back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Muzica sufletului

 


 
Pagini: << 15 16 17 18 19 20 21 22 >> Sari la pagina:
 
Fosta membra 9am.ro

1281 mesaje
Membru din: 30/12/2012
Oras: Iasi

Postat pe: 4 August 2014, ora 08:56


Raporteaza abuz de limbaj
Daniela
Fosta membra 9am.ro

1909 mesaje
Membru din: 11/05/2014
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 4 August 2014, ora 10:48

De la: gabigabi2, la data 2014-08-04 05:45:24ce bine ar fi daca ti-ai da seama ca si felul asta de a fi , suparacios si vesnic acuzator , ca ala iti face, ca alalalt te boicoteaza sau iti ia fatza , deranjeaza si-i face pe multi sa plece !
ihimmm, ce bine ar fi !


Gab'..... numa' capricornu' intelege fecioara! Mihai are atat de mult din tati meu.....Eu il inteleg si incerc sa mai amortizez bâtele cu care dati unii dupa alti p'aciciuca!

....un foc...din ce as putea face sa va las io fara bâte ....asa...... Care arunca cu pietre? Imi trebe cel putin doua! Sau.....daca are careva destula putere, poate crapa ditamai pietroiu' lansat si m-am scos dintr-o singura lovitura/incercare!

Raporteaza abuz de limbaj
Constiinta si oglinda sa nu va lipseasca la niciun drum ! Nu este datoria mea sa te conving ca ceea ce iti spun eu exista , ci doar sa iti spun ca exista. Nu este datoria mea sa te schimb. Fiecare are datoria sa se schimbe fara interventia externa sie insusi/insasi.
Fosta membra 9am.ro

1281 mesaje
Membru din: 30/12/2012
Oras: Iasi

Postat pe: 5 August 2014, ora 16:40


Raporteaza abuz de limbaj
Daniela
Black_Friday_

4276 mesaje
Membru din: 23/08/2013
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 5 August 2014, ora 19:18

De la: _Daniela, la data 2014-08-05 16:40:08youtu.be/0VnvoRqMEqM



Raporteaza abuz de limbaj
Black_Friday_

4276 mesaje
Membru din: 23/08/2013
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 5 August 2014, ora 19:19


Raporteaza abuz de limbaj
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 6 August 2014, ora 14:18

De la: gabigabi2, la data 2014-08-04 05:45:24ce bine ar fi daca ti-ai da seama ca si felul asta de a fi , suparacios si vesnic acuzator , ca ala iti face, ca alalalt te boicoteaza sau iti ia fatza , deranjeaza si-i face pe multi sa plece !
ihimmm, ce bine ar fi !

iNDIVIDO.
MIZERBILUL ALA DE fLORIN, CA IMI PERMIT SA-I SPUN ASA, M-A INJURAT CIND AM SPUS CA AM UN GABIC MIC,
DACA TU IL TI IN BRATE PE UN ASTFEL DE MONSTRU DE EL AI PARTE.

DACA PE UN FORUM PUBLIC ITI EXPUI O ASTFEL DE BUCURIE SI O PERSOANA TE INJURA, TU II IEI APARAREA, EU SINT DE VINA?

ESTI O MIZERABILA LA FEL CA EL.

AI MERITAT TOATE INJURIILE PE CARE TI LE-AU ADUS MAI MULTI PE AICI.

NU MAI AM NEVOIE DE FELICITARILE TALE IN CONDITIILE IN CARE TU INCURAJEZI UN OM SA IN JURE O PERSOANA CE ISI EXPRIMA O ASTFEL DE BUCURIE.

SA AVETI PARTE DE COPIII VOSTRII, TU SI FLORIN, ASA CUM AM AVUT PARTE EU.

EU NU AM AVUT PARTE DE COPIII MEI, IN CONDITIILE IN CARE SINGURA VINA CE AM AVUT-O E CA AM VRUT SA TRAIESC SI EU, SA MA BUCUR DE VIATA CA SI CEI CE MI-AU FACUT RAU.
IN CONDITIILE IN CARE NU STIAM CE ZACE IN EI.

MIZERABILA IMPUTITA CE ESTI.

INCA O DATA SA AI PARTE DE COPIII TAI CUM AM AVUT EU. CA SA CUNOSTI CAUZA SUPARARII MELE, O MICA SUPARARE IN MAREA OMENIRII.

LA CE AM EU MAI VENITI SI VOI CU INJURII SI TU CU ATACURI DE TEMBELA.


Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 6 August 2014, ora 14:20

EU CREDEAM CA VA BUCURATI DE UN ASTFEL DE NUME, CA MIE IMI ADUCE AMINTE DE SOACRA-MEA.

POSIBIL SA NU VA PLACA, MIE IMI PLACE.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 6 August 2014, ora 14:23

De la: PaulaZ, la data 2014-08-04 10:48:51
De la: gabigabi2, la data 2014-08-04 05:45:24ce bine ar fi daca ti-ai da seama ca si felul asta de a fi , suparacios si vesnic acuzator , ca ala iti face, ca alalalt te boicoteaza sau iti ia fatza , deranjeaza si-i face pe multi sa plece !
ihimmm, ce bine ar fi !


Gab'..... numa' capricornu' intelege fecioara! Mihai are atat de mult din tati meu.....Eu il inteleg si incerc sa mai amortizez bâtele cu care dati unii dupa alti p'aciciuca!

....un foc...din ce as putea face sa va las io fara bâte ....asa...... Care arunca cu pietre? Imi trebe cel putin doua! Sau.....daca are careva destula putere, poate crapa ditamai pietroiu' lansat si m-am scos dintr-o singura lovitura/incercare!

CU BITA FLORIN ARUNCA.

IAR GABI E SI EA F VREDNICA.

ACUM DE CURIND MI-A ZIS CA AM AVUT CARNET ROSU. NU AM AVUT. DECI E O INCHIPUITA.

RIND PE RIND A ARUNCAT IN TOTI FLORIN.
SYMY ESTE UNUL DIN EI.
L-A INJURAT F URIT PE TOPICUL LUI. IL INTELEG CUMVA, L-A FACUT HOT DE JUCARII.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 6 August 2014, ora 14:26

De la: _Daniela, la data 2014-08-05 16:40:08youtu.be/0VnvoRqMEqM

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Black_Friday_

4276 mesaje
Membru din: 23/08/2013
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 8 August 2014, ora 17:50


Raporteaza abuz de limbaj
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 8 August 2014, ora 18:41

Eu ma uit la copii in parc cind sint trist.
Si imi trece.

Sau vorbesc cu orice copil sub un 10 ani, pe limba lor.
Nici nu mai stiu ce vroiam sau faceam pina in acel moment.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fl_Orion999

15216 mesaje
Membru din: 2/06/2013
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 8 August 2014, ora 19:30

De la: nastasemihail, la data 2014-08-06 14:18:48
De la: gabigabi2, la data 2014-08-04 05:45:24ce bine ar fi daca ti-ai da seama ca si felul asta de a fi , suparacios si vesnic acuzator , ca ala iti face, ca alalalt te boicoteaza sau iti ia fatza , deranjeaza si-i face pe multi sa plece !
ihimmm, ce bine ar fi !

iNDIVIDO.
MIZERBILUL ALA DE fLORIN, CA IMI PERMIT SA-I SPUN ASA, M-A INJURAT CIND AM SPUS CA AM UN GABIC MIC,
DACA TU IL TI IN BRATE PE UN ASTFEL DE MONSTRU DE EL AI PARTE.

DACA PE UN FORUM PUBLIC ITI EXPUI O ASTFEL DE BUCURIE SI O PERSOANA TE INJURA, TU II IEI APARAREA, EU SINT DE VINA?

ESTI O MIZERABILA LA FEL CA EL.

AI MERITAT TOATE INJURIILE PE CARE TI LE-AU ADUS MAI MULTI PE AICI.

NU MAI AM NEVOIE DE FELICITARILE TALE IN CONDITIILE IN CARE TU INCURAJEZI UN OM SA IN JURE O PERSOANA CE ISI EXPRIMA O ASTFEL DE BUCURIE.

SA AVETI PARTE DE COPIII VOSTRII, TU SI FLORIN, ASA CUM AM AVUT PARTE EU.

EU NU AM AVUT PARTE DE COPIII MEI, IN CONDITIILE IN CARE SINGURA VINA CE AM AVUT-O E CA AM VRUT SA TRAIESC SI EU, SA MA BUCUR DE VIATA CA SI CEI CE MI-AU FACUT RAU.
IN CONDITIILE IN CARE NU STIAM CE ZACE IN EI.

MIZERABILA IMPUTITA CE ESTI.

INCA O DATA SA AI PARTE DE COPIII TAI CUM AM AVUT EU. CA SA CUNOSTI CAUZA SUPARARII MELE, O MICA SUPARARE IN MAREA OMENIRII.

LA CE AM EU MAI VENITI SI VOI CU INJURII SI TU CU ATACURI DE TEMBELA.




buey turnatorule...nu crezi ca un asemenea comentariu ar trebui raportat la admin....???
ia demonstreaza tu unde esti injurat...nu neaparat de mine...de oricine....nu cumva tu esti cel ce provoaca si in consecinta trebuie sa fii eliminat din joc conform regulamentului....???
provocatorule colaborationist turnator....

Raporteaza abuz de limbaj
Singura religie pe care o accept si o propovaduiesc este.....RELIGIA IUBIRII , a FERICIRII si a PROSPERITATII.... --------DUMNEZEU sa binecuvanteze ROMANIA.... *** ,,Fii om, fii drept �i recunoa�te c�, pe deasupra ambi�iilor, intrigilor �i urilor, este Patria, este ve�nicia neamului, �i c� acolo trebuie s� ne �nt�lnim totdeauna, chiar dac� nu ne �n�elegem de fiecare dat�."(Ion Antonescu) *** ,,�n ziua de azi, pentru a st�p�ni c�t mai mul�i oameni, nu se mai cuceresc teritorii, ci sufletele acelor oameni. Odat� ce ai sufletul, ai omul; iar c�nd ai omul, teritoriul vine de la sine." (contele de Marenches) ***,,Putem avea fie democratie in aceasta tara , fie putem avea mari bogatii concentrate in mainile a putini oameni, dar nu le putem avea pe ambele'' [Louis Brandeis---membru al Curtii Supreme de Justitie a S.U.A. ]***
Fl_Orion999

15216 mesaje
Membru din: 2/06/2013
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 8 August 2014, ora 19:35

De la: nastasemihail, la data 2014-08-06 14:23:01
De la: PaulaZ, la data 2014-08-04 10:48:51
De la: gabigabi2, la data 2014-08-04 05:45:24ce bine ar fi daca ti-ai da seama ca si felul asta de a fi , suparacios si vesnic acuzator , ca ala iti face, ca alalalt te boicoteaza sau iti ia fatza , deranjeaza si-i face pe multi sa plece !
ihimmm, ce bine ar fi !


Gab'..... numa' capricornu' intelege fecioara! Mihai are atat de mult din tati meu.....Eu il inteleg si incerc sa mai amortizez bâtele cu care dati unii dupa alti p'aciciuca!

....un foc...din ce as putea face sa va las io fara bâte ....asa...... Care arunca cu pietre? Imi trebe cel putin doua! Sau.....daca are careva destula putere, poate crapa ditamai pietroiu' lansat si m-am scos dintr-o singura lovitura/incercare!

CU BITA FLORIN ARUNCA.

IAR GABI E SI EA F VREDNICA.

ACUM DE CURIND MI-A ZIS CA AM AVUT CARNET ROSU. NU AM AVUT. DECI E O INCHIPUITA.

RIND PE RIND A ARUNCAT IN TOTI FLORIN.
SYMY ESTE UNUL DIN EI.
L-A INJURAT F URIT PE TOPICUL LUI. IL INTELEG CUMVA, L-A FACUT HOT DE JUCARII.



pardon buey provocatorule turnator....paraciosule mic si nelinistit....fratele simion a fost cel care m-a injurat frecvent si a scornit numa' minciuni la adresa mea...io numa' am ripostat civilizat...demonstreaza tu contrariul ....TORTIONARULE SINGURATIC....

Raporteaza abuz de limbaj
Singura religie pe care o accept si o propovaduiesc este.....RELIGIA IUBIRII , a FERICIRII si a PROSPERITATII.... --------DUMNEZEU sa binecuvanteze ROMANIA.... *** ,,Fii om, fii drept �i recunoa�te c�, pe deasupra ambi�iilor, intrigilor �i urilor, este Patria, este ve�nicia neamului, �i c� acolo trebuie s� ne �nt�lnim totdeauna, chiar dac� nu ne �n�elegem de fiecare dat�."(Ion Antonescu) *** ,,�n ziua de azi, pentru a st�p�ni c�t mai mul�i oameni, nu se mai cuceresc teritorii, ci sufletele acelor oameni. Odat� ce ai sufletul, ai omul; iar c�nd ai omul, teritoriul vine de la sine." (contele de Marenches) ***,,Putem avea fie democratie in aceasta tara , fie putem avea mari bogatii concentrate in mainile a putini oameni, dar nu le putem avea pe ambele'' [Louis Brandeis---membru al Curtii Supreme de Justitie a S.U.A. ]***
Black_Friday_

4276 mesaje
Membru din: 23/08/2013
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 8 August 2014, ora 19:47

De la: nastasemihail, la data 2014-08-08 18:41:22Eu ma uit la copii in parc cind sint trist.
Si imi trece.

Sau vorbesc cu orice copil sub un 10 ani, pe limba lor.
Nici nu mai stiu ce vroiam sau faceam pina in acel moment.


Nu am pus videoclipul pentru ca as fi trist, sau ma rog, un motiv as avea pentru ca mi se termina conceiul si de luni o iu de la capat.

Imi plac videoclipurile montate de tipa asta si postate pe youtube. Insoteste foarte bine imaginile cu muzica.

Raporteaza abuz de limbaj
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 8 August 2014, ora 22:05

De la: Fl_Orion999, la data 2014-08-08 19:35:47
De la: nastasemihail, la data 2014-08-06 14:23:01
De la: PaulaZ, la data 2014-08-04 10:48:51
De la: gabigabi2, la data 2014-08-04 05:45:24ce bine ar fi daca ti-ai da seama ca si felul asta de a fi , suparacios si vesnic acuzator , ca ala iti face, ca alalalt te boicoteaza sau iti ia fatza , deranjeaza si-i face pe multi sa plece !
ihimmm, ce bine ar fi !


Gab'..... numa' capricornu' intelege fecioara! Mihai are atat de mult din tati meu.....Eu il inteleg si incerc sa mai amortizez bâtele cu care dati unii dupa alti p'aciciuca!

....un foc...din ce as putea face sa va las io fara bâte ....asa...... Care arunca cu pietre? Imi trebe cel putin doua! Sau.....daca are careva destula putere, poate crapa ditamai pietroiu' lansat si m-am scos dintr-o singura lovitura/incercare!

CU BITA FLORIN ARUNCA.

IAR GABI E SI EA F VREDNICA.

ACUM DE CURIND MI-A ZIS CA AM AVUT CARNET ROSU. NU AM AVUT. DECI E O INCHIPUITA.

RIND PE RIND A ARUNCAT IN TOTI FLORIN.
SYMY ESTE UNUL DIN EI.
L-A INJURAT F URIT PE TOPICUL LUI. IL INTELEG CUMVA, L-A FACUT HOT DE JUCARII.



pardon buey provocatorule turnator....paraciosule mic si nelinistit....fratele simion a fost cel care m-a injurat frecvent si a scornit numa' minciuni la adresa mea...io numa' am ripostat civilizat...demonstreaza tu contrariul ....TORTIONARULE SINGURATIC....

Symy aproape m-a injurat si pe mine, si nu m-am suparat, ca asta e stilul lui.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
IonOOO

376 mesaje
Membru din: 28/06/2013
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 16 August 2014, ora 13:45

Danut Aschilean - Cine sunt acestia, Mi-e dor de Tine. (o nadejde a credinciosilor)

www.youtube.com/watch?v=axNSfvv347g

www.youtube.com/watch?v=JmOXTetm8Q0




Raporteaza abuz de limbaj
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 August 2014, ora 14:06


Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
IonOOO

376 mesaje
Membru din: 28/06/2013
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 19 August 2014, ora 21:53

Ilie Puha - Noi gresim in multe feluri

www.youtube.com/watch?v=5LOfxFZIIEM

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

16238 mesaje
Membru din: 20/03/2012
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 31 August 2014, ora 10:15


Raporteaza abuz de limbaj
,,E-un curcubeu deasupra lumii sufletului meu"
Fosta membra 9am.ro

16238 mesaje
Membru din: 20/03/2012
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 31 August 2014, ora 10:18


Raporteaza abuz de limbaj
,,E-un curcubeu deasupra lumii sufletului meu"
IonOOO

376 mesaje
Membru din: 28/06/2013
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 6 Septembrie 2014, ora 10:03


Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

1909 mesaje
Membru din: 11/05/2014
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 6 Septembrie 2014, ora 10:13

www.youtube.com/watch?v=DfC8yHoEPTE

Try to remember - Harry Belafonte

Raporteaza abuz de limbaj
Constiinta si oglinda sa nu va lipseasca la niciun drum ! Nu este datoria mea sa te conving ca ceea ce iti spun eu exista , ci doar sa iti spun ca exista. Nu este datoria mea sa te schimb. Fiecare are datoria sa se schimbe fara interventia externa sie insusi/insasi.
Razzyy

1194 mesaje
Membru din: 19/03/2013
Postat pe: 24 Noiembrie 2014, ora 10:47

https://www.youtube.com/watch?v=k1T9-I3wx8I&list=PL8rdNeTdFkXuP-...

Trandafirul

Unii spun cã iubirea-i un fluviu
Ce îneacã delicatele trestii,
Alþii spun cã iubirea-i o lamã
Ce-þi lasã sufletul sângerând.

Unii spun cã iubirea-i o sete,
O dureroasã ºi nesfârºitã nevoie,
Eu spun cã iubirea-i o floare,
Iar tu eºti doar sãmânþa.

E inima speriatã sã nu se frângã,
Ce nu învaþã niciodatã sã danseze,
E visul înspãimântat sã se trezeascã,
Ce nu profitã niciodatã de ºansa oferitã.

E acela care nu va fi luat,
Cel care pare cã nu poate dãrui
ªi sufletul înspãimântat de moarte
Ce nu învaþã niciodatã sã trãiascã.

Când noaptea a fost prea însinguratã
ªi drumul a fost prea lung
ªi tu crezi cã iubirea-i doar
Pentru cei puternici ºi pentru cei norocoºi

Þi-ne minte doar atât: cã iarna,
Departe, adânc sub zãpada nemiloasã,
Zace sãmânþa care, cu iubirea soarelui,
Primãvara se preschimbã în trandafir.

Taken from lyricstranslate.com/ro/rose-trandafirul.html-0#ixzz3JyRnBBQU

Raporteaza abuz de limbaj
Musetel

9787 mesaje
Membru din: 4/04/2012
Postat pe: 24 Noiembrie 2014, ora 18:21

Trandafirii sunt doar pentru cei ce iubesc!

Bine ai revenit, Razzy!

www.youtube.com/watch?v=g6TvCo9r3GM


Raporteaza abuz de limbaj
''Dacã ar trebui sã scriu o carte de moralã, primele 99 de pagini le-aº lãsa goale ºi pe a o suta aº scrie: "Existã o singurã datorie. Aceea de a iubi"". Albert Camus ''CONSTIINTA este marturia si dovada prezentei incontestabile a lui DUMNEZEU in OM ! '' Musetel deea ''Si tu diffères de moi, mon frère, loin de me léser, tu m'enrichis.'' Antoine de Saint Exupéry
Fosta membra 9am.ro

219 mesaje
Membru din: 1/07/2013
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 26 Noiembrie 2014, ora 15:27

De la: Razzyy, la data 2014-11-24 10:47:55https://www.youtube.com/watch?v=k1T9-I3wx8I&list=PL8rdNeTdFkXuP-...

Trandafirul

Unii spun cã iubirea-i un fluviu
Ce îneacã delicatele trestii,
Alþii spun cã iubirea-i o lamã
Ce-þi lasã sufletul sângerând.

Unii spun cã iubirea-i o sete,
O dureroasã ºi nesfârºitã nevoie,
Eu spun cã iubirea-i o floare,
Iar tu eºti doar sãmânþa.

E inima speriatã sã nu se frângã,
Ce nu învaþã niciodatã sã danseze,
E visul înspãimântat sã se trezeascã,
Ce nu profitã niciodatã de ºansa oferitã.

E acela care nu va fi luat,
Cel care pare cã nu poate dãrui
ªi sufletul înspãimântat de moarte
Ce nu învaþã niciodatã sã trãiascã.

Când noaptea a fost prea însinguratã
ªi drumul a fost prea lung
ªi tu crezi cã iubirea-i doar
Pentru cei puternici ºi pentru cei norocoºi

Þi-ne minte doar atât: cã iarna,
Departe, adânc sub zãpada nemiloasã,
Zace sãmânþa care, cu iubirea soarelui,
Primãvara se preschimbã în trandafir.

Taken from lyricstranslate.com/ro/rose-trandafirul.html-0#ixzz3JyRnBBQU


Nu ºtiu cine e traducãtorul sau traducãtoarea dar Þi-ne , nu prea þine dpdv gramatical.

Raporteaza abuz de limbaj
EGAL__

164 mesaje
Membru din: 9/11/2014
Postat pe: 3 Decembrie 2014, ora 15:22

Ne pregatim de Craciun asa ca ascultam o melodie de suflet

Alexandra Coman - O Holy Night

https://www.youtube.com/watch?v=RXvwQBl5DTk&feature=youtu.be

Raporteaza abuz de limbaj
,Tu sa nu te tragi cu mine de sireturi, intrucat eu ma port descult" Nichita Stanescu
Musetel

9787 mesaje
Membru din: 4/04/2012
Postat pe: 3 Decembrie 2014, ora 16:32

De la: 9am_4565, la data 2014-12-03 15:22:14Ne pregatim de Craciun asa ca ascultam o melodie de suflet

Alexandra Coman - O Holy Night

https://www.youtube.com/watch?v=RXvwQBl5DTk&feature=youtu.be[/quote]




Frumoasa selectie!

Iti da frisoane .

Asta e preferata mea. Ma rog, printre preferatele mele. Puiul meu este un sagetator, multe luni, ba si acum uneori, adoarme cand ii fredonez aceasta :

www.youtube.com/watch?v=9T4WB2zfmps

Daca ploua, sa stii de ce: Am cantat io cu o seara inainte!


Raporteaza abuz de limbaj
''Dacã ar trebui sã scriu o carte de moralã, primele 99 de pagini le-aº lãsa goale ºi pe a o suta aº scrie: "Existã o singurã datorie. Aceea de a iubi"". Albert Camus ''CONSTIINTA este marturia si dovada prezentei incontestabile a lui DUMNEZEU in OM ! '' Musetel deea ''Si tu diffères de moi, mon frère, loin de me léser, tu m'enrichis.'' Antoine de Saint Exupéry
EGAL__

164 mesaje
Membru din: 9/11/2014
Postat pe: 3 Decembrie 2014, ora 17:34

De la: Musetel, la data 2014-12-03 16:32:20
Frumoasa selectie!

Iti da frisoane .

Asta e preferata mea. Ma rog, printre preferatele mele. Puiul meu este un sagetator, multe luni, ba si acum uneori, adoarme cand ii fredonez aceasta :

www.youtube.com/watch?v=9T4WB2zfmps

Daca ploua, sa stii de ce: Am cantat io cu o seara inainte!




E un colind minunat.

Raporteaza abuz de limbaj
,Tu sa nu te tragi cu mine de sireturi, intrucat eu ma port descult" Nichita Stanescu
Musetel

9787 mesaje
Membru din: 4/04/2012
Postat pe: 3 Decembrie 2014, ora 17:36

De la: 9am_4565, la data 2014-12-03 17:34:52
De la: Musetel, la data 2014-12-03 16:32:20
Frumoasa selectie!

Iti da frisoane .

Asta e preferata mea. Ma rog, printre preferatele mele. Puiul meu este un sagetator, multe luni, ba si acum uneori, adoarme cand ii fredonez aceasta :

www.youtube.com/watch?v=9T4WB2zfmps

Daca ploua, sa stii de ce: Am cantat io cu o seara inainte!




E un colind minunat.


Sa deduc ca nu ploua la tine?

Raporteaza abuz de limbaj
''Dacã ar trebui sã scriu o carte de moralã, primele 99 de pagini le-aº lãsa goale ºi pe a o suta aº scrie: "Existã o singurã datorie. Aceea de a iubi"". Albert Camus ''CONSTIINTA este marturia si dovada prezentei incontestabile a lui DUMNEZEU in OM ! '' Musetel deea ''Si tu diffères de moi, mon frère, loin de me léser, tu m'enrichis.'' Antoine de Saint Exupéry
Musetel

9787 mesaje
Membru din: 4/04/2012
Postat pe: 3 Decembrie 2014, ora 17:37

Piesa asta o mai stii, prietene?

www.youtube.com/watch?v=Hat1Hc9SNwE


Raporteaza abuz de limbaj
''Dacã ar trebui sã scriu o carte de moralã, primele 99 de pagini le-aº lãsa goale ºi pe a o suta aº scrie: "Existã o singurã datorie. Aceea de a iubi"". Albert Camus ''CONSTIINTA este marturia si dovada prezentei incontestabile a lui DUMNEZEU in OM ! '' Musetel deea ''Si tu diffères de moi, mon frère, loin de me léser, tu m'enrichis.'' Antoine de Saint Exupéry
Pagini: << 15 16 17 18 19 20 21 22 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului MUZICA SUFLETULUI
Mergi la: