back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


De ce barbatii traiesc mai putin decit femeile?

 


 
Pagini: << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina:
 
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 26 Noiembrie 2010, ora 17:19

Maninca prea mult. Si au metabolismul mai intens.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
ni_gaflo

4 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 26 Noiembrie 2010, ora 18:27

frumos spus.mi a placut.gurile rele spun ca deoarece traiesc pe langa casa barbatului si se hranesc cu zilele lui

Raporteaza abuz de limbaj
melissza

2475 mesaje
Membru din: 14/11/2008
Postat pe: 26 Noiembrie 2010, ora 18:44


Raporteaza abuz de limbaj
buni66

65 mesaje
Membru din: 24/11/2009
Postat pe: 27 Noiembrie 2010, ora 18:26


- Dacã o pocneºti, se cheamã maltratarea femeii. Dacã te pocneste ea, e autoapãrare.
- Dacã iei o decizie fãrã s-o întrebi, eºti nesimþit. Dacã ea, ia o decizie fãrã sã te consulte, e femeie
emancipatã.
- Dacã îi ceri sã facã ceva ce nu-i place, e dominare masculinã. Dacã te roagã ea, îi faci o favoare.
- Dacã apreciezi formele unei femei ºi lenjeria sumarã, eºti pervers. Dacã nu, eºti homo..
- Dacã-i oferi flori, urmãreºti ceva. Dacã nu, eºti mãgar.
- Dacã eºti mândru de realizãrile tale, eºti plin de tine. Dacã nu, eºti lipsit de ambiþie.
- Dacã o doare capul, e obositã. Daca te doare pe tine, n-o mai iubeºti.
- Dacã vrei sã faci dragoste prea des, eºti obsedat. Dacã nu, ai pe altcineva.

ªi te întrebi de ce mor bãrbaþii mai repede?...
așa cã....

www.trust-community.com/RaluSoare/Account/Register?hl=ro






Raporteaza abuz de limbaj
kond

11 mesaje
Membru din: 2/09/2009
Postat pe: 27 Noiembrie 2010, ora 18:53

Pentru ca femeia se hraneste cu nervii si zilele,barbatilor.Dar ele sunt un rau de care avem nevoie.

Raporteaza abuz de limbaj
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 28 Noiembrie 2010, ora 03:52

De la: buni66, la data 2010-11-27 18:26:02
- Dacã o pocneºti, se cheamã maltratarea femeii. Dacã te pocneste ea, e autoapãrare.
- Dacã iei o decizie fãrã s-o întrebi, eºti nesimþit. Dacã ea, ia o decizie fãrã sã te consulte, e femeie
emancipatã.
- Dacã îi ceri sã facã ceva ce nu-i place, e dominare masculinã. Dacã te roagã ea, îi faci o favoare.
- Dacã apreciezi formele unei femei ºi lenjeria sumarã, eºti pervers. Dacã nu, eºti homo..
- Dacã-i oferi flori, urmãreºti ceva. Dacã nu, eºti mãgar.
- Dacã eºti mândru de realizãrile tale, eºti plin de tine. Dacã nu, eºti lipsit de ambiþie.
- Dacã o doare capul, e obositã. Daca te doare pe tine, n-o mai iubeºti.
- Dacã vrei sã faci dragoste prea des, eºti obsedat. Dacã nu, ai pe altcineva.

ªi te întrebi de ce mor bãrbaþii mai repede?...
așa cã....

www.trust-community.com/RaluSoare/Account/Register?hl=ro







Si sa continuam:
-Daca esti sentimental, esti un mameluc. Daca nu, esti nesimtit.
-Daca maninci mult te ingrasi, daca nu, nu esti barbat,
-Daca mencesti prea mult, oricum o termini cu toate repede, daca nu muncesti mult, oricum o termini cu ea, repede.
-Daca ai bani multi, se termina repede, daca ai bani prea putini, se termina repede....
-Daca esti un somnoros, e ceva in neregula cu tine, daca esti prea treaz tot in neregula e, ca vezi...tot.
-Daca tipi, nu aude, daca nu tipi, nu aude.
-Daca esti calm, nu te baga in seama, daca esti nervos, zice ca esti cu probleme pisice.
-Daca te impui, e in regula, daca nu te impui....e si mai in regula....ptr ea.
-Daca ai pe alta, o inseli, daca ea are pe altul, tu nu esti in stare sa o tii.

BOII SE MAI SI TAIE, NU-I ASA?

IAR TAPII, MOR CAZIND DE LA INALTIME.

ASA CA MAI BINE E SA FII OM.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
DanubianKnight

746 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 28 Noiembrie 2010, ora 19:27

Ultima strigare:

Este in interesul nostru, al tuturor romanilor, fie ca traim in Romania sau in strainatate, ca tara si civilizatia noastra sa devina mai bine cunoscute in plan mondial, pentru ca astfel nu vom mai fi confundati cu altii, nu se va mai crede ca suntem cu totii o natie de cersetori si de hoti, si cand vom reusi sa inlocuim dispretul cu respect, fiecare dintre noi nu va avea decat de castigat. Asta au facut si alte natii, dispretuite in trecut, precum evreii, polonezii si irlandezii. Iar pentru promovarea in lume a propriei culturi orice mijloc, oricat de bizar, trebuie incercat. Prin urmare, va invit sa semnati petitia de la linkul urmator, in incercarea de a obtine ca una din noile planete descoperite in sistemul solar (conform definitiei oficiale din 2006, care omologheaza in sistemul solar opt planete, de la Mercur la Neptun, si cinci planete pitice, inclusiv Pluto, numarul acestora din urma fiind in crestere) sa poarte numele zeului geto-dac Gebeleizis: www.petitieonline.ro/petitie-p06606049.html. Nu va costa decat cateva minute, si cu putin noroc orice copil de oriunde va invata la scoala ceva ce are legatura cu Romania.

Raporteaza abuz de limbaj
Ezie dele mezenai (inscriptie pe un inel tracic, secolul V I.Ch.)
Fosta membra 9am.ro

17703 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 28 Noiembrie 2010, ora 19:35

De la: madsusu, la data 2010-11-25 23:43:24pai ...masculul'....


Taie lemne,le cara,zideste la casa,face gardul,vaneaza animalul,il taie,curata copacii din gradina.taie iar,
repara prispa cu ciment,cara sacii cu grane in hambar,scoate butoiul cu varza murata de anul trecut,il varsa,il spala,cara legumele de pus la murat,repara cosul casei,schimba tiglele,cara terracottaoba,o cladeste,cara carutul la etajele superioare in bloc,cara bidoanele cu apa plata la etajele superioare,cara cumparaturile,se enerveaza ca dupa aia vrea si el o dusca si nevasta care intre timp isi face unghiile ai zice du-te la beci si ia-ti d-acollo......pai,sa nu-ti pesneasca corasonul?!!!!!!!!!!!!!


.... ...unde e barbatul asta ???

Raporteaza abuz de limbaj
Daniela
9am243937

16 mesaje
Membru din: 28/11/2010
Postat pe: 28 Noiembrie 2010, ora 19:37

Isi risipesc energia in cauze pierdute.

Raporteaza abuz de limbaj
9am125241

235 mesaje
Membru din: 29/08/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 28 Noiembrie 2010, ora 21:05

De la: madsusu, la data 2010-11-25 23:54:25

Pai,cam astia suntem....ne vrei?!!


De regula, se zice: vaduvele traiesc mai mult decat barbatii !

Raporteaza abuz de limbaj
Vested tanar !
Fosta membra 9am.ro

23741 mesaje
Membru din: 25/04/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 29 Noiembrie 2010, ora 06:04

De la: nastasemihail, la data 2010-11-28 03:52:45
De la: buni66, la data 2010-11-27 18:26:02
- Dacã o pocneºti, se cheamã maltratarea femeii. Dacã te pocneste ea, e autoapãrare.
- Dacã iei o decizie fãrã s-o întrebi, eºti nesimþit. Dacã ea, ia o decizie fãrã sã te consulte, e femeie
emancipatã.
- Dacã îi ceri sã facã ceva ce nu-i place, e dominare masculinã. Dacã te roagã ea, îi faci o favoare.
- Dacã apreciezi formele unei femei ºi lenjeria sumarã, eºti pervers. Dacã nu, eºti homo..
- Dacã-i oferi flori, urmãreºti ceva. Dacã nu, eºti mãgar.
- Dacã eºti mândru de realizãrile tale, eºti plin de tine. Dacã nu, eºti lipsit de ambiþie.
- Dacã o doare capul, e obositã. Daca te doare pe tine, n-o mai iubeºti.
- Dacã vrei sã faci dragoste prea des, eºti obsedat. Dacã nu, ai pe altcineva.

ªi te întrebi de ce mor bãrbaþii mai repede?...
așa cã....

www.trust-community.com/RaluSoare/Account/Register?hl=ro







Si sa continuam:
-Daca esti sentimental, esti un mameluc. Daca nu, esti nesimtit.
-Daca maninci mult te ingrasi, daca nu, nu esti barbat,
-Daca mencesti prea mult, oricum o termini cu toate repede, daca nu muncesti mult, oricum o termini cu ea, repede.
-Daca ai bani multi, se termina repede, daca ai bani prea putini, se termina repede....
-Daca esti un somnoros, e ceva in neregula cu tine, daca esti prea treaz tot in neregula e, ca vezi...tot.
-Daca tipi, nu aude, daca nu tipi, nu aude.
-Daca esti calm, nu te baga in seama, daca esti nervos, zice ca esti cu probleme pisice.
-Daca te impui, e in regula, daca nu te impui....e si mai in regula....ptr ea.
-Daca ai pe alta, o inseli, daca ea are pe altul, tu nu esti in stare sa o tii.

BOII SE MAI SI TAIE, NU-I ASA?

IAR TAPII, MOR CAZIND DE LA INALTIME.

ASA CA MAI BINE E SA FII OM.


Offff...saracu' barbat ..de aia traieste mai putin...si pentru ca traieste mai putin e mai important decat femeia, acu' inteleg.

Raporteaza abuz de limbaj
Nu te teme ca ai prea mult bun simt
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 29 Noiembrie 2010, ora 13:56

E UN ADEVARAT GENOCID CU NOI BARBATII. SI SE MAI FACE SI MISTO DE NOI.....

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 29 Noiembrie 2010, ora 13:57

Dar, nu-i asa, sa traim mai putin si bine....ca soriceii.....

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

23741 mesaje
Membru din: 25/04/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 29 Noiembrie 2010, ora 17:35

De la: nastasemihail, la data 2010-11-29 13:56:47E UN ADEVARAT GENOCID CU NOI BARBATII. SI SE MAI FACE SI MISTO DE NOI.....




... dar sunteti si iubiti, nu va mai vaitati! ..voi primiti dragoste si dati sex...

Raporteaza abuz de limbaj
Nu te teme ca ai prea mult bun simt
zeco

159 mesaje
Membru din: 29/07/2010
Postat pe: 30 Noiembrie 2010, ora 00:35

Pai ma mir ca nu ati gasit raspunsul la o intrebare atat de simpla. Sunt mai multe cauze:
Uneori tine de regiune, de exemplu in orasul meu natal raspunsul la intrebarea "De ce barbatii traiesc mai putin decit femeile?" este unul foarte simplu si scurt. De bautura
O alta cauza este faptul ca, cum bine spune dl. Nastase Mihail, "in unele tari" (mai dezvoltate) pleaca la munca fete foarte tinere (monici) din tari precum Romania, Bulgaria, Moldova, Albania... si care cauta in vedrea casatoriei, domni generosi (irinei), in etate de peste 40 de ani.

Raporteaza abuz de limbaj
Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.
CIPRIOTU

1445 mesaje
Membru din: 9/11/2008
Oras: Odorheiul Secuiesc

Postat pe: 30 Noiembrie 2010, ora 03:32

De prosti

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

1253 mesaje
Membru din: 28/05/2010
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 30 Noiembrie 2010, ora 03:36

Femeile sunt mai active ; dupa orele de servici au multe sarcini de rezolvat acasa :mancare,curatenie,calcat ,copii ,etc..in plus ,ele nu prea consuma alcool...

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

23741 mesaje
Membru din: 25/04/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 30 Noiembrie 2010, ora 05:26

De la: adakaleh, la data 2010-11-30 03:36:19Femeile sunt mai active ; dupa orele de servici au multe sarcini de rezolvat acasa :mancare,curatenie,calcat ,copii ,etc..in plus ,ele nu prea consuma alcool...



Raporteaza abuz de limbaj
Nu te teme ca ai prea mult bun simt
Fosta membra 9am.ro

23741 mesaje
Membru din: 25/04/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 30 Noiembrie 2010, ora 05:28

De la: Nica_Doru, la data 2010-11-30 00:35:44Pai ma mir ca nu ati gasit raspunsul la o intrebare atat de simpla. Sunt mai multe cauze:
Uneori tine de regiune, de exemplu in orasul meu natal raspunsul la intrebarea "De ce barbatii traiesc mai putin decit femeile?" este unul foarte simplu si scurt. De bautura
O alta cauza este faptul ca, cum bine spune dl. Nastase Mihail, "in unele tari" (mai dezvoltate) pleaca la munca fete foarte tinere (monici) din tari precum Romania, Bulgaria, Moldova, Albania... si care cauta in vedrea casatoriei, domni generosi (irinei), in etate de peste 40 de ani.


..asa...!...si...? Aha: irineii mor de stres si ceilalti de oftica

Raporteaza abuz de limbaj
Nu te teme ca ai prea mult bun simt
Fosta membra 9am.ro

2310 mesaje
Membru din: 6/06/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 30 Noiembrie 2010, ora 15:39

De ce barbatii traiesc mai putin decit femeile?

Simplu: pentru ca ele nu au sotii ! (neveste, adica)

Raporteaza abuz de limbaj
Un om inteligent poate spune de multe ori o prostie, dar un prost nu poate spune niciodata ceva inteligent.
9am176852

3 mesaje
Membru din: 9/12/2009
Oras: Tg Jiu

Postat pe: 30 Noiembrie 2010, ora 16:03

Foarte sinplu, daca toata viata bagi puterea ursului la fundul femeii.cum sa mai traesti mult

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

996 mesaje
Membru din: 26/08/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 30 Noiembrie 2010, ora 16:12

De la: 9am176852, la data 2010-11-30 16:03:17Foarte sinplu, daca toata viata bagi puterea ursului la fundul femeii.cum sa mai traesti mult
Aha, am inteles acum, ..femeile ...,,dosnice'' traiesc mai mult decat barbatii!

Raporteaza abuz de limbaj
gabymarinescu_pulsar

375 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 30 Noiembrie 2010, ora 17:56

Logic:pt ca ele ne mananca zilele!!

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

17703 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 30 Noiembrie 2010, ora 18:06

mai....femeile stiu cum sa traiasca....de aia !!!!!!!!!!!!!!!

Raporteaza abuz de limbaj
Daniela
Fosta membra 9am.ro

17703 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 30 Noiembrie 2010, ora 18:09

De la: TEPARUL, la data 2010-11-30 03:32:00De prosti

da, dom'le !!!!!!!!!!!!.....e complexa !!!!!

Raporteaza abuz de limbaj
Daniela
Fosta membra 9am.ro

17703 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 30 Noiembrie 2010, ora 18:10

singurul si cel mai adevarat raspuns, este ca noi, femeile...murim dupa barbati

Raporteaza abuz de limbaj
Daniela
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 1 Decembrie 2010, ora 10:25

De la: corcodel, la data 2010-11-30 16:12:21
De la: 9am176852, la data 2010-11-30 16:03:17Foarte sinplu, daca toata viata bagi puterea ursului la fundul femeii.cum sa mai traesti mult
Aha, am inteles acum, ..femeile ...,,dosnice'' traiesc mai mult decat barbatii!

Deci....femeie.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 1 Decembrie 2010, ora 10:26

De la: daniela_iasi, la data 2010-11-30 18:10:59singurul si cel mai adevarat raspuns, este ca noi, femeile...murim dupa barbati

Si...noi.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

2243 mesaje
Membru din: 4/08/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 1 Decembrie 2010, ora 10:28

De la: daniela_iasi, la data 2010-11-30 18:10:59singurul si cel mai adevarat raspuns, este ca noi, femeile...murim dupa barbati


numa' ca barbatii prefera femeile vii...e treaba lor dupa cine-s moarte,da' sa nu cumva sa miroasa...

Raporteaza abuz de limbaj
Zambesc celor ce ma urasc sa simta ura mea...Zambesc celor ce ma iubesc sa simta dragostea mea... ..Iar daca intr-o zi cei pe care ii iubesc ma vor trada le zambesc sa simta indiferenta mea...
Fosta membra 9am.ro

2243 mesaje
Membru din: 4/08/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 1 Decembrie 2010, ora 10:29

De la: daniela_iasi, la data 2010-11-30 18:06:11mai....femeile stiu cum sa traiasca....de aia !!!!!!!!!!!!!!!



stiu sa traiasca si scufundate-n jaccuzzi...

Raporteaza abuz de limbaj
Zambesc celor ce ma urasc sa simta ura mea...Zambesc celor ce ma iubesc sa simta dragostea mea... ..Iar daca intr-o zi cei pe care ii iubesc ma vor trada le zambesc sa simta indiferenta mea...
Pagini: << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului De ce barbatii traiesc mai putin decit femeile?
Mergi la: