back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Facultatea=camatarie institutionalizata!!

 


 
 
Fosta membra 9am.ro

99 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 27 Aprilie 2009, ora 22:14

Am ales acest nume pt topic deoarece fac facultatea la Stiinte Economice la Univ. Transilvania din BV. si dupa ce am platit primi 2 ani(cate 1650 ron/an) am trecut in anul trei la fara taxa(cand taxa s-a marit la 2000 ron/an). Sunt in sistem Bolognia (3+2 ani). De aici incepe marea camatarie deoarece conform ministerului cand termini 3 ani nu iesi economist, cum e cazul meu, pt a fii economist trebuie sa mai faci si acel master de 2 ani(cu 3000 ron/an) in conditiile in care locurile fara taxa sunt foarte putine.In concluzie la jumatatea drumului se schimba regula jocului(taxele cresc vertiginos) si dupa ce ai platit daca vrei sa ajungi pana la capat mai trebuie sa mai scoti bani din buzunar. E ca in cazul turistilor plecati in excursie in Spania si carora la jumatea drumului, prin Cehia, li s-a mai cerut 200 euro pt a fi dusi la dstinatie, in caz contrar erau lasati de izbeliste.Voi ce parere aveti? Daca faceti facultate la voi cum e?

Raporteaza abuz de limbaj
cand alergi dupa femei poti pierde bani,dar cand alergi dupa bani nu poti pierde femei.
| Varianta pentru tiparire a topicului Facultatea=camatarie institutionalizata!!
Mergi la: