back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Oare va mai castiga si de data asta pdl alegerile??

 


 
Pagini: 1 2 >> Sari la pagina:
 
Fosta membra 9am.ro

4 mesaje
Membru din: 2/09/2011
Postat pe: 6 Septembrie 2011, ora 15:55

Oare tot Basescu, Boc, Udrea si ai lor vor lua si aceste alegeri? Eu ma rog la Dumnezeu sa nu...

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

7327 mesaje
Membru din: 26/08/2009
Oras: Timisoara

Postat pe: 6 Septembrie 2011, ora 16:17

De la: mihaela1985, la data 2011-09-06 15:55:00Oare tot Basescu, Boc, Udrea si ai lor vor lua si aceste alegeri? Eu ma rog la Dumnezeu sa nu...


Chiar te intereseaza pe tine probleme de genu asta ???

Raporteaza abuz de limbaj
Sa fii ce vrei tu sa fii,nu ce vor altii,Sa faci ce vrei tu sa faci,nu ce fac altii,Sa gandesti cum gandesti tu,nu cum o fac altii,N-o sa ma vezi sa uit cine sunt da` o sa-i vezi p altii
yuppy009317

10 mesaje
Membru din: 3/02/2015
Postat pe: 7 Septembrie 2011, ora 08:41

Au experiena din alegerile trecute. Istoria se repata.

Raporteaza abuz de limbaj
adnas

152 mesaje
Membru din: 9/10/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 7 Septembrie 2011, ora 09:01

Atita timp cit prostia va fi la rang de virtute,si v-a fi intretinuta,atita timp cit vor exista galeti ,mici ,zahar,ulei si nu v-a exista nici-o perspectiva,acum cind vor si alegeri electronice si lumea este atit de resemnata sau indiferenta dupa caz ,atita timp cit trebuie sa-si ascunda hotiile,atita timp cit sunt disperati,imi este foarte teama ca s-ar putea sa iasa tot ei. Desteapta-te Romane ! Unii dintre noi vom parasii sistemul dar voi cei care veti ramine imi veti provoca mila nu regret.

Raporteaza abuz de limbaj
predescudaniel

9 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 7 Septembrie 2011, ora 09:37

Complicata intrebarea!
Cineva, mai sus, a spus ca, chiar ne intereseaza? Sau ar trebui sa ne intereseze? Sunt de parere ca nu.
Pentru politicieni este simplu: apeleaza la ceea ce ei numesc "discursuri politice" pentru a ne prosti pentru o perioada de 4 ani.
Putin le pasa lor ca incarcatura morala si civica si cum mai vrem noi sa spunem este mare si ca ei chiar nu sunt persoanele potrivite pentru asta.
Banuiesc ca ei gandesc altfel, mult mai simplu: am ajuns cineva! Politistii aia carora li s-au taiat salariile inclusiv cu acordul meu imi deschid calea prin multime! Ceilalti imi spun sa traiti! Din punct de vedere politic imi cresc cifra de afaceri a firmelor pe care le am. Iar de la stat pot fura cat vreau eu!
Haideti sa fim seriosi! Este posibil ca un ales al tarii sau poporului sa primeasca lunar o suma de aproximativ 1000 eur pentru care sa nu trebuiasca sa se justifice in vreun fel cu privire la destinatia banilor?
Cati dintre dumneavoastra aveti firme si reusiti sa treceti pe cheltuieli o suma de bani, fara sa platiti statului impozit pe acea suma?
Si cate ar mai fi de povestit. O sa aleg si eu calea scurta la acest raspuns: Da! Este posibil ca PDL sa mai castige alegerile!
Dar nu uitati ca in cazul in care castiga opozitia actuala nu o sa o ducem mai bine!
Toti au acelasi aluat!
Dar mergeti la vot fratilor! Poate o sa depuneti sa participati la campania electorala, poate o sa va certati cu rudele sau prietenii pe seama convingerilor politice! Poate o sa faceti niste gesturi iremediabile sau mai stiu eu ce!

Scuze pentru tonul "optimist"!


iancumarin2003

43 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 7 Septembrie 2011, ora 10:57

De la: mihaela1985, la data 2011-09-06 15:55:00Oare tot Basescu, Boc, Udrea si ai lor vor lua si aceste alegeri? Eu ma rog la Dumnezeu sa nu...


oare ce legatura se gaseste intre Basescu,Boc,Udrea si ai lor + Dumnezeu? religia este impartiala stimabila si deaceea numai sansa mai ramane asa ca intrebarea este ce sanse mai au?
Cu respect de Dumnezeu sa nu Il mai amestecam in politica.!!!! ,

Raporteaza abuz de limbaj
Gogu02

13 mesaje
Membru din: 13/08/2008
Postat pe: 7 Septembrie 2011, ora 11:11

1. Sper din tot sufletul sa nu ajunga la putere iar PSD-ul (ne-au distrus timp de 20 de ani).
2. Daca tot vreti sa discutati polititca si sa-i injurati de ce nu intrati pe injurapoliticianul.ro . Pe acest site exprimarea este libera asa ca puteti sa spuneti tot ce vreti voi fara ca cineva din staff sa va sanctioneze.

Raporteaza abuz de limbaj
amarandeytony_yahoo_com

1 mesaj
Membru din: 6/04/2010
Postat pe: 7 Septembrie 2011, ora 11:57

AOLEUUUU!!!
Nu se poate repeta prostia ce a facut-o poporul in 2008. Stiu ca nu sunt mai buni ceilalti, dar astia is de pus la zid. Nu se gandesc la popor deloc, dar iau masuri in numele ..poporului. Lumea nu mai rezista.Lasati galetile, uleiul, zaharul si altele si nu mai votati PDL-ul.Avem sansa asta, acuma la 4 ani. Ce ne impiedica s-o facem?. Trebuie schimbare ca altfel va fi mai rau decat in 1989.

Raporteaza abuz de limbaj
rothmans_yuppy

7870 mesaje
Membru din: 1/05/2010
Oras: Baia Mare

Postat pe: 7 Septembrie 2011, ora 13:28

De la: Gogu02, la data 2011-09-07 11:11:001. Sper din tot sufletul sa nu ajunga la putere iar PSD-ul (ne-au distrus timp de 20 de ani).
2. Daca tot vreti sa discutati polititca si sa-i injurati de ce nu intrati pe injurapoliticianul.ro . Pe acest site exprimarea este libera asa ca puteti sa spuneti tot ce vreti voi fara ca cineva din staff sa va sanctioneze.



eroare de calcul

Raporteaza abuz de limbaj
yuppybianca

11 mesaje
Membru din: 30/01/2015
Postat pe: 7 Septembrie 2011, ora 15:28

Ai vrea sa câstige Ponta si Antonescu?
Sunt niste caricaturi, nimic mai mult. PDL a avut curajul sa ia masurile de austeritate pe care ar fi trebuit sa le ia orice guvern responsabil. Chiar nu i se poate ierta Elenei Udrea faptul ca e frumoasa? In fond nu e vina ei. Ceea ce face este in folosul tarii. Probabil ca PDL va pierde, dar nu va putea nimeni sa faca mai mult. Ne vom convinge de asta.

Raporteaza abuz de limbaj
socrates742000

9 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 7 Septembrie 2011, ora 15:29

daca nu algei pdl,,ai grija ce alegi:))crezi ca usl va face mai multe decat pdl ?!!sincer ma idoiesc:),nu sunt cu politica,urasc politicienii dar macar pot sa vad ce a facut psd in 20 ade ani si ce af caut pdl in 4

Raporteaza abuz de limbaj
rothmans_yuppy

7870 mesaje
Membru din: 1/05/2010
Oras: Baia Mare

Postat pe: 7 Septembrie 2011, ora 15:36

De la: yuppybianca, la data 2011-09-07 15:28:25Ai vrea sa câstige Ponta si Antonescu?
Sunt niste caricaturi, nimic mai mult. PDL a avut curajul sa ia masurile de austeritate pe care ar fi trebuit sa le ia orice guvern responsabil. Chiar nu i se poate ierta Elenei Udrea faptul ca e frumoasa? In fond nu e vina ei. Ceea ce face este in folosul tarii. Probabil ca PDL va pierde, dar nu va putea nimeni sa faca mai mult. Ne vom convinge de asta.


udrea e frumoasa???urata trebuie sa mai fii

Raporteaza abuz de limbaj
boamfa_ion

86 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 7 Septembrie 2011, ora 16:06

candva unpolitruc rus a spus nu conteaza cine voteaza si cum conteaza cine numara voturile-vezi ca exemplu alegerile din romanian din 1946. asa ca de ce sa ne miram daca tot ei vor numara voturile? parca avem un exemplu din 2009 daca imi amintesc bine
solutia ar fi sa-i luam la goana mergand la vot si sa anulam buletinele daca nu suntem hotarati dar in nici un caz sa nu ne ducem. e mai greu de furat daca toti au fost la vot si nu s-au lasat cumparati pe nimic


Fosta membra 9am.ro

195 mesaje
Membru din: 9/08/2011
Postat pe: 7 Septembrie 2011, ora 17:59

De la: yuppybianca, la data 2011-09-07 15:28:25Ai vrea sa câstige Ponta si Antonescu?
Sunt niste caricaturi, nimic mai mult. PDL a avut curajul sa ia masurile de austeritate pe care ar fi trebuit sa le ia orice guvern responsabil. Chiar nu i se poate ierta Elenei Udrea faptul ca e frumoasa? In fond nu e vina ei. Ceea ce face este in folosul tarii. Probabil ca PDL va pierde, dar nu va putea nimeni sa faca mai mult. Ne vom convinge de asta.


Ai dreptate...nimeni nu va putea fura mai mult decat au facut-o acesti amatori intr-ale politicii. Masuri de austeritate spui?...erau la indemna oricui, varianta cea mai facila. Poate ne explici cum s-au inchis zeci, daca nu sute de mii de firme din cauza impozitului forfetar. Doar dupa 2 ani de aplicare si-au dat seama ca e o mare prostie...si l-au eliminat. VAE VICTIS!


Raporteaza abuz de limbaj
ongygy

1 mesaj
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 7 Septembrie 2011, ora 22:33



Fosta membra 9am.ro

4000 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Cluj

Postat pe: 7 Septembrie 2011, ora 22:50

De la: mihaela1985, la data 2011-09-06 15:55:00Oare tot Basescu, Boc, Udrea si ai lor vor lua si aceste alegeri? Eu ma rog la Dumnezeu sa nu...


Eu zic ca tot ei au sa ramana pentru ca rugaciunile si mataniile nu schimba politicienii ci oamenii,masa aia numita popor.Si poti sa te rogi pana la poimainevara ca tot acolo vom fi,atata vreme cat romanu se roaga si nu face nimic macar biserici sa ne construim,terenuri de fotbal in aziluri de batrani si sa inchidem spitale ca ne rugam la D-zeu si o sa fie bine.

Raporteaza abuz de limbaj
“You either die as a hero, or live long enough to see yourself become the villain ”
georgemihaita

3 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 8 Septembrie 2011, ora 14:56

Daca nu invinge prostia masiva si oamenii scoliti cu televizorul ca tine, da

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

1085 mesaje
Membru din: 16/01/2011
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 8 Septembrie 2011, ora 16:54

De la: yuppybianca, la data 2011-09-07 15:28:25Ai vrea sa câstige Ponta si Antonescu?
Sunt niste caricaturi, nimic mai mult. PDL a avut curajul sa ia masurile de austeritate pe care ar fi trebuit sa le ia orice guvern responsabil. Chiar nu i se poate ierta Elenei Udrea faptul ca e frumoasa? In fond nu e vina ei. Ceea ce face este in folosul tarii. Probabil ca PDL va pierde, dar nu va putea nimeni sa faca mai mult. Ne vom convinge de asta.

Udrea, doar frumoasa?.... a parvenit prin dos....asta nu se poate ierta. Ce face in folosul tarii?.... ia sa auzim!

Raporteaza abuz de limbaj
frec ridichea...
dorutu

52 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 8 Septembrie 2011, ora 19:48

Sunt si eu de parere ca PDL nu mai merita sa castige alegerile.
Dar sa zicem ca eu voi merge la vot [este aproape sigur ca NU] pun si eu acea celebra intrebare ....Da eu cu cine votez ?
Pe cine pot eu alege cu constiinta impacata?
Voi pe cine veti alege.?
Stiu ca nu se pune o asemenea intrebare dar totusi..
Cine si de ce [si ceva motive ]din politica Romaneasca merita sa primeasca votul nostru?
Eu nu mai vad pe nimeni,dar poate ca eu sunt prea dezamagit.
Ce ziceti?


LUK-91

1 mesaj
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 8 Septembrie 2011, ora 21:40

Oameni buni,ascultati si va rog sa credeti ceea ce va spun,nu sunt povesti,PD se va destrama,vor fi un partid de duzina,un partid de frustrati,un partid care va disparea de pe scena politica romaneasca.De ce va spun toate aceste lucruri,de ce ? pentru ca aceasta grupare a lui Traian Basescu care a luat fiinta din fostul PCR,mai noul si vechiul PDSR,nu au doctrina,au numai interese personale,aceste interese personale ii va distruge.

Raporteaza abuz de limbaj
ionut_bacaita

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 8 Septembrie 2011, ora 22:12

DA, tot ei.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

4090 mesaje
Membru din: 1/08/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 8 Septembrie 2011, ora 22:33

De la: mihaela1985, la data 2011-09-06 15:55:00Oare tot Basescu, Boc, Udrea si ai lor vor lua si aceste alegeri? Eu ma rog la Dumnezeu sa nu...


crezi in D-zeu!
daca crezi cumva, Acesta nu are preferinte politice si daca a fost bOC un timp probabile chiar EL a vrut asta

Raporteaza abuz de limbaj
analizez, judec si dau verdicte!
Fosta membra 9am.ro

18 mesaje
Membru din: 8/06/2010
Postat pe: 9 Septembrie 2011, ora 08:09

Cu siguranta,..in familia -in marea familie-interlopilor-penali basescu!

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

195 mesaje
Membru din: 9/08/2011
Postat pe: 9 Septembrie 2011, ora 12:29

De la: giuliano, la data 2011-09-08 16:54:45
De la: yuppybianca, la data 2011-09-07 15:28:25Ai vrea sa câstige Ponta si Antonescu?
Sunt niste caricaturi, nimic mai mult. PDL a avut curajul sa ia masurile de austeritate pe care ar fi trebuit sa le ia orice guvern responsabil. Chiar nu i se poate ierta Elenei Udrea faptul ca e frumoasa? In fond nu e vina ei. Ceea ce face este in folosul tarii. Probabil ca PDL va pierde, dar nu va putea nimeni sa faca mai mult. Ne vom convinge de asta.

Udrea, doar frumoasa?.... a parvenit prin dos....asta nu se poate ierta. Ce face in folosul tarii?.... ia sa auzim!


Un carcotas spunea aseara la un post Tv ca ar fi un fel de Monica Lewinski. O fi, n-o fi? Experienta de fosta dama de lux .... Cam asta face in folosul tarii.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

195 mesaje
Membru din: 9/08/2011
Postat pe: 9 Septembrie 2011, ora 12:31

De la: pickard, la data 2011-09-08 22:33:38
De la: mihaela1985, la data 2011-09-06 15:55:00Oare tot Basescu, Boc, Udrea si ai lor vor lua si aceste alegeri? Eu ma rog la Dumnezeu sa nu...


crezi in D-zeu!
daca crezi cumva, Acesta nu are preferinte politice si daca a fost bOC un timp probabile chiar EL a vrut asta


Doamne, Picard, nu te recunosc...Te-ai pocait?

Raporteaza abuz de limbaj
cili_br

49 mesaje
Membru din: 24/01/2009
Postat pe: 10 Septembrie 2011, ora 10:12

Nu le-a castigat nici data trecuta. Le-a fraudat. Sper ca romanii sa iasa la vot si sa indeparteze aceasta sleatca de golani, care numai de grija poporului asta nu moare. Orice este mai bun decat astia. Sper ca nici in parlament sa nu mai intre! Nu cred ca cei care-or veni vor face mare branza, dar pe astia si pe odraslele lor vrea sa-i vad in chinuri!


id
zgorky

1 mesaj
Membru din: 28/04/2010
Postat pe: 10 Septembrie 2011, ora 14:44

vad ca tot vb de psd ca a stat 20 ani si ca nu a facut nimic dar uita cineva ca in perioada 1996-2000 a fost la putere tot berceanu si multi alti membri actuali ai pdl ?si ca atunci sa u facut cele mai mari "privatizari" voi credeati ca inlaturarea unui regim si inlocuirea lui cu altu e usur si se face fara nici un fel de victime va n selati au fos si vor mai fi multe de acum incolo priviti america cate victime face anual politica lor dar la o perioada de cativa ani mai exact 2 mandate se schimba puterea e timpul sa se schimbe si la noi poate nu va fi mai bine dar numai asa evitam un regim stil gadafy tre sa se schimbe guvernul si se va schimba stati linistiti din pacate pt tatra noastra nu noi hotaram ci alti pt noi pt ca sintem vanduti pe multi ani de acum incolo si ca sa inchei subiectul sa ras la intrebare .
da cred ca se va schimba guvernul actual

Raporteaza abuz de limbaj
stimpy_vik

114 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 11 Septembrie 2011, ora 22:33

De la: adnas, la data 2011-09-07 09:01:18Atita timp cit prostia va fi la rang de virtute,si v-a fi intretinuta,atita timp cit vor exista galeti ,mici ,zahar,ulei si nu v-a exista nici-o perspectiva,acum cind vor si alegeri electronice si lumea este atit de resemnata sau indiferenta dupa caz ,atita timp cit trebuie sa-si ascunda hotiile,atita timp cit sunt disperati,imi este foarte teama ca s-ar putea sa iasa tot ei. Desteapta-te Romane ! Unii dintre noi vom parasii sistemul dar voi cei care veti ramine imi veti provoca mila nu regret.


nu ar fi o idee rea ca in desteptarea asta sa invatam sa scriem....poate luam si bacul

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

7130 mesaje
Membru din: 28/04/2010
Postat pe: 11 Septembrie 2011, ora 22:37

De la: mihaela1985, la data 2011-09-06 15:55:00Oare tot Basescu, Boc, Udrea si ai lor vor lua si aceste alegeri? Eu ma rog la Dumnezeu sa nu...


si eu ma rog la tine sa nu mai faci vreun topic...

Raporteaza abuz de limbaj
sdpoCVHBU IUBH M[BNWUGFN idn [tptbgb bg
alexandrescuioan

1 mesaj
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 12 Septembrie 2011, ora 00:51

depinde cat de mult fura la numarat

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: 1 2 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Oare va mai castiga si de data asta PDL alegerile??
Mergi la: