back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Pitipoance si cocalari ! romania, incotro?

 


 
Pagini: << 1 2 3 4 >> Sari la pagina:
 
Fosta membra 9am.ro

49 mesaje
Membru din: 14/10/2009
Postat pe: 4 Noiembrie 2009, ora 01:36

nu vad de ce as fi invidioasa....pur si siplu te saturi sa vezi aCElasi rahat de fiecare data cand deschizi televizorul....nu vezi nimic nou....


LeonKing

2035 mesaje
Membru din: 30/10/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 4 Noiembrie 2009, ora 01:37

De la: yuppy005530, la data 2009-11-04 01:36:38nu vad de ce as fi invidioasa....pur si siplu te saturi sa vezi aCElasi rahat de fiecare data cand deschizi televizorul....nu vezi nimic nou....


nu te mai uita...
joci la bingo?

Raporteaza abuz de limbaj
" tristetea mea aude nenascutii caini nenascutii oameni cum ii latra" Nichita Stanescu
waliazar

33 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 4 Noiembrie 2009, ora 09:54

De la: daria_ta, la data 2009-11-03 07:39:31
De la: iogamac, la data 2009-11-03 07:37:27cum de n-am vazut acest topic pana acum?
pacat ca intr-o tara plina de talente autentice la putere sunt pizipoancele si cocalarii, iar mass media promoveaza nonvalorile...
probabil asta este interesul celor din fruntea tarii...bani pentru cultura ioc, educatia este la pamant, etc


Tocmai ai raspuns intrebarii din titlul topicului...

Buna dimineata!


Neata, nonvalorile fac audienta , ai audienta ai emisiune , ai emisiune ai job in Tv ai job ...esti pe sticla,... esti pe sticla ai bani si faima ...

Raporteaza abuz de limbaj
euLaura

85 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Tulcea

Postat pe: 5 Noiembrie 2009, ora 08:24

concluzia la ceea ce spui tu, waliazar este ca vinovatii sunt tot cei care se uita, caci fac raiting la astfel de nulitati!

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

22546 mesaje
Membru din: 8/10/2008
Oras: Craiova

Postat pe: 5 Noiembrie 2009, ora 08:34

De la: euLaurik, la data 2009-11-05 08:24:38concluzia la ceea ce spui tu, waliazar este ca vinovatii sunt tot cei care se uita, caci fac raiting la astfel de nulitati!


Era o "vorba"..."multi, Doamne, da' prosti"...raspunsul:"prosti, dar multi!"spunea Alexandru Lapusneanu...

Raporteaza abuz de limbaj
www.nixservers.ro - Gazduire web / VPS / servere dedicate
euLaura

85 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Tulcea

Postat pe: 5 Noiembrie 2009, ora 19:08

prea multi, totusi!
iar eu sper ca unii se mai pot destepta, desi slabe sanse. Macar pt generatia tanara sa mai putem face ceva!

Raporteaza abuz de limbaj
LeonKing

2035 mesaje
Membru din: 30/10/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 5 Noiembrie 2009, ora 19:14

De la: euLaurik, la data 2009-11-05 19:08:02prea multi, totusi!
iar eu sper ca unii se mai pot destepta, desi slabe sanse. Macar pt generatia tanara sa mai putem face ceva!


dau pilule pentru desteptat
astept provincia...

Raporteaza abuz de limbaj
" tristetea mea aude nenascutii caini nenascutii oameni cum ii latra" Nichita Stanescu
CREMENE

743 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 5 Noiembrie 2009, ora 21:16

Nici cu pilule nu-si mai revin, motiv pentru care, in urma unui test psiholohic amanuntit, din acela care iti intoarce firea si sufletul pe toate partile, iar cu cei care trec, sa ne facem o Romanie a noastra, sa ne luam tara si sa ne carabanim repede acolo.
Propune-ti niste locuri, nite formule de descant, si ceva prin care sa scapam de ceea ce ni se intampla, ca tot mutatul pe canale straineze m-am saturat, vreau si la noi ceva de calitate.

Raporteaza abuz de limbaj
LeonKing

2035 mesaje
Membru din: 30/10/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 5 Noiembrie 2009, ora 21:28

De la: Cremene, la data 2009-11-05 21:16:27Nici cu pilule nu-si mai revin, motiv pentru care, in urma unui test psiholohic amanuntit, din acela care iti intoarce firea si sufletul pe toate partile, iar cu cei care trec, sa ne facem o Romanie a noastra, sa ne luam tara si sa ne carabanim repede acolo.
Propune-ti niste locuri, nite formule de descant, si ceva prin care sa scapam de ceea ce ni se intampla, ca tot mutatul pe canale straineze m-am saturat, vreau si la noi ceva de calitate.



cremene... noi ne cunoastem?

Raporteaza abuz de limbaj
" tristetea mea aude nenascutii caini nenascutii oameni cum ii latra" Nichita Stanescu
CREMENE

743 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 5 Noiembrie 2009, ora 22:00

De la: LeonKing, la data 2009-11-05 21:28:11
De la: Cremene, la data 2009-11-05 21:16:27Nici cu pilule nu-si mai revin, motiv pentru care, in urma unui test psiholohic amanuntit, din acela care iti intoarce firea si sufletul pe toate partile, iar cu cei care trec, sa ne facem o Romanie a noastra, sa ne luam tara si sa ne carabanim repede acolo.
Propune-ti niste locuri, nite formule de descant, si ceva prin care sa scapam de ceea ce ni se intampla, ca tot mutatul pe canale straineze m-am saturat, vreau si la noi ceva de calitate.



cremene... noi ne cunoastem?


Nu majestate, nu am avut aceasta placere deosebita.
Nu am platit tributul de la inscaunare.

Raporteaza abuz de limbaj
LeonKing

2035 mesaje
Membru din: 30/10/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 5 Noiembrie 2009, ora 22:06

De la: Cremene, la data 2009-11-05 22:00:00
De la: LeonKing, la data 2009-11-05 21:28:11
De la: Cremene, la data 2009-11-05 21:16:27Nici cu pilule nu-si mai revin, motiv pentru care, in urma unui test psiholohic amanuntit, din acela care iti intoarce firea si sufletul pe toate partile, iar cu cei care trec, sa ne facem o Romanie a noastra, sa ne luam tara si sa ne carabanim repede acolo.
Propune-ti niste locuri, nite formule de descant, si ceva prin care sa scapam de ceea ce ni se intampla, ca tot mutatul pe canale straineze m-am saturat, vreau si la noi ceva de calitate.



cremene... noi ne cunoastem?


Nu majestate, nu am avut aceasta placere deosebita.
Nu am platit tributul de la inscaunare.


esti gratiat...
mai treci pe la curte...

Raporteaza abuz de limbaj
" tristetea mea aude nenascutii caini nenascutii oameni cum ii latra" Nichita Stanescu
CREMENE

743 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 5 Noiembrie 2009, ora 22:10

nu trec, ma fac haiduc, vin sa iau tribut si sa-mi fac amnare bune.

Raporteaza abuz de limbaj
brealsouL

415 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Oradea

Postat pe: 28 Martie 2010, ora 07:50

chiar ieri vorbeam cu un prieten la piscina despre cat de diferit erau toate prin acum 5,6 ani.

tin minte si acum cand manelele au inceput sa apara, si toti ziceau ca va disparea repede, ca doar manelistii s putini, da-i draq.

ei, 2010 - "99% manelisti". s a ajuns bine

oricum ii plin orasul de prosti, si nu numai al meu, am fost la timisoara sapt trecuta, si acum2 luni, la fel, vezi oameni si oameni, la cluj, mai rau... banuiesc cum mergi spre sud e din ce in ce mai rau, ca doar pe acolo intra turcismele astea de 2 bani.

noroc ca am copilarit in anii 90-2002... cand nu erau nici manelisti, nici saormisti, nici piti , nici atata lume in oras care daca incepe sa vorbeasca te intrebi in ce grajd a copilarit. Si nu vreau sa par cu figuri, ca nu s eu cine stie ce, da, se simte, se vede. Toata lumea de la tara s-a mutat la oras, si se vede.

lumea a devenit mai proasta, mai plictisitoare , e de ajuns sa intri in cluburile de 2 bani si sa ti amintesti cum era in discoteci, sau ajunge sa intrebi un pusti de 17 18 ani ce pasiuni are si el sa murmure ceva printre dinti, iar mess-ul sa fie pe primul loc.

pacat de cei care copilaresc acum, nu vor cunoaste niciodata ce inseamna sa stai afara pana dimineata in serile de viata, exact in fata blocului, sau sa mergi la o discoteca cu prietenii , nu sa stai si sa clocesti la bar cum e acum in cluburi, ci sa dansezi, sa te zbati, sa faci ce vrei, sa te balangani daca e cazu, sa simti ca traiesti.

bafta cu mess-ul si cu forumurile, n -as da 1 ora de stat afara , de alergat, de inot, de plimbat pe 100 d eore de mess.

cui pasa oricum.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

7296 mesaje
Membru din: 30/11/2009
Postat pe: 28 Martie 2010, ora 07:59

si atunci?ce cauti aici?

Raporteaza abuz de limbaj
9am073765

6 mesaje
Membru din: 12/06/2009
Postat pe: 28 Martie 2010, ora 09:21

CE E PROST TOT PROST RÃMÂNE ȘI DEVINE ȘI MAI PROST ! ORICUM, AR CAM TREBUI SÃ SE SCHIMBE MODA CU JEGOȘI, INCULȚI - ROMÂNI SAU ȚIGANI, TOT AIA. CÃ EU CEL PUȚIN M-AM SÃTURAT DE AȘA CEVA.

Raporteaza abuz de limbaj
alex022

26 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 28 Martie 2010, ora 09:22

ce atatia cocalari si pitipoance bai baieti?ii mai baga cineva in seama pe strada??eu nu .si la tv nici macar la stiri nu ma mai uit,prefer sa citesc ziarul :)))e asa de vechi sibiectul asta incat nici nu ar tb sa ne mai intereseze.sa se duca in pace :)) noi ne vedem de treaba noastra.na,pana la urma noi suntem viitorii lideri si ei....nici nu prea ma intereseaza ce praf o sa se aleaga de ei

Raporteaza abuz de limbaj
sheryffu_6

12 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 28 Martie 2010, ora 09:25

hai k mor de ras=))),toata lumea ii condamna pe cocalari si pe pitzipoance,dar unii sunt asa de idioti k nici nu isi dau seama k vb despre ei(se auto caracterizeaza),poi zici de cocalari si u te dai mare k erai la piscina si vb cu un prieten?sau altii se vaita k li se strica masina si trebuie sa mearga cu autobuzul=)),pe bune lumea e plina de voi,nu doar manelistii sunt cocalari...ci si cei care se kk pe ei k fac,k dreg.eu unu deja m-am obijnuit cu astfel de persoane,mai rad,mai ma sperii dar beleaua ce-a mai mare in tzara asta nu sunt cocalarii sau pitzipoancele...ci astia care ne conduc!voi realizati ce inseamna sa se faca o groapa de deseuri toxice a Europei?si nu oriunde ci chiar la Navodari,asta inseamna k cei mentionati anterior nu se vor mai putea lafai la mare...poate doar in alte tari.acum sa ne intrebam...Romania,incotro?

Raporteaza abuz de limbaj
mrc_adi

75 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 28 Martie 2010, ora 10:14

Stau pe-o banca intr-un parc, sunt linistit.
Ascult un beat - remediul potrivit in acest mediu otravit
De mocani inculti, demnitari corupti, boschetari desculti,
E vital sa inveti sa lupti, moral sa incerci sa te educi
Esential sa invarti ceva, sa te descurci
Ca deja treaba se-mpute de mult, am invatat sa renunt,
Sa stau inchis in cutii facute, sa ai vederi inguste,
Evadez la munte, natura verde, ochi deschis in frunte.
Vad multe, constat ca e greu sa raman integru
Pe aici unde toti "face" reguli, ca asa inteleg ei verbu'
Ingropati in jeg ca "rebu", limitati de bariere ca Vergu'
Ce fac ratati sa creada ca au un destin celebru.
Eu tin un festin funebru, cu vin si japoneze,
Combin olandeze, daca n-am, am frati care sa conlucreze.
Am debit mare si flux, dar nu ma las dus de curent
Pe nispuri miscatoare cu lux, vreau bani pentru un trai decent
Caci timpul mi-a aratat ca trebuie sa fiu tot mai simplu.
Tot mai sigur de valori certe, decat aurul si argintul.
Tu poti sa mori prost, eu incerc sa invat din mers.
Poate viata nu are rost, dar ce frumos sa ii daï un sens.

va dorim felicitari

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

47 mesaje
Membru din: 5/04/2009
Postat pe: 28 Martie 2010, ora 10:57

De la: Marcelino6, la data 2010-03-28 09:25:21hai k mor de ras=))),toata lumea ii condamna pe cocalari si pe pitzipoance,dar unii sunt asa de idioti k nici nu isi dau seama k vb despre ei(se auto caracterizeaza),poi zici de cocalari si u te dai mare k erai la piscina si vb cu un prieten?sau altii se vaita k li se strica masina si trebuie sa mearga cu autobuzul=)),pe bune lumea e plina de voi,nu doar manelistii sunt cocalari...ci si cei care se kk pe ei k fac,k dreg.eu unu deja m-am obijnuit cu astfel de persoane,mai rad,mai ma sperii dar beleaua ce-a mai mare in tzara asta nu sunt cocalarii sau pitzipoancele...ci astia care ne conduc!voi realizati ce inseamna sa se faca o groapa de deseuri toxice a Europei?si nu oriunde ci chiar la Navodari,asta inseamna k cei mentionati anterior nu se vor mai putea lafai la mare...poate doar in alte tari.acum sa ne intrebam...Romania,incotro?
MEI DRAGULE, SIMPLUL FAPT CA NU STII SA SCRII CORECT DIN PUNCT DE VEDERE GRAMATICAL, SPUNE MULTE, IAR FAPTUL CA AM PRECIZAT CA AM MASINA ESTE DOAR PENTRU A ACCENTUA STAREA AIA DE SUFERINTA A TIMPANELOR DIN ACEL AUTOBUS. APROPO CONDUC UN GLOF 3 O MASINA DESTUL DE MODESTA ( CA NU-MI PERMIT ALTA IN CIUDA A DOUA FAULTATI TERMINATE) ... SI ACUMA VII SI-MI ZICI CA SUNT COCALAR LA RANDUL MEU???

Raporteaza abuz de limbaj
k_ryu_kai

8 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 28 Martie 2010, ora 11:03

care "etnie rroma??" daca esti roman, vei stii sigur ca se numesc TIGANI!! ...iar app de "coca si pitzi" , sunt prea de kkt ca sa mai vb despre asa ceva!


Dan_ID

75 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 28 Martie 2010, ora 11:27

De la: mrc, la data 2010-03-28 10:14:45Stau pe-o banca intr-un parc, sunt linistit.
Ascult un beat - remediul potrivit in acest mediu otravit
De mocani inculti, demnitari corupti, boschetari desculti,
E vital sa inveti sa lupti, moral sa incerci sa te educi
Esential sa invarti ceva, sa te descurci
Ca deja treaba se-mpute de mult, am invatat sa renunt,
Sa stau inchis in cutii facute, sa ai vederi inguste,
Evadez la munte, natura verde, ochi deschis in frunte.
Vad multe, constat ca e greu sa raman integru
Pe aici unde toti "face" reguli, ca asa inteleg ei verbu'
Ingropati in jeg ca "rebu", limitati de bariere ca Vergu'
Ce fac ratati sa creada ca au un destin celebru.
Eu tin un festin funebru, cu vin si japoneze,
Combin olandeze, daca n-am, am frati care sa conlucreze.
Am debit mare si flux, dar nu ma las dus de curent
Pe nispuri miscatoare cu lux, vreau bani pentru un trai decent
Caci timpul mi-a aratat ca trebuie sa fiu tot mai simplu.
Tot mai sigur de valori certe, decat aurul si argintul.
Tu poti sa mori prost, eu incerc sa invat din mers.
Poate viata nu are rost, dar ce frumos sa ii daï un sens.

va dorim felicitari




daca tot furi ceva ,acorda credite autorului "carbon si cedry2k - Introspectii"

Raporteaza abuz de limbaj
mrc_adi

75 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 28 Martie 2010, ora 11:40

De la: Dan_ID, la data 2010-03-28 11:27:23
De la: mrc, la data 2010-03-28 10:14:45Stau pe-o banca intr-un parc, sunt linistit.
Ascult un beat - remediul potrivit in acest mediu otravit
De mocani inculti, demnitari corupti, boschetari desculti,
E vital sa inveti sa lupti, moral sa incerci sa te educi
Esential sa invarti ceva, sa te descurci
Ca deja treaba se-mpute de mult, am invatat sa renunt,
Sa stau inchis in cutii facute, sa ai vederi inguste,
Evadez la munte, natura verde, ochi deschis in frunte.
Vad multe, constat ca e greu sa raman integru
Pe aici unde toti "face" reguli, ca asa inteleg ei verbu'
Ingropati in jeg ca "rebu", limitati de bariere ca Vergu'
Ce fac ratati sa creada ca au un destin celebru.
Eu tin un festin funebru, cu vin si japoneze,
Combin olandeze, daca n-am, am frati care sa conlucreze.
Am debit mare si flux, dar nu ma las dus de curent
Pe nispuri miscatoare cu lux, vreau bani pentru un trai decent
Caci timpul mi-a aratat ca trebuie sa fiu tot mai simplu.
Tot mai sigur de valori certe, decat aurul si argintul.
Tu poti sa mori prost, eu incerc sa invat din mers.
Poate viata nu are rost, dar ce frumos sa ii daï un sens.

va dorim felicitari




daca tot furi ceva ,acorda credite autorului "carbon si cedry2k - Introspectii"




om, ma bucur ca ai o cultura vasta, dar nu mi-am insusit nimic deci nu am furat doar am postat, iar credite nu acord pt ca nu-s institutie de creditare si app in tot ce am scris mai era si bitza

Raporteaza abuz de limbaj
Coddy24

13 mesaje
Membru din: 1/02/2010
Postat pe: 28 Martie 2010, ora 12:47

Romania la balamuc ajunge :))...
In ziua de astazi conteaza sa ai lantul mai gros la gat masina cea mai tare si eventual in ea sa asculti opera sa creada lumea ca esti intelectual...si stim cu totii care`i adevarul.
Romania the land of choise ..parca asa era nu ?:))

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

1492 mesaje
Membru din: 27/08/2009
Postat pe: 28 Martie 2010, ora 13:21

STANDARD&POORS ne-a plasat iar in top.....asa ca suntem varza....stiam cu totii asta numai ca acum stiu toti din UE

Raporteaza abuz de limbaj
negreansergiuaurelian

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 28 Martie 2010, ora 13:37

De la: googoodoll, la data 2009-11-03 08:57:41Declar usor jenata ca m-am inselat cu privire la initiatorul topicului, probabil influentata de cele n topicuri in care ne autoinjuram din preajma, si am crezut -mea culpa- ca e si acesta la fel.
marea majoritate a oamenilor au o gama larga de programe, ratingul ala pe care il fac televiziunile cu emisiuni de maro e datorat celor care aleg sa se uite la asemenea VIP-uri.
daca bunul gust ar fi cultivat la varste sensibile, in SCOALA adica, n-am avea atatea specimene in societate.


ca sã vezi www.youtube.com/watch?v=eOk-eo6K3vY
tare nu? :))

Raporteaza abuz de limbaj
negreansergiuaurelian

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 28 Martie 2010, ora 13:43

De la: alin1970, la data 2009-11-03 07:54:39Sper ca nu considerati OTV-ul din zona maassmedia...
Acolo e fabrica de bani...sa ia banii acelor inculti...si alti inculti stau sa priveasca...

Schimba canalul

Nu iti face tu griji de astfel de oameni... ies in fata cat au bani. Si cand dau faliment ii vezi dind cu matura daca se pricep si la asta.

Cat despre copii din ziua asta si educatia pe care o primesc in scoala mai depinde si de ce au acasa.







fi atent www.youtube.com/watch?v=eOk-eo6K3vY
ce mai zici acum? :))
scuze pentru postul precedent... am greºit citatul

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

1492 mesaje
Membru din: 27/08/2009
Postat pe: 28 Martie 2010, ora 13:43

www.youtube.com/watch?v=vxy-t3lrhQA&NR=1.....ete asa raspund eu.....vorbim geaba.....scriem toti pe yuppy si tara se duce de rapa....e mai comod asa....tara arde si baba se piaptana.....

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

7296 mesaje
Membru din: 30/11/2009
Postat pe: 28 Martie 2010, ora 14:16

intotdeauna a fost asa!!!tuacum vezi???

Raporteaza abuz de limbaj
tiberiu_lucian

4 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 28 Martie 2010, ora 21:40

Din pacate este o realitate dureroasa in care cei care s-au nascut din parinti cu bani cred ca isi pot permite orice si se comporta ca atare, intr-o tara civilizata( Romania nu este din pacate) nu poate nimeni depasi bunul simt, pe cand la noi... e vai si jale, cu fete care fac fite din te miri ce, cu baieti care au masini si cred ca daca au un mertan sau un lamborghini( de exemplu)au impresia ca l-au apucat pe Dumnezeu de picior! De ce credeti ca sunt atatea accidente de circulatie cu tragedii in care sunt implicate asemenea masini? In primul rand din pricina parintilor inconstienti care le permite propriilor copii sa faca ce vor ca vezi Doamne, sunt mari, sunt puternici si pot face ce vor, pot cumpara pe cine vor, dar nu si pe Dumnezeu! Si cand se intampla vreo tragedie aceiasi parinti se intreaba disperati ca ce au facut, cu ce sunt ei de vina? la fel sunt si mamele care isi indeamna fetele sa tina curele de slabit ca vezi Doamne sunt mai bine vazute de domnii cu bani! Asta e o prostitutie! Intr-un cuvant mie sila si greata de aceste specimene iar televiziunile din lipsa de idei si minte, le promoveaza doar-doar or primi ceva finante de la babacii lor bogati!

Raporteaza abuz de limbaj
utan_florina

255 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 28 Martie 2010, ora 22:42

tiberiu_lucian.....destept
fix asa e , cum ,frumos si foarte exact ai zugravit aceasta realitate , pur Romaneasca , postdecemvrista

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: << 1 2 3 4 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Pitipoance si cocalari ! Romania, incotro?
Mergi la: