Cătălin Botezatu, despre plecarea lui din țară

Cătălin Botezatu este decis să plece din țara noastră cât mai repede cu putință, iar în acest sens și-a făcut deja planurile, dar și achizițiile necesare. Acesta nu vrea să îmbătrânească în România, ci să se bucure de acești ani într-un loc de vis, de care s-a îndrăgostit și unde crede că va fi fericit în adevăratul sens al cuvântului. Bali este locul pe care creatorul de modă îl vede potrivit pentru a-și vedea visul cu ochii și deja s-a pregătit financiar. După ce a făcut aceste afirmații, mulți au ajuns să se întrebe din ce va trăi acolo, dar el s-a asigurat că îi va fi extrem de ușor și a strâns bani necesari.

Fostul jurat de la „Bravo, ai stil” a muncit din greu, iar la vârsta pe care o are ar putea să stea liniștit, fără să muncească, dar acest lucru nu se va întâmpla. Acesta a decis să își continue activitatea, deși s-ar putea opri aici. Ei bine, Cătălin Botezatu vrea să se ocupe cu deschiderea unui hotel boutique, odată cu stabilirea în țara de care s-a îndrăgostit și unde se vede trăind mereu. Planurile și le-a făcut deja și nu există cale de întoarcere în acest sens, mai ales că iubește enorm să călătorească și a mers în aproape toate colțurile lumii.


„Spre bătrânețe, am făcut deja niște achiziții în acest sens, mă voi retrage în Bali. Am spus-o deja. Acolo voi construi un hotel boutique de care chiar să am grijă. Bine, nu știu când. Aș vrea, nu am spus că știu. Aș vrea, poate să fie la anul. Poate să fie peste 10 ani”, a declarat Cătălin Botezatu, la Antena Stars.