back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


sos! salvati mamele care mor la nastere

 


 
 
laurakidgirlie

36 mesaje
Membru din: 30/06/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 7 Martie 2009, ora 18:01

ce parere aveti de faptul ca suntem in secolul 21 si in unele tari , mamele inca mai mor dand nastere ?

Raporteaza abuz de limbaj
Anamaria_

1 mesaj
Membru din: 16/12/2008
Oras: Bacau

Postat pe: 7 Martie 2009, ora 19:40

Cumnata mea a patit sa-i moara copilul la nastere, ea nu a mai avut mult.. doctorita inca profeseaza, si nu a raspuns cu nimic in fata legii, stii de ce? Pentru ca la autopsie indiferent de cauza decesului, el a recunoscut in fata ca trece tot ce vrea doctorita..

Doamne fereste-ma, si daca te uiti pe fluturasul de salariu sa vezi cat imi ia pentru sanatate.. ca sa mor.. mai bine..


Ana-Maria
otiliapopescu1

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 7 Martie 2009, ora 20:20

Moartea e un fenomen natural care face parte din ciclul vietii. Nu suntem Dumnezeu. Nu noi decidem daca o fiinta vie va muri sau nu, si asta include chiar si mamele care dau nastere unui copil. Cred ca am avea nevoie de ceva mai multa umilinta in fata lui Dumnezeu.


feli_rgsc

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 7 Martie 2009, ora 22:39

unele tari????? dar de romanica in care din pacate ne-am nascut nu se zice? sau e rusine? mie nu imi este! e o tara de tot rahatul in care sistemul sanitar - ca si aproape tot - este cladit pe NESIMTIRE! vb asa deoarece eu personal era sa o patesc din vina "medicului" cu care am nascut..iar copilului meu i-au trebuit 3ANI de tratament pentru recuperare..din vina acestei vaci ajunsa "doctorita"..asta e ..pacat de noi si pacat ca nu putem sa facem nimic...


panthera_rock

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 8 Martie 2009, ora 11:10

nu cred ca este cazul sa amestecam problemele sistemului sanitar romanesc in aceasta problema doar pentru ca mass media exagereaza acest lucru. hai sa vorbim si despre miracolele care se produc in spitalele romanesti si nu numai despre neregulile lor. cat despre articolul acesta... uneori e lucrarea domnului ... nu neaparat incompetenta medicilor. daca femeile care mor la nastere ar avea acces la controalele medicale de baza din timpul sarcinii si-ar imbunatatiii cu mult sansele de a supravietui si ele si copilul lor.daca ar asculta atunci cand medicul le spune ca nu trebuie sa aiba copilul respectiv pentru ca riscurile sunt mari ar trebui sa asculte si sa nu faca pe martirele


Fosta membra 9am.ro

637 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 8 Martie 2009, ora 11:20

De la: otiliapopescu1, la data 2009-03-07 20:20:51Moartea e un fenomen natural care face parte din ciclul vietii. Nu suntem Dumnezeu. Nu noi decidem daca o fiinta vie va muri sau nu, si asta include chiar si mamele care dau nastere unui copil. Cred ca am avea nevoie de ceva mai multa umilinta in fata lui Dumnezeu.


Hai , nu mai spune !!!!!!!

Este foarte adevarat ca nu suntem Dumnezeu.

Insa este si mai adevarat ca Dumnezeu nu doreste ca noi sa fim indiferenti in fata mortii si a vietii ... si sunt convinsa ca Dumnezeu nu ne vrea ignoranti.

Sunt multi oameni care ajunsi in spitalele romanesti nu sunt ajutati cu nimic.
In salile de nasteri daca viitoarea mama are bani si da spaga corespunzatoare in stanga si in dreapta este tratata cu atentie , daca nu are bani este lasata sa sufere . Sunt multe cazuri in care pacientii au murit cu zile.


Caracterul fãrã înþelepciune poate mult, dar inteligenþa fãrã caracter nu valoreazã nimic - Cicero
iolanda

62 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Postat pe: 8 Martie 2009, ora 15:35

de ce mor dând naștere?din cauza avortului ilegal?din cauza neglijenței doctorilor?din cauza lor și a lipsei de bani ca sã bage în buzunar la doctor ca sã le bage în seamã?DE CE?


| Varianta pentru tiparire a topicului SOS! Salvati mamele care mor la nastere
Mergi la: