back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Stiti pentru ce nu suntem acceptati in spatiul schengen?

 


 
Pagini: << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina:
 
Black_firday

14 mesaje
Membru din: 22/01/2011
Oras: Botosani

Postat pe: 22 Ianuarie 2011, ora 11:17

De la: 9am173019, la data 2011-01-10 05:45:30Pentru ca presedintele Romaniei este un INFRACTOR si sustine infractori in vazul intregii planete: ROBERTA ANASTASE.

Si interesul Mafiei Basescu pentru liber la trafic de persoane si arme !


giovausaro

4610 mesaje
Membru din: 21/09/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 22 Ianuarie 2011, ora 15:09

Da Bulgaria de ce nu e admisa?.Tot din cauza presedintelui?Nu uitati ca Sarkozi e ungur>nu v-a picat fisa?

Raporteaza abuz de limbaj
Megieee

279 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 22 Ianuarie 2011, ora 17:32

Pt ca nu meritam, poate totusi pan la urma...cei din urma vor fi cei dintai, nu?

Raporteaza abuz de limbaj
ovidiuar

86 mesaje
Membru din: 21/10/2010
Oras: Arad

Postat pe: 22 Ianuarie 2011, ora 20:14

pt ca europenii risca sa ramana fara lebede si portofele din cauza tiganilor

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

1257 mesaje
Membru din: 20/07/2010
Oras: Buzau

Postat pe: 22 Ianuarie 2011, ora 22:13

Nu ma mai intereseaza cine ma conduce...m-a interesat odata in apropiatul trecut...duca-se ![inca odata]...Pe marile pute...ri [ o mina de oameni imbuibati...pe care nu-i mai intereseaza banii , pentru ca merg pe ei ca pe covor... ] ii multumeste contributia ,,alienatelor'[ aliniatelor]' foste comuniste ca ,,bir'' cu acte...unde ,,baga'' mai mult decit scoate...Inainte se platea imperiului otoman cu copii, femei, aur, haleala muncita cu sudoare de amariti...acum se da totul de bunavoie in numele liberei democratii...care este un vis ...pe hirtii...o lume de gheata...ba chiar impietrita...parca ne-a atins marea glaciatiune...cred ca si daca era altcineva la putere [ desi Titanicul e scufundat] nu conta...suntem insignifianti...[,,sa moara capra vecinului...'']...si asta ajunge...,ASTA E!...''

..fit atenti ...! China ,,rasare... ! ''

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

11 mesaje
Membru din: 9/07/2010
Postat pe: 22 Ianuarie 2011, ora 23:13

Salutare, scuze de off topic, dar e important!!!

Cititi si inscrieti-va acum cit e gratuit in forurile malyesiene de afaceri care nu s-au deschis inca, la adresa: www.prelaunchmalaysia.com/scavitza

Analizati !
Nu presupune nici o investitie, nici macar de timp! (doar cat trimiteti emailuri la prieteni azi, acum! )

Din Ianuarie se poate colabora cu Google. Doar 7 de zile ptr inscriere Gratuita Mondiala (si pana acum am lucrat ptr.ei ca si clienti )

Timpul trece si inscrierile sunt fff rapide .Google organizeaza reteaua, ptr. toti membrii care au net. Dupa deschidere site, pe pagina in dreapta sus exista o rubrica JOIN, clik aici pentru inregistrare.(dupa ce vedeti filmul). Dupa ce m-am inregistrat,pana am primit mail de confirmare si am deschis erau deja 23 inscrisi in echipa. Pana m-am uitat la ei s-au facut deja 33 si acum pana va scriu nici nu mai stiu ( erau din Romania,Ungaria,India, Anglia,Italia,Ghana) ,intre timp sunt inscrisi 80 adaugandu-se si din Malayesia,USA,Slovenia,Irlanda,Denmark,Polonia... deja sunt 60 ) si eu abia acum incep sa trimit mail o sa vedeti ora la care va trimit si o sa va spun cati sunt deja. 240 . Nu aveti nimic de pierdut. INCERCATI!

Este un nou sistem.

Asta înseamnã cã sub dvs. se vor inregistra nu numai persoanele pe care le-aþi invitat, ci din întreaga lume.

Care-i castigul? Google are un profit 1.3 milioane dolari pe zi dupa fiecare "CLICK."
Acum avem posibilitatea sa profitam si noi.

Ce puteti face sa nu pierdeti aceasta posibilitate?

Inregistrati-va !
Inregistrarea este complet gratuita. Si se face AICI:

www.prelaunchmalaysia.com/scavitza

Asadar faceti clic pe JOIN, completati datele dvs ( prenumele,numele, e-mail, numãrul de telefon 07...care este, etc. treceti dupa slash / cedoritifarapauza ) ºi veti obþine propriul dvs.link, pe care il puteti trimite prietenilor, cunostintelor si strainilor,dusmanilor,oricui,etc.(primiti mail de confirmare unde jos e pagina d-voastra.Puteti trimite acest mesaj nu cel care-l primiti in engleza,doar schimbati dupa slash-stergeti numele meu si treceti pe al d-vstra.SUCCES !!!

Gândiþi-vã, cine nu foloseste Google, Yahoo etc.?!

MAI SUNT DOAR 7 ZILE CU INSCRIERE GRATUITA!!!

Trimite-ti acum link-ul cunostintelor dvs., în caz contrar vor primi invitatie de la altcineva!

Clic pe JOIN pentru inregistrare! sau aici

www.prelaunchmalaysia.com/scavitza

SUCCES!

Copiati aceasta adresa in bara de adrese si puteti urmari filmuletul, apoi apasati JOIN sus in dreapta si va inregistrati GRATUIT SI LIBER fara obligatii!

www.prelaunchmalaysia.com/scavitza

Raporteaza abuz de limbaj
NESIMTITUL

786 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: Cluj

Postat pe: 23 Ianuarie 2011, ora 01:03

De la: Black_firday, la data 2011-01-22 11:17:38
De la: 9am173019, la data 2011-01-10 05:45:30Pentru ca presedintele Romaniei este un INFRACTOR si sustine infractori in vazul intregii planete: ROBERTA ANASTASE.

Si interesul Mafiei Basescu pentru liber la trafic de persoane si arme !

Ai dreptate Black firdai,daca Romania intra in Schengen ,toti moldovenii carora Basescu le face buletin de romani ,toti turcii care vin prin Bulgaria ,vor bate in geam la Sarkozi,Merkel,iar prin Finlanda rusii vor avea liber acces catre Occident.Basescu,prin acordarea buletinelor de romini rusofonilor moldoveni a usurat traficul de persoane ,a marit cistigul traficantilor care contribuie la fondul PDL,acum ar vrea desfiintarea piedicii ca se ingroasa gluma,turcii ,desi sunt in NATO nu au acces in UE ,dar odata cu intrarea Romaniei in Schengen ,vor haladui in Germania.Pentru Basescu ,cea mai acuta problema este traficul cu arme ,mult usurat si favorizat ,odata cu intrarea Romaniei in Schengen si drogurile,fratiorul abia asteapta,bravo Black Fridai, ai intarit spusele lui Black firdai

Raporteaza abuz de limbaj
NESIMTITUL

786 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: Cluj

Postat pe: 23 Ianuarie 2011, ora 01:08

De la: NESIMTITUL, la data 2011-01-23 01:03:05
De la: Black_firday, la data 2011-01-22 11:17:38
De la: 9am173019, la data 2011-01-10 05:45:30Pentru ca presedintele Romaniei este un INFRACTOR si sustine infractori in vazul intregii planete: ROBERTA ANASTASE.

Si interesul Mafiei Basescu pentru liber la trafic de persoane si arme !

Ai dreptate Black firdai,daca Romania intra in Schengen ,toti moldovenii carora Basescu le face buletin de romani ,toti turcii care vin prin Bulgaria ,vor bate in geam la Sarkozi,Merkel,iar prin Finlanda rusii vor avea liber acces catre Occident.Basescu,prin acordarea buletinelor de romini rusofonilor moldoveni a usurat traficul de persoane ,a marit cistigul traficantilor care contribuie la fondul PDL,acum ar vrea desfiintarea piedicii ca se ingroasa gluma,turcii ,desi sunt in NATO nu au acces in UE ,dar odata cu intrarea Romaniei in Schengen ,vor haladui in Germania.Pentru Basescu ,cea mai acuta problema este traficul cu arme ,mult usurat si favorizat ,odata cu intrarea Romaniei in Schengen si drogurile,fratiorul abia asteapta,bravo Black Fridai, ai intarit spusele lui Black firdai

NU MAI VORBIM DE CRESTEREA CRIMINALITATII SI CONTRABANDA CU TIGARI

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

250 mesaje
Membru din: 11/01/2011
Postat pe: 23 Ianuarie 2011, ora 06:27


Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

23741 mesaje
Membru din: 25/04/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 23 Ianuarie 2011, ora 06:33

De la: Australinca_DI, la data 2011-01-23 06:27:54CRED CA DIN CAUZA ASTA: upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/5/53/RomanianFlag-w...]

Asta-i bun de avatar

Raporteaza abuz de limbaj
Nu te teme ca ai prea mult bun simt
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 23 Ianuarie 2011, ora 10:26

pai, s' acum care-i oprelistea ,devreme ce zici ca si finlandezii sunt oripilati de ei ? deci : NU, nu asta-i motivul real , ca oricum aia-s ca gindacii de bucatarie ....de ce-i stirpesti , d'aia se-nmultesc mai repede !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

4841 mesaje
Membru din: 14/12/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 23 Ianuarie 2011, ora 10:36

De la: gabigabi, la data 2011-01-23 10:26:35pai, s' acum care-i oprelistea ,devreme ce zici ca si finlandezii sunt oripilati de ei ? deci : NU, nu asta-i motivul real , ca oricum aia-s ca gindacii de bucatarie ....de ce-i stirpesti , d'aia se-nmultesc mai repede !


Pai acum mai au o posibilitate de control, ii amprenteaza, le verifica actele, ii expulzeaza. In Schengen treci ca prin branza. Am mers odata cu masina din Elvetia in Germania si nici nu mi-am dat seama cand am trecut granita, treceai de o bariera ridicata si nu opreai ca sa ti se verifice actele, nu te intreba nimeni de sanatate. Acum la orice granita dintre noi si ei ti se verifica documentele si daca ai creat probleme in trecut, nu ti se permite accesul.

Raporteaza abuz de limbaj
"No man is an island entire of itself; every man is a piece of the continent, a part of the main... And therefore never send to know for whom the bell tolls; it tolls for thee." - John Donne
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 23 Ianuarie 2011, ora 10:42

De la: Black_Friday, la data 2011-01-23 10:36:49
De la: gabigabi, la data 2011-01-23 10:26:35pai, s' acum care-i oprelistea ,devreme ce zici ca si finlandezii sunt oripilati de ei ? deci : NU, nu asta-i motivul real , ca oricum aia-s ca gindacii de bucatarie ....de ce-i stirpesti , d'aia se-nmultesc mai repede !


Pai acum mai au o posibilitate de control, ii amprenteaza, le verifica actele, ii expulzeaza. In Schengen treci ca prin branza. Am mers odata cu masina din Elvetia in Germania si nici nu mi-am dat seama cand am trecut granita, treceai de o bariera ridicata si nu opreai ca sa ti se verifice actele, nu te intreba nimeni de sanatate. Acum la orice granita dintre noi si ei ti se verifica documentele si daca ai creat probleme in trecut, nu ti se permite accesul.


o fi neica, ce sa zic : n-am avut ocazia sa verific !....nici pasaport n-am , iar B.I . e ala de tip vechi si nu ma mai duc sa mi-l schimbe !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

529 mesaje
Membru din: 30/03/2010
Postat pe: 23 Ianuarie 2011, ora 11:17

De la: NESIMTITUL, la data 2011-01-23 01:03:05
De la: Black_firday, la data 2011-01-22 11:17:38
De la: 9am173019, la data 2011-01-10 05:45:30Pentru ca presedintele Romaniei este un INFRACTOR si sustine infractori in vazul intregii planete: ROBERTA ANASTASE.

Si interesul Mafiei Basescu pentru liber la trafic de persoane si arme !

Ai dreptate Black firdai,daca Romania intra in Schengen ,toti moldovenii carora Basescu le face buletin de romani ,toti turcii care vin prin Bulgaria ,vor bate in geam la Sarkozi,Merkel,iar prin Finlanda rusii vor avea liber acces catre Occident.Basescu,prin acordarea buletinelor de romini rusofonilor moldoveni a usurat traficul de persoane ,a marit cistigul traficantilor care contribuie la fondul PDL,acum ar vrea desfiintarea piedicii ca se ingroasa gluma,turcii ,desi sunt in NATO nu au acces in UE ,dar odata cu intrarea Romaniei in Schengen ,vor haladui in Germania.Pentru Basescu ,cea mai acuta problema este traficul cu arme ,mult usurat si favorizat ,odata cu intrarea Romaniei in Schengen si drogurile,fratiorul abia asteapta,bravo Black Fridai, ai intarit spusele lui Black firdai


Incepind cu anul 1998,excursiile pe care le faceam cu turistii,erau o placere ,odata trecuti de frontiera Ungaria -Austria ,treceam fara control prin Germania,Olanda,Belgia,Franta,Spania ,Portugalia,reveneam inapoi si vizitam Itaia,apoi spre casa ne loveam de frontiera cu Slovenia.Singura problema era sa obtii viza Schengen.Dupa ridicarea regimului de vize pentru Romania,in ultimii 7 ani situatia in Europa a devenit sufocanta de invazia tiganilor.Romanii care ramineau in Occident cu vize Schengen ,au muncit pe nimic si au salvat economia din tarile occidentale respective,odata cu disparitia vizelor,navala tiganilor in a caror acte erau trecuti ca rromi ,au murdarit reputatia romanilor.Dece sa ne mai miram ca nu suntem primiti in Schengen, cind Romania este condusa de o gasca de iresponsabili ,care nu tin cont de Constitutia Romaniei si de Legile si Hotaririle Justitiei.
Am vazuta stazi ca presedintele Romaniei ,in timp ce impingea caruciorul de la piata,sia amintit ca in Romania ,mai exista si CurteaConstitutionala .

Raporteaza abuz de limbaj
9am178165

4580 mesaje
Membru din: 14/12/2009
Postat pe: 23 Ianuarie 2011, ora 13:39

De la: 9am173019, la data 2011-01-10 05:45:30Pentru ca presedintele Romaniei este un INFRACTOR si sustine infractori in vazul intregii planete: ROBERTA ANASTASE.

Si Ridzi, si udrea, si berceanu, si videanu, si toata "floarea hoata PD-L-ista", pusa pe jafuri, furturi si escrocherii!!!!!!!!!!!!!

Raporteaza abuz de limbaj
NESIMTITUL

786 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: Cluj

Postat pe: 23 Ianuarie 2011, ora 15:56

De la: 9am178165, la data 2011-01-23 13:39:04De la: 9am173019, la data 2011-01-10 05:45:30Pentru ca presedintele Romaniei este un INFRACTOR si sustine infractori in vazul intregii planete: ROBERTA ANASTASE.

Si Ridzi, si udrea, si berceanu, si videanu, si toata "floarea hoata PD-L-ista", pusa pe jafuri, furturi si escrocherii!!!!!!!!!!!!!

Pe astiia ,are cine sai tina'n brate ,dar ce ma fac eu cu pensiile militarilor ? Astia ma da in judecata sa le platesc datoriile la banci.Ce ziceti ,ne dam demisia ?

Raporteaza abuz de limbaj
9am178165

4580 mesaje
Membru din: 14/12/2009
Postat pe: 24 Ianuarie 2011, ora 13:11

De la: NESIMTITUL, la data 2011-01-23 15:56:59
De la: 9am178165, la data 2011-01-23 13:39:04De la: 9am173019, la data 2011-01-10 05:45:30Pentru ca presedintele Romaniei este un INFRACTOR si sustine infractori in vazul intregii planete: ROBERTA ANASTASE.

Si Ridzi, si udrea, si berceanu, si videanu, si toata "floarea hoata PD-L-ista", pusa pe jafuri, furturi si escrocherii!!!!!!!!!!!!!

Pe astiia ,are cine sai tina'n brate ,dar ce ma fac eu cu pensiile militarilor ? Astia ma da in judecata sa le platesc datoriile la banci.Ce ziceti ,ne dam demisia ?



Ai fost un prost ca te-ai luat de armata Romaniei!!!!! Orice dictator de soiul tau are grija de structurile de forta ale statului. Ce, te faci ca nu stii ca MILITARII ACTIVI DE ASTAZI SUNT FIII SI FICELE REZERVISTILOR DE A CAROR PENSIE DE ATINGI?????
Cu ce vrei sa stai in fata armamentului greu al acestora??? Cu SRI-stii si cu SPP-istii tai fraudulosule??!!!!!!!!!!!!!!!


9am123450

5 mesaje
Membru din: 25/08/2009
Postat pe: 24 Ianuarie 2011, ora 14:30

PT. CA NU MERITAM. DESFIINTIND PUNCTELE VAMALE , PERMITEM RAUFACATORILOR SA CIRCULE CUM VOR SI PE UNDE VOR. AM BAGAT VESTUL IN SPERIETI (EX. FRANTA VERSUS TIGANI). PERSONAL SINT DEZAMAGIT CA SINTEM SI IN UE. DE CE AM FI IN SCHENGEN?SI CORUPTIA....SI INCALCAREA LEGILOR SIMPLE....SI MULTE ALTELE. NIMIC NU SE FACE DOAR SE DISTRUGE

Raporteaza abuz de limbaj
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 26 Ianuarie 2011, ora 03:18

Fiindca nu a fost varsare de singe la revolutie., asa cum credeau. Au spus-o ziaristii francezi..."numai atit?"
Fiindca nu ne-am dezmembrat tara.
Fiindca nu traim la fel de prost ca tarile din Africa vasale Frantei.
Fiindca sintem la fel de mindrii ca germanii, pe ici pe colo prin partile esentiale.
Fiindca toate masurile prorecesioniste nu au reusit sa distruga complet economia.
Fiindca inca mai sintem optimisti, care mai sintem.
Fiindca respiram oricum acelasi aer cu ei.
Fiindca mai indraznim sa si ridem.
Fiindca la noi ploua de la Marea Neagra si Adriatica si nu de la Oceanul Atlantic, pe care l-au privatizat, ca ploaie numai ptr ei.
Fiindca sintem jumate in Balcani, si au o fobie ptr Balcani.
Fiindca ne-am unit fara ajutorul lor.
Fiindca existam.

De asta.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
PITIFELNIC

6 mesaje
Membru din: 26/01/2011
Oras: Focsani

Postat pe: 26 Ianuarie 2011, ora 05:38

De la: 9am173019, la data 2011-01-10 05:45:30Pentru ca presedintele Romaniei este un INFRACTOR si sustine infractori in vazul intregii planete: ROBERTA ANASTASE.


Ce mai este constitutional in Romania ?Dupa care Constitutie ?
O Romanie sfirtecata,o tara care-si pierde independenta pe zi ce trece ,cu batalioane de politicieni care nu produc nimic,dar consuma de 10 ori cit minuscula masa de producatori,cu o Constitutie care nu mai corespunde criteriilor corespunzatoare unei Romanii cu potentialul economic avut pina'n 1989,fara fabrici,uzine,cu agriculura abandonata,importatoare a principalelor produse de consum,devalizata de sistemul electric,sursele de apa ,gaze,petrol trecute in proprietatea strainilor-CERE SALARII SI PENSII PENTRU SUPRAVIETUIRE.
O Romanie in care numarul taxelor si impozitelor depasesc numarul zilelor dintr-un an .O Romanie condusa de un Guvern de incapabili ,care indatoreaza tara sa plateasca pensii si salarii dar si care in mod preferential,subventioneaza clientela politica a PDL ului,Guvern strins cu usa de presedintele Basescu ,sa favorizeze clentela politica care la sprijinit sa ajunga la Cotroceni.O Romanie ,cu institutii nefunctionale ,supraaglomerate de personal neproductiv,patronata de un presedinte si un premier ,fara cea mai vaga ideie ca ,fara productie proprie a principalelor produse de consum intern al populatiei,fara exportul excedentului de produse,fara a produce plus-valoarea din care sa platesti datoria externa ,salariile stufoase ale membrilor institutiilor de stat nefunctionale,pensii,fara aceasta plus-valoare,datoria externa va creste la infinit ,fiind obligata Romania sa-si cedeze FMI ului drepturile de proprietate, ale exploatarii principalelor resurse.
Haideti sa privim cu seriozitate realitatea,suntem deocamdata romani in Romania,chiar daca Basescu va indeamna sa mergeti unde veti vedea cu ochii,apelati la rationament !Nicaieri in lume ,nu veti fi ACASA !


gabymarinescu_pulsar

375 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 26 Ianuarie 2011, ora 21:05

Pentru ca odata intrati in acest spatiu Shengen va trebui sa fim ajutati si chiar scosi cu forta daca va fi nevoie din saracie si foamete!Pentru ca bunastarea odata intrata in Romania,va determina o si mai mare determinare a populatiei de indepartare tot mai mare de Moscova si asta ar fi in detrimentul Rusiei ce viseaza si LUPTA pt refacerea sferei ei de influenta europeana!Deci ghici ciuperca ce-i?Germania care ar da orice(mai ales ca noi romanii nu le-am placut niciodata cel putin dupa al II-lea razboi mondial!)pentru nevoile lor de gaze rusesti de ce ar sta pe ganduri sa ne "sacrifice"?Franta care de asemeni nu are nici un fel de resurse si tocmai de aceea i s-a "rezervat"locul de cel mai important producator alimentar european nici nu sta pe ganduri la o rugaminte din partea Rusiei facuta "pe blat"desigur,ca doar asemenea cereri nu se fac prin intermediul presei!!!Si ne mai intrebam de ce nu intram in Shengen!!!Pai cui foloseste,ia intrebati-va si vedeti daca nu am avut dreptate?


reio

486 mesaje
Membru din: 13/11/2009
Postat pe: 27 Ianuarie 2011, ora 12:23

- Coruptie, coruptie, coruptie: dupa ce intram le e teama ca la vama nu-l mai opreste pe ala cu tigarile de contrabanda ci doar ii mareste tariful. Mita de Schengen, de..
- sentiment antiromanesc in crestere (cu un r sau doi, nu conteaza)
- licitatiile bune se castiga de firme romanesti prin orice mijloace (numai o parte din firme desigur si... Basescu, Udrea & co n-au treaba cu ele, nuuuu ... ). Pana la urma la bani se reduce si chestiunea asta.
- la ce le-ar trebui sa se lege la cap daca nu-i doare. Am intrat in UE ca piata de desfacere pt stocurile lor si sa scoata ceva bani de la noi prin banci si firme straine ca am avut de unde (tzara fara datorii, populatia avea ceva banisori pe la ciorap, intreprinderi de taiat si vandut berechet, etc). Acum ce draq sa mai fac cu noi.
- formalismul oricarei masuri/reforme la noi. Aplicare...cioaca lu' Mandache. Adica neseriozitate.
aaaa.... si mai este chestiunea increderii. Daca noi am fi in Shengen si ar dori sa intre Ukraina, spre ex... mmmm... credeti ca ar fi cineva pe aici care sa creada ca ar fi cazul sa credem gogoritzele cu ,,suntem pregatitzi''; ,,avem granitze sigure, nu trece nici pasarea (dar tirul nu e pasare nu ?)''. Eu nu cred.
Cam asta ar fi.


111dinu

1317 mesaje
Membru din: 26/07/2009
Oras: Timisoara

Postat pe: 27 Ianuarie 2011, ora 13:54

Probabil francezii ºi-au amintit cã în anul 1981 Traian Bãsescu a incendiat 38 de nave în portul Rouen ºi nu a fost pedepsit. Dacã doriþi detalii despre dezastrul provocat de" bravul" cãpitan, vizionaþi emisiunea Prima Tv. din 23 iunie 1998, unde Traian Bãsescu mãrturiseºte cu "nonºalanþã hãhãistã" cele întâmplate.

Raporteaza abuz de limbaj
Nici clãtita cu brânzã nu se diferenþiazã de celelalte clãtite politice. Gãoaza este un desert prezidenþial. "Daltonistul de urechi" aude în "blondã" ºi negru. Cine se scoalã "prea" de dimineaþã, rãmâne cu "noaptea în cap".
9am243736

2704 mesaje
Membru din: 19/11/2010
Postat pe: 28 Ianuarie 2011, ora 13:27

acum stim sigur, bulgaria inca nu este pregatita... trebuie sa mergem in tandem, asa ca mai asteptam... nu va faceti griji, colacii raman acolo si ne asteapta, ba vor fi mai rumeni...
cand te gandesti cata energie si timp consumate doar pentru a-l pune pe baescu la zid...

Raporteaza abuz de limbaj
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 28 Ianuarie 2011, ora 17:15

Ca sa ne punem noi intrebari..

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
pascu08_yahoo_com

1522 mesaje
Membru din: 26/07/2009
Postat pe: 28 Ianuarie 2011, ora 17:32

MULTE MULTUMIRI CLASEI POLITICE CONDUSE DE MARELE VIZIONAR traian basescu SUB CONDUCEREA CARUIA TARA NOASTRA A COTIT PE DRUMUL MODERNIZARII/
nerecunoscatorilor/
EUROPA ESTE ACOLO NE ASTEAPTA NUMAI CA TREBUIE SA DAM DOVADA DE SPIRIT CIVIC NU SA NE PLINGEM PE LA COLTURI/
Pestele se strica de la cap si se curata de la coada.........

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 28 Ianuarie 2011, ora 17:44

De la: 9am243736, la data 2011-01-28 13:27:08acum stim sigur, bulgaria inca nu este pregatita... trebuie sa mergem in tandem, asa ca mai asteptam... nu va faceti griji, colacii raman acolo si ne asteapta, ba vor fi mai rumeni...
cand te gandesti cata energie si timp consumate doar pentru a-l pune pe baescu la zid...


ei, acus c'am gasit o scuza convenabila si NU mai este bas' RESPONSABIL DE ESEC, ne-am linistit....ma duc sa ma culc p'o ureche ! sa nu ma deranjati pin' nu-s gata si bulgarii ! hai, pa !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

77 mesaje
Membru din: 19/02/2009
Postat pe: 29 Ianuarie 2011, ora 13:33

Fiecare presupune cate ceva............insa ADEVARUL este ca nu s-a reusit contractarea.......a 2 UNITATI DE LA CENTRALA NUCLEARA DE LA CERNAVODA!!! Stirea este reala si a fost foarte putin mediatizata!
Cine intelege .......stie ce costuri presupune asta pentru un guvern.......stie ce poate aduce ca plus pentru electoratul sau...locuri de munca, contracte, profituri .......... cu alte cuvinte sume fabuloase deblocate, investite, mutate, nedeclarate........ aducatoare de profituri uriase............(aici nu vorbesc de Guvernul Romaniei....ci de cel care a pierdut intelegerea!!!)

e mai simplu sa spunem ca tiganii sunt de vina........


Raporteaza abuz de limbaj
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 29 Ianuarie 2011, ora 13:50

De la: gabico, la data 2011-01-29 13:33:53Fiecare presupune cate ceva............insa ADEVARUL este ca nu s-a reusit contractarea.......a 2 UNITATI DE LA CENTRALA NUCLEARA DE LA CERNAVODA!!! Stirea este reala si a fost foarte putin mediatizata!
Cine intelege .......stie ce costuri presupune asta pentru un guvern.......stie ce poate aduce ca plus pentru electoratul sau...locuri de munca, contracte, profituri .......... cu alte cuvinte sume fabuloase deblocate, investite, mutate, nedeclarate........ aducatoare de profituri uriase............(aici nu vorbesc de Guvernul Romaniei....ci de cel care a pierdut intelegerea!!!)

e mai simplu sa spunem ca tiganii sunt de vina........


Eu daca nu-mi fac treaba nu am cum sa dau vina pe altul, nici pe vreun sef.
Si trebuie sa dau socoteala pe ici pe colo.
Cei responsabili cu contractarea de ce nu au reusit?
Fiindca acea centrala este unul din obiectivele cele mai importante din tara.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

115 mesaje
Membru din: 6/09/2009
Postat pe: 29 Ianuarie 2011, ora 15:18



Raspunsul meu scurt este , scrisul de la un renumit scriitor

Pablo Neruda - Cine moare?
Cine moare?


Moare cate putin cine se transforma in sclavul obisnuintei, urmand in fiecare zi
aceleasi traiectorii;
cine nu-si schimba existenta;
cine nu risca sa construiasca ceva nou;
cine nu vorbeste cu oamenii pe care nu-i cunoaste.
Moare cate putin cine-si face din televiziune un guru.
Moare cate putin cine evita pasiunea,
cine prefera negrul pe alb si punctele pe "i" in locul unui vartej de emotii,
acele emotii care invata ochii sa staluceasca, oftatul sa surada si care
elibereaza sentimentele inimii.
Moare cate putin cine nu pleaca atunci cand este nefericit in lucru sau cine nu
risca certul pentru incert pentru a-si indeplini un vis;
cine nu-si permite macar o data in viata sa nu asculte sfaturile "responsabile".
Moare cate putin cine nu calatoreste;
cine nu citeste;
cine nu asculta muzica;
cine nu cauta harul din el insusi.
Moare cate putin cine-si distruge dragostea;
cine nu se lasa ajutat.
Moare cate putin cine-si petrece zilele plangandu-si de mila si detestand ploaia
care nu mai inceteaza.
Moare cate putin cine abandoneaza un proiect inainte de a-l fi inceput;
cine nu intreaba de frica sa nu se faca de ras si cine nu raspunde chiar daca
cunoaste intrebarea.

Evitam moartea cate putin, amintindu-ne intotdeauna ca "a fi viu" cere un
efort mult mai mare decat simplul fapt de a respira.
Doar rabdarea cuminte ne va face sa cucerim o fericire splendida. Totul depinde
de cum o traim...

Daca va fi sa te infierbanti, infierbanta-te la soare
Daca va fi sa inseli, inseala-ti stomacul
Daca va fi sa plangi, plangi de bucurie
Daca va fi sa minti, minte in privinta varstei tale
Daca va fi sa furi, fura o sarutare
Daca va fi sa pierzi, pierde-ti frica
Daca va fi sa simti foame, simte foame de iubire
Daca va fi sa doresti sa fii fericit, doreste-ti in
fiecare zi...


DEci , nu conteaza ca e comunism , socilaism capitalism ci Omul , si iar Omul si OMUL NORMAL care face ceva !
OK ZP

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Stiti pentru ce nu suntem acceptati in Spatiul Schengen?
Mergi la: