back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Cum alegi cel mai bun tip de albire dentara?

 


 
 
luana_pavel

25 mesaje
Membru din: 9/02/2011
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 14 Iunie 2011, ora 17:36

Vreau sa-mi albesc dintii si ma intereseaza sa stiu care sunt cele mai bune metode pentru acest lucru...

Unde, cum, cat?

Am inteles ca sunt foarte multi care spun ca o albire de dinti nu este sanatoasa si ca mai bine ma abtin!

Altii sustin ca nu e nimic rau in asta.

Imi recomandati ceva anume...?

Multumesc

Raporteaza abuz de limbaj
Oksana_

1552 mesaje
Membru din: 13/06/2010
Postat pe: 14 Iunie 2011, ora 19:16


un dinte albit e mai susceptibil la recolorare

lampa zoom e cea mai buna metoda , din cate stiu

Raporteaza abuz de limbaj
lidioi1

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Ploiesti

Postat pe: 20 Iunie 2011, ora 09:41

eu imi spal dinti cu bicarbanat ... nu pun mult , deoarece in fiecare zi fac asta . cafeaua , vinul rosu , ceaiul si tigarea pateaza dinti , in general ... deci cauta , cind ai posibilitatea sa ii speli imediat . acum ca este sezonul capsunilor , freaca dintii cu o jumatate de capsuna ... cam atat . dentista la care ma duc , nu mi-a recomandat sa imi albesc dinti , deoarece slabeste calitatea smaltul si nu devin albi cum credem noi ,plus , se vor patata ...sau daca o faci trebuie sa continuui cu albirea cea ce duce la deteriorarea dintilor ... nu uita , tot este chimic si mai nou am auzit ca si produsele dentare vin din china , deci mare atentie ...

Raporteaza abuz de limbaj
ingerashcolorat

534 mesaje
Membru din: 6/05/2008
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 3 Iulie 2011, ora 00:31

De la: luana_pavel, la data 2011-06-14 17:36:25Vreau sa-mi albesc dintii si ma intereseaza sa stiu care sunt cele mai bune metode pentru acest lucru...

Unde, cum, cat?

Am inteles ca sunt foarte multi care spun ca o albire de dinti nu este sanatoasa si ca mai bine ma abtin!

Altii sustin ca nu e nimic rau in asta.

Imi recomandati ceva anume...?

Multumesc


doresti sa-ti arat ce dinti albi am eu??

eu am fost la stomatolog si mi-a facut o proteza dupa forma dintiilor mei , din plastic. am dat pe el 100ron. dupa care mi-a scris o reteta cu o solutie tip gel pe careo puneam in proteza seara timp de 8 ore. (adik dormeam cu ea in gura). albirea a fost cam slaba . timp de 2 sapt trebuia sa fac tratamentul din cate imi aduc aminte.
dupa 2ani mi-am luat aceeas solutie dar mai concentrata. inainte de culcare stateam cu ea doar 90 de min timp de o sapt. iar acum sunt mandra. dar cu cat e mai concentrata solutia..dupa tratament te or durea dintii, iti dai seama ca ti se duce un pic din smalt. au trecut 2 ani de la tratament si sunt la fel de ok

Raporteaza abuz de limbaj
asds
| Varianta pentru tiparire a topicului Cum alegi cel mai bun tip de albire dentara?
Mergi la: