back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Stiti pentru ce nu suntem acceptati in spatiul schengen?

 


 
Pagini: << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina:
 
mara_alexandru

3 mesaje
Membru din: 27/01/2011
Postat pe: 29 Ianuarie 2011, ora 22:06

mda..eu stiu!,....voi stiti??????


pascu08_yahoo_com

1522 mesaje
Membru din: 26/07/2009
Postat pe: 30 Ianuarie 2011, ora 19:18

De la: nastasemihail, la data 2011-01-21 06:06:21Daca erau romini cu mitraliera la capete de metrou, ne-ar fi primit. Ne-ar fi dat si functii in uniunea europeana, numai sa le lasam capetele de metrou libere.



Usurel cu mitraliera /ce dracu dom. nastase / adevarul este in alta parte ; nu pre le avem cu simtul civic / nici cu bunul simt . cind rerge romanu la vot? aicea este miezul pe care conteaza politicienii . si incepe coruptia /
sanatate maxima/
PESTELE DE LA CAP SE STRICA...........


9am114710

1 mesaj
Membru din: 13/02/2010
Postat pe: 31 Ianuarie 2011, ora 13:30

am avut odata democratie ,eram micul Paris au venit ei si gata fericire.NE-AU TREBUIT 45 DE ANI sa ne dam seama ca nu e bine cu ei cel putin tot atita ne v-a trebui sa ne dam seama ce vrem poate dupaia v-om intra si noi in Europa.....

Raporteaza abuz de limbaj
9am244358

2 mesaje
Membru din: 17/12/2010
Postat pe: 31 Ianuarie 2011, ora 14:14

Senghen vine de la Singhene care pe tatareste inseamna tigan. Spatiu tiganesc sa se plimbe ca tiganii cu cortul fara sa fie intrebati ce este cu ei.

Raporteaza abuz de limbaj
sava_mihai

5 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Hunedoara

Postat pe: 1 Februarie 2011, ora 14:47

prietene, adevar graiesti...

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 1 Februarie 2011, ora 16:10

De la: 9am244358, la data 2011-01-31 14:14:18Senghen vine de la Singhene care pe tatareste inseamna tigan. Spatiu tiganesc sa se plimbe ca tiganii cu cortul fara sa fie intrebati ce este cu ei.


cica vulpea cind n-ajunge la struguri, zice ca-s acri ! nu cumva faci la fel ? la ce ne foloseste negarea defectelor si problemelor noastre ? ne ajuta sa le rezolvam? sau, tocmai aici este problema adevarata : suntem atit de fuduli, incit consideram ca n-avem nimic de indreptat, de corijat si AIA sunt atit de dobitoci ca nu ne vad cit de minunati suntem ?

Raporteaza abuz de limbaj
9am178165

4580 mesaje
Membru din: 14/12/2009
Postat pe: 1 Februarie 2011, ora 21:53

Pentru ca il avem la Cotroceni pe nelegitimul, impostorul, fraudulosul, securistul si criminalul presedinte traian basescu!!!!!!!!!!!!!!!

Raporteaza abuz de limbaj
VERGINICA

17 mesaje
Membru din: 1/02/2011
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 1 Februarie 2011, ora 23:27

Manipularea politicaa Justitiei,sistemul politienesc al presedintelui Basescu,care urmareste prin metode oneroase sa distruga adversarii politici.Situatia economica dezastruoasa ,provocata de un Guvern incompetent,care a dezavantajat si distrus mediul de afaceri,clanurile politice mafiote care paraziteaza economia nationala,incapatinarea presedintelui Basescu ,pentru implementarea unor masuri antipopulare si nedepunerea demisiei ,inrautatind de la o zi la alta situatia populatiei,conduc la izolarea Romaniei.


pusahutanu

1 mesaj
Membru din: 20/05/2010
Oras: Botosani

Postat pe: 2 Februarie 2011, ora 07:30

...nu dragii mei ...GRESITI ! NU AM INTRAT PENTRU CA NU AM AVUT DE DAT SUFICIENTI BANI ....NU SUNTEM O TARA CARE POATE PLATI INTRAREA IN UE SI NICI NU PUTEM COTIZA CU PREA MULT....si e mai bine asa!!!

Raporteaza abuz de limbaj
pascu08_yahoo_com

1522 mesaje
Membru din: 26/07/2009
Postat pe: 2 Februarie 2011, ora 20:29

Pentru ca il avem la Cotroceni pe nelegitimul, impostorul, fraudulosul, securistul si criminalul presedinte traian basescu!!!!!!!!!!!!!!![/



DE CE DRACU SEAMANA ASTA A FI ROMAN?????????????????????????????

Raporteaza abuz de limbaj
9am178165

4580 mesaje
Membru din: 14/12/2009
Postat pe: 2 Februarie 2011, ora 20:59

De la: 9am104796, la data 2011-02-02 20:29:20 Pentru ca il avem la Cotroceni pe nelegitimul, impostorul, fraudulosul, securistul si criminalul presedinte traian basescu!!!!!!!!!!!!!!![/



DE CE DRACU SEAMANA ASTA A FI ROMAN?????????????????????????????



Nu, nu, ce-am descris eu seamana a fi interlop, adica ma intelegi..........., a fi cumatrul lui Bercea!!! Care?? Cum care?? Mondialu` mancati-as!!!!!!!!!!!!

Raporteaza abuz de limbaj
april77

52 mesaje
Membru din: 13/11/2010
Postat pe: 3 Februarie 2011, ora 12:37

...ai mare dreptate 9am173019!!!!!!

Raporteaza abuz de limbaj
CIPRIOTU

1445 mesaje
Membru din: 9/11/2008
Oras: Odorheiul Secuiesc

Postat pe: 4 Februarie 2011, ora 04:33

Multi dintre noi nu ne cunoastem tara si vorbim de SHENGHENEALA,
Ar face bine Romanii sa -si vada intai tara lor si apoi sa faca o comparatie cand pleaca sa shenghenuiasca,dupa care sa traga concluzia.
unde-i mai frumos la noi sau la ei.
Ma refer la peisaje ,
Romania are 33% munti
33% dealuri
33% campii
Avem cea mai frumoasa delta,
Cei mai frumosi munti
Avem Dunarea,Oltul,Muresul,Prutul,Siretul,Crisurile,Jiul,Bistrita,Dimbovita,Canalul Dunare Marea Neagra,
Mai facuse ceasca unul in Moldova
A proiectat Bucuresti Dunarea ,
Proiectase sa faca Jiul navigabil de la dunare la Bumbesti Jiu cu ecluze pentru transportul carbunelui la termocentralele de pe traseul jiului.si sunt de vizitat multe localitati foarte frumoase .manastirile Moldovei.

Raporteaza abuz de limbaj
Metart

12 mesaje
Membru din: 30/05/2009
Oras: Constanta

Postat pe: 4 Februarie 2011, ora 09:41

De la: 9am178165, la data 2011-01-11 22:49:06
De la: 9am244737, la data 2011-01-11 21:12:09pentru ca nu ne duce capul cand votam ... nici "outzele" cand e sa facem ceva contra celor care ne enerveaza , aici il includ pe barbatul chel care se uita crucis ,de care pomenesti tu !
intr-un cuvant , e vina noastra , a tuturor, nu doar a celui de la cotroceni ! acuuuu ... bafta la inghitit mizerii ! si speranta ca va veni trezirea ...


Pardon!! Eu n-am nici o vina, eu n-am votat cu badaranul ce se inrudeste cu interlopii!!!!!!!!!!!!


BAI FRATILOR CUM SE FACE CA PE CINE INTREBI NU A VOTAT CU ALA???? Dar totusi este in fruntea noastra ???
Macar sa avem puterea sa ne recunoasteam greselile !! Omule... " Cine se scuza se acuza, ......
Nu acum cu Base s-a facut greseala ci acum 21 de ani fratilor ( pentru cei care nu erau in scutece atunci ) in loc sa votati cu un partid care avea o orientare si un presedinte cu adevarat democratic si cu serioase radacini in occident care detinea ( presedintele ) mai multe santiere navale si deci era destul de instarit si cu relatii incat in loc sa inceapa sa fure TARA ar fi adus investitori si relatii de afaceri iar destinul nostru ar fi urmat alt curs; Am votat ( noi romanii ) CU BURTA NU CU CAPUL -ca cel care venea de afara " Nu au stat cu noi sa manince salam cu soia " si culmea acum ne batem pe hrana cu colesterol putin - si...... F.S.N. -ul nea dat mancare - portocale, salam , cafea, ..... dar alea veneau din depozitele comunistilor si nu de la TATUCU si ai lui FSN-isti care inainte de '89 erau ( la" Europa Libera" ) "Comitetul de Salvare Nationala" Cu acest vot ( Mai 1990 ) am comvins Occidentul ca Silviu Brucan a avut dreptate cand a declarat la BBC ca " Romanii sant in proportie de 90 % o populatie de prosti - Si dupa unui sondaj dat pe post la Protv azi dimineata procentul de analfabetism e in crestere ( sunt interesati sa nu mai avem elita pentru a fi sclavi pe vecie ); Asa ca Fratilor ne meritam faptul ca hotii pe care i-am mostenit de la fostul regim ,au furat tot ce se poate si acum o ducem cum o ducem Am fost singura tara libera de datorii si inca creditam pe altii cu tehnologie ( tarile arabe si africa ) Acum suntem inhamati si tragem din greu la carul: Uniunea Europeana - si haturile sunt la F.M.I. Fratilor uitativa la stirile din ultimele zile .... se poate sati schimbi viata. " Cel ce vrea intradevar sa rezolve o problema gaseste solutii. - Cel ce nu este cu adevarat hotarat sau ii este LENE gaseste scuze............


Corect, onest si indatoritor,de onoare si cuvant,ambitios si tenace, razbunator cu cei ce ma fac sa pierd,
Metart

12 mesaje
Membru din: 30/05/2009
Oras: Constanta

Postat pe: 4 Februarie 2011, ora 09:58

De la: JEFUIT_DE_FESENEI, la data 2011-02-04 04:33:55Multi dintre noi nu ne cunoastem tara si vorbim de SHENGHENEALA,
Ar face bine Romanii sa -si vada intai tara lor si apoi sa faca o comparatie cand pleaca sa shenghenuiasca,dupa care sa traga concluzia.
unde-i mai frumos la noi sau la ei.
Ma refer la peisaje ,
Romania are 33% munti
33% dealuri
33% campii
Avem cea mai frumoasa delta,
Cei mai frumosi munti
Avem Dunarea,Oltul,Muresul,Prutul,Siretul,Crisurile,Jiul,Bistrita,Dimbovita,Canalul Dunare Marea Neagra,
Mai facuse ceasca unul in Moldova
A proiectat Bucuresti Dunarea ,
Proiectase sa faca Jiul navigabil de la dunare la Bumbesti Jiu cu ecluze pentru transportul carbunelui la termocentralele de pe traseul jiului.si sunt de vizitat multe localitati foarte frumoase .manastirile Moldovei.



Bravo JEFUIT -ule
Sunt de acord cu tine dar ce folos. ....... nimeni nu mai vrea sa ramana si sa "construiasca" ceva bun pentru tara asta, li se face lehamite de cei aici - creat tot prin ignoranta lor de care inca nu sant constienti si nu-i invinovatesc pe ei cei tineri care pleaca ci pe parintii lor ca iau crescut in aceasta ignoranta... ca nu au stiut sa aleaga atunci cand era momentul cand se putea pune bazele unei democratii cu adevarat DEMOCRATIE si cand mersul istoriei tarii noastre era la rascruce. Din pacate au ales "drumul" gresit : " DEMOCRATIE ORIGINALA " si " COMUNISM CU FATA UMANA...... Condusi de "OAMENII DE BINE" spre inbogatirea tuturor interlopilor si securistilor care au fraternizat si s-au aliat cu fostii nomeclaturisti de partid si de stat intru decimarea constiintel romanesti si trimiterea direct in sclavagism a poporului Roman.

Raporteaza abuz de limbaj
Corect, onest si indatoritor,de onoare si cuvant,ambitios si tenace, razbunator cu cei ce ma fac sa pierd,
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 4 Februarie 2011, ora 16:10

Mi-a spus cineva ceva f important, dar acre stiam si eu difuz. extrem de important. Referitor la....initiativa.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 4 Februarie 2011, ora 16:10

Mi-a spus cineva ceva f important, dar acre stiam si eu difuz. extrem de important. Referitor la....initiativa.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 4 Februarie 2011, ora 16:10

Mi-a spus cineva ceva f important, dar acre stiam si eu difuz. extrem de important. Referitor la....initiativa.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 4 Februarie 2011, ora 16:10

Mi-a spus cineva ceva f important, dar acre stiam si eu difuz. extrem de important. Referitor la....initiativa.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 4 Februarie 2011, ora 16:10

Mi-a spus cineva ceva f important, dar acre stiam si eu difuz. extrem de important. Referitor la....initiativa.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 4 Februarie 2011, ora 16:10

Mi-a spus cineva ceva f important, dar acre stiam si eu difuz. extrem de important. Referitor la....initiativa.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 4 Februarie 2011, ora 16:10

Mi-a spus cineva ceva f important, dar acre stiam si eu difuz. extrem de important. Referitor la....initiativa.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
misulika

7 mesaje
Membru din: 2/08/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 4 Februarie 2011, ora 19:18

da si asta este adevarat si poate si din cauza ca suntem avem credinta ortodoxa si nu place la multi din afara ..dar totusi pentru schengen trebuie sa avem ,sa facem totusi si o pregatire in centre specializate la noi in tara pentru a putea avea o opinie comuna cu tarile din comunitate privind siguranta si stabilitatea ... si sper sa nu gresesc ,hai sa ne pregatim domnilor ..

Raporteaza abuz de limbaj
gabymarinescu_pulsar

375 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 4 Februarie 2011, ora 20:33

De la: Metart, la data 2011-02-04 09:41:49
De la: 9am178165, la data 2011-01-11 22:49:06
De la: 9am244737, la data 2011-01-11 21:12:09pentru ca nu ne duce capul cand votam ... nici "outzele" cand e sa facem ceva contra celor care ne enerveaza , aici il includ pe barbatul chel care se uita crucis ,de care pomenesti tu !
intr-un cuvant , e vina noastra , a tuturor, nu doar a celui de la cotroceni ! acuuuu ... bafta la inghitit mizerii ! si speranta ca va veni trezirea ...


Pardon!! Eu n-am nici o vina, eu n-am votat cu badaranul ce se inrudeste cu interlopii!!!!!!!!!!!!


BAI FRATILOR CUM SE FACE CA PE CINE INTREBI NU A VOTAT CU ALA???? Dar totusi este in fruntea noastra ???
Macar sa avem puterea sa ne recunoasteam greselile !! Omule... " Cine se scuza se acuza, ......
Nu acum cu Base s-a facut greseala ci acum 21 de ani fratilor ( pentru cei care nu erau in scutece atunci ) in loc sa votati cu un partid care avea o orientare si un presedinte cu adevarat democratic si cu serioase radacini in occident care detinea ( presedintele ) mai multe santiere navale si deci era destul de instarit si cu relatii incat in loc sa inceapa sa fure TARA ar fi adus investitori si relatii de afaceri iar destinul nostru ar fi urmat alt curs; Am votat ( noi romanii ) CU BURTA NU CU CAPUL -ca cel care venea de afara " Nu au stat cu noi sa manince salam cu soia " si culmea acum ne batem pe hrana cu colesterol putin - si...... F.S.N. -ul nea dat mancare - portocale, salam , cafea, ..... dar alea veneau din depozitele comunistilor si nu de la TATUCU si ai lui FSN-isti care inainte de '89 erau ( la" Europa Libera" ) "Comitetul de Salvare Nationala" Cu acest vot ( Mai 1990 ) am comvins Occidentul ca Silviu Brucan a avut dreptate cand a declarat la BBC ca " Romanii sant in proportie de 90 % o populatie de prosti - Si dupa unui sondaj dat pe post la Protv azi dimineata procentul de analfabetism e in crestere ( sunt interesati sa nu mai avem elita pentru a fi sclavi pe vecie ); Asa ca Fratilor ne meritam faptul ca hotii pe care i-am mostenit de la fostul regim ,au furat tot ce se poate si acum o ducem cum o ducem Am fost singura tara libera de datorii si inca creditam pe altii cu tehnologie ( tarile arabe si africa ) Acum suntem inhamati si tragem din greu la carul: Uniunea Europeana - si haturile sunt la F.M.I. Fratilor uitativa la stirile din ultimele zile .... se poate sati schimbi viata. " Cel ce vrea intradevar sa rezolve o problema gaseste solutii. - Cel ce nu este cu adevarat hotarat sau ii este LENE gaseste scuze............

Nu e adevarat!Uite eu am curajul sa recunosc ca l-am votat pe Basescu si nu ma tem s-o recunosc!De cine ar trebui sa-mi fie frica pt ca am anumite pareri politice?Si nu numai atat,daca ar permite Constitutia as face-o din nou!!E libertatea mea sa decid pe cine plac si pe cine nu!Si desi nu meriti sa-ti spun motivul am s-o fac totusi!Este singurul politician roman care a avut curajul sa-i bage in P..da mamii lor pe rusi cand acestia au devenit obraznici,iar eu unul inainte de toate sunt un ROMAN CONSTIENT CARE NU UITA CE NE-AU FACUT SCARBELE DE RUSI!Si mai consider ca cine isi uita dusmanii va dispare ca specia,nu numai ca natie!Nu vedeti ca ungurii nu au lipsit de la guvernare niciodata?V-ati intrebat de ce?Pt ca noi suntem atat de cretini incat uitam pe cine TREBUIE SA URAM si pe cine NU TREBUIE SA IERTAM mai ales daca nici macar nu au avut bunul simt sa recunoasca ce ne-au facut!Sa sustin un kkt de presedinte care sa vina la Cotroceni si iar sa fim cu capul plecat rusilor??Niciodata!Mai bine sarac si flamand,dar mandru,nu ca cei care se taraie precum ramele,fara sira spinarii!!


SOGUNUL

389 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 5 Februarie 2011, ora 00:13

De la: 9am173019, la data 2011-01-10 05:45:30Pentru ca presedintele Romaniei este un INFRACTOR si sustine infractori in vazul intregii planete: ROBERTA ANASTASE.


BEST OF POP MUZIK DISCO 80 90

Raporteaza abuz de limbaj
http://promotia70eltc.nvn.ro/istoric/71-istoric.html
nicolae2006ion

7 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 5 Februarie 2011, ora 09:48

pentru ca suntem judecati dupa cei ce ne conduc,adica:hoti,mincinosi,cu un nivel de cultura limitat.,

Raporteaza abuz de limbaj
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 5 Februarie 2011, ora 22:50

Din cauza xenofobiei occidentalilor. Se cred superiori noua. Asta e cauza. Nu toti. Dar acestia dau tonul acum.
Nu va mai puneti cenusa in cap, ca nici din asta nu se gaseste peste tot.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

297 mesaje
Membru din: 10/09/2008
Oras: Iasi

Postat pe: 5 Februarie 2011, ora 23:00

De la: nastasemihail, la data 2011-02-05 22:50:24Din cauza xenofobiei occidentalilor. Se cred superiori noua. Asta e cauza. Nu toti. Dar acestia dau tonul acum.
Nu va mai puneti cenusa in cap, ca nici din asta nu se gaseste peste tot.


"Xenofobie"=ignoranta..."Se cred superiori"...treaba lor daca doar se cred...una-i sa te crezi si alta-i sa fii

Raporteaza abuz de limbaj
PICCHIATO

10 mesaje
Membru din: 6/02/2011
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 6 Februarie 2011, ora 07:15

De la: 9am173019, la data 2011-01-10 05:45:30Pentru ca presedintele Romaniei este un INFRACTOR si sustine infractori in vazul intregii planete: ROBERTA ANASTASE.

Si pentru ca Romania a devenit placa turnanta a traficului cu arme,droguri tigari si carne vie !

Raporteaza abuz de limbaj
PICCHIATO

10 mesaje
Membru din: 6/02/2011
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 6 Februarie 2011, ora 07:17

De la: nicolae2006ion, la data 2011-02-05 09:48:01pentru ca suntem judecati dupa cei ce ne conduc,adica:hoti,mincinosi,cu un nivel de cultura limitat.,

Macar trebuia sa va uitati la figura lui Basescu cind ati votat,bandit mai mare nu exista in lume !

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Stiti pentru ce nu suntem acceptati in Spatiul Schengen?
Mergi la: