back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Viata...

 


 
Pagini: 1 2 >> Sari la pagina:
 
gabriel_fratila

411 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 23 Mai 2010, ora 01:02

Acum 19 ani lucram ca si taximetrist ca sa ma intretin.
Intr-o noapte cand am ajuns la o comanda, la 2:30 AM , cladirea era acoperita in intuneric, doar cu exceptia unei singure lumini la o fereastra de la parter...

In asemenea circumstante, multi taximetristi ar claxona o data sau de doua ori, ar astepta un minut si apoi ar pleca. Dar am vazut prea multi oameni care depindeau de taxi ca fiind singurul lor mod de transport.
Daca nu mi se parea un pericol, intotdeauna mergeam la usa .

Deci am mers si-am batut la usa .
" Doar un minut" raspunse o voce firava, a unei persoane mai in varsta.
Auzeam ceva fiind tras de-a lungul pardoselii.

Dupa o pauza lunga, usa s-a deschis. O femeie mica de statura, in jur de vreo 80 de ani statea in fata mea. Purta o rochie colorata si o palarie mare cu un material de catifea prins pe ea, ca si o femeie dintr-un film din anii '40.
Langa ea era o valiza mica de nailon.

Apartamentul arata ca si cum nimeni n-ar mai fi locuit acolo de ani de zile. Tot mobilierul era acoperit cu cearsafuri.
Nu gaseai nici un ceas pe pereti, nici bibelori sau alte lucruri pe rafturi.

"Ati putea sa imi duceti bagajul pana la masina?"zise ea.
Am dus valiza la masina si apoi m-am intors sa sa o ajut pe femeie. Ea m-a luat de brat si am mers incet spre masina. A continuat sa-mi multumeasca pentru amabilitatea mea.
"Nu e mare lucru" I-am zis eu. " Doar incerc sa-mi tratez pasagerii in felul in care as vrea ca mama mea sa fie tratata"

Cand am intrat in masina, mi-a dat o adresa, si apoi m-a intrebat: " Ai putea sa conduci prin centrul orasului?"
"Nu este calea cea mai scurta" am raspuns eu rapid.
" Oh, nu conteza" spuse ea. " Nu ma grabesc. Eu acum merg spre azil...".

M-am uitat in oglinda retrovizoare. Ochii ei erau scanteitori...
"Nu mi-a mai ramas nimeni din familie..." a continuat ea."Doctorul spune ca nu mai am mult timp..."

In tacere am cautat ceasul de taxare si l-am oprit.

Pentru urmatoarele doua ore am condus prin oras.

M-a dus in fata unui magazin cu mobila care odata fusese o sala de bal unde obisnuia sa mearga la dans pe vremea cand era fata. Cateodata ma ruga sa opresc in fata unor cladiri sau colturi de strada si sa stau cu ea acolo in intuneric, contempland in tacere.
Cum prima aluzie de soare sa aratat pe orizont, mi-a spus dintr-odata:
"Sunt obosita... Hai sa mergem."
Am condus in tacere spre adresa pe care mi-o daduse.
Era o cladire ieftina, ca si o casa mica , cu un drum de parcare care trecea pe sub o portita. Doi oameni au venit spre taxi cum am si ajuns acolo. Erau atenti si concentrati aspura fiecarei miscari pe care o facea femeia.
Am deschis portbagajul si am dus micuta valiza pana la
usa .
Femeia fusese deja asezata intr-un scaun cu rotile.
"Cat va datorez?" a intrebat ea, in timp ce-si cauta portmoneul.
"Nimic" am zis eu.
"Dar trebuie si tu sa te intretii."
"Nu va faceti griji...sunt si alti pasageri" am raspuns eu. Aproape fara sa ma gandesc m-am aplecat si i-am dat o imbratisare. Ea m-a strans cu putere..
"Ai facut unei femei in varsta un mic moment de bucurie" spuse ea. "Multumesc."
I-am strans mana si apoi am plecat in lumina diminetii.
In spatele meu, o usa se inchisese... Era ca si sunetul de incheiere a unei vieti...

Nu am mai luat alti pasageri in tura aceea de lucru.
Am condus pierdut in ganduri... Pentru restul zile de-abia puteam vorbi.

Uitandu-ma in urma nu cred ca am facut ceva mai important in intreaga mea viata.

Suntem conditionati sa credem ca vietile noastre se invart in jurul unor momente marete.

Dar adesea aceste momente marete ne iau prin surprindere- frumos impachetate in ceea ce altii ar considera ceva putin, ceva neinsemnat.
OAMENII S-AR PUTEA SA NU-SI AMINTEASCA EXACT CEEA CE AI FACUT SAU CEEA CE AI SPUS, DAR INTOTDEAUNA ISI VOR AMINTI CUM I-AI FACUT SA SE SIMTA!!!

Viata aceasta s-ar putea sa nu fie petrecerea pe care o speram, dar cat timp suntem aici putem de asemenea sa dansam.

Raporteaza abuz de limbaj
Nu ma duce in ispita, gasesc drumul singur. Stiu ca sunt prost, dar cand ma uit in jur prind curaj! Pierdut ani, ofer recompensa!
Fosta membra 9am.ro

7554 mesaje
Membru din: 24/12/2012
Postat pe: 23 Mai 2010, ora 01:16

sfasietor, adevarat, sublim,!!!!!!...ca si viata.......

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

7296 mesaje
Membru din: 30/11/2009
Postat pe: 23 Mai 2010, ora 01:20

hm!ok!mai povesteste!!

Raporteaza abuz de limbaj
gabriel_fratila

411 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 23 Mai 2010, ora 09:26

De la: frelid, la data 2010-05-23 01:20:16 hm!ok!mai povesteste!!


In fiecare dimineata cand imi deschid ochii, imi spun:"Ziua de azi este o zi speciala!"
Nu ne mai putem intoarce niciodata inapoi, acesta e singurul Show pe care il jucam.

Raporteaza abuz de limbaj
Nu ma duce in ispita, gasesc drumul singur. Stiu ca sunt prost, dar cand ma uit in jur prind curaj! Pierdut ani, ofer recompensa!
Fosta membra 9am.ro

7296 mesaje
Membru din: 30/11/2009
Postat pe: 23 Mai 2010, ora 09:49

ok!asta stim cu totii!sau..ma rog!aproape toti!constienti sau nu...mai vreau si eu o particica din ziua ta..nu neaparat speciala!!!

Raporteaza abuz de limbaj
gabriel_fratila

411 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 23 Mai 2010, ora 12:23

De la: frelid, la data 2010-05-23 09:49:40ok!asta stim cu totii!sau..ma rog!aproape toti!constienti sau nu...mai vreau si eu o particica din ziua ta..nu neaparat speciala!!!


O sa fie

Raporteaza abuz de limbaj
Nu ma duce in ispita, gasesc drumul singur. Stiu ca sunt prost, dar cand ma uit in jur prind curaj! Pierdut ani, ofer recompensa!
gabriel_fratila

411 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 23 Mai 2010, ora 18:48

De la: frelid, la data 2010-05-23 09:49:40ok!asta stim cu totii!sau..ma rog!aproape toti!constienti sau nu...mai vreau si eu o particica din ziua ta..nu neaparat speciala!!!


Fiecare zi e speciala; fiecare dintre noi suntem speciali (banuiesc)

Raporteaza abuz de limbaj
Nu ma duce in ispita, gasesc drumul singur. Stiu ca sunt prost, dar cand ma uit in jur prind curaj! Pierdut ani, ofer recompensa!
Fosta membra 9am.ro

4000 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Cluj

Postat pe: 23 Mai 2010, ora 19:24

Nu erai cam tanar cam tanar acum 19 ani sa fi taximetrist???..Ahh scuze copy paste...

Raporteaza abuz de limbaj
“You either die as a hero, or live long enough to see yourself become the villain ”
gabriel_fratila

411 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 23 Mai 2010, ora 19:37

De la: Nigma, la data 2010-05-23 19:24:30Nu erai cam tanar cam tanar acum 19 ani sa fi taximetrist???..Ahh scuze copy paste...


Aveam doar 18 ani; dar asa este cand nu poti citi printre randuri faci caca pe tine

Raporteaza abuz de limbaj
Nu ma duce in ispita, gasesc drumul singur. Stiu ca sunt prost, dar cand ma uit in jur prind curaj! Pierdut ani, ofer recompensa!
Fosta membra 9am.ro

4000 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Cluj

Postat pe: 23 Mai 2010, ora 19:52

De la: Cornel34, la data 2010-05-23 19:37:32
De la: Nigma, la data 2010-05-23 19:24:30Nu erai cam tanar cam tanar acum 19 ani sa fi taximetrist???..Ahh scuze copy paste...


Aveam doar 18 ani; dar asa este cand nu poti citi printre randuri faci caca pe tine

Nu ai nimic ce sa citesti printre randuri e doar o poveste nimic real ,babuta aia de 80 de ani apare pe tot internetul asta ,ba face o facultate,ba isi indeplineste anumite vise din copilarie,ba danseaza prin ploaie...te rog sa ma ierti toate compunerile astea sunt doar niste povestioare cu talc scoase de niste mici robotei corporationisti care in timpul lor liber compun povesti.Oricum tipul asta de povestiri hmm parerea mea foarte departe de viata reala..in viata reala babuta aia era aruncata de familie intr-un azil pentru binele ei sa zicem..scuzama ca sunt rau dar e natura umana pana la urma si iti mai spun o chestie '' Soarta este creatia celor tari si scuza celor slabi'' daca intelegi bine daca nu iarasu e bine..;) Astept cu nerabdare urmatoare poveste a babutei ....

Raporteaza abuz de limbaj
“You either die as a hero, or live long enough to see yourself become the villain ”
gabriel_fratila

411 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 24 Mai 2010, ora 13:21

De la: Nigma, la data 2010-05-23 19:52:11
De la: Cornel34, la data 2010-05-23 19:37:32
De la: Nigma, la data 2010-05-23 19:24:30Nu erai cam tanar cam tanar acum 19 ani sa fi taximetrist???..Ahh scuze copy paste...


Aveam doar 18 ani; dar asa este cand nu poti citi printre randuri faci caca pe tine

Nu ai nimic ce sa citesti printre randuri e doar o poveste nimic real ,babuta aia de 80 de ani apare pe tot internetul asta ,ba face o facultate,ba isi indeplineste anumite vise din copilarie,ba danseaza prin ploaie...te rog sa ma ierti toate compunerile astea sunt doar niste povestioare cu talc scoase de niste mici robotei corporationisti care in timpul lor liber compun povesti.Oricum tipul asta de povestiri hmm parerea mea foarte departe de viata reala..in viata reala babuta aia era aruncata de familie intr-un azil pentru binele ei sa zicem..scuzama ca sunt rau dar e natura umana pana la urma si iti mai spun o chestie '' Soarta este creatia celor tari si scuza celor slabi'' daca intelegi bine daca nu iarasu e bine..;) Astept cu nerabdare urmatoare poveste a babutei ....



Chestiile cu fat frumos spuse de bunica, care e trecuta de 80 de ani, aveau talc si ne-au oferit printre altele vreo 7 ani acasa inainte sa mergem la scoala. Pentru binele meu o tin acasa nu la azil, pe bunica desigur.
Pana la urma intradevar creatia celor tari cum spui tu s-a numit si genocid, vezi: Hitler, Stalin, Ceausesc; am noroc ca m-a invatat bunica; de' e acasa nu la azil batrana si mai vorbeste si prostii

Raporteaza abuz de limbaj
Nu ma duce in ispita, gasesc drumul singur. Stiu ca sunt prost, dar cand ma uit in jur prind curaj! Pierdut ani, ofer recompensa!
Far_Cry

305 mesaje
Membru din: 1/01/2010
Oras: Ploiesti

Postat pe: 26 Mai 2010, ora 08:24

Sunt "miscat"de culoarea romantica a povestirii ! As deveni din nou "adolescentin"daca sensibilitatea si romantismul ar reinvia in sufletele romanilor, ca-n anii 70'-80' ! Fata de cele citite am un singur mic semn... de intrebare ! Oare poate fi posibil sa conduci de la 2.30 am. si pana cand se cracaneaza de ziua si.....sa nu iei nici un ban...indiferent pe cine ai servi,in Romania vremurilor de azi ?!...

Raporteaza abuz de limbaj
yuppykw

31 mesaje
Membru din: 31/01/2015
Oras: Bacau

Postat pe: 26 Mai 2010, ora 09:06

Ma bucur ca sa mai gasesc astfel de oameni.
Ar fi extraordinar daca toti am incerca sa vedem partea buna a vietii........dar este foarte greu .
Cu totii avem greutatile pe care le avem .........dar asa cum reiese din povestea ta este atat de simplu sa oferi o bucurie,un zambet,o imbratisare celui de langa tine incat ma intreb: de ce nu????
Bravo pentru ceea ce esti si la mai multi..........
Te salut.

Raporteaza abuz de limbaj
corporatenews119222

101 mesaje
Membru din: 16/06/2009
Postat pe: 26 Mai 2010, ora 09:32

Sincerele mele felicitari, suna ca o poveste din carti, ca un basm.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

7296 mesaje
Membru din: 30/11/2009
Postat pe: 26 Mai 2010, ora 09:42

De la: FarCry, la data 2010-05-26 08:24:53 Sunt "miscat"de culoarea romantica a povestirii ! As deveni din nou "adolescentin"daca sensibilitatea si romantismul ar reinvia in sufletele romanilor, ca-n anii 70'-80' ! Fata de cele citite am un singur mic semn... de intrebare ! Oare poate fi posibil sa conduci de la 2.30 am. si pana cand se cracaneaza de ziua si.....sa nu iei nici un ban...indiferent pe cine ai servi,in Romania vremurilor de azi ?!...
nu s-ar zice ca esti miscat! esti cry dar prea far!

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

1302 mesaje
Membru din: 1/01/2010
Postat pe: 26 Mai 2010, ora 09:51

Si mie imi pare povestirea asta un copy paste, ca de altfel si alte postari cu care ai deschis topic-uri. ( e cam ciudat cum o batranica pleaca la azil in puterea noptii ...)
Dar, chiar si daca este asa, macar ne reamintesti lucruri de viata la care nu cred ca ne gandim la servici, la piata sau in autobuz.
Frumos si asteptam noi povestioare "moraliste"

Raporteaza abuz de limbaj
cine spune ce-i normalitatea?
georgedorofte

13 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 26 Mai 2010, ora 10:02

Cam tind sa va dau dreptate cand spuneti ca povestea asta e luata de pe internet pt ca pare un pic cusuta cu ata alba...asa sa ne placa..cu happy end...sincer cam pare fantezista ca sa nu zic putin SF.Putin probabil ca sa se intample asa ceva in viata reala...eu din pacate nu mai am nici o bunik....una a murit saraca senila iar cealalta de batranete dar chiar daca altii au uitat eu nu voi uita nimic din tot ce am patit si nu mi-a placut pana cand nu voi mai avea un stop de suflare in mine....Spui ca cei puternici au soarta de partea lor mi se pare o mare neghiobie...ei au doar banii si avand aceasta putere au facut reguli,fraude,abuzuri asupra celor mai putin avuti...ei si-au decis propria soarta,asta e de cand lupul-catel....nu s-a schimbat nimic si se pare ca nu se va schimba.....asa ca sincer e buna pt copii povestea dar nu pt cei mari care vad si constientizeaza adevarul din jurul lor....dar se pare ca suntem o lume de naivi...toti...sau navi mai recent spus intr-un film pe care sigur l-am vazut toti ca ne complacem,zacem si nu facem nimic....ne meritam soarta si sa fim mintiti...chiar is curios daca randurile mele vor fi publicate si ce opinii vor starni ele

Raporteaza abuz de limbaj
Saxon1

850 mesaje
Membru din: 18/03/2014
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 26 Mai 2010, ora 10:16

Si eu am avut antecedente cu babute si n-am reusit sa agat nimic pe aici.Au pus botul citeva fetiscane la sufletul meu dar s-au bonghit ca sint smecheras si m-au parasit toate.Bine...babutele mele erau si capoase.Cind voiam sa le ajut sa treaca strada ele o ardeau ca nu vor si ajungeam sa le iau pe sus cu forta.Le lasam pe malul celalalt plingind ca nu acolo aveau ele treaba.Altele mai dibace,aveau ochelari de soare negri si credeam eu ca sint chioare.Aceeasi reactie din partea lor.Daca le luam sacosile din mina ma trezeam ca ma incaiera comunitarii si tot asa.Babele sint paguboase oricit de inima de catifea ai avea.Uite ca n-am incercat cu taxi,ca am facut si eu taxi dar plimbam babute de 19 maxim 25 de ani.Frumoasa povestea,scrisa bine,din suflet dar...are un cusur,taximetristul!Daca ma faci sa cred ca exista taximetrist in Romania care plimba pe cineva 1km gratis emigrez in Galapagos sa ma joc cu testoasele.

Raporteaza abuz de limbaj
Ma consider exact visul unei nopti de vara al oricarei femei care sta la bloc. Adica RAID, contro mosche e zanzare.
Fosta membra 9am.ro

7296 mesaje
Membru din: 30/11/2009
Postat pe: 26 Mai 2010, ora 10:20

saxoaneeeeeee!!!!!cand te citesc mami...parca mananc o inghetatta!!!!! moasa-ta!!!ca prea vi rar pe aici!ti-o fi teama ca ma ingras!?

Raporteaza abuz de limbaj
Dan_ID

75 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 26 Mai 2010, ora 10:21

Daca e povestea ta sau nu ,nu conteaza .Ideea e ca a atins locul care trebuie.Si daca inca suntem oameni ,ar trebui sa simtim ceva cand citim aceste randuri.Pe langa neputinta ,te cuprinde si un sentiment de incertitudine si nesiguranta ,si poti doar sa zici "Sper ca n'o sa fiu eu."

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

7296 mesaje
Membru din: 30/11/2009
Postat pe: 26 Mai 2010, ora 10:24

De la: Dan_ID, la data 2010-05-26 10:21:07Daca e povestea ta sau nu ,nu conteaza .Ideea e ca a atins locul care trebuie.Si daca inca suntem oameni ,ar trebui sa simtim ceva cand citim aceste randuri.Pe langa neputinta ,te cuprinde si un sentiment de incertitudine si nesiguranta ,si poti doar sa zici "Sper ca n'o sa fiu eu."
toti speram dane!ok!mai putin cei care au sarit urat la gatul lui!

Raporteaza abuz de limbaj
totlamisto

6 mesaje
Membru din: 25/05/2009
Postat pe: 26 Mai 2010, ora 10:28

Exista oameni care fac si astfel de gesturi, poate coplesiti de imprejurari, poate intuitia unor ore petrecute cu acea persoana care are de spus multe fara a vorbi. Trecutul pest uni a trecut cum a trecut si inseamna mult. Un traseu liber acceptat de taximetrist nu inseamna decat o trecere in revista a momentelor frumoase din viata acelei octogenare (simpatica si melancolica).
Cam asta este viata, alergam in stanga si dreapta petru bani, nuavm lniste daca nu-i avem si? ce facem defapt? R: uitam de noi si de sufletele noastre. Este posibil sa nu fie reala povestea dar exista un sambure de adevar printre aceste raduri. Este o traire interioara sau poate chiar o experienta de viata.
Tatal meu are un microbuz 8+1 locuri si mai face tot felul de tranferuri (aeroport-tara, aeroport-bucuresti sau autocar-tra-bucuresti) ocazional si neconditionat de ceva. Cand nu pate mai merg eu in locul lui. Tot felul de oameni intalnesti, in cateva ore iti spun toata viata si mai mult ceea ce ii apasa atunci, este placut sa ii ascult, de la fecare om inveti cate ceva. "traiti fiecare secunda din viata voastra in prezent nu va imbatati cu planuri si triti petru ele, planurile sunt acolo si trbuie sa facem multe pentru a ajunge la ele"

Ma inclin

Raporteaza abuz de limbaj
Saxon1

850 mesaje
Membru din: 18/03/2014
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 26 Mai 2010, ora 10:41

Te cred totlamisto...dar dupa ce le asculti istoriile vietilor lor,iti stergi duios o lacrima rebela din coltul ochiului drept...ala care da spre aparatul de taxare si apoi cu voce tremurinda le spui si cit ii costa depanarea amintirilor nu?Altfel...duci de ripa afacerea familiei!

Raporteaza abuz de limbaj
Ma consider exact visul unei nopti de vara al oricarei femei care sta la bloc. Adica RAID, contro mosche e zanzare.
WES_POWER

3 mesaje
Membru din: 12/02/2010
Oras: Arad

Postat pe: 26 Mai 2010, ora 10:46

nimeni nu poate sa zica de la "democratie" incoace ce sa faci tot cea ce ti se spune este ce sa nu faci:) iar in acest context este ferice de cel ce nu uita cuvintele "CU CE MASURA MASURATI CU ACEASI MASURA VI SE VA MASURA"
si inca ceva, "MILA BIRUIE JUDECATA"

Raporteaza abuz de limbaj
baytu_ionut

485 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 26 Mai 2010, ora 11:00

N-am reusit sa deslusesc misterul!!!!

Raporteaza abuz de limbaj
gabriel_fratila

411 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 26 Mai 2010, ora 12:01

De la: Saxon, la data 2010-05-26 10:41:54Te cred totlamisto...dar dupa ce le asculti istoriile vietilor lor,iti stergi duios o lacrima rebela din coltul ochiului drept...ala care da spre aparatul de taxare si apoi cu voce tremurinda le spui si cit ii costa depanarea amintirilor nu?Altfel...duci de ripa afacerea familiei!



Viata aceasta s-ar putea sa nu fie petrecerea pe care o speram, dar cat timp suntem aici putem de asemenea sa dansam.

Raporteaza abuz de limbaj
Nu ma duce in ispita, gasesc drumul singur. Stiu ca sunt prost, dar cand ma uit in jur prind curaj! Pierdut ani, ofer recompensa!
Fosta membra 9am.ro

22546 mesaje
Membru din: 8/10/2008
Oras: Craiova

Postat pe: 26 Mai 2010, ora 12:03

De la: Cornel34, la data 2010-05-26 12:01:08

Viata aceasta s-ar putea sa nu fie petrecerea pe care o speram, dar cat timp suntem aici putem de asemenea sa dansam.


E adevarat, dar depinde si in ce ritm dansam!

Raporteaza abuz de limbaj
www.nixservers.ro - Gazduire web / VPS / servere dedicate
gabriel_fratila

411 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 26 Mai 2010, ora 12:05

De la: daria_ta, la data 2010-05-26 12:03:35
De la: Cornel34, la data 2010-05-26 12:01:08

Viata aceasta s-ar putea sa nu fie petrecerea pe care o speram, dar cat timp suntem aici putem de asemenea sa dansam.


E adevarat, dar depinde si in ce ritm dansam!


Azi, nu stiu de ce, am chef de salsa, crezi ca merge?

Raporteaza abuz de limbaj
Nu ma duce in ispita, gasesc drumul singur. Stiu ca sunt prost, dar cand ma uit in jur prind curaj! Pierdut ani, ofer recompensa!
Fosta membra 9am.ro

1302 mesaje
Membru din: 1/01/2010
Postat pe: 26 Mai 2010, ora 12:08

De la: Saxon, la data 2010-05-26 10:41:54Te cred totlamisto...dar dupa ce le asculti istoriile vietilor lor,iti stergi duios o lacrima rebela din coltul ochiului drept...ala care da spre aparatul de taxare si apoi cu voce tremurinda le spui si cit ii costa depanarea amintirilor nu?Altfel...duci de ripa afacerea familiei!


azi nu esti in dispozitia "lacrimogena"

Raporteaza abuz de limbaj
cine spune ce-i normalitatea?
Fosta membra 9am.ro

22546 mesaje
Membru din: 8/10/2008
Oras: Craiova

Postat pe: 26 Mai 2010, ora 12:10

De la: Cornel34, la data 2010-05-26 12:05:47
De la: daria_ta, la data 2010-05-26 12:03:35
De la: Cornel34, la data 2010-05-26 12:01:08

Viata aceasta s-ar putea sa nu fie petrecerea pe care o speram, dar cat timp suntem aici putem de asemenea sa dansam.


E adevarat, dar depinde si in ce ritm dansam!


Azi, nu stiu de ce, am chef de salsa, crezi ca merge?


De ce nu?!

youtube.com/watch?v=SSDolQ0vvT0&feature=related

Raporteaza abuz de limbaj
www.nixservers.ro - Gazduire web / VPS / servere dedicate
Pagini: 1 2 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Viata...
Mergi la: