back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


De ce va (ne) plac pustoaicele?

 


 
Pagini: << 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 >> Sari la pagina:
 
Fosta membra 9am.ro

1214 mesaje
Membru din: 2/09/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 14 Octombrie 2009, ora 14:00



"7. E ilegal in Florida sa faci sex cu un arici"
Haps, in viata ta sa nu te duci in Florida!


Fosta membra 9am.ro

1719 mesaje
Membru din: 13/04/2009
Postat pe: 14 Octombrie 2009, ora 14:04

De la: Jumpin__Frog, la data 2009-10-14 14:00:58

"7. E ilegal in Florida sa faci sex cu un arici"
Haps, in viata ta sa nu te duci in Florida!

no comment:)))))))))))))))

Raporteaza abuz de limbaj
Rugged individualist sociopat, egomaniacal control freak, intellectual hooligan and condescending & high maintenance snobbish smartass
Fosta membra 9am.ro

7130 mesaje
Membru din: 28/04/2010
Postat pe: 14 Octombrie 2009, ora 14:06

De la: Jumpin__Frog, la data 2009-10-14 14:00:58

"7. E ilegal in Florida sa faci sex cu un arici"
Haps, in viata ta sa nu te duci in Florida!


ce m-am speriat bine macar ca nu e ilegal sa faci sex cu o stridie. atunci chiar ca as fi avut o problema

Raporteaza abuz de limbaj
sdpoCVHBU IUBH M[BNWUGFN idn [tptbgb bg
Fosta membra 9am.ro

1050 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 14 Octombrie 2009, ora 14:11

De la: ananda1, la data 2009-10-14 13:26:03Exista o serie de explicatii psihologice niciuna din ele neputand insa fi adoptata in mod neconditionat.
O prima explicatie poate fi data de complexele de inferioritate privind potenta, dimensiunea penisului, virilitatea. Tipul prefera o fata ne-experimentata, cu o constitutie mai fina decat femeiea adulta, deoarece astfel are senzatia ca este mai viril, mai potent. Aceasta explicatie se aplica si celor care spre exemplu inclina spre femeile slabute si nu spre cele mai plinute.

O a doua explicatie este ca prin contactul cu o persoana mai tanara, se vaneaza vitalitatea, inocenta si puritatea persoanei. Cautam adesea parteneri/partenere care inconstent trebuie sa ne completeze sa ne intregeasca felul de a fi. Daca barbatul a avut o adolescenta pe care si-o percepe terna si nesigura in care s-a simtit urat, poate sa orienteze spre o partenera care sa ii dea imaginea "tineretii si prospetimii" pierdute. La fel vice-versa tipii care cauta femeile mai mari cauta validarea intelectuala din partea unei persoane cu experienta.
Aici mai intra si faza in care temperanetul si personalitatea barbatului inclina spre o atitudine romantica, idealista: el este unicul iubitul dinta-i ea este "numai a lui" fapt care ii poate conferi o siguranta sentimentala si sexuala crescuta.

O alta explicatie este aceea legata de cutume sociale si prestigiu. desi intalnita mai rar se bazeaza pe ideea ca a avea o pustoaica este o chestie care iti valideaza potenta, valoarea si autoritatea.

Eu in general inclin sa cred ca alegerea unei partenere de viata mult mai tinere tine de fapt de nesiguranta individului care este inhibat sa cucereasca o femeie adulta, care sa zicem cam stie ce vrea si are alte pretentii/cerinte (mult mai clar formulate cel putin la nivel interior)


Inceputul si sfarsitul raspunsului tau este dezastruos;nu are nimic in comun cu realitate (repet a n-a oara, largimea/marimea vaginului este STABILITA GENETIC, si NU ESTE DIRECT PROPORTIONALA CU VARSTA;ca femeie, ar fi trebuit sa stii mai bine asta);

In schimb parte ta de topic cuprinsa intre "O a doua explicatie este ca prin contactul cu o persoana mai tanara [...]" si pana la "[...] O alta explicatie este aceea legata de cutume sociale si prestigiu. desi intalnita mai rar se bazeaza pe ideea ca a avea o pustoaica este o chestie care iti valideaza potenta, valoarea si autoritatea", desi discutabila este mult, mult mai aproape de adevar decat inceputul si sfarsitul raspunsului tau;tind sa cred ca inceputul si sfarsitul este bazat pe ceea ce crezi tu iar "miezul" pe ceea ce cred altii (prin studii pe care le-ai citit).

Oricum, per total, un raspuns de bun simt, cu argumente mai mult sau mai putin validate de realitate.


Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

6 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Giurgiu

Postat pe: 14 Octombrie 2009, ora 14:18

De la: gangstergrl, la data 2009-10-14 13:58:30
De la: demarcozhu, la data 2009-10-14 13:52:48In materie de sex orice lege-i nula!!!

1. Sexul oral e interzis in 18 state! ( Paris Hilton a facut inchisoare pentru ca a incalcat aceasta lege )
2.In Virginia, e interzis sa faci sex cu lumina aprinsa.
3. In Oregon, ii este interzis sotului sa vorbeasca murdar in timpul actului sexual.
4. In Washington daca faci sex in alta pozitie decat cea a misionarului poti ajunge la inchisoare!!!
5. In Connosrville, Winsconsin e ilegal ca sotul sa traga cu arma in timp ce sotia are orgasm.
6. In Harrieburg, Pennsylvania este ilegal sa faci sex cu un sofer de camion in masina
7. E ilegal in Florida sa faci sex cu un arici
8. In Utah e ilegal sa te casatoresti cu varul/vara pana la varsta de 65 de ani.
9. In Washington poti face sex cu un animal atata timp cat acesta cantareste mai putin de 40 de pounds.
10. In Georgia persoanele necasatorite nu au voie sa faca sex!
unde-i lege nu-i tocmeala


Orice lege-i nula!!!!

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

1050 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 14 Octombrie 2009, ora 14:26

De la: ananda1, la data 2009-10-14 13:26:03Exista o serie de explicatii psihologice niciuna din ele neputand insa fi adoptata in mod neconditionat.
Eu in general inclin sa cred ca alegerea unei partenere de viata mult mai tinere tine de fapt de nesiguranta individului care este inhibat sa cucereasca o femeie adulta, care sa zicem cam stie ce vrea si are alte pretentii/cerinte (mult mai clar formulate cel putin la nivel interior)


Inca ceva;am alta opinie;personal consider ca este mai usor de sedus o femie matura, care stie ce vrea;pentru ca ea stie ce vrea, e mai previzibila - poti sa-i oferi exact ceea ce nu este deloc greu sa intelegi/simti/afli ca-si doreste.
Pentru o pustoica de, spre exemplu 22-23 de ani, aflandu-se intr-o perioada de permanenta cautare a sinelui, de instabilitate afectiva si emotionala, e realmente o provocare sa o seduci sau sa-i oferi stabilitate (emotionala, spirituala, afectiva si...materiala).




Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

6 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Giurgiu

Postat pe: 14 Octombrie 2009, ora 14:39

De la: Yuppy_0zero7, la data 2009-10-14 14:26:12
De la: ananda1, la data 2009-10-14 13:26:03Exista o serie de explicatii psihologice niciuna din ele neputand insa fi adoptata in mod neconditionat.
Eu in general inclin sa cred ca alegerea unei partenere de viata mult mai tinere tine de fapt de nesiguranta individului care este inhibat sa cucereasca o femeie adulta, care sa zicem cam stie ce vrea si are alte pretentii/cerinte (mult mai clar formulate cel putin la nivel interior)


Inca ceva;am alta opinie;personal consider ca este mai usor de sedus o femie matura, care stie ce vrea;pentru ca ea stie ce vrea, e mai previzibila - poti sa-i oferi exact ceea ce nu este deloc greu sa intelegi/simti/afli ca-si doreste.
Pentru o pustoica de, spre exemplu 22-23 de ani, aflandu-se intr-o perioada de permanenta cautare a sinelui, de instabilitate afectiva si emotionala, e realmente o provocare sa o seduci sau sa-i oferi stabilitate (emotionala, spirituala, afectiva si...materiala).





Pustoaica de 22-23 ani??? LMAO
Daca dimineata iti pui placa in gura, DA, poti spune 22-23 = pustoaice!
La naiba in puii mei, am trait s-o aud si pe asta!

Raporteaza abuz de limbaj
Razvi_yuppy

57 mesaje
Membru din: 31/03/2008
Postat pe: 14 Octombrie 2009, ora 15:08

De la: Yuppy_0zero7, la data 2009-10-10 14:34:52
De ce va (ne) plac pustoicele?
De ce nu va plac?

+uri si -uri ale fetelor ce intra in categoria asta.

Care a fost cea mai mare diferenta de varsta dintre voi si o fata cu care ati avut un raport intim?

Pentru femei: de ce credeti ca unii barbati sunt atrasi de pustoaice? (Rugaminte: fara clisee de genul "sunt mai usor de prostit", "pentru ca nu sunt maturi", etc, clisee ce nu sunt adevarate...).O explicatie mai profunda si mai aproape de realitate - asta ar demonstra ca, intr-adevar, cunoasteti barbatii.


cea mai mare diferenta intre mine si o fata cu care am avut raport intim este de 9 ani. eu 27 si ea 18 !asta ca sa ma "incadrez" in lege !

SUNT SUPERBE PUSTOAICELE, DIN TOATE PUNCTELE DE VEDERE !

Raporteaza abuz de limbaj
huzum_catalin

14 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 14 Octombrie 2009, ora 15:41

poate o sa fiu acuzat pt ce zic dar din punctul meu de vedere asta e adevarul. sunt mai fine la piele, mai dragalase, arata cu o usurinta demna de invidiat iubirea ce ne-o poarta, atunci cand sunt deranjate de ceva nu ezita sa ne zica(adica ne invata sa fim mai buni, cu ele cel putin) . da am 22 de ani si prietena mea abia a implinit 17 . bine inteles ca sunt si persoane mai in varsta ce stiu sa arate iubirea in acelasi mod deschis si sincer... dar prea putine cazuri(sfat: fetelor, multora dintre noi ne place sa fim alintati, mangaiati, laudatzi).(Cele cinci limbaje ale iubiri... o carte ce merita citita)

Raporteaza abuz de limbaj
:))
Fosta membra 9am.ro

1050 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 14 Octombrie 2009, ora 15:43

De la: Razvi, la data 2009-10-14 15:08:33
De la: Yuppy_0zero7, la data 2009-10-10 14:34:52
De ce va (ne) plac pustoicele?
De ce nu va plac?

+uri si -uri ale fetelor ce intra in categoria asta.

Care a fost cea mai mare diferenta de varsta dintre voi si o fata cu care ati avut un raport intim?

Pentru femei: de ce credeti ca unii barbati sunt atrasi de pustoaice? (Rugaminte: fara clisee de genul "sunt mai usor de prostit", "pentru ca nu sunt maturi", etc, clisee ce nu sunt adevarate...).O explicatie mai profunda si mai aproape de realitate - asta ar demonstra ca, intr-adevar, cunoasteti barbatii.


cea mai mare diferenta intre mine si o fata cu care am avut raport intim este de 9 ani. eu 27 si ea 18 !asta ca sa ma "incadrez" in lege !

SUNT SUPERBE PUSTOAICELE, DIN TOATE PUNCTELE DE VEDERE !


Erai in legalitatea COMPLETA si daca ar fi avut minim 15 impliniti.


Raporteaza abuz de limbaj
aprov

221 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 14 Octombrie 2009, ora 16:08

De ce ne plac pustoaicele?
Pentru ca sunt asa naive incat tot ce iau in mana duc repede la gura.

Raporteaza abuz de limbaj
Sunt irezistibil,inamovibil, iresposabil, irecuperabil. Vorbesc Braille, si daca vreau trimit totul la dracu. Tocmai am ,,reusit" sa sterg Recycle Bin.
sc_alin

3 mesaje
Membru din: 30/01/2015
Postat pe: 14 Octombrie 2009, ora 16:09

eu am avut 27 ,ea 17 si am avut o relatie de 2 ani si jumatate ....dar s`a terminta urat din pacate

Raporteaza abuz de limbaj
sotto062736

334 mesaje
Membru din: 27/09/2009
Postat pe: 14 Octombrie 2009, ora 16:17

De la: aprov, la data 2009-10-14 16:08:59De ce ne plac pustoaicele?
Pentru ca sunt asa naive incat tot ce iau in mana duc repede la gura.

...si cu asta ai demonstrat si tu ca esti macho-barbat!pe deasupra, ai si 48 de ani (dupa cum scrie in profil).Esti jalnic.Sunt curios ,o familie ai?inafara celei in care te-ai nascut,nu cred!

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

44 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 14 Octombrie 2009, ora 16:35

De la: ananda1, la data 2009-10-14 13:26:03Exista o serie de explicatii psihologice niciuna din ele neputand insa fi adoptata in mod neconditionat.
O prima explicatie poate fi data de complexele de inferioritate privind potenta, dimensiunea penisului, virilitatea. Tipul prefera o fata ne-experimentata, cu o constitutie mai fina decat femeiea adulta, deoarece astfel are senzatia ca este mai viril, mai potent. Aceasta explicatie se aplica si celor care spre exemplu inclina spre femeile slabute si nu spre cele mai plinute.

O a doua explicatie este ca prin contactul cu o persoana mai tanara, se vaneaza vitalitatea, inocenta si puritatea persoanei. Cautam adesea parteneri/partenere care inconstent trebuie sa ne completeze sa ne intregeasca felul de a fi. Daca barbatul a avut o adolescenta pe care si-o percepe terna si nesigura in care s-a simtit urat, poate sa orienteze spre o partenera care sa ii dea imaginea "tineretii si prospetimii" pierdute. La fel vice-versa tipii care cauta femeile mai mari cauta validarea intelectuala din partea unei persoane cu experienta.
Aici mai intra si faza in care temperanetul si personalitatea barbatului inclina spre o atitudine romantica, idealista: el este unicul iubitul dinta-i ea este "numai a lui" fapt care ii poate conferi o siguranta sentimentala si sexuala crescuta.

O alta explicatie este aceea legata de cutume sociale si prestigiu. desi intalnita mai rar se bazeaza pe ideea ca a avea o pustoaica este o chestie care iti valideaza potenta, valoarea si autoritatea.

Eu in general inclin sa cred ca alegerea unei partenere de viata mult mai tinere tine de fapt de nesiguranta individului care este inhibat sa cucereasca o femeie adulta, care sa zicem cam stie ce vrea si are alte pretentii/cerinte (mult mai clar formulate cel putin la nivel interior)



Salut,

Formulezi niste raspunsuri pentru o relatie /casatorie cu o pustoaica.
Acum eu cred ca intrebarea era destul de simpla : de ce ne plac pustoaicele? Nu cred ca s-a referit cineva la casatorie sau o relatie de lunga durata.

Eu personal expun doua dintre motivele pentru care imi plac :

a)Simplul fapt ca este tanara este suficient de excitant ca sa doresti o pustoaica. La cum arata si se imbraca o fata de 14-17 ani nici nu cred ca se mai pune problema de pedofilie.
b)Faptul ca un barbat dupa o anumita varsta (ex: 25-35 ani) este satul de "frumoasele" femei mature care sa-mi fie cu iertare, cu cat imbatranesc, cu atat mai mult se prostesc si isi arata complexele.

Cu scuze pentru ceea ce gandesc

Raporteaza abuz de limbaj
alx_bejan

947 mesaje
Membru din: 23/01/2009
Postat pe: 14 Octombrie 2009, ora 16:38

De la: bebebe, la data 2009-10-14 16:35:36
De la: ananda1, la data 2009-10-14 13:26:03Exista o serie de explicatii psihologice niciuna din ele neputand insa fi adoptata in mod neconditionat.
O prima explicatie poate fi data de complexele de inferioritate privind potenta, dimensiunea penisului, virilitatea. Tipul prefera o fata ne-experimentata, cu o constitutie mai fina decat femeiea adulta, deoarece astfel are senzatia ca este mai viril, mai potent. Aceasta explicatie se aplica si celor care spre exemplu inclina spre femeile slabute si nu spre cele mai plinute.

O a doua explicatie este ca prin contactul cu o persoana mai tanara, se vaneaza vitalitatea, inocenta si puritatea persoanei. Cautam adesea parteneri/partenere care inconstent trebuie sa ne completeze sa ne intregeasca felul de a fi. Daca barbatul a avut o adolescenta pe care si-o percepe terna si nesigura in care s-a simtit urat, poate sa orienteze spre o partenera care sa ii dea imaginea "tineretii si prospetimii" pierdute. La fel vice-versa tipii care cauta femeile mai mari cauta validarea intelectuala din partea unei persoane cu experienta.
Aici mai intra si faza in care temperanetul si personalitatea barbatului inclina spre o atitudine romantica, idealista: el este unicul iubitul dinta-i ea este "numai a lui" fapt care ii poate conferi o siguranta sentimentala si sexuala crescuta.

O alta explicatie este aceea legata de cutume sociale si prestigiu. desi intalnita mai rar se bazeaza pe ideea ca a avea o pustoaica este o chestie care iti valideaza potenta, valoarea si autoritatea.

Eu in general inclin sa cred ca alegerea unei partenere de viata mult mai tinere tine de fapt de nesiguranta individului care este inhibat sa cucereasca o femeie adulta, care sa zicem cam stie ce vrea si are alte pretentii/cerinte (mult mai clar formulate cel putin la nivel interior)



Salut,

Formulezi niste raspunsuri pentru o relatie /casatorie cu o pustoaica.
Acum eu cred ca intrebarea era destul de simpla : de ce ne plac pustoaicele? Nu cred ca s-a referit cineva la casatorie sau o relatie de lunga durata.

Eu personal expun doua dintre motivele pentru care imi plac :

a)Simplul fapt ca este tanara este suficient de excitant ca sa doresti o pustoaica. La cum arata si se imbraca o fata de 14-17 ani nici nu cred ca se mai pune problema de pedofilie.
b)Faptul ca un barbat dupa o anumita varsta (ex: 25-35 ani) este satul de "frumoasele" femei mature care sa-mi fie cu iertare, cu cat imbatranesc, cu atat mai mult se prostesc si isi arata complexele.

Cu scuze pentru ceea ce gandesc



Eu zic ca esti cam drastic... Eu cred ca vroiai sa spui ca pustoaicele sunt mai prostutze...iar frumoasele femei nu prea se lasa prostite....

Raporteaza abuz de limbaj
sotto062736

334 mesaje
Membru din: 27/09/2009
Postat pe: 14 Octombrie 2009, ora 16:49


"... satul de "frumoasele" femei mature care sa-mi fie cu iertare, cu cat imbatranesc, cu atat mai mult se prostesc si isi arata complexele. "

Cu scuze pentru ceea ce gandesc
[/quote]



...iar tu ramai tot tanar,frumos si...destept ca acuma !
----------------------------

Io zic ca fiecare lucru,trebuie facut la vremea lui.Asta ar insemna sa fi un om echilibrat si sanatos la minte!Sa ne mai miram de pedofilii cei vedem la stiri, de 60-70 de ani?Au avut si aceia candva 35 de ani.

Raporteaza abuz de limbaj
sotto062736

334 mesaje
Membru din: 27/09/2009
Postat pe: 14 Octombrie 2009, ora 17:10

Am o rugaminte,pentru cei trecuti de 30 de ani si practica sexul cu o minora,sa-mi spuna:
Cum poti sa-ti manifesti intentia de a face sex cu o minora ?!Cum draqu formulezi verbal asta?pentru ca eu, nu asi putea nici macar sa privesc in ochi, cu asemenea intentii o minora!!!Cred ca pur si simplu m-asi topi!!Ok,adevarat,sunt "bine crescute" frumoase,etc,etc ,dar...o admiri si atat!Nu poti merge mai departe pentru ca nu-i moral ,in primul rand!Ce devine barbatul in acest caz?Caine maidanez?Morala nu mai exista?Si mai sustinem ca suntem culti,pregatiti si inteligenti!...Oare?
Personal asi fi, PRO pedeapsa cu moartea prin impuscare,pentru viol (indiferent de varsta victimei),incest si raporturi sexuale care se incadreaza la coruptie de minori!

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

44 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 14 Octombrie 2009, ora 17:10

De la: reflex, la data 2009-10-14 16:49:22
"... satul de "frumoasele" femei mature care sa-mi fie cu iertare, cu cat imbatranesc, cu atat mai mult se prostesc si isi arata complexele. "

Cu scuze pentru ceea ce gandesc




...iar tu ramai tot tanar,frumos si...destept ca acuma !
----------------------------

Io zic ca fiecare lucru,trebuie facut la vremea lui.Asta ar insemna sa fi un om echilibrat si sanatos la minte!Sa ne mai miram de pedofilii cei vedem la stiri, de 60-70 de ani?Au avut si aceia candva 35 de ani.[/quote]


Sa inteleg va vocea ratiuni a devenit un reflex ?

Raporteaza abuz de limbaj
sotto062736

334 mesaje
Membru din: 27/09/2009
Postat pe: 14 Octombrie 2009, ora 17:14

Vocea ratiunii,ar trebui sa fie un reflex pentru oricine!S-ar putea naste o lume mai buna.

Raporteaza abuz de limbaj
XavY

3163 mesaje
Membru din: 17/03/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 14 Octombrie 2009, ora 17:25

De la: reflex, la data 2009-10-14 17:10:14Am o rugaminte,pentru cei trecuti de 30 de ani si practica sexul cu o minora,sa-mi spuna:
Cum poti sa-ti manifesti intentia de a face sex cu o minora ?!Cum draqu formulezi verbal asta?pentru ca eu, nu asi putea nici macar sa privesc in ochi, cu asemenea intentii o minora!!!Cred ca pur si simplu m-asi topi!!Ok,adevarat,sunt "bine crescute" frumoase,etc,etc ,dar...o admiri si atat!Nu poti merge mai departe pentru ca nu-i moral ,in primul rand!Ce devine barbatul in acest caz?Caine maidanez?Morala nu mai exista?Si mai sustinem ca suntem culti,pregatiti si inteligenti!...Oare?
Personal asi fi, PRO pedeapsa cu moartea prin impuscare,pentru viol (indiferent de varsta victimei),incest si raporturi sexuale care se incadreaza la coruptie de minori!


Sincer...cred ca ai ajuns si tu sa crezi ceea ce spui! Am tacut pana acum...dar..deja devii..fanatic?O iei si pe alaturi.Tu daca intri in vorba cu o femeie,primul lucru pe care il ceri este buletinul?Sa fim seriosi!Nu te cunosc,nici nu vreau,in esenta ai dreptate dar dai si cu bata-n balta!Ar fi multe de vorbit,dar... Aaaa...sa uu incerci sa ma incluzi nicaieri...chiar nu vreau asta!

P.s. - Vorbesc aici de cele de 18-20 ani,dar fiecare femeie are personalitatea ei,si ca exemplu crede-ma ca au fost cazuri cand una de 20 ani dadea clasa uneia de 28-30 ani.Prin tot...caracter,personalitate,felul ei de a fi...etc!Si e unul dintre putinele exemple!Lumea se schimba...Tu ce mai astepti?

Raporteaza abuz de limbaj
Can`t get enought of you...
sotto062736

334 mesaje
Membru din: 27/09/2009
Postat pe: 14 Octombrie 2009, ora 17:27

Si mai am o intrebare:
Ce satisfactie poti avea,barbat de 35 facand sex cu o fetiscana de 15 ani?Banuiesc ca toata-i rosie si pierduta in fata "masculului" de 35 de ani.Aia n`are nici experienta sexuala,nu cunoaste jocurile erotice,mai mult,n`ai ce sa discuti cu ea!Ce s-o intrebi?Ce tema a primit la mathe in timp ce tu esti pe ea cu instinct de animal?Pfoooai!eu ma feresc si sa numesc asta "partida de sex"!Cred ca dupa asa ceva,uitandu-ma in oglinda asi fi scarbit de mine!

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

44 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 14 Octombrie 2009, ora 17:28

De la: reflex, la data 2009-10-14 17:10:14Am o rugaminte,pentru cei trecuti de 30 de ani si practica sexul cu o minora,sa-mi spuna:
Cum poti sa-ti manifesti intentia de a face sex cu o minora ?!Cum draqu formulezi verbal asta?pentru ca eu, nu asi putea nici macar sa privesc in ochi, cu asemenea intentii o minora!!!Cred ca pur si simplu m-asi topi!!Ok,adevarat,sunt "bine crescute" frumoase,etc,etc ,dar...o admiri si atat!Nu poti merge mai departe pentru ca nu-i moral ,in primul rand!Ce devine barbatul in acest caz?Caine maidanez?Morala nu mai exista?Si mai sustinem ca suntem culti,pregatiti si inteligenti!...Oare?
Personal asi fi, PRO pedeapsa cu moartea prin impuscare,pentru viol (indiferent de varsta victimei),incest si raporturi sexuale care se incadreaza la coruptie de minori!


Ca sa definim putin termenii si sa nu fiu inteles gresit sa mergem pe urmatoarea situatie . Barbatul are de la 25 -35 de ani si pustoaica are 15-18 ani.Nu sunt rude. Ambii sunt de acord sa faca sex. Ce vezi rau in asta ? Explica putin te rog ce legatura are morala cu sexul ? Cine a sustinut ca este cult, pregatit si inteligent? Ce legatura are afirmatia asta cu subiectul de fata?
Te citez :
"Personal asi fi, PRO pedeapsa cu moartea prin impuscare,pentru viol (indiferent de varsta victimei),incest si raporturi sexuale care se incadreaza la coruptie de minori![/quote]"
Te sfatuiesc sa adresezi o petitie Parlamentului Romaniei in acest sens.Dreptul la petitionare este garantat de Constitutia Romaniei.


Raporteaza abuz de limbaj
sotto062736

334 mesaje
Membru din: 27/09/2009
Postat pe: 14 Octombrie 2009, ora 17:29

De la: XavY, la data 2009-10-14 17:25:17
De la: reflex, la data 2009-10-14 17:10:14Am o rugaminte,pentru cei trecuti de 30 de ani si practica sexul cu o minora,sa-mi spuna:
Cum poti sa-ti manifesti intentia de a face sex cu o minora ?!Cum draqu formulezi verbal asta?pentru ca eu, nu asi putea nici macar sa privesc in ochi, cu asemenea intentii o minora!!!Cred ca pur si simplu m-asi topi!!Ok,adevarat,sunt "bine crescute" frumoase,etc,etc ,dar...o admiri si atat!Nu poti merge mai departe pentru ca nu-i moral ,in primul rand!Ce devine barbatul in acest caz?Caine maidanez?Morala nu mai exista?Si mai sustinem ca suntem culti,pregatiti si inteligenti!...Oare?
Personal asi fi, PRO pedeapsa cu moartea prin impuscare,pentru viol (indiferent de varsta victimei),incest si raporturi sexuale care se incadreaza la coruptie de minori!


Sincer...cred ca ai ajuns si tu sa crezi ceea ce spui! Am tacut pana acum...dar..deja devii..fanatic?O iei si pe alaturi.Tu daca intri in vorba cu o femeie,primul lucru pe care il ceri este buletinul?Sa fim seriosi!Nu te cunosc,nici nu vreau,in esenta ai dreptate dar dai si cu bata-n balta!Ar fi multe de vorbit,dar... Aaaa...sa uu incerci sa ma incluzi nicaieri...chiar nu vreau asta!

P.s. - fiecare femeie are personalitatea ei,si ca exemplu crede-ma ca au fost cazuri cand una de 20 ani dadea clasa uneia de 28-30 ani.Prin tot...caracter,personalitate,felul ei de a fi...etc!Si e unul dintre putinele exemple!Lumea se schimba...Tu ce mai astepti?

da aici nu vorbim de 20 de ani!!!vorbim despre pustoaice!

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

1050 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 14 Octombrie 2009, ora 17:32

De la: reflex, la data 2009-10-14 16:17:25
De la: aprov, la data 2009-10-14 16:08:59De ce ne plac pustoaicele?
Pentru ca sunt asa naive incat tot ce iau in mana duc repede la gura.

...si cu asta ai demonstrat si tu ca esti macho-barbat!pe deasupra, ai si 48 de ani (dupa cum scrie in profil).Esti jalnic.Sunt curios ,o familie ai?inafara celei in care te-ai nascut,nu cred!


Reflex, te rog eu frumos, lasa omul sa-si exprime ideile si preferintele;ne va judeca Dumnezeu pe toti;de ce nu vrei sa fii de acord cu asta;hai sa nu ne erijam in instante divine;nu suntem pe forum se ne condamnam unii pe altii;o.k., poate nici eu nu sunt de acord cu el, dar este opinia lui, buna sau rea, denaturata sau nu, morala sau imorala.
Am intervenit ca posbil "moderator", doar este subiectul deschis de mine;am inteles foarte bine ca esti parinte de doua fete si-ti faci griji pentru asta;dar sunt solutii mult mai eficiente pentru a le proteja decat o discutie pe un forum, care poate degenera, iarasi, intr-un lung si interminabil sir de "certuri";multumesc anticipat pentru intelegere.


Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

1050 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 14 Octombrie 2009, ora 17:35

De la: reflex, la data 2009-10-14 16:49:22
"... satul de "frumoasele" femei mature care sa-mi fie cu iertare, cu cat imbatranesc, cu atat mai mult se prostesc si isi arata complexele. "

Cu scuze pentru ceea ce gandesc




...iar tu ramai tot tanar,frumos si...destept ca acuma !
----------------------------

Io zic ca fiecare lucru,trebuie facut la vremea lui.Asta ar insemna sa fi un om echilibrat si sanatos la minte!Sa ne mai miram de pedofilii cei vedem la stiri, de 60-70 de ani?Au avut si aceia candva 35 de ani.[/quote]

Reflex, nu este DELOC un subiect legat de pedofilie;evita termenul, nu este cazul, ok?Sa nu denaturam, totusi.



Raporteaza abuz de limbaj
sotto062736

334 mesaje
Membru din: 27/09/2009
Postat pe: 14 Octombrie 2009, ora 17:36

De la: Yuppy_0zero7, la data 2009-10-14 17:32:10
De la: reflex, la data 2009-10-14 16:17:25
De la: aprov, la data 2009-10-14 16:08:59De ce ne plac pustoaicele?
Pentru ca sunt asa naive incat tot ce iau in mana duc repede la gura.

...si cu asta ai demonstrat si tu ca esti macho-barbat!pe deasupra, ai si 48 de ani (dupa cum scrie in profil).Esti jalnic.Sunt curios ,o familie ai?inafara celei in care te-ai nascut,nu cred!


Reflex, te rog eu frumos, lasa omul sa-si exprime ideile si preferintele;ne va judeca Dumnezeu pe toti;de ce nu vrei sa fii de acord cu asta;hai sa nu ne erijam in instante divine;nu suntem pe forum se ne condamnam unii pe altii;o.k., poate nici eu nu sunt de acord cu el, dar este opinia lui, buna sau rea, denaturata sau nu, morala sau imorala.
Am intervenit ca posbil "moderator", doar este subiectul deschis de mine;am inteles foarte bine ca esti parinte de doua fete si-ti faci griji pentru asta;dar sunt solutii mult mai eficiente pentru a le proteja decat o discutie pe un forum, care poate degenera, iarasi, intr-un lung si interminabil sir de "certuri";multumesc anticipat pentru intelegere.


Faptul ca sunt parinte de doua fete n-are nici o importanta.Intodeauna am vazut acest aspect asa cum zic acuma.Iar despre judecata divina...ce sa mai vorbim,nici macar nu am invocat-o!oare chiar exista?Si nu-i nici o cearta,imi exprim si eu parerile pe un forum liber.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

22546 mesaje
Membru din: 8/10/2008
Oras: Craiova

Postat pe: 14 Octombrie 2009, ora 17:38

De la: reflex, la data 2009-10-14 17:36:05
De la: Yuppy_0zero7, la data 2009-10-14 17:32:10
De la: reflex, la data 2009-10-14 16:17:25
De la: aprov, la data 2009-10-14 16:08:59De ce ne plac pustoaicele?
Pentru ca sunt asa naive incat tot ce iau in mana duc repede la gura.

...si cu asta ai demonstrat si tu ca esti macho-barbat!pe deasupra, ai si 48 de ani (dupa cum scrie in profil).Esti jalnic.Sunt curios ,o familie ai?inafara celei in care te-ai nascut,nu cred!


Reflex, te rog eu frumos, lasa omul sa-si exprime ideile si preferintele;ne va judeca Dumnezeu pe toti;de ce nu vrei sa fii de acord cu asta;hai sa nu ne erijam in instante divine;nu suntem pe forum se ne condamnam unii pe altii;o.k., poate nici eu nu sunt de acord cu el, dar este opinia lui, buna sau rea, denaturata sau nu, morala sau imorala.
Am intervenit ca posbil "moderator", doar este subiectul deschis de mine;am inteles foarte bine ca esti parinte de doua fete si-ti faci griji pentru asta;dar sunt solutii mult mai eficiente pentru a le proteja decat o discutie pe un forum, care poate degenera, iarasi, intr-un lung si interminabil sir de "certuri";multumesc anticipat pentru intelegere.


Faptul ca sunt parinte de doua fete n-are nici o importanta.Intodeauna am vazut acest aspect asa cum zic acuma.Iar despre judecata divina...ce sa mai vorbim,nici macar nu am invocat-o!oare chiar exista?Si nu-i nici o cearta,imi exprim si eu parerile pe un forum liber.


Despre ce vorbiti voi aici?! Ia sa imi faca si mie cineva informarea!

Raporteaza abuz de limbaj
www.nixservers.ro - Gazduire web / VPS / servere dedicate
Fosta membra 9am.ro

1050 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 14 Octombrie 2009, ora 17:41

De la: demarcozhu, la data 2009-10-14 14:39:06
De la: Yuppy_0zero7, la data 2009-10-14 14:26:12
De la: ananda1, la data 2009-10-14 13:26:03Exista o serie de explicatii psihologice niciuna din ele neputand insa fi adoptata in mod neconditionat.
Eu in general inclin sa cred ca alegerea unei partenere de viata mult mai tinere tine de fapt de nesiguranta individului care este inhibat sa cucereasca o femeie adulta, care sa zicem cam stie ce vrea si are alte pretentii/cerinte (mult mai clar formulate cel putin la nivel interior)


Inca ceva;am alta opinie;personal consider ca este mai usor de sedus o femie matura, care stie ce vrea;pentru ca ea stie ce vrea, e mai previzibila - poti sa-i oferi exact ceea ce nu este deloc greu sa intelegi/simti/afli ca-si doreste.
Pentru o pustoica de, spre exemplu 22-23 de ani, aflandu-se intr-o perioada de permanenta cautare a sinelui, de instabilitate afectiva si emotionala, e realmente o provocare sa o seduci sau sa-i oferi stabilitate (emotionala, spirituala, afectiva si...materiala).





Pustoaica de 22-23 ani??? LMAO
Daca dimineata iti pui placa in gura, DA, poti spune 22-23 = pustoaice!
La naiba in puii mei, am trait s-o aud si pe asta!


Buuuun!Hai sa stabilim o conventie cu privire la varsta "pustoaicelor", ca sa avem o baza comuna de discutie;propun ca fiecare membru ce posteaza, sa vina cu o marja, cu un interval de varsta, care sa acopere segmentul;pentru inceput, ca sa pot acoperi toate posibilele opinii, las o marja minima legal, inferioara si una maxima social si in planul personalitatii bine definite.

Deci, sa licitam, pentru inceput, 15-24 de ani;ce este sub 15 este copila (nu intra, sub nici o forma, in discutie) iar ce este peste 24, o putem considera femeie.
O.K.?

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

1050 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 14 Octombrie 2009, ora 17:42

De la: sc_alin, la data 2009-10-14 16:09:34eu am avut 27 ,ea 17 si am avut o relatie de 2 ani si jumatate ....dar s`a terminta urat din pacate


Ce inseamna "urat", daca nu sunt prea indiscret?Motivul principal a fost diferenta de varsta?

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

1050 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 14 Octombrie 2009, ora 17:45

De la: Azzido, la data 2009-10-14 16:38:16
De la: bebebe, la data 2009-10-14 16:35:36
De la: ananda1, la data 2009-10-14 13:26:03Exista o serie de explicatii psihologice niciuna din ele neputand insa fi adoptata in mod neconditionat.
O prima explicatie poate fi data de complexele de inferioritate privind potenta, dimensiunea penisului, virilitatea. Tipul prefera o fata ne-experimentata, cu o constitutie mai fina decat femeiea adulta, deoarece astfel are senzatia ca este mai viril, mai potent. Aceasta explicatie se aplica si celor care spre exemplu inclina spre femeile slabute si nu spre cele mai plinute.

O a doua explicatie este ca prin contactul cu o persoana mai tanara, se vaneaza vitalitatea, inocenta si puritatea persoanei. Cautam adesea parteneri/partenere care inconstent trebuie sa ne completeze sa ne intregeasca felul de a fi. Daca barbatul a avut o adolescenta pe care si-o percepe terna si nesigura in care s-a simtit urat, poate sa orienteze spre o partenera care sa ii dea imaginea "tineretii si prospetimii" pierdute. La fel vice-versa tipii care cauta femeile mai mari cauta validarea intelectuala din partea unei persoane cu experienta.
Aici mai intra si faza in care temperanetul si personalitatea barbatului inclina spre o atitudine romantica, idealista: el este unicul iubitul dinta-i ea este "numai a lui" fapt care ii poate conferi o siguranta sentimentala si sexuala crescuta.

O alta explicatie este aceea legata de cutume sociale si prestigiu. desi intalnita mai rar se bazeaza pe ideea ca a avea o pustoaica este o chestie care iti valideaza potenta, valoarea si autoritatea.

Eu in general inclin sa cred ca alegerea unei partenere de viata mult mai tinere tine de fapt de nesiguranta individului care este inhibat sa cucereasca o femeie adulta, care sa zicem cam stie ce vrea si are alte pretentii/cerinte (mult mai clar formulate cel putin la nivel interior)



Salut,

Formulezi niste raspunsuri pentru o relatie /casatorie cu o pustoaica.
Acum eu cred ca intrebarea era destul de simpla : de ce ne plac pustoaicele? Nu cred ca s-a referit cineva la casatorie sau o relatie de lunga durata.

Eu personal expun doua dintre motivele pentru care imi plac :

a)Simplul fapt ca este tanara este suficient de excitant ca sa doresti o pustoaica. La cum arata si se imbraca o fata de 14-17 ani nici nu cred ca se mai pune problema de pedofilie.
b)Faptul ca un barbat dupa o anumita varsta (ex: 25-35 ani) este satul de "frumoasele" femei mature care sa-mi fie cu iertare, cu cat imbatranesc, cu atat mai mult se prostesc si isi arata complexele.

Cu scuze pentru ceea ce gandesc



Eu zic ca esti cam drastic... Eu cred ca vroiai sa spui ca pustoaicele sunt mai prostutze...iar frumoasele femei nu prea se lasa prostite....

Nu sunt de acord cu tine;sunt tipe de 20 de ani mult peste altele de 30 de ani, ca intelect, educatie, abilitati sociale;varsta in sine nu este o calitate si trecerea anilor, pur si simplu, fara sa pui caramaida cu caramida in educatie, nu te face mai "INVULNERABILA", ca femeie, in fata unui barbat.



Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: << 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului De ce va (ne) plac pustoaicele?
Mergi la: