back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Romania, urmatoarea victima a crizei?

 


 
Pagini: 1 2 >> Sari la pagina:
 
silena

30 mesaje
Membru din: 3/07/2008
Postat pe: 29 Octombrie 2008, ora 13:03

Toata presa internationala trage semnale de alarma, in fiecare zi suntem bombardati de stiri care anunta incetarea productiei, restructurari, falimente...si pentru alesii nostri toate bune si frumoase...viitorul suna bine...nu avem niciun plan anticriza, da' avem bani de dat!

Raporteaza abuz de limbaj
rodax_ro2

19 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 29 Octombrie 2008, ora 15:58

"Dormi linistit", BNR lucreaza pentru tine! Cat o mai putea. Ca restul sunt o shleahta de haiduci care vor totul numai pentru ei. Da, criza internationala incepe sa ne afecteze, vin vremuri grele.


rodax_ro2

19 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 29 Octombrie 2008, ora 16:02

"Dormi linistit", BNR lucreaza pentru tine! Cat o mai putea. Ca restul sunt o shleahta de haiduci care vor totul numai pentru ei. Da, criza internationala incepe sa ne afecteze, vin vremuri grele. De la prostia unor bancheri, finantisti de peste ocean pleaca totul. La care se mai adauga prostia haiducilor de la noi care isi trag cu stangul in dreptul inainte de vreme, panicand aiurea si grabind efectele crizei. Nu exista un plan anticriza pentru ca nu are cine sa-l faca. Culmea e ca in plina degringolada capitalista, Ei, cei care o duceau si inainte bine, lucreaza tot la Stat, vor salarii si mai mari,din banii contribuabililor, iar alti oligofreni legifereaza prostia asta, folosind prilejul de a lovi in stanga si in dreapta orbeste, cuprinsi parca de o paranoia demna de un film horor. Fratilor, nimeni nu zice sa aveti salarii mai mari, dar atunci cand scoateti bani negri din meditatii si alte plati tacute, de ce nu va ofensati. Al doilea aspect ar fi ca sunteti platiti de la bugetul Statului, adica de acolo de unde se aduna taxe si impozite pe care tot noi le platim de pe urma muncii noastre. Culmea e ca tot la Stat exista o serie de sindicate si pretentii absurde. Cea mai tare e chestia functionarilor publici, nu a dascalilor. Pentru ca sunt functionari si functionari. Unii invart o hartie doua, altii teancuri. Ei, aici e buba, si ei sunt bugetari. De acea este imperativ necesar un statut al bugetarilor, o lege de salarizare, norme de aplicare, etc,etc. De abia dupa asta se emit pretentii si nu se fac greve. Adica Statul face greva! E tare de tot! Numai la noi se putea.


vlarostip

18 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Craiova

Postat pe: 29 Octombrie 2008, ora 16:38

Un anumit nivel de criza va fi, dar nu de amploarea celei ce va atinge marile economii. Desi cred ca asta isi doresc. Doresc nu special pentru Romania ci din simplul motiv al invidiei. Economia noastra a fost in asa grad de distrusa incat nu poate fi influentata proportional de escurile economiilor celor ce fac speculatii. Nici in marile economii nu vor fi atise esential ramurile productive si vitale, ci numai cele ce vizeaza latura de lux a vietii, sau cel;e ale lumii speculative.


Fosta membra 9am.ro

1 mesaj
Membru din: 29/09/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 29 Octombrie 2008, ora 19:46

nu se poate!!!!


Fosta membra 9am.ro

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 29 Octombrie 2008, ora 19:49

no comment !!!


remoos2003

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 29 Octombrie 2008, ora 21:22

Criza mondiala chiar nu prezinta interes, politicienii care au burtile si conturile pline sunt mult mai preocupati sa latre toata ziua unii la altii.


suteudaniel8

299 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Cluj

Postat pe: 29 Octombrie 2008, ora 23:06

Daca curvele politicii sau a tarilor care ar dorii mai multi bani dcat ar avea nevoie... ar fi echilibrati si nu si-ar pune un salar uriash (seful de la aviatica de ex. ce sa vorbim despre majoritatea politicienilor) iar cetateni ar avea un salar decent pe meritul munci... fara atatea taxe scumpe si inutile doar ca sa ne fure alti... ar fi mult mai bine.

Bancile in prima faza te ajut cu bani dar iti iau dublu... nu e nici un echilibru, batar daca bancile ar avea rolul de a te ajuta nu de a face profit.

Cati bani da ING pe reclame sa sa faca bani apoi. Bani de reclame de unde? Tot de la cetatenii care platesc dublu bancilor. Salarile mici determina oamenii sa isi scota credite desi nu le convin dar nu au de ales.


Shaggy
Fosta membra 9am.ro

69 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 30 Octombrie 2008, ora 08:17

VOM AVEA O CRIZA DIN CARE NU VOM IESI 30 ANI, EU O SA IES LA PENSIE SI TOT NU VOM IESI DIN CRIZA CA AVEM O TARA CONDUSA DE NISTE ORDINARI COMUNISTI CARE AU FACUT FACULTATEA LA FARA FRECVENTA SI AU BANII SA TRAIASCA FARA MUNCA MAI MULTE GENERATII DE AICI INCOLO. PE ASTIA NU-I MAI TREZESTE NIMENI SI NIMIC LA REALITATE,
DOAR BASESCU SI VADIM SA FACA CEVA SA FACA INTAI DREPTATE IN TARA APOI SA PUNA BAZELE ECONOMII ROMANESTI IN CONSENS CU CEA EUROPEANA, AM 40 ANI DAR SANSELE SA VAD ORDINE IN TARA SUNT DE 5%. NE TREBUIE O MANA DE FIER


suteudaniel8

299 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Cluj

Postat pe: 30 Octombrie 2008, ora 20:48

De la: tud_parhon, la data 2008-10-30 08:17:52VOM AVEA O CRIZA DIN CARE NU VOM IESI 30 ANI, EU O SA IES LA PENSIE SI TOT NU VOM IESI DIN CRIZA CA AVEM O TARA CONDUSA DE NISTE ORDINARI COMUNISTI CARE AU FACUT FACULTATEA LA FARA FRECVENTA SI AU BANII SA TRAIASCA FARA MUNCA MAI MULTE GENERATII DE AICI INCOLO. PE ASTIA NU-I MAI TREZESTE NIMENI SI NIMIC LA REALITATE,
DOAR BASESCU SI VADIM SA FACA CEVA SA FACA INTAI DREPTATE IN TARA APOI SA PUNA BAZELE ECONOMII ROMANESTI IN CONSENS CU CEA EUROPEANA, AM 40 ANI DAR SANSELE SA VAD ORDINE IN TARA SUNT DE 5%. NE TREBUIE O MANA DE FIER


Si noi stim ce se intampla "acolo sus" si politicieni stiu ca noi stim... dar de ce mama dracului nu facem nimic si de ce daca cineva ar vrea sa faca dreptate ceilalti il trag in jos si ii zic ca sa taca...

Daca cei implicati in revolutia din iunie 90' (un numar foarte mare) cand au protestat pentru drepturile studentilor au fost omorati multi dintre ei si raniti alte mii si mii, dupa aceea cum s-a schimbat sistemul universitar?... in bine.

Pe acea vreme fara studii aveai un loc de munca si sanse mult mai mari sa ai o viata decenta... acuma fara studii esti pierdut. Se vede diferenta clar intre atunci si acum... tara s-a schimbat in multe domenii dar a ramas la fel in altele (coruptia). C'est la vie... sper sa fie ceva ca in ani 89' - 90' cand au fost revolutii ce au avut efect negativ asupra victimelor dar mult mai pozitive asupra celor care au urmat dupa ei.. adica si eu (am 18 ani).


Shaggy
mateiu3m

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 1 Noiembrie 2008, ora 12:47


Acesti profesori care au tupeul sa ceara majorari salariale de 50%in 2008,iar probabil in 2009 vor mai cere inca o majorare de50%,nu pot intelege ca exista invatamant si privat.Daca considera ca salarul lor e prea mic pot sa mearga sa lucreze in invatamantul privat,sau,pot sa se recalifice in alte meserii,cum de altfel au facut-o milioane de romani care si-au pierdut de mai multe ori locurile de munca.


iulian_miu

4 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Constanta

Postat pe: 1 Noiembrie 2008, ora 13:33

avem nevoie de o revolutie...de un nou 16-22 si dupa aia ma puneti pe mine presedinte si mai vedem....oricine ar fi o sa fure ca in codru. Oricine dintre voi ar ajunge acolo sus ar fura...


Razi, pana nu rade ea de tine http://www.gauraneagra.com
suteudaniel8

299 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Cluj

Postat pe: 1 Noiembrie 2008, ora 14:29

De la: iulian_miu, la data 2008-11-01 13:33:59avem nevoie de o revolutie...de un nou 16-22 si dupa aia ma puneti pe mine presedinte si mai vedem....oricine ar fi o sa fure ca in codru. Oricine dintre voi ar ajunge acolo sus ar fura...


De ce la Cluj-Napoca si injudetul Cluj lucrurile stau mai bine si parlamentarii de cluj ca Norica Nicolai sau multi alti cand vreau sa faca dreptate nu sunt lasati... de furat se va fura tot timpul, dar daca tot se fura ar putea sa si ridice tara cum se intampla in Ardeal... Timisoara, Sibiu, Brasov, Arad, Cluj-Napoca de ce sunt orasele celel mai dezvoltate din tara dupa Bucuresti? Bucuresti este capitala si acolo is marile centre (doar ca e capitala)... dar in restul tari celelalte orase din sud (Craiova, Constantza, Targoviste, Braila, Galati sau Est ca si Iasi-ul, Suceava, Piatra Neamt sau Vaslui nu merge treaba cand Occidentul Romaniei?


Shaggy
obliografic

1094 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 4 Noiembrie 2008, ora 23:21

Romania, urmatoarea victima a crizei?
Asta este nu avem ce sa facem si nici politicienii nu au cum sa ne scape, sar parea totusi sa scapam putin mai usor nu cum este relatat in presa ( unde este denaturat totul si din tantar se face armasar ), criza cand a inceput sa afecteze europa cam prin luna Februarie incepand cu Spania toti au crezut ca se opreste acolo , Spania fiind singura tara din europa care nu are industrie in afara de otelaria de la Toledo si ceva vapoare pe la Bilbao nu au decat agricultura si turism, constructiile au murit, iata ca vine si randul nostru, nu avem oameni buni ce sa facem dar sa tinem cont ca noi mai avem indrustie, mai avem ceva fabrici si sa nu uitam faptul ca foarte multi romani sunt plecati afara cea ce e un lucru bun fiindca intra foarte multi euro in tara fara costuri deci puterea de cumparare nu scade asa tare cea ce sustine productia si e un lucru bun. Singura problema va apare la imobile unde au sa scada datorita politicii de finantare care o sa o adopte bancile ( deci totusi e buna si criza asta la ceva adica tot raul spre bine ca prea o luase rau tare pretul al apartamente cam asa sa intamplat si in spania in 8 luni pretul unui apartament a scazut de la 250.000 la 160.000 de euro si in state tot la fel sa intamplat cu pretul la casa au scazut la jumatate va spun sigur am prieten care are firma in sua de imobilare si era inebunit cat a putut pierde din cauza crizei)
Asa ca nu are ros sa tipam pe politicieni ca ei sunt prea mici si prea slab pregatiti pentru lucrurile astea nu au reusit oameni grei cu studii in economie sa faca ceva dar voi vreti sa faca politicienii nostri care au lucrat prin fabrici si uzine si acum sunt in parlament.
Totusi eu sunt increzator ca vom scapa repede de situatia asta


CELUI MAI BUN PRIETEN Cand tu razi, rad si eu. Cand tu privesti soarele,simt si eu caldura lui. Cand tu plangi, plang si eu. Cand tu hotarasti sa lupti,lupt si eu. Cand tu te arunci in cap... O sa imi fie tare dor de tine , DESTEPTULE!
vlarostip

18 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Craiova

Postat pe: 5 Noiembrie 2008, ora 16:19

Romania va cunoaste o criza dar incoparabil mai mica decât deyastrul economic de după așa zisa revoluție din 1989. După ce am lăsat să se distrugă țara suntem capabili să suportăm și micile necazuri ale unei minore scăderi economice și de nivel de trai. Am cîștigat numai libertatea de a exprima ce gândim și pe cea a liberei circulații, în schimb am pierdut mult mai multe alte avantaje ale vieții cotidiene. Acum nu mai suntem sclavii comunismului ci al degradării capitaliste sălbatice. Eu sunt atât real cît și spiritual un capitalist dar nu pot ierta degradarea în care a fost adusă țara de denmocrația rău înțeleasă. Inchei spunâmând că jaful de după dispariția lui Ceaușescu ne-a călit pentru orice criză.


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 21 Noiembrie 2008, ora 07:50

Din nefericire Romania este in criza de mult timp.


marian_bd_rotaru

1883 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Barlad

Postat pe: 21 Noiembrie 2008, ora 11:15

Romania este intr - o vesnica criza !


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 21 Noiembrie 2008, ora 16:21

De la: marian_bd_rotaru, la data 2008-11-21 11:15:03Romania este intr - o vesnica criza !


Sa ne dea Dumnezeu taria de a iesi din criza !!!


martzy_martzy

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Arad

Postat pe: 4 Decembrie 2008, ora 02:12

Zicea cineva pe aici cum ca cei care lucreaza la stat ar fi cei mai putini afectati...si n-am sa-i dau dreptate...si am sa va spun si de ce...tatal meu lucreaza la stat la CFR si acum, in prag de sarbatori, au fost anuntati ca NU-SI VOR PRIMI SALARIILE...nici luna asta si nu se stie pentru inca, cate alte luni...eu va spun ceea ce le-a spus liderul din sindicatul aradean celor de aici...nu stiu cum sta treaba in celelalte domenii care apartin tot statului, dar eu cred ca daca acest lucru, cum ca CFR-il nu-si va primii salariile, este adevarat...inseamna ca e grava treaba asta cu criza economica...

Am sa sar de la un subiect la altul...iubitii nostrii parlamentari...in campanie electorala...ce faceau dragutii de ei in campania electorala?...hmmm...nu stiu cum a fost in alte parti ale tarii, dar aici, in arad...pur si simplu au aruncat banii din avion...adica banii nostrii, sau deocamdata banii celor care lucreaza pt ca eu inca nu sunt inscrisa in campul muncii..., transformati in fluturase cu"dragutele lor mutrisoare" pe ele...nu stiu...mie cel putin lucru asta mi-a provocat o mare scarba...a fost o mare bataie de joc pe fata...

Eu, personal, probabil ca inca nu resimt extraordinar efectele acestei crize, si asta pt ca nu lucrez dupa cum am mai spus...dar, cand vad cate nedreptati, furturi pe fata si alte rahaturi se intampla in tara asta...stau si ma intreb cat naiba, o sa stam si-o sa rabdam? mai zicea cineva ca ar trebui sa fie o revolutie gen '89...nu cred ca o revolutie ar schimba ceva.de ce? pt ca n-ar face decat sa omoare oameni nevinovati, iar cei care ar urma la conducere, ar uita f repede de ce au fost pusi acolo...si atunci toate s-ar intampla in zadar, si ma refer la presupusa revolutie...

Nu stiu, eu am 19 ani, dar sincer daca as avea cum, daca s-ar putea asa ceva, as pleca din tara asta si nu ca nu m-as mai intoarce, ci pur si simplu as cere o operatie pe creier care sa imi stearga toate amintirile legate de aceasta tara si de sistemul de toata jena care ne guverneaza...asta dupa cum am spus, e doar o utopie...:)Si inca ochestie pe care mi-e greu s-o inteleg...oamenii plecati in afara, care prin munca asiduua si-au facut un nume, de ce D-zeu ar mai vrea sa se reintoarca in tara?si nu pt vizite, ci pt a ramane aici...ca sa ce?sa li se ia intr-o zi, jumatate din ce au agonisit, doar pe taxe si impozite puse pe banii lor...Sincer mi-e jena ca traiesc in Romania!

Probabil ca multi ma vor judeca...gen"ca daca voi tineretu plecati, cine sa aiba grija de tara?"...noi"tineretu", acest tineret care vede cu adevarat, adevarata criza deoarece se lupta cu ea...nu vom ajunge niciodata sa facem ceva...deoarece...tara va fi tot pe mainile tineretului, dar a celui indoctrinat de actuala guvernare, care probabil va merge pe aceasi idee: NOUA SA NE FIE BINE, DE RESTU...ALEAGA-SE PRAFU...

Mi-e mila de cei care muncesc pe rupte "pt un pumn de vise"(vorba unui cantec) iar statul, are nesimtirea sa ii fure pe fata...

Probabil veti spune ca gandesc aiurea si multe alte chestii, dar ati fi surprinsi sa aflati cati dintre cei de varsta mea...gandesc asa...

Iar acum, imi cer scuze daca am fost cumva incoerenta, sigur e din cauza orei...

Va doresc numai bine si multa rabdare, pt ca avem nevoie, si de asemenea nervi de otel pentru ai putea suporta pe acesti "domni"care ne conduc...spre DEZASTRU...


Fosta membra 9am.ro

8 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 9 Decembrie 2008, ora 20:31

apare unu la stiri , ba e criza financiara in romania . pac intra lumea in panica , hopa iauzi ma e criza financiara pai ia sa nu mai cumparam noi masini dacia ca e criza doar nui asa ,? doar au anuntat aia la stiri , da ba asa e ia sa concediem noi astia de la dacia niste muncitori si se mai uita unu altu la stiri si???? hopa ia uite ba ce se intampla au inceput uni alti sa concedieze ia sa concediem si noi niste amarati de muncitori , s-au sa nu le dam salariu 100% sa le dam 90% ca cine stie ce ma asteapta si pe mine ca patron si ma mai uit eu cetateanu roma la stiri si ce mai vad , ba e criza rau in romania , BA voi astia de la stiri ar trebui sa va dea pe voi afara si atunci nu mai este nici o criza ma, stiti de ce ??? va spun eu ma de ce eu ceteteanu de rand . romanul rupt in fund pentru ca nu mai are cine sa instaureze panica ba voi astia gen andreea esca ca imi e si jena sa-i scriu numele munciti ma si lasa-ti si pe alti sa munceasca


Fosta membra 9am.ro

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 24 Decembrie 2008, ora 01:26

...


banceanuvasile

105 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 24 Decembrie 2008, ora 14:58

De la: rodax_ro2, la data 2008-10-29 15:58:51"Dormi linistit", BNR lucreaza pentru tine! Cat o mai putea. Ca restul sunt o shleahta de haiduci care vor totul numai pentru ei. Da, criza internationala incepe sa ne afecteze, vin vremuri grele.
Deviza FNI era : Dormi in pace , FNI lucreaza pentru tine .
La final : "Dormi in pace FNI te-a lucrat bine .
Degeaba imnul tarii nu intimplator este :Desteapta-te romane .
Romanilor daca vrei sa le faci un bine ,la ora actuala trebuie sa il faci cu forta ,atit au ajuns de timpizati de partide si de televiziunea nationala.


Fosta membra 9am.ro

12 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 28 Ianuarie 2009, ora 22:02

Voi a-ti vrut asa ceva.Pe cel care se batea de la egal la egal cu FMI-ul si nu a vrut sa accepte NICIODATA conditiile impuse de acesta l-ati impuscat ca pe ultimul criminal in ziua de Craciun in 89.Se va ridica altul sa faca asta in numele poporului roman?O sa platiti datoriile externe de 80 miliarde EURO intr-o 100 de ani,si voi si copii si nepotii si stranepotii vostri.Neam de traista,asta sintem,ultimii lasi ai umanitatii,bucurosi fiind daca moare si capra vecinului.Nu sint nostalgic,sint doar un roman care in siuatia actuala prefer sa intru in pamant decit sa mai fiu numit roman.O sa va uitati la boieri cum se uitau taranii in 1907,numai ca voi nu o sa aveti niciodata curajul lor.Lasi asta sinteti,urlam si scheunam pe toate forumurile doar in spatele monitoarelor si asteptam americanii.....


alexandru_revnic

115 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Cluj

Postat pe: 31 Ianuarie 2009, ora 15:20


MUNTII NOSTRII AUR POARTA
NOI CERSIM DIN POARTA IN POARTA ( din 1 Dec. 1918 pana in ziua de azi)
LA EVREI CA SA NI-L SCOATA. LA FEL PETROLUL SI ALTE BOGATII ALE SUBSOLULUI ROMANESC. INTR-O ZI A SI VENIT,DAR NUSTIU DACA AU REUSIT LA ROSIA MONTANA.

STIMATI CONCETATENI, ROMANIA SI ALTE TARI, NU AU FOAT CONDUSE NICIODATA DE CEI AJUNSI LA PUTERE, CI DE CEI CARE IAU PUS LA CARMA TARII. NICI CEAUSESCU NU A CONDUS EL, ACESTA FIIND MARIONETA MASONERIEI PROPAGANDA DUIE ITALIANA, MOTIV PENTRU CARE A FACUT MULTA PROPAGANDA DAR NU DEMAGOGIE CA SI GUVERNANTII DIN 1989 SI PANA IN PREZENT.

IN SECOLUL XXI, OAMENII CARE S-AU DESTEPTAT NU MAI PIERD TIMPUL CU POLITICA = DEMAGOGIE, FOTBALUL = BLAT, RELIGIA =CACIALMA.
TREBUIE SA NE GANDIM PERMANENT LA PREZENT SI LA SUCCES.

STITI CARE ESTE ADEVARATUL SECRET AL SUCCESULUI = CREDINTA CA CEEA CETI DORETI O SA SI OBTII, CREATIVITATEA = UN FALIMENT AZI, PESTE NOAPTE SA REUSETI SA-tiI PUI IN FUNCTIUNE AFACEREA CU ALTE PRODUSE, TUPEUL = CURAJ SI INDRASNEALA, ASTEPTAREA = RABDAREA.

ASA CUM ARATAM MAI SUS, MAJORITATEA TARILOR NU SUNT CONDUSE DE CATRE CE CARE II VEDEM SI VOTAM, CI DE PAPUSARII DIN UMBRA (MASONERIAINTERNATIONALA IUDAICA SI SIONISTA), PRIN SFORILE CARE LE TRAG ( CIA,MOSAD,SRI,MI, ETC.)) ASUPRA MARIONETELOR (PRESEDINTILOR SI PRIMINISTRILOR). IN ROMANIA SUNT MULTI MASONO COMPLICE CU CEI DIN AMERICA SI EUROPA. ACESTIA AU IN PREZENT VECHIMEA CE AMI MARE PE FUNCII, UNII CHIAR DIN 1990. GANDITI-VA CARE SUNT ACESTIA SI O SA-I DESCOPERITI PE CEI CARE CINDUC ROMANIA DI CULISE.

FRANC-MASON = FRANC-CIZA FRANC - MASON -CIZA FRANCI = F-
R ANCI = IRAN -C (CRISTOS,CRESTIN, CREDINTA, CRUCE, CERC (SUSPECTI,
VICIOS, SUS PUSI, ETC.)

MASONERIA = MA-SONERIA = MA -SON - ERIA = SON (FIUL) + MARIA (VIRGINA) + EVA (AVE =OVA =OU =VIATA FIUL IISUS + AVE MARIA

IISUS = II-SUS = ISAC =ISAS( C=S) I =SAC =SAS =SUS I = IUDA =AIUD =AUDI =DAUI = DACCA = PUMNAL (latina) CINE SUNT DACII?


Calatorul

68 mesaje
Membru din: 31/01/2009
Oras: Cluj

Postat pe: 31 Ianuarie 2009, ora 22:48

Bani nu,servici nu,papica la copilasi nu....Inchidem apartamentul,ne mutam la tara,aer curat,mancam natural(care are)...clopul in cap nene MOROMETE....SA TRAITI BINE....!!!


IOAN_CRACIUN0

7 mesaje
Membru din: 12/02/2009
Postat pe: 26 Februarie 2009, ora 15:46

foarte exact spuneti...si la obiect ...adica din truda zilnica anoasra a celor multi .numai ...incearca primul minisru sa faca regula intre bugetari si cei cointeresati sar la ...el. nu e frumos. dar e posibil asa ceva ...am vazut un salar de 800000000.lei(vechi)la un director de la ...buget...nesimtire totala pe bani nostri .si atunci cine sa ia masuri decit cei abilitati?de mult trebuiau luate asemenea masuri.


yellow_cyprus

15 mesaje
Membru din: 29/12/2008
Postat pe: 1 Martie 2009, ora 14:39

te inseli Romania e in criza din 1989,nu ne mai poate afecta nimic,


nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 1 Martie 2009, ora 15:38



Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

3 mesaje
Membru din: 7/12/2008
Postat pe: 1 Martie 2009, ora 21:06



Fosta membra 9am.ro

84 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 4 Aprilie 2009, ora 22:16

Te gandesti la vacanta?
www.taberelemele.ro


Pagini: 1 2 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Romania, urmatoarea victima a crizei?
Mergi la: