back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Avem sau nu bani de dat?

 


 
Pagini: 1 2 >> Sari la pagina:
 
silena

30 mesaje
Membru din: 3/07/2008
Postat pe: 29 Octombrie 2008, ora 13:07

Basescu zice da, Tariceanu ba. In loc sa se contrazica atat, mai bine ar gasi o solutie sa nu ne ingroape de tot!

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

677 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Buzau

Postat pe: 29 Octombrie 2008, ora 13:35

Basescu STIE CA NU SINT BANI dar ambitia populista ,sa deregleze economia,sa produca inflatie ca el si gasca au acaparat valuta multa,sa scada retingul de tara ,sa plece investitorii straini ,sa produca somaj si desfiintarea locurilor de munca ,sa provoace greve cu sindicalistii nemaiavind mineri ca pe timpul cind erau adusi cu trenul de ministrul transporturilor,sa loveasca GUVERNUL sa se ajunga la DICTATURA lui draga si dorita


Cit este Basescu in floare,nici in tocuri nu ma doare !
Fosta membra 9am.ro

677 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Buzau

Postat pe: 29 Octombrie 2008, ora 13:40

si pe urma cind a candidat Stolo la presedentie ,circul lacrimal al lui Basalica a fost ca nu era sigur ca-l pune prim ministru si a preferat sa fie presedinte.Numindul pe Tariceanu doar provizoriu ,urma sa-l readuca'n plan pe Stolo dar Triceanu s-a vazut responsabil sa continuie sa nu lase ROMANIA la cheremul securitatii lui Basescu,acum vrea sa arunce in lupta sindicatele ca nu mai are mineri


Cit este Basescu in floare,nici in tocuri nu ma doare !
stefanvladimirdumitras

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 29 Octombrie 2008, ora 14:04

banii din taxa de poluare unde sunt?
de ce un fost angajat in cadrul armatei are pensie de 170 mil?
de ce deputatii au salarii mari pentru a dormi in parlament si senatsunt resurse jos tariceanu si lasatil pe basescu si la guvern si la presedentie si o sa vedeti ca se gasesc de toate


wind27gis

39 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Focsani

Postat pe: 29 Octombrie 2008, ora 15:33

Guvernul tipa in gura mare "nu sunt bani!!!" Ce se intampla cu fondurile europene nerambursabile? de ce nu se folosesc acelea pentru modernizarea scolilor iar profesorilor sa le mareasca salariile?! problema e ca la fondurile europene trebuiesc trebuiesc facturi pana la ultimul cent, altfel te infunda aia... si la noi, daca nu e nimic de bagat in buzunar inseamna ca nu sunt bani, nu avem proiecte s.a.m.d. Sunt foarte multe comune care si-au modernizat scolile cu fonduri europene nerambursabile si-a iesit ceva bun... dar primarul nu a fost prea hapsan, patronul firmei care a facut lucrarile de modernizare a fost si el mai inimos si iata ca se poate.... sunt scoli in comune care pot concura cu cel mai smecher colegiu din orase. dar la noi nu se poate... n-avem bani.... si ne plangem in loc sa punem osu' la treaba...


july

563 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 29 Octombrie 2008, ora 19:25

Este un joc politic.
Sigur sunt bani! Pentru cei din parlament intotdeauna a fost, fara sa afecteze economia.
Sa le fie rusine!


cameliaturc

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 29 Octombrie 2008, ora 22:26

daca sant bani pentru profesori atunci sa fie pentru toti bugetarii,eu lucrez in sanatate si in acest moment am jumatate din salariul unui cadru didactic care are aceleasi studii si aceeasi vechime ca si mne,daca ei mai primesc 50% marire atunci in veci vecilor salariile bugetarilor nu vor fi echilibrate.


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 30 Octombrie 2008, ora 09:55

In Romania bani pt.salarii,pt.un trai mai bun,pare-se ca sunt ,dar probabil e inversata scara prioritatilor,...acum dam vina pe criza economica mondiala,scuze se gasesc tot timpul,dar scuzele nu prea ajuta la rezolvarea problemelor,e mai usor sa te "gandesti"la o scuza decat la o solutie,dar energia folosita la inventarea scuzelor chiar ar trebui folosita la gasirea solutiilor.De ce altii "pot"trai cu un salar de 500 de lei sau chiar mai putin,si altii "au nevoie" de 3000...?oare acestia din urma chiar lucreaza mai constiincios...........?sau...oare cei cu venituri mici chiar n-ar sti sa traiasca altfel?


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 21 Noiembrie 2008, ora 07:53

Bani de dat ???!!!???
Bani pentru salarii adica ? Pentru omul de rand ? Aiurea !!!

Se gasesc bani pentru demnitari ....
Se gasesc bani pentru senatori, deputati si pentru prietenii si rudele lor.


marian_bd_rotaru

1883 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Barlad

Postat pe: 21 Noiembrie 2008, ora 11:14

Nu sunt bani . In principiu banca nationala , poate tipari cata hartie vreti . Se prodsuce inflatie . Normal banii se tiparesc pentru a sustine scontarea cambiilor . Atata timp cat in Romania economia este doar o fictiune , nici banii nu vor avea acoperire fizica . Basescu viseaza la o hiperinflatie . Toti se vor satura de zerouri !


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 21 Noiembrie 2008, ora 14:16

De la: marian_bd_rotaru, la data 2008-11-21 11:14:05Nu sunt bani . In principiu banca nationala , poate tipari cata hartie vreti . Se prodsuce inflatie . Normal banii se tiparesc pentru a sustine scontarea cambiilor . Atata timp cat in Romania economia este doar o fictiune , nici banii nu vor avea acoperire fizica . Basescu viseaza la o hiperinflatie . Toti se vor satura de zerouri !


Asa este !


iulidan2

156 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Constanta

Postat pe: 8 Decembrie 2008, ora 12:03

Trebuie sa existe un echilibru, iar in momentul de fata sunt puse in balanta, interesele mafiei tiganesti, interese aparate de Tariceanu si alte interese , aparate de Basescu.
Personal, sustin ca, daca s-ar reduce cheltuielile guvernului, parlamentului si pierderile datorate coruptiei, care tripleaza pretul oricarei investitii din bani publici, ar fi suficienti bani pentru triplarea salariilor si pensiilor in Romania.
Dar, asa ceva, nu e posibil.


super_green_frog

1358 mesaje
Membru din: 12/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 17 Februarie 2009, ora 17:35

Avem de dat si trebuie sa dam dar nu avem bani. Majoritatea romanilor sub pragul saraciei. Cui ii pasa? NIMANUI! Se fac restructurari pentru a se mentine profitabilitatea iar cei ramasi muncesc dublu sau triplu pe altarul mentinerii stilului de viata cu care sunt obisnuiti: vacante exotice, cazinouri, restaurante de lux, femei de noapte, business-uri paguboase ale sotiilor pentru a se autodenumi femei de afaceri. Piata muncii a ajuns iobagie. PAS!


All Things Grow With Love
geofive2006

64 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 17 Februarie 2009, ora 18:53

spiridusul are dreptate! nimanui nu ii mai pasa! eu am solutia pt a scoate Romania din criza insa nu cred ca se va ajunge vreodata la aplicarea acestei solutii! Solutia este cea aplicata in Romania dupa celde-al doilea razboi mondial, doar asa am putea scapa din criza, dar stiu ca nu va fi niciodata asa! sau ar mai fi varianta ca sa dispara toti smecherii astia imputiti care ne ocupa parlamentul , televiziunilie, si functiile de conducere, conturile lor grase care provin din devalizari si care acum i-au facut oameni respectati sa fie comfiscate! Toti am dori asta insa nu stiu daca vreodata va fi asa dar niciodata sa nu spui niciodata! vad ca din ce in ce se petrec mai multe jafuri pentru ca am ajuns la saturatie doar cineva ca Vlad tepes ar pute sa faca treaba


stejerean_vasile

672 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Bistrita

Postat pe: 18 Februarie 2009, ora 03:23

Banii... din pacate nu o sa intalnim fericirea absoluta doar in Paradisul Biblic... si acolo doar cei care rabda pana la sfarsit...


Omerta Vision
Fosta membra 9am.ro

16019 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 18 Februarie 2009, ora 06:04

De la: blagaiulia, la data 2008-10-29 19:25:51Este un joc politic.
Sigur sunt bani! Pentru cei din parlament intotdeauna a fost, fara sa afecteze economia.
Sa le fie rusine!


Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost
Fosta membra 9am.ro

16019 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 18 Februarie 2009, ora 06:05



Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost
fane_ro

9 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 27 Martie 2009, ora 17:13

Se vehiculeaza suma de 80 miliarde pana in prezent, dintre care 60 de miliarde in mediul privat iar 20 de miliarde statul, vi se pare mult, vi se pare putin???
Conditiile impuse de FMI pentru cele 20 de miliarde contractate de Basescu, vor fi dezastruoase pentru acest popor... Acesti bani au o singura destinatie, salvarea prietenilor care au investit in constructii si au ramas cu casele nevandute, acesti bani nu vor venii pentru stimula industria sau agricultura, sa ridicam unu-doua procente la economie ci pur si simplu la consum, ce se v-a intampla din momentul cand banii de la FMI vor incepe sa intre in conturile BNR??? Poate ne raspund aplaudacii lui Basescu, eu nu ma pricep... Shi inca ceva, nu vor intra 20 de miliarde ci doar cateva sute de milioane dupa care FMI-ul ne v-a bloca pentru ca nu se vor respecta conditile, daca suntem invatati in tara sa ne tepuim intre noi, in afara, sau mai bine zis cu FMI-ul nu ne v-a merge, astia sunt mult mai perversi decat noi si ne v-a citii din prima, asa ca vom ramane cu un contract dezastru semnat, dar si cu un blocaj financiar, pentru ca nu v-om mai pupa vre-un ajutor din europa ca tot le-am tras-o la cap semnand cu FMI-ul...
Succes APLAUDACILOR!!!


nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 23 Aprilie 2009, ora 00:31

Cred ca ar trebui intrebat statul cum e cu banii.
Intotdeauna cind nu sint bani ptr a se dezvolta o tara, trebuie cautat acolo de unde vin banii, cei care pun in circulatie banii, motorul economiei.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 23 Aprilie 2009, ora 00:37

Atunci cind ti se cere sa muncesti f mult ptr cit mai putini bani, s-ar putea sa-ti ajunga banii, eventual de inmormintare.

Statul duce o politica financiara suficient de proasta ca sa fie nevoit sa se imprumute.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
made_by_angels

23 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 25 Aprilie 2009, ora 09:11

De la: nastasemihail, la data 2009-04-23 00:37:50Atunci cind ti se cere sa muncesti f mult ptr cit mai putini bani, s-ar putea sa-ti ajunga banii, eventual de inmormintare.
Statul duce o politica financiara suficient de proasta ca sa fie nevoit sa se imprumute.




Din pacate noi suntem singuri vinovati...dak n`aveti bani va plangeti vreti sa schimbati sa faceti sa omorati sa etc...dak aveti nu va pasa!!Sa fim realisti si sinceri


Fosta membra 9am.ro

34 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 27 Aprilie 2009, ora 11:12

PETITIE PENTRU BLOCAREA IMPOZITULUI FORFETAR
destinatar: Presedintele Romaniei, Avocatul Poporului

DACA SUNTETI IMPOTRIVA IMPOZITULUI FORFETAR, MERGETI PE LINK-UL URMATOR SI SEMNATI PETITIA ONLINE IMPOTRIVA IMPOZITULUI FORFETAR (ATENTIE TREBUIE SI CONFIRMATA)

> www.petitieonline.ro/petitie-p35243045.html

IATA MAI JOS TEXTUL PETITIEI (FORMULAT LA BUNUL SIMT, CACI CE LE-AR VENI CONTRIBUABILILOR SA ZICA, SE EXPRIMA DEJA SI SE VA PUTEA EXPRIMA SUB FORMA DE COMENTARIU ATUNCI CAND SEMNATI PETITIA):

Avand in vedere ca exista indicii serioase ca Ordonanta de Urgenta a Guvernului Romaniei privind rectificarea bugetara, prin care se introduce impozitul forfetar, ar putea avea efecte negative importante asupra economiei tarii, va rog ca, in temeiul prerogativelor pe care vi le confera Constitutia Romaniei, sa binevoiti a dispune urmatoarele:
1. Sesizarea Curtii Constitutionale in privinta faptului ca OUG mentionata contravine flagrant prevederilor art. 4 alin (2) din Codul Fiscal.
2. Informarea Parlamentului Romaniei, intr-o luare de pozitie oficiala, in legatura cu posibilele efecte negative ale impozitului forfetar.
3. Solicitarea publicarii lunare de catre Ministerul Finantelor si Institutul National de Statistica a unor rapoarte detaliate, care sa permita evaluarea in timp util a efectelor ordonantei asupra economiei.


9am035671

5 mesaje
Membru din: 22/04/2009
Oras: Hunedoara

Postat pe: 19 Iunie 2009, ora 15:54

Eu cerd ca numai ei pot sti daca avem sau nu de dat bani adevaru ca lipsesc destui bani de care noi nu stim in ce sau investit ,deci numai ei pot sti unde is bani si ce au facut cu ei daca avem sau nu de dat bani si cui...


super_green_frog

1358 mesaje
Membru din: 12/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 20 Iunie 2009, ora 21:22

De la: fane_ro, la data 2009-03-27 17:13:45Se vehiculeaza suma de 80 miliarde pana in prezent, dintre care 60 de miliarde in mediul privat iar 20 de miliarde statul, vi se pare mult, vi se pare putin???

Conditiile impuse de FMI pentru cele 20 de miliarde contractate de Basescu, vor fi dezastruoase pentru acest popor... Acesti bani au o singura destinatie, salvarea prietenilor care au investit in constructii si au ramas cu casele nevandute, acesti bani nu vor venii pentru stimula industria sau agricultura, sa ridicam unu-doua procente la economie ci pur si simplu la consum, ce se v-a intampla din momentul cand banii de la FMI vor incepe sa intre in conturile BNR??? Poate ne raspund aplaudacii lui Basescu, eu nu ma pricep... Shi inca ceva, nu vor intra 20 de miliarde ci doar cateva sute de milioane dupa care FMI-ul ne v-a bloca pentru ca nu se vor respecta conditile, daca suntem invatati in tara sa ne tepuim intre noi, in afara, sau mai bine zis cu FMI-ul nu ne v-a merge, astia sunt mult mai perversi decat noi si ne v-a citii din prima, asa ca vom ramane cu un contract dezastru semnat, dar si cu un blocaj financiar, pentru ca nu v-om mai pupa vre-un ajutor din europa ca tot le-am tras-o la cap semnand cu FMI-ul...

Succes APLAUDACILOR!!!




Copos era scapatat rau si acum e din nou in paine. Si-a platit pana si fotbalistii la zi. Mai sunt si altii ca el, ajunsesera la fundul sacului dar iata au venit banii si sunt din nou in carti. Se vede ca au sosit infuzii. Noi, tot pe acolo. Ne capitalizam prin amanarea platilor ca sa avem ce manca.


All Things Grow With Love
super_green_frog

1358 mesaje
Membru din: 12/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 30 Iunie 2009, ora 12:15

De la: mirelaplus, la data 2009-04-27 11:12:28PETITIE PENTRU BLOCAREA IMPOZITULUI FORFETAR

destinatar: Presedintele Romaniei, Avocatul Poporului



DACA SUNTETI IMPOTRIVA IMPOZITULUI FORFETAR, MERGETI PE LINK-UL URMATOR SI SEMNATI PETITIA ONLINE IMPOTRIVA IMPOZITULUI FORFETAR (ATENTIE TREBUIE SI CONFIRMATA)



> www.petitieonline.ro/petitie-p35243045.html



IATA MAI JOS TEXTUL PETITIEI (FORMULAT LA BUNUL SIMT, CACI CE LE-AR VENI CONTRIBUABILILOR SA ZICA, SE EXPRIMA DEJA SI SE VA PUTEA EXPRIMA SUB FORMA DE COMENTARIU ATUNCI CAND SEMNATI PETITIA):



Avand in vedere ca exista indicii serioase ca Ordonanta de Urgenta a Guvernului Romaniei privind rectificarea bugetara, prin care se introduce impozitul forfetar, ar putea avea efecte negative importante asupra economiei tarii, va rog ca, in temeiul prerogativelor pe care vi le confera Constitutia Romaniei, sa binevoiti a dispune urmatoarele:

1. Sesizarea Curtii Constitutionale in privinta faptului ca OUG mentionata contravine flagrant prevederilor art. 4 alin (2) din Codul Fiscal.

2. Informarea Parlamentului Romaniei, intr-o luare de pozitie oficiala, in legatura cu posibilele efecte negative ale impozitului forfetar.

3. Solicitarea publicarii lunare de catre Ministerul Finantelor si Institutul National de Statistica a unor rapoarte detaliate, care sa permita evaluarea in timp util a efectelor ordonantei asupra economiei.





Stati linistiti. Tot din buzunarul nostru al celor cu salarii de gadiatori se va plati impozitul forfetar. Capitalistii de carton si-au reglat parghiile, fac acte aditionale la contractul de munca si micsoreaza salariile pe caretea de munca, micsoreaza astfel cheltuielile cu salariile, darile catre stat ca nu-i mai intereseaza sa nu mai aiba profit in acte asa ca diferenta obtinuta din micsorarea salariilor se transforma in plata impozitului forfetar. Asta in conditiile in care, din cate stiu exista o norma prin care bancile iti dau credit numai daca demonstrezi ca realizezi un venit cu 20% mai mare ca anul trecut. Plebea poate demonstra acum ca are un venit cu 20% mai putin. ???? Adio imprumuturi la banci pentrusalariati. Si apoi din ce sa-ti mai platesti si ratele vechi cand tie ti s-a micsorat salariul. Sa se verifice la ITM cate salarii s-au micsorat anul asta si ve-ti vedea ca am dreptate. Stiu ei cum sa-si faca calculele ca totul sa ramana pe umerii multimiii ca apoi sa ne numeasca un popor de prosti ca nu stim cum sa votam. Aporpos, cine nu semneaza actul aditional de micsorare a salariului isi pierde locul de munca.


All Things Grow With Love
Fosta membra 9am.ro

16019 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 30 Iunie 2009, ora 13:03

Constructia bugetara pentru anul in curs ia in calcul venituri de 32% din Produsul Intern Brut si cheltuieli de maximum 34%, potrivit declaratiilor ministrului Finatelor, Gheorghe Pogea.
Tintele macroeconomice pentru 2009 vizeaza un Produs Intern Brut nominal de 588 miliarde lei ceea ce duce, la cursul de astazi, la aproximativ 145 miliarde euro.


Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost
Fosta membra 9am.ro

16019 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 30 Iunie 2009, ora 13:04

asadar sunt bani,nu se vrea sa se imparta banii cu fraierii


Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost
super_green_frog

1358 mesaje
Membru din: 12/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 30 Iunie 2009, ora 14:22

Bani au fost intotdeauna. Sa le fie de cap nemernicilor care infometeaza de o viata generatii intregi ! Na, Florin ca n-am putut sa ma abtin, ca in povestea cu fetita care blestema, pardon care "perfora" blesteme.


All Things Grow With Love
necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 30 Iunie 2009, ora 14:30

De la: blagaiulia, la data 2008-10-29 19:25:51Este un joc politic.
Sigur sunt bani! Pentru cei din parlament intotdeauna a fost, fara sa afecteze economia.
Sa le fie rusine!




super_green_frog

1358 mesaje
Membru din: 12/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 30 Iunie 2009, ora 19:20

www.youtube.com/watch?v=4jnKP8FfFHc

Eu cunosc persoane care se ocupa consecvent de retrocedari in numele comunitatii evreiesti chiar daca respectivii proprietari nu mai traiesc sau nu mai exista mostenitori. Se revendica in numele comunitatii dar nici nu banuiam ca se poate ajunge la un asemenea nivel alarmant.
O fi adevarat ??? Pamantul nostru bio ar fi singurul brand de tara, atat mai avem si aurul de la Rosia Montana. Cu ce mai ramanem ??? Nu vrem sa mai fim sclavii nimanui !!!!


All Things Grow With Love
Pagini: 1 2 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Avem sau nu bani de dat?
Mergi la: