie 2009, ora 04:32

Sint multe elemete care arata ca e real. Zgomotele de fond, masini, infrasunetele greu de realizat.
Si nu a mai aparut nici un film cu aceeasi tema cu aceste caracteristici. Au aparut filme gen desen animat.
Eu consider ca e real.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 21 Iunie 2009, ora 06:04

Un comentariu la ultimele 2 video.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
shanice

300 mesaje
Membru din: 27/10/2008
Postat pe: 22 Iunie 2009, ora 01:58

De la: nastasemihail, la data 2009-06-21 06:04:51Un comentariu la ultimele 2 video.


""No comment!!"" e destul de bun?



Mai ai? Ca fac colectie!


nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 23 Iunie 2009, ora 02:06

Acum am vazut ca mi-au scos ultimele 2 video. Cine. De la forum?


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
shanice

300 mesaje
Membru din: 27/10/2008
Postat pe: 23 Iunie 2009, ora 02:11

De la: nastasemihail, la data 2009-06-23 02:06:24Acum am vazut ca mi-au scos ultimele 2 video. Cine. De la forum?


Da!!! Acum vad....

Probabil MIB's

Ce ma scot astia din sarite!!!!!


nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 23 Iunie 2009, ora 02:13

Nu ride ca au scos 2 video.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 23 Iunie 2009, ora 02:14

Dovada e ca eu vreau sa comentez despre ele, iar voua va arde de altceva.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 23 Iunie 2009, ora 02:17

De la: shanice, la data 2009-06-22 01:58:21
De la: nastasemihail, la data 2009-06-21 06:04:51Un comentariu la ultimele 2 video.


""No comment!!"" e destul de bun?



Mai ai? Ca fac colectie!

Ce comentezi tu, ca cineva le-a scos iar eu nici nu stiu care sint si de unde sa le mai iau. Sinteti neseriosi cu totii. Irecuperabili.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 23 Iunie 2009, ora 02:18

Au fost puse pe 20 iunie.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
shanice

300 mesaje
Membru din: 27/10/2008
Postat pe: 23 Iunie 2009, ora 02:23

De la: nastasemihail, la data 2009-06-23 02:17:11
De la: shanice, la data 2009-06-22 01:58:21
De la: nastasemihail, la data 2009-06-21 06:04:51Un comentariu la ultimele 2 video.


""No comment!!"" e destul de bun?



Mai ai? Ca fac colectie!

Ce comentezi tu, ca cineva le-a scos iar eu nici nu stiu care sint si de unde sa le mai iau. Sinteti neseriosi cu totii. Irecuperabili.


Mihai, controleaza-ti posta si RELAX!!!!!!! A.R.


cristianvitu

732 mesaje
Membru din: 6/05/2009
Oras: Ploiesti

Postat pe: 23 Iunie 2009, ora 11:28

la ceea ce am vazut filmat "in turcia" pot sa spun ca primul obiect filmat reprezinta o tehnologie cat se poate de terestra...aripa delta (asa se vede cf. unghiului de filmare)....motoare dispuse pe ea....curbura eliptica....terrestru!....cele 6 lumini evoluand impreuna....poate da, aceea poate fi o tehnologie non terrestra...


de omnia dubitandum
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 23 Iunie 2009, ora 15:18

De la: cristianvitu, la data 2009-06-23 11:28:39la ceea ce am vazut filmat "in turcia" pot sa spun ca primul obiect filmat reprezinta o tehnologie cat se poate de terestra...aripa delta (asa se vede cf. unghiului de filmare)....motoare dispuse pe ea....curbura eliptica....terrestru!....cele 6 lumini evoluand impreuna....poate da, aceea poate fi o tehnologie non terrestra...


Dar "aripa aia delta" afost filmata 2 ore de turc, la punct aproape fix. 2 ore. Si nu era aripa delta, era lenticular. (sau presupun ca e, de la lumina se vede doar portiunea din fata).
La aparatele umane, nu s-ar vedea in zbor nici macar un minut carlinga cu oameni inauntru.

E obiect stationar.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
cristianvitu

732 mesaje
Membru din: 6/05/2009
Oras: Ploiesti

Postat pe: 24 Iunie 2009, ora 14:11

exista o carte...".armele zeului wotan" aparuta la o editura din craiova acum vreo 10 ani, cred, unde se vorbeste indeajuns de mult despre aerodine lenticulare( a facut una un nene de prin targu-jiu, cam prin '76, folosind pentru propulsie un motor de CZ) sau cum le-o mai zice, construite spre finele celui de-al doilea razboi mondial, de germani...Avand in vedere performantele avioanelor cu decolare verticala de tip "harrier" sunt aproape convins ca "dragalasii" au gasit solutia unui obiect care sa faca si punct fix, dar sa si zboare cu te miri cati mach-i ...antrenat fiind de cine stie ce campuri ( electromagnetic, gravitational, ori mai stiu eu de care...)!


de omnia dubitandum
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 24 Iunie 2009, ora 14:21

De la: cristianvitu, la data 2009-06-24 14:11:17exista o carte...".armele zeului wotan" aparuta la o editura din craiova acum vreo 10 ani, cred, unde se vorbeste indeajuns de mult despre aerodine lenticulare( a facut una un nene de prin targu-jiu, cam prin '76, folosind pentru propulsie un motor de CZ) sau cum le-o mai zice, construite spre finele celui de-al doilea razboi mondial, de germani...Avand in vedere performantele avioanelor cu decolare verticala de tip "harrier" sunt aproape convins ca "dragalasii" au gasit solutia unui obiect care sa faca si punct fix, dar sa si zboare cu te miri cati mach-i ...antrenat fiind de cine stie ce campuri ( electromagnetic, gravitational, ori mai stiu eu de care...)!

S-ar putea sa ai dreptate. Dar daca ar fi aparate lenticulare umane, ar fi vazute de multi oameni.
Cred ca in viitorul apropiat vor apare. Si atunci se termina cu oznurile mici lenticulare. In sensul ca toate cele mici vor fi luate drept terestre. Dar asta nu inseamna ca nu sint si din afara Terrei.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 24 Iunie 2009, ora 15:56

asa ziceau si de avioanele invizibile ale americanilor pana s-a aflat ce erau cu adevarat.


9am073190

190 mesaje
Membru din: 12/06/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 24 Iunie 2009, ora 23:10

De la: GothicLola, la data 2009-06-24 15:56:43asa ziceau si de avioanele invizibile ale americanilor pana s-a aflat ce erau cu adevarat.


Pai si ce erau "cu adevarat"??!!


9am073190

190 mesaje
Membru din: 12/06/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 24 Iunie 2009, ora 23:19

De la: cristianvitu, la data 2009-06-23 11:28:39la ceea ce am vazut filmat "in turcia" pot sa spun ca primul obiect filmat reprezinta o tehnologie cat se poate de terestra...aripa delta (asa se vede cf. unghiului de filmare)....motoare dispuse pe ea....curbura eliptica....terrestru!....cele 6 lumini evoluand impreuna....poate da, aceea poate fi o tehnologie non terrestra...


Cam asta e ce stiam eu....dar nu am verificat, ca nu am materialele aici.
>>>>>>>
Aripa delta a fost studiata impreuna cu EBA gri incepand din 1956, cand au inceput sa colaboreze cu guvernul american, in urma nu stiu carui acord.

Rezultatul a culminat cu elaborarea unui avion de recunoastere, invizibil radarelor, care foloseste tehnologie umana si aliena in acelasi timp. Se numeste STEALTH si a fost confundat de multe ori cu navele extraterestre. DAR NU E!!! Nu in totalitate.... Vedeti cazul Rosswell, ca atunci a inceput totul...
>>>>>>>




nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 25 Iunie 2009, ora 23:23

Nu exista tehnica terestra actuala, care sa stea la punct fix. Aparat mic fara zgomot, lenticular, sau aripa delta. Si care apoi sa dispara cu vreo 100000 km/h. Nu exista ceva uman acum.
Exista dirijabile, baloane, dar sint f mari, si au maxim vreo 200 km/h.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

16019 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 25 Iunie 2009, ora 23:25

De la: nastasemihail, la data 2009-06-25 23:23:17Nu exista tehnica terestra actuala, care sa stea la punct fix. Aparat mic fara zgomot, lenticular, sau aripa delta. Si care apoi sa dispara cu vreo 100000 km/h. Nu exista ceva uman acum.
Exista dirijabile, baloane, dar sint f mari, si au maxim vreo 200 km/h.
asta este parerea lu' talica


Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost
Fosta membra 9am.ro

666 mesaje
Membru din: 24/06/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 25 Iunie 2009, ora 23:34

De la: nastasemihail, la data 2009-06-25 23:23:17Nu exista tehnica terestra actuala, care sa stea la punct fix. Aparat mic fara zgomot, lenticular, sau aripa delta. Si care apoi sa dispara cu vreo 100000 km/h. Nu exista ceva uman acum.

Exista dirijabile, baloane, dar sint f mari, si au maxim vreo 200 km/h.


www.irvinehousingblog.com/wp-content/uploads/2008/04/stealth.jpg?v=-1">



Adevarat ca mai cinstit lucru nu este in lume, si mai scump si mai curat, decat omul procopsit la invatatura. - Mihail Sadoveanu
cristianvitu

732 mesaje
Membru din: 6/05/2009
Oras: Ploiesti

Postat pe: 25 Iunie 2009, ora 23:37

faptul ca exista tehnologie "extraterestra" combinata cu terestra o poate dovedi insusi saltul tehnologic facut in ultimii 30 de ani de societatea terestra....ne desteptaram brusc?...'au cum se vehiculeaza de ceva timp idei, am pusara mana de la mana si am facut ceva " ce n-a vazut Parisu' "?!...greu de ales...sau nu prea...ca egiptenii au facut piramidele cand de/abia terminasera de slefuit pietre....ca noi spargem orice cu lasere si alte chestii la care bunica/mea nici nu visa...asa dupa ce am terminat de ...renascut....baliverne! Despre faptul ca nu stim...aiurea...stim..dar zicem si noi asa...ca nu stim, ca sa dea bine la ..uimirea generala!
e limpede ca exista si alte civilizatii, ca doar n-om fi unici! ar fi pacat sa fim singuri intr-un Univers infinit!...si in plus ...cred ca mai devreme sau mai tarziu ne-am plictisi!


de omnia dubitandum
Fosta membra 9am.ro

9751 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 26 Iunie 2009, ora 00:36






www.astronomy.ro/forum/files/ufo_144.jpg">
zoom.jurnalul.ro/usr/imagini/4898-92053-ufo60001copy.jpg">
img.webme.com/pic/n/newaircraft/ufo-da-08-08-1993.jpg">
a367.yahoofs.com/blog/49c439a3z42027fd6/78/__hr_/f0fc.jpg?mgAa_Q...">


Fosta membra 9am.ro

16019 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 26 Iunie 2009, ora 00:39

bai mytcor ce ai postat tu acolo erau lucruri cumparate de om de ziua lui,in loc de tort si artificii,ce nu-ti e clar?


Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost
9am073190

190 mesaje
Membru din: 12/06/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 26 Iunie 2009, ora 01:07

De la: nastasemihail, la data 2009-06-25 23:23:17Nu exista tehnica terestra actuala, care sa stea la punct fix. Aparat mic fara zgomot, lenticular, sau aripa delta. Si care apoi sa dispara cu vreo 100000 km/h. Nu exista ceva uman acum.
Exista dirijabile, baloane, dar sint f mari, si au maxim vreo 200 km/h.


Va explicam de unde AU SCOS aripa delta domnilor....

NU PRETINDEAM deloc ca STEALTH ar fi stationare.........
Iar STEALTH nu e silentios in totalitate.....chiar daca e capabil sa zboare la "firul ierbii"....

Aparatul de zbor triunghiular nu cred ca are origine terestra.



nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 26 Iunie 2009, ora 01:24

Ascultati-ma, va rog, ca nu exista tehnologie terestra combinata cu cea extraterestra. Chestia cu saltul tehnologic in ultimii ani...E mai mult imaginatia noastra. Acea tehnologie stealth este intr-adevar de virf. Uitati-va insa cit de chinuit este profilul. Este din calcule din acelea, punct cu punc. Eu cunosc, ca am facut si eu calcule ingineresti. Deocamdata sintem la tehnologie impins-tras(ca transport), aparate care trebuie sa se miste continuu ca sa stea in aer. Sau dirijabile uriase. Elicopterele stau doar , nu stiu exact, citeva ore, la punct fix. Nu zile intregi, daca nu ma insel, la unele ozn.

Inca nu exista tehnologie antigravitationala. Poate in urmatoarele mii de ani.

Eu de aceea tot insist cu aceste aparate, poate mai gindim. Dar mai trebuiesc si cunostinte din toata fizica si multe, multe alte domenii. Asta la purtator.

Eu consider ca ingimfarea noastra ca sintem grozavi ca rasa ne-a tinut putin in loc.

Nu sintem asa cum credem

Aparatele astea au fost vazute prin conuri de vulcan, iesind din gheata, lovite de proiectile...







Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Pagini: << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Cazuri reale de ozn-uri.
Mergi la: