back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Al treilea razboi mondial a inceput!

 


 
Pagini: 1 2 >> Sari la pagina:
 
Cosmin_Cosmin

27 mesaje
Membru din: 9/02/2011
Oras: Pitesti

Postat pe: 10 Iunie 2011, ora 15:22

Stiu ca s-a mai scris despre al Treilea Razboi Mondial pe aici pe yuppy si vreau sa particip in continuare cu o completare la subiectul acesta.

Chiar acum citeam un material semnat de redactorul sef din departamentul Tehnologii de la Forbes care isi motiva foarte interesant afirmatia ca Al Treilea Razboi Mondial a inceput.

Raspunsul era in felul urmator: Chinezii au incercat si se pare ca au reusit sa sparga niste servere de la Google acum cateva zile/saptamani... chiar n-am retinut exact, iar acum cei de la Google au venit cu o contraofensiva: au creat o aplicatie care evita sistemul de cenzura al internetului din anumite tari "cu ochelari de cal", gen Iran, China, sau diferite tari din Orientul Mijlociu, ca sa instige la revolte populatia.

Foarte tare asta. Adica daca Google se supara un pic pe noi, s-ar putea sa observam cum incearca sa ne manipuleze pe toti, ca sa ne rasculam si sa ne dam unii la altii in cap..

Asta inseamna cu adevarat totalitarism! Si altii ziceau de Ceausescu...

Raporteaza abuz de limbaj
miss_darine

1799 mesaje
Membru din: 26/03/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 10 Iunie 2011, ora 15:43

bubulii astia...pana si pe internet au intrat...ntz ntz ntz...lasa ca noi oricum avem experienta...doar ne luptam cu morile de vant, in fiecare zi


yulyzota

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 12 Iunie 2011, ora 07:36

Si noi de partea cui suntem? pana la coltul gardului suntem de partea nemtilor si de partea cealalta cu rushii . Sau noi doar stam si scuipam seminte uitandu.ne la a 3-a parte din trilogia "Razboaie Mondiale"? si se duc in razboi Laura Andresan, Columbeanca, Gina Pistol, s.a.p (si alte piz..tipoance) ca alea fac fatza pe toate "fronturile".

Raporteaza abuz de limbaj
cris4co

35 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 12 Iunie 2011, ora 08:23

mai copii adica sa inteleg ca exista un sistem de cenzura a informatiei de pe Google care se afla in anumite tari? daca exista in anumite tari...atunci exista in TOATE!Si Romania ce informatii cenzureaza? Ati vazut prea multe filme SF!

Raporteaza abuz de limbaj
miricamh

4 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 12 Iunie 2011, ora 08:42

CEVA CEVA TOT ESTE ADEVARAT,china a facut(furat) primul portavion si sa nu uitam ca "furnicile" s-au raspandit in toata lumea.

Raporteaza abuz de limbaj
nonameman13

618 mesaje
Membru din: 15/03/2011
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 12 Iunie 2011, ora 08:57

Deci departamentul de tehnologii de la Forbes nu se ocupa de... tehnologii, au trecut la politica.

N-am habar cum ati ajuns la al treilea razboi mondial. Nici la al treilea pentru ca nu stiu cate razboaie de genul asta au mai fost, nici la mondial pentru ca nu vad unde este mondialitatea.


Raporteaza abuz de limbaj
"Traieste-ti viata" a devenit cel mai nou viciu...
mariah_kan

64 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 12 Iunie 2011, ora 09:19

Pai "razbelu" este aci pe to- pik

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

28 mesaje
Membru din: 3/06/2011
Postat pe: 12 Iunie 2011, ora 09:27

Mah nu va mai razboiti ca vin alienii si va fuk pe toti

Raporteaza abuz de limbaj
Ii ignoram pe cei ce ne adora si ii adoram pe cei ce ne ignora....Ii ranim pe cei ce ne iubesc si ii iubim pe cei ce ne ranesc..
yuppy004907

23 mesaje
Membru din: 12/09/2009
Postat pe: 12 Iunie 2011, ora 10:16

Buna !
de ce NU VREM SA pricem ,,VIATA E O LUPTA , LUPTA DACA POTI ,, != asta nu i razboi =!
ce ar face >producatorii /fabricantii / de armament daca nu si ar vinde produsele ?-- nu si ar pierde obiectul muncii -?????
Si atunci prin toate mijloacele /direct indirect /
,,ISI FAC RECLAMA ,, !INVRAJBESC , DISPRETUIESC, UMILESC, SE INJOSESC, UITA DE DUMNEZEU !distribuie gratuit tot felul de ,,reclame ,, care duc =unde = ?
LA RAZBOAIE ,REVOLTA, URA ,DISPRET , - INTRA IN IMPERIUL DIAVOLULUI !ptr. ca ,, BANUL E OCHIUL DIAVOLULUI,, !
Sa va puneti urmatoarea intrebare = toate aceste CONSUMABILE ale RAZBOAIELOR cate domenii de activitate IMPLICA ?
DE LA EXTRACTIA MINEREURLOR, PRELUCRAREA METALURCICA ....... ELECTRONICA ETC. PANA AJUNG IN MANA CELUI MAI EVOLUAT ANIMAL AL PLANETEI ,,OMUL ,, ?care atunci cand are pe mana sa arma ,,distrugatoare ,, ce DEVINE ?


Fosta membra 9am.ro

1701 mesaje
Membru din: 17/02/2011
Postat pe: 12 Iunie 2011, ora 10:28

De la: yuppy004907, la data 2011-06-12 10:16:19 Buna !
de ce NU VREM SA pricem ,,VIATA E O LUPTA , LUPTA DACA POTI ,, != asta nu i razboi =!
ce ar face >producatorii /fabricantii / de armament daca nu si ar vinde produsele ?-- nu si ar pierde obiectul muncii -?????
Si atunci prin toate mijloacele /direct indirect /
,,ISI FAC RECLAMA ,, !INVRAJBESC , DISPRETUIESC, UMILESC, SE INJOSESC, UITA DE DUMNEZEU !distribuie gratuit tot felul de ,,reclame ,, care duc =unde = ?
LA RAZBOAIE ,REVOLTA, URA ,DISPRET , - INTRA IN IMPERIUL DIAVOLULUI !ptr. ca ,, BANUL E OCHIUL DIAVOLULUI,, !
Sa va puneti urmatoarea intrebare = toate aceste CONSUMABILE ale RAZBOAIELOR cate domenii de activitate IMPLICA ?
DE LA EXTRACTIA MINEREURLOR, PRELUCRAREA METALURCICA ....... ELECTRONICA ETC. PANA AJUNG IN MANA CELUI MAI EVOLUAT ANIMAL AL PLANETEI ,,OMUL ,, ?care atunci cand are pe mana sa arma ,,distrugatoare ,, ce DEVINE ?



Dupa cum pui problema, evidentiezi ca producatorii de armament fac lucru bun:

,,Sa va puneti urmatoarea intrebare = toate aceste CONSUMABILE ale RAZBOAIELOR cate domenii de activitate IMPLICA ?
DE LA EXTRACTIA MINEREURLOR, PRELUCRAREA METALURCICA ....... ELECTRONICA ETC. PANA AJUNG IN MANA CELUI MAI EVOLUAT ANIMAL AL PLANETEI ,,OMUL ,, "

Suntem intr-o perioada de disperare dupa un loc de munca, deci daca vrei sa transmiti un mesaj de alarma alege-ti mai atent argumentele, nici nu e nrecesar sa tipi.

Raporteaza abuz de limbaj
Am gusturi simple. Mã mulþumesc cu ce-i mai bun. Oscar Wilde
Fosta membra 9am.ro

28 mesaje
Membru din: 3/06/2011
Postat pe: 12 Iunie 2011, ora 10:28

De la: yuppy004907, la data 2011-06-12 10:16:19 Buna !
de ce NU VREM SA pricem ,,VIATA E O LUPTA , LUPTA DACA POTI ,, != asta nu i razboi =!
ce ar face >producatorii /fabricantii / de armament daca nu si ar vinde produsele ?-- nu si ar pierde obiectul muncii -?????
Si atunci prin toate mijloacele /direct indirect /
,,ISI FAC RECLAMA ,, !INVRAJBESC , DISPRETUIESC, UMILESC, SE INJOSESC, UITA DE DUMNEZEU !distribuie gratuit tot felul de ,,reclame ,, care duc =unde = ?
LA RAZBOAIE ,REVOLTA, URA ,DISPRET , - INTRA IN IMPERIUL DIAVOLULUI !ptr. ca ,, BANUL E OCHIUL DIAVOLULUI,, !
Sa va puneti urmatoarea intrebare = toate aceste CONSUMABILE ale RAZBOAIELOR cate domenii de activitate IMPLICA ?
DE LA EXTRACTIA MINEREURLOR, PRELUCRAREA METALURCICA ....... ELECTRONICA ETC. PANA AJUNG IN MANA CELUI MAI EVOLUAT ANIMAL AL PLANETEI ,,OMUL ,, ?care atunci cand are pe mana sa arma ,,distrugatoare ,, ce DEVINE ?


Nu mai urla ca ma ustura ochii

Raporteaza abuz de limbaj
Ii ignoram pe cei ce ne adora si ii adoram pe cei ce ne ignora....Ii ranim pe cei ce ne iubesc si ii iubim pe cei ce ne ranesc..
bujinimihai52

7 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 12 Iunie 2011, ora 10:35

Daca pomenim de Ceausescu sau ne gandim ca Google s-ar putea supara pe noi, inseamna ca cel de-al III-lea razboi mondial ar putea sa inceapa, nu-i asa?

Raporteaza abuz de limbaj
Oksana_

1552 mesaje
Membru din: 13/06/2010
Postat pe: 12 Iunie 2011, ora 10:50

De la: yuppy004907, la data 2011-06-12 10:16:19 ,,VIATA E O LUPTA , LUPTA DACA POTI ,, ! ...
,,ISI FAC RECLAMA ,, !INVRAJBESC , DISPRETUIESC, UMILESC, SE INJOSESC, UITA DE DUMNEZEU ...
LA RAZBOAIE ,REVOLTA, URA ,DISPRET , - INTRA IN IMPERIUL DIAVOLULUI !ptr. ca ,, BANUL E OCHIUL DIAVOLULUI,, !
....................


fa rost de un negativ si apuca-te de hip-hop, ai talent :))

Raporteaza abuz de limbaj
rothmans_yuppy

7870 mesaje
Membru din: 1/05/2010
Oras: Baia Mare

Postat pe: 12 Iunie 2011, ora 10:55

De la: Oksana_, la data 2011-06-12 10:50:26
De la: yuppy004907, la data 2011-06-12 10:16:19 ,,VIATA E O LUPTA , LUPTA DACA POTI ,, ! ...
,,ISI FAC RECLAMA ,, !INVRAJBESC , DISPRETUIESC, UMILESC, SE INJOSESC, UITA DE DUMNEZEU ...
LA RAZBOAIE ,REVOLTA, URA ,DISPRET , - INTRA IN IMPERIUL DIAVOLULUI !ptr. ca ,, BANUL E OCHIUL DIAVOLULUI,, !
....................


fa rost de un negativ si apuca-te de hip-hop, ai talent :))



Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

1701 mesaje
Membru din: 17/02/2011
Postat pe: 12 Iunie 2011, ora 10:57

De la: Oksana_, la data 2011-06-12 10:50:26
De la: yuppy004907, la data 2011-06-12 10:16:19 ,,VIATA E O LUPTA , LUPTA DACA POTI ,, ! ...
,,ISI FAC RECLAMA ,, !INVRAJBESC , DISPRETUIESC, UMILESC, SE INJOSESC, UITA DE DUMNEZEU ...
LA RAZBOAIE ,REVOLTA, URA ,DISPRET , - INTRA IN IMPERIUL DIAVOLULUI !ptr. ca ,, BANUL E OCHIUL DIAVOLULUI,, !
....................


fa rost de un negativ si apuca-te de hip-hop, ai talent :))

Raporteaza abuz de limbaj
Am gusturi simple. Mã mulþumesc cu ce-i mai bun. Oscar Wilde
miss_darine

1799 mesaje
Membru din: 26/03/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 12 Iunie 2011, ora 11:21

De la: yuppy004907, la data 2011-06-12 10:16:19atunci cand are pe mana sa arma ,,distrugatoare ,, ce DEVINE ?

distrugator? acu' chiar imi pare rau ca nu m-am facut si io "armatoare"

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

4000 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Cluj

Postat pe: 12 Iunie 2011, ora 11:34

De la: miss_darine, la data 2011-06-12 11:21:36
De la: yuppy004907, la data 2011-06-12 10:16:19atunci cand are pe mana sa arma ,,distrugatoare ,, ce DEVINE ?

distrugator? acu' chiar imi pare rau ca nu m-am facut si io "armatoare"

Daca te faceai armatoare amu erai un fel forma de pui de Onasis

Raporteaza abuz de limbaj
“You either die as a hero, or live long enough to see yourself become the villain ”
rockk_

28 mesaje
Membru din: 6/11/2010
Oras: Oradea

Postat pe: 12 Iunie 2011, ora 13:01

De la: Cosmin_Cosmin, la data 2011-06-10 15:22:12Stiu ca s-a mai scris despre al Treilea Razboi Mondial pe aici pe yuppy si vreau sa particip in continuare cu o completare la subiectul acesta.

Chiar acum citeam un material semnat de redactorul sef din departamentul Tehnologii de la Forbes care isi motiva foarte interesant afirmatia ca Al Treilea Razboi Mondial a inceput.

Raspunsul era in felul urmator: Chinezii au incercat si se pare ca au reusit sa sparga niste servere de la Google acum cateva zile/saptamani... chiar n-am retinut exact, iar acum cei de la Google au venit cu o contraofensiva: au creat o aplicatie care evita sistemul de cenzura al internetului din anumite tari "cu ochelari de cal", gen Iran, China, sau diferite tari din Orientul Mijlociu, ca sa instige la revolte populatia.

Foarte tare asta. Adica daca Google se supara un pic pe noi, s-ar putea sa observam cum incearca sa ne manipuleze pe toti, ca sa ne rasculam si sa ne dam unii la altii in cap..

Asta inseamna cu adevarat totalitarism! Si altii ziceau de Ceausescu...


google insasi a conceput sistemul de cenzura la chinezi, la fel si yahoo si restu search engine urilor.
au si fost dati in judecata de guvernul american. google s a supara pe china, din cauza cenzurii si acum s-ar putea sa refuze servicii oferite chinezilor.

insa, e totul un paravan. Profitul, banii dicteaza. ori , google face profit din reclame ca tot de pe ent. Ori 2 miliarde de oameni , e o piata mult prea mare pt a putea face figuri, daca vrea sa ramana competitiv.

ca orice roman prost, maj credeti ca banii se fac tragand o tzapa de o suma cat mai mare , si fuga dupa. nu , banii se fac vanzand lucruri marunte la cat mai multi.

nu exista al treilea razboi mondial, cat timp america e la ani lumina tehnologic fata de toti, mai ales china. Daca te uiti la stiri vezi cum rusii se panicheaza de ani de zile din cauza scutului si americanii nu dau un rahat pe ei, nu au pt ce.

si ce e rau cu totalitarismul? traim intr o lume unde basescu e presedinte,romania devine feudalism, iar apar voievodate, iar fraierii, adica voi, oile, care aveti google si nu dati macar un nenorocit de search inainte sa deschideti un subiect PUNETI BOTUL LA ABSOLUT ORICE.

o tara in care prostia e intrecut doar de tupeu si de aroganta. apropo, doar mie mi se pare , sau in romania e full de turci , manelistii astia jegosi, jum tigani jum turci cu gusa si negri?

da sunt rasist, asta e. ah si sunt si jumat. ungur, multumita lui Dzeu.


www.server.lineage2media.com
adnas

152 mesaje
Membru din: 9/10/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 12 Iunie 2011, ora 13:04

Da si eu sunt coplesita de ceea ce traim ,si eu am senzatia unei dictaturi mult mai periculoasa ,pentru-ca ,se cultiva prostia si e mult mai usor de manevrat,deci e posibil sa fim manipulati daca nu cumva suntem deja si nu ne dam seama,desi daca ma ginsesc bine ,invadarea si scindarea Iugoslaviei,Irakul,Gemenii,ascumd motive meschine .Oare s-a mai facut ceva in ultimii 30 de ani pentru umanitate ? nu cred ,au mers mai departe la globalizare. Trist.Dar se uita un amnunt esential ,sa te fereasca Dumnezeu de cei ce nu mai au ce pierde.


Fosta membra 9am.ro

7327 mesaje
Membru din: 26/08/2009
Oras: Timisoara

Postat pe: 12 Iunie 2011, ora 13:09

De la: Yharr, la data 2011-06-12 09:27:47Mah nu va mai razboiti ca vin alienii si va fuk pe toti


=)))

Raporteaza abuz de limbaj
Sa fii ce vrei tu sa fii,nu ce vor altii,Sa faci ce vrei tu sa faci,nu ce fac altii,Sa gandesti cum gandesti tu,nu cum o fac altii,N-o sa ma vezi sa uit cine sunt da` o sa-i vezi p altii
miss_darine

1799 mesaje
Membru din: 26/03/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 12 Iunie 2011, ora 13:16

De la: rockk_, la data 2011-06-12 13:01:15 traim intr o lume unde basescu e presedinte,romania devine feudalism, iar apar voievodate, iar fraierii, adica voi, oile, care aveti google si nu dati macar un nenorocit de search inainte sa deschideti un subiect PUNETI BOTUL LA ABSOLUT ORICE.

google am,botic am...da' io pe basescu nu l-am votat...asa ca nu mai da cu bolovani in toti, da?

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

7327 mesaje
Membru din: 26/08/2009
Oras: Timisoara

Postat pe: 12 Iunie 2011, ora 13:21

De la: miss_darine, la data 2011-06-12 13:16:38
De la: rockk_, la data 2011-06-12 13:01:15 traim intr o lume unde basescu e presedinte,romania devine feudalism, iar apar voievodate, iar fraierii, adica voi, oile, care aveti google si nu dati macar un nenorocit de search inainte sa deschideti un subiect PUNETI BOTUL LA ABSOLUT ORICE.

google am,botic am...da' io pe basescu nu l-am votat...asa ca nu mai da cu bolovani in toti, da?


Miss Darine cine te-a deranjat aratami-l urgent :D

Raporteaza abuz de limbaj
Sa fii ce vrei tu sa fii,nu ce vor altii,Sa faci ce vrei tu sa faci,nu ce fac altii,Sa gandesti cum gandesti tu,nu cum o fac altii,N-o sa ma vezi sa uit cine sunt da` o sa-i vezi p altii
miss_darine

1799 mesaje
Membru din: 26/03/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 12 Iunie 2011, ora 13:30

De la: Goku, la data 2011-06-12 13:21:05

Miss Darine cine te-a deranjat aratami-l urgent :D

nu ti'l arat, ca esti in stare sa te sui cu roata pe grumazul omului...si io dup'aia de cine ma mai iau?

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

7327 mesaje
Membru din: 26/08/2009
Oras: Timisoara

Postat pe: 12 Iunie 2011, ora 13:41

De la: miss_darine, la data 2011-06-12 13:30:34
De la: Goku, la data 2011-06-12 13:21:05

Miss Darine cine te-a deranjat aratami-l urgent :D

nu ti'l arat, ca esti in stare sa te sui cu roata pe grumazul omului...si io dup'aia de cine ma mai iau?


pff :))) bine gandit

Raporteaza abuz de limbaj
Sa fii ce vrei tu sa fii,nu ce vor altii,Sa faci ce vrei tu sa faci,nu ce fac altii,Sa gandesti cum gandesti tu,nu cum o fac altii,N-o sa ma vezi sa uit cine sunt da` o sa-i vezi p altii
mpgina

7 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Bacau

Postat pe: 12 Iunie 2011, ora 13:47

un razboi al banilor a fost si va fi mereu,intrebarea este ce banci au intrat in joc acum...???si o alta ,ce tari vor fi sacrificate acum ...

Raporteaza abuz de limbaj
titiancostea

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 12 Iunie 2011, ora 13:48

De la: cris4co, la data 2011-06-12 08:23:17mai copii adica sa inteleg ca exista un sistem de cenzura a informatiei de pe Google care se afla in anumite tari? daca exista in anumite tari...atunci exista in TOATE!Si Romania ce informatii cenzureaza? Ati vazut prea multe filme SF!

cris, o sa te mire, insa chiar exista cenzura, si nu doar pe google, ci pe toate motoarele de cautare, si in toate tarile, insa difera ca obiectiv. sunt tari unde se cenzureaza cautarile despre violenta fizica - vazi Malta si Elvetia, altele unde se cenzureaza revoltele si revolutiile - vezi China...nu e vorba de filme SF, e tehnologie. in Italia exista politie care se ocupa numai si numai cu cenzura spatiului virtual. stai tu linistit ca nici Romania nu duce lipsa de tehnologie de cenzurare a unor termeni.

Raporteaza abuz de limbaj
nonelyoo

31 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 12 Iunie 2011, ora 13:51

De la: nonameman13, la data 2011-06-12 08:57:20Deci departamentul de tehnologii de la Forbes nu se ocupa de... tehnologii, au trecut la politica.

N-am habar cum ati ajuns la al treilea razboi mondial. Nici la al treilea pentru ca nu stiu cate razboaie de genul asta au mai fost, nici la mondial pentru ca nu vad unde este mondialitatea.

Bah...mancati-as' e vorba de BERCEA MONDIALU'

Raporteaza abuz de limbaj
suteudaniel8

299 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Cluj

Postat pe: 12 Iunie 2011, ora 14:32

Oricum va exista un al 3-lea razboi mondial, ca suntem de acord sau nu indiferent de cate si cate vom face... La cate presiuni se fac si cate se intampla pe ascuns plus ca omu e facut coruptibil, vulnerabil si dificil... ce tine de noi ar trebui sa facem, si anume sa nu ascultam de politicieni sau de diverse declaratii nejustificate.

Raporteaza abuz de limbaj
Shaggy
TheZamm

74 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Cluj

Postat pe: 12 Iunie 2011, ora 14:37

sa inceapa atat timp cat e doar pe net sa fie toata ziua razboi... Sa se joace toti CS...
Eu dau shut down si gata razboiul, ma uit la tv ...

Raporteaza abuz de limbaj
suteudaniel8

299 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Cluj

Postat pe: 12 Iunie 2011, ora 16:43

Ar fi bine sa fie numai acolo... ar fi bestial

Raporteaza abuz de limbaj
Shaggy
Pagini: 1 2 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Al Treilea Razboi Mondial a inceput!
Mergi la: