back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


scandalul 'romanilor violatori': o romanca a redus la tacere audienta postului italian raidue

 


 
 
laurakidgirlie

36 mesaje
Membru din: 30/06/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 7 Martie 2009, ora 18:51

Aflata ieri seara in studioul postului de televiziune RaiDue, la emisiunea AnnoZero, o romanca din public a redus intreaga audienta la tacere in momentul in care a cerut explicatii pentru bombardamentul mediatic cu ton negativ la care au fost supusi romanii din Peninsula, dupa violul adolescentei de 14 ani, petrecut in noaptea de Sf. Valentin.

Ce parere aveti despre initiativa Ralucai?


Fosta membra 9am.ro

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 7 Martie 2009, ora 19:13

eu am vazut emisiunea de la bun inceput. recunosc faptul ca am apreciat tacerea si aplauzele care au urmat discursul ralucai- desi se vedea cat era de emotionata in momentul in care Santoro-conducatorul emisiunii- i'a dat cuvantul. putea sa spuna mai mult, dar e un bun inceput si acesta. si tin sa precizez ca in afara ralucai ne'a mai luat apararea (noua romanilor din italia) si primarul veronei care a subliniat ca romanii nu sunt una cu romii si ca nu avem nici o legatura unii cu altii - desi acestia din urma locuiesc si se inmultesc precum gandacii la noi in tara, spun eu-.


Consumul excesiv de orice dauneaza grav!
ciprian_alex

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 7 Martie 2009, ora 19:14

bravo,inca mai are cine sa ne reprezinte si pe afara ,nu numai hoti,violatori si alte scursuri fugite din tara sa ne faca de ras afara.ma bucur ca oamenii capabili precum aceasta fata sa ne reprezinte precum suntem noi majoritatea,sper sa fi spart gheata cu aceasta iesire in apararea natiei romane.sarut-mana tie Raluca


klady_73

6 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Alba-Iulia

Postat pe: 7 Martie 2009, ora 20:21


Felicitari.


9am3167

1 mesaj
Membru din: 8/03/2009
Postat pe: 8 Martie 2009, ora 02:24

Buna, sunt o romanca care de 5 ani locuieste in Creta.Reactia fata de romani este aceeasi si aici.Suntem intodeauna criticati pentru fapte rele savarsite de conationali...Am fost intrebata chiar daca sunt romanca sau tiganca pentru ca Romania are mai multi tigani decat romani...Reumele pe care il are Romania in strainatate este de proasta calitate si asta din cauza faptului ca o intreaga natiune este judecata dupa activitatiile de prost gust a unor oameni inconstienti si lipsiti de orice simt al raspunderii si din pacate exista chiar foarte putini romani care au puterea de caracter a Ralucai.Felicitari Ralucai si poate ca un semnal se alarma pentru restul romanilor care nu realizeaza raul pe care il produc...Suntem imaginea Romaniei si nu avem dreptul sa transmitem mai departe aceasta imagine de prost gust!!!!Ne facem rau noua si intregii noastre tari.Daca ar exista mai multi romani ca si Raluca cu siguranta am avea mai mult de castigat.
Felicitari inca o data Ralucai si tuturor care au puterea sa apere numele unei tari care are mult mai mult de oferit decat un renume prost in prima pagina a ziarelor internationale...


moroianu_s

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Timisoara

Postat pe: 8 Martie 2009, ora 02:28

Mai sunt si romani cu boase :). Se le traiasca neamu' ;)


mihesan_ioan

11 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Campia Turzii

Postat pe: 8 Martie 2009, ora 09:48

BRAVO RALUCA! inca odata s-a dovedid ca femeile sant mai tari si mai curajoase decat barbatiiIIIIbravo!


iolanda

62 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Postat pe: 8 Martie 2009, ora 12:55

Am citit articolul.....tot ce pot sã spun e cã mã bucurã enorm sã aud de astfel de actțiuni

www.antena3.ro/stiri/externe/studentii-roma- ni-din-italia-scrisoare-catre-silvio-berlusconi-im- potriva-discriminarii_65608.html

uite și aici....studenții români...ei sunt viitorul, noi suntem...avem atâta putere...de ar fi mai mulți

la mulți qni, Laura....mã bucur sã te gãsesc aici


orema_deva1

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 8 Martie 2009, ora 13:28

Bravo Raluca! Asa ar trebui sa fie politicienii nostri, atasatii culturali, consulii, ambasadorii ! Toata stima pentru ROMANANCA RALUCA ! Poate ca trebuie sa fim toti cate o Raluca si sa ne stimam mai mult intre noi: pe strada, la serviciu, acasa... Daca noi nu ne respectam intre noi, atunci cine sa ne resoecte?! Italienii, francezii, nemtii, elvetienii ???


Fosta membra 9am.ro

9751 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 8 Martie 2009, ora 13:31

De la: orema_deva1, la data 2009-03-08 13:28:16Bravo Raluca! Asa ar trebui sa fie politicienii nostri, atasatii culturali, consulii, ambasadorii ! Toata stima pentru ROMANANCA RALUCA ! Poate ca trebuie sa fim toti cate o Raluca si sa ne stimam mai mult intre noi: pe strada, la serviciu, acasa... Daca noi nu ne respectam intre noi, atunci cine sa ne resoecte?! Italienii, francezii, nemtii, elvetienii ???





anacrina_ionescu

2 mesaje
Membru din: 18/01/2009
Postat pe: 8 Martie 2009, ora 17:53


De mult timp trebuia cineva sa aiba aceasta initiativa si frumos ar fi fost sa fie o initiativa oficiala, astfel incat banii cu care noi contribuim sa fie justificati.
In fiecare roman exista probabil o "Raluca", doar ca putini sunt cei care exprima ceea ce gandesc.
Bravo!
Crina


fortza1999

5 mesaje
Membru din: 4/12/2008
Oras: Ploiesti

Postat pe: 9 Martie 2009, ora 11:23

PAROLE DE FLIC------------Acesta e un film vechi cu ALAIN DELON , dar cu un subiect extraordinar , si daca s-ar pune in practica ceea ce s-a intimplat in filmul ala , ar disparea toata pleava societatii , precum PESTII ; CURVELE ; DROGATII ; CRIMINALII ; VIOLATORII; SMECHERII ; TIGANII; BAIETII DE BAIETI ; si alte subcategorii de ticalosi . VIZIONATI VA ROG ACEST FILM , si imi veti da dreptate.
ILUMINATUL (electric)


sistacmarcela

14 mesaje
Membru din: 23/01/2009
Postat pe: 11 Martie 2009, ora 13:20

Raluca, a putut spune in linii mari ADEVARUL!!! Interesant ar fii daca s-ar face o emisiune SPECIALA pentru raminii din Italia si invitati toti cei ce au CEVA de spus!!!!, fie ca e de bine sau de nu, dar numai prin DIALOG DESCHIS se pot cel mai bine rezolva asfel de probleme DELICATE !!!!


felix_maestru

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 26 Aprilie 2009, ora 21:43

Eu cred ca romanii ar trebuii sa inteleaga ca la bine sau la rau sunt o natie.Gestul Ralucai este exemplar,si arata dorinta ei de a inceta sa fie o victima si de a riposta.Deasemena faptul ca ripostat prin mijloace pasnice arata atat intelgenta cat si o personalitate puternica.Ne-am dori ca asfel de oameni sa ne reprezinte peste tot.Poate cu ei putem sa iesim in fata.


| Varianta pentru tiparire a topicului Scandalul 'romanilor violatori': O romanca a redus la tacere audienta postului italian RaiDue
Mergi la: