back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Ce parere aveti despre lyoness?

 


 
 
Letitia_Parvan

21 mesaje
Membru din: 9/02/2011
Oras: Braila

Postat pe: 22 Februarie 2011, ora 10:12

Nu vreau sa fie interpretat ca reclama mascata pe forum, nu am aceasta intentie si de aceea incerc de la bun inceput sa semnalez acest lucru.

Ma intereseaza parerea voastra despre sistemul lyoness.

De curand un prieten mi-a spus ca pot sa fac cumparaturi de la anumite magazine si sa primesc o parte din bani inapoi. Undeva intre 5 si 10 la suta din valoare. Ceea ce mi se pare foarte tare.

Va intreb si eu acum, intradevar asa este? Sau mai precis cum functioneaza sistemul lyoness?

Raporteaza abuz de limbaj
9am133135

65 mesaje
Membru din: 11/09/2009
Postat pe: 22 Februarie 2011, ora 16:51

Bine mai Letitia...pai tu crezi ca asa merg lucrurile? Uite ce iti propun:1. daca eu am un kg de ulei si iti spun ca poti sa-l cumperi de la mine cu 10 lei dar ca iti fac un discount de 50 la suta si ti-l vand cu 5 lei inseamna ca ti-am dat inapoi 50 la suta din cat costa. Nu? Din pacate nu sunt economist, ci inginer si e greu sa ma exprim(Inginerii, la fel ca si cainii au o privire inteligenta dar amandurora le vine greu sa se exprime).
2. Daca vezi pe un produs ca scrie 110% randament poti scuipa pe el fara nici o problema(nu exista asa ceva din considerente evidente).
Compara calitativ si cantitativ cu ce e pe piata, daca e vorba de un bun electric/electronic analizeaza fiabilitatea a doua bunuri cu aceleasi caracteristici(extensia calitatii in timp)... In plus: cumperand de la magazin(pui mana pe ce cumperi, simtul tactil e foarte important). Vezi ca economia se duce de rapa total iar aceste magazine nu fac decat sa adanceasca groapa sub economie.

Cu stima.

Raporteaza abuz de limbaj
yuppydan

4 mesaje
Membru din: 27/04/2010
Oras: Sibiu

Postat pe: 23 Februarie 2011, ora 08:30

Am o parere excelenta .
Este o metoda de a face bani fie din propriile cumparaturi , fie si din a altora daca reusesti sa-ti faci o retea . Daca vrei poti sa faci si o afacere profitabila din Lyoness depinde de cat te implici.


Cezar_P

1 mesaj
Membru din: 23/02/2011
Postat pe: 25 Februarie 2011, ora 13:19

Din ce stiu eu e adevarat ca poti sa primesti bani inapoi dar procentul e mai mic 1,5%.

Raporteaza abuz de limbaj
udangiu

1 mesaj
Membru din: 9/01/2011
Postat pe: 4 Martie 2011, ora 06:42

Este una din cele mai bune afaceri. Lyoness a incheiat contracte cu mii de agenti economici din mai toate domeniile de activitate, dupa principiul "eu iti aduc clienti, tu imi dai discount".Daca ai rabdare,mergi la cumparaturi in magazinele partenere,iti faci o retea care face cumparaturi din aceleasi magazine,cate zile vei avea,iti vor intra bani in cont,iar in timp,o sa te feliciti ptr ca te-ai inscris in aceasta comunitate(a oamenilor care fac cumparaturi impreuna).Si nu mai pleca urechea la toti neavenitii care-si dau cu parerea,fara sa cunoasca subiectul.Mult succes in afacere!


holzer_johann

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 4 Martie 2011, ora 08:08

este ceva piramidal ca sa avansezi in piramida trebuie sa introduci pe linia ta alte persoane care sa cumpere produse si care la rindul lor sa introduca si ele alte persoane.

Raporteaza abuz de limbaj
holzer_johann

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 4 Martie 2011, ora 08:11

eu sunt membru Lyoness cu card si daca nu lucrezi in retea cistigul este micut dar exista. daca lucrezi in retea se vede mai bine cistigul.

Raporteaza abuz de limbaj
mariusk

1 mesaj
Membru din: 3/12/2007
Postat pe: 4 Martie 2011, ora 10:49

Oameni buni,

ma intreb uneori de ce isi dau cu parerea oamenii despre un lucru care nu le este cunoscut?!?! Lyoness este cea mai mare comunitate internationala de cumparatori. Functioneaza foarte bine indiferent daca oameni ca alexamdru (nu mai stiu daca inginer sau caine) spun multe dar nimic in acelasi timp.

Aceasta afacere nu se poate deslusi pe Net. Sunt prezentari gratuite in peste 20 de orase din tara. Sunt 10 beneficii pe care Lyoness le ofera. Este pur si simplu genial sistemul. Si nu mai asemanati tot ce nu cunoasteti sau nu intelegeti cu sistemul piramidal. Sunt lucruri total diferite.

Sfatul meu este sa va informati oficial (www.lyoness.ro) de la cei care dezvolta aceasta afacere pentru ca ei stiu cum sta treaba.

Va doresc mult succes!

MK


9am185599

12 mesaje
Membru din: 10/04/2010
Oras: Tg Mures

Postat pe: 4 Martie 2011, ora 14:53

am o parere buna,ptr ca eu nu sunt inginer,ci economist,si daca pot sa castig se cheama ca nu dau.Nu stiu din ce oras esti ,dar inscrie-te in retea si fa cumparaturi.vei afla mai multe de la ceilalti.succes!!

Raporteaza abuz de limbaj
9am179500

4 mesaje
Membru din: 22/12/2009
Postat pe: 5 Martie 2011, ora 20:35

Am vazut ca Alexandru se pretinde inginer dar habar nu are cu ce se mananca Lyness.
Lyoness este o afacere de unde primesti la cumparaturile din diverse magazine, intre 2 si 10%. Pentru asta trebuie sa te inscrii, sa primesti un card pe care sa-l prezinti la casa unde platesti cumparaturile. Cand se aduna in contul tau 43 RON iti sunt transferati automat in contul tau pe care il ai la Banca Transilvania prin care lucreaza.
Afacerea e mai complexa pentru ca se pot castiga mai multi bani din comisioane si se poate face mai mult in aceasta afacere.
In marile orase din tara sunt saptamanal prezentari ale acestei afaceri. Daca va intereseaza va pot da mai multe amanunte pentru ca sunt beneficiar al acestei afaceri.


cashbackmagazine

1 mesaj
Membru din: 8/03/2011
Postat pe: 8 Martie 2011, ora 17:40

Cine este din Brasov si doreste sa stie mai multe ii voi explica cu cea mai mare placere

Raporteaza abuz de limbaj
billy_yuppy

1 mesaj
Membru din: 22/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 9 Martie 2011, ora 14:21

cel mai bine afli mergand la o prezentare. nu este sistem piramidal ,este sistem binar.daca muncesti in sistem ai satisfactii mari. lenesii si suspiciosii nu pot decat sa te dezinformeze si descurajeze. dar in lyoness cine munceste castiga cine nu....asta e.in general procentele sunt intre 1-3% dar sunt si de 9-11%. este un sistem exceptinal...se bazeaza in special pe fidelizare siformarea retelelor de consumatori. pentru mai multe detalii te pot ajuta pe cei din bucuresti.

Raporteaza abuz de limbaj
marianrbk_yuppy

1 mesaj
Membru din: 24/03/2011
Postat pe: 24 Martie 2011, ora 11:42

Buna ziua. Pt persoanele interesate sa cunoasca si sa doreasca sa se implice in afacerea Lyoness, o afacere pt toti romanii, care sunt din Onesti, si de pe toata Valea Trotusului sa ma contacteze pt a obtine toate informatiile necesare. In curand vor fi Business Info neoficiale in Onesti, unde pot participa toti clientii Lyoness si persoane interesate. Doresc sa primesc, cu aceasta ocazie, feedback despre initiativa si p.d.v. al dvs. TRIMITETI MESAJ DIN PROFILUL MEU


vicu

15 mesaje
Membru din: 18/11/2010
Postat pe: 24 Martie 2011, ora 14:51

Poti pune anuntul si pe Merit Angajat, poate gasesti si acolo persoane interesate. Bafta!


rothmans_yuppy

7870 mesaje
Membru din: 1/05/2010
Oras: Baia Mare

Postat pe: 29 Iunie 2011, ora 08:49

Buna! Am o parere foarte buna despre Lyoness

nici eu


yuppy019440

1 mesaj
Membru din: 20/03/2012
Postat pe: 20 Martie 2012, ora 11:43

Buna! Lyoness? Mega teapa!!!! Mi-am pierdut vreo 150 de E, dar cel mai rau imi pare de timpul pierdut. Da, faceti Lyoness: toti cei ce n-aveti ce face. Despre mine:m-am lecuit...aaa si mai cunosc niste persoane care asteapta si acum sa-si ridice niste bani...asteptare placuta!!!Asadar Lyoness:

Raporteaza abuz de limbaj
yuppy019518

1 mesaj
Membru din: 6/04/2012
Postat pe: 6 Aprilie 2012, ora 10:57

Poti dezvolta te rog, macar sa stim de ce anume sa ne ferim...

Raporteaza abuz de limbaj
yuppy_248

1 mesaj
Membru din: 4/08/2012
Postat pe: 4 August 2012, ora 09:10

Apropo de Lyoness:
vand cont premium+alt cont cu 3 pozitii (cred). Vrem sa emigram si avem nevoie de bani. Daca e cineva interesat dati un mail pe yahoo. Pretul e negociabil. Adresa e romulusg2000@yahoo.com. Daca fac vreo greseala rog adminii site-ului sa stearga acest post.
Multumesc.

ON: nu pot avea o parere pe care s-o impartasesc despre Lyoness mai mult decat asta: cine munceste castiga (ex. pozitiv : cea care m-a introdus in sistem face cateva mii de euro pe luna; ex negativ: eu, care nu am facut nimic am luat doar cateva sute de lei de cand am cumparat contul)
>> de asemenea, ca sa faci bani multi de aici trebuie sa ai un pic de placere in comunicarea cu ceilalti si prezentarea unor aspecte etc etc
O zi buna

Raporteaza abuz de limbaj
yuppy_355

2 mesaje
Membru din: 2/10/2012
Postat pe: 2 Octombrie 2012, ora 11:39

Bun am sa spun parerea mea umila despre Lyoness
Pt cei ce gandesc ca vor ajunge sa aibe venituri pasive din lyoness pot sa va spun ca asta nu este chiar asa,fara munca nu primesti nimic.
Afacerea asta functioneaza atat timp cat vor intra oameni in ea si ma explic
Consumul prin lyoness nu are nici o valoare, discauntul de 1/2% este echivalent cu 0 eu merg cu sotia si copiii de 2-3 ori pe saptamana la restaurant  sa cinam in medie cheltuim pt 2 adulti si 2 copiii 35-45 € 2% este 1€ deci daca vrem sa facem economie cinam acasa si facem economie la 35-45€ (de cele mai multe ori lasam 2-3€ ciubuc chelnerului)

Acum UNITATILE daca generezi o unitate de 50€ din consum ca sa ti aduca 450-582€ va trebui sa recomanzi cel putin la 2 persoane ca mai devreme sau mai tarziu sa se faca 35-35 si sa incasezi cecul final  daca nu va trebui sa faci tu 35-35 adica sa incaseze lyoness 3500€ din care ti va da tie premiul de fid. care ti corespunde 

Si a 3-a parte lyoness preconizeaza ca in 8 ani sa ajunga la 5% din pop mondial adica la aprox
350 milioane de asociati, bun! Daca o persoana genereaza pe an aprox 7 unitati si recomanda la cate 2 pers dupa fiecare unitate calculati voi, 350 milioane ori 14= 4,9 miliarde intrebarea este anul viitor cui recomanzi? Si anul viitor?

Pt cei ce sunt PB sau vor sa devina , va trebui sa te faci expert in vanzari sa fii dispus sa te umilesti in fata tuturor cunoscutilor  sa ti suni directii, prietenii si spre surpinderea ta sa nu ti mai raspunda la telefon 
Ca sa faci CARIERA cel mai important beneficiu din lyoness va trebuii sa inscrii f multa lume directiii indirectii in,in,in directii in f scurt timp poti sa ai garantia ca nici 95% din cei care se vor inscrie dupa tine nu vor face cariera.  Eu cunosc parteneri cu life line de 200 000 cu 50 000 
Ce au 100 directi 50 directi  si nici unu dintre directi nu fac ceva bine (esec)
Si Nu pt ca nu se implica, uni au peste 100-200 de prezentari la activ si fara rezultat 1 direct 2 sau 0 si in fiecare zii cauta oameni carora sa le faca prezentari....
Marea majoritate se simt tradati de cei mai buni prieteni sau famile
AI INIMA SA FACI UNA CA ASTA  FAMILIEI TALE SI CELOR MAI BUNI PRIETENI AI TAI?

AVANSURILE IN LYONESS NU SE POT RECUPERA doar daca faci cumparaturi de vre o 40.000 euro din care trebuie sa ai 3 cumparaturi de 3000 € pt unitate din grupa 2-a si 3 cumparaturi de 8000€ grupa a 4-a
Sau mai este o posibilitate insa va trebui sa consumi la fel aprox cei 40.000€ si asta este valabil pt toata planeta indiferent de moneda.
Va urez succes maxim in lyoness!!!!



Raporteaza abuz de limbaj
yuppy019416

4 mesaje
Membru din: 14/03/2012
Postat pe: 3 Octombrie 2012, ora 00:25

Am fost pacalit de asa zisul sponsor din reteaua LYONESS, pentru a cumpara asa zisele POZITII IN SISTEM. Dupa citeva luni cind am dorit sa fac RECASH pentru acea suma am constatat ca de fapt banii nu mai pot fi recuperati nicodata si asta te obliga sa faci cumparaturi in sistem de zeci si mii de lei pentru ati recupera suma investita in acele POZITII CUMPARATE IN AVANS.

LYONESS ESTE UN SISTEM DE TIP CARITAS si cine nu crede il rog sa incerce sa faca RECASH la pozitiile deja achizitionate in sistem, garantat BANII NU II MAI VEZI INAPOI NICIODATA.

Raporteaza abuz de limbaj
yuppy_355

2 mesaje
Membru din: 2/10/2012
Postat pe: 3 Octombrie 2012, ora 01:54

yuppy019416

Nu ai inteles nimic spune i sa te re informeze ce inseamna recash eu am explicat mai sus ce inseamna este a treia forma prin care poti sa ti recuperezi banii
1 recomandare 35-35
2 folosire fiecare unitate ca avans in functie de discauntul acordat de comerciant
3 facand cumparaturi (RECASH) si inloc sa incasezi dor cei 1/2% incasezi si banii care ar merge in contul de fidelitate
Daca nu intelegi ceva dinastea 3 puncte intreaba ti sponsorul sper ca el sa stie sa te informeze
Si faza cu caritasul ma da pe spate sigur esti clujan/a ......
I ti urez succes

Raporteaza abuz de limbaj
Lyoness_ro

2 mesaje
Membru din: 31/07/2013
Postat pe: 31 Iulie 2013, ora 19:39

Detalii despre avantajele Lyoness le puteti gasi pe www.cumparaturi-lyoness.ro
Este site oficial al Lyoness Romania.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

11 mesaje
Membru din: 29/01/2010
Postat pe: 4 August 2013, ora 11:45

Eu am o parere buna tocmai pentru ca am vazut ca functioneaza. Nu castig mult din Lyoness, dar castig ceva. Daca as avea mai mult timp sa ma implic, ar fi excelent.

Raporteaza abuz de limbaj
Ceaos_Gabby_1

2 mesaje
Membru din: 25/11/2013
Postat pe: 25 Noiembrie 2013, ora 16:38

Din totdeauna mi-a placut de Lyoness, si cred ca e o afacere buna, dar nu mai am timp sa ma ocup de ea si as dori sa o vand.

Card Gold Romania Card Gold Brazilia
In India sunt prezent in grupa I cu o pozitie si in grupa II cu o pozitie Lifeline 32 persoane
Pret : 17500 RON – nu este negociabil Tel : 0746790721

Raporteaza abuz de limbaj
| Varianta pentru tiparire a topicului Ce parere aveti despre lyoness?
Mergi la: