back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Doara nu te-o'm lasa de capu' tau;)...

 


 
Pagini: << 1 2 3 4 Sari la pagina:
 
radhookoo

1009 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 19 Ianuarie 2009, ora 00:28

De la: xanax, la data 2009-01-18 22:34:29o chestie misto cu zodiile astea. in principiu nu mai cititi daca scorpionu se combina sau nu se combina cu lei si sagetatori daca au auzit ca exista sau ca nu exista zodia balanta. omu are o zodie, are un ascendent, are o luna, si inca vreo 3 planete esentiale, asa ca nu va bateti capu si nu mai cititi carti despre zodii. sunt niste minciuni mizerabile toate.
ideea aia misto care era e ca planeta venus determina la fete atat latura sociala cat si latura sexuala, a relatiei, pe cand la baieti sunt doua planete diferite: marte determina natura sociala si venus determina natura sexuala si formatul in care decurge relatia. s-a-nteles ce-am zis?


nu. macar mai da copy paste o data...


daca m-am obosit sa-ti raspund, inseamna ca ai scris o imbecilitate.
b_voichita

313 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 19 Ianuarie 2009, ora 00:49

De la: radhookoo, la data 2009-01-19 00:28:07
De la: xanax, la data 2009-01-18 22:34:29o chestie misto cu zodiile astea. in principiu nu mai cititi daca scorpionu se combina sau nu se combina cu lei si sagetatori daca au auzit ca exista sau ca nu exista zodia balanta. omu are o zodie, are un ascendent, are o luna, si inca vreo 3 planete esentiale, asa ca nu va bateti capu si nu mai cititi carti despre zodii. sunt niste minciuni mizerabile toate.
ideea aia misto care era e ca planeta venus determina la fete atat latura sociala cat si latura sexuala, a relatiei, pe cand la baieti sunt doua planete diferite: marte determina natura sociala si venus determina natura sexuala si formatul in care decurge relatia. s-a-nteles ce-am zis?


nu. macar mai da copy paste o data...

Raporteaza abuz de limbaj
radhookoo

1009 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 19 Ianuarie 2009, ora 17:30

De la: xanax, la data 2009-01-19 00:49:54
De la: radhookoo, la data 2009-01-19 00:28:07
De la: xanax, la data 2009-01-18 22:34:29o chestie misto cu zodiile astea. in principiu nu mai cititi daca scorpionu se combina sau nu se combina cu lei si sagetatori daca au auzit ca exista sau ca nu exista zodia balanta. omu are o zodie, are un ascendent, are o luna, si inca vreo 3 planete esentiale, asa ca nu va bateti capu si nu mai cititi carti despre zodii. sunt niste minciuni mizerabile toate.
ideea aia misto care era e ca planeta venus determina la fete atat latura sociala cat si latura sexuala, a relatiei, pe cand la baieti sunt doua planete diferite: marte determina natura sociala si venus determina natura sexuala si formatul in care decurge relatia. s-a-nteles ce-am zis?


nu. macar mai da copy paste o data...


perfect. acu am inteles

Raporteaza abuz de limbaj
daca m-am obosit sa-ti raspund, inseamna ca ai scris o imbecilitate.
b_voichita

313 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 19 Ianuarie 2009, ora 20:26

ca sa clarificam situatia si-aici, ca numa prostii s-au spus. deci zodia are 3 mari componente:

30% zodia de baza. prisma prin care vezi viata. esti ceea ce esti. (mentalitatea)
25% ascedentu. ceea ce devi cu timpu. monstru in care te transformi prin actiunile pe care le intreprinzi.
25% luna. imaginea ta despre un "tu" ideal cu care te bati sau nu te bati noaptea cand balesti pe perna.
5% mercur care nu stiu ce face si nici nu-mi pasa
5% marte cum te bagi in seama social
5% venus cum ti-o tragi si cum iti duci relatia
5% zodia lu maica-ta si-a lu taicat-o care te influenteaza foarte tare in alegerea zodiilor cu care esti prieten sau zodiei cu care te sui in pat.(ceva gen complexu lu oedip)

zodiile nu se-mpart in 4 foc aer apa pamant. aia e o gaselnita de doi lei de la niste sconcsi care vroiau sa-si vanda mizeriile scrise pe buda. e relevant doar in sensu ca ne spune un pic despre cum urmaresc ei(nu ce).
Zodiile se-mpart in 3: fixe, mobile si cardinale

alea fixe(taur, leu, scorpion, varsator) isi traiesc continua si perpetua psihoza. paranoia totala. sunt vanatori, pandaci, razbunatori, cu memorie foarte buna. Fixisti, lenesi si autosuficienti. vor controlu absolut si sunt in stare de orice nebunie pentru asta. par cei mai inteligenti, doar pentru ca au invatat sa para ca sa-si adune ceata in jur. tin cu dintii de adevaru pe care si-l imagineaza ei ca e adevarat. nu se misca de la masa decat daca "merita". asteapta sa vina lumea la ei. Cu cat esti mai slab, cu atat esti mai simpatic si folosibil. Cel mai putin se vede treaba asta la varsator, cand par ei romantici si pierduti. credeti-ma. e iluzie optica. scopu e acelasi. putere absoluta.

mobile(gemeni, fecioara, sagetator, pesti): zodii maniaco-depresive. au depresii lungi de ani de zile, din care ies instantaneu cand apare ceva care pare interesant. dau senzatia de absenta de multe ori. nu se concentreaza. li se pune cate o idee fixa de care se tin ca de picioru lu Dumnezeu. traiesc prin obsesiile lor mici. sunt comunicativi toti si foarte alunecosi print multime. de asemenea, daca-i tine o zodie fixa in spate, s-ar putea sa te trezesti cu niste pumni in dinti de nu ti-ai imaginat ca-i poti lua vreodata. Par ignoranti, dar nu sunt. Sunt perspicaci doar in privinta obsesiilor lor. Daca esti suficient de puternic in fata lor n-o sa-ti iei bastarci in dinti. Daca nu, Dumnezeu sa te-ajute. cel mai putin se vede descrierea asta la fecioara, asta pentru ca isi studiaza obsesiile cu mult mai multa meticulozitate ca celelalte 3. De-aia mi se pare si cea mai periculoasa zodie. Nu mi-as trag-o cu o fecioara fara vesta antiglont pe mine.

cardinale(berbeci, raci, balante si capricorni): zodii simple. eficienta e cuvantu de baza acolo. sunt aia care dau impulsu in diferite domenii. sunt copilarosi, de-aia lumea-i ia de papagali. in general stiu sa-nceapa lucrurile de minune, dar daca nu-s condusi bine dupa aia o dau in bara si cad in depresii de-alea sinistre. sunt sinceri si suspect de morali fata de niste principii cum ar fi familia. daca dau senzatia de zdrente, de naivi, de prostanaci, e tot de la naivitatea lor. in general daca o zodie mobila a prins o zodie cardinala descoperita si zodia mobila are si ceva fix in spate, ii nenoroceste viata. caracteristicile sus enumerate se vad cel mai bine la berbeci si raci. balantele par un pic mai vulgare si mai "afaceriste", de-aia ti se pare ca n-ar fi asa, iar la capricorni te pacaleste profunzimea pana unde pot sa mearga cu remarcile si virulenta cu care pot sa duca un atac. capricornul este singura cardinala care pare ca intelege rautatea cu care s-a compus lumea cand se bateau leii si taurii cu scorpionii si varsatorii din nou, iluzii optice.

asa ca luati horoscopu si dati-i foc. urasc horoscopu care-mi zice ca o sa fie bine. o sa fie pa dreaq.

Raporteaza abuz de limbaj
mariah_kan

64 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 14 Mai 2009, ora 16:15

Iarta-ma ca intreb...de unde ai gasit aceste caracterizari? La mine se potriveste de minune!

Raporteaza abuz de limbaj
yuppy006581

1 mesaj
Membru din: 30/11/2009
Postat pe: 30 Noiembrie 2009, ora 09:01

Vreau si eu zodiacul rautacios pentru Leu si Fecioara...
multumesc anticipat :)

Raporteaza abuz de limbaj
granchio

19 mesaje
Membru din: 17/08/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 9 Ianuarie 2010, ora 19:58

De la: , la data 2008-02-21 12:38:05"nici un mesaj"...auzi acolo:)))...d'aia s-au inventat c/p-urile:

Era Varsatorului
-cat de favorabil v-a fi anul tigrului???

Raporteaza abuz de limbaj
Philotheus
Pagini: << 1 2 3 4 Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Doara nu te-o'm lasa de capu' tau;)...
Mergi la: